367
Endless Space
  • lammaer
    #127
    Igen, ere emlékszem hogy írtad, kiváncsi vagyok Pali mit mond, ha már impossiblen is küzd vele... :)
  • Fenrir
    #126
    Szerintem pedig csal, legalábbis irreálisan többet és gyorsabban gyárt le annak ellenére, hogy alig van bolygója.
  • lammaer
    #125
    Érdekes amit írsz... szóval magasab fokozaton alapvetően nem csalással dolgozik az AI hanem tényleg intelligensebbnek látszik?

    Volt itt pár hsz korábbról hogy a gép pofátlanul csal - pl a gyártásnál...
  • LSSAHPAUL
    #124
    hős fejlődési fa
    Nem teljesen logikus, szal átkell nézni, magadtól nem fogod kitalálni 1 év alatt se :), annyit jegyzek meg hogy a +2 flotta sebesség-fejlődés megnyit egy csomó jó dolgot. Illetve ha 20.szint körül van a hősöd akkor lassan belehet fejezni a 'fejlesztését' mert itt már nagyon sok csata kell 1 szinthez, szal 20. technek ezt válaszd:Cyberskilled, ez ad még +2 válaszási lehetőséget ebből az egyik legyen a: Hyper Driven-ez csökkenti a hős áthelyezés várakozásidőt, amásik mindegy, sok jó dolog van :)
  • LSSAHPAUL
    #123
    Én az olyan játékokat szerettem eddig ahol ravaszsággal többszörös túlerőt lelehet gyűrni, pl mester of orionsban minden néppel végig toltam imposibble fokozaton. De itt ez kevés :) ugyanis adaptálódik. Kifigyelem milyen konfigurációjú hajókat használ és legyártok avagy ha van sok pénzem módosítom a flottám, majd lecsapok. Ez 2 egész körig működik, után kijön egy olyan konfiggal hogy rémálmomban se tudnák ettől kellemetlenebbet összeállítani :D jah és még úgy hogy szerintem tökéletesen játszok :) nekem kell bontanom az ő flottáját áldozatokkal (ugye első csata: mindent vesztek, 1-et ölök, 2.cs: mindent vesztek 2-őt ölök) holott amúgy is ő van számbeli fölényben. Amit tolok játékot az kb 10 napja tart napi 3-4 órában :) de lehet megfogom nyerni a fél galaxis már az enyém. Pár tipp a csatákhoz: eleinte úgy csináltam hogy mindenféle konfigból legyártottam 1et 1et aztán elővettem ha kell, nos erre itt nincs se idő se kapacitás, minden egység a frontra megy azonnal, és valszeg megis hal vagy súlyosan megsérül. Olyan lett mint a sakk, a sakkot ugye matt-ra játszák ezt rendszerekre. Rendszereket kell tartani és foglalni. Van olyan flottám amiben egy kumma fegyverzet nincs, ez csak arra kell hogy kihúzzam a döntetlent sőt ne is karcolódjanak mert az ellenség kb 20x támadja meg őket egy körben. Ezekre mind a 3 védelmi rendszert rákell pakolni de úgy hogy a rakéta védelem 50%, a Kinetik,Beam 25-25%.
    A támadó flottila :) fegyverzet: továbbra is a jó öreg rakéta, védelem: na itt néha szoktam baromkodni de általában kell mind a 3. Ha úgy jön ki a 'flottalimit' hogy nagy hajót nem tudunk betenni akkor tegyünk be destroyereket inváziós modullal(ez fogyó eszköz, a szar bolygóimon ezt gyártom a játék eleje óta, ugye nem kell minden csillagrendszert agyon kiépíteni ha pl 1db bolygó van a rendszerben :D) vagy battleshipet csak védelmi rendszerrel(nem kell rá fegyverzet, így élve marad)
    Hősök: 2 hőst mindenképp megkell venni a játék elején ha szar akkor is. Úgy kell őket nevelni(hogy ő mit ad a rendszernek az másodlagos, olyan helyre kell tenni ahol sok mindent építünk így fejlődik a drága) hogy harcolni fognak én már nagyon hamar pl a kalózok ellen. Ha vége a kalóz korszaknak visszakell tenni a rendszerre hogy megállás nélkül fejlődjön, a hősök a győzelem kulcsai ez egyértelmű. Arra kell vigyázni hogy elkell olvasni mi mire jó ne összevissza fejlesszük, pl Melee nem kell!
    De hiába írtam ezt le :) mert úgyis kikell járni a szamár létrát ha akarsz valamit kezdeni ezeken a fokozatokon.
  • nyirog
    #122
    na erre kíváncsi lennék, spoilerben szívesen elolvasnám :D
  • LSSAHPAUL
    #121
    Ne játszatok imposibble, vagy endless fokozaton! Hogy miért :) nem szeretnék róla beszélni.
  • Fenrir
    #120
    Nem úgy tűnik :P
  • lammaer
    #119
    Pedig végignyomtam :D
  • LSSAHPAUL
    #118
    Legközelebb nyomd végig a tutorialt. Ez szarvashiba kérdés volt :D
    Ami talán nincs benne az az hogy egy rendszert így kell benépesíteni ésszerűen:
    1. Megvenni pénzért az alábbi rendszer 'épületet': Heavy Isotop Refienery
    2. Minden bolygón Alien Graftingot 'építeni'
    3. Ha van még valamilyen kaja növelő rendszer 'épületünk' akkor megépíteni.
    4. Ha ezek megvannak, és ugye legalább 2-es a lélekszám valamelyik bolygón akkor egy újabb bolygó kolonizálása. Majd vissza a 2-es pontra.
    5. Barren, Gas, Asteroidát csak akkor kolonizáljunk ha a morál a rendszerben eksztázis szerű, avagy ha valami fontos nyersanyag van pont ott. Ha sok szar bolygónk van akkor érdemes Low Temp Hydration vagy Soil revivification tech-eket kifejleszteni, így pl a barren,lawa-ból jobbat lehet csinálni. Ezt fokozni, szal még jobbat nem érdemes ugyanis ehelyett lehetne valami fontosabbat is fejleszteni illetve nem az oceán meg terran a legjobb bolygó emberek számára sem :D azt leszarom hogy szar kedvük van :), a termelés számít vagy a kutatás de még a pénz is..
  • kHares
    #117
    Bal oldali tech, rögtön a második ad építhető szatelitet. Ezen az ágon továbbmész van legalább kettő másik ilyen
  • SaGa Jr
    #116
    Bizonyos építményekkel és terraformálással (ez közvetlenül nem növel, de bizonyos épületek csak bizonyos bolygótípus esetében adnak populáció növelést) majd növelhető egy adott bolygó maximális lakosságának száma.

