367
Endless Space
  • Sippie
    #287
    Najó látom csak csalónak tudták megírni az AI-t. 80 kör után 1/15-ös flottával rohangál? Vicces nagyon...
  • Sippie
    #286
    Üdv!
    Valaki magyarázza már el, hogy van az hogy én a scoutommal nem tudok a másik faj bolygójához menni, ő viszont lazán belép az én területemre?
  • Sunsetjoy
    #285
    Nos úgy tűnik (lekopogom), hogy még karácsony előtt, illetve karácsonyra kész a fordítás első teljes változata (vagyis ami annak tekinthető, esetleg hibajavított változatok elő fognak fordulni). Megpróbáljuk majd minél jobbra és minél több változatra aktualizálni a fordítást (pl. 1.0.5 mellett 1.0.14 vagy 1.0.38 változatra is)
  • Sunsetjoy
    #284
    Itt (meg úgy általában szinte mindenhol) a patchek visszamenőleg tartalmazzák a korábbiak tartalmát.
  • nyirog
    #283
    hali, EZ a peccs tartalmazza az előzőeket is?
  • Sunsetjoy
    #282
    Óh, ez nem igazi haladás... nincs már annyi időm. De remek segítségem akadt!

    Anno 3-4 hónap alatt segítséggel lefordítottam a Galactic Civilization első részét. A másodiknak sikerült 2,5 évet adni:)
  • cataflam02
    #281
    Jól haladsz :) Remélem karácsonyra meglesz a teljes fordítás.
  • LSSAHPAUL
    #280
    Kezd legkönnyebb nehézségi fokozaton, azért is főleg hogy legyen 'alanyi jogod' :D újra játszani 1-el nehezebb fokon, és így tovább endless-ig.
    United-re írok pár szót:
    1-7 kör: jobb oldali felső tech (tech fejlesztési bonusz épület)
    faszom, bocsi de inkább nézd át a 278 hsz-t, levan írva kb 5x hogy kell kezdeni, játszani stb.
  • rexsimus
    #279
    Hali!
    Megvettem a játékot, és eddig bejön.
    Tudnátok adni pár tippet ami megkönnyíti a kezdeti indulást, illetve segít elsajátítani a játékot?
    Üdv,
    rexsimus
  • Sunsetjoy
    #278
    Új verziós fordítás, a 0.65, kb. 60% fordítva.

    A verziószám még mindig 1.05, de jó lenne, ha valaki egy frissebb változattal kipróbálhatná, hogy ellenőrizze, hogy hol van benne hiba esetleg.

    http://sunsetjoy.magyaritasok.hu/download
  • lammaer
    #277
    Nézegetem, de odébb van az még... nem szeretek nyálat csorgatni hónapok/évek múlva kijövő programra :D
  • Renegade
    #276
    cool, meglesem majd patchel, addig nézz át M.O.R.E. topikba, hátha kedvet kapsz újra a MOO2-höz :-)
  • lammaer
    #275
    Fantasy ügyben szerintem kukkants rá a nemrég kijött Fallen Enchantress-re. Nagyon pofás és a tartalom is jó, nekem tetszik (csak sajnos az 1.0 verzióban az AInak nagyon magafelé hajlik a keze, az 1.01 amiben ezt némileg orvosolják pedig még nem található virágboltban).
  • Sunsetjoy
    #274
    Van benne igazságotok. Bár én a nagy öreg 4x-ekkel nem játszottam, mivel PC csak 2001 óta van birtokomban, és a váltás miatt kicsit eltávolodtam a stílustól, amelyet még Amigán kedveltem meg abból a kevésből, ami elérhető volt hasonló téren.

    Amúgy kicsit lemaradtam a fordítással a beígérttől eltérően 2 héttel később, ezen a hétvégén lesz egy olyan 60-65%-os fordítás.
  • Renegade
    #273
    Szomorú, hogy erény, a kvázi bugmentes release, de sajnos igaz :-)

    Valóban vannak jó ötletek, pl SOTS 1 (azért a galaxist végigzabáló event szörny vagy a random tech tree az priceless), de ugye ott egyszerű volt a bolygó management, sekélyes az ostrom. A GALCIV szódával elment.

