485
Banished - városépítő stratégiai játék
  • LeWyTy
    #1
    A Shining Rock Software független fejlesztő\"csapat\" mindössze egyetlen főből áll, aki nem kezdő, régebben ugyanis pályatervező és egyéb eszközöket és grafikai motorokat készített különböző játékokhoz több platformra is. Miután megunta az irodai munkát, úgy döntött, hogy önállóan fog dolgozni. Első munkája a Banished című városépítő stratégiai játék, amelyben egy csapat száműzött utazó életét kell egyengetnünk, akik letelepednek és új életet kezdenek. Az alfát bemutató előzetest alant megtekinthetitek és legalul a játékmenetet bemutató videót is megnézhetitek. Érdemes ránézni a honlapra is, ahol a játék alakulásáról az alkotó részletesen és rendszeresen beszámol.

    A játék célja, hogy emberkéink életben maradjanak és új kultúrát alapítsanak. Az élelemről vadászat, halászat, gyűjtögetés, mezőgazdaság és a kereskedelem segítségével gondoskodhatunk, de ügyelnünk kell rá, hogy az elhasznált erőforrásokat pótoljuk. Az egyik legnagyobb kihívás az lesz, hogy túléljük a telet. A szabók ruhákat tudnak készíteni, emberkéink házakat építhetnek és van tűzifa is, de mindennek ára van. Ha kivágjuk az erdőt, csökken a levadászható szarvasok száma. Erdészeink újra tudják telepíteni a fákat, de a gyógyszert sok betegségre csak az öregebb erdőkben találhatjuk meg. Ha sokáig használjuk egy helyen a földet, kimerül, ha túl sokat halászunk és vadászunk, az állatok kipusztulnak és éhezni fogunk. Ha kevesen vagyunk, vándor nomádokat is befogadhatunk kis városunkba, de van rá esély, hogy ezzel egyben egzotikus betegségeket is beszerzünk. Nem elég új házakat építeni, emberek is kellenek azok benépesítéséhez. Városunk lakói megszületnek, nevet kapnak, tanulnak, dolgoznak, gyereknek adnak életet, megöregszenek és meghalnak. Településünk növekedéséhez fontos, hogy egészségesek, jól tápláltak és boldogok legyenek.

    A játékban nincsenek skill fák, bármilyen épületet bármikor felhúzhatunk, ha megvannak hozzá az erőforrások és alapanyagok. Pénz sincs, helyette cserekereskedelem segítségével szerezhetünk be pl. háziállatokat és kiegészíthetjük saját gabonatermésünket is, de ennek is megvan az a kockázata, hogy velük együtt egzotikus betegségeket is beszerzünk.

    Emberkéink 18 különböző szakmát űzhetnek, lehetnek parasztok, vadászok, kovácsok, bányászok, tanárok, gyógyítók stb. Nem lesz egyetlen nyerő stratégia, és minden város más lesz, mivel a pályákon különböző arányban lesznek megtalálhatóak az erőforrások. Dönthetünk úgy, hogy újratelepítjük a kivágott erdőket, vagy nagy bányákat nyitunk, de így kevesebb helyünk marad a terjeszkedésre. A győzelem titka a kockázatok és erőforrások megfelelő menedzselésében rejlik.

    A Banished megjelenése 2013 harmadik negyedévében
    várható.

