4237
mea.jpg
  • Sir Cryalot
    #4197
    Elő kell keresni mekkora örömködés volt mikor az ME:1 kiforratlanságait felválltotta a kiforrott cover és corridor shooter run&gun mechanika?

    Az eredeti ME-et hányan vitték végig lopakodva haladva, taktikusan, rohangálás helyett? Hardon szerintem senki , mert én próbáltam és nem is lehetett , szóval még a nehézség is kiforratlan volt .
    Akkor kellett volna panaszkodni mikor lesarkították, levitték a fejlesztési időt, meg berakták a mini game-ket hogy kitolják a játékidőt. A kiforratlanságokat meg otthagyták mint kutya a szarát.
    A casualoknak tesznek a kedvére akik az ME2-nek örültek mint majom a farkának , ilyen 95/100-akkal az árnyoldalait meg nem látták. Szóval a probléma forrása a casualkodás a casualosodás.
  • Dante73
    #4196
    Egy folytatás ritkán tud felnőni az elődhöz. Szerintem, ezt nem is várja senki. ME:A-nál, én olyan dolgokat nem értek, hogy a harcrendszert pl miért kellett kukázni? Miért nincs az elején mondjuk egy tutorial erejéig az eredeti, a "mi" galaxisunk? Így gyak csak a név maradt Mass Effect, és ez egy egész más játék lett... Az elején ez a meghalt a Pathfinder, éljen a Pathfinder dolog rettenetesen elcsépelt, és a megvalósítás is valami.... rettentő gagyi.
  • Sir Cryalot
    #4195
    Árnyékra vetődtek a casual-ok mikor örültek az ME:1 folytatásnak.

    :DDD
    Srácok
    akinek van érzéke , már az ME:1 után belevéste az agyába hogy itt már csak kontrasztosodás lesz.
  • Rannah
    #4194
    Legnagyobb sajnálatomra csak egyet tudok érteni Veletek. Én még az Inquisition-nel is "elvoltam", mert a történetvezetés nekem még ért annyit, hogy eltekintsek a játéktechnikai problémáktól. Reménykedtem, hogy talán itt is elég lesz ennyi, de a ME:A-nak háromszor futottam neki, mire egyszer végigszenvedtem; azt is csak azért, hogy tudjak áldozni a hobbim oltárán (screenshot készítés).

    Egyszerűen semmi nem fogott meg benne - az írás minősége átlag alatti (BW szintjéhez mérve), nincsenek szerethető/gyűlölhető karakterek. Olyan "pocsolyameleg" lett az egész: nincs igazi lelke a történetnek (se a karaktereknek), ami kicsi van, annak a kifejtését meg nem teszik meg már single playerben.
    Lehet mutogatni, hogy BW vagy EA a fő ludas (szerintem mindkettő keze benne van), de játékosként nagyon szomorú vagyok, hogy az egyik legsikeresebb sci-fi franchise neve alatt ennyi "sikerült".
    Utoljára szerkesztette: Rannah, 2017.10.23. 16:58:43
  • lwb
    #4193
    Egyetértek. A legnagyobb baj a Bio játékokkal mostanában, hogy nincs bennük semmi lélek. Hol van már a KOTOR 1 vagy a DA:O, ahol tényleg elhittem, hogy egy történetet akarnak elmondani és aköré csináltak egy játékot ... Nekem senki ne próbálja megmagyarázni, hogy tényleg hosszú éveken keresztül designerek ezt a történetet akarták elmondani a ME:A-ban. Ez egy kényszermegoldás volt, miután látták, hogy az eredeti, teljesen open world és random generált felfedezős koncepció megy a kukába. Gyorsan összedobták a legnagyobb kliséket, amiket csak lehetett és már mehetett is a dobozba.

