6291
banner
  • hykao #4284
    Szerintem te nem elég kritikus szemmel játszol. :)
    Amúgy a korábbi írásaiból ítélve neki nem csak az általad említett bugokkal van gondja, ahogy nekem sem. Azok csak zavaróak, vagy akár még viccesek is lehetnek.
    Még azon is röhögök, hogy meztelenül jövök megyek a nomádoknál a végén vagy dupla napszemcsiben szállok fel a dombtetőn csak rám váró 213-as járatra (amivel vélhetően visszamegyek a városba...miután a kölyökkel elautókáztam egy elég unalmas átvezetőkkel tarkított úton a "galambdúcba" :D)

    Azonban ha végignézem a két évvel ezelőtti kamuvideót, akkor már értem, hogy mire vártam, és kicsit átvágva érzem magam. :)

    Ettől még jól szórakoztam majd' 200 órán át, tetszettek a zenék, némelyik jármű is, a hangulat, a sztori egyes elemei, az a fajta "őrültség", ami pl. tetten érhető a legújabb Wolfenstein szériában is (a Deus Ex kissé sivár komolyságával szemben) stb. de valahogy mégse áll össze az egész egy egységes komoly valamivé, nagyon sok a zavaros játékelem, zavaros, kusza dolgok, amiket fejben össze lehet rakni ugyan, de nem mindenki szeretne ezzel küszködni. :) Amíg jelenleg nincs se több, se jobb cyberpunk fronton, ez van, ezt kell szeretni...de hadd ne kelljen azért megsimogatni a fejlesztők buksiját. :)
    Utoljára szerkesztette: hykao, 2021.01.25. 14:29:24
  • hykao #4283
    Egosoftra írta szerintem.
  • hykao #4282
    AAA címről van szó, többszáz fejlesztőről, és a világ jelenleg legtöbbe került, és kiadott játékáról. Annak a cégnek, amiről írsz, 20 alkalmazottja van, és ebbe a létszám adatba lehet beleszámít még a könyvelő, a pénztáros, a takarítónő, de még a közértbe kiküldött kifutófiú, esetleg a gépelni sem tudó, de jól szopó főnöki titkárnő is. :) Nagy ígéretek mindig vannak, csak a CDPR esetében rendelkezésre is állt a lehető legtöbb idő, pénz, munkaerő stb. Még állami támogatást is kaptak, ami nem annyira jellemző ilyenfajta játékoknál. Tehát hihető volt a sok ígéret, főleg, hogy olyan rég vártak sokan valami ilyesmire... Hatalmas kampány volt-van, kecsegtető prezentációk, drága hollywoodi színész, csecsebecsék, limitált dedikált konzolok, könyv, új szerepjátékok, neves szerzővel a témában stb. stb.

    Na ehhez képest talán ez egy új szintje a béta szerű állapotokban megjelenő játékok műfajának. Steamen is meg máshol is vannak hangzatos igéretű termékek, de még egy Média Markt videojáték turkálójában is, kézbe véve egy-egy tokot meghökkentő játék ismertetőket lehet olvasni. Anno valaki külön sorozatot csinált a témából, Rossz PC játékok címmel, és nem egy játék magyar felirattal vagy szinkronnal volt kapható, hangzatos ígéretekkel a dobozán. Ám ezeket senki nem vette, nem vehette komolyan. Egyrészt az áruk miatt, másrészt pedig mert lehet a Média Markt turkálójában hallottál róla először. :)
  • lwb
    #4281
    Nem akarom elrontani a kedved, de épp most vittem végig a legújabb peccsen next gen konzolon (is) és egy CTD nem volt, egy t-póz nem volt, minden küldetés befejezhető volt. Ennél jóval bugosabb játékok is vannak jelenleg is a piacon, feltehetően játszol is velük te is.

