1275
banner
  • pett3rson
    #1115
    A Legacy küldetés akkor minden vezetőnél másmilyen? Yarr, már pár szót írtál erről, Te hányszor játszottad már végig?

    Halad a Plague Heart-ök kiiktatása, meg közben adja befelé a Sheriffem küldetéseit is (vicces, hogy antianyag fegyvernek írja a csipát amit kaptam :D) és érzésem szerint - mert nem számoltam - még pár Heart van hátra, aztán jöhet a végső küldi ami után tudok pályát váltani (vagymi, amit írtál), hogy válasszak új embereket és kezdjek egy új küldetést. Na, ha ide elérek, akkor itt lehet választani másikat vezetőnek? vagy csak akkor ha előtte a Sheriffemet elzavarom és választok helyette másikat? Mert ha már új pálya akkor másik legacy-t szeretnék már csinálni, érdekel a többi történet is.
  • Gilmoor
    #1114
    Szia,

    Nem a játékkal van gond, hanem a microsoft store-al. Ha tippelnem kellene, Ők egyáltalán nem készültek fel arra a rugalmasságra, amit a steam-en megszokott a játékos társadalom.
  • Sensation1990
    #1113
    Srácok kezd qr*vára fel menni a pumpa... Nem tudtam meg venni a 14 napos "ingyenes" triált mert nem volt pénz a bankkártyámon...(alapra any*d) Ma hajnalban lett rajta pénz egyből rá is ugrottam a free 14napra(amire 280 forintot le is vett, de ingyenes) erre küldött egy emailt, jelzem pontosan hajnali 3:30 kor mikor be regisztráltam hogy majd küldenek még egy emailt a továbbiakról azóta is küldik úgy hogy elvileg már él a 14nap... és semmit se enged csak megvásárlást...Szóval ez mi a f****om????Közben persze lemondtam a megújjítást ahogy azt kell mert a 14napon kívül nem élnék további előfizetéssel... de az ingyenest se adja... eléggé lehangoló... és eléggé megerősíti a sokak általal leírt Microsoft "sztereotípiákat"...Kicsit kezd olyan szaga lenni a dolognak hogy a Játék is körübelül ilyen szinten mozog... lehet nem véletlenül húzzták le... :S :S :S
    Utoljára szerkesztette: Sensation1990, 2018.06.05. 18:40:28
  • kisiku
    #1112
    Meggyőztetek!


  • pett3rson
    #1111
    Ja, még valami. Brutál autót csináltam a szervízkocsiból, Medium upgrade kit-el, amit találtam valahol. Nagyon állatul néz ki.

    Eddig 4 vagy 5 féle autóval jártam, azok mind light kit-esek voltak és most ez az első ami medium. Van ennél nagyobb is? heavy?
    Utoljára szerkesztette: pett3rson, 2018.06.05. 13:11:54
  • pett3rson
    #1110
    Tegnapi napom amúgy nem volt bugmentes. Egyszer amit már leírtam, de volt egy másik is. Felborultam az autóval - kituggyahogy - és aktiváltam a szupererőm, odamentem az elejéhez, mintha javítani akarnám és úgy vissza lehet fordítani (Flip the car vagy ilyesmit ír :DDD)
    Na igen ám, de ebben a pillanatban beestem a pálya alá...és csak zuhantam és zuhantam és zuhantam...nagyon félelmetes volt...
    egy darabig néztem mi fog történni, de aztán gondoltam váltok karaktert, arra akivel éppen voltam párban. És láss csodát, ott volt az autó 4 keréken és ott volt az a karakter is mellettem aki még előtte 2 km-ert zuhant lefelé :)
    öö, már csak azzal volt gondom, hogy félig ez a karakter is el volt tűnve, de szerencsére kicsit mozogtam és kidobta a felszínre, onnan már fasza volt minden :)
  • Hexex86 #1109
    Ha az első részét szeretted akkor ezt is fogod. Én is sokat toltam az elsőt és ezzel is nagyon elvagyok. Nem egetverő változások vannak benne, de szerintem jobban megállja a helyét ebben a stílusban mint bármelyik vetélytársa. De ez is emberfüggő. Ha elkap a hangulat akkor nem ereszt!
  • pett3rson
    #1108
    szerintem meg csináld azt amit Én. "vegyél" egy ilyen 2 hetes, ingyenesen kipróbálom a dolgot (Xbox game pass) és nézd meg a saját szemeddel, hogy milyen lett. WIN10-re amúgy is érdemes váltani, tudtommal kevesebb a gépigénye a 10-nek, mint a 7-nek és egyébként is valahogy jobban össze van rakva. Persze vannak hülyeségek ebben is, de mibe nincs?

