1619
Company of Heroes 2


  • bgabor911
    #1499
    Egyetértek, a britekkel elég szépen eltolták az egyensúlyt. De hát SEGA a kiadó, tudható volt hogy a DLC Pay to win lesz egy darabig. Egy idő múlva aztán normalizálódik majd.
  • Gauge
    #1498
    Köcsög, paraszt, büdös kurva anyját az összes relic dolgozónak. Hogy lehet ennyire elbaszni egy játékot?! Képtelenség a németekkel győzni. Pár történelem lecke se lenne rossz. COH 1-gyel kell játszani, 2-őt meg kidobni.
  • s1lkforrent
    #1497
    Matchmaking :D
  • bgabor911
    #1496
    Én már a brit mesterlövész szkópos Boys .55 tankelhárító puskáján halálra röhögtem magamat.
  • Savaran
    #1495
    Valószínű januárig várok is amíg majd megveszem akciósan dobozosan. Addig úgy is ott Attila tw :)
  • Savaran
    #1494
    Kár hogy nanolézeres távbizgentyű nincs rajta :) vickers scope..... Istenem az egy szutyok második világháborús vacak géppuska volt, a világon senkinek nem volt zárt irányzékos gyalogsági géppuskája csak a németeknek....abban az időben.
  • bgabor911
    #1493
    Igen, egyértelmű pay-to win voltak a britek a bevezetésükkor. A napokban volt egy peccs ami gyengítette őket, de még mindig olyan OP a legtöbb egységük mint a szemét (bren carrier, bofors, centaur). Aki mást mond az ellenérdekelt.
    Kábé egy hónap múlva lesz leghamarabb érdemes némettel játszani szerintem, addig kijön még vagy négy peccs.
  • s1lkforrent
    #1492
    Vickers Sniper Scope


    Lelic designerei akkor sem tudnának normális játékegyensúlyt teremtani ha az életük múlna rajta. Viszont a fizetős újdonságok rendszeres túl erőssé tétele túl megy ezen, ez már bezony szándékos, és a játékosok pénztárcájára utaznak vele.
  • bgabor911
    #1491
    Javaslom hogy az elején szövetségest játsz, mert most jöttek be a britek és egyelőre szinte legyőzhetetlenek, szóval a németek durván szívnak most ellene, különösen az OKW. Nem véletlen hogy alig 30% játszik most német oldallal.
  • conshilla
    #1490
    Szia!
    youtube-on rettentő sok videó van. Ha tudsz angolul, semmi gondod nem lesz, hogy találj jó anyagokat, ha nem annyira és magyar kommentár kell, akkor írd be, hogy company of heroes 2 és hogy bemutató, ismertető, vagy teszt, és válogathatsz, hogy neked melyik stílus jön be.

    Van magyar rajongói oldala sok olvasnivaló anyaggal, de mára nagyon kevés aktivitással (gugli segít), amúgy meg kezdd el próbálgatni a játékot inkább, és kérdezz konkrétabban.
    Ha teljesen új neked a sorozat és/vagy a műfaj, akkor előbb menj a tutorial menübe, ott nézd végig a mozikat, majd csinálj meg egy-két kampány küldetést, meg pár AI elleni skirmisht, hogy megismerd az egységeket, és már mehetsz is multizni. CoH 1-ben szerintem jobb volt a tutorial, mert minden lényegeset elmondott az alapokról, a 2. részben már jó pár dolgot ismertnek tekint.
  • dolfy #1489
    Sziasztok!
    Keresek olyan oldalt illetve videót amiben részletesen le van írva a multiplayer használata. Nemrég vettem meg a játékot és szeretnék multizni. Segítségeteket előre is köszönöm!
  • paazar
    #1488
    Vlakinek nincs kedve együtt nyomni? tök közepes játékos vagyok sztem vagy jobb:D 4v4 et szeretem a legjobban és csak alli!
  • conshilla
    #1487
    paazar szerintem úgy értette az "épületben teremnek"-et, hogy nem bázisépületből, hanem a mapon szétszórt semleges épületekből.
    A mostani építkezés, csapatbejövetel szerintem jó változtatás, főleg ha belegondolok a panzer elite építkezésekre... A csata hevében már a 4. épület felhúzásának nem maradt hely, ezen a szarságon pedig meccsek mentek el. Vagy az M8 akna a kigördülő PaK alá. Ezek mocskos, bosszantó dolgok voltak, nem arról szóltak, hogy ki mennyire jól használja a doktrínákat és milyen reaktív tud lenni, mikrózás, makrózás, hanem egy trükk és kb. vége a meccsnek.

