6291
banner
  • Kotomicuki
    #5527
    Ha azt használtam, akkor a tompa fegyvereknél nőtt az "XP", sz'al, annak kéne, hogy számítson.
  • MerlinW
    #5526
    Remélem miután befejezték az alapjáték fejlesztését.
  • Zanetti
    #5525
    Mikor jön az első DLC?
  • caps lock
    #5524
    A gumibot tompa fegyvernek számít? Csak azért mert akkor az utcai bunyósra teszem a skilleket, viszont a fegyver leltárban a pengék között van.
  • caps lock
    #5523

    Kedvenc számom a játékban.
    Utoljára szerkesztette: caps lock, 2021.10.09. 11:57:24
  • Palinko
    #5522
    Remélem így is marad az élményed és a lelketlen mellékküldik nem égetnek majd ki. Persze a fő karakterek mellékküldiei jók viszont a többi nagy része grind lett sajna. A főszál sem lesz hosszabb, ugyanúgy 3 küldetésnek fog érződni az egész, hiába változik 10-en párszor a név, ugyanúgy törj be, gyere rá mi a fene is történt, állj bosszút lesz a játék 3 fő küldetése, Jackie halála is ugyanúgy semmitmondó mint akkor. Abban egyetértek hogy van a játéknak egy atmoszférája és beszippantja az embert, de akkor sem egy igazán jó játék még akkor sem ha azzal is egyet lehet érteni hogy veri a konkurenciát de ez nem a Cyberpunk dícsérete inkább a konkurencia szánalmas teljesítményének teljesen jogos kritikája.
  • Carlos
    #5521
    Én ezt éreztem már az elején is.
    Persze nyafogtam, mert túlhype-olták és nem azt kaptuk amit igértek, de én már akkor mögé láttam.
    Aztán nekem is volt 10 hónap pihi és új karakterrel megint beletoltam 75 órát. (72nettó). Ez ilyen. Nálam a fizetős kieg is 1day buy lesz, nem érdekel hogy milyen, csak hozzátenni tudnak.
  • caps lock
    #5520
    Meg kell kövessem magam. Annak idején én is hatalamas elvárásokkal voltam a játék felé, épp ezért némi keserű szájízt okozott hogy nem egészen azt kaptam amit ígértek. Haragudtam, talán joggal. De azért most eltelt tíz hónap és lehiggadva, objektívebben nézve a dolgokat, azt kell mondjam hogy kihagyott lehetőségei ellenére még mindig veri a konkurenciát.

    Kevés játék tudja elérni nálam hogy észre se vegyem az idő múlását és mire feleszmélek hirtelen elröppenjen négy óra. A Cyberpunk ilyen. Benntart. Jó vele játszani. Mondjuk a nyílt világ sose volt a kedvencem, mert amikor meglátok egy hatalmas térképet amit elborítanak a tennivalók egy nagyot sóhajtok mintha nagy munka várna rám.

    És hát valóban munka is valamilyen szinten. Fel kell építeni egy karaktert, ez pedig rengeteg időt és energiát követel meg az embertől. Az új AC-k kapcsán ezért csömörlöttem meg, mert nem éreztem hogy volna értelme a fáradságnak, hogy hülyének néznek a fejlesztők. A Cyberpunk varázsa, hogy nem sajnálom rá az időt.

    Pedig ez is megrettentett mikor megnyitottam a térképet, de mégis amikor elkezdtem vele játszani, mintha valami drog lenne egyre többet akartam belőle. Nem tudom miért van ez, tegnap még kételkedtem akarom-e, most meg nem tudom abbahagyni.
  • hykao #5519
    Egy csomó mellékküldetés csak akkor elérhető, ha már előrehaladtál a történetben. Illetve az sem mindegy, hogy oldasz meg egyes feladatokat. Pl. ha kinyírsz valakit, akkor további vele kapcsolatos mellék küldetések már nemigen lesznek. :)