    Nekem eddig tetszik amúgy a játék, mert sok új dolog van azért benne, nekem legalábbis ez a Hero akármi ez új, de lehet, hogy csak berozsdásodtak az emlékeim, régebben Én is sokat játszottam a Lifeline-al. Az a verzió fogott meg legjobban, nekem arra hajaz eddig.

    egy próbát mindenképp megér...
  • kisiku
    #1107
    Köszönöm.Hát a State of Decay YOSE-val elég sokat nyomtam, úgy kb 300-400 órát.Olvasván válaszod és látván pár videót elég nagy kár, pedig nagyon vártam már, főleg a Lifeline után.
    Legalább lehet 2-nél több követőd? Imádtam, mikor haza menekítettem a bázisomra 3-4-5 fős csoportokat, majd az úton egyszerre 4-5-en trancsíroztunk :)
    A Lifeline-os siege-ekről nem is beszélve...még a zenéit is hallgatom a kocsimban, igaz mellette ott van az X Rebirth zenéje is :) Tényleg, jó a zenéje?
    Szóval akkor a lényeg, hogy várjunk egy kicsit, hátha javul.Akkor várok, olvasom a véleményeiteket, aztán meglátom. Kiváló stresszoldó volt az első rész is.

    Addig is emlékeztetőül:

    Utoljára szerkesztette: kisiku, 2018.06.04. 22:39:13
  • pett3rson
    #1106
    huh, hát azért van mit javítani még. Most fagyott ki a progi miközben az egyik barátságos csapatot akartam bevenni a csapatba...azt hittem nem mentette el, de szerencsére visszarakott a bázisra és csak megint el kellett menni hozzájuk...remélem nem lesz több ilyen.

    Nekem most a Plague Heart-ek ellen a molotov koktél és a sípolós bomba keverék jön be. Bár valahogy a molotov nem sebez eleget, de most végre van C4!! :DDDD
  • Gilmoor
    #1105
    Szerintem meg jó lett. Szórakoztató, az első részhez képest most már haverokkal is lehet játszani, és úgy van felépítve a koncepció, hogy bőven lehet hozzá DLC-ket gyártani.
  • Gerileveri
    #1104
    Azért hozzáteszem hogy nem "csak" neki. Hanem például nekem is.
    Irtó unalmas, ugyanolyan fiaskó mint a SoT.
    Lehet hogy lesz belőle majd egyszer jó játék, de egyelőre karcsú.
    Legjobb esetben is olyan pályát fog leírni mint a No Mans Sky ami lassan jó játék lesz (már csak pár év kell hozzá lol) de addigra már senkit sem fog érdekelni.
  • Zozzer
    #1103
    Azért tedd hozzá, hogy csak neked szar ez a folytatás. Szerintem sokunk meg úgy gondolja, hogy igen, ez az, az első résznek kb ilyennek kellett volna lennie. Aki szereti a zombis témás survival játékokat, az biztos vagyok benne hogy éppúgy szeretni fogja, még akkor is, ha több tucat órát beletolt az első részbe. Nem tudom most ez a 20gb-os patch mit javított, de van egy olyan érzésem hogy a fejlesztők nem engedik el a karjukból és sokmindent fognak beletenni, javítani, hozzátenni. Elvégre ugyebár meg muszáj is nekik, ha nevet akarnak szerezni maguknak, mert azért az első rész jó volt, nagyon jó, de mégsem volt egy korszak alkotó game és hogy annak az árnyékából kitörjenek, vagy nem is tudom hogy fogalmazzak, ahhoz most oda kellene tenniük ezt a játékot. Egyébiránt meg meg ki tudja mi lehetett a háttérben.... Lehet a microsoft-os határidő nyomása miatt nem tökéletes még a játék. Azért nem akarom leírni a microsoft-ot, de náluk ül valaki, aki vezeti az áruház részleget, befektetett ebbe játékba x pénzt, aztán ha jól megnézzük a store-os tartalmakat, pár cím kivételével (ami bővülget, de elég lassan) nem sok érdemi játék van. Meg azért egy forza 7 vagy 8 nem is tudom már 28eft?! Na ne már azért.... Mindegy is, szóval Letelt a határidő, adjátok kifele, pénzt akarunk látni belőle mostmár. Most gondoljatok bele, tudták ők nagyon jól hogy még nem az igazi, bug is itt-ott, nekik az lett volna most a legjobb marketing-jük a játékiparban, ha egy zsír király ütős játékot adnak ki a kezükből. Valamiért még is kiadták kicsit hasonlóan mint az első részt, kicsit olyan jó-jó, de még lehetne benne ez az, még nem az igazi. Én nagyon bízok benne, hogy sokat fognak még javítani a játékon a Steam-es megjelenésig, mert ott tudnak igazán nagyot kaszálni (ezzel kapcsolatosan nem tudom milyen jogi dolgok vannak az ott szerzett haszonnal kapcsolatban) mert ott lesz az igazi mérvadó eladás szám és nem a game passos előfizetés tartalmaként. És nem tudom hogy mennyire látom jól a dolgokat vagy reálisan, ez csak az én gondolatmenetem volt. Szerintem nagyon jó játék a kategóriájában! A coop-ot pedig remélem átalakítják olyanra, hogy haverokkal együtt lehessen egy bázist alapítani, s bárki tudja vinni tovább akkor is ha épp nincs ott a cimbi, hanem olyankor az AI irányítja a karaktert. Ez lenne az igazán ütős.
    Utoljára szerkesztette: Zozzer, 2018.06.04. 15:17:49
  • Árnyvadász
    #1102
    Win10 csak és MS store-ban a PC-s változat is benne van.

