367
Endless Space
  • Pares
    #87
    Pedig egyáltalán nem érthetetlen a játék. Ennél jobban kidolgozott UI nem sok játékban van, mindenhez kilométer szövegek. Ott van az a colonize jungle az alsó fában, csak benagyítva kell nézni. Ikon alapján is meg lehet találni. De hát ha gondok vannak az angollal...
  • LSSAHPAUL
    #86
    Én imposible-n tolom, de ez már nehéz. Az előző a serious fokozat az kellemes, pont jó. Imposible-n megszivat a gép, azt hiszed minden oké aztán köpnyi nyelni nem tudok úgy elpicsáz egy teljesen más konfigurációs flottával. Amire oda kell figyelni hogy az elején vagy támadásra gyúrni a hőst vagy védekezésre és így is játszani, pl én támadásra gyúrtam így soha nem állok meg :) mindig mozgásban vagyok az ellenséges rendszerek között, majd ha szépen kifejlődött a védekezés is majd akkor megállok. Foglani úgyse tud mert oda megyek.
  • Fenrir
    #85
    Jah, alapból elég sok minden be van állítva, hogy milyen feltételekkel lehet nyerni. Pl van gazdasági, diplomáciai is. Ha ezeket kiveszed és katonaira állítod csak be (azt hiszem, hogy supremacy a neve) akkor csak akkor lehet nyerni, ha 1 birodalom ural mindent.

    Btw amikor kiírja, hogy "You are defeated" akkor lehet még folytatni a játékot.
  • Fenrir
    #84
    Normal.
  • lammaer
    #83
    Milyen fokozat?
  • Alienator
    #82
    Próbáltam mégegy játékot, easy fokozaton, kolonizáltam valahogy 2-3 bolygót (egyszer hiánynak írta a colonized lava-t pedig ki volt kutatva, nem értem miért írta rá hogy missing) egyszer csak kiírta hogy you are defeated.

    ***uninstall**
  • Fenrir
    #81
    Igen, ez egy ideig működik, csak az ellenfél irracionálisan sok flottát épít és tart fent és legyűrnek előbb-utóbb.

    Nálam 64+51-es flottákkal ment az ellenfél, szerinted ezt mivel kéne legyűrni? Ha nagy nehezen leverem épít egy újat közben és kezdődik minden előről.
  • Alienator
    #80
    Na belekezdtem egy új játékba, kellene colonize jungle. de NINCS ilyen az egész kutatási fában. hát kezd nagyon felidegesíteni ez a game. nem elég hogy egyáltalán nem egyértelmű mit kéne kutatnom és direkt máshogy nevezték el nehogy meg lehessen találni az 1000 fejlesztés közt, most még azzal is szívatnak hogy egyáltalán nics ilyen...
  • Pares
    #79
    Nyugi, idővel rájössz, hogy mit és milyen sorrendben érdemes fejleszteni. Nekem is kellett vagy 3-4 játékot indítani, hogy ráérezzek, és nekem nincs gondom az angollal...
  • Alienator
    #78
    az egyik bolygónál azt írja jiányzik egy fejlesztés a colonize lava. pirossal írja de megnéztem és ki van fejlesztve. akkor meg mi a baja? ami nagy baromság hogy a fejlesztésnek nem az a neve amit hiányol. nincs olyan hogy colonize lava hanem valami hülye neve van és ha rámész akkor mutatja meg 2 sorral lejjebb. nem értem miért nem lehetett azt a nevet adni neki amit ír. de ki van fejlesztve mégis hiányolja. azt se tudom m it fejlesszek annyi hülyeség van. tényleg idegesítőek ezek nem kicsit.
  • lammaer
    #77
    Amúgy meg nem értem miért mondod azt hogy minőség < mennyiség.
    Hiszen pont a példád illusztrálja hogy egy fejlett flotta akár a 30x-osát is el tudja pusztítani az ellenségnek. Tehát ha van két fejlett flottád, akkor potenciálisan 60x túlerőt is lenyomsz?

    Mi ez ha nem a minőség diadala?

