1619
Company of Heroes 2


  • Savaran
    #1539
    "életfa-ágról szakadt ősturul" elég nyakatekert kifejezés, meg kell hagyni!? Nem tudom kikre/kire céloztál ezzel, (mert ha általánosságban néhány magyar emberre akik esetleg pénztárcájukat tekintve finoman szólva nem nyugati szinten vannak, és ez miatt úgymond a játékpiacon nem versenyképes vásárló erők, ami amúgy igaz) ez a megjegyzésed túlságosan pikírt és gusztustalan, főként figyelembe véve hogy honfitársaidról van szó.
  • s1lkforrent
    #1538



    Utoljára szerkesztette: s1lkforrent, 2015.11.06. 17:50:38
  • s1lkforrent
    #1537
    Hát nézd, mikor olyanokat írnak rólunk, hogy a "keleti piacok nem elég érettek", akkor kapásból gondolnám, a hülye nyugatbuzik már megint életfa-ágról szakadt ősturulnak néznek minket. Aztán találkozok az average Józsival a Piroska utca 8-ból, és pofán csap a felismerés, hogy a metroszexuális lendületesen dinamikus corporate köcsögből talán mégsem csak a kokó beszél, és a bőgatya tényleg kilóg.
    Utoljára szerkesztette: s1lkforrent, 2015.11.06. 17:47:26
  • Savaran
    #1536
    Jogos amit írtál, csak én nehezebben haladok a korral úgymond, meg említve lett a gyenge net, a nevetséges 10 megabitemmel kb 25 gigás coh2-ből ha a dvd-ről 13 giga feltelepül, azzal én órákat spórolok. Tavaly nyáron vettem meg dobozosan a skyrimet és abban térkép is volt pl. Nem érzem úgy hogy átbasznának, ugyanis mindent levarezolok azelőtt mielőtt megveszem mert nem vagyok híve a zsákbamacskának, egy pc gurus vagy egy game staros elemzés nekem kevés a döntéshez, mert azok szubjektív értékelések, és egy kezemen meg tudom számolni melyik játékot vettem meg teljes áron (pl coh2) És az hogy én megveszem a játékot az hatalmas elismerés a készítőknek, mert így a mágikus polcomra felkerülhettek, nem sok játék mondhatja el magáról ezt a megtiszteltetést!
  • conshilla
    #1535
    "Ez teljesen jogos lehetett addig a pontig valahol 2008 és 2012 között, amíg az utolsó PC játék is nem valami netes DRM platformhoz lett kötve".
    Nem mintha Steamről nem loptak volna még account adatokat (benne bankkártyainfókkal), aztán még mindig létezik adathalászat egyre kifinomultabb trükkökkel. Engem csak mérsékelten vigasztal, ha a keletkezett káromat (ami lehet a teljes, bankszámlán tárolt pénzem) átvállalja, mert míg a pénzemhez jutok, lesznek átalvatlan éjszakáim, meg talán még éhes is leszek. A másik oldalról nézve pedig az ember ritkán járkál manapság a teljes vagyonával a zsebében, és még ritkábban zsebelik ki pont ilyenkor, szóval én lényegesen nagyobb kockázatnak és izgalomnak érzem még mindig az online fizetést, mint a bolti bevásárlást.

    Nálam is vannak még játékdobozok a polcon, de már rég ki kellett volna őket hajigálnom, mert csak az élüket látom, ahol nincs sok szép rajz, és porfogók.
  • bgabor911
    #1534
    Ez így van sajnos, jelenlegi gépembe meg öcsém gépébe már DVD olvasót sem raktam, mert a front panelen lévő gyári porszűrős panel kiszedésével többet vesztenék mint amennyi hasznát a DVD olvasónak látnám. Vidéken ahol szar net van még megértem hogy valaki DVD-t vesz, több ismerősöm vette DVDn a Witcher 3-at, GTA5-öt, mondván hogy ő a retek netjével nem fog leszedni 60 gigát. De nekem a fővárosinak akinek havi 3000 forint a 40 gigabites DIGI optikai net, minek DVD olvasó? Amúgy is minden a netről jön le, akár eredeti verzió, akár nem.

