367
Endless Space
  • hungaroborg
    #247
    A hajókat mondjuk mindig a legmodernebb cuccokkal rakom fel. Már ami nekem a legmodernebb. Az ott a personal shielding körüli blokkot szokta jelenteni nálam. Aztán megindulok.
  • hungaroborg
    #246
    "a tech is csak akkor ér valamit, ha használod is, tehát felépíted a fejlesztéseket a bolgyókra és képes vagy a fejlesztett hajókat legyártani "
    Erre sajnos rájöttem, épp ez a gond:) Buyoutot szoktad használni? Mire az alap kis épületeket felhúzom, eltelik 30-40 kör és utána kezd valami produkciót mutatni a naprendszerem. De tuti, hogy már az elején b...om el az egészet. Nem szenvedek, mert látványosan nem vagyok lemaradva, de amiket itt írtok, meg látok, meg a géptől elfoglalt naprendszerekben amit tapasztalok, igencsak kis tök alsó vagyok még.
    Opció 1: nincs buyout, csak építkezés, minden bolygóra a neki megfelelő exploit, a benzineskanna (+10 industry), planetary institute, magnetic field és aztán a többi. Ez még éppen-éppen elfogadható, de 30-40 kör minimum, mire produktív lesz a naprendszerem.
    Opció 2: buyout mindent, vagyis amire van pénz. Ez nálam az exploitation, benzines kanna, planetary institute és kész. Nuku zsé. Az összes többi meg évek múlva lesz kész.
    Meg tényleg, az első néhány 10 kör maga a szenvedés pénz tekintetében.

    A magnetic fieldre rámegyek már az elején, lehet nem kéne, majdnem 15 kör, míg kifejlesztem, addig lehetne mást is. Na mindegy, majd rájövök szépen lassan, csak mint írtam látva másokat...:(

    A bolygókon lévő nyersanyagot kihasználom, a virágok, mert az artifactok viszik a hátukon az egész birodalmamat:)
  • pocoksari
    #245
    a kreált sophons alapú népemnek csak +10% techbónt adtam
  • pocoksari
    #244
    a tech is csak akkor ér valamit, ha használod is, tehát felépíted a fejlesztéseket a bolgyókra és képes vagy a fejlesztett hajókat legyártani (magyarul van ipar is)

    eddig 194 kör volt a max., első próbálkozásom endlessen, addigra lazán kijön a full tudi is...gyakorlatilag 150. körre megvan/meg lehet

    90k flotta? maxolt (teletöltött max. teches) flotta + egy közepesnél fejlettebb hős...az elméleti maximum nem tudom, hogy mennyi, ahhoz kell a +2 cp is, amivel a kreált népem nem bír...egy hős nélküli maxolt flotta kb. 50-60k tűzerővel bír és nálam kb. ennyit is tud leölni a 15-25k flották ellen harcolva...tehát durván 1:1-be váltjuk...

    a kép a 1,5 milla dust miatt gondolom jó későn..300 kör feletti szvsz, bár a másik oldalról a 30%-os adókulcs gondolom azért lett beállítva, hogy szép zöld legyen a kép, tehát így 250 kör inkább...alap 60-70% adókulcs simán lehet
  • hungaroborg
    #243
    Ti hányadik körig szoktatok eljutni? Vagy milyen tech levelig? 90k erősségű flotta hogy jön össze?

    Vagy csak normalon játszottam eddig és hamarabb nyertem, minthogy eljussak odáig? A Sophon magasan a legerősebb a tech miatt. Az előző játékom azzal ment és a tech miatt igen magabiztos voltam. Most meg szopok Hissho-val. 150 körnél még fele ott sem tartok, mint Sophonékkal ilyenkor techben. Hiába +50% tűzerő, ha én még tűzijáték rakétákat lövöldözök a defenderekkel dreadnoughtokra.

    Fenrir! http://www.sg.hu/listazas_msg.php3?id=1340892934&no=133 Ez hányadik kör után készült?

