6291
banner
  • lwb
    #5487
    Egy végigjátszásnál én is csináltam ezt, hogy minden elérhető mellékküldetést megcsináltam még a Dexes izé előtt. Egyébként nem feltétlen jó ötlet, elesel pár jópofa Johnny-kommenttől, ha úgy csinálsz meg mellékküldiket, hogy még "egyedül" vagy.
  • hykao #5486
    Elértem a 20-ast amúgy. Egyelőre csak az utcákon bóklászok, mellék küldetéseket csinálgatok, illetve rendőrségi eseteket oldok meg. :) A társam már nem vár lent az utcai kajáldánál, Dex-hez kéne beszállni, de még nem akarok. :)
  • hykao #5485
    Én azt hittem mindig simogatni kell, hogy a lakásba kerüljön - ha egyről beszélünk. :) (Viktor lejáratánál)

    Amúgy kijött ma az 1.31 patch.
  • Carlos
    #5484
    Ami nekem eddig feltűnt, hogy az 1.3-ban nincs ott a cica tálja amibe a kaját kéne raknom.
    Ezt rákötötték valamire?
  • lwb
    #5483
    Úgy emlékszem igen. Gyorsan kigoogleztam egy tavaly decemberi streetrant cikket és ott is SC 20-ról írnak a gorilla karhoz.
  • hykao #5482
    Gorilla kar - 20-as utcai hírnév kritérium. Ez 1.3 előtt is így volt? :O
  • Sunrider924
    #5481
    Jatszal inkabb The Ascent-el, ez jol fog esni neked(is).
  • Carlos
    #5480
    Vicces, hogy az elmult 2 napban elovettem a steam, epic, gog konyvtaramat hogy jatszok valamivel. Frostpunk lekotott egy orara, no mans sky 2-3 ora, mafia 1-2 remastered (vagymi 20-25 perc, sufni indie jatekok 30-30 perc). Es akkor ott voltam hogy cp2077. Egy ulessel 6 ora. (Very hard, nomad, geppisztolyos build (sose jatszottam, bena is meg szegeny) ug eszem az inhalatorokat mint a cukorkat... De jo es tetszik. Fura. A stealth buildet azert sajnalom hogy hazavagtak az azonnali felderitessel.
  • Carlos
    #5479
    Ilyenem mar van.
    Most geppisztolyos vagyok. Olyat meg sose jatszottam. Primitiv build de kiprobalom az milyen.
  • Carlos
    #5478
    Ilyenem mar van.
    Most geppisztolyos vagyok. Olyat meg sose jatszottam. Primitiv build de kiprobalom az milyen.
  • lwb
    #5477
    Csinálj egy solo-t sandevistan-nal meg precision rifle-vel és craftinggal. Ez kb a teljes ellentéte a netrunner stealth buildnek. Fókuszálj a craftingra, a jó armor modok miatt és mert van egy rakás tech fegyvert érintő perk is a tech alatt. Ha ügyesen min-maxolsz, kb a játék felétől isten leszel.

    A Reflex és a Tech a fókusz, de fél szemet a Bodyn is rajta kell tartani, hogy az egészség regenerációt legalább meg tudd venni. Int meg Cool hagyható minimumon, szóval kb pont az ellentéte a netrunner stealth buildnek.
  • MarkBlade
    #5476
    Igazából szerintem mindennel easy.. a fenris rommá égeti az ellent a penge meg olyan kriteket üt hogy két vágás mindenki..
  • Carlos
    #5475
    Na úgy gondolotam inditok egy új karit 1.3-al.
    Stealth netrunner kilőve mert az egy rakás szar lett.
    Mivel érdemes most kisérletezni 1.3-ban? (odabaszós ninja kislányra is gondoltam)
  • hykao #5474
    Johhny-ról nem ártott volna legalább egy kép - vagy méginkább egy körbeforgatható 3d-s modell a két kinézetről a menü ezen részén. :)
    Utoljára szerkesztette: hykao, 2021.09.03. 20:30:27
  • lwb
    #5473
    Nem egész azt írják, de tény hogy benne van a csúszás a pakliban. Ha tippelnem kéne: CP jövőre, W3 idén. Utóbbit külső cég csinálja amúgy is.
  • robicarlos6
    #5472
    Aki várta őket rossz hír lehet, hogy idén se next gen Witcher 3 se next gen Cyberpunk nem lesz már

