367
Endless Space
  • LSSAHPAUL
    #47
    Így van. Érdekes hogy bemenni betudsz aztán az egyik rendszerben beragadsz. És már csak akkor jössz ki ha war-van. :) asszem erre mondják hogy ez egy casus belli :)
  • Fenrir
    #46
    Van egy olyan bug/feature benne, hogyha nem a saját területeden van a flottád vagy ott van és olyanra akarsz menni akivel se nem harcban, se nem szövetségben vagy, hanem valami köztes állapotban akkor képtelen vagy mozogni.

    Szóval a legegyszerűbb a Declare War mindenkinek és nem lesz ilyen bajod :P
  • lammaer
    #45
    Arra van valami ötlet hogy a féregjáratokon néha miért nem tudok közlekedni? A fejlesztés megvan, egy jó ideig tudtam is használni, aztán 1x csak nem tudtam tovább a wormholeokon közlekedni....
  • LSSAHPAUL
    #44
    Az akadémiát is bal oldalon kell fejleszteni, de az messze van, ha rázoomolsz akkor ufó fejek jelzik ezt a technológiát.
    A játék alakulása maga hozza mit kell fejleszteni szal csak az eleje a biztos: Kasimir efekt. Amig nincs meg terraformálás, de erről letévedni nem szabad. Ha megvan ez a féregjárat cucc akkor adja magát hogy terjeszkedéshez kell e még terraformálós tech, vagy lehet katonaságra gyúrni :) ami Cruiser, és torpedok, illetve jobb oldalon kell a titanium.
    Ha elkezdjük gyártani a Cruisereket akkor bal oldalt kell kifejleszteni 3. tech-et hogy több hajó férjen egy flottába. Az inváziós modult ne felejtsük el fejleszteni mert addig mig nincs háború de építeni sincs mit gyártsunk foglalós hajót :) amin csak is invázisó modul van semmi más.

    A bolygó fejlesztést manuálisan érdemes csinálni, nekem most kb 20 rendszerem van de kibirom, mert had döntsem már el hogy hol fogok hajót gyártani hol kutatni a többi meg pénzt gyárt. Viszont ami fontos hogy minden egyes új bolygónál pénzért vegyük meg azt az épületet ami ad +10 gyártást.
    Hősöket folyamatosan venni 3-ig. 3 hős szvsz elég, az elején mig nincs harc jól jönnek a rendszerekben. Lehetőleg 3hajós(flottás) hőst vegyünk, esetleg pilot-ot.

    Diplomácia: én senkivel semmit, még csak békét se fogadok el. Maradok Cold War-ban :) arra a kis időre :)

    Aztán mikor háború van akkor nézni kell egy olyan pontot amin keresztül 'bejön' a területünkre és ezt védeni egy flottával, a hangárba meg erősítést betenni és cserélgetni a sérülteket a frissre. Ha már jól feltápolódott a hősünk kb 15.szint :) akkor másik hőst veszi át a védekezést és a nagytudású hősünkkel mehetünk egy rendszerrel arrébb. Ekkorra legyen pár flotta foglaló hajó.
  • Sunsetjoy
    #43
    Bakker tévedtem, nem RTS mind. Dehát ez se az, hanem TBS :D

    Amúgy
    Warlords IV- Heroes of Etheria (fantasy TBS) 2004.09-11
    Mortyr 2- For ever (FPS) 2004.10-11
    Laser Squad Nemesis (körös taktikai szim) 2005.06
    Rise of Nations (RTS) fordításbefejezés és
    Rise of Nations- Thrones & Patriots (RTS) 2005.08-2006.08
    Galactic Civilizations (sci-fi TBS/4X) 2006.08-10
    X-fire hivatalos újrafordítás (program) másodmagammal 2008.08
    Eu3 Rome hivatalos kézikönyv néhány oldala 2008.11
    East India Company (RTS) másodmagamal 2009.08
    Galactic Civilizations 2 (sci-fi TBS/4X) másodmagammal 2007.02-2010.08
    Armageddon empires befejezethetlen fordítás(4x TBS card game) 2011.01-02
    Panzer Corps 1.0 változat(TBS) 2011.11-2012.04

    időhiányban több éve "fordítom":
    Space Rangers 2 (RTS/TBS/RPG/kaland)
    Making history 2 (TBS)
  • Fenrir
    #42
    Az Akadémiát mivel fejleszted, hogy több hősöd lehessen? Mert a techfán sohasem célirányosan fejlesztek, hanem mindig csak azt amihez éppen a legkevesebb idő kell. Szerintem meg amúgy feleslegesen sok fejlesztenivaló van benne, fele ennyi is bőven elég lett volna.