    Ez a legnagyobb baj. Az ilyen, történet-orientált játékokat nem lehet futószalagon csinálni, mint egy online shootert, ahol tényleg csak a technikai megoldások számítanak. Ide kell egy jó történet, jó karakterekkel, ahhoz meg kell egy jó író, ihlet és sok idő. George R.R. Martin hány éve írja a könyveit? Ha egy írót sürgetnek, annak a vége klisés szar lesz, amit láthatunk az ME:A-ban is.
  • MerlinW
    #4192
    Nekem nincsenek technikai problémáim az EA játékokkal, ME:A is tök jól néz ki, jól fut, stb. A kreativitással van baj. Hogy évek óta képtelenek egy szórakoztató játékot - ami nincs teletömve idegesítő mikrotranzakcióval - készíteni. ME:A esetében is mindenki lesz*rta volna az animációs problémákat - ami nem a motor hibája - ha maga a játék jó lett volna. DA:I esetében is tisztán látszik, hogy a motor tökéletesen tudta volna kezelni a játékot, alapvető koncepciós problémák voltak vele (harcrendszerrel, quest rendszerrel). A motorral nem sok bajom volt, minden ami nem tetszett az utóbbi EA/Bio játékokkal az alkotói, koncepcionális dolog volt. Mintha nem 30 éve készítenének játékot, nem is értem.
  • Although
    #4191
    Nézd a CD csinált magának egy motort és fejleszti nem semmi teljesítmény. Az EA még arra se áldoz ne egy akciójáték motorjával készüljenek a szerepjátékai. Pedig még a fejlesztői is elmondták nem alkalmas rá. Laikusként nekem is lejött ez alkalmatlan erre. Ennek semmi köze ahhoz hány céget fizet. Mert nagyjából mindnek ugyanaz lesz a sorsa.
  • MerlinW
    #4190
    1. Grafika (ami egyébként a pénz 80%-át viszi el) a legutolsó. Sztori és harcrendszer (aska játékélmény). Felőlem lehet akármilyen hanyattb***ós a grafika, ha a játék élvezhetetlen.
    2. CDP befektetett és gyakorlatilag magának kereste a pénzt. EA egy gyár, ahol egy nagy projekt (DA, ME, stb) több száz millió dollárból készül és nem magát kell fenntartania hanem 20+ céget is (tízezrek fizetéséről, irodák fenntartásáról beszélünk). Tehát nem teheti meg, hogy 20-30 dollárért, adja a százmilliós cuccait, amin 2-300 ember 2-5 éven át dolgozott, fizetésért, bónuszért, adókért, stb.

    A megoldás egyszerű, nem kell EA játékot venni. Én sem teszem. Utoljára DA:I/ME:A-t vettem tőlük, egyiket sem játszottam végig, mindkettőt megbántam. Ubisoft szintén zenész, bár bennük olykor még van némi fantázia.
  • Dante73
    #4189
    Az a baj, EA-nál nem programozók, játékfejlesztők / játékosok ülnek, hanem öltönyös reklámszakemberek, bankárok. És ráadásul aktívan belepofáznak abba, mit csinálnak az egyes csapatok. Aztán, ha nem jön be, nem, hogy hamut szórnának a fejükre, még a csapatokat hibáztatják. Feloszlatások, átrendezések, stb. Láttunk már elég hasonlót. Amelyik fejlesztő cég EA-hoz, (ubihoz, stb kerül) annak annyi. És az addig sikeres frencsájzaiknak is. Nem is értem, miért nem látják ezt Ők maguk?
  • Although
    #4188
    Ráadásul ezt súlyosbítja a PC gondolkodás. Ami még ebben a világban sem került túlsúlyba. Sok emberből utálatot vált ki, nem véletlenül. De úgy néz ki az EA egy küldetés, mert épeszű ember nem vágja a fát maga alatt.
  • Although
    #4187
    Nem mondanám igénytelen volt a DA3 sztori nagyon erős lett, nagyon jó karakterekkel, nagyon jó történettel. Ami elrontotta az az mmo feeling, aki nem szereit az mmokat az meghal tőle. De ha végigcsinálod akkor egy epic sztorit kapsz mert van csapat aki megírta még utoljára. Azt mondom nem reménykedek semmibe mert ez egy temető a szar világunk temetője. Csak szopnak mert úgy néz ki a 10, 20 éves generáció nem elég a kassza sikerhez vagy nem tudom.
    Kellene valami mint írtam egy Tod aki érzékeny ujjaival kitapintja mi az ami igazán nagy tömeg zombinak eladható vagy elindulni az Obsidian útján ami nem nagy pénz de minőség és akkor a végén nem kell szemen köpni magad. Vagy megérteni, hogy csinálja a CD Projekt, és az nincs messze mert a W3 sem egy igazán szerepjátékos harcrendszer. Teljesíthető. Csak az EA a probléma. Nem akar beleölni annyit se mint a CD Projekt. Ők jól megértették korunk lényegét. Sajnos. 1. Lélegzet elállító grafika. 2. Egy jó történet, nem feltétlen de ők ragaszkodnak hozzá. De a lényeg ezek mixe. És akkor mindegy mennyire szar a harcrendszer. Az EA viszont munka és befektetés nélkül akar pénzt keresni és ez már nem műk.szik.
  • lwb
    #4186
    A remény hal meg utoljára. Egyébként attól, hogy egy guriga taknyot nem ér egy játék, attól még lehet sajnos kasszasiker. Csinálnak belőle mondjuk egy online shootert loot boxokkal, mint az overwatch vagy egy mmo-t ahogy a mass effectből anthemet csinálnak éppen és ez akár meg is mentheti a bio-t.

