7918
  • JonasSandor
    #7478
    Mennyi helyet foglal jelenleg? 133 giga szabadom van az e meghajtón.
  • Bucser
    #7477
    Azon nem lehet segiteni, ha valaki meg ingyen sem akarja kiprobalni, amikor lehet egy sima hit piece-nek is hinni aminek az egyetlen celja hogy clickeket gyujtson.
  • JonasSandor
    #7476
    A főbb infókat úgyis közlik ha érdekes kerül bele.
  • Torzonborz
    #7475
    Ne erolkodj, felesleges, aki annak a gs ''cikknek'' nevezet valaminek hisz az meg is erdemli :D
  • JonasSandor
    #7474
    Ez kb olyan a szitu mint 13 decemberében volt a dayz ami szerintem mindent elmond.
  • Caliph
    #7473
    ezért mondom hogy próbáld ki. lehet hajókkal repkedni,bányászat,küldik sok minden van benne a mászkáláson kívül. nem mondom hogy jó ez igy hogy eddig csinálják. nem mondom hogy lehetne jobb. nekem is fogy a lelkesedésem minden évvel. de ingyen van. 3 nap. nem veszitessz semmit,max az időt amit rászánsz.
    nekem alap csomagom van,aurorával. cél egy prospi vagy egy vulture ,majd kiderül ha bejön a salvage. de egyelőre még nem győztek meg hogy adjak 100 ercsit egy újabb hajóért. még nem
    de mint mondtam itt az ingyenes teszt lehetősége,aztán legalább úgy tudod majd szidni hogy játszottál is vele,nem csak láttad videón :)
    Utoljára szerkesztette: Caliph, 2022.02.15. 17:05:42
  • JonasSandor
    #7472
    Amit néztem, ott csak mászkálni lehetett semmi többet.
  • Caliph
    #7471
    itt az esély hogy megtudd igazad van e
  • JonasSandor
    #7470
    Hát a cikk alapján még olyan mintha egy nagy 0 lenne.
  • Caliph
    #7469
    hétvégén free fly,ha valaki ingyen kipróbálná mire jutottak eddig. 17-20ig
  • RJoco
    #7468
    Hát ez az :D
  • JonasSandor
    #7467
    Ja a világ vége az már egyébként 2019 végén elkezdődött amúgy.
  • Stormbird
    #7466
    Az SC megjelenését talán csak a maják tudnák megjósolni.

    Ha sikerülne is nekik, kb. annyira lenne pontos, mint amennyire a világ vége jóslatuk volt :D
  • RJoco
    #7465
    Egyel több vagy kevesebb fiók nem mindegy?
    Steam, Epic, Ubi, Origin, EA, Rockstar, Blizzard, Frontier, Playstation, RSI. És akkor lehet, hogy mindet fel sem soroltam. Mellette még ott van a rengeteg egyéb weboldal és alkalmazás is.
    A Frontier Elite:Dangerous-t hozzá lehetett linkelni steamhez, miután megjelent steamen. De csak azért várjak, hogy egyszer, talán megjelenjen ott? Nem, köszi. Instant vétel volt a játék számomra.
    Az SC megjelenését talán csak a maják tudnák megjósolni.
  • JonasSandor
    #7464
    Hogy sok fiók kell, 1 játéké csinálni fiókot nem éri meg ha kijön másikra is valamikor.
  • RJoco
    #7463
    Mi ebben a dühítő?
    Hogy más nem teszi rá a saját hasznát, amivel drágább lenne vagy, hogy olyan helyen nem tudod áfamentesen, olcsón megvenni, mint a g2a?
  • JonasSandor
    #7462
    Igen csak az a dühítő, hogy sehol nem lehet megvenni, csak a saját oldalukon.
  • ToxiMaxi
    #7461
    Köszönöm a választ!

    Kb. félévente benézek ide megkérdezem mi a helyzet a játékkal. Asszem, akkor visszanézek majd olyan május-június magasságában :)

    @Torzonborz
    Köszi az infót!
  • Torzonborz
    #7460
    ''allando wipe''':D 2 eve volt wipe, a 3.7-nel, meg most. Messze van ez az allandotol.

    KBM es Joy iranyitas is teljesen rendben van.

    Utoljára szerkesztette: Torzonborz, 2021.12.23. 09:44:22
  • s1lkforrent
    #7459
    Nem tudjuk mikor jöhet, nincsenek határidők. Lehet hogy 2023, lehet hogy 2025, lehet hogy soha.