    Jópofa a hajóépítés, de az vicces amikor neked még csak 15 pontos flottád lehet akkor az ellenfél már easy fokozaton is 19-nél jár és ilyen 25-30k erősségű flottákat mozgat az ütközőbolygókra. Hogy ezeket hogyan lehetne leverni elfogadható veszteség mellett azt nem tudom.

    A bolygófejlesztésnél amúgy én mindig azt csináltam, hogy a fejlesztést valamilyen beállított fejlődésirányra állítottam. Ha nem volt semmi extra akkor Balanced ment, ha alacsony volt az Approve akkor az annak megfelelő.

    A hősöket meg mindig odatettem ahol be tudtak segíteni, ha nem maradt ilyen hely akkor mentek az ütközőbolygókra védelmi képességekkel.
  • lammaer
    #41
    Ötödik, hatodik? Mik voltak előtte?

    Jó lene már vmi fasza kis 4x, de úgy tűnik ennek is nagyobb a füstje mint a lángja :(

    Star Rulerrel bíbelődtem egy kicsit, az nem ennyire csilivili de egész korrekt. Csak az meg tényleg RTS, azaz real time megy az egész buli, pár kolónia után elveszek benne :D
  • LSSAHPAUL
    #40
    Itt vannak, a lényeg hogy a Craverseknek más a tech fa, nekik más adja :)
    All Factions have four technologies that increase the Command Points Cap, all on the Diplomacy and Trading technology tree. The technologies are identical for the Hissho, Horatio, Sophons and United Empire, however the Cravers' technology tree differs slightly.
    Other FactionsEdit
    Improved Fleet Management - +2 Command Points Cap on Empire
    Quantum Communications - +2 Command Points per new Ship Class unlocked, Finally +8
    Directed AI Computing - +3 Command Points Cap on Empire
    Galactic Trade Center - +4 Command Points Cap on Empire
    CraversEdit
    Improved Fleet Management - +2 Command Points Cap on Empire
    Quantum Swarming - +2 Command Points per new Ship Class unlocked & +2 Command Points if all Ship Classes unlocked
    Distributed Hives - +4 Command Points Cap on Empire
    Directed AI Computing - +2 Command Points Cap on Empire
  • LSSAHPAUL
    #39
    Trade-root-al passz, minden bolygónál lehet látni ha van.. de eddig nem foglalkoztam vele, inkább harcolok :)
    Zoomolj rá a tech tree-re, a bal oldalon vannak kb 3 technologia, az egyiket gondolom megtaláltad, azt 3 lépésből kilehet fejleszteni. A többi már húzósabb, az egyik olyan hogy minden kifejlesztett hajó típusra ad 2 pontot.
  • Pares
    #38
    Nézd végig a bal oldali tech fát.
  • Agamemnon
    #37
    Trade route-ot csak az ellenfél bolygói felé megy? Saját bolygók között nem is megy a kereskedés?

    Illetve a fleet pontot melyik kutatás növeli? Jelenleg csak 7 pontom van, az meg 3 cruiser max :S
  • Sunsetjoy
    #36
    Ne is mondd, Galciv 1-2 ütős kis játékok, azokat érdemes volt lefordítanom. Még agyalok ezen.
  • LSSAHPAUL
    #35
    ööö nem biztos hogy érdemes magyarosítani. Az egész olyan lapos, imádom a 4X játékokat, de ezzel még annyit se lehet jóízűen játszani mint a galactic civilizationnal. Nem érzem mikor kéne támadni, fejlesztek jobbra balra, a játék elején legyártottam 1 db cirkálót tele rakéttákkal asszem (fuzios) és komplett flottákat szedek szét vele úgy hogy még hőst se tettem rá (felfedezőnek szántam, fasz se gondolta hogy végigüti a galaxist :D).
    Nem tetszik a diplomácia, szövetségben vagyok de semmi nem történik, nem hívnak harcolni, engem se támad meg senki.. nyugdíjas game.
  • Sunsetjoy
    #34
    Üdv néktek.

    Bakker a fordíthatóságát néztem meg gyorsan, hát ű és ő még nem megy, csak ü meg ö.

