1275
banner
  • DevLupius
    #1155
    Mivel az első rész is tetszett, így gondoltam 200 Ft-ért (Gamepass)14 napig meglesem mit alkottak a fiúk.
    Az első benyomásom az volt mintha ez csak egy DLC lenne.
    Akkor csapjunk a lovak közé...
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!

    Első lépésként minden Ultrára raktam amit bírt a gépem, második lépésként a multiplayert a beállításoknál offline raktam, a nehézségi szint miatt.
    Az első bázisnál a csapatot 5 főben maximalizáltam, kevesebb ember kevesebb probléma.
    A környéken a fertőzött helyeket rendszeresen kipucoltam, de sajnos ha nem foglalom el a helyeket, akkor újra fertőződnek.
    A statisztikai adatokat figyelembe véve med+kaja+víz (víztorony ad moralt is és használja minden egység) helyeket foglaltam be.
    A portable generator biztosítja az egész kóceráj áramellátását napi 1 üzemanyagért cserébe.
    Kaját fejlesztett farmon termelek (napi 3 + 2 post) és néha keresek egy zsákot.
    Tehát van víz, áram, kaja, egészség így befogadtam két csókát még és irány az északi erdőben lévő bázis...
    A költözéssel a meglévő postok köztük a víztorony is jött, így csak újra kellett építeni pár helységet.
    Azt hittem, hogy az erdőben nyugalom lesz, de a felpörgetett építkezés zajára hullámokban jött a horda, de nem jelentett gondot.
    Mire az új nap felvirradt elkészült az új bázis amiben már az edzőterem és céllövölde is helyet kapott (+25 élet +25 stamina mindenkinek)
    Hasznos dolog lehet a rádió használata amivel nyersanyagokat lehet kerestetni vagy éppen kereskedőt hívhatunk akitől megvásárolhatjuk azokat a képesség könyveket (skillBook) (pl computer - ez kell majd a rádiótorony fejlesztéséhez) amivel még nem rendelkezünk.
    A plaguHeart-okat szisztematikusan felgyújtom és robbantom, igaz párszor rezgett a léc mikor megtámadtak, de szerencsére a zombik nem tudnak létrára mászni.
    Ha segítesz más túlélőknek kipucolni pár helyet, akkor azt pár zsák ellátmánnyal szokták honorálni.
    Az autók csomagtartójában szállított cuccot a T betűvel egyből a raktárba pakolhatod a parkolóban, nem kell behurcolni őket.
    Én mindenki fegyverére raktam kezdetleges hangtompítót, így viszonylag közelről is lehet lövöldözni.
    A cuccok javítása csak a központi tárolóban lehetséges amihez szerintem sok alkatrész (csavar) kell, ebből hiányt szenvedek pedig folyamatosan lebontom a vasakat és a fegyver alkatrészeket.
    Úgy látom, hogy a befogadott embereknek néha van saját küldetésük, amivel jó dolgokhoz juthatunk.
    A bejelentett bázis támadások is rendszeresen jönnek, de eddig nem jelentett problémát.
    Eddig még nem halt meg senki a csapatból, igaz több embernek sérült a feje meg lázas, de az EÜ szoba azt mondja, hogy mindenkivel minden rendben van és nem kell senkit sem befektetni gyógyulni. Nem pazarlom a med csomagokat ilyenekre, majd meggyógyulnak idővel. Más kérdés a fertőzés, abból van pár adag elkészítve. Ameddig meggyógyul az ember addig mással megyek, így mondhatni, hogy az első 5 ember szinte kivan már maxolva mindenből.
    A harcstílusom: Sima zombik lopakodás majd kivégzés, robbanó zombinál lopakodás majd tisztes távból fejlövés. Feral zombinál menekülés autóba és gázolás. Dagadt zombit elkerülöm, nem keresem a bajt. Fertőzött helyeknél kilövöm a sikolyokat majd elcsalok párat és egyesével ölöm le őket, ha többen jönnek futás és hangtávolságon kívül osonás és levadászás. A plague heart molotov és valami robbanószer.
    Általában mindig egyedül megyek, kivétel ha túlélőknek segítek.
    Az autókkal is jól lehet tizedelni a hordát, de sűrűn kell javítani ezért pont most áll szándékomban felfejleszteni.
    Influence pontokat a következő módokon lehet szerezni (amiket ismerek): öléssel, elfoglalás, küldetés teljesítés, palgue heart és infection felszámolás, kereskedés más túlélőkkel adás-vétel.

