485
Banished - városépítő stratégiai játék
  • Titan
    #165
    Tűz van VAZEEE! :D

  • Tuvok #164
    Legutolsó gomb, Cancel removal.

    Hozzám most a tél közepén jött hajó, tehát nem évszakfüggő. Persze cabbage seed-et hozott, ami már van, de legalább tudtam tőle rendelni magokat.
  • QuippeR
    #163
    a begyűjtős menüben van cancel, talán az utolsó a sorban, de most nem emlékszem biztosan.
  • MaRee
    #162
    Ha kijelölök egy területet hogy gyűjtsék be róla a fát, akkor azt hogy tudom visszavonni? Hogy a laborerek fejezzék be a gyűjtést.
  • QuippeR
    #161
    1 tradert csináltam csak. tényleg nem néztem, hogy mennyi időközönként jönnek. csak az biztos, hogy az elején nagyon sokáig kellett rá várni, most már gyakoribb. persze legtöbbször olyat hozott, amire semmi szükségem nem volt, a magok ritkábbak, és a tyúkokra is vártam pár évtizedet.
  • Tuvok #160
    Köszi.
    Hány TP-d van és milyen gyakran jár a kereskedő hozzád ?
  • Tuvok #159
    Tudom, de abból nagyon kevés van, szerintem örökké hiánya lenne. Várok valami gyümölcs seed-re amit tudok termeszteni.
  • QuippeR
    #158
    igen, ahol van forester, ott mindig lehet gyűjtögetni
  • QuippeR
    #157
    nem is tudom hogyan lehet egyszeres sebességgel játszani, nekem végig tízszeresen van. nem tudom mennyi időnként hoz magokat, nekem nagyjából a hatvanadik évre minden termény meglett (hardon kezdtem, tehát semmi nem volt alapból). a képen csak egy kis része van az építményeknek, mert elég sokfelé terjeszkedtem. majd az öregedéssel lesz gondom, ha nem csinálok valamit a közeljövőben, mert nem volt kedvem építkezni az utóbbi időben.
  • Eisenberg
    #156
    Alkoholt a gatherer gyümölcseiből is tudsz. Ale-kat. Pl berrie meg ilyesmi.
  • Tuvok #155
    Körte MAG ? Mit nem adnék érte !
    8. évben vagyok, már 3x volt a keri, először hozott krumplit, aztán csirkét meg kukoricát ahogy kértem, most jött alma meg búza, szintén kérésre.
    Mázlista vagy, én alapból tököt (squash), káposztát (cabbage) és gesztenyét (chestnut) kaptam, ergo alkoholt se tudok termelni. :D
  • MaRee
    #154
    Hát én időgyorsítással nyomom, 10. éves most a falu, egyetlen trader jött eddig azon csirke volt meg körte mag ami nem kell mert azt tudok eleve termelni. A népességem viszont fogyatkozik, hogyan lehet őket rábírni a szaporodásra? :D
  • Tuvok #153
    Nem, az is kaja. Elvileg jön hajó livestock-kal, azaz élő állatokkal, illetve jön seed-es is, akitől magokat vehetsz.
    Gondolom idővel megjelennek majd.
    Aki gyorsít időt megírhatná, hogy kb. mikor jelentek meg, és kellett-e hozzá valami, vagy csak úgy maguktól. :)
  • Tuvok #152
    Úgy vagyok vele, a falu megvár. Ráérek 1 év múlva ott tartani, ahol a sietősök 1 hét alatt :D

    Tettem egy Gatherert a Forester mellé teszt jelleggel, kíváncsi vagyok kimerül-e, csak ugye Aprajafalva malmai lassan őrölnek...
  • MaRee
    #151
    Akkor tojást kell legközelebb venni, vagy mi a jó istent? :D
  • Tuvok #150
    Nem, viszont az csak csirkehús, nem élő.
  • MaRee
    #149
    Na jött végre nekem is egy, vettem egy csomó csirkét. Le is ment a trade úgy ahogy a tutorialban mutatta, viszont nincsenek ott a csirkéim a tp-ben és nem is tudom őket kiválasztani a pasture-ban. Elrontottam valamit?
  • precise
    #148
    Áááá nekem arra nincs időm. :) De meglehet a feelingje. Amúgy nekem megújuló erdőben vannak a gyűjtögetőim, és működnek. De lehet mert máshonnan hozzák a cumót, tehát elsétálnak "őserdőbe".
  • Tuvok #146
    Nálam minden második tavasszal jelenik meg a hajó, természetesen csak olyan folyón jön, aminek a vége kimegy a térképről. Sajnos egyelőre sokmindent nem hoz, se élő állatos, se seed-es nem jött. Viszont amit kértem, azt kb. hozta is (gyümölcs és gabona).
    A TP-ban dolgozó létszám úgy néztem nincs semmilyen kapcsolatban a hajókkal, csupán az árut tologatják talicskán a Barn/Pile és a TP között.
  • MaRee
    #145
    És a merchantok mikor jönnek a trade postokba? Mert nekem mr elég régen van egy, de semmivel nem tudok kereskedni. Megcsináltam a tutorialt úgyhogy tudom hogy kéne.
  • Tuvok #144
    Én :)
    Csak a tutorialban gyorsítottam időt (mert ott muszáj volt)
  • Tuvok #143
    A Forester milyen hatással lehet a Herbalist és a Gatherer által gyűjtött cuccokra ? Elvileg ezek az "Old forest"-ből, azaz az öreg kivágatlan erdőből gyűjtik a cuccot ezért mindig egy érintetlen erdős területre raktam őket, viszont szép lassan kifogynak a gyógyfüvek és gombák-gyökerek is. Ha a Forester mellett az erdő szép lassan megújul, akkor vajon a gyűjthető dolgok is újranőnek benne ?
  • precise
    #142
    Hát egy kőházért majd egy évet kell melózni, annyi kő kell hozzá. Szerintem 1x-es sebességen elég hosszú a tél, csak kijátszik úgy. Gondolom az évszakok egyforma hosszúak. De mintha lehetett volna vállasztani az elején éghajlatot. Nem emlékszem, de ha volt valami hideg éghajllat akkor az ad egyfajta nehézséget a játéknak.
  • Fenrir
    #141
    Oké, ezt értem, de ezek után nincs motiváció. Lehetne mondjuk unlock-olható épületfajták miután elérsz bizonyos szinteket a városban. Mondjuk lehetnének az évszakok is hosszabbak, hogy a tél tényleg télnek tűnjön :)
  • precise
    #140
    DE ha mondjuk van 50-es népességed, minden működik, és emelni akarod a létszámot, akkor hamar felborul az egyensúly. Amúgy soha nincs mindenre elég ember legalábbis nálam. Ja és majd egy nap volt 70-es népességet elérni, az első öcsi meg 300-nál jön.
  • Fenrir
    #139
    Amúgy ennek a játéknak van valami célja vagy csak annyi, hogy egy életképes populációt hozz össze? Mert ha már stabil a gazdaság és van mindenhová elég ember akkor az nem sokáig motiváció, hogy minden magot és állatot begyűjtsek.