    A betűtípus lehet a probléma, mert nem fagy tőle a játék, csak kihagyja a betűket,
    pl. árvíztűrő tükörfúrógép helyett azt mutatja, hogy árvíztr tükörfúrógép

    Na majd megnézem, érdemes-e fordítani az ötödik/hatodik 4x RTS játékot ;D
  • lammaer
    #33
    Tudtommal nincs ilyen funkció. A kereskedelem teljesen automatikus, én úgy láttam nem lehet beleszólni azon kívül hogy fejlesztésekkel tudod növelni az egy naprendszerbe vezető "utak" számát.
    sajnos logikát nem láttam benne hogy működik.
  • nyirog
    #32
    kereskedni nem tudok a saját birodalmamon belül, hogy a kajában gazdag csillagrendszerektől adjak egy keveset a kevésbé bővelkedőknek?
  • lammaer
    #31
    Milyen nehézségi fokon tolod? Vedd esetleg vissza 1-2 szinttel ha probléma van :)

    --------

    Én is belekezdtem, a felhasználói felület tényleg nagyon jól ki van dolgoznva, szinte minden magáért beszél és világos, és az hogy mindenütt vannak tooltipek egyszerűen csodálatos. Sok nagy kiadó tanulhatna tőle.

    A birodalom managelése jól áttekinthető, de sajnos nincs benne semmi kirívó, olyan átlagos.

    Fejlesztések dettó, sőt, igazából a technológiák elég laposak és unalmasak (különösen a fegyvereknél, ágyú, erősebb ágyú, még erősebb ágyú, nagyon erős ágyú, szuper erős ágyú). Nincsenek meglepetések, olyan dolgok amiért érdemes lenne hajtani a kutatásban mert esetleg alapjaiban forgatják fel a rendszert (mint a MOO-ban a repair kit, vagy a Space Empiresben a vadászok, droneok esetleg a ringworld építés lehetősége vagy a bolygó/naprendszer robbantó fegyverek).

    A csatákban a rakéták uralma tényleg feleslegessé teszi a másik két fegyvernemet, mert ugyanazt tudják, csak a 2. illetve 3. körben lesznek effektívek - ez így sztem kinyarja az egész hajófejlesztést és harcot.
    Maga a csata koncepció egyébként egész frissitő (kicsit féltem hogy nagyon szar lesz de megvan az előnye a gyors csatáknak), bár még mindíg szeretnék látni egy olyan 4xet ahol a MOO2/Space Empires taktikai csatái megjelennek - mert ot van értelme ahajóü designnak.

