7916
  • lammaer
    #7436
    Nyertél :)


    Viszont küldöm a dróntámadást, mert a bányászok miatt szálltak el az árak, tehát háborús bűnös vagy :)
  • RJoco
    #7435
    Milyen hardver van a VGA-k alá téve?
    Nézegettem ezt a dolgot az asztali gépemen, de ott nem éri meg. Túl nagy a fogyasztás. A villanyszámla sokat elvisz.
  • Bucser
    #7434
    en 2 eve vettem ethereumot $190 dollarert.. most $4400.

    Ja banyaszok is egy 3080Ti-vel ami kb 3 honap alatt kitermelte az RRP-t es 2 honap mulva a scalper arat is kitermeli (na jo kozben van egy 1660s es egy 1080 is ami banyaszik de az kb 2/3-at termeli annak amit a 3080ti). Ugy hogy kozben jatekra is hasznalom. De alapvetoen tisztan penzugyi befektetesnek vettem. Ja es 4 honap paypal crediten fut. Szoval szinte ingyen volt.
  • lammaer
    #7433
    Én videókártya helyett inkább chipgyártó cégek részvényeit vettem (Lattice Semiconductor-t vettem 2 éve 5 dolcsiért, most 80... most az UMCbe raktam egy kis pénzt - tajvani nemzeti csipgyártó, 10 dolcsiért megy...:) )

    Utoljára szerkesztette: lammaer, 2021.11.25. 15:45:40
  • PiszkosFred
    #7432
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Én 1060 gb-ról váltottam 3060-ra, de csak azért, mert a korábban általam az nvidia bemutató alatt megálmodott 3070-est egyszerűen képtelenség beszerezni normális áron azóta is. Kapni kapható most is minden variációban - és meg is engedhetném magamnak -, de valahol nálam ez a mostani aranyárban mért sokszoros ár átlépett egy lélektani határt, amely miatt nem vagyok hajlandó ennyit fizetni értük.