    És a végére...
    Pro: Hangulatos, olyan mint az első rész.
    Kontra: Hosszú éjszaka, itt nem a grafika kompenzálja a tartalmat. (azaz: kevés tartalom és gyenge grafika - (nekem) )
    Konklúzió: Nem vártam semmi extrát a játéktól és nem is kaptam, így egy sima DLC -ként jó szórakozást nyújt.

    Ráadás...
    Az idei év nagy COOP várományosa volt számomra ez a játék a FarCry5 után, de sajna ez lett a második legnagyobb családos.
    Ők is csak egy Guest-Coop -ot raktak bele amivel beléphetsz más játékába, de ott szinte csak egy báb vagy, így ez funkció kuka számunkra.
    Ez sokaknál kiverte a biztosítékot, gondolom ezt abból is, hogy bejelentették a harmadik részt ami online lesz.


    Röviden ennyi pár szóban a tapasztalatom/véleményem.
    Ha van valakinek valamilyen tippje vagy trükkje azt szívesen fogadom én is.




    Utoljára szerkesztette: DevLupius, 2018.06.15. 10:15:32
  • farferi
    #1154
    Nem tudom, hogy csak én vagyok e ilyen szerencsétlen vagy szimplán béna vagyok de már megint ott tartok, hogy újrakezdem vagy abbahagyom.Kibaxott Jaggernauttal nem tudok mit kezdeni, már az 5-6. napon jöhet és ráadásul váratlanul.Volt, hogy mentem kocsival, nem is láttam, hogy ott egy ilyen robbanós zombi, az is elég, hogy beleszaladtam de ráadásként megjelent egy ilyen dög,végem..most is este már indulnék haza, feltünik még egy robbanós, na ezt lelövöm, kár volt, megint jött egy jaggernut..de máskor is úgy feltünik a semmiből, hogy csak lesek.Tényleg nem értem mert ha mondjuk már totál fel lennék fegyverkezve megérteném az ilyen ellenfelet de hát egy nyomorék gépkarabélom van 20 tölténnyel csak!!!!Megtaláltam a második ph-ot de egy kva molotovom van, gyártani meg nem tudok, mert hiánycikk most a játékban ami a workshophoz kellene..kemény a túléló élet de ennyire?
  • grebber
    #1153
    E3 2018: Online játékként jöhet a State of Decay 3
  • Sunsetjoy
    #1152
    Amikor az első részben karaktert váltottunk, akkor is hazasétált halálfaszáról is, volt olyan, hogy szar helyre kerültem, messze és nehezen jutottam volna bázisig a karakterrel. Váltottam másra, az AI meg úgy kb. haza is hozta a kalamajkába került legyengült előző emberkét baj nélkül :D
  • Gilmoor
    #1151
    igen. Ilyenkor instant megkapod a másik karaktert, a fáradt meg hazasétál.
  • pett3rson
    #1150
    bakkeeer, most esik le, hogy ezt mindig elfelejtem...hogy az outpostoknál is lehet lepakolni illetve felcuccolni....Én meg mindig járkálok egészen hazáig :D
    Mondjuk az is igaz, hogy többnyire halálra melóztatom a karaktereimet, sokszor már alig van jártányi erejük mire hazaérünk, annyi akcióban veszek részt :)
    ..wait, karaktert is lehet cserélni outpost-nál? mintha lehetne...
  • Gilmoor
    #1149
    Igen.