    Mellesleg nekem volt olyan, amikor amellett hogy egy szalvóval nyomtam le az ellenséges flottát, még sebzést sem tudtak bevinni, mivel eltaláltam hogy mivel támadnak és az ellen működő pajzsok voltak a hajóimon. Nyilván ha olyan hajókkal mész amiken csak fegyver van és nem adsz a védelemre akkor ez nem működik (amúgy én is ilyeneket szoktam építeni, ott csak kisérleteztem a védelmi technológiákkal).

    Sztem ez igy korrekt.

    ui: amúgy milyen fokozaton tolod?
  • lammaer
    #76
    "de utána már annyi lesz sérült hajód, hogy a maradék 10 bedarál."

    Ilyenkor szokott a retreat az opció lenni, olyankor szépen kivonod a sérült flottát és jön a másik :)

    Sajnos az a baj nem megbízható, van amikor nem működik, van amikor egyszerűen megsemmisül a flotta. De néha bejön :D
  • Fenrir
    #75
    A 999 kört akkor írja ha valami nincs meg ahhoz a gyártáshoz/bolygófejlesztéshez. Ilyenkor ki kell azt venni és mást építeni helyette.

    Elvileg minden flotta neve mellett van egy szám ami a flotta erősségét mutatja, ha magasabb mint az ellenfélé akkor győzhetsz, de esélyes így is, hogy lesznek veszteségek.

    Az a baj a játékkal, hogy mennyiség > minőség. Hiába van egy elit flottád aminek 80000 pont az erőssége egy 20-as szintű admiral/pilot hőssel a létező legjobb extrákkal ha rádugrik az ellenfél 40db 25k erősségű flottával amiből lehet, hogy 30-at lenyomsz csont nélkül, de utána már annyi lesz sérült hajód, hogy a maradék 10 bedarál.

    Amikor megláttam az előző játékomban, hogy az ellenfél 64+51-es csapatokkal mászkál abba is hagytam.

    Ráadásul ha több flottád van egy bolygó körül és rádugrik 40-nel akkor nem véletlenszerűen fog támadni valamelyikedre hanem kiválaszt egyet és végigmegy rajta az összes hajójával. Szóval akármilyen fejlett a hajód (lehet maxos is), akármilyen jó a hősöd előbb-utőbb bedarál a túlerő, mert az ellenfél mindig 8-10x-es túlerőben van.

    Sajnos itt nem lehet megcsinálni mint a Sins of the Solar Empire-ben, hogy legyártod a capital flottát (lesz kb 15 hajód) és utána legyalulsz mindenkit mert nincs szükséged kisérőhajókra.

    Én már írtam lejjebb is, hogy indokolatlanul túl sok fejlesztés van a játékban, ha kettőnek elolvastam az adatlapját akkor sokat mondok, csak kattintgatom őket be a research queue-ba és kész.

    A másik problémám az az, hogy a játék közepe/vége felé már megszűnik a bolygók között utak értelme mert bármikor és bárhová oda tudsz ugrani. Nem lehet csinálni védelmi pontokat a birodalmadban, hogy ott várd az ellenfelet mint a Sins-ben, itt simán beugranak a hátországodba.
  • Alienator
    #74
    Na hát nem rossz a game. De pár dolog nem tiszta.
    Miért ír néha a fejlesztésekhet 999 kört meg végtelent. és nem tudom honnan tudható melyik flotta győz. van hogy erősebb vagyok és vesztek, vagy gyengébb és győzök. valamint nem tudom mi alapján rakjam a kártyákat harcnál. és kivehetnék a fejlesztések felét is.
  • lammaer
    #73
    Igy-igy.

    Mielőtt elkezdődik egy fázis be tudod lökni az arra szánt kártyádat. TEhát csinálhatod úgyhogy rögtön a csata elején beadod mind3-at (ez az egyszerűbb) vagy minden fázis kezdete előtt. Kb mind1.
  • Alienator
    #72
    Aha értem. Szóval ha mindkét kártya zöld pipa akkor mindkettő érvényesül, ha az egyik plusz jel a másik piros kereszt akkor a plusz kiütötte a keresztet. Csata közben lehet váltogatni vagy csak range fázisonként?
  • lammaer
    #71
    Annyi van hogy a kártyák adnak vmi bónuszt, de minden kártya üt valami másikat. Tehát kirakja a két oldal a kártyákat, amelyik kártya nincs ütve annak a hatása érvényesül.