    Szerencsém volt, a minap behúztam egy 3060-ast 180-ért, de basszus a vicc az, hogy ez az ár is kb. duplája annak, mint az induló ár. De már nem voltam hajlandó tovább várni a csodára és a normális áron elérhető 70-esekre. Egy nagykeres ismerős felhívott, volt fél percem dönteni, mert vitték volna azonnal ha nemet mondok. Ha majd normalizálódik a helyzet, veszek egy másikat, ez meg lesz tartalék.
  • RJoco
    #7431
    Sokan várják a messiás eljövetelét és ezt nem is titkolják. És sajnos másokat is képesek beugrasztani.
    Én realista vagyok. És én is nézegettem az árakat korábban.
    A 10-20% jelenleg az ingadozás.
    A várakozás meg abból ered, hogy pl. az nvidia felettébb alacsonyra tette a kártyáinak az árát. Ha jól emlékszem a 3080 FE 7 vagy 800€ volt. (Naná, hogy akartam egy ilyet, ennyiért 2080Ti ment, de annál sokkal erősebb a kártya.) Amit a bot-ok fel is vásároltak. Kereskedőnél 1-200 €-val volt drágább a megjelenéskor, de azok már ugye Asus, Gigabyte, stb. kártyák voltak. Kicsi OC esetleg, más hűtés, más VRM, stb. De a bot-ok többnyire ezeket is felvásárolták.
    A megjelenés pillanatában órákig nem volt elérhető semmi. A FE esetén az nvidia oldalán 15 percig az volt, hogy kérhetek email értesítőt, majd utána az Eladva felirat jelent meg. A forgalmazók oldalaira sem lehetett felmenni. Mikor az ember elérte őket, akkor ott is már csak a mind eladva felirattal találkozhatott.
    Az amd-t nem is követtem már. Azok ígérték, hogy nem lesz olyan, mint nvidia-nál volt. Természetesen pont ugyanaz történt. De ezt már csak a hírekből tudom.
    Aztán május környékén elkezdtem nézegetni a kártyákat. 6800 XT volt 1500€ körül is már. Akár vizes blokkal, elérhető mennyiségben. Augusztusban ez a kártya 1300€-ra ment le, de a vizes blokkos elfogyott. Így egy léghűtéses lett ugyanennyiért az MSI-től. A 6900 XT akkoriban 1800€ volt. Hibrid kialakításban 2000€-tól indult az ára.
    Csak, hogy legyen valami viszonyítási alapod.
    Bár egy-két oldal szokott grafikont is rajzolni az árak változásáról.
    A használt és régi kártyák ára meg nem lefele ment, hanem felfele. Egyik oka, hogy az újakból sokáig kevés volt az elérhető. Másik oka, hogy az újak ilyen drágák lettek.
    Olvasom, hogy itt-ott új gyárakat akarnak építeni, meg fejleszteni a csiphiány miatt, de azoknak is kell pár év, mire elkezdenek gyártani.
  • lonvard
    #7430
    Nem követtem, annyi persze leszivárgott, hogy emelkedtek az áraik. Csak az nem, hogy milyen mértékben. Amíg másra kell a pénz, addig nem foglalkozom ilyen kérdésekkel, plusz megszoktam, hogy egy régebbi kártya értéke inkább csökkenőben van, és nincsenek olyan nagy ingadozások. Egy 10-20%-os emelkedést fantáziáltam bele. Aztán olvastam egy tesztet, amiben egy szimpatikus kártyáért sokallta a tesztelő a 150k-t, és bíztatott, hogy várjunk vele, majd lejjebb megy. Rákerestem: 260k. Mondom biztos elütöttem a szériát. Pislogtam, mikor kiderült, hogy nem. Ugrott a karácsonyi aji. :D
    Utoljára szerkesztette: lonvard, 2021.11.25. 14:02:57
  • RJoco
    #7429
    Ezek szerint te az elmúlt évben egyáltalán nem követted a VGA árakat. Ez a sírás már megy 1 éve, mióta kijöttek a 3000-es és 6000-es szériák, amikből az olcsó verziókat a bot-ok azonnal felvásárolták. Pedig nagyon szerettem volna egy 3080 FE-t, de esélyem sem volt rá.
    Még el fog tartani ez egy jó darabig, a jelenlegi helyzetet látva.
    Bízzunk benne, hogy egyik gyárat sem fogja semmilyen környezeti katasztrófa, emberi hiba vagy szabotázs sújtani, mert akkor még jobban elszáll minden.
  • lonvard
    #7428
    OFF

    Beköszöntött a hosszú covid a gazdaságba is, ahogy látom. 203 forint akcióban a macskakajám, ami 1,5 éve még 125 volt. Ezen még túl tudtam volna magam tenni, de azon már kevésbé, hogy azt 1-2 éve még 120-150 000 körüli videokártyák most 260 000 környékén vannak. Most akartam fejleszteni, haha. Elmegy mindenki a fszomba, a bitcoin bányászok, a kínai denevérzabálók, a pénzherdáló kormányzat, meg mindenki, aki bűnös emiatt! :P Szegény kis proli végre összeszedi magát, aztán direkt rátolnak egy válságot, hogy ne tudja megvenni a jó videokarit. :(

