1275
banner
  • wedge31
    #1
    A State of Decay egy vidéki kisvárosban és környezetében játszódik(kb 4x4 km a térkép). Alapköve, műfajából adódóan, a túlélés, de nem úgy mint az eddig megszokott
    módon. A pontos műfaja: túlélőhorror szimulátor(!). Egy szimuláció, amivel átélhetjük a zombik által benépesített világ végét. Nem EGY karakter fejlesztése lesz
    központban, hanem egy túlélő közösség/bázis kialakítása. Kapcsolatokat kell kiépitenünk a túlélő társaink között, fejlesztenünk kell bázisunkat.
    A történet(klisé warning) egy Marcus nevű családapával kezdődik, aki visszatértekor megdöbbenve látja, hogy a környék ahol élt már cseppet sem olyan mint volt. Az élőholt horda vette át az uralmat szeretett otthonán.
    A játékot tutorial módban kezdjük, egy már felépített bázisban, amit a gyakorló mód teljesítése után el kell hagynunk, hogy saját magunk szerencsét próbáljunk. A helyszín elhagyása után, keresnünk kell magunknak egy biztonságos helyet, ez lehet egy családi ház, raktár, iroda, ahol megbújhatunk az emberevő horda elől. A játékban kb az épületek 90%ba beléphetünk. Kisebb-nagyobb akadályokba ütközve rájövünk, hogy nem értünk egyszerre a bázisépitéshez, főzéshez, növénytermesztéshez, így szükségünk van néhány \"szakemberre\". Ha találunk túlélőket felvehetjük őket csoportunkba. Adhatunk nekik feladatokat, vagy tudásuktól függően a hozzájuk kapcsolodó munkához automatikusan hozzálátnak.

    Csoportunk tagjai között válthatunk. Ehhez előbb el kell nyernünk a tiszteletét annak a személynek, akit irányítani szeretnénk. A karaktered elfáradhat, ilyenkor váltani kell egy másik túlélőre és vele kell folytatnunk küldetésünket. Az életerőre is vigyázzunk, mert a játékban a ZombiU-hoz hasonlóan örök halál van. Ha életerőnk a 0-t eléri akkor végünk. Soha többé nem irányíthatod karaktered.
    Társaink barátok, vagy ellenségek lehetnek. Ha valaki túl sok zűrt kelt társadalmunkban, dönthetünk úgy, hogy a delikvenst elküldjük a csoportból. Ez változást hozhat a Morálon, attól függően hogy a kitett személyt szerették vagy utálták.
    A morál fontos tényező csoportunkban. Ha sok támadás ér minket, vagy a halálesetek száma megszaporodik, a morál lezuhanhat ami következményekkel járhat. Az emberek
    betegek lesznek, elhagyják a csoportot, lophatnak a raktárunkból, megölhetik társukat, szélsőséges esetekben önmagukkal is végezhetnek.

    A játék realtime-ban fut, kivéve a napszakok váltakozását ami 2 óránként történik meg. Amikor építkezünk ki kell várnunk azt az 1 percet vagy akár 1 napot ami
    szükséges az építkezés befejezéséhez.
    Sosem áll le a világ! Ha megnyitod a menüt vagy az inventoryban turkálsz akkor is fut a játék. Ha kikapcsolod a gépedet vagy csak egyszerűen a játékből lépsz ki, akkor se állnak meg a történések a játékban. Ugyanúgy a csoportban konfliktusok törhetnek ki, az építkezés folytatódik, a készletek folyamatosan fogynak. Szerencsére ilyenkor nem lehet számítani horda támadásokra. A készítők nem akarták, hogy a kedves játékos, szorongva töltse éjszakáit, hogy vajon reggel mi fogadja amikor visszalép a játékba(azért egy kicsit megmarad a szorongás :) ).
    Fegyverekből nem lesz hiányunk. A State of Decayben több mint 99 fajta fegyverrel találkozhatunk. Ezekre lehet hangtompítót vagy távcsövet szerelni. Lesznek működő autók, amik szintén jó eszközként használhatók a gyilkolásban. Ha sok fizikális behatás éri járművünket használhatatlanná válik és lerobbanhat. Viszont, ha a bázisunk előtti parkolóból indultunk el, akkor újra ott lesz használható állapotban.

    Építhetünk raktárat, konyhát, edzőtermet, dojot(!), őrtornyot és még sok más helyiséget. Ha találunk tárgyakat, ételt, fegyvereket a közeli épületekben azokat berakhatjuk táskánkba, vagy szólhatunk rádión társainknak, hogy kellene egy pár segítő kéz. Ilyenkor egy tűlélő elindul a csoportból és segít átkutatni az adott épületet, majd magával viszi a használható tárgyakat amiket a bázison a raktárunkban elhelyezve találunk meg.
    Rádión nem csak így kérhetünk segítséget. Ha a zombik beszorítottak egy épületbe, vagy felkényszerítettek egy tetőre, akkor is segítségül hívhatjuk barátainkat.

