5627
10804749371368208052.jpg
  • Belkar
    #55
    Na akkor így már remélem jó lesz :)





  • szabii98
    #54
    alig várom a trailert meg az in game képeket..ütős játék lesz:D
  • Molnibalage
    #53
    Használd ezt.
  • Belkar
    #52
    Pár friss kép







    A második szerintem in-game a többiben már nem vagyok biztos... (érdemes megfigyelni ahogy az elefánt felkapja a rómait )
  • MaRee
    #51
    Akarom!!!! MOST!!!! Tudtam én, hogy R2 lesz a következő rész, nem World War meg ilyen hülyeségek.. Nagyon várom, Rome az egyik kedvenc játékom, megjelenés óta játszom vele.
  • Prince23
    #50
    Maradnia kell az egyszerű taktikának. A Paradox játékai általában egy erős rétegműfajt képviselnek. Shogun 2 menedzsment része is elég jól ki volt dolgozva, biztosan "újrahozzák" + 2-3 újdonságot is bele fognak építeni.

    És ezeket úgy, hogy az átlag játékos is könnyen átlássa.
  • Although
    #49
    Nos nekem ez volt az utolsó utána már csak rpg-k voltak akkor még jelent meg pár ami jó volt. Amit remélek az az hogy az AI-t feljavítják. Nem tudom manapság mit tudnak a Total war AI-k persze. Az alap az elég egyszerű volt. A Barbarian invasion az már kicsit nehezebb volt de ott is egyszerű volt rájönni mivel lehet max fokozaton nyerni( lerombolni az amúgy is elvesző területek épületeit, folyó mellett átkelés közben rácsapni a hunokra meg a többiekre). Ennek ellenére élvezetes játék volt. Szóval remélem nem csak a látványra mennek rá, hanem az AI-re is, ne lehessen egyszerű taktikával nyerni. Persze ehhez már a Paradox kellene inkább :)
  • Although
    #48
    Erre kíváncsi leszek. Az egyet szerettem. Bár nem egy paradox színvonal volt.
  • sanyicks
    #47
    úú a first cohorsok. Mikor a frankokkal játszottam elég vicces volt amikor kb a 40. sast zsebeltem be, és már mindegyik first légió száma XX-el kezdődött.
    Valahogy úgy tűnt hogy ezekből nem kéne hogy ilyen sok legyen.

    Egyébként a rome 1 építkezési rendszer megmaradhatna. Nehogy már megmondják mit építhetek. Max olyan korlátozás értelmes, mint volt, hogy spártai hoplitát csak spártához köthető területen lehet toborozni, meg valami olyasmit mint a medieval2-ben, ahol a kastély és városokban különböző fajta egységeket lehet toborozni, na és ott is voltak a guildek amik abban a városban ahol voltak különleges egységet adtak (pl templomos lovag, field assasin, stb)
  • PrasCo
    #46
    Na, azért hiába a csak a szépre emlékezünk-jelleg, rémlik még, hogy a nílusi lándzsásoktól kezdve a germán warbandig mindenki falanxban rohangált mindenhova.
    Viszont az építkezést/kiképzést igencsak meghagyhatnák a Rome rendszeréből. BI-ben mennyire büszke voltam, amikor száz környi masszív sz*pást követően felállt végre a Legio I. Flavia Firma Comitatenses First Cohorsa - szigorúan és csakis Konstantinápolyban!
  • wednes
    #45
    Az már egy okozat, ha a gallok meghódítják fél Európát és szert tesznek hajókra, technikára és tudásra. Az rendben is lenne, sőt természetes.
    De azt, hogy az elején már gall hajók "blokádolnak" szerintem most kihagyhatnák.

    A csatáknál meg eltérő bónuszozási rendszer tehetné változatosabbá a népeket (ahogy EDDIG IS VOLT, csak hangsúlyosabban).
    PL: Barbár sereg gyorsabban tud vonulni út nélküli területen (erdő, mező, más népnél sivatag stb), mint egy római. Támadó és morál bónusz erdőben, vagy, ha megtörik az alakzatot, sikeresebb rajtaütések, gyorsabban kelnek át a folyón, mint a páncélos katonák.
  • wednes
    #44
    Valami ilyesmi kéne. Tudom, hogy nem lehet tökéletes a rendszer, de ha már a szélsőségeket megszüntetnék annak is örülnék. Azt, hogy nem adja meg magát egy egyértelműen vereséget szenvedett nép még hagyján. De az, hogy ők kezdeményeznek támadást egy szuperhatalom ellen és még egy rakat sarc és engedmény fejében se akarnak békét az nevetséges.

