1275
banner
  • pett3rson
    #1235
    olyanom is volt, hogy leborult az autóm egy dombos sziklás oldalon, fejre is állt. Nem baj, kiszállás, visszafordítás..igen ám, de úgy sikerült talpra állítani, hogy közben beszorult egy fa és egy kisebb szikla közé, se előre se hátra...oké, másik kocsi keres, szerencsére nem volt messze, odamentem vele és elkezdtem tolni a beszorult autót...aha, sikerült úgy tolni, hogy közben bementem a hátsó kereke alá és be is szorultam..patthelyzet. nah, keres még egy autó, visszamegy, izomból nekimentem az egyiknek és itt teleportált el kétfelé a 3 autó...úgy kellett keresgélnem a másik kettőt. izgalmas volt, mert nekem is tele volt pakolva az első mindenféle jóval :)
  • farferi
    #1234
    legrövidebb uton...le nem merek térni a főútról baxus...:D..na majd most
  • farferi
    #1233
    na erre a kocsis kitolásra nem is gondoltam..köszi:D
  • pett3rson
    #1232
    hali.

    A beakadással vigyázni kell, az nekem is állandó probléma. bár ennek az is az oka, hogy próbál az ember minél rövidebb úton menni, így aztán nem csoda, hogy időnként fel vagy beakadok valamibe.
    Egyik megoldás, hogy kerestek a közelben egy másik autót - amiben persze van benzin is - és azzal kipöckölni az autót a helyéről. Nekem eddig mindig sikerült, bár volt olyan, hogy elteleportált a picsába...vagy 100 méterre találtam meg...

    A másik, hogy az adott karakterek el vissza rohangálnak is elég idegesítő, jah. Amint megjelenik egy zombi ki akarja nyírni, nem elég, hogy 3-4 másik NPC van mellette, neki menni kell..ez van belekódolva :(
  • MarkBlade
    #1231
    Kocsival nagyon okosan kell menni.. Felakad minden kis bisz baxon. A legjobb mikor nincs semmi látható dolog mégis megakad. Múltkor egy nagy melák csapott le a korlátról alig tudtam meghálálni neki.
  • farferi
    #1230
    másik hányingerem: keresgélni a házban a karit akit vinnék magammal:/

  • farferi
    #1229
    Kocsi: beragad mindenhova, totál telepakolt kocsimat kellett otthagynom és hazaszaladni fáradt karikkal
  • farferi
    #1228
    Ja, tiszta karib- tenger:/
    mondjuk tök nyomik
  • pett3rson
    #1227
    megint jött valami frissítés. Tele van a játék kalóz meg mittudomén milyen alakokkal. Kevesebb jobb lenne, de itt mintha maszkabál lett volna, majdnem mindenki fura ruhákban rohangál...

    A másik, hogy most már át lehet adni a nagy csomagot a társnak. Ez mondjuk nagyon hasznos, mert jópárszor kellett emiatt karaktert váltanom, hogy felszedjünk és aztán bepakoljunk mindent a kocsiba. Így már azért sokkal egyszerűbb a helyzet.
  • Gilmoor
    #1226
    50%-al gyorsabban készülnek a bázison a dolgok, + Labort is ad. Az épületek fejlesztésekor nem csak nyersanyag kell, de munkaerő is.A Crum certificate több munkaerőt is jelent egyben.
  • pett3rson
    #1225
    Ezt nem tudom. Amikor nagyon boldogok a bázison, akkor több XP-t kapunk meg az Influence is több azt hiszem, valamint van egy ilyesmi vagy pont ez a global akármi, de hogy pontosan mit takar fogalmam sincs. Talán gyorsabban építenek vagy ügyesebbek a bázist megtámadó zombik ellen...
  • pett3rson
    #1224
    pont az a lényeg, hogy olyankor üsse vágja a zombikat amikor azok nem ütnek vissza. Ha nézik a tűzijátékot addig bármit lehet velük csinálni, de felesleges Neked foglalkozni Velük, mert ha szétrobban a PH akkor úgyis megdöglik mindegyik a környéken.