    paazar partizános kérdésére: szerintem most is be lehet őket hívni házakba, de üres háznak kell lenni és asszem az sem mindegy, hogy mekkora a ház.
  • Skaternorbart
    #1486
    Amúgy szerintem is jó volt az első részben hogy az épületből jönnek elő, mert lehetett vele kicsit stratégiázni, hogy hova építed az épületeket.
  • paazar
    #1485
    akkor nemakar velem senkisem jáccani?:( amúgy oroszoknál a partizánokat lenerfelték és nemlehet akárhonnan előhúzni őket vagy mi? nekem mindig a pálya széléről jönnek de vidiben láttam hogy épületbe teremnek azt már nemlehet ugy megoldani?
  • Savaran
    #1484
    Láttátok milyen lesz a britt sniper? :D
  • Savaran
    #1483
    Igen az nem lenne rossz, főleg azért is mert a hagyományos m4 sörmen már pz 4 ellen is elég gyenge, M36 a kulcs a bivaly ágyújával, de azt egy PG egység is szétszedi :) Ezért támogatnám én is az e8 gyárthatóságát, bár szerencsére ingyen hozzám vágta a relic a tisztet ami behozza.
  • bgabor911
    #1482
    Azért ha jól értem a T-34/85 csak a megfelelő doktrína használatával gyártható, az OKW pz4 meg bármikor, ez nagyon jó.
    Amcsikoz betettem volna gyártható T4 egységnek az E8 Shermant.
  • Savaran
    #1481
    A t34/85 most már gyártható ami szerintem jó ötlet, a pz4 behozatalával az okw is jobb lett főleg hogy a sturmtigert szinte sohasem használtam, az viszont kissé idegesít hogy tiszteket nem nagyon ad a war spoils úgy mint az elején :)
  • bgabor911
    #1480
    Nem tudom tudjátok e, de nemrég történetének szerintem legnagyobb peccse jött ki a játékhoz, amiben a fejlesztők alaposan átalakították a játékot. Több egység elköltözött, egyesek helyet cseréltek(su-76 és T-34 a komcsiknál) Többek között hosszabbra vették a könnyűjárműves időszakot a T4 megdrágításával és a tankok T4-be rakásával, illetve OKW-nál megjelent a T4-ből, doktrína nélkül gyárható Pz-4J, így végre nekik is van értelmes árú tankjuk a méregdrága panther mellett. További nagy változás, hogy mostantól a call in tank egységek komoly részéhez T4 épületet is kell építeni, onnan lesznek gyárthatóak. Azt kell mondjam, igen impresszív peccs.

    Teljes változás lista ITT, a 81-es számú hozzászólásban. (kék BALANCE felirat alatt)
    Én már kipróbáltam, nekem bejött.

