4237
mea.jpg
  • TBTPumpa
    #4117
    EA confirms BioWare Montreal moved to EA Motive

    Ennyit a játék további szupportjáról. Ezek után nehéz elképzelni Singleplayer DLC-k érkezését.
  • PiszkosFred
    #4116
    Hat, az a baj, hogy a penzt visszahozta a projekt.
    Varnak 4-5 evet es a kovetkezo reszt megint veszik, mint a cukrot. En emlekszem, hogy a ME3 ending utan nmicsoda ovoda volt a topikokban, fogadkozott mindenki a sajat anyja eletere, hogy o aztan soha tobbet masseffectet :D Aztan erdekes, az Andromedat ugyanugy megvettek, alig 3-4 evvel kesobb... Az egyszeri gamer agya olyan, mint az aranyhale. Par hetig, honapig duzzog, puffog, aztan jon egy reset es fizet, mitn a kisangyal. Ezert tart ott az ipar es azert tart ott a minoseg, ahol.
  • Dante73
    #4115
    Az a baj, hogy igazság szerint, itt sem a készítők, hanem az EA hozzá nem értésén múlott a dolog. Mert
    a; vagy nem egy kezdő csapatot bízok meg,
    b; vagy nem kívánok a mai technikai szinten megvalósíthatatlan dolgokat,
    c; vagy, ha már kiderült, hogy amit kértem, nem tudják / lehet teljesíteni, akkor vagy másokat bízok meg, vagy nem 1,5 évet adok arra, hogy hogy újra a nulláról csinálják meg, az egyik legjobb "frencsájzom"...
    d; vagy, ha már látom a végeredményt, akkor ebben a formában nem dobom piacra.
    e; ha végképp csalódom a csapatban, akkor odaadom egy profi csapatnak, hogy gyerekek, 3,5 év ment a kukába, erre jutottak, 1,5 év alatt meg erre. Van egy évetek, rázzátok gatyába, amelyiket ennyi idő alatt lehet.
  • PiszkosFred
    #4114
    Nagyon rossz nem lehetett (a szeria tobbi jatekahoz kepest), mert az osszes resz kozul ez vezette a legtobb ideig az eladasi listakat, illetve konzolon szinten - tobbi reszhez kepest - legtobb ideig volt a top10-ben. (ami meg igy is edeskeves a tobbi nepszerubb AAA jatekhoz kepest persze)

    EA altal elvart szamokhoz kepest is biztos, hogy kevesebbet hozott, valoszinuleg elore dorzsoltek a kezuket a sracok, de nem folyt be annyi. ehhez hozzajott a premier utani ossznepi szarsag, igy nem csoda, hogy bar nem votl veszteseges, de inkabb kaszaljak a sorozatot es szelnek eresztik a csapatot.
  • silverchain
    #4113
    Nem hozták nyilvánosságra, hogy mennyit hozott a MEA, úgyhogy a pcgames cikke csak feltételezés:

    https://www.gamespot.com/articles/hows-ea-doing-key-takeaways-from-its-latest-earnin/1100-6452068/


    "for the second time in a row, it avoided discussing the performance of Mass Effect: Andromeda in its official earnings press release."
    Utoljára szerkesztette: silverchain, 2017.07.30. 09:33:30
  • lwb
    #4112
    Egyértelmű volt, hogy anyagi siker lesz. A név elviszi a brandet. Még.

    Folytatást csak akkor, ha nem ez marad a színvonal.
  • Fpocok
    #4111
    Mass Effect: Andromeda was a financial success