    "The target is to release the next-gen version of Cyberpunk 2077 late this year. At the same time, keeping in mind the lessons we have learned during the past year and taking into account that this project still remains in development, we can't say with full certainty that the production schedule will not change.
    That uncertainty also extends to new-gen editions of The Witcher 3: Wild Hunt. Nowakowski says that "with The Witcher 3, the situation is slightly different in the way that this is being tackled by the external team mainly, which is Saber Interactive, the company that we have worked with before on Switch and also with updates in the past. As with Cyberpunk 2077, our goal is to release that game in late 2021. However, similarly, the development process is ongoing, and we cannot be absolutely dead certain that the release schedule will not change."
    Nowakowski clarified again that CD Projekt Red is "definitely aiming with both titles for late 2021," but said that he didn't want to be more specific right now."
  • lwb
    #5471
    Jelentem, 1.3 alatt ugyanúgy működik az Ozobos sebezhetetlenség exploit és a Sasquatchos xp-pénz exploit is.
    Az új crafting exploittal és a fegyvercserés repüléssel a legújabb verzió kb pont annyira exploitolható, mint kb a release volt. :)
  • Carlos
    #5470
    Mintha csak direkt szopatná magát ez fostarisznya fejlesztőgárda.
    Van valami ami jó, erre nerfelik. Nesze két kabát milyenjó...
    De fasza tükröződés a földön, lófaszt. Nesze egy átskinezett Johnny, jajjdejó...
  • lwb
    #5469
    Azért még mindig lehet sunnyogni meg stöncörögni, csak már nem annyira OP, mint volt. Egyébként a kardokat is nerfelték. A játék még így is nagyon könnyű.
  • Carlos
    #5468
    Többek közt ezért sem térek vissza a játékhoz.
    Nagyon jó volt az 1.0, 1.1-es sunnyogós netrunner build. Imádtam. Mostmeg lőjjé szarrá mindenkit vagy kardozzá mint valami faszom doom vagy ilyen vacak. Legejobb volt hogy szépen belenéztél a kamerába majd kamerán keresztül leszedegetted az embereket. Aki meg maradt azt szépen lelőtted vagy lekardoztad vagy drótvágóztad.
    Erre tessék... szétbasszák a (számomra) egyetlen egyedi játékélményt amit más játék (nekem) nem adott...
    Gratulálok. Kuka...
  • lwb
    #5467
    A quickhackeket 1.2 óta folyamatosan nerfelik.
  • Carlos
    #5466

    Sutyiba kinyirták az egyetlen érdekes játékelemet: stealth netrunner.
    Utoljára szerkesztette: Carlos, 2021.08.26. 21:51:53
  • Palinko
    #5465
    Sok ember meg szereti ezt a szinteződést, mert folyamatosan kihívást keresnek. Szerintem is megvan annak a bája hogy visszamész a kezdőterületre és erősnek érezheted magad majd a saját szinteden lévő területen pedig szívsz, viszont egy első pillanattól kezdve bejárható pályák világában a kezdő terület elvesztette az értelmét és már rég nem úgy épülnek fel a pályák mint anno. Én sem szeretem a szintezést, az Elder Scrollban már immerzió romboló is volt, meghallgattad egyik NPC-től hogy milyen ritka a glass páncél és különlegesen erős, erre a szinted miatt már az utolsó banditák és full glass settben bunkósbottal jöttek rád :D
  • Kotomicuki
    #5464
    A terültekhez van kiosztva az adott szint-szint: ahogy nő a karakteredé, úgy veszi vissza a veszélyjelző az adott terület küldetéseinek a besorolását és ezért sem mehetsz oda a térképen keménykedni, ahova te szeretnél..., amíg nincs meg a megfelelő szinted és felszerelésed, mert a plafon elérésével már egy teljesen más világan mozogsz.
    Ez a valóságban azt jelenti, hogyha 6. szintű tagok (és ilyen szintű cuccok) vannak ott, akkor, ha ennél magasabb a karakteredé, akkor lehet ott egy-két 9.-12. szintű ellenfél is, akik több XP-t is érnek. "Természetesen" a külsejükről meg nem mondod, hogy ez most egy 3. szintű verőlegény, vagy egy 12. szintű pusztító a zsenge karakteredhez képest...