    "Nem volt még játékuk ami megjelenés után 2 éven belül vállalható lett volna"

    Mármint kinek?
  • MerlinW
    #4280
    Miért játszana bárki egy bugos bétával, akár jól fut akár nem? Majd év végén ha játék lesz belőle, talán elővesszük újra. Én nem fogok 80 euróért a fejlesztők helyett bétatesztelni. Addig meg van ezer más jobb játék.
    Utoljára szerkesztette: MerlinW, 2021.01.25. 13:46:36
  • MerlinW
    #4279
    Ego az más tészta. Nem volt még játékuk ami megjelenés után 2 éven belül vállalható lett volna :)
  • lwb
    #4278
    Mostani gen konzolon tökéletesen játszható a játék. Még nem jelent meg a next-gen patch, de jelenlegi állapotában is 60 fps ps5-ön. Ha ps5-öd van, szerintem felesleges márciusig várni a next gen patchre. Ha lesz is benne RT konzolon, kizárt, hogy 60 fps-sel együtt lenne, és ha választani kell, hogy 60 fps v ray tracing, akkor 60 fps sokkal jobb.
  • RJoco
    #4277
    A CDPR nem emelt semmit sehova.
    Volt egy nagy hírverése és emiatt nagyot is bukott. Itt-ott.
    Nyugodtan keress rá az X Rebirth-re. A megjelenés után pár héttel 3000 Ft-ért vettem meg a CD Galaxistól, olyan állapotban került ki.
    Az X4 Foundation-t már nem is forgalmazták.
    Az Ego ugyanazt eljátszotta, mint Rebirth esetében.
    A fanatikusok azért elvoltak vele és beletoltak pár száz-ezer órát.
    Konzolra mind a kettőt szánták, de a mai napig nem jelent meg egyik sem, mert nem üti meg a mércét.

    Kíváncsi leszek, hogy tényleg megjelenik e a Cyberpunk PS5-ös verziója márciusban. Még jó, hogy nem vettem meg elővásárlásban.
  • Carlos
    #4276
    Elso bekezdessel egyetertenek ha early access lett volna felaron. Subnautica igy ment evekig es isten jatek lett (annak aki szereti az ilyesmit)
  • hykao #4275
    Ez a játék inkább béta állapotú, a kiadáskori állapotokat tekintve. Már eddig is az lett a tendencia, hogy az igazi tesztelők maguk a vásárlók. Ezt a tendenciát emelte egy másik szintre talán a CDPR, ahol már a bétatesztelők is a vásárlók. :) Ám még ezzel sincs feltétlenül baj, illetve máshogy fogalmazva egy dolog, hogy nekem vagy neked mi tetszik, vagy mit tartunk komolytalannak, amennyiben a vásárlók nagy része ehhez igazodik, erre van igénye, ezzel is megelégszik, akkor ez lesz a jövő.

    Nos végülis gondoljunk bele, hány akár majdnem elkészült játék ment a süllyesztőbe korábban.
    Ha tudták volna a valóságot, a játékosok nagy része - akik teli árakat fizetgetnek egy játékért PC-n vagy konzolokon - valószínűleg így is inkább akarták volna a játékot most, mint két év múlva, vagy kitudja mikor, vagy soha.
    Összességében a bugokon, mivel a legtöbb nem egy állandó, végzetes bug, jól lehet szórakozni, elröhögcsélni az első idegeskedések után.

    Én akartam volna inkább minden egyes új béta fázisban az aktuális Duke Nukem Forevert, még pénzért is, mint azt, hogy végül 14 vagy hány év után jelenjen meg (bár aki játszott anno a 3D-vel, az már csak nosztalgiából is élvezheti...) egy többszörösen kasztrált, megjelenéskor már (2011 talán) kissé korszerűtlen játék.

    Aztán amíg nincs egy műfajban olyan szintű kínálat, hogy el tud válni a szar a víztől, addig sajnos uborkaszezonban még a szar is jobb a semminél. :)