    Folytatást pls.
  • lwb
    #4110
    Az a baj a középszerűséggel, hogy a BW-nél és a ME franchise-nál magasabb a mérce. Ennyi pénzből, ennyi idő alatt, ennyi emberrel ennél jóval többet kellett volna letenni az asztalra.
  • Dante73
    #4109
    Elértetted, vagy én írtam rosszul. Úgy értettem, hogy reklám nem az volt, hogy
    -2863-ban, A Mass Effect Univerzumában, az Androméda galaxisban....
    hanem;
    600 évvel Sheppard után, egy másik galaxisban...
    Tehát, a hivatkozási alap, eleve Shep.
    Én, valami olyan "nyitányt" képzeltem volna el, hogy EA 6 hónappal az Androméda megjelenése előtt, ingyenessé teszi Az ME 2-t. És, reklámozza, hogy a mentést ne dobd el, tartsd meg!
    3 hónappal előtte, kiadtam volna egy új, Ingyenes DLC-t hozzá... Ebben Shep háttérszereplésével, vagy nélküle, felvezetem az Andromeda cselekményét, itt, a mi Galaxisunkban. Illusive man finanszírozza / ellenzi a telepesek elindítását, (Vagy akárki más, esetleg a Reaperek elől kell eltitkolni az előkészületeket) és adok benne egy karakterszerkesztőt, 3-5, uram bocsá, 6-8 óra játékidőt... Már itt megtudjuk, mi a feladatunk, miért és hová megyünk, és a záró képsorokban hibernáljuk magunkat, és elindul(nak) a hajó(k)...
    Igen. Felütés így is kellett volna az Androméda elejére. Viszont az tuti, ha a dlc rendben van, rekordokat dönt első nap az Androméda, és az origin, összeomlik, mint a kártyavár...
  • MrAndree
    #4108
    Kapunk évszámot, legalábbis minimum a kódexben biztos, hogy szerepelt pontos évszám, ha kiírva nem is volt. Nem mintha annyit számítana, csak mondom. :)
  • Dante73
    #4107
    Akkor érted, miről beszélek. Atlantis indításánál is "bábáskodott" O'neill, Universe indításánál meg Sam... Universe "lezárását" még mindig sajnálom. Teljesen rossz volt az irány, amibe a sorozat tartott, (Talán 200, az a rész, mikor bábokkal, és egyebekkel önmagukat parodizálták... Na abban van a "tinis" rész. 1:1-ben arra hajazott a sorozat...) És mégis. Minden hülyesége, történetének sablonossága ellenére SG maradt. Ez az Andromédának nem sikerült. És nem Shep hiánya miatt, hanem mert valahogy túl lazán, mégis valahogy görcsösen kötődik a trilógiához.
    Az új SG-t meg tuti nézni fogom!
    Utoljára szerkesztette: Dante73, 2017.07.21. 15:14:55
  • Lyaranie #4106
    Jó neked, szerintem undorító volt, amit az a tömeg levágott a játék körül.

    Az animációk már elvileg viszonylag javítva vannak, bár engem a régiek sem zavartak.

    Igen, a játék erősen középszerű, de nem rossz.
    Nem értem, hogy pár ember miért démonizálja a középszerű játékokat, el lehet velük szórakozni.
    Persze a BW tudott volna jobbat is, sokkal, de már évek óta nincsenek a csúcson sajna.

    Bár nekem tetszett a MEA, egyes húzásuk nálam is kiverte a biztosítékot (pl. papaRyder röhejes halála, akkora fenék a transgender karakternek, Jaal biszexé varázsolása, stb)
  • Prof William
    #4105
    Milyen menő lett volna már ha Ryder bosszút esküdött volna az atmoszféra processzorok ellen. :)

    De -lentebb leírtam- az apuci halála még így is béna volt. Még én is ki tudtam volna találni egy olyan módszert, hogy mindketten megússzák, pedig én nem vagyok sokat megélt pathfinder.
  • lwb
    #4104
    Nekem mindegyik SG sorozat = MEA. :) Eléggé különbözőek vagyunk ... Lényegében Rick & Mortyn élek. Meg Archeren.
  • PiszkosFred
    #4103
    Olyan ez, mint a Stargate Universe :) - ha mar ma jelentettek be, hogy lesz uj SG sorozat -, egy spinoff. Sosem lesz annyira jo es elfogadott, minosegi es nepszeru, mint a regi SG1 vagy esetleg az SGA, de ha onmagaban nezzuk, akkor az SGU is egy korrekt kis sorozat volt. Nem korszakalkoto, nem reformalo, nem volt benne O'Niell vagy Carter szintu fanfavorit karakter, se egy Sheppard (az Atlantisbol) de aki szereti/tte az SG univerzumat, az elszorakozott vele. Na persze aki a bejelentes hiretol kezdve mar epet hanyt, mert nem az SG1-et folytattak, az ugy is allt hozza...

