6291
banner
  • Hexex86 #1868
    Szerintem örülni kéne annak, hogy egy olyan nyelvre is lefordítják ahonnan nekik talán 0,01% pénz folyik be.(lehet sokat is mondtam) :D
    Mert akik játszanak majd vele egy része streamer lesz ingyen megkapott termékkel, egy nagyon nagy része letorrentezi mivel DRM nélküli lesz és egy nagyon kis része fogja csak megvenni sajnos. De ennek ellenére mindenhol azt látom, hogy nem tetszik az embereknek ennek a két képnek a láttán a fordítás. Hát szerintem ne csodálkozzon senki, ha esetleg ennek sokan hangot is adnak hivatalos fórumokon (sokak akik mondjuk letorrentezték) és az elkövetkezendő játékukba nem lesz fordítás. És tudom, most jöhet az, hogy ilyen fordítás jobb is ha nem lesz több és a többi és a többi. Ismerjük ezeket a köröket. Én csak leírtam az ő szemszögüket is és a miénket is, hogy ahhoz képest, hogy mennyire apró piaci réteg vagyunk folyamatosan ráfordítanak energiát és pénzt. De nem biztos, hogy én látom jól és lehet innen folyik be rengeteg pénz nekik még így is, hogy már olyanná nőtte ki magát a CD Project, hogy az egész világ az ő játékukra vár már egy jó ideje. Tudom most kihúztam a gyufát az összes Magyar embernél. :D
    Utoljára szerkesztette: Hexex86, 2020.11.28. 14:17:38
  • Palinko
    #1867
    Nem láttuk az angol eredetit, szerintem nem olyan rossz.
  • Evoluti0N
    #1866
    Ez elég gáz. Legalább, aki nem tud angolul, így megérti, de uff.
  • RedRiot
    #1865
    Jaj. Marad akkor az angol.
  • Sir Cryalot
    #1864
    Attyaúristen xD

    Nem kockákkal kéne tükörfordíttatni
  • Hexex86 #1863
    Nem tudom volt-e már.
  • Carlos
    #1862
    Nekem 71k-t mondott. De kb igen.
  • AnuluWork #1861
    Mennyi is? 70K?
  • Carlos
    #1860
    Hivtak az egyik boltból, hogy akarom-e még a CE-t, mert ha igen akkor itt meg itt átvehetem 10-én.
  • RJoco
    #1859
    Ki, miért.
    Én azért vagyok kint, hogy éljek.
    Nem is áll szándékomba hazamenni.
    Így nekem teljesen jó a heti 40 óra.
  • RJoco
    #1858
    Lehet, hogy PC-n már 3090-nél tartunk, de ez a kártya pont nem éri meg játékra.
    És ahogy lentebb szó volt róla, a konzolra specifikusan fejlesztik a játékot, míg a PC-den vagy elfut, vagy nem.
    A TV is rossz példa.
    Egyrészt a legtöbb családban van TV. Így spórolásnak vehetjük, ha alá veszünk egy konzolt.
    A számítógéphez is kell monitor. Ezt is elfelejtik sokan. Ez is költség.
    Azt is elfelejtik sokan, hogy a konzolt rá lehet kötni monitorra is. Nem kell külön TV-t venni.
    Sokan szeretnek fülessel a fejükön játszani, így nem kell beépített hangszóró a monitorba.
    És igen, a PC-hez még valami zajkeltő berendezés is kell, mert egyrészt a monitorokba általában nem építik be, másrészt két hangfal, még ha kicsik is, de sokkal jobban szólnak, ha meg nagyok, akkor még jobban, csak legyen erősítő hozzájuk.
    De itt is vannak, akik fülessel játszanak.
    De akár a TV elé is be lehet kötni egy AV-Receiver-t, ami leszedi a HDMI-ről a hangot és kirakja a nagy hangfalakra.
    És azt se felejtsük el, hogy mekkora egy monitor és mekkora egy TV. Ha valaki 155 cm-es monitoron akar játszani, akkor annak is megkérik az árát. Ellenben egy 67 cm-es TV sem kerül többe, mint egy ugyanekkora monitor. És a PC-det is rákötheted a TV-re. Csak a 4K-t nem fogja túl jól kezelni a rendszer.

    A lehetőségeknek csak a pénztárca mérete szab határt.
    Ellenben egy PC-hez inkább kell érteni hardver szinten, mint egy konzolhoz.
  • Evoluti0N
    #1857
    "kifelejtik a TV-t a konzolos költségből, ami nélkül ugye nincs konzolozás sem."

