1275
banner
  • farferi
    #1075
    x box, de már rájöttem..azért kösz:D
  • pett3rson
    #1074
    szerintem Q-val alap bill kiosztásnál. pont most szünetelek kicsit és ugyanoda rakja ahova a kötszert és a snack-et vagy mit. TAB-al választasz köztük és szerintem Q-val dobod el.
  • farferi
    #1073
    Hogyan lehet robbanószereket használni? Az első plaguet puskával meg késsel vertem szét mert nem tudtam, hogyan lehet használni robbanószert, molotovot vagy akármit.X-boxon játszok és még új az irányítás.Köszi
  • Hexex86 #1072
    Én is azzal próbáltam az elején, de ahogy olvastam csak pár országban működik a paypal. Sajna Hungary nincs benne. :/
  • Sunsetjoy
    #1071
    Köszi az infót.
    Ha lenne olyan bankkártyám, ami nekik kell, akkor azt használnám. Minek kínálják fel a PP-lehetőséget, ha utána cseszik működni...
  • Hexex86 #1070
    Szívesen.

    Plague heartokkal vigyázni! Ha nagyon elterjednek lesznek mindenhol hordák és blood plague zombik. Szóval érdemes odafigyelni rájuk és néha néha kipucolni őket bármilyen állapotba van is a közösségünk.
  • Hexex86 #1069
    Paypal az nem működik. Bankkártya szám kell.
  • Sunsetjoy
    #1068
    Remek lenne, csak a mstore bassza elfogadni a PP-számlám, folyton trouble, trouble...
  • pett3rson
    #1067
    hali,

    Köszi a tippet, megy a két hét próbaidő.

    Eddig SoD 1.2-nek tűnik. Jobb a grafika, másabbak az animációk..kicsit, de nagyobb, gyökeres változást nem látok a játékmenetben. Persze vannak plusz elemek, amiknek csak egy részét fedeztem még fel, de eddig szórakoztató és leköt, szóval nem egy dobjuk félre játék.
    Az, hogy elég erősen benne van a morál a játékban és ezt most még jobban kiemelik az egy kicsi most még zavaró, mert nem nagyon tudom még mivel tudok egyensúlyt teremteni. Pl muszáj voltam meggyógyítani egy karaktert, lement 2-re a medkit készlet, erre akkorát zuhant a morál, hogy ajjajj, az egyik csávó már verekedett is, úgyhogy jobbnak láttam elvinni magammal zombit vadászni :)
  • Hexex86 #1066
    Microsoft store-ba, ha "előfizetsz" az xbox game pass-ra akkor amíg fizeted azt a 2500 ft-ot havonta akkor játhatsz a state of decay 2vel, Sea Of Thieves-el. Van 14 napos próba verzió a game passból.
  • pett3rson
    #1065
    öö, ezt kérlek fejtsd ki, mert nem vagyok otthon ebben a témában.
  • Hexex86 #1064
    Egyébként csak az xbox game pass kell hozzá. Nem kell megvenni a játékot, ha tolni akarod.
  • pett3rson
    #1063
    hali,

    na, ez jó hír. Pénteken fizu lesz, szal akkor megjátszom, hétvégén kipróbálom és tesztelem a single-t, aztán mehet a co-op is valamikor :)
  • Gilmoor
    #1062
    Szia,
    Igen ezzel tolom, ha van időm :) Örömmel játszanék Co-op ban is, csak egyelőre nincs kivel.
    Microsoft store -on keresztül vettem. Kell hozzá fiókot regisztrálni.
    Utoljára szerkesztette: Gilmoor, 2018.05.29. 13:32:56
  • pett3rson
    #1061
    Meg lehet csinálni a saját kis Walking Dead forgatókönyvemet végre :DDD
  • pett3rson
    #1060
    ja, közben lentebb is olvastam pár sorral :) oké, vágom.
  • pett3rson
    #1059
    Yarr, most ezzel játszol? Gondolkozom rajta, hogy megvegyem, jövő hónapban valahogy beszerzem - ahonnan szoktam ott éppen nincs készleten -, van kedved co-opba játszani vele? Bár időm az nem sok, de talán úgy még jobb a játék állítólag.