    Szerintem egyelőre hanyagold a PH-kat, valószínű a karaktered sem elég erős még. Azért nem árt ha mondjuk a cardio-t már kimaxoltad, mert akkor tudsz olyat fejleszteni amitől kevésbé fárad az ütéstől vagy tovább tudsz futni, ez változó, attól függ mit ad be a program. Amikor sárga egy adott tulajdonságod az már jó.
  • farferi
    #1223
    most láttam egy új képességet: scrum certications..asztírja az újság, hogy:50% global action speed.. gyorsabban nyitok csomagot vagy lassabban telik az idő?
  • farferi
    #1222
    Zajkeltő dolgok jók mondjuk ha Screameres ház ellen megyek, lehet kipróbálom..csak azért mentem egyedül mert a társ olyan idióta sokszor, hogy neki esik baltával én meg nem tudom molotovot vagy bármit dobni illetve pont ha ilyen félrevezetést csinálnék, tuti neki menne a zombiknak..ezért is próbáltam egyedül.
    ..gondoltam ez az autós dolog jó lehet, de tényleg kiszaladtam , tolattam, meghaltak és mire kiszáltam a kocsiból láttam , hogy szépen sorjáznak be az épületbe megint:/..lehet várnom is kéne valami rendes puskára, de ahogy írtam, már a 3. napon mindenféle dög kószál, gondoltam jó lenne legalább egy PH-t kinyirní..nem jött össze. Azért kösz, a játék ettől még nagyon tetszik csak kellene némi sikerélmény:D.
  • pett3rson
    #1221
    Jah, gyakorlat, az hiányzik talán.

    De azt is mondhatom, hogy egyedül ne menj neki PH-nak! Legalább egy társad legyen. Van olyan amikor segítesz egy idegennek megkeresni valamit, aztán ha megvan akkor haza is kell kísérni, olyankor csatlakozik hozzád addig amíg oda nem értek a bázisáig. Ilyenkor kell nekimenni a PH-nak, mert akkor már két csávóval foglalkoznak a zombik, Veled kevesbé.

    Aztán, használj rádiót, tűzijátékot, petárdát, sípolós bombát, bármit amivel el tudod terelni a zombik figyelmét, olyankor odagyűlnek Te meg simán szétvered a PH-t.
    Legyen Nálad olyan cucc amivel visszamegy a Stamina (vagy kevésbé fogy stb) és persze gyógyszer is, hogy tudj gyógyulni.
    Használd a "C"-t, azaz térj ki a támadások elől. Ez fogyasztja a staminát, de ha előtte megiszol egy energiaitalt, akkor vagy nem fogy vagy hamar visszatöltődik (többféle cucc van)

    Ha ilyenek nincsenek Nálad akkor meg menj előbb lootolni, kutass át minden házat a környéken és szedd meg magad minden földi jóval és csak utána indulj harcba!!
  • farferi
    #1220
    Már megint meghaltam..nem nekem való ez vagy elcseszek valamit...rutinosan csinálom már az elejét, aztán elindulok egy PH ellen egyedül, mert hogy azt olvastam, hogy megtámadom, ki a kocsiba, tolatás, megint megtámadom és így tovább..de hiába csapom el a zombikat, rögtön megjelenik az épületben még négy -öt..nemtudom, lehet változtattak rajta...rádobtam 2 molotovot, beleeresztettem vagy 25 töltény 45-öst, nem pusztiult el..a fegyverem meg akkor tört el mikor 3 dög körbevett, vége..én nem folytatom 3 emberrel, kocsi nélkül..ja és közben egy jaggernaut köröz a ház körül, mikor még csak egy-két pisztolyom van....mondjátok , hogy béna vagyok vagy, hogy mit rontok el..megint vagy 3 napig sikerült veszteség nélkül.
  • farferi
    #1219
    Köszi, megnyugtattál...most nem is foglalkozok ezekkel, mi a tökömnek a második napon amikor még alapvető dolgokat kell csinálni...remélem most jobban megy majd
  • pett3rson
    #1218
    jó reggelt,

    Tegnap kaptam egy visszajelzést erre az automata mentés dologra és meglepő módon úgy van ahogy írtam és gondoltam.

    Nem egy komoly misszió középen voltam, de nem is bent a bázison. Elmentem egy helyre (kb 1 km-re a bázistól), segítettem egy csapatnak, végeztem és a közelben találtam egy hirdetőtáblát amire felmásztam, körbenéztem és indultam haza, mert már tele volt az autó is, meg Én is. Éppen álltam be a parkolóba a bázisnál, amikor durrant az ég és elment az áram...
    Oké, kicsit vártam, áram azonnal visszajött, de a gép az leállt. újraindít, játék indít...lerakott a hirdetőtábla tövébe...tudja a fene, hogy miért pont oda. Talán ha már bementem volna a bázisra akkor már ment egy újat, mintha így csinálna ahogy figyeltem, de lehet, hogy meg kell nyitni a raktárat vagy ilyesmi, hogy mentsen.
    Mindenesetre jó kis kaland volt :)
  • pett3rson
    #1217
    Nem néztem meg a videót, de szerintem azért van ilyenre kitalálva az egész, hogy ha valaki kedveli mondjuk a dombos pályát akkor bármit is ad be kezdésnek a játék Ő csak keres egy kijáratot és odamegy ahova tetszik neki.