    És biztosra veszem, hogy ez nem rossz játék, mert jó viszhangja van a neten, meg a naprendszer management is ötletes, na de a csatáknak csúfolt valamik, jaaaaj. Viszont egy MOO2 1vs1-nek valószínüleg a cipőjét sem foghatná meg.

    Fantasy fronton cserébe még siralmasabb a helyzet, mert volt a Master of Magic meg az Age of Wonders (a Heroes széria szvsz más koncepció).

    Nem tartozom a régen minden jobb volt csapatba, egyszerűen csak nem értem, ha már egyszer megcsinálták, miért nehéz reprodukálni. De ha már kiadók, meg indyk, akkor majd hátha a M.O.R.E :-)
  • Pares
    #272
    Szerintem a legtöbb eseteben az a baj, hogy Indie cég csinálja. Ha állna mögöttük valami nagyobb pénzeszsák, meg nem lennének rohadt határidők, akkor simán jöhetnének a jobbnál jobb játékok. Az ötletek megvannak, a tehetség is látszik, csak a pénz meg időhiány miatt jönnek ki olyan negyedkész szarok, mint a SoTS 2 vagy a Legends of Pegasus. Mondjuk az Endless Space bug-tanilag nagyon meg volt csinálva, semmi összeomlás, nagyobb in-game hibákat sem találtam benne megjelenéskor, csak kicsit egyszerű gameplay-ileg, ezért már sajna meg is untam.
  • Renegade
    #271
    Irigylem azokat, akik élvezettel tudnak ezzel a játékkal játszani.
    Remélem jók lesznek az eladások és hátha újra divatba jön a 4x stílus. Azért szomorú, hogy ez sem ér fel a MOO2-höz.
    Megdöbbentő, hogy 1996 óta mennyire visszafejlődőtt ez a stílus :-(
  • Sunsetjoy
    #270
    Épp hasonlítom össze az 1.05 és az 1.0.29 patch szövegfájlját...

    Muszáj volt cserélgetni, bazz...nem volt az úgy jó?

    Growth plan -> Growth Plan
    Gives an approval malus per system -> Gives an approval penalty per system
    Unlocks the eponymous technology -> Unlocks the technology of the same name
    Corvette-> CORVETTE
    Giga -> GIGA