    "Persze ott ez ahhoz vezethet, hogy a brutálerős katonai egységgel bíró nép birka lesz, a békés traitekkel bíró meg háborúzó vadállat."

    Talán úgy meglehet oldani, hogy figyelembe veszi a katonai erőt. És, ahogy a való életben ez határozná meg az agressziót. A katonai erő növekedése húzná magával a támadó kedvet, hiszen a drága sereg, ha nem dolgozik a pénzéért akkor "veszteséges".
  • ratgab
    #43
    Egyforma egységek: Ez szép és jó, de játéktechnikailag és a változatosságot tekintve baromi unalmas.
  • ratgab
    #42
    "Aztán az egységeknek meg nem csak kinézetben kell változatosnak lennie. Nyílt csatában, "saját szabályok szerint" a római légió verhetetlen, de egy germán erdő már húzósabb falat. Jó az első részbe is kaptak bónuszt, erdőben a barbárok, de ezt jobban ki lehetne használni."

    Hát ezt nem tudom, hogy lehetne jobban kivitelezni. Gyanítom, hogy sehogy.

    Tengeri ütközetek: Ezt a játékmenet oltárán fel kell áldozni. Leegyszerűsítve. Akinek van tengerpartja annak hajója is van. Vicces lenne ha te a Gallokkal lennél. Meghódítanád fél európát és nem lehetne hajód, mert a gallok nem hajózgattak.
  • Molnibalage
    #41
    Hát igen. A 19. században az egyenruhák szabása RTW látószögből echte ugyanaz. Tehát itt érthető a spórolás.
  • Metontour
    #40
    Az egyéségek különbözősége a népek eltérő kultúráján és kismértékben technikai szintjén alapszik így japánban viselhet két ember ugyanolyan fegyverztet sőt a középkor nyugat európábna is mert kulturálisan és technikailag egy szinten vannak.Míg szért az ókorban azért tényleg több volt az egyéni elétrő hasonlóság fegyverzet és páncélzat terén.
    Az ETW-ben az egységek hasonlósága történelmi tény(igaz a játékban az összes gyalgos angol kabátot viselt ami növeli a hasonlóságot)de a valóságban különböző népek más szabású egyneruhát hordtak amit gonoldom nem volt kedve megcsinálni a csapatanak.
  • Molnibalage
    #39
    Egyszerűen kell egy prioritási mátrix, hogy egyes népekkel szemben mire törekedjen az MI. Ezt opcionálissá kell tenni, ahogy pl.a Civ V-ben is lehet random személyiségjegyeket adni a népeknek. Persze ott ez ahhoz vezethet, hogy a brutálerős katonai egységgel bíró nép birka lesz, a békés traitekkel bíró meg háborúzó vadállat.

    Az RTW kapcsán ez a történelmi hitelesség csökkentése / növelése. Pl. a punkoknál és görögöknél róma a no1. ellenség. Tehát e cél érdekében több minden fér bele. Pl. akkor sem gyak le mást, ha telne rá esetleg erőforrás. MINDENT róma ellen. :)
  • wednes
    #38
    Én ezt úgy értettem, hogy akkor védekezel ha rá vagy kényszerítve, és akkor támadsz ha tudsz. Én azt tudom, hogy pl: a kelták is elég támadó hangulatban voltak még Róma korai időszakában.
    A mentalitásukkal inkább az volt a baj, hogy össze-vissza támadott a gép.

    Aztán az egységeknek meg nem csak kinézetben kell változatosnak lennie. Nyílt csatában, "saját szabályok szerint" a római légió verhetetlen, de egy germán erdő már húzósabb falat. Jó az első részbe is kaptak bónuszt, erdőben a barbárok, de ezt jobban ki lehetne használni.

    A másik: Arra leszek én nagyon kíváncsi, hogy a tengeri csatákat, hogyan oldják meg. Az odáig nem gond, hogy a Földközi-tenger népei jó is tengeri csatákat vívhatnak egymással (római, görög/makedón, pun, egyiptomi, perzsa stb). Az viszont elég viccesen hatna, hogy gall flotta. Az első részben persze benne volt, hogy gall hajók blokádot vontak észak-afrikai kikötőmre. :)
  • ratgab
    #37
    Egyetértek, de még ezt a békát is hajlandó vagyok lenyelni.
  • ratgab
    #36
    Egységkinézet: Hát pont ebben volt nagyon erős a Rome első része. Másképp néztek ki a rómaiak, germánok, egyiptomiak, keleti népek. Egyetlen negatív dolgot az egysíkű barbár kinézetre mondhatnék. De ha már kinézet ETW-ben, sőt Shogun 2-ben is totál ugyanolyan egységei vannak az egyes népcsoportoknak (Shogunban főleg, de ETW is igencsak 1 kaptafa).

