5627
10804749371368208052.jpg
  • Paladin
    #5587
    Modot használsz?
  • 2EnTaroTassadar
    #5586
    Sziasztok!
    Remélem tudtok segíteni, mert kezdek kifogyni az ötletekből, a játék egyfolytában kidob mielőtt egy kör befejeződhetne, úgy Kr.e. 210 körül.
    Már lecsekkoltam a játék fájljait a steamen keresztül, letöröltem és újrafelraktam illetve próbáltam a játékon belül békét kötni egy frakcióval, leállítani néhány egység sorozását, de mindhiába.
    Előre is köszönöm!
  • Kurfürst
    #5585
    Nem tudom mi lehet a baj, esetleg próbálj egy reinstallt vagy új kampányt. én a RotR kamapanyban próbáltam és ott működött rendesen.
  • Yag
    #5584
    Szia.

    A Rome Total War 2 Emperor Edition 18 pach-ig egy használható verzióban már fel van töltve IDE. Nem teljes. Nem is lesz az, főként hogy már itt van a 19 Pach és utána kell igazítani mindent amit eddig lefordítottunk. A 19es pach-nek is már neki álltam, a héten lesz feltöltve. Szintén nem lesz teljes de a játék élményt segíti ha nem perfect valaki angolból.
  • cRusa1deR
    #5583
    v2.3.0 Build 18513.1326680, + patch 19 így van nálam most telepítve a játék. Az Emp. divided, Rise of the Rep. és a Desert kingdom Dlc-k nincsenek meg a többi igen. És még sincsenek családfák a játékomban. Pedig ancestral update elméletileg ingyenes nem? A telepítéskor csináltam valamit rosszul?
  • Kurfürst
    #5582
    Már kijött és automatikusan frissül
  • cRusa1deR
    #5581
    Az Ancestral updatet hogyan tudom beszerezni? A neten azt írták hogy a béták között kell letölteni de ott nem találom. A listán csak 16, 17, 18, 19-es patch található. Mit rontottam el?
  • Hunor1
    #5580
    köszi , majd jobban figyelek ezekre .
  • Savaran
    #5579
    Ha jól emlékszem pepitában de ugyanez volt a lényege régen is, toltam beléjük a pénzt aztán kussolt mindenki.
  • molnibalage83
    #5578
    Én nem választható a német nyelv? Egy AAA játéknál?
  • PrasCo
    #5577
    A korlátozott kameráról.
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!

    Options / Game settings / Realism mode-t kivenni


    Esetleg a kamerakezelésbe nyúlhat még bele az Options / Controls-on belül a Standard / Classic kameramód.



    Polgárháborúról
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!

    A dolog magva most is ugyanaz, mint eddig, csak a party influence-et már lehet tolni felfelé rendesen, és a frakciók lojalitása egy külön érték, nem a politikai egyensúly függvénye. Úgyhogy ezt nyugodtan lehet tolni felfelé (ez kell az államforma-váltáshoz is):


    Amire figyelni kell, az a party loyalty, ami a kis kandeláber-ikon a Politics / Other parties alatt. Ezeket lehet cseszegetni az intrikákkal a Characters jobb alsó sarkában. A cél a minél nagyobb befolyás elérése, miközben a többi frakció lojalitása ne essen túlzottan nulla alá.
    A lényeg még a Politics / bal oldali Government overwiev-nál látható, a Risk. Ha a party loyalty a béka segge alá zuhan, úgy a polgárháború-veszély (risk) elkezd növekedni.


    Utoljára szerkesztette: PrasCo, 2018.08.15. 14:17:51
  • borosz
    #5576
    Germán nyelvet tanultam nem angolszászt. Amúgy meg boldogulnék szerintem mert az elődjeinél sem kellet semmi magyarítás. Itt is csak a korlátozott kamerát nem tudom kikapcsolni ami eléggé idegesít. Hol lehet ezt a RTW 2 játékban beállítani? Valahogy nem találom.
  • Tikal #5575
    lehet nem kellett volna annyit lógni az iskolából...
  • borosz
    #5574
    ...Embörök! Nem haragudnék meg ha nekiállnátok a Rome Total War 2 Emperor Edition magyarításának a munka & iskola mellet, feláldozva akár a családi életeteket, azért hogy én ne anglus szövegek értelmezésével fáradozzak...