    Meg ahogy írtad is, ma már semmi plusz nem jár a dobozos kiadáshoz, nagyon elkényelmesedtek a kiadók, meg így nyilván olcsóbb is , nagyobb a haszon, a minőség meg őket nem érdekli. (mondjuk olyan is a giga kiadóóvállalatok játékainak minősége, évek óta nem játszottam Ubisoft vagy EA játékkal, mert olyan szarok hogy még feketén letölteni SEM éri meg őket).
    Bezzeg én emléxem még milyen volt a standard kiadásos Heroes2-őm doboza 1997-ben. Gyönyörű dombornyomott doboz, igényes kézikönyv, külön brossúra a várak lényeiről, és egy CD a játékkal, aminek olyan telepítője volt hogy még 2008-ban(mikor utoljára próbáltam) WinXP alá is kérdezés nélkül feltelepült és működött, mintha az idő rongáló hatása a CDre vagy az inkompatibilitás az újabb oprendszerekkel mint jelenségek nem is léteznének. :D

  • Gascan #1533
    a masik meg, hogy en peldaul internetrol gyorsabban letoltom es felinstalalom mint felinstalalom USB/DVDrol
  • s1lkforrent
    #1532


    Only in CoH. Grognardok ilyentől agyfaszt kapnának.


    Mi lett volna ha.rovat



    Anno még alfa állapotban Lelic személyre szabható parancsnokokat képzelt el a bedrótozottak helyett. Nagy kár hogy elvetették, mert bár még ennyire se lehetett volna kiegyensúlyozni, mint a mostani katyvaszt, de legalább TÉNYLEG olyan játékstílust lehetett volna felvenni, ami neked kézre esik. Persze a történelem őket igazolta, sokkal több pénzt tudtak beszedni bedrótozott képességű prémium parancsnokokból.



    NC
    Utoljára szerkesztette: s1lkforrent, 2015.11.06. 11:30:05
  • s1lkforrent
    #1531
    Ez teljesen jogos lehetett addig a pontig valahol 2008 és 2012 között, amíg az utolsó PC játék is nem valami netes DRM platformhoz lett kötve. Nem tudsz játszani Steam/Origin/Uplay fiók nélkül, viszont ha kódod van, akkor onnan nyugodtan le is töltheted egyből. Abban a pillanatban az igazi érték az az egy szem kód lett a sajtpapíron, amit nettó tökmindegy hol szerzel be(feltételezve, hogy NEM kamionról pottyant G2A kódról van szó), cserébe viszont a bolti dobozos árak rohadtul megdrágultak az elmúlt időben, 2010-es 8-9-10000 forintos játékárak 2015-re 13-15(!!) ezer forintosra nőttek, már szinte alig van különbség a honi dobozos, és a nyugati pénztárcához mért MSRP ár közötött, egy -20%-os Green Man Gaming kóddal már simán jobban járhatsz ki sem adott játéknál is.

    Ráadásul mióta a nagy dobozokról DVD tokra átállás megtörtént 2004 körül, szinte lófingot nem adnak a játékokhoz. Kis quick start guide füzetecske a CD kulccsal(esetleg az külön, hogy könnyebben kilophassák), adathordozók, ennyi. Ha nagyon megerőltették magukat, akkor fém doboz, egy normálisabb kézikönyv, esetleg billentyűzet kiosztás ábra, kis térkép, matricák, poszter, de ilyen extrák rettenet ritkák voltak, 2006-2012 óta pedig mindent szeretnek kispórolni. Másod és harmad kiadásos Half-Life 2 bundlik(2005-2007 körül amikbe EP1-et, Lost Coast-ot, Deathmatch-et, HL1-et, HL1 Source-ot, Day of Defeat-et, meg random egyebet pakoltak, ill majd az orange Box is ilyen volt) már nem tartalmaztak semmit egy szál DVD-n és egy kulcsot tartalmazó cetlin kívül, és a többi játék is nagyon szorosan felzárkózott hozzájuk. Ezzel egy időben minden valamire való fizikai tartalmat a többszörös áron forgalmazott "collectors edition" változatokba száműztek, de a játékok nagy részének már olyan kiadása sincs.