    Más. Ez most Microsoftos cucc? kell hozzá xbox live regisztráció vagy miafene?
  • Hexex86 #1058
  • lostprophet
    #1057
    Én át tudtam ugrani a tutorialt úgy is, hogy kábé toltam 1 órát valamelyik párossal, és új Community-t indítottam, ekkor kérdezett rá, hogy ki akarom-e hagyni.
  • Gilmoor
    #1056
    három féle tulajdonságot-t lehet elkülöníteni:

    Személyre ható tulajdonságok - fejleszthető, specializálható
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Cardio: futással, mászással fejleszthető, max szinten +21 stamina (Backpacking/Marathon/?/?)
    Wits: keresgéléssel és felfedezéssel fejleszthető, max szinten +35% keresés sebesség (Discipline/Resourcefulness/Scouting/Stealth)
    Fighting: közelharcban fejleszthető, max szinten +28 életerő (Close Combat/Endurance/Striking/Swprdplay)
    Shooting: lőfegyverhasználattal fejleszthető, max szinten -25% lövedékszóródás és -25% fegyver visszarúgás (Assault/Gunslinging/Weapon Handling/?)


    Közösségre ható tulajdonságok - fejleszthető, specializálható
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    TIER 1 / TIER 2 / TIER 3
    Computers / Electronics / Programming
    Cooking / Cuisine / Nutrition
    Chemistry / Munitions / ?
    Craftsmanship / Construction / Metalwork
    Gardening / Agriculture / Herbalism
    Mechanics / Automechanics / ?
    Medicine / Surgery / ?
    Utilities / Electricity / Plumbing


    Különleges tulajdonságok - nem fejleszthető és nem specializálható
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Acting - +100% Standing növekedés (recruit/citizen/hero gyorsabban éri el ezeket a szinteket) +10% Influence (ha vele szerzel influence pontot, akkor az 10%-al több lesz)
    Driving - 100% üzemanyagfelhasználás bónusz, 50% -al kevesebbet sebződik a jármű becsapódások alkalmával, 50%-al halkabban vezeti a járművet
    Fishing - +2 kaja minden nap
    Geek Trivia - +6 Morál, +50% Exp bónusz, Pop Culture Knowledge (ez utóbbi azon dolgok közé tartozik, amik kellhetnek egyes épület fejlesztéséhez)
    Hairdressing - +10% Influence, Knowledge of Chemistry
    Ikebana - +6 Morál, Knowledge of Arts, +10 Influence/nap
    Law - Knowledge of Influence, +10% influence ha vele szerzed meg
    Lichenology - Knowledge of Gardening, Knowledge of Herbalism, +2 Meds/nap
    Literature - +6 Morál, +50% XP bónusz, Pop Culture Knowledge
    Making Coffe - Cooking, more efficient coffe - szakács és hatékonyabb kávét tud főzni
    Movie Trivia - +6 Morál, +50% xp bónusz, Pop Culture Knowledge
    Music - +6 Morál, +100% Standing reward (recruit/citizen/hero gyorsabban éri el ezeket a szinteket), +10% Influence ha vele szerzed meg
    Painting - +6 Morál, +25 Influence naponta, Knowledge of Arts
    People Skill - +100% Standing Rewards, Knowledge of Influence, +10% Influence
    Pinball - +100% lőfegyver XP, Knowledge of Mechanics
    Poker Face - +20 Max Stamina
    Political Science - +100% Standing Rewards, +25 Inluence/nap, Knowledge of Influence
    Scrum Certification - +50% Global Action Speed (gyorsabban épít), +2 Labor (épületekhez nem csak nyersanyag kell, de munkaerő is)
    Self-Promotion - +10% Standing Rewards, Knowledge of Influence
    Sewing - +20 Max életerő, +2 Max fogyóeszköz (például gyógyszer, vagy molotov koktél, nem 3-at, hanem 5-öt visz egy pakkban)
    Sports Trivia - +100% Cardio XP, +100% Fighting XP, +20 Max Stamina, Knowledge of Sport
    Tattoos - +10% Influence ha vele játszol, Knowledge of Medicine, Knowledge of the Arts
    TV Trivia - +6 Morál, +50% XP, Pop Culture Knowledge
    Animal Facts - hány lábujja van az elefántnak ... totál marhaság, de gondolom ez gyári poén a játékban. Nem ad semmi használhatót :)


    Forrás

    Amint látáhatjátok, nem biztos, hogy csak unique skill embereket érdemes alkalmazni. Kezdő karaktereknek mindenképp roppant hasznosak, mert több olyan disciplínát ismernek, amelyek az alap épületekhez szükségesek. Viszont a későbbi épületfejlesztésekhez szükségetek lesz specializált emberekre is.