    Nekem speciel tökmindegy hol vagyok, egyelőre minden pálya új és ismeretlen - bár összesen 3 van, szal elvileg most már mindegyiken jártam :)

    Ha jól tudom úgy van, hogy 1 session-ben kell kinyírni 10 Plague Heart-öt, ha Te közben 3-szor váltasz térképet az tökmindegy, nem oszt nem szoroz. Amikor kinyírtad, kapod a Legacy küldetéseket, ha azt megcsinálod vége a session-ek, kezded az újat, tudsz választani bónuszt és megint kezdődik elölről. A lényeg ott van még, hogy max 2 bónuszt választhatsz, tehát ez majd többszöri vagyis minimum 4 végigjátszás után derül ki, hogy milyen bónuszaid vannak és akkor mit választasz a 4 -ből.

    Szerintem jó lenne, ha behoznák a random-faktort és mondjuk nem 3 fix pálya lenne, mert azt előbb-utóbb kiismeri az ember, hanem véletlenszerűen generált pálya/térkép - bár amiket lootolás közben találsz az is véletlenszerű....na mindegy, azért elég sok mindent lehetne még benne okoskodni, hogy legyen további tartalom és újrajátszás.
  • pett3rson
    #1216
    Itt semmit sem muszáj, de érdemes feszegetni a határokat, még esetleg azt is ki lehet próbálni amire nem gondoltál eddig :)

    Ez most vicc is volt, meg komoly is. Egyrészt próbáld ki, hogy akkor mi van, ha mégis váltasz karaktert, annak ellenére, hogy a program figyelmeztet, itt most az adott küldetésnek vége lesz...és dobpergés...nem lesz. Igen, lehet folytatni tovább. Igaz, lehet, hogy nem pont onnan és lehet, hogy kicsit várni kell amíg megint beadja, de a legacy küldetéseket mindig be fogja adni. Pont azért, mert az automata mentés miatt nem tudja, hogy most véletlen léptél ki (áramszünet, nethiba) vagy szándékosan. Magyarán vissza fogod kapni a lehetőséget, hogy folytasd, akárhol is léptél ki.

    Lehet kávét inni, az elveszi a fáradtságot egy időre, de csak egyszer vagy talán kétszer engedi, utána azt hiszem ráadásul még fáradtabb leszel, de ha éppen annyira benne vagy egy küldiben, hogy már nem akarod befejezni, akkor jó döntés a kávé.

    Arra, hogy mikor milyen küldibe érdemes belevágni nem tudok tanácsot adni. Engem is leptek már meg párszor, de eddig mindig sikerült élve megúszni, csapattagot is csak egyet vesztettem el, de már azt se tudom azt zombi ölte meg vagy ember, annyira nem volt gáz, nem hiányzott.
    Talán a futás hasznos dolgot is ki lehet próbálni ilyenkor, főleg ha van a közelben autó és elmenekülni a helyszínről és csak később, erősebb karakterrel újrapróbálni.
  • farferi
    #1215
    Ezeknek a karakter spcifikus küldiknek mint a sheriff..vagy a builder van valami értelme..mert engem nagyon zavar, hogy mennék egy karival erre csinálni kell a küldetését különben elvszik, nem számít hogy aludnia kellene vagy sérült..most ment el egy játékom, mert akivel mentem, kapott egy olyan feladatot hogy három veszélyes embert nyírjon ki..hát ők szedték le 3 emberemet, nem csoda, talán a 3. vagy 4. napon járok, sérült is voltam..de ha meg visszamegyek gyyógyulni a bázisra vagy fegyverért akkor meg már aludni akar a kari..szóval nagyon meg kell ezeket csinálni vagy nem kell?
  • DevLupius
    #1214
    Közben utánanéztem igaz felrúgtam a spoiler szabályokat, de már értem.
    EZ a vidó sokat segített.
  • DevLupius
    #1213
    Ok, de csak az első térképen nyírtam ki a plague hertokat, de ott van még a másik két térkép ott is vannak, vagy nem?
    Vagy ezek a térképek nem kapcsolódnak a játékmenetben egymáshoz? Hmm,
    Itt egy pálya egy játék, ha azon kiirtom a plague heartokat akkor vége az adott játéknak, game over, kapok bónuszokat és annyi kedvezményt, hogy a következő játék indításánál kiválaszthatok három embert a régi csapatból és azokkal kezdhetem újra, valamint fennkínálja majd, hogy melyik térképen akarok játszani?
    De, kövezzetek meg, akkor sem értem, hogy valaki azt mondja, hogy másik térképre költözésnél maradnak a cuccok, valaki meg, hogy elveszik minden. Itt valami a session lezárással kapcsolatos dolog lehet. Hogy lehet lezárni egy session-t? mit nevezünk session-nak?