    Szerintem csak akkor éri meg megvenned (pláne ennyiért), ha az elsővel nem játszottál. Ez ugyanaz csak szebb grafikával. Én egy pár napig elszórakoztam vele, de azóta el se indítottam és nem is fogom. Unalmas. Ha lehetne visszakérném a pénzem, mint Steam-en, de itt nem lehet.

    Sajnos vannak olyan játékok, amiknek a második része szar. Ritkábban fordul elő, de itt is ez a helyzet. Kár érte. Olyan érzésem van, mikor átbasznak, pl. veszek valamit a boltban (drágán, mert ha még olcsó lenne, akkor ok) és otthon kiderül bűn rossz, pénzkidobás volt.
  • kisiku
    #1101
    De jó, hogy mások már megvették a második részt.
    Kérdésem: tudom, hogy MS store-ban lehet megvenni, a Steam nem árulja, de ott honnan tudom, melyik a PC-s verzió? Vagy az Xbox és a PC ma már ugyanaz? :)

    Másik kérdés, tényleg csak Windows 10 alatt fut? Win7-tel ne is próbáljam?
  • Gilmoor
    #1100
    session - ha jól tudom így nevezik az adott játékmenetet. Végigviszed az aktuális session-t, közben lesz egy választott vezetőd, kipukkasztod mind a 10 plague heart-ot, majd végigviszed a legacy küldetéseket. Az utolsó küldetés alkalmával a program figyelmeztet, hogy "ha itt belépsz már nem térhetsz vissza", a feladat befejezése a session befejezését is jelenti. A játékmenet befejezésével a választott vezetőd típusától függően kaphatsz bónuszt a következő session indításához (korábban már írtam róla). Az új játékmenet indításakor ki kell választanod mely bónusszal akarsz indulni (maximum 4 féle van, de legfeljebb csak kettőt választhatsz), majd az előző játékmenetben szereplő túlélők közül választhatsz olyat, akivel az új játékmenetet fogod elkezdeni. De random karakterekkel is feltöldheted a maradék helyeket, ekkor van lehetőséged addig pörgetni a random karakter tulajdonságait, amíg számodra kedvező adottságokkal nem bír. A lichenology, ami +2 Med/Day -t ad mellékesen, egy különleges tulajdonság. Ritkán adja be, de megéri. Egyszerre ért a gardening és herbalism képzettségekhez. Igaz nem fejleszthető tulajdonság, de kezdéskor mindenképp előnyös. A Tatto ért a művészetekhez, és medicine képzettséggel is bír. Szintén jó választás lehet, gyakran olyan traitekkel bír, ami morál boost-ot ad. Fishing +2 kaja/nap anélkül, hogy lenne bármi követelménye. Kerüld azokat, akik életereje vagy staminája 100 alatti. Nekik biztos van valami olyan genetikai problémájuk, ami miatt nem éri meg vesződni velük (asztma stb... nekem volt egy asztmás karakterem, 33%al több staminába került bármi amit csinált)
  • pett3rson
    #1099
    hali,