    Szó se róla, szórakoztató a játék, de egy idő után egysíkú lesz amikor már minden működik.
  • precise
    #138

    79 felnőtt 14 tanuló 16 gyerek. Eddig Vannak tyúkok, birkák, alma, szilva, tök, káposzta, paprika, krumpli.
    16 kőház. Leginkább a bőr ami hiány pedig két vannak vadászaim.

  • Titan
    #137
  • Titan
    #136
    Nekem 1 munkás dolgozik ott és nálam pl. semmilyen állatot nem hozott vagy 8 évig...persze mire rájöttem, hogyan rendelhetek az is benne van...de arra jöttem rá, hogy ha a trade után dismiss-elem a hajót, akkor van olyan év mikor 2 is jön másfajta cuccokkal...
    Jópofa még a városháza, mert randomszerüen jönnek nomádok, akiket le lehet telepíteni...

    Érdekes kis balesetek is vannak. Nekem eddig volt bányaomlás, a kőfejtőben ráesett pár kő néhány emberre, a halász belezuhant a folyóba, pár nő belehalt a szülésbe, volt járvány az emberek közt és egyszer a csirkefarmon kellett az összes csirkét levágni egy betegség miatt...:D
  • Tuvok #135
    Az a baj, hogy nálam nagyon ritkán teszi tiszteletét. Befolyásolja vajon, hogy hány munkás van a Trading Postban ?
  • Titan
    #134
    A magok is tőle szerezhetők be! Nem egyfajta kereskedő jön, hanem többféle...ahogy észre vettem...
  • Tuvok #133
    Venni kell a kereskedőtől állatokat bele. Alapból nincsenek.
  • Tuvok #132
    Igen, boldogsággal. Az első, hogy építs néhány új házat, ahová a többi házból átköltözik a korai felnőtt, összeházasodnak-összeköltöznek és gyereket csinálnak. :)
    Egy idő után a gyerek kiköltözne a szüleitől, viszont ha nincs hová (nyilván nem a szomszéd házába akar), akkor nagyon boldogtalan lesz.
    Legyen nekik változatos kaja, elég tüzifa, meg pár boldogító épület, temető, kocsma, templom, kórház, stb.


    És egy kérdés: hogy lehet seed-eket szerezni ? A kereskedőnél sose látok, és az orderben se látom.
  • MaRee
    #131
    Pasturet hogy kell beüzemelni?
  • capa07
    #130
    Lehet valahogy ösztönözni a lakókat a gyerekcsinálásra? Mert nemsokára meghalnak öregen és nincs utánpótlás. :D
  • visnait
    #129
    Nálam 54 felnőtt, 7 diák és 9 gyerek van. Persze az elején 2x meghalt mindenki, mert a halászatra építettem. Rájöttem, hogy a gyűjtögetők viszik az élelmiszer utánpótlást. Erdész, vadász, gyűjtögető és 'Herbalist' egy nagyobb placcra a falutól távolabb + 2 faház oda nekik (közeleb van a munkahely, nem fognak annyit járkálni) és eltartják a falut. 2 halász csak a változatosság miatt. Van kőfejtőm és bányászom is. Most próbálom feltölteni a 4 raktárt.

    Jó kis játék ez. Ja és lecseréltem 2 faházat kőházra, de mintha kevesebb ember férne el benne, muszály voltam plussz házakat építeni.
  • Hunor1
    #128
    35, bocs lemaradt
  • Hunor1
    #127
    a lélekszámom, van már piacom is de nem tudom hogy érdeme-e ilyen korai szakaszban ezt fenntartani, mivel gondolom a raktárból is ugyan úgy felveszi mindenki ami kell neki nem ? no meg nincs is pénzmozgás tehát a piac az szerintem fölösleges a jelenlegi populációnál ?
  • Árnyvadász
    #126
    Nyáron pedig száll a füst a kéményekből. Nem törődnek ezek a lakosok a maguk után hagyott ökolábnyommal.
  • Eisenberg
    #125
    Igen de mire kinőnek... Olyan csúnya a terep :)Na mindegy. Amúgy nemrég jött egy tornádó, lerombolta az újonnan épült vadászházam. ._. Nem örülök neki. Az időjárás is érdekes: Kora tavasszal havazik :D