    Dehogy nincs Monitoron is tudsz konzolon játszani. Maximum közelebb ülsz hozzá, ahogy gép esetében is teszed a monitorhoz. Azt meg a géphez is kell venni.

    Ezek a legrosszabb érvek minden alkalommal mindkét oldalról:
    Konzolhoz drága tévé kell.
    Számítógépen nem lehet kényelmesen, kanapén heverve, tévéről játszani.

    Bármelyiket rákötheted bármire, ha van olyan bemeneti csatlakozója, amilyennel a számítógéped, konzolod rendelkezik.
    Utoljára szerkesztette: Evoluti0N, 2020.11.27. 03:00:19
  • MerlinW
    #1856
    A szoftverfejlesztők 80%-a napi minimum 10 órázik. Ez egy ilyen szakma, nem véletlenül fizetik meg úgy ahogy.
  • TokraFan
    #1855
    A next gen konzolok 2080 Super GFX szintjén vannak most, megjelenéskor. PC-n meg már 3090-nél tartunk, tehát nem osztom a véleményed arról, hogy megveszem a konzolt, és mindig jó lesz. Jó lesz, de nem a top elérhető grafikával. Az persze igaz, hogy árban nem kapod meg ennyiért a PC-t, bár ez is relatív, elvégre sokan kifelejtik a TV-t a konzolos költségből, ami nélkül ugye nincs konzolozás sem. De kétségtelen, hogy drágább a PC, aminek az az egyszerű oka, hogy a konzolgyártóknak nem a hardveren kell megtermelni a hardver gyártás költségeit, hanem a szoftvereken is irdatlan pénzt keresnek. Szemben a VGA és egyéb PC hardver gyártókkal, akiknél ez nincs.
  • nxs
    #1854
    Nekem mindenhol lehúztak 1 órát,gyk a 10 az 11 a 12 meg 13,erre rájön a napi 1-2 óra utazás. Dolgozhattam volna német stílusba is (3x10+1x8) de azt csinálják a lusták,meg ugye nem azért van kint az ember,hogy félpénzért dolgozzon.
  • nxs
    #1853
    Ott a pont,a kreatív munka nem mérhető óraszámban. Bár szerintem minden meló ilyen..."ha 1 kőműves 1 óra alatt 24 téglát rak fel,hány téglát rak fel 20 óra alatt?" megfejtés : beledöglik és közben magával rántja a falat :D
  • RJoco
    #1852
    Igen, van olyan is, hogy 6 vagy 7 napot dolgozik valaki, de nem 8 órában. Illetve sok helyen szeretik a szüneteket is leszámolni.
    Tehát lehet, hogy ott van 6 napot 8 órában, de ténylegesen csak mondjuk napi 7 órát dolgozik, ennyi után kapja a fizetését.
    A heti 100 azért kicsit húzós.
    Mondjuk ez nem fizikai munka. Kibírható rövidebb ideig. De akkor életük nincs mellette.
  • RJoco
    #1851
    Nekem akkor mázlim van, mert heti 40-ben dolgozom.
    A románoknál csináltam egyszer, hogy 310 órát dolgoztam egy hónapban.
    Hogyan? Minden nap 12 óra. Csak azért nem lett több, mert volt egy váltás az éjszakás és nappalos között.
  • Palinko
    #1850
    Na akkor Te is ugyan azt nyomod le mint a fejlesztők, a 100 óra meg nincs mindegyik honlapon kiemelve szóval lehet az újságok sokat akartak mondani, mert a lengyeleknél a törvényes az 5*8 óra és ami biztos hogy 6 napot kellett dolgozniuk amiből kérhették a felmentésüket is. Szőval az lehet hogy 48 óra igazából. Persze hosszú távon nem fenntartható de itt sem évekig volt ez a tempó csak gondolom főként a csúszás után. Meg az nincs megemlítve hogy a hajtás után valszeg kap egy nagy összefüggő szabadságot hogy kipihenhesse. Én inkább azért látom rossznak ezt mert a kreatív munka nem erőltethető és bármilyen munka hatékonysága romlik pár óra alatt szóval nekem sem szimpatikus a dolog de van egy olyan érzésem hogy a média felkapott és felfújt valamit mert a cyberpunk kattintást hoz.