    Visszatérve a tutorial vagy skip tutorial dologra. Valóban lehet olyan érzete az embernek, ha átugorja a tutorialt (amit egyébként csak akkor tehet meg, ha már egyszer végigvitte) hogy nem story mód kampányban jjátszik, de valójában nincs ilyen közvetlen hatása a tutorialnak a későbbi játékra.
    Alapvetően 4 féle jellemet különböztet meg a játék. Ezek a jellemek a közösség vezetőjének jellemeként kapnak értelmet igazán, ahol a vezető jellemétől függően ad kampány (Legacy) küldetéseket a program.
    Ha a vezetőnek választott karakter jelleme az alábbiak egyike, akkor a választott vezető legacy küldetései végén, az alábbi jutalmakat kaphatja meg. Ezeket lehet majd kiválasztani egy következő játék indításakor, legfeljebb kettőt:
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Sherif - Charity (kapsz egy rakás csúcs minőségű cuccot egy öreg baráttól - NAPONTA - hogy ez mi lehet, nem tudom, de ígéretes :)
    Warlord - Mobilization (nagy adag lőszert, fegyvert és gránátokat kapsz, amint az első alkalommal letelepedsz)
    Builder - Amenities (bázisodon a víz és áramszolgáltatás nem fogyaszt üzemanyagot és nem növeli a zombibetörés kockázatát - ZAJ nélkül ihatsz és világíthatsz)
    Trader - Favors (amint letelepedtél, egy barátságos kereskedő látogat meg, és ezzel egyidejűleg kapsz 4000 Influence pontot)

    Utoljára szerkesztette: Gilmoor, 2018.05.26. 10:56:49
  • Gilmoor
    #1055
    Tovább foglalkoztatott a kérdésed, így utánaolvastam, de nem találtam eléggé egyértelmű válaszokat. Amit találtam azt úgy értelmezem, hogy mindegy megcsinálod -e a tutorial-t vagy sem, minden közösségnek meg lesz a saját story mission-je. A közösség vezetőjének jellemétől és a meghozott döntések tükrében alakul majd a végső küldetés, ami nem egyezik azzal, hogy pusztítsd el az összes plague heart -ot. Ez utóbbi a must have kategória.
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    y2g2003 asks:
    What happens when you complete the story mode of this game? Does the game end and credits roll or can players keep progressing through the game?

    State of Decay 2 doesn’t have a typical “story mode”, but each Community has its own story that is composed from a dynamic narrative system. Every player’s experience is unique to their decisions and the consequences of the choices that they’ve made. We’re not quite ready to reveal the specifics of what happens when you choose to end your Community’s story, but you definitely have control of when that happens, and if you want a specific Community to continue indefinitely, you can do that.

    Utoljára szerkesztette: Gilmoor, 2018.05.26. 07:15:54
  • Montanosz
    #1054
    amiota két éve felraktam a win10-et még sose volt hogy ne javítsa meg magát, játékok is jól futnak talán ez az első win verzio amivel meg vagyok elégedve (kivéve persze az oriási frissitéseket meg azt hogy ujra babrálnak mindent :-D ) de ha felrakod persze csak 64b-st érdemes már amugy a dirtywindows.hu nagy segitség
  • lonvard
    #1053
    Köszi srácok!
  • Árnyvadász
    #1052
    Az miért baj? Amikor váltottam 7-ről egy csomó játékom sokkal jobban futott. Bizonyos játékoknál majd +10 fps lett a mérleg.
  • Árnyvadász
    #1051
    Nekem ez az első Microsoft Store-os vásárlásom. Azt szeretném megkérdezni valakitől, aki jártas benne, a javítások amik majd érkeznek a játékhoz miként települnek? Elindítom a játékot és előtte mondjuk szól? Automatikusan a háttérben megcsinálja, miközben fut a Windows? Külön el kell menni egy oldalra és onnan kell letölteni? Fogalmam nincs, Steam-hez és hasonló rendszerekhez vagyok szokva.

    Nvidia driver egyébként jött a játékhoz tegnap, bár semmi érdemlegeset nem tapasztaltam. Talán csak annyi, mikor vezettem a kocsit megjelent egy vízszintes csíkszerűség a képernyő teljes széltében időnként. Most ilyet az új driver-el még nem láttam. Teljesítményben semmi változás. Geforce Experience-be is bekerült a játék, ott azt javasolja legyen minden ultrán. Visszatettem oda, igazából tök mindegy hol van, mert mindenképpen jön egy frame drop és belassulás, egy idő után, ami tart maximum 5 másodpercig, aztán ismét megy rendesen.
    Főleg kocsival haladva jön elő, de találkoztam már vele gyalogosan.