    Ha van egy outpost, amit szándékodban áll befoglalni, érdemes előtte kipucolni.
    Ha az outpostot befoglalod és ezt követően pucolod ki, akkor azt fogod tapasztalni, hogy a keresésre (searching) fordított idő töredéke lesz a normálisnak. Viszont a gyorsaságnak meg van az ára. Tapasztaltaim szerint ilyen (gyorsított) esetben gyakrabban fordul elő, hogy az eredmény "nothing" azaz semmi lesz. Ezért én mielőtt befoglalok egy outpostot (claim), gondosan kinyitogatok minden nyitható ládát, fiókot. Nem szedem ki a cuccot, csak kinyitom. Majd miután befoglaltam az outpostot, már tudok elég helyet csinálni a hátizsákban, hogy begyűjtsem a ládákban hagyott holmikat.
  • pett3rson
    #1148
    Oké, majd meglátjuk mikor tudok belépni :)
  • Cveu
    #1147
    Sziasztok,

    Ha jól rémlik az előző részben úgy volt értelme outpostot nyitni, hogy hagytunk bent nyersanyagot az épületben (utána ki lehetett venni) és csak akkor adta utána a napi pluszt.
    A 2. részben teljesen kipucolt házból készült outpostból is ad napi kaját/építőanyagot ésatöbbit?
    Vagy hogy működik ez a része?

    Köszönöm!
  • grebber
    #1146
    A Microsoft beáll a State of Decay 3 mögé
  • Gilmoor
    #1145
    ha mindent kilootoltál, akkor batyut már csak rádión keresztül kereshetsz (igen, ilyenkor a már kifosztott házakban is elhelyez csomagot, csak azt a zsákot, amit rádión kértél) vagy küldetések teljesítésekor kaphatsz még batyut jutalom gyanánt. Illetve a kereskedés, lehet venni itt-ott.
    Igen, előbb-utóbb muszáj vagy átmenni másik pályára.

    Délután megnézem elérhető vagy-e :) Ha igen, akkor majd meginvitállak.
    Utoljára szerkesztette: Gilmoor, 2018.06.14. 08:26:30
  • pett3rson
    #1144
    szasztok,

    Csak megvettem, mert van benne kontent, még mindig érdekel - meg most nincs más ami ennyire lekötne :D

    FunPett3rson-ként vagyok regisztrálva, bár most lehet, hogy az a 3-as egy e...nem emlékszem, eskü :)

    mindegy, majd valahogy megtaláltok. szeretném kipróbálni a co-opot, hátha ad még valami pluszt hozzá.

    Valaki csinált már olyat,hogy full kilootolta az egész pályát? olyankor mivan? muszáj vagy átmenni máshova vagy amikor keresel mondjuk ammot akkor azt az üres házba is berakja és lehet megint lootolni? de akkor csak azt az egy zsákot kapod meg és más cuccot, pl. elektronikus alkatrészeket már nem? azaz előbb-utóbb muszáj vagy átmenni másik pályára :)
  • Gilmoor
    #1143
    igen, igazad van :) bocsánat. Rossz helyen válaszoltam.
  • MarkBlade
    #1142
    Nem én.. Ő.. De szerintem is az első rész lesz. Ezt 25 euro alatt nem láttam még. Szerintem fejlődő országokban sincs nagyon alatta.
  • Gilmoor
    #1141
    Ha van vagy lesz embered, akkor csinálj hydro farmot.
    small slot:
    farm
    infirmary