    ON



    Utoljára szerkesztette: lonvard, 2021.11.25. 10:11:45
  • Caliph
    #7427
  • AnuluWork #7426
  • Bucser
    #7425
    IAE 2951 FreeFly
  • Kancsalborz
    #7424
    Egyetértek az utolsó szóig.
    Akkor ezt túltárgyaltuk. :)
  • Torzonborz
    #7423
    Nincs azzal semmi baj ha itt valaki leírja a véleményét, akkor se ha az negatív, egészen addig amíg azt normális hangnemben teszi, nem lenézve/lesajnálva azokat akik még hisznek ebben a projektben. Az mondjuk már gond amikor valak(ik) sorozatosan és csak ezt csinálják, a flame keltést sokan nem szeretik na.
    Amúgy szerintem nem az a kérdés, hogy valaha is kiadják e a játékot, hanem az, hogy hogyan. Bármikor mondhatják azt, hogy na kérem most megjelenik, és minden más ami még hátravan azt ez után pakoljuk bele. Mondjuk még ez is odébb van, addig kell az alább említett meshing, pár játékmechanika meg még pár rendszer, ez meg alsó hangon 2 év.
    Meglátjuk mit hoz a jövő.
  • lonvard
    #7422
    Nézd, amíg a fejlesztők elkötelezettek, aktívan fejlesztik, és finanszírozni tudják a projectet, addig én nem fogok kételkedni bennük. Van egy ütemtervük, azt csinálják. Nem látom, hogy kapkodnának, mintha elfogyna a pénz és ki kellene csapni valamit gyorsan - haladnak a terveiknek nagyjából megegyező ütemben. Amikor kompromisszumot kell kötni, hogy nem csinálnak meg egy játékelemet inkább, akkor ezek nem kötnek kompromisszumot. Ezek igenis megcsinálják a kaja-minijátékot, a létfenntartó rendszert az űrhajóba, hogy ne érezd magad biztonságban, hőmérsékletet, időjárást, szeleket csinálnak, ezer dologra figyelnek, amit más sci-fi játékokban leszarnak. Ebben a játékban 1 darab akármilyen űrhajóra fel lehetne építeni egy önálló sci-fi játékot, és az az 1 darab hajó igényesebben, részletesebben van megcsinálva, mint valamennyi egyéb sci-fi játék űrhajója. Egy szaros vadászgép kenterbe veri az összes többi sci-fi játék összes hajóját a kinézetében, a HUD kinézetében, az alkatrészek cserélhetőségében, a légköri és űrharcban az egyedi hajtóműkezeléssel. Ilyen szinten megcsinált játékot pedig egészen őrültség volna félbehagyni. Egyszerűen semmi más tényező nincs, ami a bukás fele mutatna az elhúzódó fejlesztésen kívül, na de viszont nagyon nem mindegy, hogy miért húzódik el a fejlesztés. Leállnak hónapokra mert nincs pénz, vagy csinálják ütemterv szerint, csak sok a munka. Nem mindegy. Szóval bennem fel sem merül, hogy nem lesz kész, egyszerűen az bosszant de kurvára, hogy rá kellene szánnom azt a párszázezer forintot a pc fejlesztésre, hogy végre élvezhessem a repülőzést ebben a játékban. Ha most lenne egy tökéletes konfigom, nagyon sokat játszanék pusztán azt gyakorolva, hogy hogyan tudok manőverezni mittudomén két joystickkal talajközelben.
    Utoljára szerkesztette: lonvard, 2021.11.12. 18:10:41
  • Kancsalborz
    #7421
    És ez teljesen rendben van a részedről.
    Attól hogy én már nem hiszek benne hogy ebből valaha játék lesz, még egy pillanatra sem gondolom hogy én látnám ezt helyesen. Mint laikus, az előző évek történéseiből én ezt a következtetést vontam le.
    Akármikor kész lesz végre a játék, és kiderül hogy nem lett igazam, én símán idejövök és beírom hogy én voltam a fasz, nálam ez nem okoz problémát mint a rengeteg fórumozó gyereklelkűnek az esetek 90%-ában...( És most nem gondoltam konkrétan senkire, csak általánosságban írtam ezt )
    De én úgy látom most, - meg még vagyunk sokan,- hogy erre nem fog sor kerülni. És szerintem ez is rendben van.
    Csak azt nem szeretem, amikor valaki "hisztinek", meg "nyafoigásnak" nevezi azt, ha valaki az adott információk alapján más következtetésre jut.


    Utoljára szerkesztette: Kancsalborz, 2021.11.12. 17:32:35
  • Bucser
    #7420
    Igazabol ami miatt en meg a hivo oldalon vagyok az a kovetkezo.

    Kb minden masodik patchel jatszom legalabb 1 honapot (ergo latom a progresst sok teren). Aztan a dev videok es blogok kelloen megmondjak min dolgoznak es az hogyan halad, mig az uj roadmap eddig elegge jol mukodott az elvarasok menedzseleseben szamomra (2 hetente updatelodo release es progress view szamomra a progress view sokkal erdekesebb).
  • Bucser
    #7419
    Itt egy csomo valaszt megadnak kb a legnagyobb kerdesre amin all vagy bukik a design.