    Most lehet röhögni fogsz, de pont ezért nem vettem még meg az ETW-t, pedig nagyon vonz és pont ezért hagytam abba a Shogun 2-t is. Utáltam, hogy semmi különbség a népek között, max statisztikában.

    Förmedvényt tuti nem kapunk, ebben biztos vagyok.
  • ratgab
    #35
    Hát azért ebben van némi logikai fail. Rómaiaknak egyértelmű hódítani kellett, hogy gazdagodjanak (tudniillik a más helyeken kinyert erőforrások és a rabszolgák tették őket tehetőssé), de a germánoknak és galloknak sem csak a védekezés volt fontos. Megindultak ők is előszeretettel fosztogatni, szóval a mentalitásukkal szerintem túl sok baj nem volt gépi ellenfelekként.

    Saját érdek természetesen jó ötlet.

    Ám pl. Görögök akár szervezett támadásokat is hajthatnának végre, vagy akár a Pun-ok is megindulhatnának akár több sereggel.
  • Molnibalage
    #34
    Vagy azért, mert egyik szamuráj tényleg olyan, mint a másik...? Egy római lovas viszont nem pun elefánt...
  • Molnibalage
    #33
    Azokkal én nem játszottam, de igenis marhaság, hogy mindenol felállíthatsz seregeket. A valóságban sem így működik...
  • szabii98
    #32
    A Rome-nál szerintem muszáj a változatosság. Egyszerűen csak pár nép volt, de mind más és más.. egyszerűen egy falanx nem lehet germán harcos és stb.. persze nem nagyon értek ehhez a korszakhoz, de remélem hogy inkább a minőségre fognak rámenni, mintsem hogy gyorsan készen legyenek vele és összedobott valami legyen.:)
  • SötétBarom
    #31
    Shogun 2-t megvettem, de nem játszottam vele szerintem 15 óránál többet. Borzasztóan irritál a japán setting...
  • wednes
    #30
    Szerintem itt megcsinálják a változatosságot. Azért, ahogy leírtad a eddigi játékokba a hasonlóság még indokolt is volt.
    De azt is biztosra veszem, hogy a különlegesebb egységek majd DLC formájában jönnek.
  • gseldon
    #29
    Nem tudom, hogy mi a tervük erre, de kötve hiszem, hogy simán visszatérnek a régi Rome 1-es rendszerhez. Nekem sem tetszett ETW-ben ez a korlátozott 5-6 épületes rendszer per régió, de a shogun-ban már elég kiforrott, elviselhető.

    Amitől én leginkább félek (értsd, nagyon-nagyon félek), hogy nem lesz meg a kellő változatosság a különböző népek egységei között kinézetre. A Rome 1-ben minden nép egységei máshogy néztek ki, volt légió, falanx, pun sereg, félmeztelen germánok, stb. stb. Nem volt a parasztokon kívül más egység ami minden nép esetében ugyanúgy nézett volna ki. Minden egyedi és változatos volt. Sajnos kezdve a Medieval 2-vel (még csak kisebb mértékben), folytatva az ETW, NTW és most a shogun 2-vel, ez a változatosság teljesen megszűnt. A különböző népek, vagy frakciók egyégei egy az egyben ugyanúgy néznek ki, csak át vannak színezve. Ugyanaz a szamuráj, csak az egyik fekete a másik piros... A statisztikái talán eltérnek a kettőnek, de ugyanúgy néz ki...

    Persze érthető, hogy miért csinálják ezt, hiszen ez masszív költségcsökkentés a részükről. Ha minden egyedi egységet külön 3d modellezni és animálni kellene, az sokkal több idő és pénz lenne, a textúrát átszínezni meg csak pár perc...

    Viszont ez a rendszer valamennyire működött az ETW-ben, hiszen minden népnek hasonló serege volt, csak az egyenruha színe volt más. Működött a shogun 2-ben is, hiszen ott egyetlen népről volt szó, amelyen belül klánok csatáztak. Viszont ez a rendszer egyszerűen nem működhet az új Rome-ban. Így vagy benyelik a "több pénzbe fog kerülni" békát, vagy valami förmedvényt fogunk kapni :(
  • wednes
    #28
    Jó lenne, ha mélységet vinnének a játékba, de szerintem a Shogun 2-nél összetettebbre nem fogják csinálni. Most is azt a fantasztikus újítást dobták be legelsőre, hogy FPS nézetből csodálhatjuk a csatákat.