    Ezzel a játékkal el leszek egy darabig, látom. Végre valami kihívás. Persze ha kiismerem, lehet másként vélekedek majd.
  • Sir Quno Jedi
    #242
    Egyértelműen a tech nyer, ezé szoktam én is szopósokat indítani. Anno Ascendancy-ben mindig a hatkarú dinókat választottam, mer azok kivételes mérnökök és kutatók. Agyonba lehetett velük mindenkit szivatni... :D
  • pocoksari
    #241
    na, a gépek kinyírtak 3 ellenfelet, így csak 5-en maradtunk...mondjuk nekem nem sok hullok a háborúból...
    átvettem végre a vezetést techben és összpontban, hamarosan (pár kör) és a sereg is meg lesz, köv körben kigördül az első max teches csatahjóm is...szóval lassan helyreáll a világ rendje
    2 sophons van, 1 pilgrim és 1 sower...erőben is így jönnek

    mondjuk jól kibasztam magammal...felépítettem a kajából ipart átalakítót, amikor a bolygólétszám a fele sem volt a max.-nak, így leállt a legfeljettebb bolygókon a növekedés...most a kicsikről hordom át a nagyokra a parasztokat...mondjuk az meg jól megy, mert irgalmatlanul nő a népesség egy olyan bolygón, ami maxolt fejlesztésekben, de 1-es popra vissza van nyírva mindig...szerintem így akár gyorsabban is nőhet az össznépességem és nagyobb bolgyók (40+ lakosság) már maxoltak fejlesztésekben és ontják a csatahajókat...mivel a gép pénzén fejlesztem a bolygókat, így mág várok pár ~20 kört, mire nekimegyek
    ez a rohadék sophons nép idegesít a legjobban, nem csak most, hanem úgy általában...a tech miatt ők a legerősebbek, mert a kb. végtelenített ipar/pénz a high-tech cuccokat tolja a seggük alá mindig...ráadásul töménytelen mennyiségben
    egy united vagy pilgrim a közelükben sincs...
  • LSSAHPAUL
    #240
    A jól termelő géptől elvett rendszerekben nézd meg az épületeket, a planetary expl. nem ad annyi bonuszt mint egy két 'épület'.
    Minnél nehezebb fokozaton játszol annál inkább, sőt tedd fel a 0.14-es peccset :) nekem volt egy régebbi mentett állásom, betöltöttem a peccs után, egyből megtámadott egy régóta békében lévő nép, pont ott ahol a közelben se volt flottám(valszeg ezé).
    A terjeszkedésed tökéletes, annyit fűznék hozzá hogy a nem kolonizált, nyilván hozzád legközelebb lévő bolygórendszerekhez küldjél egy hajót, lehet akár colony is, ekkor nem lesz ott kalóz, hacsak nem pont kalózt akarsz termeszteni mint én :D
    Morált nem csak morálnövelővel lehet növelni hanem a déli techfában pl csatahajó fejlesztés mellett is van egy, ami túlnépesedés ellen jó.
    Illetve nézzed milyen luxuscikkeid vannak és azokat 'élesísd' (technoligiát kifejleszt, bolygót kolonizál).
    Persze azt mondanom se kell hogy a bolygókal illik picit javítani, a déli fában rengeteg ilyesmi van, de ami alapdolog hogy a lávából,barrenből artic-ot csinálni. Ha van időd akkor artic-ból vagy arid-ot(pénz) vagy tundrát(kutatás) csinálj.
    A sophon elleni harcban ajánlanák egy hajó konfigot: támadás: csak lézer, védelem: 50% rakéta, 40% kinetik 10% beam. Autó javítás mindenképp, hajtóművön viszont spórolnák. Csatában: barrier, nano,nano.
  • hungaroborg
    #239
    Hú, nyomtam hétvégén, nem is tudom mikor fogom kiismerni a játékot. Sophonnal voltam, normalon. Sheredyn volt az ellenfél. Simán letecheltem, legalábbis a flottái erősségét tekintve, de...!!!!! Amikor elkezdtem foglalni a területeit, iszonyat erős naprendszereket kaptam. Mindenből több százat termelt és csakis kizárólag atemporal finance volt a planetary exploitation. Én mindig olyan exploitationt rakok, amiből az adott bolygó a legtöbbet képes termelni. Ebből kifolyólag vannak science, ipar, dust naprendszerek. A magnetic field miatt science szerencsére mindenhol van, de a hangulat képes azt is lecsökkenteni. Azt hittem, hogy a hősömmel együtt 400 ipart termelő naprendszerrel én leszek a király, ezek a hajógyártó bolygóim, de őneki a sima naprendszerei tudtak ennyit, de mindenből. A kajából volt neki legkevesebb 300 körül. Gyorsan átköltöztettem a hőst, egyből 750-re felugrott az ipar. Az én dust termelésem egyenlő a nullával. Sok bolygóm van, úgyhogy a játék vége felé már 700-1000 dust jön per turn, de akkor is. Ha egy naprendszerem 50-et termel, már örülök. Kipróbáltam új naprendszer elfoglalásánál, hogy dustra nyomulok exploitationre, semmi termelésem, meg science-m nincs akkor, ha mindent megveszek, akkor meg pénzem nem lesz. (Meg sem birom venni, mert alapból nincs.)