    Nalam a MEA = SGU, a triologia meg = SG1/SGA :) De rohadt mazlim van, mert ha rator a feeling, akkor van 200+ resz SG franchise epizodom amelybol valogathatok, hogy mivel nosztalgiazzak. Vagy, ha ugy nezzuk, van 4 resz Mass Effectem, ennyivel kibirom talan a kovetkezo reszig, ha lesz kovetkezo resz (nyilvan lesz).
  • lwb
    #4102
    Ebből én kimaradtam akkor teljesen.

    A játék meg nem rossz, hanem középszerű. Ami legalább akkora baj, ha nem nagyobb, mintha botrányosan szar lenne. Akkor legalább röhögni lehetne rajta, de a vicces animációk sokadszorra már nem olyan viccesek.
  • Lyaranie #4101
    Lwb:

    Egyébként nem védeni akarom a játékot, mert tény, hogy tudtak volna jobbat is alkotni, százszor jobbat, de annyira nem rossz, mint ahogy azt egyesek feltüntetik.

    (Pl. Az apuci halála, mint motiváció pl. szerintem is olcsó húzás volt,
  • Lyaranie #4100
    Nem feltélenül gondoltam cikkekre, yt pl. tele volt "miért bojkottáljuk az Andromedat" és hasonló videókkal, már megjelenés előtt.
    Ha egy cikk alá benéztél a komment szekcióban, szét volt szedve a játék és lehúzva. Ha egy adott ember mindenhol ezt látja, jóhogy hajlamosabb arra, hogy több negatívumot lásson a játékba, és ebben teljesen lényegtelen, hogy mikor, milyen videót adtak ki a játékról.
  • Dante73
    #4099
    Azért, hozzá tartozik az igazsághoz, hogy megvárom az "összes" foltot, és kivárok egy magyarítást... (Én jobban szeretek magyarul játszani) és aztán adok neki még egy esélyt, hátha valami felett elsiklottam... (Ha már megkaptam ajándékba, mert pénzt nem adntam volna érte, a kritikákat látva. És EA-s címeket már sok éve nem veszünk elővételben...)
  • lwb
    #4098
    Én folytattam, 42 órám van az első végigjátszásban, de nem csalódtam kellemeset. A másodikat viszem ps4 pro-n, csak a hdr és a faux k miatt, de az már lassabban megy.

    Egyébként igazad van, úgy működött volna. Azaz mégsem, mert ahhoz, hogy motiváló legyen apuci halála, ahhoz a halál és a főgonosz között kapocsnak kellett volna lennie. De nem volt. Apucit egy atmoszféra-processzor ölte meg, tök véletlenül, illetve hát minket ölt volna meg, de apuci feláldozta magát (ez a játék legeleje, szóval nem nagy spoiler). Az archon erről aztán nem tehet.
  • PiszkosFred
    #4097
    Errol beszelunk, hogy a MEA (iroja) azt hitte, majd a fater heroikus onfelaldozasa megfelelo lesz. Hat nem :)

    Ha a jatek ugy lett volna megoldva, hogy a faterrel jatszunk 10 orat, aki vicces, badass, szeretheto lett volna (mondjuk egy Shep 2.0, ha mar annak szantak abban a fel oraban), ergo megkedveled, majd a 10 ora vegen puff, kinyirjak ugy, hogy nem tudsz mit tenni, akkor benned is lett volna egy fajta motivacio, ha mas nem, akkro a bosszu (az egyik legelemibb a sok kozul). Ekkor johetett volna a kepbe a Ryder ikrek kozul az egyik, aki felett atvetted volna az iranyitast es... Csakhogy nekik is kellett volna egy iv, a ketbalkezes, csak a tarsak profizmusanak koszonhetoen teljesito tejfelesszajutol kezdve fejlodott volna ki a galaxist megmento verbeli pathfinderre.