    Kb 2-3 éve ott tartunk, hogy tök fölösleges a DVD is(pláne ha 3-4 darabon van a játék), mert a kliens kvázi újra leszedi a cuccot. Ha most felraksz egy CoH2-t lemezről, ha egyáltalán még engedi, akkor is újra letölti ez egész játékot netről összes kiegészítővel és DLC-vel a multi kompatibilitás miatt.

    tl;dr: A doboz hitűek csúnyán rábasztak, le is húzzák őket, és nem is kapnak érte semmit.

    No még egy mondat erejéig.

    Savaran: De itt a trükk öregem, a karvalytőke elleneseket még jobban megkopasztják! Van olyan akinek havi 6-7000(!, és van akinek ennél is több..) forintba kerül a készpénz kiszedése havonta, ha viszont kártyával fizetne, ezt nem tudnák legombolni róla. És akkor még a dobozos CoH2 felárába bele sem mentünk, ott a kilincsorrúak megint arra várnak, hogy kellően utáld őket.
    Utoljára szerkesztette: s1lkforrent, 2015.11.06. 11:14:57
  • Savaran
    #1530
    Erősen offolunk szóval inkább másról beszéljünk.
  • Savaran
    #1529
    Azért van sötétség úgy mond mert az emberek nem bíznak a bankokban mert a szemünket is kilopják, én is a sötét oldaldalhoz tartozom akkor, ugyanis semmiféle pénzügyekkel kapcsolatos hidó pénzintézetben nem bízok legyen az online vagy bármilyen, egykutya! Bőven elég a bankszámla az azért van hogy más sz_rság ne kelljen, én így vagyok vele!
    Utoljára szerkesztette: Savaran, 2015.11.05. 15:05:12
  • Savaran
    #1528
    Ott a pont!
  • conshilla
    #1527
    Ismerek olyat (nem innen), aki azt vallja magáról, hogy játékdoboz-fétisiszta (mármint díszes DVD-csomagolás a polcon).
    Ezért a szenvedélyéért mélyebben kell a zsebébe nyúlnia.

    Sötétség, nem sötétség, én úgy érzem, nincs olyan kontrollom a pénzem felett, ha online vásárolok, ami engem teljesen megnyugtatna. Ha ellopják/erőszakkal elveszik a tárcámat, azért csak magamat okolhatom (trehány vagyok, nem elég az aikido edzés), viszont a virtuális platformon a felügyelet nem csak rajtad múlik, és talán a felelősség sem mindenhol egyértelmű.
  • s1lkforrent
    #1526
    Nem tudom miért ilyen nagy a sötétség pénzügyekben itthon, bankszámlája mindenkinek van, használni kéne. Paypal tök ingyenes a felhasználóknak(a boltokat húzzák le, illetve itt-ott van kis illeték, meg szarul váltják a valutát, érdemes bankkal váltatni PP beállításokban), sima átutalással annyit teszel rá amennyit akarsz. Mint említve volt lehet kérni olcsón virtuális bankkártyát, 2-3000 forint körül van évente, le se tudják lopni, és mindenhol elfogadják(Visa Virtuon netról rendes Visa kártyának látszik). 6-9000 forint a dombornyomott(a simákat szeretik eltüntetni a bankok, ahol van, ott 4-5 ezerért ugyanaz a funkcionalitás) Visa/MC, égadta világon mindenhol elfogadják(Steam G2A sarki tejbolt), új kártyákkal lehet vagizni az érintéses fizetéssel is.