    A fanok úgy vannak vele, hogy a most elérhető alfás valamivel is elvannak, Robertséknek pedig úgy is bőven cseng a kassza hogy effektíve nem adnak ki semmit, így nem is erőltetik meg magukat.

    @ToxiMaxi: A mostani állapota a játéknak pont arra jó, hogy kb pár napig - max 2 hétig egész jól ellegyél vele, aztán a bugok miatt inkább el sem indítod és vársz tovább. Esetleg összeállhatsz másokkal, és együtt álmodozhattok egy kicsit, hogy ez mennyire jó lesz ha majd kész lesz.

    Ez a korlátozottsága pont nem változott 2017 óta.

    Szvsz 45-65 dollár sunk costért ez belefér, de aki már többet tett bele, mert azt gondolta hogy *akármi* , annak őszinte részvétem. Újonnan sem venném meg, free fly alkalmak elegek ahhoz hogy "kiélvezd" amit a SC jelenleg nyújtani tud.
    Utoljára szerkesztette: s1lkforrent, 2021.12.23. 08:57:40
  • ToxiMaxi
    #7458
    Megvárnám, amíg megjelentik, mert az állandó wipe-ra már sem időm, sem energiám sincs.
    Mennyire lesz sim-es csak joy-al játszható a játék? Egér-bill kombó mennyire életképes?
  • JonasSandor
    #7457
    Az a majdnem kész lesz kicsit erős. Squadron 42 része is jó esetbe 23-ba jöhet, és 25-re talán a többi részével is végeznek.
  • lonvard
    #7456
    Nemsokára kész lesz. :)

    Nézzél friss gameplay videókat, abból le tudsz valamennyit szűrni. Én most a videokártya olcsulásra várok, mer a jelenlegi nem bír a játékkal. Lehet azé' meglepem magam egy trackIR-el. Tudjátok mit vettem észre? Az ilyen TheVR és egyéb techcsatornák soha nem mutatnak be head tracker jellegű kütyüket. Egy magyar bemutatót nem találtam. Mi ez, bzmeg? Komplett kis hazánkban senkinek nem jutott eszébe tesztelni ezeket?

    Röviden: ha van a játékhoz vasad, akkor találni fogsz annyi tartalmat, hogy elszórakozz vele jelenlegi formájában. Én a bányászgrindelésből kitermelt űrhajópróbálgatást csinálnám, ha engedné az élet.
    Utoljára szerkesztette: lonvard, 2021.12.22. 22:29:56
  • Caliph
    #7455
    pénz keresési tippek jöhetnek ,maradt 200k a wipe után a közel 2 millából :D
  • ToxiMaxi
    #7454
    Sziasztok!

    Rég jártam erre, mit érdemes tudni a játék jelenlegi állapotáról?
  • MerlinW
    #7453
    "mondjuk én az onlyfanst sem értem hogy fizetnek a semmit mondó tartalomért meg pár cicis képért,vagy donate megy a twichen a hot tube csajra"

    Valaki magányosan szereti, valaki társaságban :D

    "The Hungarian prostitution market reached 326.5 million EUR last year, which is 114.6 billion HUF. That means 0.5 pc of the altogether spending of the Hungarians. If we calculate with the 9.9 million Hungarians currently living in the country, from the babies to the elderly, everybody spent 33 EUR in 2020 on prostitutes. Luxembourg and Hungary on top of prostitution list.
    Utoljára szerkesztette: MerlinW, 2021.12.14. 00:46:30
  • bladex73
    #7452
    Sajnos ilyen a világ. Ha valami többet tud azért többet kérnek bármiről is legyen szó, de a Odyssey egyelőre nem jó ár érték arányban véleményem szerint. Hiába szállsz le benne egy Prospectorral nem tudod lefinomítani a benne lévő anyagot. Nem tudsz még üzemanyagból sem tartalékot képezni a hajón, és ha olyan távoli területre tévedsz ahol nincs bányászható üzemanyag, nincsenek állomások akkor megszívtad. Egy felfedező hajónak amennyire csak lehet önellátónak kell lennie mindenben. Az Odyssey sajnos nagyon nem az. A hajó belső elrendezésével is vannak szerintem gondok. A hangárnak a belmagassága feleslegesen ilyen magas. Ha egy szinttel feljebb hoznák a hangár padlóját hatalmas hely szabadulna fel alatta, ahol ki lehetne alakítani a hiányzó dolgokat. Így a megmaradt magasság is bőven elég lenne.
  • Caliph
    #7451
    ahogy Qui Gonn Jin mester is mondta,mindig van nagyobb hal.