    Videók:

  • LeWyTy
    #2
    Érdekes cucc lesz... remélem lesz valami multi lehetőség is :D
  • grebber
    #3
    Elsőre nem rossz!
  • JethroHUN
    #4
    Nem is egy ilyen játék van, ennél sokkal jobb grafikával. Anno, Settlers, Sim City
  • Zomil
    #5
    Kár, hogy egyik játék se olyan :)
    Inkább mondtad volna Dwaft Fortress-t, mert az valoban ilyen :)
  • MaRee
    #6
    Nagyon jónak ígérkezik, nem értem, miért nem ment / megy vele kickstarterre.
  • Caliph
    #7
    settlers 2 10 éves évfordulós kiadása a legjobb:)
  • LeWyTy
    #8
    Azok hasonlók....
    Utoljára a Settlers régi részei tűntek igazán jónak.
    Az új játékok mind szarok :D
    De ez egyenlőre érdekes... remélem lesznek benne nagy világok meg lehetőségek esetleg multi.
  • QuippeR
    #9
    zsír. +fav
  • Caliph
    #10
    csak nehogy az legyen mint a sim cityben,hogy felépít az ember egy jól működő várost 2 nap alatt aztán nézi hogy mit is kéne akkor még csinálni,mert ennyit tud a game.
  • LeWyTy
    #11
    Pedig egyenlőre ennyinek tűnik.
  • mijki
    #12
    Tuti vétel, ha igaz amit mondanak!
  • szabi07
    #13
    Szerintem ígéretes,összetettnek tűnik s más dolgokat próbál használni a játék készítője mint eddig. pl nem lesz pénz, ha jól emlékszem.
    Ja és minden tiszteletem a fejlesztőé hiszen egymaga csinál mindent!
  • Faterx
    #14
    Elvileg szeptemberig meg kellene jelennie...
  • szabi07
    #15

    Szép munka
  • szabi07
    #16
    Egy jó interjú a fejlesztővel
  • Ironman2
    #17
    kicsit csúszik,nem?
  • Ironman2
    #18
    Nemsokára jön a játék:

    http://www.shiningrocksoftware.com/
  • Tuvok #19
    A megjenelést átrakták 2014 elejére .
  • Ironman2
    #20
    hol irják?
  • Tuvok #21
    Steamen és Wikin .
  • szabi07
    #22
  • nyirog
    #23
    ááá nagyon várom de jó lenne 6.-a előtt nyomni vele egy 2 órát *.*
  • nyirog
    #24
    kis érdekesség, már kezd nagyon közel lenni
  • LeWyTy
    #25
    Most nézem... 25hsz?!?! ... ennyire érdektelen a játék?
    Vagy ennyire nem ismeri senki?
  • nyirog
    #26
    szerintem sokan nem ismerik, én is véletlen botlottam bele már nem tudom miből kifolyólag
  • Ironman2
    #27
    Dehogyisnem! Már nagyon várjuk! Ez amolyan parasztos Sim City lesz
  • Ironman2
    #28
    ez mit jelent amúgy?
  • Zero 7th
    #29
    NAGYON remélem, hogy nem sok köze lesz a SimCityhez...
  • Tuvok #30
    Most gyütt hírlevél a ShiningRock-tól.
    "Banished will be released on February 18, 2014"
  • Ironman2
    #31
  • szabi07
    #32
    Várom én is!
  • MaRee
    #33
    Én is, de hogy nem veszem meg kipróbálás nélkül ezt is, az fix.
  • nyirog
    #34
  • nyirog
    #35
  • szabi07
    #36
    Roppant kíváncsi vagyok az árazásra.
  • grebber
    #37
    Érzésre szerintem 7.5-15 euro között lesz az ára!

    Ha azt nézem,hogy 1 ember csinálta (igaz nem tudom neki mennyibe fájt) egész szép summát lehet így szerezni vele,mert nem oszlik ezer felé a zsé.
  • nyirog
    #38
    redditen 20 dollárt írtak
  • grebber
    #39
    Na akkor a 15 euro stimmelt
  • Faterx
    #40
    Legújabb ingame video

    Kérem ez szenzációs lesz! Egy darab ember munkája, 3 éve kilépett a biztos munkahelyéről és dolgozik rajta. A grafikus motor is az Ő munkája!

    Nem értem hogy egy magyar kiadó sem reagált még rá, (vagy tényleg ilyen igénytelen és sötét ez az ország?)