    Én annak örülnék már nagyon, ha a különböző államoknak eltérő stratégiái és céljai lennének, nem pedig foglalgatni egymás területeit és kész.
    Rómaiként hódítunk, germánként meg védekezünk, ha erősek vagyunk akkor birodalom határvidékét támadjuk, városokat fosztogatunk. Lehetne olyan fejlődésük, hogy egyre erősebb törzsszövetséget hozunk létre és erre jönnének a bónuszok stb.
    És ennek megfelelően mindeni a saját érdekeit tartsa szem előtt.
  • ratgab
    #27
  • Prince23
    #26
    Az durva lesz, ha dönthetünk az államformáról :D Császárság vagy Köztársaság
    értelemszerűen más intézmények lennének mind a kettőnél, hadsereg, mezőgazdaság, stb
  • ratgab
    #25
    Hát ha városonkénti korlátozott építkezés (5-6 építhető épület/ város) és központi toborzás lesz (nem városonként eltérő), akkor igen mérges leszek.

    Ez a 2 feature, ami szétszarta a total war szériát véleményem szerint kezdve az Empire Total War-al. Ezen felül semmi bajom nincs az új TW-kkel. Ha lehet választani, akkor a városépítéses rész térjen vissza az első részhez, még a központi toborzást valahogy megemésztem.
  • gseldon
    #24
    Azért ezeknek a hibáknak a jó része ki van javítva már a shogun 2-ben is. Gondolom, hogy abból kiindulva csinálják meg a Rome 2-t is, nem a Rome 1-ből indulnak ki...
  • SötétBarom
    #23
    Jáj natyon örülök ennek a hírnek!
  • szabii98
    #22
    Ajjajj ezt rongyosra fogjuk játszani :D
  • haxoror
    #21
  • sanyicks
    #20
    Aztán az agyhalál, a csaták közötti nem mentés, amikor 8-an ostromolnak, és ugyanabban a körben támad mind, és 8 csatát kell lenyomni. Ha kilépsz, mindet bukod, ha a 8. csatában kivág az asztalra, mindet bukod.
  • sanyicks
    #19
    az sokkal röhejesebb volt, hogy a létrásokat gyakorlatilag nem lehet meggátolni hogy létrázzanak, csak akkor ha kinyírod az egész csapatot, amire kb 0 az esély ha csak nem 10 emberrel indulnak.
    Aztán mikor odatámasztják a létrát, nem lehet lelökni, szökőévenként néha valamitől ledől 1-2 létra a sokból, de én több száz óra játék után kb 2 alkalommal láttam ilyet.

    És ez még a medieval 2-ben is pontosan így van.

    Az útvonalkeresés pedig sírással kevert falkaparásra késztet, amikor a városon belül nem tudnak megkerülni egy fát, vagy alakzatba állás helyett buzulni kezdenek a katonák egy kupacban, vagy amikor egyszerűen nem hajlandók oda állni ahová mondom, még ha nincs is akadálya.

    Ez is megvan még a medieval 2-ben is.

    Na meg a pofátlan csalás is nagyon gáz
    - bérgyilkossal kinyírom a sereg élén álló családtagot, majd a következő körben ott egy új, és akárhányszor megölhetem, újra és újra ott lesz.
    -bebukja a gép egy 2000 ezer fős seregét ellenem, és a következő körben már indul ugyanekkora a legközelebbi városából úgy hogy csődben van, na meg ennyi idő alatt 1 városban nem is lehet ekkora sereget toborozni.
  • Molnibalage
    #18
    Én anno 2004 táján játszottam 1-2 hónapot a warezzal és pár év múlve egy kicsit az RTR 6.0-ás változatával. Az már nem fogott meg. 2004 óta sokimnden változott. Pl. lehet, hogy figelnek az új résznél a moddolhatóságra. Egy 6-8 éves motorral már nehéz túl sok újat mtatn. Ismerek több olyan garázsbandát, akik régi játékokkal alkotnak nagyot. (Gothic 3, Falcon 4.0 utód, stb.) Sok jó dolgot lehet csinálni, de korlátokkal...
  • Pluskast
    #17
    Mondjuk engem nagyon érdekelen a köztársaság kori Róma amikor még Itáliáért harcoltak a görög városállamokkal és Phürosz Epierosz királyával:)
  • Pluskast
    #16
    Ezért voltak hozzá jó kis modok:) Kedvencem az Europa Barbarorum volt. Nagyon jó kis mod volt!