    Ezzel próbálkozhatsz: https://www.purecyberpunk.com/map/
  • Kotomicuki
    #5518
    El kell, hogy szomorítsalak, de ezen játékok szerves része a mellékküldetések végigdarálása, pláne ennél az elqurt, szintje van mindennek rendszernél - egy Wildlands-et kezdő felszereléssel, a karaktert nem bütykölve is végig lehet vinni (yt-on fönn van), de ezt nem.
    Csak a fő szálon manőverezve eléggé elsatnyul a karaktered, már az első harmadában a történetnek, így nagyon sok dolgot kell majd otthagynod, vagy sokkal rosszabb helyzetből megcsinálnod.
    Ha nem tudsz alkalmazkodni ehhez, akkor tényleg a #5513-ben vázoltak szerint kéne eljárnod...
  • Carlos
    #5517
    Akkor csináld csak a primary quest-eket. :)
  • lwb
    #5516
    Nem tudok ilyen modról. Szerintem egyszerűen csak told a játékot és azokat a küldiket csináld meg, amik érdekelnek. Néha a gigek között is van jó, nem csak a side questeknél. Ha nem a titkos befejezés a cél, akkor nem érdemes túlizgulni ezt az egészet, bármilyen szinten végig tudod vinni a játékot.
  • caps lock
    #5515
    Szóval a kérdőjelekhez mindenképp oda kell mennem? Engem épp ez zavar, hogy amíg fel nem veszem a küldetést nem tudom miről van szó. Nem akarok fáradni azzal hogy a térkép minden apró szegletébe elutazzak, hogy aztán kiderüljön csak annyi a meló hogy lopjak el valamit. Tudom ez rinyálás, az rpg játékok rákfenéje hogy ugráltatják az embert, mégis jó lenne ha minden előre, szelektálva fel lenne tüntetve a térképen. El vagyok kényelmesedve tudom, ezért kérdeztem van-e valami mod, még ha ez bizonyos értelemben csalás is. De egyszer már mindent megcsináltam, másodszorra csak azt akarom amit valóban érdemes is. Karakter tápolás nem érdekel.
  • lwb
    #5514
    Elvileg az ilyen melóknál is, ha felvetted őket, akkor más ikonnal jelöli a más-más típust, de ehhez előtte legalább meg kell kapjad a fixertől (sabotage mission, merc for hire, thievery stb.).
  • Sunrider924
    #5513
    Legtobb idott azzal sporolod meg ha uninstallalod.
  • Carlos
    #5512
    Az autóvásárlás már nagyon régóta egy autó ikonnal jelenik meg a térképen.
  • caps lock
    #5511
    Újra elővettem a játékot, nem látok lényegi lényegi változást azon kívül hogy stabilabban fut. Még mindig zavarónak találom hogy minden küldit kérdőjellel jelölnek, a fixer megbízásokat csakúgy mint az autóvásárlást, az event jellegű és sztorihoz kapcsolódó tennivalókat is. Amíg oda nem megyek nem derül ki micsoda. Az első végigjátszásomban mindent megcsináltam, most szeretném kihagyni legalább a fixer melókat. Nincs valami mod arra hogy külön ikon jelölje a feladat típusát? Rengeteg időt meg lehetne spórolni.
  • AnuluWork #5510
    Szia!

    Még nem. De 1x eljutok ide is. :)
  • Carlos
    #5509
    Eddig annyit tudtam meg róla, hogy kicsit uncsi, jellegtelen, 10 óra alatt végigjátszható, de jó az újrajátszhatósági faktora...
    Talán ha leakciózzák megveszem.
  • lwb
    #5508
    Johnny szerintem végig egy pozőr seggfej, de legalább konzisztensen az. Ilyen a karaktere, ez szándékos. Az tény viszont, hogy igazából rosszat V-nek csak az ébredéskor, abban a káoszban akar, utána nem, Johnny alapvetően egy pozitív karakter, néha kicsit too much, de ugye egy rockerboy a CP-ban az ilyen.

    Szerintem nagyon eltalálták a karakterét. Nélküle a játék sokkal-sokkal rosszabb lenne.
  • Carlos
    #5507
    Na látod én a sokadik végigjátszás után kezdem azt érezni, hogy johnny kb csak az elbaszott heist utáni ébredéskor seggfej. Utána nekem nem tűnik annak, sőt.
  • Carlos
    #5506
    Szia.
    Ezt tolod? Nagyon tetszetősen néz ki! Meg hogy sokféleképpen lehet csinálni dolgokat.
    Mesélj az élményeidről lécci, mert gondolkodom, hogy megvegyem.
  • lwb
    #5505
    Nem furi az, Johnny személyisége olyan, hogy az elnyomást utálja a legjobban. Soha nem lenne képes erőszakkal elvenni valakinek a saját akaratát, ideiglenes átveszi a kormányt, az oké, de ez kb teljesen a személyisége ellen lenne, ha ő pontosan azt csinálná kicsiben, amit az Arasaka és a többi társaság csinál nagyban a társadalommal.
    Johnny elég nagy seggfej, de legalább vannak elvei és valamennyire konzisztens velük.
  • AnuluWork #5504
    "OFF"

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    A téma hasonló, cyberpunk, csak egy picit más RPG!