  • Hunor1
    #5573
    igen, én is tolom. és tényleg valami bug lehet hogy a hajók nem mindegyike akar kifutni a partra, csak állnak :( A másik amit nem értek az a polgárháború . még csak 31 körnél vagyok, de már 2x is fellázadak ellenem .
  • Kurfürst
    #5572
    Jó az új kampány (Rise of the Republic), elég jó a kezdőhelyzet és az első néhány tucat kör kellően nehéz is. Jópofa a még "görög módra" harcoló korai római sereg.

    Külön kiemelhető ahogy a technológiákat kitalálták, egy tényleg jól kialakított rendszer lett végre, érdemi bónuszokkal, nem ilyen 2-3%-os hülyeségek. Kár hogy az alapjátékban nem így lett megcsinálva.

    A tengeri csaták is kaptak egy update-t, VÉGRE tudnak kosolás után visszatolatni a hajók és hátramenetben menni. Elvileg a partraszálló hajók is el tudják így hagyni a homokpadot, újabb partraszállító hajóknak helyet hagyva. Érdekes lenne kipróbálni az egységméretet többszörösére emelő modokkal, hogy javítja-e a partaszállási hibát, mert a 400-500 fős egységekkel teljesen más hangulatú, sokkal hosszabb csatákat lehet vívni, de eddig nem igazán lehetett a partaszállós bug miatt.
  • borosz
    #5571
    A Rome Total War 2 Emperor Edition-hoz készül magyarítás?
  • Savaran
    #5570
    Igen, meg már rohadt fárasztó ez az egész, nekem az Attila féle rendszer az bejön amúgy, de a Rome2-őt úgy szerettem ahogy volt, pont azért mert nem olyan mint az Attila és fordítva is igaz, felesleges baszogatásnak tartom amit csinálnak.....Megvettem az empire divided-et is tökre tetszik, de a szenny faktor behozatala minek kellett? kinek jó az? Azt érték el hogy ha maxos és önnfentartó stabil provinciát akarok, nem építhetek minden katonai barakot egy helyre mert instabil lesz nem marad hely farmra stb. okok miatt, és a kívánt sereg 25 körrel később készül el m,ert mire minden kasztból feltoborzok körbejárom a világot., mivel a random léhűtő seregeket én csak szükségből gyártok, komoly szervezés előzi meg nálam az összeállítást, nem úgy mint a rusholós streamereknél akik azt se tudják mit minek csinálnak csak kattingatnak össze vissza. Szóval csak arra jók ezek a dolgok hogy idegesítsenek, minden népnél megvolt az építkezési politikai hadseregszervezési sablonom, most mindig szétcseszik nekem.
  • PrasCo
    #5569
    Megértem, az én véleményem is elég komoly tudathasadásban szenved pont emiatt. Egyrészt tagadhatatlanul pozitív meglepetés, hogy egy ennyi idős játékkal továbbra is foglalkozik a fejlesztő, mi több, (legalább részben) ingyen; a másik oldalról viszont nem látom elsöprő szükségét annak, hogy n+1.-jére tovább cseszegessék mondjuk a politika-panelt, beleburítva olyan opciókat, aminek egy része vagy nem új, vagy nem hasznos, vagy eleve senki nem fog ezzel szórakozni egyébként sem (teszem azt, pénzt áldozva "flörtöltetni" a család nőtagját egy rivális ház tagjával alig kibogozható számszerű pozitív/negatív módosítókért).
    De leginkább talán azért, mert továbbra is egy számtologatás az egész politika.
  • Savaran
    #5568
    Lassan nincs is kedvem játszani, mindig valami újdonság miatt kell új tuti taktikán agyalni.....
  • PrasCo
    #5567
    Újabb patch érkezik.
    Többek között megkapjuk a családfát (Ne röhögjetek!)