    Más csoportok is működnek párhuzamosan a miénkkel. Ellenséges viszonyokat nem táplálhatunk velük, de kereskedhetünk, felvehetünk embereket tőlük, vagy átküldhetjük sajátunkat. Ha támadás ér minket, segítségüket is kérhetjük, fordított esetben pedig mi is felajánlhatjuk, hogy kihúzzuk őket a bajból. Ha a támadás sikerrel jár a zombik részéről, akkor el kell hagyni \"otthonunkat\" és át kell telepíteni a csoportot egy másik helyre. - Gamepod.


    State of Decay Debut Trailer



    A játék 2013 júniusában jelenik meg PC-n és Xbox Live-on.
  • wedge31
    #2



  • Fpocok
    #3
    PC-re egyelőre nem lesz... majd ... talán,... egyszer.
  • wedge31
    #4
    Júniusban jön.
  • Fpocok
    #5
    XBLA-ra.
  • wedge31
    #6
    Három forrást is néztem köztük a hivatalos oldalt és ezeken a pc-t is irják.
  • Fpocok
    #7
    Érdekes, mert én egy oldalt olvastam, ahol azt írják, hogy akkor jön PCre. Minden másnál csak xbla van. Hivatalos oldalon is csak xbla van kiírva.
  • Fpocok
    #8
    De nem baj, hogy van topikja... előbb utóbb mi is megkapjuk remélem.
  • tutituti
    #9
    párhuzamosan ment a fejlesztés, de a pc majd akkor jön ha jól produkál.
    Tehát a pc-s még nem létezik csak tervben van.
  • ratgab
    #10
    Most vagy párhuzamosan ment a fejlesztés vagy tervben van. Mert a kettő bizony nem ugyanaz.

    Én, amit láttam a hivatalos oldalon a pc-snek még nincs megjelenési dátuma, szóval lehet megvárják, hogy szerepel konzolon, aztán csak akkor portolják át.

    Annak, hogy kész van, de ott pihen a fiókban semmi értelme nem lenne.
  • Zero 7th
    #11
    Zombis Sims, yay!

    A Dead State pontosan ugyanezzel az alapszituval indult, azzal mi lett?
  • Fpocok
    #12
    Sims? Ez egy sima árkád játék lesz.
  • wedge31
    #13
    Nemrég jött róla egy gameplay nekem annyira nem jött be a harc, föleg a Wasteland 2 vagy a Shadowrunhoz képest.
  • ratgab
    #14
    Első postot olvasd el és rájössz, hogy tényleg zombi sims lesz ez. :-)
  • Fpocok
    #15
    Lebuktam :D
  • tutituti
    #16
    Kissé érthetetlen volt belátom.
    A boxos verziót csinálják de a pc is tervben van.valamit magyaráztak anno hogy a pc-s verzió azért nehezebb falat mert multi módja is lesz,míg ennek nem.
  • Cuchulainn
    #17
    Érdekesen hangzik, remélem nem megy el nagyon a "vásárojjvalódipénzér' kéccázezer fityfirittyet hogy ne rohanják le a bázist automatikusan a zombik" irányba.
  • grebber
    #18
    A "Developers version" már játszható! (xbox 360-on)
  • tutituti
    #19
    és milyen?Elmegy kategória vagy megüti a mércét még a telített mezőnyben?
  • grebber
    #20
    Még nem néztem a Metro LL előnyt élvez!
  • mike01010101
    #21
    A nyárra ez az egyetlen cím amit várok, nem akarok csalódni.:)
  • mike01010101
    #22
    A fejlesztők oldalán ez van:

    State of Decay is our ambitious zombie-survival open world game currently under development at Undead Labs for release on Xbox 360 / Xbox LIVE Arcade and PC.

    Én bizom a PC-s megjelenésben.
  • Seth
    #23
    Szerintem baromi jó lett.Hangulatos, igazi túlélő játék

    A karakterek, menhelyek, élelmiszer, gyógyszer, fegyverek stb menedzselése tényleg komoly lett.

    Minél többen vannak a túlélők egy helyen,annál nagyobb meló a napi betevőt felkutatni. Zsörtölődnek, veszekednek egymással.
    Aztán persze eljön az idő mikor a környéket kimerítettük, tovább kell állni egy nagyobb,biztonságosabb helyet keresni
    A házakat át lehet kutatni, helyőrséget csinálni belőlük, és így terjeszkedni.