    De azért jó játék, Az ellenség szeret háborút indítani? Mindig randomra rakom az ellenfelet, most normal vagyok Hisshoval, sophon és amoeba ellen. De ők mindenáron szövetkezni akartak velem. Jó, legalább tudok nyugodtan fegyverkezni...

    Ti hogy terjeszkedtek? Én azt csinálom, hogy már az első kolóniákat is minél messzebbre, lehetőleg kritikus helyekre, elvágva a gépet innen-onnan. Galaxis közepe tipikusan. A morálom katasztrofális, de kritikus naprendszerekben a hősök miatt folyik a termelés. Mire kifejlesztem a morálnövelő cuccokat, soká lesz még. Planetary institute, supermarket, colonial rights, de még így is. Amoeba kb fele akkora, mint én, őt sikerült beszorítani, Sophoné viszont majdnem a galaxis fele. Na ma este meglátom.
  • lammaer
    #238
    Tapasztalataim szerint a bolgyókon tespedő hősök sokkal lassabban fejlődnek... azok még csak 8-9es szinten voltak amikor a harcoló hősöket már-már kimaxoltam. Elvégre 1-2 jó csatás kör, és már lépi a szintet a harcoló hős.
  • pocoksari
    #237
    Ha hőst akarsz fejleszteni, akkor rakd egy bolygóra és fejlődik pl. a tiszta katonai hősöket is ott fejlesztem, dustot meg a szomszédtól kell kérni :)

    Elindítottam egy játékot megint endlessen, randomra raktam a népeket: 2 sophons, 3 sowers, 1 pilgrim, 1 united meg én...az egyik sophons baromi erős a rengeteg bolgyóval és nem tudom mire megyek majd vele, mert ugye ezért baromi fejlett is....most jön mindjárt a 100. kör, ahol vagyis ameddig át kellett volna venni a vezetést, de nem tudom...
  • Tuvok #236
    Nehogymár, hőst fejleszteni és (ha megvan a hacker képesség) dustot keresni jók azok . :) Később úgyis eltűnnek ha mindenki ural mindent .
  • Sunsetjoy
    #235
    Pedig talán vannak azért benne itt-ott változtatások..
  • LSSAHPAUL
    #234
    De jó a 0.14-hez is!
  • Sunsetjoy
    #233
    Nos, most már nem sendspace oldalra, hanem a fordítói oldalamra került fel a következő béta változat. Megpróbálok majd a hó végén kijövő új változatnál mellékelni frissebb verzióhoz valót, ez a mostani még az 1.05 változathoz van.