    A sci-fi talán még mindig ilyen műfaj a játékfejlesztésben. (a cyberpunkot is ide sorolom) Lehet, hogy elkerülte valami a figyelmemet, illetve tudom, hogy vannak főként indie kezdeményezések egy ideje a komoly(an vehető) sci-fi műfajban, ám valahogy amennyire élvezni tudok egy ilyen témájú filmet, addig ugyanennyire találom időről-időre, trendről-trendre az ilyen játékokat - kevés kivételtől eltekintve - kissé érdektelennek, nem olyannak. Tévésorozat szerűnek talán. Valahogy nem teremtődik ezekben meg az az atmoszféra, ami a kiemelkedőbb filmes alkotások esetében megvalósul.
    Még egy 2001 Űrodüsszeia is valahogy figyelemre méltóbb a szememben, annak ellenére, hogy több, mint 50 évvel ezelőtt készült, mint egy hmm hirtelen nem is tudom milyen sci-fi játékot említsek...
  • Carlos
    #4274
    Nem béta tesztelők kellenek oda, hanem tesztelők. Béta tesztelő: konkrét bétát tesztelő külsős emberek. Tesztelő (QA): belsős tesztelő aki a project egész időtartama alatt dolgozik a projecten.
    Tuti vannak tesztelőik. És 99%-ban biztos vagyok benne, hogy kb 100.000 bug van a JIRA-ban (vagy Bugzilla, Mantis, QC, akármi). Csak sajnos nem ezek a prioritások. A Devek tudják, a tesztelők tudják a lead-ek tudják... a fejesek pedig leszarják. Ez ilyen. Ezért lett szememben a CDPR egy komolytalan banda. 1x ugyanezt eljátszották a W3-al ott ingame kértek bocsánatot. Most eljátszották a CP2077-el ugyanazt. Ezek után senki nem fog hinni nekik. Aki meg mégis előrendeli a következő játékot 5 év múlva (W4) az meg egy barom.
    A Covid csak egy alibi kamu duma. Igen megnehezíti, de a mi cégünk ami nem szaros 500 fő hanem több mint 1000 (vilgászerte több 10.000) kb 1 hét alatt állt át. És a legtöbbeknek az iparban ez sikerült. Szóval ez BS.
    Utoljára szerkesztette: Carlos, 2021.01.25. 11:50:36
  • hykao #4273
    Nem pár van benne, hanem megszámlálhatatlan. Szinte mindegyik küldetés neve (vagy címe?), valami utalás. Nyilván ezek kiötlése nem vesz annyi időt igénybe, mint a tényleges egyéb munka. Az is lehet, hogy ezzel egy olyan ember foglalkozott, aki mással nem is tudott volna.
    (Bár a tetőn galambbal törökülésben ücsörgő halott Roy Batty kétlem, hogy 10 perc alatt meglett volna az ötlettől a teljes megvalósításig...apropó a Roy Batty-t alakító - ma már sajnos halott - színész egy másik nem is olyan régi, ráadásul Cyberpunkosnak mondható játék főszereplője, érdemes azzal is elbíbelődni, amíg jön valami normális folytatás, vagy DLC ehhez)
    És nem az a baj, hogy vannak, hanem, hogy túl sok idő ment el bizonyos dolgokra, más egyéb, fontosabb dologra meg nem maradt. A bugok felfedezésére lennének a béta tesztelők, persze ha lett volna idő effajta tevékenységre...hisz kamuvideókat nem lehet bug tesztelni. :D
    Azt is megértem, hogy nem voltak felkészülve egy zászlóaljnyi ember irányítására, összehangolására. Az is lehet, hogy ha nincs a covid, akkor meglehetett volna pont az a plusz idő, összehangoltság stb., ami már elég lett volna egy teljesebb végkifejlethez. Viszont ettől még a lényeg nem változik - sok idő ment el mai léptékkel (amikor évente-kétévente kiadnak pl. egy Assassin's Creed-et...) és sok pénz lett elköltve (a legtöbb eddig...) egy félkész, bizonyos tekintetben ragyogó, más tekintetben viszont silány hmm valamire. Nem lehet így az egyszeri játékos felhőtlenül boldog a megvásárolt termékével (termékeivel - ha idevesszük a megannyi cyberpunkos cimkézett csecsebecsét) - bár igaz a felhőtlen boldogság nemigen összeegyeztetheő a cyberpunk érzéssel. :)