    mi lesz ,ha jövőre majd jön egy nagyobb hosszabb jobb akármi? ezzel olyan spirálba kerülhetnek,hogy egy csomó hajó feleslegessé válik,ha jön a nagytestvér ami majd minden tud,mindent jobban tud,és gyorsabban is :) csak beolvasztod ezt,ráfizetsz 100 dollárt(vagy többet)és már van is egy olyan..aztán jön a kövi :)

    értem én hogy nem kötelező megvenni,meg hogy majd ingame is lehet venni,és igazából ezzel fejlesztenek,ebből van pénz és valamit adni kell cserébe mert a két szép szemükért nem fizet senki.csak van egy olyan érzésem,hogy ez a tendencia nem szerencsés

    mondjuk én az onlyfanst sem értem hogy fizetnek a semmit mondó tartalomért meg pár cicis képért,vagy donate megy a twichen a hot tube csajra :D ...lehet rosszul látom a világot :D
    Utoljára szerkesztette: Caliph, 2021.12.13. 15:47:45
  • bladex73
    #7450
    A Carrack az egyik legjobban felszerelt hajó. Olyan mint egy svájci bicska. Kinézetre a Odyssey nekem jobban tetszik külsőre, de sajnos fele annyit sem tud mint egy Carrack. A finomító lett volna egy komoly vonzerő amíg meg nem írták, hogy csak üzemanyagot tud finomítani, és azt is csak magának, meg azoknak a kis hajóknak amik bele tudnak szállni. Nincsenek olyan jó szkennerei mint a Carracknak, nincs drón, nincs javító műhely, nem moduláris, nincs a kapitányi szóba, nem adnak hozzá járműveket. És ez a sok nincs a drágább. Szerintem ha valami már conceptben drágább akkor az legyen jobb is.
  • lonvard
    #7449
    Szomorú volna, ha ezek a felfedezőhajók arra lennének kitalálva, hogy kizárólag új naprendszereket és bolygókat fedezzenek fel. Nem csak bolygókat lehet felfedezni, hanem mindenféle ojjektumot is s bolygón s azon kívül is. Ilyesmiket meg végtelen számban pakolászhatnak befelé, pusztán a Stantonban is van elegendő hely arra, hogy kutasson az ember úgy az élete végéig. :) Ami szerintem az izgalmas bennük, hogy ezek azok a komplett űrhajók, amik nem speciálisan egy célra vannak kitalálva, hanem amolyan űrhajó űrhajók. Jó bennük lakni, utazni, felfedezni, kereskedni, harcolni. Mármint ha izgalmasan vannak megcsinálva, nem úgy mint a carrack. :PP De persze ha csak a carrack lenne, nekem is kellene egy olyan. :P
  • s1lkforrent
    #7448
    Szerintem a felfedező hajók hasznossági különbsége majd a 100. bekerült naprendszer táján fog láthatóvá válni, addig érdemes tartózkodni a vásárlástól.
    Utoljára szerkesztette: s1lkforrent, 2021.12.04. 07:21:22
  • lonvard
    #7447
    Igen, hát nem hittem volna, hogy a carrackot lehet űberelni felfedezés témakörben, de ahogy ez kinéz, inkább az odüsszea.

    Van egy olyan érzésem, hogy a Space Engineers ihlette, ugyanis abban bányászni kell az alapanyagokat mindenhez, ezért a hajó elejébe érdemes bányászati lehetőséget építeni, és egy szakasztott ilyen hajót építettem magamnak, fúrókarral, hangárral, mindennel. Még drónokat is pakoltam bele, harci és bányászdrónokat, hogy ne kelljen kimennem a hajóból semmiért, ha nem muszáj.

    Carrackkal szerintem az a problem, hogy fanatikus művész helyett valami lelkes egyetemista csajra bízták a befejezését, és amihez hozzányúlt, azt kicsit elbaltázta. Belül sótlan, túl steril, ami helységeknek nagyobbnak kellene lenniük, azok kisebbek, és fordítva. A hidat lespórolták, csináltak egy ilyen 3 üléses filler megoldást, mint a constellationoknél, szóval azt érzem rajta, hogy nagyon kellett sietni, és nagyon nem volt megfelelő ember, aki azt megcsinálta volna.