    Letölthető itt:

    http://sunsetjoy.magyaritasok.hu/download

    Felülről a harmadik:)
  • pocoksari
    #232
    dedede akkorisakkoris az
  • lammaer
    #231
    Ez aztán a stratégia :)
  • pocoksari
    #230
    elarulok egy 100%-os strategiat a kalozok ellen...ki kell venni a beallitasoknal oszt kesz

    nekem ez eddig hibatlanul mukodott
  • LSSAHPAUL
    #229
    Egész nap haverral toltuk multiban, hát még szerencse hogy easy-fokozatra tettük :) mert hogy nem állunk meg vissza tölteni akármi történik így elég érdekes :) Az elején megszivattak mindkettőnket a kalózok, volt hajó gyártva csak össze vissza voltak, egyesíteni meg nem jött össze mert a kalózok elállták az utat. Utána a gép jött egy ugyanolyan flottával mint az enyém. 6x játszottunk egymás után döntetlent, kb 4 forduló kellett hogy levágjak egy hajóját, ekkor már 3 hősöm volt a helyszínen külön flottával. De nagyon hosszú lesz, sehol nem járunk, nem sikerült foglalni még semmit, egymásnak adunk kölcsön pénzt flotta újításra stb, meg a tech-et cserélünk.
    Jah ami még poén volt, emberek csatlakoztak játék közben,és elkezdtek játszani a gépek helyett, de aztán megunták hogy lassan lépünk és szép lassan elszédelgett mind.
  • pocoksari
    #228
    az elején nincs hajóm, a végén pedig több és jobb van és többet is gyártok, mint a gép, szóval sokat nem számít...főleg, hogy most belegondoltam, hogy 10k/flottába kerül...inkább legyártom
    2-3 körönte dobom ki a ráncfelvarott verziót, szóval igazából pénzem se lenne rá...
  • Sir Quno Jedi
    #227
    namost tutorialban szííípen elmesélik a retrofit-et, anélkül elég érdekes tapasztalt hajókat életben tartani eleinte...
  • pocoksari
    #226
    na, rakok egy képet:
    Kép1
    ez volt a legnagyobb (inkább legerősebb) flottám...csak nagy hajókat használtam, a legnagyobbakat nem...beam fegyver és flak védelem + 1 javító +2 pajzs
    sajna nem mutatja a felugró ablakot valami miatt
    véletlenül bekapcsolva hagytam a tudományos győzelmet...szóval vége lett...a vicc az, hogy ha ezt tudom, akkor teljesen másképpen csinálom pl. nem kutatok ki olyan fegyvereket, amiket tuti nem hasnálok, hanem célzottan a végső techre megyek...

    erről a retrofit opcióról meg remek, hogy csak most olvasok :D akkor baszarintana rá a gép igazán, ha ismerném is a játékot :D
  • hungaroborg
    #225
    Megválaszolom saját magam. Az ütközőbolygókra kell a buyout!!!!!! este kipróbálom ezt is.
  • hungaroborg
    #224
    Hát nem is más, de inkább kiirtom őket. Bár fleet hős kiképzésnek sem lenne rossz. De inkább kiirtom őket. Na majd meglátom estig. Ha sikerül normális keretek közé szorítani őket, akkor gyakorlótér lesz a bolygócskájuk.
  • Sir Quno Jedi
    #223
    Nem elég folyamatosan két flottával bombázni a két fisifosi bolygójukat??? Nem muszáj elfoglalni, az kész ráfizetés.
  • hungaroborg
    #222
    Ja, a buyout bonus mire jó? Arra még nem sikerült rájönnöm. Vettem egy-két naprendszerbe, de nem igazán láttam különbséget.
  • hungaroborg
    #221
    Ja, hülye kalózok. Most csak a jó bolygókat kolonizálgattam az elején. (Sophon, normal) A peremvidéken, vagyis a lehetséges ütközőbolygókon iparra nyomultam, hősöket is ide pakoltam, békét is kötöttem. Most azt próbálom ki, hogy a hajókra nem teszek semmit, csak legyen meg a hajótest, aztán majd retrofit. Ha csak az alap hajócskákat építem (Peta osztály), körönként kiköp egyet, van hogy kettőt is, de ha felpakolom mindennel, 3-4-5 kör míg megcsinál egyet. Szerencsére 1500 dust jön körönként. Remélem bírom majd, a fegyver ágat most fejlesztem még csak. Ja igen a kalózok. Az elején belefutottam egybe-kettőbe, ki is csináltam őket, erre most, hogy 2 bolygó maradt kolonizálatlanul elkezdtek csőstöl jönni. Nem vészes, csak mivel még nincs erős shieldem beam ellen, a 7-7 hajó pont egyszerre pusztítja el egymást. Ugyan "nyerek", de nem marad túlélőm nekem sem. Na sebaj, azt a 2 bolygót már csak azért is bekolonizálom, hogy kiírtsam őket. Gas giant, meg asteroid, nem akartam velük foglalkozni, de most már a kalózok miatt kellenek nekem. Sok fejlesztésem van, nem lesznek mínuszban. Majd csak sikerül megtalálnom az egyensúlyt a harci és az egyéb fejlesztések közt.