    Kicsit azért úgy érzem magam, mint az átbaszott indián, akinek csillogó üveggyöngyöket kínáltak szép szavakkal, mosollyal aranyért cserébe. :D
  • Carlos
    #4272
    Egy easter egg berakása kb 10 perc. Modellek megvannak, csak be kell rakni és a szöveget megirni.
    EGy komolyabb bug kijavitása és újratesztelése napok. Szóval Az hogy van benne pár easter egg az semmi.
  • lwb
    #4271
    Elvileg azok mennek, de sokan visszaváltották, mások meg meg sem vették. Ez last genen érthető, de ps5-ön pl. teljesen játszható, 60 fps, olyan mint series x-en. És most azok sem tudják store-ban megvenni. Óriási bevételkiesés és nagy presztízsveszteség.
  • hykao #4270
    A megvásárolt és már feltelepített PS4 verziók sem futtathatók, amíg nincs újra a store-ban a játék? Vagy, hogy van ez?
  • lwb
    #4269
    Az elsődleges cél, hogy visszakerüljön a PS Store-ra. Az a legnagyobb konzol store, amíg az nem történik meg, minden másodlagos.
  • hykao #4268
    Állítólag az összeladások 80%-át, főleg december hónapban a PC-s verzió adta. A kifutó konzolokon a játék már így sem a csoda kategória látványvilág tekintetében, ha ezt tovább nyirbálják mi lesz annak a vége... Nem tudom azt sem, hány olyan ember lehet, aki megvárja, hogy a hírekben azt olvassa, már jól fut a játék PS4-en és Xbox One-on, bugok, grafikai hibák is eltűntek.
    Kérdés egyáltalán lehetséges-e ezt a szintet elérni reális ráfordítássokkal számolva...
    Aki akarta, már lehet végigszenvedte a hibákkal együtt. Én inkább a jövőre fókuszálnék, és az érdeklődést fenntartó, kevésbé összecsapott hatást keltő, sztori orientált DLC-kre.
    pl. Jackie krónikák, vagy Rogue felemelkedése, Kristálypalota kalandok, vagy mittomén, esetleg a szovjetekkel valami, ha már egyszer a két szovjet keresztneve ugyanaz a játékban, mint a "Foglalkozásuk: Amerikai" c. sorozatban az eredeti orosz neve a kém-házaspárnak - Mihail és Nagyezsda.*
    ...de persze nem vagyok ijedt szemmel, hülye hajjal magyarázkodó társ-alapító. Így nem tudhatom mi folyik a boszorkány konyhájukban. :)

    * A fordításban sok más mellett rohadt zavaró, hogy MEGINT és SOKADJÁRA képtelenek fordítók az orosz tulajdonneveket normálisan magyar helyesírással - ergo orosz kiejtés szerint - leírni...


    UI: Amúgy a megszámlálhatatlan easter eggekre, küldetés cím utalásokra (nagyrészt zeneszámok) fordított idő és energia tiszteletet érdemlő (lenne - persze utóbbiak csak angol nyelven játszás esetén - ill. ha a játék rendesen összeállt volna végtermékként egy egységes egésznek értékelhetővé, így inkább csak hiábavalóságokra elfecsérelt idő...még akkor is, ha a félkész állapotnak is lehet egyfajta bája, a játékelem töredékek fejben összerakása is lehet sokak számára egyfajta időtöltés... :P)
    Utoljára szerkesztette: hykao, 2021.01.25. 09:27:02
  • Carlos
    #4267
    Igazad van. a 8 milliós előrendelésnél 60-40 volt PC javára. A maradék 5 millióról nem találtam hivatalos infót!
  • lwb
    #4266
    Konzolon van a botrány. Amiatt mennek a perek, a hiszti, a hatósági vizsgálatok stb. Szóval megértem őket. Egyébként szerintem az arányok sem ezek, több konzolos játékos van, csak esetleg pro-n vagy one x-en, ahol azért játszhatóbb. Next genen tökéletesen játszható a játék, most vittem végig series x-en a pc után és egy crash sem volt, minimál vizuális bugok voltak, t-póz sem volt., Az új patch hozta ott is a Takemura telefonos bugot, de korábbi save-vel tudtam javítani.