    Utoljára szerkesztette: bgabor911, 2015.07.23. 22:21:23
  • paazar
    #1479
    hello van valami közösségféle akik ts en jáccanak egymással vagy ilyesmi? ha lenne rá igény én tudok ts-t biztosítani de jobban örülnék ha valami brigád befogadna hogy többen tudjunk együtt jáccani:D
  • Savaran
    #1478
    Vajon a brittek dobozos formában is lesznek, mint az OKW és az Ámerikaiak vagy csak steamen?
  • Savaran
    #1477
    Nekem a coh1 ben tetszettek az angolok, mondjuk akkoriban főként gép ellen játszottam, de élvezetesek voltak. Lehúzás de szerintem megveszem őket :)
  • Gascan #1476
    csak 10 eur ha mar megvan a COH2
  • s1lkforrent
    #1475
    Ha nem írom le, ki sem találjátok mi érkezik a CoH2-höz:




    Képeken AEC páncélgépkocsi, Churchill Mark kevés, valami Sherman Tulip-Firefly keverék szörnyeteg, Comet, és Cromwell harckocsik, Sexton önjáró löveg, Valentine harckocsi.
    Bezony, szeptember 13-án jönnek a britek csekélyke 13 euróért multiban és skirmishben, hadjárat nélkül. Seggvakaró bekempelést biztosító 17 fontos at épülettel, 25 fontossal, ami csak kell.

    Mint egy falat kenyér.
    Utoljára szerkesztette: s1lkforrent, 2015.07.10. 01:31:54
  • Savaran
    #1474
    Amiket ingyenesen leszedek skineket a modding hub menüpont alól azokat hogyan kell törölni?
  • sulyid
    #1473
    Nem tudom hogy milyen a standard AI, amikor ellen nyomjuk akkor mindig nagyon gyorsan véget érnek a meccsek... Ellenben ezzel az AI-val általában elvagyunk egy "keveset" :)
  • s1lkforrent
    #1472
    Nekem továbbra is az a legnagyobb bajom az AI-val hogy bugos. Már Dark Crusade óta, csak most nincs még Dawn of Skirmish AI Mod, hogy helyrepofozza.
    Elején még jó, agrsszív, pofátlan, állandóan zaklat, és folyamatosan mozgatja az embereit mint egy hangyabolyban, feltekerve pedig akkora erőforrás bónuszt kap, hogy dobálja a Párducokat mintha ingyen lenne. De counterekkel nem tud nagyon bánni, simán beszalad páncéltörő ágyú géppuska elé, és nem ritka hogy elfogy a pályán tartózkodó gyalogsága, mikor el akar mindenáron foglalni egy területet, és ott két géppuska egyenként szétszedi őket. Na ilyen sima CoH-ban jó 8 éve nem volt(amíg az Opposing Fronts szét nem @szta), mindig keresett alternatív utakat, ha nagyon muszáj volt, akkor összeszedett gépjárművet nagy rakás embert és támogató képességeket és áttöréssel próbálkozott. Illetve mint írtam néha egyszerűen megzakkan, szövetséges úgy gondolja és 15. perctől nem gyárt egységet, ellenség csak és kizárólag egy féle egységet, pl páncéltörőket gyárt, esetleg csak képességeket, és behívható egységeket használ, és nem gyárt semmit, vagy nem pótolja a szakaszainak a hiányait.

    Úgy néz ki ősi román szokás Relicnél bénán kódolni az AI-t(Dawn of War 2-ben, Tales of Valor után CoH-ban, CoH2-ben hülyeségei vannak, Opposing Fronts, Dark Crusade erősen, mármár használhatatlanul bugos volt, Soulstorm-ban konkrétan nem működött a skirmish AI!!), mintha 2006-os sima CoH csúcsa után tényleg csak szar munkát tudnának kiadni a kezük közül.
    Utoljára szerkesztette: s1lkforrent, 2015.07.06. 22:26:28
  • s1lkforrent
    #1471
    Internetes alkalmi és baráti társalgás közben nagy általánosságban kevésbé figyelnek az emberek a helyesírásra, mint a való életben. Ezt kihasználva egyesek szőrszálhasogató módon, pusztán kötekedésből a legkisebb nyelvtani hibát, és elgépelést is "kijavítják" mások hozzászólásaiban, így gyakran tönkretéve az egyébként kellemes eszmecserét. Ezeket az embereket kezdték el grammar, azaz nyelvtan náciknak gúnyolni.