    Szerk: És igen, a Rome 2-ről van szó.
    Utoljára szerkesztette: PrasCo, 2018.07.18. 01:48:45
  • Daermon
    #5566
    A ToB-on igazából pont annyit egyszerűsítettek, amennyit kellett, az újítások meg jók. Ezért lett az egyik legjobb történelmi TW.
  • Paladin
    #5565
    Warhammerek a maguk nemében nem rosszak, de a hagyományos TW-k kedvelőinek nem annyira jönnek be. A Thrones of Britannia-t meg ahogy néztem, eléggé le lett egyszerűsítve több dolog.
  • ozbom
    #5564
    Ez nem mostanában lesz, de egyszer eljön annak is az ideje. Akkor biztos ki fogom próbálni.
  • Daermon
    #5563
    Pedig a Warhammerek a csúcs, ha lesz egyszer újabb géped mindenképp vedd meg. Plusz a Thrones of Brittannia is nagyon jó lett.
  • Savaran
    #5562
    Az Attiláig bezárólag nekem minden rész megvan, azóta én eltemettem a sorozatot.
  • ozbom
    #5561
    Köszönöm szépen! Akkor majd beszerzem azt is. Nagy örömömre még a Medieval 2 is kapható. Így az is beszerzésre kerül. Mivel nagy rajongója vagyok a sorozatnak, igaz az új warhammer már nem futna el a gépemen, de az nem is vonz.
  • Savaran
    #5560
    Empire Divided legjobb kieg és a legdrágább, de talán majdnem kapsz egy új játékot, kötelező a fanoknak
  • ozbom
    #5559
    Sziasztok!

    Az lenne a kérdésem, hogy melyik kiegészítővel lenne érdemes megvenni a Rome 2-őt? A napokban kedvem szottyant egy kis háborúsdihoz és a Shogun 2-vel játszom most. De úgy döntöttem, hogy be szeretném szerezni a Rome 2-őt. Valamiért jobban vonz az ókori Római Birodalom, mint a japán Shogunátus.
  • Tikal #5558
    Milyen campaign mod-ot lenne érdemes leszedni? Olyan érdekelne amitől jobb lesz a diplomácia, mert nagyon tré az alap verzio.
  • Tikal #5557
    hu, ez engem is érdekelne, épp most tűnt fel :)
  • Dunadan9110
    #5556
    Sziasztok

    Talán már TW veteránnak tekinthetek magamra, viszont most még sem tudok rájönni, hogy új területek elfoglalások mikor mi alapján kerül a terület egyszer az egyik másszor a másik partyhoz. Valakinek sikerült rájönni a logikájára?
    Tegnap tűnt fel, hogy egyiptom provincia a plebsek kezén van afrika pedig a miénken, egy körrel később pedig forditva :D
  • Hunor1
    #5555
    köszi .
  • Savaran
    #5554



    Utoljára szerkesztette: Savaran, 2018.03.20. 17:35:32
  • Savaran
    #5553
    Enélkül nem is lehet normálisan vezetni a sereget, el nem tudom képzelni hogy csináltad.
  • Savaran
    #5552
    Ctrl 1 utána az egészet lelekatolod és tartják az alakzatot
  • Hunor1
    #5551
    köszi, majd kipróbálom, de lehet hogy nálam is ki van lőve ez az opció , csak már nem emlékeztem rá. köszi a választ !
  • PrasCo
    #5550
    Hja, eeez! Ez akkor működik, ha az opciókban be van lőve a "left-click unit drag", akkor egy sima balegér.
    Elsőre nem értettem a nyilaskeresztet, mert nálam ez ki van kapcsolva, ugyanis halál irritáló, amikor "négyszög-húzással" a terepen több egységet ki akarsz jelölni, emiatt a f*s miatt viszont nem kijelöl, hanem megpróbálja vonszolni azt az egységet, amire véletlenül elsőnek ráálltam.
  • Hunor1
    #5549
    ebben a videóban, 13:14 -től 13:33 ig látható amiről kérdezek :

    Utoljára szerkesztette: Hunor1, 2018.03.20. 11:52:15
  • Hunor1
    #5548
    nem pont erre gondoltam, de mindjárt keresek egy videót és belinkelem. de köszi .