    Mondjuk nem sok, csak vagy 200 sor, de bizonyos cserékben nem látom a teljes rációt...
  • hungaroborg
    #269
    Na, pár körön túl vagyok. Most már 5 ellenfelet rakok, (mindig random) és seriouson vagyok. Azt vettem észre, hogy annál könnyebb a játék, minél többen vagyunk. 2-3 ellenfélből az egyik látványosan el tud húzni, aztán hali. Nem tudom, hogy a pontozás mi alapján történik. Én mindig a legutolsó helyen kullogok, de még az előttem lévőnek is dupla annyi pontja van mint nekem, de csatánál olyan nevetséges konfigokkal jönnek ellenem, hogy 2-3 manual csata után már csak nyomom az auto gombot. Voltam sowers-sel, kajás épületet nem is húztam fel egyszer sem, csak ipar. Mire eljutottam volna a kaját iparrá alakító épületig, már megnyertem a játékot. Craverseket szerettem. Hardon voltam 3 ellenfél ellen. A 67-ik körben az egyik ellen háborút akart, hát megkapta. Ugyebár -20% ship cost, large fleets affinity, a legnagyobb még 1 command cap-et elfoglaló hajót teleraktam még akkor csak az egyes szintű rakétákkal és 30 kör után színe sem volt az ellenségnek. Teleblokádoltam 1-2 hajós kis flottákkal az egész birodalmát (80 dustba került egy hajó, csak hajótest tele rakétákkal), 2 nagy sereggel meg eltakarítottam minden jelentősebb ellenállását. Aztán csak várni kellett, míg letelnek a körök és hirtelen dupla akkora lett a birodalmam. Hullottak a hajóim, de sok lúd disznót győz alapon bedaráltam szépen. Nem értem a craversnek ezt a locust pontos izéjét mire jó. Az elején úgysem segít, mert 10 helyett 12 dust hű de nagy segítség, amikor meg már magas techen foglaltam el valamit, akkor meg az exploitationök nem sokat osztanak szoroznak. Bár azt tapasztaltam, hogy mégis, de akkor még nem jutottam el odáig.
    Most Horatioval vagyok seriouson 5 ellenfél ellen. Beszorultam az elején, mire applied kasimir ki lett fejlesztve, ott gubbasztottam a sarokban. Szerencsére a szomszéddal jó volt a viszony, egy kolonizáló hajóval átmentem rajta és a galaxis közepén megvetettem a lábam egy 6 bolygós naprendszerben. Szerencsére volt egy Horatio, pilgrim, UE, akik pozitívan álltak ténykedésemhez, tőlük nem kellett tartanom, pilgrim kisegített dusttal ha kértem :) , úgyhogy tudtam fejlődni. Sheredyn nem szeretett annyira, ő senkivel nem ápolt jó viszonyt, így hát megtisztítottam tőle a galaxist. A végén láttam, hogy még volt egy UE szegény 4 naprendszerrel. Gondoltam ne foglalja ott a helyet... Ekkor kezdtem el terraformálgatni, egyszerre nem merem őket megtámadni, mert pilgrim-UE szövetségben van és ketten igen-igen erősek. A másik Horatio megszorult, már látom az esti programot... Ja igen, terraformálás. Először teleraktam lávával a naprendszert, majd ahogy néztem, a tundra jobb lesz. Igaz, hogy kevesebb ipart ad/population, de többen férnek el rajta. Aztán át terraformáltam az egészet jungle-é. Az ad a legtöbb ipart, szintén csak a population plusz miatt, aztán kajaépületek, kaja-ipar átalakító és most olyan 4000 ipar/turn a naprendszerem teljesítménye. Ez látja el az egész galaxist csatahajókkal. Még egy-két ilyet csinálok és szerintem nem lesz ellenfelem. Ugyanezt megcsináltam, hogy mindent átalakítók arctic-ká és tudomány, de kipróbálom, hogy óceánozok egyet. Odáig még nem jutottam. Majd ma este.
    A hajókra egy idő után csak lézert rakok (collapsor beam és afelett). Ritkán jutunk el a medium range-ig is a csatában, pedig néha jó lenne a nano repair miatt.
  • LSSAHPAUL
    #268
    Szokatlan volt a kártyás űrcsata, illetve a bolygó foglalás földi harc nélkül, bizonyos bolygó védelem vs közelharc érték alapján x kör múlva történik meg.. de úgy néz ki hogy ráhibáztak mert egyszer csak azt vettem észre hogy minden nap órákat játszok vele :) sőt, multiban haverokkal gépek ellen nagyon jó, utoljára még age2-ben éreztem ekkora kihívást :), jah összeraktam magamnak egy saját népet azzal tolom, nálam csillagos ötös a game.
    A patch-ek persze hogy jót tettek, az ai nagyon buta volt :) sőt volt egy olyan bug hogy ha bolygó ostrom volt valahol és elfogyasztottam a támadási lehetőséget, de a gépnek még sok flottája ott volt akkor save,load és hoppá az összes flottája rám támad :) ergo nyertem pár kört,stbstb.
  • NPite
    #267
    Csak most akadtam rá erre az első ránézésre kellemes űrstratégiai játékra. A megjelenéskor sokan lehúztátok most mi a helyzet? 1.0.29 az utolsó javítás előnyére változott a játék?
  • pocoksari
    #266
    egy 50 pop feletti rendszer már pár nap alatt leképez egy maxos flottát (ez nálam 11 db nagy hajó)...ugye én a saját népnél a +hp-t, +tűzerőt és a +rakhelyet is beválasztottam, így kifejezetten erősek a hajók és kompenzálják az endless fokozat gépi előnyét, amit a sophonsos techfölényem túlerőbe visz át
  • pocoksari
    #265
    hehe, akkor másnál is működik a kérés :)
    nekem 110k volt a legtöbb dust amit kaptam, igaz, egy techet is adtam cserébe...a pénzből meg körönte maxra lehet építeni egy bolgyót...