    Nekem leginkább a tárgyszintekkel, az állandó gyűjtögetési és kraftolási kényszerrel volt leginkább gondom..., ami az 50. szinttel, egycsapásra elmúlik és onnantól lehet igazán/normálisan játszani a játékkal.
    Ha kihagyják ezt a szintesdit, akkor többet tudnak adni játékélményben - minden fix és csak pár %-ot adó elemek és tulajdonságnövelők vannak a játékban, amik még nem borítják föl a belső egyensúlyt (mindig ennyivel több, és/vagy kicsit keményebb ellenfelek), a hírnév, mint "mérőszám", akár meg is maradhatott volna.
  • PiszkosFred
    #5463
    Van, de csak bizonyos megadott limiten belul skalazodnak, vagyis lesznek ellenfelek, akik 1-10 szintig "kovetnek", majd 10-nel megall a max. szintjuk, lesznek akik mas regiokban 10-20-ig "kovetik" a karakter szintjet, stb. (a megadott szamokat csak peldanak irtam, csak hasrautes/szemleltetes)
    Utoljára szerkesztette: PiszkosFred, 2021.08.26. 10:36:25
  • lwb
    #5462
    Van egy-két kivétel, de 99%-ban igen, level scaling van a játékban. Én sem vagyok nagy rajongója a dolognak, a régi Gothicos megoldás volt jó, területenként fix ellenfél-szintekkel.
  • lwb
    #5461
    Nekem a CP azért különleges, mert ismerős terep. A Wasteland nem az, az saját IP, Fargoék találták ki, az eredeti Wasteland sem tetszett annak idején. A Fallout 1 igen, bár fanatikus rajongója nem voltam, de pont az a kis plusz volt benne, ami a Wastelandből hiányzott, nem tudom pontosan megmondani mi az.

    A CP -t viszont a 90-es évek elejétől fogva ismerem. Olvasgattam a régi CP2020 szabálykönyvet, Chromebookot és egyéb kiegészítőket vettem meg annak idején. Nekem Morgan Blackhand vagy az Arasaka neve nem idén jött elő, hanem 30 évvel ezelőtt. Johnny Silverhandről nem Keanu Reeves ugrott be eddig. Olyan ez, mint annak idején a BG1 volt. Hogy az adta a pluszt, hogy végre a kornak megfelelően szép grafikával nézhettem meg Faerunt, amit eddig főleg csak a szabálykönyvek lapjain meg a saját fejemben láttam. Persze, láttuk azt a Pools... játékokban is, de ott két pixel kergetett egy harmadikat, azért nem ugyanaz volt.
    Ezért sokat meg tudok bocsátani neki. Azt elhiszem, hogy aki most találkozott a franchise-zal, annak ez nem így van.
  • lammaer
    #5460
    Ne csesszetek fel hogy a CP-ben is velem együtt szinteződnek az ellenfelek????

    (úgy voltam vele kivárok 1-2 évet amig rendberakják aztán hajrá, kb most kezdetm el játszani a gondolattal hogy akkor megnézem...de minden olyan játék ahol velem szinteződik a világ megy a kukába nálam.. legutobb az AC:Odussey volt igy, amikor a szemem előtt ugrott szintet az NPC mert én is léptem, ment az uninstall....)

    Ezt a mechanikát abszolút nem értem - minek a szintlépés ha igazából mindig igazodnak hozzám az ellenfelek?
  • Kotomicuki
    #5459
    A Wasteland is hasonló a CP2077-hez: az elképzelés szinte hibátlan, de a megvalósításban, a játékmenetben már aggasztó hibák, hiányosságok tátonganak és emiatt sokkal egyvonalúbb, kiábrándítóbb a játékmenete, mint amit a világa és a játékmotorja elérhetővé tenne - azon kívül, hogy teljesen más kategória a kettő...
    Hiába, ma már csak a külcsín számít, maga a beltartalom másodlagos, vagy lényegtelen lett, köszönhetően a szakmai önérzetet és tudást egyre inkább felváltó haszonlesésnek és "számháborúnak": egyre rothadó világunkkal együtt züllik le a PC-s játékipar is és a játékosok tömegei vakon követ(el)ik ezt az irányt.
  • lwb
    #5458
    Nekem bejön ez is, az is. Ami nem: jrpg-k és blobberek (mint a BT4 vagy a régi might and magicek). De sokat számít a világ, hogy az mennyire érdekes. A wasteland ezért nem jött be pl. meg a pathfinder sem.
  • Palinko
    #5457
    Igen és ezeket annyira akartam szeretni de nem tudtam, a Divinitynek adtam legtöbb esélyt talán de egyre jobban idegesített hogy guidok mellett kell játszani mert nem sokat segít rajtam a játék. A Pillarsról annyi jöt hallottam az első részt próbáltam de az irányítás katasztrófális volt meg szerintem túltolták a szöveget is. Szeretek olvasni is és gamelni is de inkább társalgásokban mondja el a játék amit szeretne és csak ritkán legyen az hogy itt van 5 oldal olvass paraszt, mert olvasni fekve kényelemben szeretek inkább. Azért a Pillarsnak tényleg kéne még egy esélyt adnom talán mert korán becsuktam úgy emlékszem. Wasteland egyszerűen nem az én világom nem szeretem az ilyen poszt apokaliptikus dolgokat nagyon. A Pathfinderről meg most hallottam először, ránéztem youtubeon jónak néz ki, de ahogy nézem ez is a 4-5 embert irányítsunk vonalra megy rá, az meg nem nekem való. Még a Dragon Age-ben valahogy eltűrtem, de a szerepjáték számomra inkább az lenne hogy 1 valaki szerepét játszom el és én alakítom a személyiségét a játékban, na ez elég nehéz úgy hogy skrizofrén módjára 4-5 embert irányítgatsz, tanuld meg a buildeket etc, én örülök ha valakit ez szórakoztat de tényleg nem nekem való. Persze azt is értem hogy az sem reális hogy Diablo módjára 1 személyes hadsereg az ember, de írjonak jó AI-t jó csapattársakkal jó személyiségekkel (mint mondjuk a Mass Effectbe, bár az AI részébe bele lehet kötni a személyiségek részébe viszont nem, meg ha a saját harcoddal voltál elfoglalva az AI sem volt olyan fájó :D) és akkor hajrá, nem is értem hogy miért nem szakadnak el ettől a csipet-csapattól mikor régen azért több cím is úgy jött ki hogy 1 embert irányítasz. Szóval nem nekem való a classic RPG irány de azt sem szeretem hogy divat lett RPG bélyeget tenni valamire ahol pl változtathatjuk a feleszerelésünk vagy van 2 döntési lehetőségünk a játékban. Valahol a nekem ideális játék a kettő között van.