    A név meg nem a találmányok, hanem a technika alapján lett megcsinálva. Ezért érdemes eleve elolvasni minden fejleszthető technológia leírását, mert ott lehet megtudni mi mindent ad. Ez nem hiba egyáltalán, főleg mert több esetben is előfordul, hogy egynél több dolgot biztosít egy kifejlesztett technológia. Ha úgy lenne ahogy te akarod, hogy a neve alapján egyesével fejlesztgetnél, akkor kb kétszer akkora lenne a teljes fejlesztési struktúra.
  • kHares
    #115
    Bár szeretem a 4x játékokat ez a párhuzamos mozgás nem működik a számomra, olyan esetlen. Néha click a flottádra és meg tudod támadni aki ott van néha meg click de már ment tovább miközben még a te köröd van.
    A másik valaki eljutott végső fejlesztésekig? Hiába indítottam nagy galaxist 8 enemyvel 2 durvább flotta + hősök és mint zergek faltam ve mindent
  • Alienator
    #114
    nem találok ilyen influence fejlesztést. "tök jó" hogy a fejlesztéseknek még csak véletlenül se az a neve amit csinál, alig lehet megtalálni, át kell nyálazni az összeset... van olyan bolygó ahol 13/13 lakos van, ezt is lehet növelni?
  • SaGa Jr
    #113
    Plusz az is növeli a kört, ha teszemazt felderíted a rendszer lakott bolygóinak holdjait ahol csak lehet (az adott bolygóra rá kell klikkelni és ott lesz rá opció az egyik kis ablakocskában ha van holdja a bolygónak). Némelyiken, nagyjából úgy a 20%-ukon, lesz valami rom vagy építmény ami jelentősen növeli a befolyási területet (a kört).