    ha több játékos van, akkor a cserélgetés sokkal jobban megy...meg csinálj egy saját népet magadnak, úgy a legszórakoztatóbb :)
  • hungaroborg
    #264
    Rájöttem, kiírja a végén, hogy mi volt a baj. Újrajátszottam az egészet, megint kikaptam, de... Amúgy az előbb Amoebaval voltam, horatio és cravers ellen. Én voltam "középen". Horatioval szövetséges voltam, cravers természetesen háborút akart, hát megkapta. Aztán egyszer csak you are defeated lett. És akkor a majdnem revans. Most Horatio volt középen, de ők ketten osztoztak a galaxis felén. Horatioval szövi, cravers powerkodik. Most Horatio volt középen. Kipróbáltam a dust kérést, very close-nál 15000-45000!!! közt adott csak úgy. Amiből 4-nél több volt, titanium, meg ilyesmik, elcseréltem technológiára (3 titanium egy terran terraformálásért szerintem jó alku), de horatio így is elhúzott. A végén kiirtottuk craverst, gondoltam legyen egy supremacy victory, kiképeztem egy olyan hajóhadat, amiben 5 invasion modul is volt hajónként, aztán gyorsan leave alliance, war és invade home planet. Nagyszerű, flottám 90%-a egy helyen, ezt nem védi ki, gondoltam....Már csak egy kör volt hátra az invázióból, (0.14-es patch után kiírja ugye) END TURN és megjelenik a táblácska, hogy...

    ...You are defeated. Mi van már megint???? A cravers home planet az enyém, most foglaltam el horatio home planet-jét is, aztán látom, hogy a végén kiírja, hogy horatio összeszedett 750000 dust-ot. ÓÓÓÓÓóóó, vazze. Azt end turn előtt szedte össze, én meg end turn után foglaltam el, vagy mi a f..sz? Most betöltöm az utolsó 8-10 kört, lelejmolom tőle az utolsó fillérjét is, berepülök a home systemhez, lejmolok még tőle pénzt, aztán háború és ha vesztek, akkor nem tudok mit csinálni, csak a military, vagy supremacy victoryt hagyom meg. Cravers nevetségesen gyenge, még az én naprendszereim is jobbak nála, de horatioéi brutálisak. Remélem nyerek már egyszer ebben a felállásban. Karnyújtásnyira van ugyanis.
  • hungaroborg
    #263
    Namost mi van?????? Egyszercsak kiírja, hogy defeated lettem. Már az enyém volta fél galaxis, 3 rendszere maradt az egyik ellenfelemnek, erre bumm. Tudom, hogy több opció is van, de honnan tudom, miben győztek le?
  • Sir Quno Jedi
    #262
    Nagyon idegesítő a manuális csata. Én többek között emiatt nem is nagyon tolom már.
  • hungaroborg
    #261
    Visszatöltöttem, nincs ceasefire. Végigsöpörtem rajtuk. Amoeba hajói 90%-ban csak kinetic-sesek voltak, de nevetségesen gyengék, sophon-é i meg yotta flotta rakétákkal. Úgyhogy két hajóosztályt indítottam. Az egyik határon 15 flak volt egy hajón, csatánál camouflage, a másikon meg 13 beam, csatánál meg deflektor kártya. Kinetic pajzsot nem fejlesztettem, inkább a beam vigye le az egész ellenséget már az első hullámmal. A rakéták ellen meg kell a védelem, mert azok nem semmisülnek meg, ha ki van lőve a hajójuk. A csatát nem lehet valyhogy felgyorsítani? Hülye auto, mindig csinált veszteséget, manuallal jobban sikerült mindig. Elunom, mire körönként 15 csatát végigvárok az arrival résznél, meg a making reportnál.

    Szerintem nehezítek megint egy-két fokozatot. Van még pár kombináció...
  • Sir Quno Jedi
    #260
    ebbe én is belefutottam
  • hungaroborg
    #259
    Jó lenne a hadüzenet, ha bármilyen opció lenne ilyenkor a diplomácia menüben, de üres, mint az első körben...:(
  • LSSAHPAUL
    #258
    hehe, jah. Minden nap toljuk 3-4en haverokkal gépek ellen, de az állandó téma hogy én itt ragadtam be, ő ott nem tud keresztül menni :) elég megfejtetni ilyenkor hogy mi van. Pl háborúban van x y de y bolygója z területén van akivel csak béke kötése van x-nek, és nincs open border stb, lehet még bonyolítani hogy j-csak úgy oda tévedt és viccből nyomott egy def-et a bolygó rendszerre. Jah ráadásul 0.14-el játszunk amiben pont ezt javították volna. A legtöbb esetben csak hadüzenettel lehet megoldani a krízist, mert open border & peace-re nincs lehetőség.
  • pocoksari
    #257
    pl. nálam gyakran előfordul az is, hogy nem 1-el csökken körönként a 20 körös tűzszünet, hanem 2-3-4-5 -el