    Még azon gondolkoztam, hogy vajon azért volt kevesebb dust-om/turn az elején, mert normal, vagy mert sophon? De tetszenek nekem ezek a tudós csókák.

    A hajókra amúgy rakétát és beam-et raktam az előző játékban, ugyanezekre védelmet is, akkor Sheredyn nem volt ellenfél, a beam-re nem is volt szükségen, mert mindig első körben lerakétáztam őket, dehát newbie volt az még... Most a kalózok jönnek beam-mel, két flottát csak legyőzök, aztán kolónia és megyünk Sheredyn felé. Jó van science victory is, de azért 1-1 elleni normal játékban lövöldözzünk már egy kicsit. Igaz, hogy én ajánlottam a békét, de na...
  • LSSAHPAUL
    #220
    Az ai a játék elején csak is Kinetik fegyvereket használ ergó te deflektor páncélt teszel csak, illetve csak is deflektor páncélt visel ergo te rakétát teszel (esetleg lézert de a rakétához csak az első tech kell ami 1 kör). A kalózok szintén mint az AI ellenfelek.
    Később kb 100.kör megjelenik a kinetik-rakéta fegyverzetű hajókkal, ekkor neked is lépned kell, azonnal különben véged. A hajókat átkell építeni pénzel rakéta védelemre, a támadó fegyverzet maradhat, de ha új hajót gyártol már beam-fegyvert tegyél rakéta helyett.
    KB 150.körnél már vegyesen használja mind 3 fegyver típúst ezért neked is mind 3 védelmi rendszernek lennie kell. Fegyverzet pedig rakéta-beam legyen 50-50%-ban.
    Hőst nefelejts el képezni, ezt nem ragoznám, régebben írtam, illetve linkeltem a fejlődési fát. A harc kb ebből áll: 1.kártya:barrier, 2,3:nano repair :)
  • pocoksari
    #219
    de a defender csatahajok ellen eleg sovanynak tunik
  • pocoksari
    #218
    nem a hajok szama szamit, hanem a minosege...nekem a 100. korig nem is volt hajom...vagyis epitettem 2 felderitot, ha az szamit...a kolonereken kivul persze
  • hungaroborg
    #217
    Sziasztok!

    Eddig másfél pályán vagyok túl, tegnap kezdtem egy harmadikat.

    Első menet: Newbie. United empire. Tipikus tanulópénz. Hú de jó ez is az is, mindent fejlesszünk, aztán a gép úgy lerohant, hogy csak na. Félbe is hagytam.

    Második menet: Newbie még mindig. United Empire. Gondoltam, egyből be középre, minél előbbre tolni az arcvonalat, lehetőleg nekem legyen nagyobb területem. Sikerült is. Ugyan egy Kasimir közbeszólt, mert az én területemről csak féregjárattal lehetett benyomulni középre, de sikerült. Így kb. 10-zel több bolygóm volt, iparra nyomtam, szerencsére sikerült túltechelni a gépet is hajók terén, úgyhogy végigsöpörtem rajta. Itt a játék közepén volt egy kis fennakadásom, mert leesett a morál, sokba került konszolidálni, aztán figyeltem csak a bolygókat is, miket kolonizálok.