    Large slot:
    Egyelőre bármi, max lebontod, ha meguntad.
    Mire szükség lesz large slotra hosszú távon, addigra úgy is átköltözöl másik helyre, ahol több large slot lesz.
  • Gilmoor
    #1140
    Még egy DLC-t sem adtak ki hozzá ... tudtommal.
    Te nem az első részt vetted meg véletlen?
  • bazccka
    #1139
    Gondolom a jóöreg vpn-trükk, valami harmadik országbeli accounttal.
  • MarkBlade
    #1138
    Ennyiért hol? Vagy titok?
  • Zozzer
    #1137
    Én ide tettem át most a székhelyem. Most költöztem először. Elég tanácstalan vagyok hogyan fejlesszem a bázist.
  • Gilmoor
    #1136
    - Konyhában lehet készíteni kávét, az felviszi a staminát egy időre. Energia ital nem jó.
    - Ha karaktert cserélsz, csak a karakterspecifikus küldetések vesznek el. Nem kell hazamenni, elég egy outposton karaktert cserélni.
    - bázis váltás - számos weboldalon fent van, hogy térképenként milyen befoglalható bázisok vannak: link
    minden befoglalható helynek influence és ember szükséglete van.
  • foxxi
    #1135
    Megvettem. Már vágyom az újat. Bevállaltam a tökéletlenséget is. Nagyon kíváncsi leszek a játékra
  • Alanw
    #1134
    tegnap vettem 5 euro korul osszes dlcvel
  • farferi
    #1133
    Pffuu, annyi kérdésem lenne..mivel kezdjem? A legfontosabb talán, mert nagyon zavar..van egy küldetés, amit nyomok de már hulla fáradt az emberem, muszáj hazamenni és karit váltani..akkor ez ugrott? Másik a bázis váltás: ezt mikor, hogy lehet megcsinálni? Mert ez a kezdő lyuk semmire nem elég sajna, építek-bontok, szükség szerint de ez nem tetszik, hiába adja vissza a nyersanyagot.
  • Sunsetjoy
    #1132
    Nekem valamiért múlt héten 3000-et írt...
  • MarkBlade
    #1131
    megvárom hogy kiadjanak mindent hozzá azt majd akkor megveszem egyben az egészet DLC-stül.. nem szaladok lukra megint.. :)
  • grebber
    #1130
    Nem a feltörés függvénye..lassan egy hónapja ennyi.
  • Sunsetjoy
    #1129
    Most 200 Ft a Store oldalon az egy hónapos Game Pass 3000 helyett.
    Pont most. Hogy feltörték. :D
  • Alanw
    #1128
    https://www.g2a.com/en/state-of-decay-yose-day-one-edition-steam-key-global-i10000008939005
  • Sensation1990
    #1127
    Tegnap este óta van crackelt verzió.Rá kellet fanyalodjak miután a microsoft store megbízhatatlan.A 14 napos trialnál felrakta a játékot.Aztán nem indult el a main képernyő után login failed hiba üzenettel... De a kalóz az megy rendesen.Király game nem tudom miért sírnak a tesztek. :D
    A hangulat nagyon ott van és olyan élő... Nekem bejön. :)
  • pett3rson
    #1126
    Én is filózok rajta, hogy hogy legyen, lehet csak meghosszabbítom egy olyan pass-al amit lehet venni máshol és olcsóbb.
  • Sunsetjoy
    #1125
    Megnéztem weblapon a bázisokat.
    Amúgy mindegy, lötyögök vele, amíg tart a gamepass, vagyis engedi. De itt nem fogom megvenni, annyit most nem ér meg nekem (meg gépet is fejlesztek, elfogyott a zsé:), de hogy vettem a passt olcsóbban, úgy már elvagyok vele kipróbálás szintjén.
  • pett3rson
    #1124
    fuh, nagyon durva. levédte a könyvtárat úgy, hogy még rendszergazdai joggal sem tudtam megnyitni...külön kellett engedélyezni és most már be tudok lépni a könyvtárba...

    amúgy válaszolva a kérdésre,igen, ugyanúgy kukkolóhelyeket kell használni. vaaagy, használsz egy kis cheatet és megnézed youtube-on vagy valamelyik weblapon, hogy hol vannak a bázisok....
    Utoljára szerkesztette: pett3rson, 2018.06.09. 07:14:17
  • Gilmoor
    #1123
    egy játékmenetben az új térképre költözéskor keresned kell celltowereket a térképen. Nagy eséllyel onnan már látni fogod hova érdemes költöznöd.
  • Sunsetjoy
    #1122
    Kurvára el tudja dugni, pláne úgy, hogy alapból rejtetté teszi a könyvtárat, Valami windowsapps vagy miarák (most így hirtelen nem tudom).