    az ingyen dustkéréshez jó viszony kell...warm/very close mondjuk...friendlyre is szokott adni

    a folyamatos dust adás meg nem működik...cska az egyszeri szállítás működik jól

    szövit meg nem szabad kötni, nekem a szövetséges mindig lebékézett az ellenféllel és az szívás, amikor el akarod hozni a bolygót és arra ébredsz,hogy már béke van....
  • Sir Quno Jedi
    #256
    Ez az egész diplomáciai rész egy ultranagy fail a gammában szvsz.
  • hungaroborg
    #255
    Ja azt elfelejtettem írni, hogy igen, ők szövetségesek. Viszont bosszantó, hogy ő megtámadhat közben és én nézzem tétlenül. 20 kör elég is lett volna új fegyverek kutatásához és felszereléséhez, de így nincs több ceasefire. Nem lehet őket összeugrasztani valahogy?
  • Sir Quno Jedi
    #254
    Nyilván ők szövetségben voltak egymással, így ha egyikkel tűzszünetet kötsz, akkor a másikat sem támadhatod meg.
  • hungaroborg
    #253
    Ja, a fegyver fejlesztésre tényleg nem kell rakni, nem szeret támadni. Most ki sem fejlesztettem semmi kisebb fegyvert. Felmentem personal shielding-ig, aztán egyet jobbra, egyet balra és azokkal szereltem fel a hajókat.
  • hungaroborg
    #252
    Leírom konkrétan, hogy volt. Én Hisshoval, amoeba és sophon ellen. Mindkettővel béke, open borders, de nincs alliance. Én 7000 pont, amoeba 9000, de nevetséges flottákkal, sophon 6300 pont, de ha akarna, letarolhatna, mert olyan flottái vannak, hohy csak lesek. (Nem is értem ezt a pontozást.) Oké, menjünk. Amoebanak háború, 5 naprendszert elfoglaltam, sophon háborúzni hív pár kör után, de nem támad. Számítottam rá, haderőm 90%-a sophon határon gyülekezik. Amoeba szánalmasan gyenge hadvezetés terén, 5 flottával gyakorlatilag ellenállás nélkül haladtam. Egyszercsak pont 3 naprendszert foglaltam el tőle egyszerre, következő körben mindkettő ceasefire-t kér. Amoebanak refuse, sophonnak megadom, erre nem tudom amoebat támadni. A frissen elfoglalt naprendszereimet erre visszafoglalja úgy, hogy még ott állomásozik a flottám és semmit nem tudok csinálni. Ő ugyan meg tud támadni, de hülye lenne, ha visszafoglalhatja ellenállás nélkül a naprendszereit. A diplomácia nem él, semmi opció nem jelenik meg. 20 kört nem akarok várni, megtudni mi lesz, mert ő folyamatosan nyomul visszafoglalni a cuccait. Lehet, hogy outpost cucc lesz, mert az én saját naprendszereimet nem támadja, de ha kisebb haderő van, annak nekiugrik. De akkor én meg miért nem tudom újból elfoglalni, mert akkor neki is outpost?

    A diplomáciás cserélgetést kipróbáltam, de nekem ingyen nem adott semmit. 1 dust-ot is kipróbáltam, de még azt is visszautasította. Adtam el neki pár titanium-ot per turn 750 dust-ért, azt elfogadta, de csak abban a körben lett több pénzem, nem per turn x ideig. Technológiát adtam-vettem-cseréltem már, de ha elölről kezdem, hamarább fogok nyomulni ezekkel.