    Történelem náculás ennek gúnynévnek átvétele az olyan perverziójú emberekre, akik filmekben, játékokban, más szórakoztató művekben mutatnak rá történelmi pontatlanságokra, anakronizmusokra, mikor egyáltalán nem kiemelt célja egy műnek a valósághűség.

    Igazából vitatható hogy a CoH mi akar lenni, valószínűleg törekszik valamennyi realitásra, ameddig a készítőknek erőegyensúly és játékmenet tervezés szempontjából kényelmes, a WWII-höz teljesen sanyi átlagnak még nem okoz gondot, de már némi mosolyt csal a beavatottabbak arcára, hogy ez valahogy akár így is történhetett.
  • Savaran
    #1470
    Én úgy vettem észre a legutóbbi patch óta a hard olyan mint régen a standard, nem?
  • sulyid
    #1469
    Ma nyomtuk, megérte a 2,5 órát... :D
  • Savaran
    #1468
    Ok köszi, a régi men of warokkal játszottam ezt még nem próbáltam.
  • wednes
    #1467
    Jah, nagyon félreérthető voltam akkor, sry. Men of War: Assault Squad 2.

    Steam műhelyben meg lehet találni.
    Utoljára szerkesztette: wednes, 2015.07.04. 11:47:27
  • Savaran
    #1466
    Steam műhelyben nem találtam, a coh2-höz van ez a mod?
  • wednes
    #1465
    Nem csak tank, hanem komplett magyar frakció (multi), persze német felszereléssel is kiegészítve.
  • Savaran
    #1464
    "German Soldiers és Valour" Ezekben a modokban vannak magyar tankok?
    "Felesleges történelem náci álláspontot felvenni" Ezt nem értem mire érted meg mi az
  • s1lkforrent
    #1463
    Akár lehetne is, szerintem lenne neki keletje. Felesleges történelem náci álláspontot felvenni, valósághűség alapján szét lehetne szaggatni a játékot, pár prototípust, és kis szériás cuccot még csak benyel a végletekig igényes CoH közönség hogy egy új hadviselő féllel gazdagodhassanak. Pláne hogy egy Chi-To vagy Chi-Ri nem mese tankok voltak, ha még pár hónapig húzzák a háború végét, simán gyártásba kerül mindkettő. Alternatíva pedig az, hogy még egy sokadik rókabőrt lehúznak a németekről, és 3. változatban is bekerülnek szinte azonos fegyverek és egységek teljesen eltérő statokkal, az majd biztos kielégíti a fanyalgókat.

    Sohasem értettem ezt a vaskalapos tömeggyártás fétist, miért jó az, hogy ha minden WWII játékba csak az unalomig ismert PzIV/T34/M4 trió kerül be és semmi más(de egyes félbolondok még tovább is mennek, már egyenesen azt követelik, hogy a ruszki és amerikai egységekből több álljon rendelkezésre, vagy legalább fele annyiba kerüljenek a "történelmi hűség" érdekében), miért halnának bele, ha néha egy Turán III-at, vagy 6 fontos Matildát is használhatnának.
    German Soldiers és Valour modokban pl a magyar haderő teljesen jól használható akár ruszkik, akár amcsik ellen, na aztán egyből belehalunk, hogy a ténylegesen bevetett háború eleji Turánt meg Nimródot, Tas meg Zrínyi I egészíti ki, sőt, németektől kapott Panzer 38(t), Tigris, meg SdKfz 251. Igenis nagy élmény Turánokkal M13/40-et, meg Char D2-t fingatni, ill 80mm-es Bofors ágyút zengetni, még akkor is, sőt, annak ellenére, hogy a valóságban nekünk csak a mongol vadállatok bakancsa jutott, és fapuskával meg imával próbáltuk őket megállítani, mert rendes felszerelésre nem futotta.
    Utoljára szerkesztette: s1lkforrent, 2015.07.04. 09:34:32
  • s1lkforrent
    #1462
    Aki valamit MOST akar, az MOST szétnéz, és megveszi az egész Humble Relic Weekly Bundle BTA-ját jutányos kétszeres áron 4,5 kulcsért, és még így is bőven jól jár, de még mocsokláda G2A.com-ról is megvan 2200 +350 +350 +3200 azaz 7000 forint alatt a CoH2 +Western Front Armies +Ardennes Assault csomag. Aki meg nem jár utána, az fizesse a luxusadót.