    Ugyanitt lehet kiiktatni a mindenféle hátrányokat is ha a megfelelő fejlesztés adott hozzá, valamint szintén itt lehet a terraformálást is elindítani ha a megfelelő kutatással ki lett már fejlesztve a technológia.
  • kHares
    #112
    Van arra fejlesztés hogy az influence növekedjen. Frissen kolonizált rendszer meg alapból outpost, kell neki 30? kör hogy normál legyen (kapjon kis kört)
  • Alienator
    #111
    Aha értem. Még 1 kérdés maradt. A szövetségesem (és minden más birodalom) bolygói körül úgy nő a mező hogy már "rámtelepszik" szinte. Nekem alacsonyak az adók, van kaja elég mégsem növekszik ez a kör a bolygók körül csak nagyon ritkán akkor is egy kicsit csak. Mi lehet a gond?
  • SaGa Jr
    #110
    Alienator:
    Csak akkor, ha van elég szabad lakosság a rendszerben. Ha minden kolonizált bolygón csak "1 lakos van", akkor nem tudsz új bolygót kolonizálni az adott rendszerben. Legalább 1 lakos kell aki pluszban van és így átköltöztethető.


    lammaer:
    Amennyiben van szabad civil kapacitásod (lásd fenntebb), akkor csak ráböksz a kolonizálni kívánt bolygóra az adott rendszerben és ha a feltételek adottak (tehát az adott bolygótípus kolonizálható) akkor lesz rá egy opció amivel ez kivitelezhető.
  • Alienator
    #109
    lehet. ha megvan az adott bolygótipus koloniációja akkor elég 1 kolonizált bolygó, és mehet. nem kell több kolonizáló hajó
  • Fenrir
    #108
    Ha ki van fejlesztve a megfelelő kutatás hozzá akkor megjelenik egy ikon hozzá a bolygónézeten, hogy kolonizálhatod hajó nélkül is.

    Néha meg az AI is megcsinálja magától ha Balanced-ra van kapcsolva.
  • lammaer
    #107
    Kolonizáló hajó nélkül is lehet bolygót kolonizálni?

    Azt tudom hogy az egy rendszeren belül lévő kolóniák közt lehet pakolászni az embereket, de olyanról nem tudtam hogy ha mondjuk egy naprendszerben egy bolygón már van kolóniám akkor a mellette lévő bolygót hajó nélkül is lehet.... ha igen, akkor ezt hogyan?
  • Fenrir
    #106
    Lehet, hogy nincs elég populáció a kolonizált bolygón, hogy tudd a másikat is lakhatóvá tenni. Építs egy kolonizáló hajót és azzal csináld meg.
  • Alienator
    #105
    az valaki árulja már el, miért van az hogy van egymás mellett két lava bolygó egy rendszerben. az egyiket kolonizáltam, másikra azt írja missing requirements - colonize lava. de miért írja ezt? hát a mellette lévő láva bolygó már kolonizálva van. érthetetlen!
  • Alienator
    #104
    Jó hír köszi :)
  • Sunsetjoy
    #103
    Na úgy döntöttem, ráérő óráimban (annyi mondjuk nincs) fordítgatom a játékot, aztán majd meglátjuk mi lesz a dologból. Majd elérhetővé teszek részváltozatokat is, hogy kommentáljátok és véleményezzétek.
  • Pares
    #102
    Jaj, hát kéremszépen nálam a minimum a 8 játékos + huge map...
  • Alienator
    #101
    és a szövetségesem kezd eléggé neutral irányba menni, nem beszél velem semmiről :)
  • Alienator
    #100
    ki van fejlesztve hogy lássam a nyersanyagot. a gond az, hogy kis pályát kezdtem, ketten vagyunk rajta. a szövetségesemé a nagy része, ott uigye nem tudok kolonizálni. nekem összesen 4 bolygóm van és ezek közül egyiken sincs ez a hexaferrum csak titanium és ez a kettő kellene. de nincs több kolonizálható bolygó.