    Nem ez tortent, 2-3 ora alatt fel lett dobalva minden a tablara aztan hajra. Naná, hogy sokan beleuntak es semmi kedvuk nem maradt arra, hogy folytassak. Na persze aki folytatta, az kellemesen csalodott, de itt ilyet nem szabad leirni, mert abbol megint hiszti lesz :D
  • Dante73
    #4096
    Nem, nem tartunk ott... Shep "megmentése" (Játszódjon akár az első rész után, közben, előtt) csak egy plusz lett volna, amivel be lehet fogni a Shepet akarók száját. A lényege az lett volna, hogy itt, a mi galaxisunkban kapja a motivációt a főhős, és ez pedig az emberiség, és a többi faj túlélése... Egész más a felállás, ha kifejtik ezt a szálat egy "ismerős" környezetben. Mert bár kapálózik ellene mindenki, aki nem Shepet akart, egyszerűen mindent ahhoz viszonyított EA, Már eleve, nem egy évszámot kapunk, hanem a Reaperek óta 600 évet. Ha már viszonyítok valamihez, akkor viszonyítsak ahhoz. És egy ilyen címben, vagy indítsak tökéletesen új szálat, és az előzményeket, az előző trilógiát felejtsem el, vagy vállaljam a dolgot. És adjak lehetőleg az új játékosoknak is, és tiszteljem meg a régieket is. Most egyik sem sikerült. Aki a "régi" ME-t várta, az csalódott, aki egy újat várt, az sem igazán elégedett. (Még a grafbuzik sem, az animációk silány volta miatt, pedig őket a legkönnyebb kielégíteni, el lehessen mondani, mennyire szép má a 1080-on, és lehessen halomra ölni a' ellenséget, Ők már boldogok...)
  • lwb
    #4095
    Azon én is, jó értelemben. Az valóban hozzáadott valamit a játékhoz. A baj, hogy az MEA-ban nincs ilyen. Legalábbis szerintem.
  • PiszkosFred
    #4094
    Jo, erre nekem nincs most energiam :) En, mint jatekos felbasztam az agyamat az Ashley/Alenko szituacion, az biztos. Shep is. Nem tudok mast ehhez hozzatenni.
    Utoljára szerkesztette: PiszkosFred, 2017.07.21. 14:22:49
  • lwb
    #4093
    Jenkinst egy nyomorult repülő geth drone lövi le, annak még kevesebb a motivációs töltete, főleg hogy még annyira sem ismerjük, mint Nihlust. Mármint mi, a játékosok. Kaiden/Ashley dolog Virmire-on már más tészta. Itt a krogan - salarian választást akarták egy ilyennek, de kb pofára estek, mert semmit nem befolyásolt a játékban.

    Az ME1 önmagában, a saját lábán is kerek. Az MEA nem. Főleg mert lényegében mást sem csinált, mint az előzőket másolta, főként az első részt. Ahelyett, hogy valami eredetit tettek volna le az asztalra. Egy vadiúj galaxis ezer új lehetőséget kínált volna. Ehelyett kaptunk Prothean 2.0 Remnantokat, geth 2.0 ketteket, indoktrináció helyett ugye más hasonlót (spoiler), Saren helyett Archont (mindkettőről kiderül a játék végére, hogy nem ők a főgonoszak valójában), Conduit helyett Meridiant, Ilos üzenet helyett (spoiler), Citadel helyett Nexust, még saját Councilt is kapunk, akik pont olyan követelőző idegesítő idióták, mint a citadel council volt.

    Jobb is, ha jegelik, ha csak ennyire telik ötletekből.
    Utoljára szerkesztette: lwb, 2017.07.21. 14:17:12
  • PiszkosFred
    #4092
    Mondjuk en Jenkinsre es kesobb Ashley/Alenko elvesztesere gondoltam, nem a 10 perccel ezelott a fedelzetre lepo Nihlusra :) Csak ugyebar Shepnek volt 3 resznyi ideje, igy a bevezetesre is volt majdnem egy haromnegyed jatek, felepiteni a motivaciot, a fenyegetettseget, a babukat felrakni a sakktablara ahogy mondani szoktak.

    Az Andromeda eseteben erre szantak 3 oranyi jatekidot, mert kvazi a 3 epizodos ME triologiat kellett volna felulmulniuk 1 resszel, mivel mindig is mondtak, hogy nem gondolkoztak triologiaban, csak a draga gamer kozosseg gondolta, hogy akkor ez is az lesz.