    Mármint névben, mert innentől már nem rpg-stúdió lesz, hanem valami egész más. Ha most kéne fogadnom, akkor 80-90%-ra tenném annak az esélyét, hogy a bio lényegében szépen lassan átalakul azzá, ami most a Bungie, csak ők nem Destinyt, hanem Anthemet fognak csinálni főállásban. A többi mellékprojekt meg szépen kivezetésre kerül, a mostani DA igen sanszos, hogy az utolsó rpg, amit a bio csinálni fog.
  • Plata
    #4185
    Ha a következő Dragon age olyan igénytelen lesz mint az előző akkor miért lenne kasszasiker?
    Dragon age az origins óta csak rosszabb és rosszabb.
    Ugyanúgy mint a Mass effect,mind a kettőből csak az első két részt vettem meg.
  • Daermon
    #4184
    Cikk erről a dologról, ha valaki keresné
  • lwb
    #4183
    Na, megtörtént: az EA a Bullfrog, a Westwood, az Origin és megannyi legendás stúdió után kicsinálta a Dead Space-t fejlesztő Visceralt is.

    Ne legyen igazam, de ha a Dragon Age nem lesz valami egetrengető kasszasiker, akkor a Bioware lesz a következő ... :(
  • sanya200
    #4182
    Most kicsit negatív leszek de az EA most kiverte nálam a biztosítékot.Lehet így van egy ideje de most néztem rá az extra content-re.A pofám leszakad a single-t cseszik bővíteni de a multi packokért elkérnek 3000ft-ot kb.Azért vhol megkéne húzni egy határt.Elcseszik a játékot aztán ők háborognak hogy mi ez a fikázás és csak a multit támogatják akkor,erre képesek lehúzni ilyenekkel a játékosokat.Oké másnak biztos nem pénz 10 dollár de a 4 fos multi pack majd 12000 magyar forint+ha kell a deluxe upgrade az még 3000 ft kb. Jóformán az egész játék nem kerül ennyibe mint az ilyen szarok.Meg ez a multi egy kicsit azért sántít,mire eléri vki egy karakterrel a XI-es szintet,vagyis mire kinyítja hozzá a cuccot,ami persze random.200 órám van benne ennek kb fele multi de karakterekből még csak az összes sincs meg nem hogy x szintű,fegyverek dettó...
  • Although
    #4181
    DA3-nál még volt csapat korunk egyik legjobb dark fantasy írója. Ott ahogy látom open world nem open world volt a probléma, próbáltak ráülni a skyrim keltette hullámokra, miközben a lényeget nem vették észre a skyrim nem a régi rp játékosokat célozta meg hanem az akció játékosokat. Ők meg próbáltak két pofon között fent maradni. A sztori jó lett, aki végigjátszotta közte Gaider egyik legérdekesebb időutazós részével. És a többiek is a karakterek főleg ha a könyveket is olvastad. Kerek egész volt rossz csomagolásban. Az MEA-nál már látatlanba is tudtam mondom nem csak a csomagolás a gond. Már sokszor részleteztem, nem ismétlem. EA kivégezte ezt a céget ahogy sok másikat is. Ahol most lwb tart azon már túl vagyok. Ez a cég volt a legjobb egy időben. Volt valamikor.