    Na ezt ha tudnák javítani nem lenne rossz. Ezért is lenne fontos milyen patch metódust használ az MStore.

    Olyan tippeket olvastam ma a játék hivatalos oldalán, amit leírok ide is.

    - Ha lábon lövöd a zombit, lassul.
    - Ha levágod a kezét nem fog tudni sebezni, legalábbis amelyik nem harap.

    Térképen egyébként jelzi a kommuna tagjait a játék. Olyasmi ikonnal, mint ami a Sims-ben lévő embere feje felett van. A bázison jelöli őket, mivel ott vannak. Kíváncsiságból azért csináltam egy olyat, hogy kint a szabadban a társamtól megváltam és egyedül mentem tovább, majd a térképen követtem az útját és ment a bázis felé haza. Végig lehetett látni az ikonját, ahogy halad. (Ehhez zoomolni kell a térképen.) Aztán utánamentem kocsival és láttam, hogy ha zombi van a közelben, akkor harcol vele. Ha van lőfegyvere, akkor szépen fejbe lövi. Majd egyszerűen hazament a bázisra.

    Kérdés az, meghagyták e azt a lehetőséget a készítők, ha a hazafelé úton történik vele valami, akkor lehet e neki segíteni, de én arra tippelek, hogy tuti nem.

    Tegnapi játékom során végre találtam olyan túlélőt, aki képzett komputeres. Ez a skill kell ahhoz, hogy a command center lvl3 legyen. És ezt a közösség is kéri. Jó lenne teljesíteni, de főleg a bónuszok miatt. Egyelőre ezzel a fazonnal csak neutral a viszony, így ezen dolgozni kell még és akkor be tudna állni hozzánk. Már csak gardener kéne, de az még nem volt eddig. :)
    Utoljára szerkesztette: Árnyvadász, 2018.05.25. 13:35:21
  • Sunsetjoy
    #1050
    Nekem azzal van a bajom, hogy Windows 10...
  • Árnyvadász
    #1049
    Innen tudod megvenni PC-re jelenleg:
    Microsoft Store

    De ezzel a vásárlással Xbox One-ra is megvásároltad.

    Később várható Steam-en is.
  • Sunsetjoy
    #1048
    Nem, Steam helyett abban a nyomorék Windows Store-ban lehet még csak megvenni W10-es PC-re.
  • lonvard
    #1047
    Steam-en nem találtam meg a játékot. Nem lehet, hogy még csak Xboxra jelent meg?
  • lostprophet
    #1046
    Köszi. Már azt hittem valami sandbox módot indítottam el.
  • Gilmoor
    #1045
    Nincs olyan story szál ami függne a tutorialtól. A fő cél az, hogy a térképen minden plague heart-ot felszámolj, felkészülj a továbbutazásra és térképet válts.
  • Montanosz
    #1044
    nálam asszem akkor volt ilyen amikor a nvidia vezérlő programban állitgattam a méretezés oldalarányát mert pontosan nem is tudta mit állít :-D
  • lostprophet
    #1043
    De amennyiben átugrom a tutorialt, és saját magam választok 3 embert, ugyanazt a történetet játszom végig?

    Első alkalommal végigtoltam a tutorialt, kiválasztottam az egyik párost, aztán 2 óra múlva rájöttem, hogy rosszul fejlesztettem a bázist.
    Indítottam egy újat, tutorialt kihagytam, generáltam 3 karaktert, de csak ilyen általános küldetések vannak (főküldetésem jelenleg, hogy léptessek elő vezetőnek egy karaktert).
  • Gilmoor
    #1042
    FYI...
    Ha esetleg újrakezdenéd a játékot, akkor átugorhatod a tutorialt. Ennek az lesz a következménye, hogy mutatni fog neked 3 karaktert, skillekel együtt, és indíthatod is. Na de itt jön a lényeg, ha nem tetszik a 3 karakter skill összetétele, akkor visszalépsz egyet, majd újra legeneráhatod a 3 karaktert. Ezt addig csinálhatod, amíg a kellő skill összetételű csapat össze nem áll, vagy meg nem unod.
  • Gilmoor
    #1041
    Ilyen is történt már...:
    Volt egy olyan küldetés, ahol egy szomszéd segítséget kért, mert tolvajok ellopták a készleteik egy részét. Segítettem, de próbáltam kerülni a vérontást, ezért a beszélgetést választottam, mint leendő megoldást. Nem is ágáltak ellene a megbízóim, de egyikük mindenképp velem akart jönni. El is mentünk a tolvajokhoz, ahol sikerült békésen megbeszélnem a problémát, majd az a megbízóm aki velem jött, kérdés nélkül neki esett a tolvajnak. Ettől persze mindkét tolvaj "hostile" lett, és mire észbe kaptam, már agyon is verték a megbízómat. Nem volt más választás, likvidálni kellett őket. Eredmény, 1 zsák lopott visszaszerzése helyett mindkettő meg lett, plusz 3 ember meghalt. .Hiába, Isten útjai kifürkészhetetlenek.
  • Gilmoor
    #1040
    @lostprophet
    sajnos nincs tippem mi lehet a gond, nem találkoztam még hasonlóval