    A pluszos dolgokat a Hero szinttel fogja adni? Mert már páran azok és morál boostot adnak, meg még pár dolgot (mondjuk lesz olyan aki majd ágyat ad, az jó, mert akkor egy small slot felszabadulna), de sajnos nincs olyan akitől med-et vagy kaját kapnánk. De majd találok és legfeljebb száműzöm valamelyiket aki haszontalan :)
  • Gilmoor
    #1098
    a fontosabb épületek vagy outpostok megléte részben függnek az embereidtől is. Van olyan, aki ért a lichenology-hoz, ami +2 MED/Day. Van aki horgászik +2 Food/Day. Traitek között is szerepelhet olyan, ami + nyersanyagot ad valamiből pl.: +1 üzemanyag/nap stb.

    small slot:
    Kis kert: ha tudsz, hydro farmot rakj inkább (utility kell hozzá), lehet beltéri is.
    workbench
    infirmary

    Large slot: outside
    Nagy Farm vagy Forge vagy Autoszerelő műhely - ezeket akár váltogathatod is igény szerint.
    Barakk - ezzel sok outpostot spórolhatsz meg
    legacy küldetéshez szükséges épület, jellemzően large slotot igényel

    Ha új bázisra költözöl térképen belül, akkor az outpostok maradnak.

  • Hexex86 #1097
    Valahol alapból több outpostod lehet. Ez bázis függő! Ajánlom a kert építését és azt fejleszteni. Akár kis kertet akár nagyot. Abból jönni fog a kaja rendesen.
  • pett3rson
    #1096
    3-assal pont ezért vagyok bajba most, úgymond. Van amit jó lenne megtartani, mert mondjuk éhen halnak az emberek :)

    De arra majd tudsz válaszolni, hogy amikor "megveszed" az új bázist, akkor abban a command post még egyes szintű, így van? Azaz nem tudsz csak max 2 outpostot fenntartani, majd ha felfejleszted, utána lehet több, nem?
  • Hexex86 #1095
    1: Igen átvisz minden cuccot a következő bázisra.

    2: Igen. Ezért nem is érdemes tartogatni, hanem amit találsz elfoglalod és, ha meglesz az amit keresel outpost ügyileg akkor megszünteted az "ideiglenest" és már kész is.
    3: Na ezt nem tudom. Mindig úgy költöztem, hogy outpostokat visszavontam. Szeretem a bázisom közelébe tudni az outpostokat mert akkor ott nem lesz zombi ugye.
  • pett3rson
    #1094
    Most olvastam egy cikket Facility-kről. Best facilities

    talán van benne használható a régi motorosoknak is.

    Engem több dolog is érdekelne még:

    1. Ha átköltözök egy nagyobb bázisra, akkor minden cuccomat átviszi magától? meglesz minden? kaja, építőanyag, üzemanyag stb? ezenfelül ami a raktárban volt mindenféle fegyver és egyébb cucc?

    2. Ha egy régi outpostot megszüntetek, ugyanannyi influence-t kapok vissza?

    3. Ja, most jutott eszembe, ha költözök pályán belül, akkor is eltűnik az összes outpost és majd újra kell szedegetnem őket?
    Utoljára szerkesztette: pett3rson, 2018.06.03. 20:03:45
  • Hexex86 #1093
    Szívesen!
    Elég sunyi módon szedi le . De be lehet állítani, hogy mikor csinálja az autómatikus frissítéseket.
  • pett3rson
    #1092
    Köszi.

    1.3160.34.2. és tényleg ma frissült..hát faszán eldugják a háttérbe...ha meg dugulás van a hálón a jónép azt se tudja mitől...köszi Microsoft.

  • Hexex86 #1091
    Rádión lehet kérni, hogy keressenek Plague Heartot aztán megjelenik a térképen, de influence pontba kerül.
  • Hexex86 #1090
    Microsoft store. Jobb oldalt fent a keresés mellett a kis ikonod mellett 3 kis pont van. Arra katt és ott lesz a Letöltések és frissítések.
  • pett3rson
    #1089
    Solar panelt mibe érdemes rakni?

