6291
banner
  • MerlinW
    #1988
    Először is a Xeon az i7 csak integrált grafikus chip, video sync, eco, turbo és overclock lehetőség nélkül. Míg ha i7-et veszel arra tudsz dobni alsó hangon is ~20% tuningot. Mármint 25 éve foglalkozom PC-kkel, szerverekkel, stb de soha nem jutott eszembe Xeon-t venni otthonra :)
  • TokraFan
    #1987
    "de generacion belul mindent tud, amit az i7-i9-esek."

    Olyannyira, hogy az ő platformján konkrétan azonos volt az i7 980/990Extreme és a Xeon W3680/3690.
    Egyébként a Xeonban éppen az a jó, hogy az újonnan 2000 dolláros CPU-kat 4-5évesen gombokért dobálják utánad a céges selejtezésből, így használtan ezerszer jobb ár/érték arányt ad, mint egy i7, ami elég jól tartja az árát.
  • TomStorm
    #1986
    Akkor már csak 6 nap:)
  • Zsoltee_a_bator
    #1985
    A xeonban tobb az L3 cache, tamogatja az ECC ramot, nincs benne igpu, es inkabb folytonos terhelesre van belove az orajel szabalyzas, nem gyors burstokre.

    Kicsit alacsonyabb az orajel, jobban melegszik, draga, ezert nem a jatekosok elso valasztasa.. de generacion belul mindent tud, amit az i7-i9-esek.
  • Hexex86 #1984
    Köszi!
    Meg lesz akkor preload minden platformon szerencsére.
  • Palinko
    #1983
    Hajnal egytől
  • Hexex86 #1982
    Hmm akkor nálunk, hogy is lesz? 9.én 23:59 után már lehet játszani? xd
  • Ainz
    #1981
  • Ainz
    #1980
    Felnőtt részek beállítása 18+ : D
  • Papa01 #1979
    Megvettem a Steam-est. Remélem, el fog indulni... :)
  • Ainz
    #1978
    Térkép.
  • fluency
    #1977
    Na kérem, aki idő előtt streameli a CP-t az számíthat rá, hogy meglátogatja a fenti képen szereplő úriember. :D

    link
  • AnuluWork #1976
    A GoG és a Steam között tényleg nincs különbség.
  • Papa01 #1975
    Nekem sem. De itt, lehet hogy lesz, de nem azért mert Xeon, vagy lassú, hanem mert régi. Egy másik fórumban is rákérdeztem és és egy kedves user kutakodott ez ügyben. Kiderítette, hogy az én procim még nem támogatja az AVX utasítás készletet, míg a játékban megadott minimum prociban már ott van. Ez nem "Xeon hátrány", az akkori CPU-k közül még egyben sem volt benne.
    Ez azért gond, mert elolvasva, amit írt, beugrott, hogy a Horizon Zero Dawn esetén is az a AVX utasításkészlettel volt gond... Meglátjuk. :)
  • TokraFan
    #1974
    Xeonokat használok évek óta a munkám miatt, így játszani is azzal szoktam, Még soha, egyetlen játékkal nem volt gondom, sőt!
  • Evoluti0N
    #1973
    Hülyén fogalmaztam. Ha valakik előbb, mint 13 órával a megjelenés előtt feltöltenek meg streamelnek azokét törlik. :D
  • Hexex86 #1972
    Akkor már ott pihen a gépen, ha a tied a példány. :D
    Elvileg pc-n 70gb hely kell majd neki szóval feltehetően az valóban a játék.
  • Evoluti0N
    #1971
    Best Buy meg talán más üzletek is véletlenül(?) kiküldték a CE verziókat a vásárlóknak, szóval egyesek már játsszák a játékot. Úgyhogy vigyázzatok, mert lehet, hogy elkezdenek szivárogni spoilerek. CDPR ugyanakkor bejelentette, hogy akik 13 órával a hivatalos megjelenés előtt feltöltenek videókat, vagy streamelik a játékot, azokat letöröltetik.
  • Piko888
    #1970
    köszi, érdekes lenne, ha steamen nem lenne preload, de ahogy írtad is majd kiderül
  • MerlinW
    #1969
    Elvileg jövőhét keddtől lesz preload minden platformon. Steam nincs megerősítve, de az nem jelenti azt hogy nem lesz. Meglátjuk.
    Utoljára szerkesztette: MerlinW, 2020.12.02. 23:01:41
  • Piko888
    #1968
    steamen tényleg nem lesz preload?
  • MerlinW
    #1967
    Az szerintem nem patch, hanem maga a játék. Gondolom a felmásolja gépre a lemezekről.
    Utoljára szerkesztette: MerlinW, 2020.12.02. 21:45:27
  • Ashlara
    #1966
    56GB a Day One Patch:


    + a gyűjtői változat:

    Utoljára szerkesztette: Ashlara, 2020.12.02. 21:31:54
  • Papa01 #1965
    OFF:
    Persze, de kb 3 éve cseréltem le 1. genes i7-esem erre. 5 ezer Ft-ért vettem, 4Ghz-en megyeget, és (tényleg) semmi gond a játékélménnyel, igaz csak FHD-ban... még a nagyon hw igényes szimulátorok is elég jó FPS-t produkálnak, jó grafikai beállítások mellett.