  • nxs
    #1849
    100 óra / hét? Én németeknél ált 6/10-be dolgozom,volt 7/12 sok pénzért de már az is öngyilkosság 2-3 hét után...
  • Palinko
    #1848
    Igen egyetértek, a dolgzók túlóráztatásáról meg annyit hogy bár nem mentség de legtöbb játékgyártó cégnél így van ez, szerintem a filmes VFX-nél is ugyanez mehet, rövid határidőkkel vállalnak be dolgokat és nem férnek bele. CD Projekt sem engedheti meg magának hogy 10 évig fejlesszék a Cyberpunkot és akkor nincs túlóráztatás, felvenni sem tudnak mindig embert de így is bővítették a stúdiót, valahogy meg kell oldani, ez egy szükséges rossz ami senkinek nem jó. Egyébként ami itt jaj crunch mert 6 napot kell dolgozni egy héten, ráadásul nem tudom pontosan hány órát valaki 100 órát mondott egy héten ami már tényleg durva, de pár hétig még az is belefér az iparon belül és szépen kompenzálva vannak cserébe.
  • Dante73
    #1847
    Pont, hogy a denuvo, és társai létét tették zárójelbe.
    Másik oldalról álltak neki, csináltak egy JÓ játékot, és akik az elején le is töltötték, megvették később, csak mert JÓ volt.
    Bevallom, én a mai napig így vagyok a legtöbb játékkal. (Witcherrel, és Cyberpunkal nem, az elővétel, az első rész óta, azt is beleértve) Letöltöm, ha van demója, ha nincs akkor a virágboltit. Ha jó, ha beszippant, megveszem. Ha nem, akkor delete, és el is felejtettem.
    Első witcher demója megfogott. Elővételben megvettem, majd a második, harmadik részt, és most a Cyberpunkot is. Más ilyen széria egyszerűen nincsen, aminél ezt meglépném.
    Pont azért ami a hozzáállásuk az egészhez. Nem tetszik, hogy túlóráztatják a dolgozóikat, ez ellenszenves. Viszont a játékokhoz való hozzáállásuk tiszteletre méltó. Úgy őszintén. Bioware halasztott volna tavasszal, vagy még mindig lenne egy félkész játékunk, ami sosem készül el teljesen? Aminek aztán a sikertelenségén besértődnek, és kijelentik, hogy nem fojtatják, mert a vásárlók nem tisztelik az erőfeszítéseiket... Elengedik az egész játékot, a DLC-k nem készülnek el, és ott állhatunk egy félkész játékkal, amiért kiadtunk egy rakat pénzt. Én ezért például SOHA TÖBBÉ nem veszek a stúdiójukban készült játékot. Nem is értem, mások miért vesznek tőlük bármit is, mikor ennyire letojják, megvetik a bázist, amiből élnek. EA ugyan ez. És nagyon sok másik stúdió, kiadó. CD project beleállt. Halasztott. És biztos vagyok benne, hogy így anyagilag is jobban jönnek majd ki, mint a többi, aki következő negyedéves osztalékot félti, miközben a hosszú távú fejősteheneiket teszik tönkre.
  • PiszkosFred
    #1846
    "First and foremost, on behalf of the whole board, I would like to offer an apology for breaking our promise and failing your trust. We underestimated the time required for the very final processes," Kiciński said.