    Mar mindegy, a szerianak egyelore reszeltek, majd egyszer talan tanulva a dolgokbol rebootoljak. Vagy jon egy remaster, mert miert ne :D
    Utoljára szerkesztette: PiszkosFred, 2017.07.21. 14:12:42
  • lwb
    #4091
    Részben igazad van, bár itt apuka halála vagy az ME1-ben Nihlus halála nem motiváció a hősnek. Shepard ugye alig ismerte Nihlust és nem is Nihlus meggyilkolása a fő motivációja (inkább Eden Prime lerohanása, meg később a Reaperes dolog). Ryder apucit meg ugye az atmoszféra végzi ki, szóval ott sem a bosszú a motiváló erő. Ha legalább az Archon végzett volna vele, akkor az egy picit eltért volna az előzménytől, lett volna egy személyes vonzata a történetnek: a bosszú. Klisés, persze, mint a fene, de legalább más.

    Nem teljes eredetiséget vártam tőlük, de legalább ne az előző három részt másolják, ha már mindenből tök újat akartak. Új hőst, új galaxist, új mindent. Mert ezért kár volt Shepardot Ryderre cserélni, a Tejutat meg Andromédára. Minden ugyanaz.
    Utoljára szerkesztette: lwb, 2017.07.21. 14:03:40
  • Prof William
    #4090
    Én annak örültem ha legalább pár villanást kaptunk volna az ARK indulásából, ahelyett hogy egyszer csak kezdünk az Andromédán...

    De mellesleg apuci is hülye, volt hogy hogy gyakorlott Pathfinder, felfedező ,Sephard 2,0 -ként nem jutott az eszébe az a egyszerű búvár életmentő megoldás, hogy pl 30 másodpercenként cserélgeti a sisakot közte és Ryder között. Máris nem kellett volna semmi önfeláldozás.

    Amúgy a törött sisakot meg Ryder kb fél órával előtte lazán beforrasztotta az Omni tooljával.

    Ennél még az "elé ugrok a golyónak" típusú önfeláldozásnak is több értelme lett volna.
    Utoljára szerkesztette: Prof William, 2017.07.21. 13:57:56
  • PiszkosFred
    #4089
    Igaz, de mondjuk a vilag "hoseinek" eredet tortenete 99%-ban errol szol, hogy valamit/valakit elveszt es abbol a traumabol taplalkozva indul el a "karrier", legyen az szulobolygo, szulo, testver, nagyneni, stb. Sajnos itt is ezt a kliset akartak kovetni. Ezert is mondom mindig, hogy a chaotic neutral karakternel nincs jobb, ott nem kell szarozni a motivacioval. En. Pont. :)
    Utoljára szerkesztette: PiszkosFred, 2017.07.21. 13:53:27
  • lwb
    #4088
    Nekem Shep nem hiányzott belőle, de a játék eleje a pathfinderes hülyeséggel, az nagyon gáz. Erős Eden Prime flashback-eim voltak végig. Nihlus helyett apucival, geth helyett kett-tel, Saren helyett meg Archonnal. Tényleg ennyire nincs egy eredeti ötlet sem az egész stúdióban?
  • PiszkosFred
    #4087
    Es mar megint ott tartunk, hogy "miert nem volt/nincs Shep az Andromedaban", aki ekkor epp doglott volt es IM eppen eebben az evben jatszott Frankensteint vele, csak szolok... :D
  • Dante73
    #4086
    Az a baj, hogy EA már rég elszakadt a valóságtól. Itt is. Alapvető problémák voltak, vannak a játékkal, és nem az animációkról beszélek. Hiszen lehetnek gyengeségei egy játéknak. Akkor is, Ha AAA-s cím. És erre mit lépnek, első, vagy második patchben? A "meleg" részét javítják a játéknak... Annyira sokad rendű a dolog, hogy elmondhatatlan, de erőforrást nem kímélve, sokkal fontosabb hibákat meghagyva, már lehet travit találni a játékban... (Vagy valami hasonló, odáig már nem jutottam el, hogy meg is nézzem, egyrészt mert nem is érdekel, másrészt mert 4-5 órai játék után el sem indítottam a játékot, azóta sem)
    Eleve. Már az elején... Miért kellett megölni a pathfindert?
    Mondjuk, játék eleje... A gépen lévő mentésből kinézi a progi, hogy is nézett ki a Shepünk, és indíthatna Ő minket utunkra, miután akár meg is menthetjük, egy földi, vagy valamilyen ismert helyszínen... Hálából berak minket a földi csapatba, ha nem sikerül megmentenie a galaxist, akkor is legyen egy HŐS, aki túléli... Eleve jobban csipázná az ember a főhőst. És, megvan a kikacsintás is, az első három részre... Tudom is én... Valami kis fantázia hiányzott nekem az egészből.
  • lwb
    #4085
    A pár oldallal korábban linkelt kotaku cikk egész jól leírja. Katasztrófa volt az egész fejlesztés, nem is tudom, mit vártak. A csoda az, hogy egyáltalán lett valami az egész végén, amit kiadhattak.
  • Prof William
    #4084
    Kevesen tudják de a Nexuson lehet találkozni egy beszivárgó idegen kémmel is. Az emberi álcája tökéletesnek tűnik, de ha meghívod egy italra, rögtön kisül a turpisság.