    Egyszerű de sztem nagyszerű :)
  • Fenrir
    #70
    Ez a kártyás játék csak akkor van amikor manuálisan akarod levezényelni a harcot, de amikor már van 20 flottád és minden körben 40-50 harc van akkor az ember már folyamatosan az automatikus csatát nyomja, én legalábbis csak párszor kártyáztam.

    Én azért mégis csak azt mondanám, hogy próbáld ki először wirágboltiban, ha tetszik csak akkor vedd meg.

    Sajnos nem egy Imperium Galactica 2, Hegemony vagy Sins of a Solar Empire szint.
  • Agamemnon
    #69
    Kampány nincs a játékban. (Vagy csak én nem találtam meg :D )
  • Alienator
    #68
    Sajnos demó nincs, tört verzió nem vonz, a videók alapján nem tapasztalhatom meg a játékmenetet úgyhogy megveszem. Majdnem minden játékban csak az AI, persze lehet hogy nem annyit mint itt. Ha már válaszoltál, van egy kérdésem.
    Láttam videoban hogy harcnál kártyákat kell használni. Mutatta a sajátját és az ellenségét. Egyszer mindkét kártyán zöld pipa volt, máskor az egyiken sárga plusz jel, másikon piros kereszt. Hogy működnek ezek a dolgok?

    BTW ha nem lehetetlen végigjátszani, akkor tőlem lehet nehéz. De ha annyit csal az AI hogy lehetetlen végigtolni akkor van gáz.

    Előre is köszi a válaszokat.
  • Fenrir
    #67
    21 eurót azért nem ér meg szerintem, ha kicsit is belemélyedsz a játékban majd rájössz a bosszantó hibáira meg a csaló gépi ellenfelekre.
  • lammaer
    #66
    Jaja, követem fél szemmel az eseményeket a LoP-pal kapcsolatban is...
  • Alienator
    #65
    Ez a LoP inkább olyan hagyományos stratégia nem? Nincs ilyen léptékű birodalomfejlesztés mint az endless space-ben ha jól láttam. Ettől függetlenül az nekem pl biztos vétel. Ebben a játékban a grandiózus hódítás, terjeszkedés és globalitás tetszik. De én is várom a pegazust is.
  • Sunsetjoy
    #64
    Én a Kalypso kiadó-fejlesztő (Galciv II, Sins of solar empire, tropico 3-4, port royale kiadója többek között) cég Legends of Pegasus játékát várom nagyon.
    Ebbe még nem kezdtem bele se játék, se fordítás terén.

    Legends of Pegasus SG.hu fórum
  • Alienator
    #63
    Igen olvastam az írásod, néztem is sok ingame videót róla. de ott ennek ellenére bonyolultnak tűnt, főleg szegényes angol tudással.
    végül is steam-en 21 euro, annyit biztos megér. na akkor még1 kérdés...
    van benne egy kampány, multi és kész? vagy van benne skirmish a gép ellen? fontos mert ha bejön és a kampánynak vége, a skirmish-el lehet még szórakozni, vagy olyasmi végtelenített játékmód mint az anno sorozatokban?
  • lammaer
    #62
    Hát főnök, az a probléma hogy PONT hogy nem bonyolult, de a felhasználói felület is úgy van megcsinálva, hogy minden világos, áttekinthető, "inutitív" legyen.

    Szóval kimondottan baráti a játékosokhoz, és pont az a probléma hogy miután sikerül hamar átlátni, kiderül hogy egy csomó dologban (pl csaták) túl egyszerű.