    "The game is ready for the PC and runs great on the next-gen consoles, and could be shipped on the scheduled date on those platforms. However, even though the game has been certified on the current gens by both Sony and Microsoft, some very final optimization processes for such a massive and complex game require a bit of additional time."
  • Palinko
    #1845
    Sehol nem állítottam hogy ne lenne fontos vagy ne foglalkoznának vele csak annyit akartam mondani hogy inkább ők egy PC-s fejlesztők. Mint mások meg inkább konzolosak, azokank meg a PC portjuk a nagyon rossz. A szükséges rossz is ezt jelenti, hogy jobb lenne ha nem kéne, de meg kell csinálni mert fontos hogy meg legyen csinálva. Plusz a PC-s eladásokat sem nézném le azért 30-40% hoznak azok is. A másolásvédelmet meg kétlem nagyon nem erre húzták fel a GOG-ot, már a Witcher 3 is lehetne Denuvos de nem lett az, annak meg mekkora az esélye hogy másolásvédelemmel kiadják ami saját boltjukba nem kerülhet fel :D Witcher 3 nál is day 0 volt warez mégis rekordot csinált eladásokban, a denuvo meg amúgy sem pálya aki nem akar valamiért fizetni az simán kivárja a pár hónapot max 1 évet és meglesz a törés rá. Ahhoz képest meg max 1-2 évig éri meg rátenni, mert első évben 210 ezer EUR ami ekkora címnél nem olyan vészesen sok, (bár már ez is sokkal több mint pár éve volt), utána 2000 EUR havonta, de semmi kárpótlás nincs (ha jól tudom) ha feltörik közben te meg nyilván azért fizettél hogy ne törjék. Ezért is kerül le sok játékról 1-2 év után.
  • Although_
    #1844
    Pont ez a lényeg. Szenvednek vele, lehet a másik konzollal is. Mert az a pénz ez már egy nagy cég sok kiadással, mohó részvényesekkel. Innentől már nem buli az ingyen letöltött pcs verzió. Most a profit maximalizálás megy. Aztán lehet lesz egy pont a kis pc piac is fontos lesz akkor lesz majd denuvohoz hasonló. Most felszálló ágban vannak. Ezzel a játékkal, amin már látszik rég semmi köze a W1 "pc-s világához" Már a W3-nak se. Úgy hívom "hülyegyerek" biztos rendszer, ezzel felérnek a csúcsra ők lesznek a királyok. Mert van bennük valami ami a nyugati cégekbe már nincs. Legalábbis a legtöbbe.
  • Palinko
    #1843
    Én másképp emlékszem, a witcher 3 idején még simán nyilatkoztak olyat hogy PC az elsődleges platform és az sem támasztja alá a hozzászólásod, hogy megjelenéskor nem a legjobban futott konzolokon majd pár hónapnyi patchelés után lett rendbehozva. Persze manapság már nem engedhetik meg hogy ilyesmit nyilatkoznak, de azért abból lehet sejteni hogy nem úgy fejlesztették hogy prevgen konzolokon a max és majd azt feltupírozzuk PC-n meg nextgenen. Hanem hogy kb kifejlesztették PC-re ami az új konzolokon jól fut és most szenvednek a prevgennel.
  • PiszkosFred
    #1842
    Nem kell megvennie, ingyenes PS5 és XBSX upgrade a legtöbb játék esetében, a CP-nél is.
  • Although_
    #1841
    Biztos, hogy a kenyérpirító konzol is fontos majdnem annyira mint az új. Hiszen leendő új konzol vásárlókról beszélünk.
    Tehát biztos szívás nekik. De okos cég figyel a biztos vásárlóira. Arra leszek kíváncsi aki megveszi a régi konzolt majd újra vált újra meg kell vegye a cuccot vagy sem. Ebből is jó pénz lesz. Abban reménykedek a pc-s hasonlóan jól optimalizált lesz mint a W3 volt.
  • Although_
    #1840
    Nézd meg a hardverét az új konzoloknak. Ha hasonló pc-t akarsz nem jön ki megközelítőleg sem az árból. Ez a nagy bolt benne, 150e környékén kapsz egy gépet ami mindig jó lesz mert amúgy is arra fejlesztenek. És már ha nem XXL size képernyőn nézed ütős képet produkál.
  • Although_
    #1839
    Ez a W1 idején volt igaz W2-nél még talán W3 idején már a konzol lett, bár a PC is fontos volt. Most első szinten az új konzolokra fejlesztenek ők is, nagy cég lettek az a biztos pénz pláne úgy, hogy semmivel nem védik a pc-s verziót. Az új konzol miatt nagy eséllyel pénzt kapnak a fő gyártóktól. Annak örülhetünk egyenlőre egy időben jelenik meg a konzolos meg a pc-s. Mindenhol másodlagos lett a pc. Vannak akik már azzal se fáradnak egyáltalán érdekelje őket milyen a port. Ahogy nő a befektetők pénzéhsége, úgy fog változni a CD Projekt üzletpolitikája is.
  • Carlos
    #1838
    Én is igy emlékszem!
  • Zsoltee_a_bator
    #1837
    A konzol is csak egy pc felhasznalobarat felulettel..