    Utoljára szerkesztette: Prof William, 2017.07.21. 10:14:14
  • Daermon
    #4083
    Ez egyszerre igaz és vicces még mindig :D
  • Prof William
    #4082
    Erről jut eszembe... Ha a Witcher 3-at a az EA csinálta volna... :)

  • Although
    #4081
    Így van egyről beszélünk, ma nem elvárás a jó sztori a sikerhez. EA talán felismerte ezt viszont alkalmatlan rá mivel a megfelelési kényszer a trendeknek, alkalmatlan vezetők, és mert minimálisan sem akar befektetni, beéri egy szar motorral ami már a DA3-nál is látszott nem alkalmas még mai szinten sem egy szerepjátéknak nevezet játékhoz. Az érdekesség számomra mi történt az 5 év alatt, hogy infok alapján ennyire összedobott játékot sikerült összehozni. A DA3 sztorin legalább látszott komoly munkát raktak bele. Lehet mégis igaz amit gondoltam jó vezető írok nélkül nehéz. Mondjuk ott Gaider komoly akadály volt a középszerűség útjában.
  • lwb
    #4080
    A Skyrim története szar, akárcsak a F3-é. De a Bethesda játékai soha nem a történetükről és a karaktereikről voltak híresek. Más stílusú játékok. A Bio játékainak meg pont ez volt az erősségük. Példának nem a jó történetre hoztam fel, hanem hogy bugos, vicces, glitches, mémes megjelenés ellenére mégis mekkora siker lehet egy játék, ha jól eltalálják.
  • lwb
    #4079
    Milyen negatív kampány volt megjelenés előtt? Nem mutattak semmit lényegében egy-két hónappal a megjelenésig. Ugyanaz az egy-két éves pre-alpha gameplay ment itt még az előző e3 alatt is. Az első előre elkészített részleteket novemberben mutatták be és azon nem látszott semmi gáz.
    Linkelj be lszi egyet abból a sok cikkből, akármiből, ami a negatív kampányról szólt MEGJELENÉS ELŐTT. És nem, nem a trialre gondolok, mert a trial az már a végleges verzió volt. Hanem azelőtt, hogy bárki játszhatott volna vele. Pláne fél éven keresztül.
  • Although
    #4078
    Nem gondolnám a skyrimnak olyan csodás története lenne. Alapvetően a Beth eltalálta mi az ami tömegigényként eladható. Összerakott egy jó játékot amiben alapvetően gagyi karakterek vannak meg egy középszerű történet, de sikerült összehozni úgy a virtuális valóságot, hogy mai igényeknek megfelelően, tömegek számára vonzó legyen. Ez az amiben az EA folyamatosan kudarcot vall a Bio átalakításában. Bio nem egy tömegjátékokat gyártó cég volt. Ma sem az. EA meg túl hülye ehhez, túlságosan erőlteti a másságot, a cenzúrát, a degenerált világunk játékban való megjelenítését valamint képtelen megérteni, valamit bele kell rakni ahhoz, hogy eredmény legyen, egy normális motort, stb. Kudarcuk borítékolható volt megint.