    Összességében azonban nem tartom hosszú életűnek a játékot. A stratégiai rész jó iparosmunka, de maga a játékélmény átlagos, felejthető. Nekem szerintem lesz 2-3 meccsem, aztán ennyi, nincs benne meg az a plussz ami hosszú távra élvezetessé tehetné singlében.
  • LSSAHPAUL
    #30
    A hősökre visszatérve én úgy csinálom hogy ha olyan a hős hogy hoz legalább 10 kaját akkor megveszem, sajnos jó sokáig csak 3 hős lehet pedig nagyon kéne a rendszerekbe!
  • hapi
    #29
    -Mindjárt az elején csak olyan bolygókat foglalni ahol sok a kaja (jungle,terran, ocean)
    -Hősből rögtön megvenni azt amelyiknek kaja a jele. Ezt gyorsan felfejleszteni +20 gyártást kap meg +20 kaját (aztán +20% is) na ez OP. Bedobálod mindig abba a rendszerbe ahol gyorsan kell építkezni.
    -Fejleszteni az elején (alul)azt amilyen bolygó van körülötted sok (tundra vagy artic) aztán rögtön kaját fejleszteni (balra), hogy szaporodj gyorsan.
    -Adód mindig a lehető legalacsonyabb szinten tartani
    -Ha már nagyon elégedetlen a nép akkor balra lehet épületeket fejleszteni, lefelé vannak olyan tudományok amik csökkentik az elégedetlenséget globálisan (építeni sem kell)
    - Az elején nagyobb hajó sem kell (a végén sem) csak azért fejlesztem ki mert van olyan tudomány (balra)ami minden ismert hajótestért ad CP-t. CP pedig nagyon fontos mert annyi hajód lehet egy flottában.
    - Harc egyszerű, csak rakétát fejleszted és csak azt rakod a legkisebb hajóba. Így olcsó nagy flottád lesz és letol mindent persze hullani is fog de mivel olcsó, könnyen pótolható.
    Igazából az AI nagyon buta, és csal. Nincs kihívás sajnos, remélem fejlesztik majd, meg változtatni kell azon is hogy ne a legkisebb hajó legyen a leghatékonyabb.
  • LSSAHPAUL
    #28
    Hát azért érdekelne te mit okoskodtál, illetve más hogy kezdi a gémet.
    Én egyenlőre ami biztos és jó: Déli fa-ágon lehetőleg elmenni a Crusier-ig (gas-terraforming) közben 1 kör alatt a bal fán a Xenology. Ha nincs idő, háborús fenyegetés miatt akkor destroyer, illetve északi techfán rakéta,laser,meg valami páncél feltéve ha van hozzá ásványod, passz a neve :)
    Később jó lenne bővíteni az 1 flottába tartozható hajók 'számát'. Illetve az akadémiát is jó lenne bővíteni(Futuristic Game Theory,Permanent Advantage).
    kb ennyi tőlem :)
  • kokos
    #27
    Tökmindegy mit fejlesztesz,meg okoskodsz....az ellen mindig erősebb!Én még egyszer nem kezdem el!Kár érte jó lett volna!
  • LSSAHPAUL
    #26
    Bakker lehet hogy nem vagyok még toppon az űrcsatás részben :) mert lejátszottam a csatát előszőr úgy hogy én irányítottam, 1 hajóm élte túl a csatát az is épp hogy. Visszatöltöttem, rátettem auto-ra erre veszteség nélkül megöltem az összes ellenséget :D
  • LSSAHPAUL
    #25
    Ennél jobban én se tudom összefoglalni, így van.
    Eljátszok vele a Pegasus megjelenéséig(August 14, 2012.) mert szuperül néz ki és nagyon barátságos a kezelése, de nem ő az aki az IG helyébe lép. Sőt az MO2vel egybevetve is zörög a léc, ugye ott olyan harcok voltak hogy pár HUGE hajóval amin van ADV Repair System és Black Hole Generátor ellehetett kenni egy kb 30x túlerőt, vagy kezdetekben rakétás hajókat pajzsnélkül hátultartani csak pajzsos hajókat előre aztán vagy elég rakétám volt vagy nem, szal a harc egy sakkmeccsel ért fel.
  • Paladin
    #24
    Szép meg minden, de nem az igazi... a hajó fejlesztés és felszerelés kb vicc, a csaták pedig azon túl, hogy gyakorlatilag szinte automatikusak, még unalmasak is. Kiválasztod a kártyáid, aztán malmozol.
    Még kicsit küzdök vele, de hiába a fasza ui, és az igényes kivitelezés, momentán az akadozós, és fél év után is félkész swots2-vel is jobban szórakozom.
  • Pares
    #23
    Gyerekek ez állati jó játék. Grafikában is csodaszép és a játékmenet is nagyon kifinomult. Elég sokat játszottam már vele, de buggal még csak nem is találkoztam. Elképesztő, magába szippantott.
  • Barnez
    #22
    Én ma játszottam vele egy picit. Na egy ilyen fajta játék hiányzott az életemből! :) Eddig tetszik...
  • Pares
    #21
    Na kinek hogy tetszik, én is beszereztem, videók alapján nagyon jó.
  • Dns5000
    #20
    A jatekban a stringek nevet nem a tartalalmat irja ki :S pl %MainMenuTitle
    na ez miert lehet?
  • mukievil
    #19
    A soundtrackot nem tudjátok honnan lehet letölteni ? Elvileg olyan variációt vettem, ahol jár hozzá!
  • mukievil
    #18
    Akkor lehet csak pont sok minden futott a háttérben, ma megpróbálom mégegyszer!
  • Pluskast
    #17
    Nálam abszolút szépen fut pedig nincsen erőművem.
  • mukievil
    #16
    Hát én megnéztem, szerintem eléggé optimalizálatlan, de lehet csak a gépem ügyködött valamit játék közben, de eléggé lassúnak tűnt!
  • zorrobomber
    #15
  • Jakuza001
    #14
    "Amplitude Studio’s space TBS 4X game Endless Space is now officially available for digital download on Steam."
  • Boron Power
    #13
    Legends of Pegasus végén a forget your sins felirat lehet, hogy célzás :)

    Viszont grafikában a Sins is veri sajnos.
  • lammaer
    #12
    Én is bepróbáltam az armadát, de a taktikai csata része annyira borzasztó, pár mecs után inkább ráhagytam a gépre. Úgy meg az egész viszont hihetetlenül gyenge...
  • LSSAHPAUL
    #11
    Durva hogy egyszerre jelenik meg a Legends of Pegasus-al.
    Egyébként én most a Armada 2526 SuperNova-át tolom, de kb egy rícs for sztárszerü game, nem ér fel az IG vagy MO szintjére.
  • Pluskast
    #10
    Azért asszem én ha haza megyek megveszem:)
  • zorrobomber
    #9
    Szerintem most is így van de már nem sokáig aktuális a kérdés, mert:

    Megjelenés: 2012 július 4
  • Pluskast
    #8
    Ez egy nagyon jó kis játéknak ígérkezik én már nézegettem steamen. Amúgy nem tudom, hogy most, hogy van, de amikor még alpha állapotban volt a game akkor a készítők tettek egy olyan lépést, hogyha előrendeled steamen akkor az alpha verzióval már tudsz játszani! Szerintem ez egy marha jó ötlet.