  • lwb
    #5456
    Elhiszem, csak mondom, hogy nálam nincs ilyen. Eddig videokat bebuggolt fizikáról meg emiatt repülő autókról láttam, de nálam szerencsére egyik sem volt még 1.3-ban.
  • Voltan
    #5455
    Megint megpróbáltam - 2 percen belül 3 ocsmány bug. Lebegő táska, fej nélküli járókelő, még egy klónozott szellemoszlop :D
    Kész.

    Persze lehet, hogy csak a save barmolta el, majd még kísérletezem, de azért ez is megér már egy nyasgemet.
  • lwb
    #5454
    W3 óta kijött játékokról volt szó. W3 az 2015. DOS 1 az 2014, Neverwinter (???) az mmo 2013 a többi még korábbi, Tormentből melyik? a régi az vagy 20 éves, a Tides of Numenera meg beleállt a földbe eléggé. Shadowrun HK szintén 2015, W3 egy évben, ezért nem is említettem. A Kingdom Come nekem nem jött be, meg hát aligha classic rpg, a BT4 meg egy blobber. Nem is túl jó ráadásul. Én a blobbereket nem tartom classic rpg-nek, de itt elfogadom, ha másnak más a véleménye.

    Egyébként nem a CP2077-ről beszéltünk itt, hanem a classic rpg-kről. Nyilván a CP2077 nem classic rpg.
  • MerlinW
    #5453
    Original Sin 1-2, Tyranny, Pathfinder, Neverwinter, Torment, Solasta, Shadowrun HK, Kindom Come, Bard's Tale 4 ami most hirtelen eszembe jutott, de ezek CRPG-k és ezer fényévre vannak a CP2077-től, ami egy egyszerű akció kalandjáték modern RPG (emeny scaling és skill/level placebo mechanika) elemekkel, tehát nem is értem :)
    Utoljára szerkesztette: MerlinW, 2021.08.25. 15:12:09
  • lwb
    #5452
    Azért classic rpg-ből sem volt olyan sok. DOS 2, Pillars 2 (az 1 az olyan idős, mint a W3), Wasteland 3. Pathfinder Kingmaker. Kb ezek a nagy nevek. Solasta idén.

    De ezek sem egyenrangúak. A DOS mechanikailag nagyon jó, de kurvára utálom a Larian világépítését, ezt a hehehe poénos vicces hangulatot. Nagyon nem jön be és a BG3 EA-ből is ugyanez érződik, ami elég nagy baj. Egyik DOS-t se tudtam végigvinni emiatt, a felénél felidegesítettek a karakterek, a "poénkodás" , a történet. A Pillars jó, de tökéletesen megértem azt, akinek elveszi a kedvét a temérdek fura lore, a kimondhatatlan nevek és kultúrák, amikkel az első perctől lebombázza az embert. El kell pár órát merülni benne, hogy egy kukkot is értsünk a sztoriból, ami nem is lett olyan jó igazából. Pathfinderbe sose tudtam beleélni magam, ötször futottam neki pedig.
  • lwb
    #5451
    Nálam sem. Se pc-n, se boxon. Ps5-ön még nem néztem új peccsel.
  • Voltan
    #5450
    Hát, eddig nálam sem...
  • MarkBlade
    #5449
    Szerintem ezek hardver eltérésekből akadtak mert nálam nem volt ilyen.
  • fluency
    #5448
    Arra. Én nálam az akció-rpg-k csak akciójátékok történettel. :)