    Utoljára szerkesztette: DevLupius, 2018.06.27. 07:50:07
  • pett3rson
    #1212
    Jaa, várjál már, Te most még nem akarod befejezni a session-t, hanem csak nyitottál - vagy majd nyitni akarsz - egy utat amin átmész egy másik térképre. Bocs, félreértettem akkor, igen, ilyenkor még átviszed magaddal a cuccaid.

    Bár ha már úgyis kinyírtad az összes Plague Heart-öt akkor már inkább fejezd be és kezdjél egy újat. Hidd el megéri, kapsz olyan bónuszt, hogy megérje. Meg legalább új kalandok indulnak :)
    Utoljára szerkesztette: pett3rson, 2018.06.26. 09:10:52
  • pett3rson
    #1211
    Influence pontot azt valamennyit kapsz az elején, ez nem tudom mitől függ, hogy pl előző pályán mennyid volt tartalékban vagy ilyesmi. Most nekem a Trader miatt jóval több lett az elején, ezt már tudom.
  • pett3rson
    #1210
    Ha térképen belül költözöl akkor igen, de ha végzel egy adott pályát/térképet/session-t, akkor nem, csak azt viszed magaddal amit az adott karakter cipel. Lehet egy következő patch már ezen fog változtani, de Én vasárnap végeztem a Trader session-el és nem vittem magammal szinte semmit, mert kicsit elcsesztem, nem gondoltam, hogy már az utolsó küldetés fog jönni és már nem akartam visszamenni a pálya egyik végéből a másikba, úgyhogy alig van most fegyverem meg úgy unblokk cuccaim. De folyamatosan lootolok és már kezd alakulni a dolog. Csak az a baj, hogy pont az az emberem hullafáradt akinek kéne húzni a citizenship-jét, hogy végre vezér legyen :)
    Utoljára szerkesztette: pett3rson, 2018.06.26. 08:54:17
  • DevLupius
    #1209
    Mások azt írták, hogy a központ tárhely tartalma az elérhető lesz az új térképen? két napja halmozom a készleteket a költözésre.
    A megszerzett influance pontokat is elvesztem?
  • pett3rson
    #1208
    Amikor egy session-t, azaz Legacy küldetés-sorozatot végigviszel, akkor semmit sem fogsz továbbvinni csak azt amit az adott karakterednél éppen van. A zsebében és a hátán a hátizsákban. Nincs kocsi, nincs semmi egyéb. Persze ha viszed magaddal az 50-es kaliberű fegyvert, akkor már mindjárt máshogy indul az egész...vagy C4-et vagy akármi ilyet :)

    Igazából talán arra érdemes figyelni, hogy mivel könnyebb indulni. Természetesen fegyver és lőszer nem árt, de az új pályán nem olyan nagy a fenyegetettség, hogy ezt ne tudd kibekkelni amíg be nem szerzel megint egy komolyabb arzenált. De mondjuk gyógyszert sem árt, bár ezt is találsz hamar..szerintem.

    Amire érdemes figyelni, azok a képzettségek. Pl az elején jó ha van aki medic, mert akkor gyorsabban fel lehet húzni az Infirmary-t maxra vagy éppen az a karakter lehet nyerő aki miatt magasabb a morál vagy alapból több az alvóhely, így az első háznál is már több embered lehet anélkül, hogy morognának.
    Persze ugyanezt be tudod szerezni az új pályán is, szóval ez tényleg csak a leges-legelső pár nap (vagy inkább játékóra) amiről most szó van, magyarán a kérdés mindig egyéni, ami Neked jobban tetszik.