    Csinaltam egy mu-konzolt mini pc-bol, emulationstation a frontend, amivel indithatok a jatekok. Billentyuzet meg eger sincs radugva, csak ket kontroller meg a tv, ugyanaz a komfort. :)

  • TomStorm
    #1836
    Szerintem kár ezen agyalni.
    Konzol egy kényelmes dolog amit rákötsz Tv-re,ha van házimozira ami kitolja a Dolby/Dts hangot is és panorámába lehet élvezni játékokat.
    PC pedig egy rendkívül precíz szerkezet amit a csillagos égig lehet fejleszteni megannyi hardverrel,kijelzővel,beviteli eszközökkel mind szimulátorra akár VR-re,E -sportra,gyakorlatilag tényleg nincs határ,bármire lehet használni.

    Nekem mind2 van és mindegyiknek megvan a varázsa.
    Konzolba pl.imádom a nagy DTS hangzást,mozifotelből hátradőlve és tolni.
    PC-n pedig a precizítást és a képernyőfrissítést és a szimulátorokat
  • TokraFan
    #1835
    CDPR-től. PC-re készen van a játék. Azzal szívnak, hogy a kenyérpirítókon is menjen valahogy...
  • PiszkosFred
    #1834
    Mintha ok nyilatkoztak volna a csuszaskor, hogy a PC, a PS5 es a XBSX verziok kesz vannak mar, mehetne a release, de a ps4 es az xb1 nincs. Marpedig iden meg a legtobb penzt a ket jelenlegi konzol generacio hozza, muszaj volt azt is rendbe tenni, mind presztizs, mind szakmai okok, mind anyagi okok miatt.
    Utoljára szerkesztette: PiszkosFred, 2020.11.25. 23:21:04
  • Palinko
    #1833
    Több forrásból is ez jött hogy a konzol miatt csúszik, már aranylemezen volt a játék és aztán jött a csúsztatás, tudjuk a CD Projektről hogy PC orientált fejlesztők, náluk a konzol csak szükséges rossz.
  • RJoco
    #1832
    Honnan veszed az értesülést, hogy a konzol miatt csúszik a játék?

    A konzol tényleg sokkal egyszerűbb, mint a PC.
    Viszont sokkal kevesebb dologra is tudod használni, illetve kemény kompromisszumok is vannak.
    Pl. én csak számítógépen nézek YT-ot, mert az adblock miatt nincsenek reklámok.
    A billentyűzet és az egér sokszor jobb, mint a kontroller. Főleg mászkálós, lövöldözős játékokban. Bár ez attól is függ, hogy ki, mit szokott meg.
    Szöveget sem nagyon kell szerkesztened konzolon, sem pedig nyomtatni (bár ez utóbbi kérdéses).
    A videószerkesztés még esetlegesen megy, de csak az általad felvett játékot szerkeszti meg.

    Én 5 éve összeraktam egy High-End PC-t. A mai napig nem kell azon gondolkodnom, hogy elfut e rajta az adott játék vagy sem.
    Még mindig nyugodtan állíthatom magasra a grafikai beállításokat. Nem kell azon gondolkodnom, hogy mit cseréljek benne, mert, ha kivártam volna az idejét, akkor az egészet egy az egyben cserélhettem volna.
    Most csak eladom és talán március környékén összerakok egy szerényebbet. Minden attól függ, hogy jövök ki a konzollal.
    A PC jó 3000 euróba került.
    Most meg csak 500-ba a konzol. És jelenleg grafikailag ott van.
  • TokraFan
    #1831
    Csak ez így nem pontos érvelés, mivel PC-n is leragadhatsz a 6 évvel korábbi hardvernél, menni is fog a játék, csak le kell majd venned a grafikát Low-ra, ami két kattintás a menüben. A konzolon se kapsz jobb minőséget, hiszen csodák nincsenek, abban is 6éves a hardver ami nem fogja vinni az új címet az akkori top PC Ultra szintjén. Csak ott ezt a butítást, eleve beleteszik neked, tehát megúszol két kattintást.

    Itt nagyon sokan össze-vissza kavarnak fogalmakat a konzol vs PC kérdésben. Almát ne körtéhez!
    Utoljára szerkesztette: TokraFan, 2020.11.25. 15:48:16
  • Evoluti0N
    #1830
    BTW, ha valaki keveselli az NPC-k számát az utcán az Xbox és a PS videók láttán, azok, akik játszották a PC verziót azt mondják, h ott több az NPC. Az még kérdés, hogy alapból több, vagy lesz-e csúszka a grafikai beállításoknál.
  • a.carkey
    #1829
    Aki használta már, az tudja, hogy mit kap érte. Én örülnék, ha minden játékhoz lenne DLSS. Lehet vitatkozni, hogy valójában mit csinál, de rosszat nem tesz velünk a CDPR ezzel az opcióval.