    Minden fogyó cucc, még az autók is, pl első kisvárosban van kb 12 db, ha összetöröd annyi, nincs több, szóval nem lehet Carmageddont játszani a zombikkal,mert hamar lestrapálódik. Bár ki lehet fejleszteni garázst,ahol javítják, de elég lassú művelet.

    A bázis védelmére őrtornyokat lehet felhúzni, bele snipert,aki nemegyszer megmentett már,miközben loholtam a bejárat felé, nyomomban meg jöttek a zombik. Loholásról jut eszembe, sztaminára erősen figyelni kell, kifulladunk, főleg ha egy nagyobb adag élelmiszert, lőszert, építőanyagot cipelünk a hátizsákban, értelemszerűen gyorsabban fogy, hamar kimerülünk.Ha sokat sebződünk, vagy sokszor kifulladunk,akkor az alapérték 20%-kal csökken , és ez egyre rosszabb lesz,ha nem pihenünk. Ilyenkor jön jól,ha összehaverkodunk a túlélőkkel,mert így "barát" státuszba kerülnek és csak ilyenkor tudunk velük cserélni, így a másik karakter kipihenheti magát.

    Küldetés is rengetegféle van, persze egy idő után monoton lehet majd(még nem az:D), hogy házakat kutatunk át adott cuccokért, túlélőket,sebesülteket mentünk ki, a diszpécser csaj állandóan nyaggat majd minket. Egyes karaktereknek van külön sztorija is, pl családtag kimentése egy szorult helyzetből. Ha ezt nem csináljuk meg, kb buktuk,hogy az a tag a barátunk legyen

    Harc. Még egyszer sem sütöttem el fegyvert,csak ütő, vágó szerszámokkal mentem neki a zombiknak. ELég alap cucc ebből a szempontból, üsd amíg meg nem pusztul(általában 3-4 ütésre loccsan a fejük, de ha földre kerülnek egy hátbacsapástól,akkor egy ütés is elég)A fegyverek állapota romlik,szóval majd javíttatni kell őket, nincs annál rosszabb mikor bekerítenek és a egy reccsenéssel eltörik :)

    Mi van még. Grafika. Ocsmány :D ,de nem érdekel,mert annyira bejön az egész hangulata, hogy nehéz abbahagyni.

    Ja mégvalami. Nincs olyan hogy kap egy potiont a meghalt karakter és feltámad. Ha meghalt hát meghalt. Baromi szar érzés volt,mikor az 5-6 óráig fejlesztett karakteremet egy benga zombi szanaszét tépte :(

    Fejlődés aszerint zajlik,ahogy játszunk. Sokat futunk nő a cardio. Sokat harcolunk egy fegyverrel annál hatékonyabbak leszünk vele. Etc.

    Egyelőre ennyi, még csak az első városban vagyok, biztos tartogat még meglepetéseket a játék. Katonákat már láttam,de elküdtek melegebb éghajlatra, ők ugyan nem az én megmentésemre jöttek ide :) Gondolom majd jönnek "tisztítani" később.
  • tutituti
    #24
    hát ez eddig nagyon kúl!
    remélem pc-re is jön,bár ha még írsz róla lehet nem várom meg és megveszem.
  • wedge31
    #25
  • mike01010101
    #26
    Hihetetlen módon hiánypótló ez a játék. Nem is értem miért nincs több ilyen. A zombis és postapocaliptikus témájú filmek és sorozatok hasítanak és játékban nincs ilyen szabad világú túlélő játék. Csak a "cső" szörny lövöldék.
  • mike01010101
    #27
    A napszakok hogyan változnak? Mennyire cseszték el az irányítást? Beakadások, szokásos tps gondok stb?
  • grebber
    #28
    State.of.Decay.XBLA.XBOX360-MoNGoLS
  • wedge31
    #29
    GK 7.7 pontot adott neki.
  • tutituti
    #30
  • xxdani
    #31
    óó ha lenne hozzá coop ...
  • Titan
    #32
    Jöhetne már PC-re is...
  • grebber
    #33
    Lemondhatunk a State of Decay multiplayeréről
  • grebber
    #34
    Még az idén jön PC-re is!
  • wedge31
    #35
  • Ironman2
    #36
    heteken belül elérhető lesz a pc-s verzió!
  • a.carkey
    #37
    Jaj. :(

    Pont ezért nem vettem még meg a Brotherst sem, mert az is kontroller only.
  • grebber
    #38
    Coming To Steam's Early Access Tomorrow
  • Ironman2
    #39
    fasza!! kösz!
  • Ironman2
    #40
    akkor most van benne multi,vagy nincs?