    Utoljára szerkesztette: Although, 2017.08.21. 19:07:18
  • PiszkosFred
    #4180
    Hat, akkor ez esetben tenyleg szivas van, jogos.
  • lwb
    #4179
    Ami érdekelt, végigvittem. A blobbereket nem szeretem, a dio klónokat sem, a jrpg-ket sem. A többit legalább próbáltam, de sanszos, hogy végig is vittem.
  • PiszkosFred
    #4178
    > játékosként szívás

    Az. Az elso 1-2 (ho)napban mindenkeppen. Aztan meg? Annyi, de annyi szinvonalas es jo rpg jelent meg mostansag (ertsd, az elmult 3-4 evben), hogy aki nem talalja meg a maga tartalmas szorakozasat a Mass Effect/DA/Fallout/stb sorozatokat temeto nagy obegatas kozepette, az azert valahol magara vessen! :)
  • lwb
    #4177
    Főleg azért nagy itt a veszély, mert egy Witcher 3 -ból 2 év alatt kevesebbet adtak el, mint Overwatchból fél év alatt. Pedig W3 volt már 10 euró alá is akciózva, nem is egyszer. A könnyű pénzt meg mindenki szereti, az EA főleg. És annak az esélye, hogy az új Dragon Age olyan jó vagy jobb lesz, mint a Witcher 3, az nagyon pici. Destiny is eladott 25 milliót egy év alatt, pedig csak két platformon jelent meg. Ha valamit egyszerűbb megcsinálni és több pénzt is csinál, akkor minek vesződjenek a nehezebb, rizikósabb, kevesebb pénzt hozó rpg-kkel? Üzletileg érthető, játékosként szívás.

    Kár, mert volt idő, amikor a Bioware volt a legjobb a pályán.
  • lwb
    #4176
    Teljesen egyetértek.
  • MrAndree
    #4175
    Azért a Dragon Age 3 kritikai siker volt 8-9 pontos értékelésekkel, illetve hiszti se volt különösebben körülötte. Sokaknak tetszett, sokaknak nem, mint általában bármelyik másik játéknál, de ennyi.
    Utoljára szerkesztette: MrAndree, 2017.08.21. 10:23:48
  • Daermon
    #4174
    Egyetértek.
  • Renegade
    #4173
    Fallout 1-2 :)
  • wedge31
    #4172
    Az utolsó ilyen játékuk a DA:O volt 2009-ben nem valószinü, hogy valaha is csinálnak még olyat de legyen igazad.
    Jó open world rpg-t, jó sztorival, nagyon nehéz csinálni, én még csak a Witcher szériában láttam ilyet tökélyre fejlesztve.

    Az új Dragon Age mindenképp vízválasztó lesz a BW életében, vagy megindulnak felfelé vagy végleg lecsúsznak, nem kicsi a tét persze ahogy lwb is mondta ott van még egy másik lehetöség is és nekiállnak inkább akció-shootereket gyártani aztán hagyják a fenébe az rpg-ket...
  • gseldon
    #4171
    Pedig olyan egyszerű lenne. Nem kéne erőltetni ezt a sandbox open world dolgot felbuzdulva a Witcher 3 meg a többi sikerén. Ez nem megy nekik. Ettől lett mind a DAI, mind az Andromeda ratyi szar, a rengeteg bolyongás, nyílt felszín, ide-oda autózgatás, rengeteg downtime, túl sok, túl gáz gyűjtögetős mellékküldi ami semmit nem tesz hozzá a játékhoz. Vissza kéne térniük ahhoz, amihez tényleg értenek. Gyártsanak egy nagyon-nagyon jó sztorival rendelkező csőjátékot, interaktív filmet. Ha ilyet csinálnak én továbbra is megveszem mindegyiket...
    Utoljára szerkesztette: gseldon, 2017.08.21. 09:48:07
  • PiszkosFred
    #4170
    Pedig boritekolhato, hogy a kovetkezo evek az Anthemrol fognak szolni.