    Server Meshing And Persistent Streaming QA
  • Kancsalborz
    #7418
    1.Ezt nem is tudom hogy mire alapozod. Mi az az kurva sok meló ami után már nem bukhat be valami ? Erre van valami szabály ? Mer' egyébkent a tapasztalat az ilyen elhúzódó projekteknél nem ezt mutatja, de szólj ha rosszul tudom...

    2. Lehet hogy nem hitegetnek, csak kurva sokan kérdezik már tőlük évek óta, és sok támogató szeretne már valami konkrétumot is.
    Lásd a fórumokat bárhol. Igen vannak sokan akik nem, de szintén sokan meg várnak egy dátumra végre. Ők milyen alapon vannak leszarva ?

    3. De én pl. meg igen. Szeretnék már valamit látni a pénzemért, nem csak " bétatesztelgetni" nekik. Ezzel sem vagyok ám egyedül...

    4. Ez személyes vélemény : leszarom a Citizencon-t, meg Chris Roberts-et is, nem vagyok egy rajongó tipus. A termékére fizettem elő, nem rá. Engem a piruett és pukkedli része rohadtul nem érdekel. 10-éve várok...
    Tudom sok ember meg szereti ezeket a közönségtalálkozós szarokat, az rendben van, csak köztük is van már igen sok türelmetlen is, csak mondom...

    Úgyhogy megy a "nyif-nyaf" részedről is, csak te a grupi oldalról nyomod.

    Attól függetlenül hogy - mint nagy űrszim rajongó - várom a megjelenést, szerintem egyaltalan nem ördögtöl való az, hogy kétségek merüljenek fel bennem, és sok más emberben is, ennyi idő után.
    Az nagyon fasza és dícséretes hogy a te hited töretlen, csak attól a másik oldal véleménye még nem hiszti...



  • lonvard
    #7417
    Az ilyen általános nyafival viszont meg te tudod felállítani a fszmat. :)

    1. A project évek óta több annál, hogy le lehetne tudni annyival, hogy egyáltalán nem biztos, hogy lesz belőle bármi.
    2. Talán egyszer volt kinn tervezett kiadási dátum, még a fejlesztés kezdeti szakaszában, és a közönség még most is képes azt a dátumot számon kérni a fejlesztőktől, miközben abban milliószor kevesebb tartalom lett volna. Nem hitegetnek, minden évben közlik, hogy akkor lesz kész, amikor kész lesz.
    3. Szerényebb formában nem kérjük, hogy adják ki. Azért várunk türelemmel, mert maximalisták vagyunk. Meg mert kénytelenek. :D
    4. Igenis egy Citizencon az éves egyetlen nagy rendezvény, Chris Roberts mindig is főszereplője volt ezeknek, és mivel hosszú ideje nem vesz részt a heti állapotjelentésben, elvártam volna, hogy nagy elánnal produkálja magát nekem. :P
    Utoljára szerkesztette: lonvard, 2021.11.12. 13:48:15
  • s1lkforrent
    #7416
    Nyafi mert Chris Roberts nem kameózza végig az egész rendezvényt?

    Nyafi inkább azért lehetne, hogy nincs még konkrét tervezett időpontja sem a SQ42 megjelenésének, mikor már egy éve bétázni kellene vele.
    A dédelgetett Star Citizen minden-szimulátorból egyáltalán nem biztos hogy lesz bármi, ha a netkóddal nem tudnak kezdeni valamit, és ennek erősen kétes a kimenetele. A mindent_is megoldó server meshing-et min 2017 óta lógatják a fanok orra előtt, és minden évben a következő évre csúszik demajdakkorbiztos alapon.