    Harmadik menet:
    Sophon, normal fokozat. Határozottabban lassabban haladok bizonyos téren. Zsé kevesebb, ipar lényegesen nehezebben fejlődik, csak terran-ocean-jungle bolygót kolonizálok, kivéve, ha nincs arid-tundrán valami pluszt adó. Techben már így is messzebb járok, mint az előző két játékban ilyenkor, pedig negyed annyi bolygóm sincs még. Itt is be akartam menni középre, az átjárót elfoglalni, néztem is, hogy majdnem középre rakott a gép, de sajnos az ellenséget is. Azért 3-4-gyel több bolygóm lesz, ha minden be lesz kolonizálva. Sheredyn az ellenfél, én elhalmoztam egy kis ajándékkal, béke van, addig megerősítem a peremvidéket. Kíváncsi vagyok, hogy haladok majd. Mostanra kkb. kiismertem a játékot, egetrengető hülyeséget (mindent veszek mindenhova, össze-vissza fejlesztgetek, stb.) szerintem nem fogok csinálni. A naprendszereim nem egységesek, kihasználom a bolygók adta lehetőséget. A peremvidéken, azért nyomom az ipart, kell a hajóépítés. Legközelebb nehezítünk kicsit, meglátom a csatákat még, hogy veszem az akadályokat.

    Még arra vagyok kíváncsi, hogy ha evil az ellenségem, akkor nem is lehet békét kötni? Mert ilyenkor azért ha 20-30 kört nyerek még, az is elég. Nekem még csak defendereim vannak, amikor az ellenség már 50 hajóval lófrál.
  • pocoksari
    #216
    nem olyan nehéz dolog jóban lenni, friendly és warmban vagyok az összessel, akit lerohantam azzal is warmban voltam pl.
  • LSSAHPAUL
    #215
    Ahhoz hogy tech-et cserélj tech-re jóban kell lenni valamelyik géppel, de kurva jóban ellenben kb 10:1 arányban hajlandó csak cserélni. Tudom, próbáltam a diplós módszert, amikor kivolt nyalva a segge akkor is csak kb 2:1 arányban cserélt, ergó én fejlesztettem őt :)
    A mostani játékomban egy percre se kötöttem békét egy géppel se, vagy war vagy cold war volt, lehetett látni hogy ezt megnyerem csak idő kérdése.
    Szerintem a diplomácia teljesen felesleges, ki is lehetne venni az ikonját :)
  • pocoksari
    #214
    amit elrontottal az az, hogy alabecsulod/becsulted a diplomacia erejet...a tech az egyetlen olyan amirt a gatyat is hajlando letolni a gep ha ugy akarod...techet kell cserelgetni techre es penzre ( meg nemi asvanyra) es a gazdasag szarnyalni fog, onnantol van egyaltalan esely

    jelenleg nem foglalkoztam olyan melysegben es mennyisegben a jatekkal, hogy nyerni tudnek maskeppen, eppen ezert a strategiad nagyra becsulom, rohadt szoszmotolos lehet, ami egy bizonyos pontig baromi elvezetes is, a sikerek plane...kivancsi leszek a vegere..en is gondolkoztam valami hasonlon
  • pocoksari
    #213
    gyakorlatilag az elejen azt hittem, hogy a nepen mulik a dolog, de most teljesen mas a velemenyem...egy jatekosra szabott nep sokat segit, de ha utolso az ember es nincs meg szukseges techszint + ipari kapacitas akkor semmit sem er az egesz, ha meg vezetsz akkor ugyis nyersz