    Low prices cheapen intellectual property dumát utoljára olyan menthetetlen grognard helyekről hallottam utoljára, mint a Matrix Games, vagy a Battlefront.com fóruma, na ott aztán tényleg verik egymásét a soha nem változó 20000-es játék árakra, a fejlesztők meg biztogatják magukat, hogy a jó 10-20 éves lemaradást halmozó budget indie kategóriás cuccaik Veblen javak, de hogy ez már a THQ majd Sega(mint két, a leárazásokat erősen meg nem vető kiadó) körbe kerülő kazuár RTS-ek(mint átlagos mainstream termék átlagos mainstream árcsökkenéssel) táborát is elérje, azért nem gondoltam volna.

    De igazad van, kéz alól kici ócón lett meg 2013 decemberében, főleg presztízsből, mert nincs benne 30 órám, és talán nagyon nem is lesz több. Béta alatt szépen helyre került, hogy ebből mi, és főleg mi nem lett, így marhára nem volt sürgős. Ha lesznek épkézláb modok még biztosan előveszem, sajnos az első rész kiváló Eastern Front modját még mindig jobbnak érzem, mint a CoH2 alapjátékot.

    Egyébként , ne akartalak sehol bántani, csak magadra vetted másét is.
  • bgabor911
    #1461
    Leírtam a véleményemet, ennyi. Nem tudom hogy te ezt hogy érzékelted "csúsztatásnak", de baromira nem is érdekel.
    "fingreszelés" "sírni fogsz gecó" Micsoda kifejezések, hát valóban, több eszem is lehetne, mint hogy nekiállok beszédbe elegyedni az sg-n a győzikén és a valóvilágon szocializálódott trash emberekkel.
  • s1lkforrent
    #1460
    Azért gáz, mert csúsztatsz, már megint. Pont azért férnének bele a japók, mert egy kazuár RTS-ben mindegy, hogy 47mm-es fogpiszkálót, vagy 75mm-es légvédelmi halálsugarat nevezünk ki "fő páncéltörő ágyúnak" amivel Sherman-t lehet hard counterelni, a végeredmény szempontjából mindegy lesz, hogy a 160HP armor piercing sebzéshez milyen ágyú van hozzánőve. Éppen ezért a követő magyarázkodásod buta fingreszelés.

    Viszont igazán sajnálom hogy leszoktál a jobb játékokról, már rég trollkodtál a MoW topikban, de azt sosem értettem mi bajod van a folytatásokkal. MoWAS ugye nem volt más mint a Men/Faces of War külön szedett kipolírozott multi része(jó drágán újra eladva persze), nagy rakás coopra kihegyezett "skirmish" pályával. Na mármost azokat viszonylag reszelővel rejszolós volt egyedül játszani, csakhogy azóta eltelt 2 DLC, egy új folytatás, meg 4 évadnyi közösségi mod halom. Így MoWAS 2-höz több(és főleg jobb) egyedül is játszható(akár SHoWWII féle kommandózós) pálya érhető el, mint a hivatalos GEM motoros sztori központú játékokban együttvéve. Az az általános különbség, hogy tesztelésnél a coop is szerepet kapott(próbálj ki egy Faces of War vagy Battle of Empires küldetést mással együtt játszani, "sírni fogsz gecó"), illetve az újak normálisan vannak megszkriptelve. Hasonlíts össze egy legújabb DJSatane skirmisht egy MoW pályával, meglátod hogy a ruszkik a saját játékuk nem tudták kezelni, mint ahogy a Best Way azóta sem tudja.