    Akkor mi van, ha azt mondogatja, hogy nyírjam ki a Plague Heart-eket, de nem látok a térképen egyet sem? Mentem infestation-t kicsinálni és útközben egyszercsak hopp, az egyik házban kiírta, hogy muri van...ennyi
  • pett3rson
    #1088
    Na és ezt hogy kell aktiválni? magától frissül? nekem nem csinált semmit vagy csak nem láttam, de mindenesetre nem jelezte. Hol tudom amúgy megnézni, hogy most milyen firmware-je van..vagy mi a szösz ez?
  • Voltan
    #1087
    Ami azt illeti, a peccs után szarabbul fut... Gratulálok a készítőknek!
    Ja, és tényleg nincs már fullscreen. WTF?
    Utoljára szerkesztette: Voltan, 2018.06.03. 18:54:53
  • grebber
    #1086
    20 GB-os javítást kapott a State of Decay 2
  • Hexex86 #1085
    Igen lesz nagyobb bázis. És mindegyik más építési helyekkel van ellátva plusz van olyan épület is ami fix.
  • farferi
    #1084
    Még az elejénvagyok de szeretek előre tervezni: később nagyobb házba is átmehetek?..mert a kezdő elég kicsi, egy kert, workshop meg még valami és cső..pl. így watchtowert se tudok építeni, szóval lesz majd nagyobb ház?
  • Siniac
    #1083
    Sziasztok!
    Ma érkezett frissítés a játékhoz, ami alapvetően a stabilitási problémákat hivatott javítani. Ezzel kapcsolatban szeretném megkérdezni, hogy másnak is eltűnt-e a beállítások közül a teljes képernyő mód? (Nálam jelenleg csak 'windowed' és 'fullscreen windowed' opció van, viszont a javítás előtti állapothoz képest, mindkettőnél jelentősen alacsonyabb FPS van.)
  • Hexex86 #1082
    Na jó kis megoldás!
    Megérte szerintem. Sea of thieves meg ez teljesen megéri szerintem. Jó játékot!
  • Sunsetjoy
    #1081
    Csavartam egyet a dolgon, hogy nem óhajtotta elfogadni a PP-számlát az MS store. Igaz, kicsit többe került, mint ingyen.

    G2A.com oldalon vettem 1 hónap xboxgamepass-t 800 ft-ért, azt beadtam a store-ban, kiválasztottam, hogy automatán újítsa meg az előfizetést (itt már lehetett PP-fiókot megadni, mert ugye nem próbált kommunikálni vele). Ennek kiválasztásával adott 1 hónapot ingyen.

    Utána pedig kitöröltem az automata megújítási funkciót, de a hozzáférés ugyanúgy 2 hónapig jó, holott csak 1 hónapért vettem kulcsot.
    Persze gondolom a 14 napos lehetőség biztos nem lesz újra meg újra ugyanarra a játékra, de megnézni ezt, meg más játékokat még megérte ennyiért.
  • Hexex86 #1080
    Vannak bizonyos dolgok amiket, ha aktiválsz akkor csökkenti a threatet. Ne építs egyszerre több dolgott mert az vonzza oda őket. Watchtowereket is érdemes építeni.
  • pett3rson
    #1079
    Átmentem egy másik pályára, fejből nem tudom a nevét. Találtam két helyet, ebből csak az egyikhez volt elegendő influence. Rengeteg építőanyagom volt, mivel 7-en vagyunk ezért rögtön épitettem is, ágyakat, kertet, meg gyengélkedöt, erre úgy megugrott a trait, hogy lerohantak minket a zozók, majdnem kinyiffant az egyik emberem. Ezt majd lehet csökkenteni, mert így maxon nem lesz vicces hosszú távon?
    Utoljára szerkesztette: pett3rson, 2018.06.02. 13:22:09
  • Hexex86 #1078
  • pett3rson
    #1077
    ja, még jó hogy végigolvastam..na, akkor úgy kell :D
  • hapi
    #1076
    Én rendesen rákattantam, szóval itt van pár tapasztalat:
    1. plague heartot legegyszerűbb .50 caliberes fegyverrel szétszedni, beszaladsz 3 lövés és vége. az összes zombi körülötted eltünik mikor felrobban a szív.
    2.Ha az nincs akkor beindítasz kint egy tüzijátékot és beszaladsz. Rádobsz mindent amid van, robbanó ládák, gránátok 4-5 olyan elég. Addig a zombik kint nézik a tüzijátékot.
    3.Mikor végig játszottad az új térképre vihetsz magaddal 3 embert a régi csapatból de felszerelés nélkül. Kapsz bonusokat az előző játék befejezésétől függően. (Warlord, Sherif, Trader, vagy builder befejezés volt e)
    4. minden tradert nézz meg a játék közben, és ne sajnáld a pénzt pl. .50 kaliberű lőszer vagy fegyverre. Valamint a +2 outpostot adó modra. Én a páncélokat az autóra is vetem mert sajnáltama helyet garázsra a bázison és másra nem jó sztem.