    Új térképre költözéskor, amikor csak egy parkolóban kezdünk, hol lehet bázishelyet találni? Ugyanúgy körül kell kémlelni, mint az első részben a helyszínekért? Ott már kémlelés nélkül is ismertem a bázishelyeket, de itt az első környéken semmi bázisszerűt nem fedezett fel a főhős. Akit később széttépett egy plaguehorda:D
  • pett3rson
    #1121
    Elvileg a D meghajtóra telepítettema játékot, ahol a többi is van, de ott konkrétan nem látok ilyen könyvtárat, se microsoft-ot. hova telepítette fel??
  • pett3rson
    #1120
    Nyah, megvan az összes Plague Heart, első legacy küldetés-sorozat is letudva.

    Gondoltam megpróbálom azt, hogy az összes toronyba felmászok és így végül sikerült megtalálni mindet, nem kellett influence-t pocsékolnom rá, hogy megtalálják. Nekem a C4, gránát és molotov vagy inkább a másik, az erősebb tüzesbomba kombók jöttek be. Egyikhez elég volt egy molotov aztán egy gránát és már el is pukkadt, aztán volt amelyiknél 3 C4 is kellett, de van amihez csak 1 és ezek nem sorban jöttek, hanem összevissza adta. Mindegy, a lényeg, hogy van többféle technika szerencsére :)
  • Ninju
    #1119
    Szevasztok ide is beköszönök. :)

    Nyaralok éppen, úgyhogy beszámolna valaki a patch-ről? Érezhető a javulás? Az eltűnő csapattársak hibáját javították?
  • Gilmoor
    #1118
    Végső küldetés és a térkép váltás nem egymás függvénye.
    Első körben ki kell irtanod az összes plague heart-ot.
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    (egy térképen összesen 10 plague heart kellene legyen, de lehet tévedek. Ebből következik, hogy összesen 30 plague heartot lehet kiirtani, ha mindhárom térképet kitakarítod. Egy játék session alatt, mindhárom térképet bejárhatod. Térkép váltáskor minden költözik, kivéve az autók, a felépített bázisod és az outpostok.)
    Közben számos küldetést kapsz, nyavalyognak a túlélő csoportok, ez kell - az kell, ments meg stb. Van aki kér, van aki követel. Figyelned kell a saját embereid véleményére, mert nem mindenki osztozik a döntéseiden úgy, ahogyan szeretnéd. Van aki kategorikusan kijelenti, hogy ha még egy zsák lőszert adsz nekik, akkor Ő lelép - és végleg eltűnik a közösségedből. Ha minden plague heart-ot kiirtottál, akkor a választott vezetőd függvényében kapod tovább a legacy küldetéseket. Amikor elérkezel az utolsó legací küldetéshez, a program figyelmeztet, hogy ez lesz az utolsó feladat, és ezt követően véget ér a játék session, azaz új játékot kell majd kezdened, amihez felhasználhatod az első játékodban menedzselt embereid, valamint a bónuszt, amit az előzőleg választott vezetőd függvényében kapsz.

    Én jelenleg a harmadik session-ben járok, tehát van már két választható bónusz, amivel indítottam a harmadik játékmenetet, valamint egy rakás ember. Ha már előre tudom, hogy kit viszek magammal a következő játékmenetben, azokat már az utolsó legacy küldetés előtt felszerelem, mert ami nála van, azt viszi tovább. Így lehet elérni azt, hogy az új játékmenetben a kezdő karakterednél legyen egy 50 caliberes puska 30 lőszerrel, ami elég, hogy zsinórban kiiktassa az összes plague heart-ot, amihez hozzá férsz. Úgy képzeld el, hogy szembeállsz a PHval, rádobsz egy molotovot és 5-6 lövés... pukk.
  • Sensation1990
    #1117
    Nah elkezdte tölteni a gamet. lesz valami mókázás úgy nézz ki. :D:D:D:D
  • Sensation1990
    #1116
    Jah több mint valószínü, csak eléggé felhúzott.Még mindig nem küldtek emailt és közben meg ketyeg az 14 napom...Nah mind1 remélem crackelik minnél elöbb...:D Az 20 gbos patch tényleg ígéretesnek hangzik biztosan feltöltik még a gamet tartalommal meg csiszolgatják idővel...