    "ON"
  • hykao #5503
    Sokminden kusza, ahogy haladunk a vége felé, egyre inkább sajnos. A röpködő autók, emberek, T alakok, zombiként kerengő gyalogosok stb. mit sem érdekelt...engem a történeti banalitások zavarnak leginkább, a többi idővel toldozható-foldozható.
    Még egy észrevétel: PC-n kezdtem el ismét szórakázni, Nvidia Geforce Now-n keresztül, minden fullon stb., bár kicsit zavaró a 4k kijelzőn 1080-ban tolni a dolgokat, de ez van, mindig minden kompromisszummal jár... Viszont hibák azért így is akadnak még szép számmal PC-n is, engem ezek nem érdekelnek, aki olyan rég ül a gép előtt, mint én, az látott már sok csodát, szerintem együtt lehet élni az ilyen dolgokkal. Na de rátérve a lényegre, még csak most szálltam be Dex-hez, ahhoz a dagadt rohadékhoz, eddig csak mellékküldiket nyomtam városszerte - már amekkora rész bejárható ekkor még - és feltűnt, hogy eső eddig csak egyszer volt, amikor Jackie hazavisz az elején, főleg nappal és verőfényben történnek a dolgok. Holott épp napfénynek alig kéne lennie...legalábbis hangulatát tekintve a játéknak...

    Jó lenne feltenni, megnézni a klímaváltozás modot, de ez Geforce Now-n keresztgül egyelőre esélytelen. :)


    Utoljára szerkesztette: hykao, 2021.09.26. 18:11:49
  • Carlos
    #5502
    Na, végigtoltam az összes befejezést...
    Fura hogy igy utólag is mennyire nem akarja johnny hogy átadd a tested neki a végén... 3-4x megállít, hogy ne add fel, menj vissza, stb. Ez fel sem tűnt először.
    Viszont az Arasaka endingekben a telefonbeszélgetések full el vannak baszva (az mellékes, hogy a kettő (aláírod vagy visszatérsz) tök ugyanaz.
    Az öngyi ending továbbra is kiakasztó...
  • Carlos
    #5501
    Nekem csak PC-n van benne 4 teljes és 2 fél végigjátszásom kb 450 óra (gog szerint) játékkal.
    Nem bántam meg. Bár jöhetne valami komolyabb kieg vagy ilyesmi, mert már nem sok maradt hátra nekem amit tudnék kipróbálni.
    Tán még egy shotgunos pszichopata pasi esetleg lehetne, bár nem hiszem hogy sokban különbözne a mostani géppisztolyostól...
  • lwb
    #5500
    Én most már megvárom boxon a nextgen peccset az újabb végigjátszással, 2-2 végigjátszásom van benne pc-n és boxon és egy ps5-ön. Ennyi egyelőre elég volt. A játék tele van hibával, ez nem vitás, de így is messze a legjobb játék volt 2020-ban, a legtöbb időt ezzel csesztem el. Van benne összesen a három platformon együtt vagy 500 órám és egy percét sem bántam meg. Ami ennyi időre képes lekötni és szórakoztatni, azt nem tudom utálni én sem.
  • Carlos
    #5499
    tegnap este befejeztem az újabb végigjátszást (very hard, minden gig, mellékküldi, judy románc panam ending). 72 óra (nettó).
    Pár grafikai bug volt, meg lebegő autók, de semmi kiakasztó. Néha elment a futás hangja valamiért (jellemzően akkor amikor NPC által vezetett autóból kellett kiszállni).
    Amit utáltam, hogy nem lehetett elnyomni az NPC-s autókázást. Régen lehetett skippelni, most nem. Valamint az sem tetszett, hogy azokat a blueprinteket is felajánlották az árusok amiket már megvettem. (régen csak az újak voltak bent igy nem vettem duplán).
    Ennek ellenére ez a játék számomra még mindig kegyetlen király!
  • Carlos
    #5498
    megjöttek Judy ajándékai is az apartmanba.
    Szivecske alakban kirakott kaják valamint a viz alatti templomos kép a falra. Szóval ez is javitva lett.
  • Carlos
    #5497
    Tetszik, hogy mostmár nem random kapod a mod fejlesztéseket, hanem szinthez kötött.
    Eddig random dobálta a legendary armadillo-t mostmár fixen azt tudsz gyártani ha eléred a megfelelő tárgykészités szintet. Ez király igy.
  • Carlos
    #5496
    Láttam. Nagyon frankón néz ki.
  • hykao #5495
    1.3-mal eső után nem maradt vizes az aszfalt, 1.31-gyel most megint van. :)
  • Carlos
    #5494
    Nálam egyszer sem ragadt be a gepárd gyerek. Pedig végigtoltam párszor.
    Közben meglett a házi cica is, találkozz takamurával a büfében után unlockolja.
    Jött újabb patch is a szokásos faszságokakkal, csak nem értem ez miért 800 mega. Mindegy.
  • hykao #5493
    Olyan nagyon sok mellékküldetést nem lehet megcsinálni, mert zárlat van, amíg nem haladsz előre a történetben.
    Johnny dumái egyrészt már a fülemen jönnek ki, még az évvégi játszadozásokból adódóan, másrészt annyira nem hiányzik a pofája sem. :)
    Regina kiberpszichói meg a szokásos rendőrségi besegítés játszik egyelőre, illetve a fehér felsős japó csóka meg a lökött másik, amelyik valamilyen nagymacska nevével fémjelzi magát. Ő volt az, aki a javítások előtt szeretettel ragadt be, és maradt velünk. :D Hozzáteszem az ő küldetése vagy 3x kisiklott, hogy miért, rejtély, beszállt velem a kocsiba, elindultunk a kistérképen jelölt úton, és egyszer csak bedobta, hogy a csókának annyi, és jött Regi lebaszása, miközben a csóka ott virított mellettem, és közel, s távol egy japó bandatag se volt...
    Ja volt még Garry a próféta, első felvonás, de az egy nagy lófütty... :) Koldult egyet, azt' jó'van... :D