    Mondjuk szar, hogy egyikkel ceasefire és akkor minddel az. Betöltöm újra, aztán nem lesz ceasefire (csak sophon nehogy megtámadjon). Majd megmutatom neki, milyen a hissho haragja.
  • pocoksari
    #251
    én is találkoztam már ilyennel a legelső játékomnál, majdnem letöröltem a játékot, mert a gép ellen nem szoktam elveszíteni semmit...

    amikor bolygót kérek vagy csak simán tűzszünetet kérek, akkor előtte kitisztítom őket a saját területemről vagy olyan bolygót nem kérek, ami körül köröz flottával és a határbolgyókat védem...de ez valami outpostos bug lehet, amivel mostanában azért nem találkozok, mert 100 kör felett kezdek el érdemben harcolni

    a diplomáciás cserélgetést nem próbáltad?
  • hungaroborg
    #250
    http://forums.steampowered.com/forums/showthread.php?t=2789819

    Vagy ez lenne? A másik AI-al ceasefire, de ekkor ő miért tud támadni? Neki nem tűzszünet?
  • hungaroborg
    #249
    Most teljesen megakadtam. Háborút indítottam az egyik AI ellen, mire egyszercsak nem tudom támadni. Ő viszont tud és sorra foglalja vissza a naprendszereit, de én nem tudok semmit sem csinálni. Hiába rakom ki, hogy guard, nem történik semmi, meg nem tudom támadni, a diplomácia nem működik. Semmi opció nem jelenik meg.
  • pocoksari
    #248
    szoktam használni, de nekem a gép adja a pénzt...most pl. körönként 30-35k dustot kérek és kapok tőle ingyen...ezt helyből tolom bele az épületekbe, de 200k-t megtartok, mert ha hadat üzenek és a halott hőst kell gyógyítani vagy mindenképpen kell egy maxos flotta valahova, akkor tudjak vásárolni...meg ugye, akkor a gép nem fog adni már, ha hadban állunk

    a stratégia baromira egyszerű:
    1. teszed a dolgot, felfedezel, mindent kolonizálsz, amit lehet (cél: nagyobb alapbirodalom, mint a gépnek)
    2. techben kutatod az alsókat, kivéve sereg és mész arra a techre, amelyikkel cserélgetni lehet, asszem 3. körös
    3. géppel béke, amint csak lehet (ha kell, akkor techet vagy ásványt adsz), határok megnyitása, kooperáció, ettől meg fog szeretni
    4. úgy kutatsz, hogy valami a gép számára értékeset fedezz fel (tehát nem mindig a legkisebbeket, katonait nem is kell kutatni), ezt elcseréled egy másikra, amit továbbcserélsz egy másik géppel...a lánc elindításához elég 2 jó tudomány, azzal simán középmezőnybe vered magad...ha nem jön össze (50 körig meg kell lennie, mert a gép nagyon elhúz), akkor ásványt adsz (ha van alap 10+ bolygód huge pályán, akkor lesz olyanod már, ami nem is kell, ezt meg elcserélni pláne megéri)
    5. ha a gép tesz ajánlatod, akkor nem visszautasítod, hanem visszaeszed tálcára, akkor nem haragszik meg, ahogy láttam
    egy idő után friendly, warm, very close-ra átáll a gépekkel a kapcsolat és akkor kérsz pénzt, de semmit sem adsz és ebből fejleszted az ipart
    6. amikor van pénz, akkor ugye leveheted az adót, én ezért vagyok sophonsal, mert az 0 adó mellett ad +50% techet és a parasztok is szeretik az adómentes életet
    7. ha ügyesen cserélgetsz és kutatsz, akkor a sophons gépet is lehet lépni techben, ami azért kell, mert ha megtámadsz valakit, de nem feltétlenül akarod a fél flottát felkenni rá, akkor a béke mellé ajánlasz pár semleges tudit (pl. terraformázás stb., ami katonailag nem üt vissza azonnal) és elhozol 1-2-3 bolygót (még ásványt szoktam adni, főleg olyat, ami a kiválasztot bolygókon van)
    8. pénzt ingyen csak jó viszony mellett ad, de amikor nekiállsz cserélgetni és a te ajánlatod kicsivel több, akkor érdemes egy kis pénzkéréssel kiegyenlíteni az ajánlatot
    9. ha egy nép nagyon le van maradva, akkor techet adsz neki és ásványt kérsz, az bármire jó lehet még...annyi a lényeg, hogy az amúgyis erőset ne erősítsd, ha nem akar 1:1-ben cserélni