    Bar, ugyebar keszul a Dragon Age kovetkezo resze (iparragi pletykak szerint), de latva az Andromeda fogadtatasat (es korabban a DAI altal kivaltott indulatokat), jobban teszik ha megszuntetik azt a szeriat is, amig nem tisztul le a kep az igenyeket illetoen es le nem nyugszanak a kedelyek. Jo dolog egybol visszaulni a lora, de csak akkor, ha fenn is maradunk ezuttal a nyeregben.
  • lwb
    #4169
    Bizony. Ettől még készülj fel, hogy a Bio az Anthemről fog szólni (hacsak nem áll bele a földbe). Ha megnézed a többi online shooter eladásait (Destiny, Overwatch stb.), akkor látod, hogy sokkal nagyobb pénz van benne, mint a szingli RPG-kben. Egyszerűbb is megcsinálni. Add hozzá az EA-t és már integethetsz is a Bionak, mint RPG stúdiónak.

    Bár ne lenne igazam.
  • lwb
    #4168
    Kicsit lejjebb leírtam. Leginkább egyébként az, hogy nem veszi figyelembe a korábbi döntéseinket, lényegében mindegy mit csinálsz a játék során, ha toltad a multit vagy megvetted a mobil applikációt és kellően magas a war asseted, akkor választasz egyet a neked szimpi színből és ennyi a vége. Mindegy, mit csináltál előtte, mindegy milyen döntéseket hoztál három játékon keresztül, mindegy hogy full paragon vagy full renegade voltál, vagy valami a kettő között, mindegy hogy lebeszélted a TIM-et vagy sem, hogy Saren az egy végén öngyilkos lett vagy sem, hogy megtartottad-e a collector bázist a 2 végén vagy sem.

    Toltad a multit, megvetted a mobil appot, akkor elég volt végigszaladni a főszálon és bőven lett elég war asseted, hogy mindegyik szín, sőt, a bónusz lélegzős videó is elérhető legyen a számodra. Ez - szerintem - kurva igénytelen megoldás. A DLC előtt ráadásul szó szerint mindegyik befejezés ugyanaz volt, más színben. Szó szerint.

    Ezen felül azzal is bajom volt, hogy ez a szintetikusok vs organikusok történet, ez nekem nagyon klisésnek és gyengének tűnt. A reaperek eredete végig misztikus volt, az ember találgatott, hogy vajon mit akarhatnak, honnan jöttek, erre kapunk egy százéves sci-fi klisét. Önmagában ez még nem ölte volna meg a játékot, sőt, igazából a kettő együtt sem öli meg, de az tény, hogy a befejezés sikerülhetett volna jobban is. Háromból kétszer sikerült is nekik.
  • Dante73
    #4167
    Konkrétan neked mi a bajod a végével? Mert azt sokszor olvasom, hogy szar, de hogy KONKRÉTAN, mi a baj vele, azt nem tudom. (Azt tudom, nekem miért nem tetszik, de kíváncsi vagyok az "általános" véleményre, illetve a Tiedre is....)
  • Ainz
    #4166
    Anthem meg semmi több, csak 1 fos Destiny klón.. még hogy RPG XD
  • Ainz
    #4165
    Meg is érdemli az egész Bioware.. Már az egész ott kezdődik, hogy a Dragon Age szériát is elbaszták.. az első még elment úgy ahogy.. de a 2. rész kritikán aluli volt.. a 3. rész meg offline mmo... vicc
    Mass Effect is.. első rész elment.. majd jött a kiváló második rész.. erre elbaszták a harmadikat.. mondjuk a végére a dlc-vel javítottak rajta, de még így sem az igazi..
    Mondom ezt úgy, hogy imádom az alap szériát.. de ez az Andromeda valami kritikán aluli szar lett.. nem is kár ha bezárják az egész biowaret..
    Majd a CD Projekt csinálja meg az Obsidian a jó RPG-ket.
  • lwb
    #4164
    Örülök, hogy neked tetszett. Szerintem összecsapták az egész végét két hét alatt és ez lett az eredménye. Egy jó játék, méltatlan befejezése.