    Amúgy én nem érzékelem a gyorshekkeléses "baráti ügyintézés" nehezítését. Hullanak sorban ahogy kell, túlmelegítés, kiberver hiba, rövidzárlat váltva használva, ha pedig észrevesznek, és rám rontanak, kiütöm mindet a gorilla karjaimmal, egy-két kalimpálással. Néha eleve ezzel kezdek, ha túl sokan vannak, mert unalmas és fárasztó hosszútávon a gyorshekkelgetés...:D Az ikreket 120-as életerővel gorilla karok nélkül is kifektettem. :) Az összes fegyvert, legyen az szúró-, ütő-, vagy lőfegyver szerelem szét, vagy adom el.
    Utoljára szerkesztette: hykao, 2021.09.14. 21:52:22
  • Sunrider924
    #5492
    Sad panda
    Utoljára szerkesztette: Sunrider924, 2021.09.14. 17:58:07
  • Kotomicuki
    #5491
    Küldetés nem vész el, de vannak olyan helyek, ahova nem tudsz már visszamenni, ha kész a küldetés, de pl. hagytál ott zárt ajtót, mert akkor még nem volt meg a nyitásához való készséged.
    Igazából a gépészet és az atlétika fejlesztések miatt lennének ezek fontosak a tárgyak és t.k.leírások mellett, mert ezekből nehéz pontot gyűjteni és minden egyes szilánkra szükség volna ezen képességek kimaxolásához - az elkölthető képességpontok számát is növelve ezzel (minél korábban használhatsz vmit, annál jobb).
  • lwb
    #5490
    Level 50 csak akkor kell, ha mindenáron a titkos befejezésre hajtasz - normalon igazából 44 is elég.
    De én nem emlékszem olyan küldetésre, ami elveszne, ha csak az Arasaka heist után csinálod meg. Milyen ilyen küldetés van, amit muszáj még előtte megcsinálj?
  • Carlos
    #5489
    Nem... Amikor még én játszottam akkor V aparmanjánál volt egy tálka egy "feed the cat" táblával. Oda kellett rakni a macskakaját amit találtál majd megjelent a cica, felvetted és onnantól az apartmanodba került. Ez megváltozott?
    Utoljára szerkesztette: Carlos, 2021.09.14. 15:38:08
  • Kotomicuki
    #5488
    Viszont, akkor pár hely elzárva marad és a mögötte lévő, esetlegesen jobb cuccok, leírások is elvesznek, mivel a legtöbb helyre nem lehet visszamenni és egyes tulajdonságok növeléséhez szükséged van minden egyes morzsára, ami az utadba kerül, hogy egyáltalán a féltucatot elérje annak a szintje.
    Sajnos, a játék nagyon elqurt szintezős rendszere miatt kénytelen vagy azt az elátkozott 50. szintet minél előbb elérni ahhoz, hogy "nyugodtan" játszhass és ne az dolgozzon a fejedben, hogy má' megin' mit kellett otthagynod.
    ...és még szerencse, hogy nincsenek Blizz'&Ubi módra külön tier-paragon és egyéb elbaxások benne.
    Utoljára szerkesztette: Kotomicuki, 2021.09.14. 14:55:10