    De az egyjátékos SQ42-t szerényebb formában már évek óta kiadhatták volna, és azóta kaphatott volna több újabb DLC-t / kiegészítőt / folytatást is.
    Art department egyértelműen jobban működik (lásd még hogy _refunds körökben is elismerik hogy a játék jól néz ki, "pretty screenshot simulator" a megnevezés ha jól tudom) mint a CryEngine-nel élet-halál harcot vívó tech team, tartalom gyártásával nem lenne gond.
    Utoljára szerkesztette: s1lkforrent, 2021.11.12. 07:56:34
  • Diopapa
    #7415
    Nekem Mike Morlan és a hazy thoughts hiányzik.. :D
  • Torzonborz
    #7414
    Hat ha erdekli a tema akkor nezze meg, foleg mert mondtak ujdonsagot (ami csak felig az).
  • Paladin
    #7413
    Na, az amiről nem volt szó... Megspórolhatod azt a fél órát ;)
  • Caliph
    #7412
    akkor majd este :D
  • Torzonborz
    #7411
    Van meshingrol is kulon panel.
  • Caliph
    #7410
    sajna én még nem láttam,majd talán este ... meshingről mondtak valamit? konkrétan olyan kérdéseim lennének hogy mikor , mikor és hogy milyen hamar? :D

    Utoljára szerkesztette: Caliph, 2021.10.11. 11:17:36
  • Torzonborz
    #7409
    Elore megmondtak, h ez nem olyan lesz mint az eddigi conok.
  • lonvard
    #7408
    Ugye a Citizencontól többet várunk, mint részlegvezetők által előadott száraz beszámolók sorozata. Erre ott vannak a heti videók. Valóban, ha az eredeti koncepciót elvetik, és nem találnak ki helyette valami érdekfeszítőbbet a heti fejlesztői videóknál, akkor Citizenconra is megkapjuk a heti fejlesztői videókat. :)
  • Paladin
    #7407
    Megnyitotta az egészet, volt keynote speech. Mi kell még?
    Végig hullahoppozzon ott a sarokban az összes panel alatt?
  • lonvard
    #7406
    Még ha fejlesztői beszélgetős műsor is, marketing és közérzeti szempontból is szerintem az lett volna a legjobb, ha ő is ott ül közöttük. Pláne, hogy ezt akármikor felvehették. Két év után. Baszki már. Nyaf!


    Majd Shed videójából kiderül, hogy ez az fps kommandózás mikortól indul, de nem kell mondjam hogy onnantól már-már játék feelingje lesz a történetnek. Oké az AI még segghülye, remélem cél, hogy ne legyen ennyire sötét.
    Utoljára szerkesztette: lonvard, 2021.10.10. 14:00:37
  • nordan
    #7405
    költi a pénzed a Bahamákon
  • lonvard
    #7404
    Hát ez az! Azt hittem rendezvény lesz.
  • macleody
    #7403
    Nincs rendezvény. Videóról megy minden.
  • lonvard
    #7402
    Ok, a gameplay-el megint zsebre vágtak, de a kérdésem továbbra is: hová tűnt Démon Chris?
  • lonvard
    #7401
    Nyafi van.

    Most komolyan az a Citizencon, hogy 3 ember ül egy asztal körül, és ráadásul egyik sem Chris Roberts? Két év után van Citizencon, ne basszanak fel! :D Most ez valami előkészítése a rendezvénynek? HOL VAN CHRIS ROBERTS?
  • JonasSandor
    #7400
    A géped többi része micsoda hogy ennyire rosszul fut?
  • lonvard
    #7399
    Rólam. 16 giga rammal tolom,abból veszett el 8 ideiglenesen. Kilazultak a slotokból, belassult az összes játék, én meg mire is gondolhattam, minthogy a videokártya szaródik. Nehezen, de rájöttem mi történt, megcsináltam, ezek után indítottam el a Star Citizent fél év után, és kiderült, hogy összességében is kevés hozzá a vas. Egy olyan másfél éve még oké volt, most már szaggat állomáson belül-kívül. Hát ez van, le kell lassan cserélni.
  • Diopapa
    #7398
    Tényleg nem tudom miről beszélsz...
  • JonasSandor
    #7397
    Proci vga nem mindegy.