    @mike
    Ha a kocsi a helyesen áll a parkolóhelyen (sárgával felfestett területen), akkor a kocsiba rakott felszerelések fölé kell vidd az egér mutatót és a "T" betű lenyomására helyezi el a közösségi raktárban.

    lőszer:
    5.56 -os és 7.62-es lőszereket lehet gyártani. Először találnod kell egy olyan mod -ot, amit a workshop-hoz csatlakoztatva tudsz azt követően lőszereket gyártani.

    Ha egy túlélő, vagy túlélő csoport a segítséged kéri, abból előbb-utóbb lehet szövetség, vagy akár be is állnak majd hozzád - attól függően, hogyan alakul a kapcsolat velük. Rövid időn belül olyan sok megkeresés jelenhet meg szomszédos túlélők részéről, hogy nem lesz időd mind időben kielégíteni. Minden alkalommal, amikor találkozol ilyen túlélőkkel, ellenőrizd le milyen képességekkel rendelkeznek. Ettől fog függni ugyanis, hogy érdemes -e időt és energiát áldoznod a barátságuk ápolására.

    Fontos, hogy lesznek helyzetek, amikor nehéz döntéseket kell majd meghozni. Például 3 emberes túlélőcsoport jelentkezik hozzád felvételre, de a háromból csak egynek van használható képessége. Ekkor felteszi a program a kérdést, hogy ott hagyod -e a többieket, vagy viszed mind? ... ha jól emlékszem van is egy olyan szösszenet, amit töltőképernyőn szokott írogatni, hogy "a legnagyobb ellenséged olykor a saját döntéseid lesznek"

  • lostprophet
    #1039
    Találkozott valaki olyannal, hogy teljes képernyőn van a játék, mégis amikor a képernyő tetejére vagy aljára viszem a kurzort, feljön a tálca vagy megjelenik az ablak teteje? Már kipróbáltam mindent, Alt+Enter, de csak nem akar megoldódni.
  • mike01010101
    #1038
    Köszi, kipróbálom.
  • Árnyvadász
    #1037
    Szia!

    Igen van lehetőség. Állj be a parkolóba, nyisd meg a csomagtartó menüjét, majd válassz ki egy zsákot. Alul a jobb sarokban a narancssárga sávnál ott lesz melyik gombot kell megnyomd, hogy a zsák bekerüljön a raktárba. (Sajnos gombot nem tudok mondani, mivel kontrollerrel játszom.)
    Utoljára szerkesztette: Árnyvadász, 2018.05.24. 19:12:05
  • mike01010101
    #1036
    Egy dolgot nem találok. Az első részben a csomagok automatikusan hozzáadódtak a raktárhoz, ha a kocsival beálltam a parkolóba, most egyesével kell behordani (van hogy 5-6 zsákkal megyek vissza). Lehetséges?
    Egyébként nekem bejön a játék, 22 napja él a közösségem, 10 fős, a harmadik térképen vagyok, az 5. vagy 6. tábort fejlesztem. A játékmenet érzésre nagyon hasonlít az első részhez, de van pár finomítás, pl a társam nem hagy csak úgy ott 10-15 perc után, mint a elsőben. A környezetben és járműparkban el tudtam volna viselni több újdonságot, pl. egy nagyobb várost emeletes házakkal, ne csak ez a vidéki kisváros és farm környezet mindhárom térképen, legyen motor, teherautó, ló. Esetleg állatok, más élőlények a zombin és az emberen kívül.
    A fegyver arzenál kielégítő, lehet javítani, lőszert gyártani szépen.
    Mikor elindulok egy autó javító kit és egy plusz kanna benzin mindig van nálam, így egész szép területeket lehet megtisztítani és vissza is lehet érni a csomagokkal.