    Lásd egy korábbi hozzászólásom :)

    Összeségében nagyon jó iparosmunka, amolyan belépő szintű űrstratégia. CSak sajnos sokan többet vártunk, ez lett a veszte :(
  • Alienator
    #61
    Most készülök megvenni a játékot, de riasztó a bonyolultsága, menük, statisztikák "ezrei"

    annyira nem megy az angol hogy mindent megértsek, olyan alap-középfok közti a tudásom. van jó tutorial? kevesebb angol tudással is érthető? ha igen, meg is veszem. globalitás, űr, stratégia. nyerő trió nálam. az IG2 és a hegemonia nagy favorit volt anno.
  • Pluskast
    #60
    Na ja. Bár mondjuk ez "csak" egy galaxis a végtelen számúakból:)
  • lammaer
    #59
    Ez azért vicces mert ugye a játék neve ENDLESS space :)
  • Pluskast
    #58
    Nekem az a bajom, hogy a játék térképe túl kicsi. Még akkor is ha legnagyobb méretet állítom be. Már 4 ellenfél esetében is.
  • Sunsetjoy
    #57
    Nem jelent meg hozzá valami értelmesítő patch, ahol nincsenek ilyen hibák benne?
  • Fenrir
    #56
    Nah jó, ez a játék egy vicc. Képtelenség megverni a gépet mert rá nem vonatkoznak az építés szabályai.

    Már majdnem megvertem a legerősebbet, a területe 70%-át elvesztette és direkt megnéztem, nem volt 14 fős flottánál nagyobb sehol neki.

    Erre előkap valahonnan egy 64+51-eset fejenként 28-30k erősséggel, ez egy vicc.
  • Kmarha
    #55
    mpontosítom az utolsó előtti mondatot: egyszer sem tudtam a játékot megnyerni.. csatát, ahogy utána is írtam, számtalanszor.
  • Kmarha
    #54
    plusz rakéta. A lézert és egyéb sugarakat el lehet felejteni, a rakétát fejleszteni amíg van rá erőforrás, és mehet a móka.

    Igaz egyszer sem tudtam győzni a túlerő miatt, de egy hadi hajóm seregeket győzött le :) A sáska had mondjuk mindig lenyomott végül :D
  • LSSAHPAUL
    #53
    Ez megesik. Ezért is kell alkalmazni a Paul 1.törvényét: Csomóponti törvény :D Ahol az ellenség betud törni azt kell védeni addig mig megnem csappan a hadereje, és ebből a csomópontból egy másik hőssel egyet lehet 'arrébb' lépni, elfoglalni, és így tovább, max 2 front van így. A csatát meg mondanom se kell hogy 1.fázis +50armor 2,3.fázis: nano r.repair kell játszani, így kevés sebesüléssel meglehet úszni a dolgot, elméletileg egy 20-as hőssel végtelen túlerőt lelehet győzni :)
  • Kmarha
    #52
    Hát.. pár napra jó játék volt. Előnye hogy egyszerű, pihentető kis kattingatós. Hátránya, hogy egyszerű, pihentető kis kattingatós :)

    Legalább megjött a kedvem egy kis IG2-re!

    Amúgy csak én nem találtam valami beállítást, vagy tényleg nem lehet az űrcsatás üzeneteket pause-álni? Kicsit idegesítő volt, hogy 3 fronton harcolva, csak 1 csatát irányíthattam a másik kettő automatán ment (egyszer gyors volt és sikerült kettő csatára is manuált nyomnom.. hibával ki is dobott a gép :D)
  • LSSAHPAUL
    #51
    IG-nek kibaszott nagy filingje volt. Pl asszem az ig1-ben már mindent mondott, pl kevés az élelem az x bolygón. Meg a hajók mozgása is valahogy szabadabb volt nem ilyen vonalakon mentek :) az egész olyan volt hogy teljesen bele élhetted magad, soha nem fognak ilyet csinálni. Hú mekkora idióta szinészek voltak a kormányzók :D mindig gondolkoztam hogy ez a csávó sunyi, tuti hogy csapda az egész :)
  • Fenrir
    #50
    Szerintem az open border a trade route-ok miatt kell.

    Btw azt hiányolom, hogy nem lehet kémkedni meg szabotázsokat csinálni mint az Imperium Galactica 2-ben.
  • Pares
    #49
    Ilyen beragadás nekem is volt, elég volt mentenem és visszatölteni, és máris tudtak mozogni.
  • Pluskast
    #48
    Nem lehet, hogy az azért van mert nincs közted és a másik faj között open border?