    És ezt a "happy end" dolgot, ezt hagyd már. Százezerszer le lett írva, pl. itt is, alig picit lejjebb vagy ötször, hogy nem ez volt a baj a 3 végével. Főleg, hogy VAN happy end befejezés is a 4 különböző befejezés között (öt ..., bár az ötödiket nem nevezném befejezésnek). Igaz, a 4. is csak inkább 3 és fél.

    Mindezen felesleges most agyalni, amikor épp azt szemléljük, hogy lesz egy régi RPG stúdióból MMO shooter stúdió. A Blizzardnál már láttunk ilyet RTS-ből, meg a Valve-nál hasonlót FPS-ből online shopba.
  • Although
    #4163
    Nem értem mit lovagoltok a 3 végén. Nem lehet mondani szarul volt megírva, aki happy endet várt az akkor nem nagyon értette kik az ellenfeleik. A lehetőségek is jók voltak. Az AI meg ez egyik kedvencem azóta is, ahogy mondja pl. So be it! Meg ahogy kerek egészé formálja mi is a csoda fegyver, valójában nem is fegyver. Klassz mese klassz befejezéssel. A DAI előtt utolsó értékelhető már teljesen akció-rpgjük. Legalább még rá lehetett fogni, még megvolt a varázs amitől különlegesek voltak.
    Utoljára szerkesztette: Although, 2017.08.20. 12:53:29
  • Daermon
    #4162
    Várható volt.
  • lwb
    #4161
    Nem nagy meglepetés, lehetett érezni ezt már régóta.
  • lwb
    #4160
    Dehogy! Utolsó órájában? Az az 5 párbeszédből az első játék kb felénél, kétharmadánál kezdődik, aztán megy végig egészen az utolsó küldetésekig, akár 30-40 órával később. Egyébként mégis mi a fene döntsön egy RPG-ben, ha nem a párbeszédek? A Tormentben mi befolyásolta a játék végkimenetelét? A harc a cranium ratekkel vagy a párbeszédek? A Fallout 1-ben mitől függött, hogy a Masterrel a végső konfrontáció hogyan végződött? Párbeszédtől vagy a plazmapuskádtól (figyelem, ez nem a F3, ott az utóbbi döntött volna)?

    Igen, 5 párbeszéd dönt, de hogy melyik öt, azt csak akkor tudod meg, amikor már végigvitted a játékot (vagy akkor sem).RPG-kben a döntéseket párbeszédekkel szokták megoldani.

    "Az út a lényeg, nem a vége:"

    Azért a vége is számít. Az egész fontos. Tény, hogy az út fontosabb, mert ha az út szar, akkor akármilyen jó is a vége, nem jó a játék. De azt mondani, hogy a vége tökmindegy, mert az út jó volt, az nem 100%-ig igaz. Mindkettő fontos.

    Arra kíváncsi leszek, hogy hány évnek kell eltelnie, amíg elmúlik ez a kifogáskeresés a Bionak. Elcseszték a végét, ez van. A MEA-t meg egy az egyben elcseszték. A DA elcseszése még várat magára, aztán végre csinálhat a Bioból Bungie-t az EA, úgyis az a terv az Anthem-mel.
  • endorphinz
    #4159
    király, a bioware visszatérhet a dragon age-szériához, hogy abba is belerúgjanak még egy utolsót...
    Utoljára szerkesztette: endorphinz, 2017.08.20. 02:44:30
  • N3mus
    #4158
    Hát ezt gyorsan letudták :(

    No more updates