    majd kezdek egy nagyobb pályát.
  • Pares
    #99
    Az is fejlesztésből van, hogy látod melyik bolygón milyen nyersanyag van. A nyersanyagos fejlesztések a jobb fa elején/alján vannak. Ha egérgörgővel benagyítod a fát, akkor szépen látni, mit fejleszt. Az új hajótipusokat meg neked kell hozzáadnod a listához a plusz gombbal a hajótervező képernyőn.
  • lammaer
    #98
    Elolvasnád légyszíves a teljes hozzászólásomat?
  • Alienator
    #97
    nekem titanium és hexaferrum kéne de titanium 1 bolygómon van, hexa meg egyiken se. akkor most hogyan tovább? ennyi és fel is adhatom? minden fejlődéshez nekem ezek kellenek.
  • Alienator
    #96
    nem tudok kereskedni mert semmit nem dob fel hiába választom a nyersanyagot. azért nem értem mert a retrofit-hez dust kell az meg van elég.
  • lammaer
    #95
    Ha a bolygóidon nincs ilyen nyersanyag akkor a többi birodalommal tudsz kereskedni és tőlük beszerezni.
    - Hajótervezésnél nem látszik az adott nyersanyag?
    - úgy tudom sok nyersanyag akkor válik elérhetővé ha felfedezed a megfelelő technológiát. Lehet hogy nálad az is hiányzik.
  • Alienator
    #94
    megvan. De van más gond. Felupgrade-eltem a hajót, majd retrofit-elni akarom az összes meglévőre de írja hogy hiányzó nyersanyag. DE MI hiányzik? mert azt ugye nem írja.

    aztán gondoltam veszek fejlesztett hajót de nincs titanium meg valami hexa akármi. Ilyet bolygókról lehet szerezni de a 20 bolygóm közül 3-on van nyersanyag, többinél a resource-nél csak egy - jel van, gondolom nincs nyersanyag. akkor honnan szwerezzek?

    másik... a szövetséges már 20-as populációval nyomja, nekem 5. hogy a vérbe lehet ezt növelni?
  • lammaer
    #93
    Kicsit nagyíts rá arra a tech treere hogy lásd milyen technológiákat kapcsol be egy-egy kutatás. Ott vannak a bal tree felső részén...
  • Alienator
    #92
    Megnéztem, a bal oldali fa a diplomácia / kereskedelem. Ott sincs max hajó/flotta fejlesztés. A nevét meg tudod mondani? Egyszerűen nem találok ilyet.
  • Alienator
    #91
    Értem. Viszont kifejlesztettem a cruisert, írja is hogy researched, de nem jelenik meg a gyártás menüben a bolygóknál csak a defender. Ez miért van?
  • Pares
    #90
    Azt a fejlesztést, ami megengedi a nagyobb flottákat, a bal oldali fának a vége felé találsz, a max. terhelést növelő fejlesztést meg a jobboldali fának a vége felé vannak. Az nagyon nem jó, hogyha csak a fegyverekre gyúrsz. A másik három fa is nagyon fontos. Először érdemes kifejleszteni az első pár kolonizálást engedélyező fejlesztést, de nem szabad messzire szaladni, én úgy csináltam, hogy mindig körbe-körbe fejlesztettem, sosem hagytam egyik fát sem lemaradni. Talán pont a fegyverek fája volt az, amit jobban hanyagoltam.
  • Alienator
    #89
    Na mégsem olyan rossz játék ez. Van pár kérdésem.

    1. Hogy lehet növelni az egy flottában lévő hajók számát? Az ellenségnek
    15 volt, nekem csak 5. Biztos fejlesztés de nem láttam ilyet.

    2. Hogy lehet hogy easy fokozaton a kalóz 3500-as erősségű flottával jön,
    nekem alig volt 700-as pedig hajóra fejlesztettem.

    3. Hogy növelhető a max tonna a hajómon?

    4. Hogy és milyen irányba érdemes kutatni? Én úgy csináltam hogy pár
    alap kolonizáló cucc hogy legyen bolygóm aztán hajó fegyverzet. De
    kevésnek bizonyultam.

    Jól jönne pár tanács.
  • LSSAHPAUL
    #88
    Úgy néz ki megnyerem imposible-én :) Egész nap harcolok, tiszta hülyeség az egész, kb 100 csatám volt már de még mindig ugyanúgy jön, minden körben 5-6 csata, a számok alapján kb 2x túlerőben van, csak a gép nem számít a hős-el, van 2 db 20 lvl hősön egyikkel védekezek a másikkal foglalok, kb 2 óra nonstop játék kell egy rendszer elfoglalásához :) mert ugyen auto-ra nem tehetem a nano repair miatt, ez tart életben..