    Ellentétben például a hatalmas reclaimerrel, aminél érdekes mód pont ellenkezőjét érzem, Az egy nagyon izgalmas hajó kívül-belül, amellett, hogy funkcióját tekintve nagyságrenddel érdektelenebb a carracknál. Jelen pillanatban ha igazi capital hajót kellene választanom, akkor reclaimerre nyomnék carrack ellenében, ami azért szomorú valahol. Na de most lehet javítani az odusseyvel. Látszik hogy a hidat űrhajósra építik például. Szép nagy híd, sok üléssel. Ez már egy extra ahhoz képest, hogy normális hidat kábé egy hajónak se építettek idáig.

    Utoljára szerkesztette: lonvard, 2021.12.03. 22:22:31
  • Caliph
    #7446
    hát embere válogatja,nekem egyik sem tettszik,de ha már választanom kéne,akkor a Carrack szebb. persze messze nem annyira mint anno a tervekben meg a concept artokon
  • nordan
    #7445
    kinézetben is sokkal jobb...a carrack az a legelbaszottabb hajó lett
  • Caliph
    #7444
    ja nem baj,csak nehogy az legyen , mint pl a world of warshipsben,hogy mindig jönnek az egyre OP hajók,amiknél letojják hogy borul a balance,csak a bevétel számít...

    Persze nem tartanak fegyvert a fejedhez,hogy vedd meg.
    De azért képzeld el egy Carrack tulaj arcát most,amikor kijött egy mindenben jobb(na jó,kinézetben talán nem :D ) hajó :)
  • nordan
    #7443
    és ez miért baj? 800 dollárért adjanak valamit a népnek
  • Caliph
    #7442
    Kezdenek elborulni a hajók terén ismét: Misc Odyssey deep space expl ship,beépített bányászlézerrel,feldolgozóüzemmel(azaz megtermeli magának az üzemanyagot... )hangár,vonósugár,medbay=pénznyomda
  • Bucser
    #7441
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    En meg nem mi van ha ez van, vagy amaz van alapon csinalom. En kifizettem a Paypal credit felet a jovedelembol es koltsegnek konyvelem el a megemelkedett aramkoltseget.
  • RJoco
    #7440
    Én ilyen formában abban a "boven profitban vagyok" kijelentésben erősen kételkedem.
    A tudatlanság néha áldásos. Sajnos én jobban szeretek tájékozódni. De lehet, hogy neked van igazad.
    Szóval, akkor olvasd el ezt a részt, ha szeretnél tapasztalatot gyűjteni.

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    A gépem 400W-ot evett folyamatosan (konnektorból felvett), míg ebből a 6800XT HWinfo szerint 200W-ot fogyasztott.
    A táp teljesítménye kevésbé határozza meg a fogyasztást. A minősítése inkább. De szerintem az sem annyira, ha van minősítése.
    Számoló oldal szerint ez a kártya csak 150W-ot enne.
    A lényeg, hogy beírtam az oldalon a 400W-ot, illetve 24 órán keresztül bányásztam és figyeltem, mennyi az 1 napi termelés.
    A számoló oldal és az általam mért értékek és számolások megegyeztek.
    Nálunk jelenleg 27€cent az áram kilówattonkénti ára.
    Ez alapján, ha napi 24 órában megy a gép és csak bányászattal foglalkozik, akkor egy év alatt úgy nagyjából 600€-t termelne meg egy akkori nagyon optimálisnak vett ETH árfolyamon. Az addig mért egyedüli legmagasabb értéket vettem figyelembe. Valamikor október környékén néztem ezt a dolgot.
    Vagyis két év kellene ahhoz, hogy visszahozza az árát. De ez eléggé lutri. Minden azon múlik, hogy az emberek éppen hogyan vélekednek. Márpedig ez eléggé változó. Musk esete, a kínaiak, meg sok egyéb.
  • Bucser
    #7439
    Elegge off mar ugyhogy utolso valasz ebben a temaban:

    A fogyasztast igazabol egy 750w-os es egy 850w-tap adja. Tehat az behatarolja igazabol hogy a 0/24-ben futo 2 gep mennyit nyel. A Havi villanyszamlam kb 75 fonttal ment fel. De egesz nap meno tv, mosogep, szaritogep, 2 monitor 2 laptop egyebkent is kajalta az aramot. Angliaban az aram eleg dragara felugrott (ev elejen meg 0.1p volt egy kilowatt ora most meg 0.25p). De meg igy is boven profitban vagyok es tulajdonkeppen fele aron DCA-nak szamolom fel (Dolalr cost averageing). Ha nem lenne a mining azt a 100 fontot egyebkent is elkoltenem ETH-ba investalasra.
    Utoljára szerkesztette: Bucser, 2021.11.27. 21:09:12