    nagyjabol a kovetkezo lepcsofokokat latom a jatekban:
    - az 50. korig letre kell hozni azt a techet , amire a tobbiek vagynak (mert anyagilag osszeroppansz es a techversenyben ugyis elverzel)
    - 100. korig at kell venni a vezetest ( ehhez irgalmatlan sok penzt kell olni a prompt epitkezesbe)
    - 150. korig 30-40% bolygo , full tech es komoly hadiipar kell
    - a fentiekkel a 200. korig tuti nyersz
  • pocoksari
    #212
    elkezdtem megint endlessen, mert elozo jatekben hibauzeneteket irt ki vegig es nem volt tiszta a lelkiismetem a gyozelem tisztasagat illetoen...a gep valoban erosebb es aktivabb, de massziv elonyom van megis...mondjuk benyomott egy olyan uzit, hogy leneznek mert vagyok katonailag senki, de vettem 3 fullos flottat kp-ra es letoltam az egyik gepet - igaz, a leggyengebbet- , azota kussolnak

    most nekem van a legtobb bolygom, popom. es techben is vezetek...meg osszpontszamban is persze...egyetlen nyugtalanito dolog van : a legerosebb leszovizett a legfejlettebbel, aki szinten eros es jelenleg kettot nem merek megtamadni....szovit meg nem kotok

    most a 110-120 kor korul jarok...gyakorlatilag a katonai techek kozul hianyzik meg sok a tobbi keszen van majdnem
    vannak mar fullos rendszerek, igy most allok at a hajogyartasra
  • pocoksari
    #211
    és a gép megijed a 10k erős flottától?
  • LSSAHPAUL
    #210
    Nekem a végjáték érdekes szituációt hozott. Békeidőben (cold war, sose kötök békét, csak tűzszünetet mert endlessen nem lehet technológiát kérni életért cserébe :D) berepüléseket végeztem egész játék alatt olyan bolygókra amiket az elején felfedeztem, de mára már valakié, de nincs frissítve(még szép hogy nincs direkt ez a cél) a térkép így beenged diplomáciai szerződés figyelembe vétele nélkül. Megérkezés után nyomok egy szép kövér védelmet a bolygórendszerre. Innentől kezdve jogom van tüzet nyitni minden olyan hajóra amivel nincs békeszerződésem. Magyarul egy nép bolygó rendszerét védem a saját hajóitól. Ha gyárt egyet és kilépteti orbitális pályára már ütöm le. Így ezt végig csináltam a teljes határterületen.
    Kénytelen voltam még valamit kitalálni (a saját kalóztelep-en kívül) hogy valahogy harcoljak de úgy hogy engem ne lehessen támadni csak ha én akarok, mert az elpusztított hajókból jön a lé, és napi 4000-creditnyit kikell lőjek vagy csődbemegyek :D
    Szóval komplett népek lettek elhajótlanítva. Mert a drágáim nem fogták fel hogy igen béke van mindenkivel de ide nem szabad jönni mert leütnek.
    És így átvették az uralmat a kalózok a többi rendszerek felett:
  • pocoksari
    #209
    na, leirtottam mind
    azért a görény gép nem tudom, hogy hogyan számolja a harci értéket, de tuti osztja kettővel a valóságot...volt két bevédett bolygó kb. 30-40 flottával darabja...a baj az, hogy ennyire nem számítottam...az első körös támadásom nem sokkal, de ledarálódott
    az egyik lüke nép meg a semmiből 100k erőnyi hajót összekapott és leverte az egyik bolygót inváziózó sereget...persze ezt könnyen levertem, főleg, hogy 30k maradt meg neki a támadása után...de könnyelmű voltam, amit nem szoktam...

    arra azért kíváncsi lennék, hogy ha nem 50k vs. 10-20k csaták lettek volna, akkor mit kezdek a géppel...főleg ha nem ekkora túlerővel indulok...az egyik flottám elég erősre sikeredett, 110k volt

    viszont a végén elvártam volna egy hurrát vagy valami
  • lammaer
    #208
    infók az új addonról

    Sajnos semmi átütő, inkább egy nagyobbacska patch szintjén van (új faj, egy kereskedelmet áttekintő táblázat és némi fejlesztett AI, fejlesztett hős management stb).