    De abban igazad van,h lassan megérett a cserére... nem tudom, h lesz-e valaha ilyen jó ár/érték arányú gépem, mint ez a socket 1366-os rendszer.. :D

    ON
    Utoljára szerkesztette: Papa01, 2020.12.02. 18:33:10
  • MerlinW
    #1964
    Csak a jövöre való tekintettel, Xeon szerverekbe készült. Más utasításkészlet, architektúra, stb. Futnak rajta játékok, de rosszabbul, mint az azonos órajelű társain, mert tök más célra vannak optimalizálva. Lehet kombájnnal is közlekedni közúton de.. érted... :)
  • TokraFan
    #1963
    Nekem még van egy HP Z600-as, 2db X5675-el, már a fiam játszik rajta, eddig gond nélkül vitt mindent FHD-ben egy 1070-el.
    Azt persze nem tudom, hogy a CP-nek lesznek-e extra igényei amit ez már nem teljesít.
  • TokraFan
    #1962
    Persze, de nem ezen a néven vált ismertté a brand! Sem a játék, sem a sorozat, sem egyéb könyv, írás, reklámanyag nem az eredeti lengyel megnevezeést használja. Amit a világ Witcher-ként ismer, azt úgy kell hagyni.
  • PiszkosFred
    #1961
    Hat, az FP nezet miatt gondolom most a szokasosnal is nagyobb szukseg lesz/van ra :)
  • Hexex86 #1960
    Oooh! Na ezt nem tudtam. Köszi az infót!
    A fotó mód előzetes meg pofás. Én a Mad Max játékba szerettem ezt a módot. Ott is lehetett minden félét állítani. Ebben is elleszek. Már, ha elfut majd a game.
  • Evoluti0N
    #1959
    GOG esetében még jobb a refund policy. 30 napon belül tudod és nem számít a játékidő sem.
  • Evoluti0N
    #1958
    Fotómód trailer. Jómagam nem nagyon szoktam fotómóddal foglalkozni a játékokban, de tudom, h sokan szeretnek vele kreatívkodni.

  • Papa01 #1957
    Köszi a válaszokat, írok a supportnak! :)
    Egyébként a Horizon Zero Dawn volt az a bizonyos játék...
    Utoljára szerkesztette: Papa01, 2020.12.02. 15:16:29
  • Although_
    #1956
    Igen ez már a DA:I-nál is gond volt. Legegyszerűbb ha rákérdezel a supportnál. Mit mondanak,
  • Although_
    #1955
    I5-ös van megadva minimumnak. Megnézve a procidat durván a fele.
    Ha megnézed a korrekt táblázatot 1080p tehát az alap HD és low, Nem fűznék nagy reményeket.
    Ez már a DA:I-ra se lenne elég.
  • Hexex86 #1954
    Steam-es verziót, ha megveszed ott 2 órán keresztűl ki tudod próbálni. Ha nem fut jól akkor refund lehetőség ott van. Vagy a virágbolti verziót próbálod ki mielőtt megveszed.
    Utoljára szerkesztette: Hexex86, 2020.12.02. 13:37:09
  • Papa01 #1953
    OFF:
    Eddig ilyen problémám semmilyen játékkal nem volt. :)
    Repülőgép-szimulátorok, Fallout 4, Doom 2016, Witcher 3, Elite, X-Com: CS, F1 2018.. amik mostanában mennek, gond nélkül. A Detroit: Become Human-t a haver gépén láttam, ugyanilyen konfiggal.
    ON
    Csak amiatt kérdezem, hogy esetleg akik nagyon ott vannak a CP-t illetően, hallottak-e valamit azzal kapcsolatban, hogy tiltva vannak bizonyos processzorok.

    Utoljára szerkesztette: Papa01, 2020.12.02. 13:14:29
  • MerlinW
    #1952
    10 éves szerver proci játékra? :) Ettől függetlenül, kizártnak tartom hogy fusson rajta.
  • MerlinW
    #1951
    Oh, akkor novella. Valóban.

  • Evoluti0N
    #1950
    Steam preorder extra küldetés? Ez honnan? Nem olvastam erről semmit. Meg arról is beszéltek, h nem jár semmi in-game tartalom attól függően, hogy melyik store-ban rendeled elő, valamint akkor sem, ha előrendeled. Csupán arról beszéltek, h egy digitális novella jár azoknak, akik Steamen veszik. Azt nem tudom, h csak az előrendelőknek-e.
  • Papa01 #1949
    Sziasztok!

    Szeretném előrendelni a játékot a Steam-en. Abban kérném a segítségeteket, hogy ez a CPU nem lehet probléma a játék kapcsán: Xeon E5640? Elég régi a konfigom, az alaplap több mint 10 éves , de full HD-ban nincs okom panaszra.A CPU miatt azért aggódóm, mert egy barátomnak is ilyen konfogija volt, és azért cserélt gépet, mert egy játék nem futott a proci miatt. Hiányolt valamilyen utasításkészletet.

    Itt ez esélyes lehet szerintetek? Mert akkor nem venném meg sok pénzért a CP-t. :)

    Köszönöm a válaszokat!