    (most már csak 22 szintet kéne grindoljak, hogy a secret endinget meg is tudjam csinálni ... uh..)
  • Carlos
    #4265
    Last gen-t el kéne felejteni. Senkit nem érdekel.
    A játékosok 80%-a PC. Most a 20% konzolos tetven rugóznak??? Idióták!
  • lwb
    #4264
    Gondolom azok azon dolgoznak inkább, hogy a ps4-en is menjen 30 fps közeli szinten, crash nélkül. Hogy visszakerüljön a store-ba. Az nyilván fontosabb.
  • Sir Cryalot
    #4263
    CTRL-ra földközelben elsötétülő képszél hatást szedi ki:
    https://www.nexusmods.com/cyberpunk2077/mods/535
  • Sir Cryalot
    #4262
    Fanyalgás, ezt a fajta PC/konzol+ monitor/TV hardwaret ami most van, ezek kimaxolták , ferde szemmel néztem a szenttéavatásukat meg adakozós "megachurch"-nek aposztrofáltam :DDD , de úgylátszik tényleg különb fejlesztő mint a legtöbbje.
  • hykao #4261
    Olybá tűnik a modderek egyelőre látványosabb munkát végeznek, mint a fejlesztők. :)
  • Sunrider924
    #4260
    E3 2018 Lightning MOD at Cyberpunk 2077
  • Carlos
    #4259
    Én még nem mertem patch-elni. Várok pár napot, hátha tolnak egy hotfix-et valamikor.
  • mumoka 2012
    #4258
    az új patch nekem se megy vissza kellet tenni az Cyberpunk.2077.Update.v1.06-GOG ez megy rendesen .
  • Carlos
    #4257
    Énis. Elinditom, beállítom és megy egész nap... Kényelmetlen de kit érdekel...
    Legalább nem crash-el... (egyeseknél a patch összeakad modokkal és indulás helyett szétfagy a retekbe a game...)
  • PiszkosFred
    #4256
    Nálam sem jegyzi meg a kezdetek óta, csak akkor, ha a redlauncher nélkül indítom. Ekkor viszont nincs achie, steam overlay, stb. Úgyhogy maradt a minden indítás utáni default-ra kattintás a nyelvnél, ekkor behozza a steames alap magyar nyelvet és kész. Már teljesen megszoktam :)

    A vicc az, hogy GFNowon keresztül viszont egyből magyarként indul, vagyis a szinkronizáció során ezt az adatot kapja meg tőlem, így a ludas tényleg a redlauncher.
  • HJ
    #4255
    Felesleges, mert a patchelésnél a fájlban a buildId is változik. Utána abból meg kavarodás lehet ha a régit rakod vissza a cmd megoldással. Patchenként az a pár másodperc amíg átírod nem vészes. Persze jobb lenne ha nem kéne ezzel vacakolni. De ez van jelenleg.
  • mumoka 2012
    #4254
    ok
  • Zsoltee_a_bator
    #4253
    Csinalj tartos fixet magadnak:

    Mentsd el a jo filet goggame-1423049311.info.bak-ra.

    Csinalj egy runkpunk.cmd-t ezzel a tartalommal:

    @echo off

    copy /Y goggame-1423049311.info.bak goggame-1423049311.info
    cyberpunk.exe


    Az exe nevet igazitsd, most nem tudom megnezni


  • mumoka 2012
    #4252
    köszi végre 1 megoldás 1 időre ,de bosszant hogy ekkora sort nem tudnak javítani .
  • HJ
    #4251
    A GOG verziónál megoldás a nyelvbeállítás elfelejtésére: nyisd meg a játék gyökerében a goggame-1423049311.info fájt (sima szöveg fájl), és ezt a részt írd át ilyenre:
    "language": "Hungarian",
    "languages": [
    "hu-HU"
    ],
    Lemented és ezután mindig magyar felirattal és kezelőfelülettel fog elindulni. Patch után visszaáll angolra, de akkor majd átírod megint. Ennyi.
  • hangacsi
    #4250
    Steames verzióm van, és nekem nem segített ebben egyik patch sem. Anno a witcherekkel nem volt ilyen gondom. De ennél nagyobb bajom sose legyen!
  • TokraFan
    #4249
    Úgy tudom, ez csak bizonyos verziókra igaz, talán GOG-os. Steam verzióval nekem az 1.04 patch óta nincs ilyen probléma, ott megjegyzi.
  • Kmarha
    #4248
    witcher 1-2 sok-sok éve nem jegyzi meg (nálam legalábbis) .. úgy látszik a fejlesztő gárdánál ez a dívat
  • Encore
    #4247
    Visszatöltöttem egy régebbi mentést és én is kivártam az egy napot hogy újra hívjon. Sokat kell még ezen polírozni.
  • hangacsi
    #4246
    Viszont a nyelvbeállítást még mindíg nem jegyzi meg....
  • lwb
    #4245
    Nekem megjavította, hogy azt az autosave-et visszatöltöttem, amikor Takemurával felvettem ezt a küldetést, aztán kint vártam 24 órát a hívásra és utána csináltam csak azt, amit amúgy ebben az 1 napban kellett volna.