    Speciel most végeztem a Trader-el és két olyan karaktert vittem át az új pályára, akiből az egyik majd a Builder legacy-t építi, a másik meg Agriculture-t ad, azaz több kaját a Farm-ból. Harmadiknak meg választottam egy random-ot, de olyat akinek nincs képzettsége, mert Őt akarom arra használni ami majd éppen aktuálisan kell. Pl ez lehet a Computer, de lehet, hogy a Construction kell jobban, még nemtom...de amikor tudni fogom akkor csak ki kell képezni a könyvvel és kész :)

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    ja, most már két segítséget kaptam, a Sheriff az időnként ad ital-t meg kaját vagy mit, mindegy, hasznos és most a Trader miatt 4000 Influance-el indultam alapból..az azért nem rossz :)
    Kíváncsi vagyok mit ad majd a Builder és majd a Warlord...ne lőjétek le :)
  • DevLupius
    #1207
    Pár kérdés a költözéssel kapcsolatban...
    - A kocsikat is viszem magammal amik a bázis parkolójában vannak?
    - A kocsik csomagtartójában lévő cuccok is jönnek?
    - Csak annak a három embernek a képességét lehet majd használni az új bázison akiket átviszek?

    Az első tréképen lassan végzek, felderítve minden, plagueheartok kiirtva, kocsik megtalálva, már csak a folyton ismétlődő szűnni nemakaró fertőzött gócpontok jönnek, na meg a megnövekedett számban előforduló óriás, feral és robbanós zombik amikkel a játék kompenzálni próbálja a piros szemű zombik hiányát. Heten vagyunk, a gazdaság virágzik, az emberek boldogok, a raktárak dugig, a fejlesztések szinte maxolva. Több túlélő bázissal sikerült kölcsönösen jó kapcsolatokat kiépíteni, de csatlakozni senkit nem engedtem.
    Most a csapat az ünnepségre készülődik, miközben a költözést tervezgetem.
  • jarlaxxe
    #1206
    Vagyis ezt a topikot kellene átnézned mert ez volt az elsö részé...
  • Anonymusxx
    #1205
    De miért kellet egybe vonni? én hamarosan terveztem az 1. részt elkezdeni, és ha valami infó érdekelne, egyszerűbb lenne majd átnéznem egy olyan topicot, amiben csak az első részhez tartozik.
  • jarlaxxe
    #1204
  • wedge31
    #1203
    Megtörtént.
  • jarlaxxe
    #1202
    A másikat kell törölni és ezt átnevezni State of Decay 1-2-re.
  • Anonymusxx
    #1201
    Miért kellene a két topicot egybe vonni?
  • Ninju
    #1200
    Én nyitottam, mert nem tudtam, h itt megy a 2 kitárgyalása. Részemről zárható a 2 topicja.
  • Sunsetjoy
    #1199
    SZERINTEM:
    Ez a régebbi és jobban bejáratott, kérjétek meg a topikgazdát, meg ő a moderátorokat, hogy valami új képet kettessel rakjanak be, vagy ilyesmi.
    A másikat zárjátok be közösen azzal, aki megnyitotta - ezt át lehet neveztetni is, hogy State of Decay sorozat (vagy State of Decay 1-2... de elvileg lesz több rész:)
    Utoljára szerkesztette: Sunsetjoy, 2018.06.21. 15:49:28
  • pett3rson
    #1198

    Amúgy bocs fiúk, de megvettem a Wreckfest-et és őrülten töröm az autókat (és nem a zombifejeket). Talán hétvégén lesz idő és alkalom, akkor üthetünk egy 3-as vagy akár 4-es coop-ot azzal akinek szüksége van rá :)
  • pett3rson
    #1197
    Kellene egy új banner és/vagy cím...vagy menjünk mi át a 2-esnek nyitott topikba? :)

    Bár jó lenne egy link is ide a banner alá, hogy a második részt itt találjátok...
    Utoljára szerkesztette: pett3rson, 2018.06.21. 12:55:49
  • MarkBlade
    #1196
    Igen.. mi a 2 ről beszéltünk de no problem.. az egy megvan de részenként vettem ahogy jelent viszonylag túlárazva.. nem is ez volt a bajom. Hanem utána ahogy megjelent kiadták egyben a day one verziót jó drágán.. és ez kicsit rosszul érintett. Nem akarok erre futni a 2-vel is.