    Dobozos cuccoktól azért is borzasztó függeni, mert a CoH2 eddigi cuccai is méregdrágák boltban(5-6000 az alapjáték, 5-6000 a Western Front Armies, 9000 környéke az Ardennes Assault), és nem vagy alig akciózzák őket, míg neten már volt Humble csomagban az egész sorozat 15 dollárért(CoH1 teljes-2 alap, WFA, AA, meg Warhammer cuccok melléje), British Forces is várható féláron(~2000Ft) karácsony körül, ha nem előbb.
  • bgabor911
    #1525
    Én paypalon keresztül szoktam vásárolni. Nem teszek pénzt a paypal accountra, helyette a webkártyát hozzárendeltem a paypay accounthoz. Azt hiszem úgy 6%-ot tesz rá a paypal a vett dolog árára. Cserébe a hely, ahol vásárolok, csak a paypallal érintkezik, nem látja a bankkártyaadataimat.
  • conshilla
    #1524
    Bízni én sem bízom. Van már egy csomó megoldás a biztonság növelésére (egyik se 100% persze, dehát a buksza sem az). Pl lehet venni virtuális bankkártyát, vagy bankszámlán egy alszámlát al-bankkártyával, ahova átlöki az ember a zsetont, és csak annyit, amennyit vásárolni akar. Master Card ugyanaz a nóta szerintem. Paypal azt is engedi, hogy kártyát regisztrálj rajta. Ha lopó van, akkor így csak kicsi a bukó, de eddig (kopp-kopp) nekem nem volt lopó. Ebbe az irányba tolják az embereket, és előbb-utóbb nem lesz más - én ezt látom.

    Valamiért csak megéri a paypalnak. Talán a valutaátváltás során kanyarítanak valamit, de ezt nem tudom, nem is érdekel, mert nem észrevehető.
    Utoljára szerkesztette: conshilla, 2015.11.03. 10:13:48
  • Savaran
    #1523
    Most olvasom tényleg, de akkor sem bízok az ilyesmikben, valószínű majd a későbbiekben átváltok master card -ra azt beveszi a steam gyomra :)
  • Gascan #1522
    nekem semmi ilyesmim nincs, tok ingyenes .. maskent nem is hasznalnam ... 1x regisztralam .. h beazonositja a hitelkartyam levett rola 1.5 eurot, de azt kesobb vissza is adta ..

    szinte mindent ezen keresztul veszek, es semmi plusz dij nincs
  • Savaran
    #1521
    számlavezetési díj asszem van, egyszer csinálni akartam pp számlát de nem tetszettek a szerződési feltételek
  • Gascan #1520
    mi az h a paypal fizetos? .. csak mert en is paypalt hasznalok es annyit fizetek amennyibe a jatek kerul, egy centtel sem tobbet
  • Savaran
    #1519
    Steamen megvehetném ha tudnám, csak sajna a bank kártyám nem tetszik neki, a paypal rendszer meg fizetős, szóval maradok a hagyományos módszernél, max akkor nem játszok britekkel.
  • conshilla
    #1518
    Azt mondja ugye, hogy ez standalone verzió, és 30 GB a teljes mérete. Így komoly kis DVD pack lenne, de rég vettem már dobozos verziót, szóval lehet, hogy csak a CD-kulcsot rakják bele. Nem találtam még magyar dealernél, csak a többi kieget. A fene tudja. Lehet, hogy már teljes a digitális átállás. Meglepő lenne, ha ennyivel a megjelenés után kezdenék csak el dobozosan teríteni. Érdemes lehet még körbenézni CD-kulcsokkal üzletelő oldalakon, de megbízhatót nem tudok neked mondani. (régen én az OnlineKeyStore-t próbáltam, de volt egy rossz tapasztalat és felhagytam az ilyen próbálkozásokkal).
  • Savaran
    #1517
    A british forces lesz valaha dobozos mint a western front armys? Vagy nem, és feleslegesen várok?
  • Savaran
    #1516
    Ja látom 65 órára ideadták a piszkok :)
  • Savaran
    #1515
    Van pershing?
  • conshilla
    #1514
    Pedig mióta megnövelték a késleltetést a füstjel és az anti-inf/anti-tank strafe között, meg csökkentették a fuel-->muni konverziós rátát, annyira már nem éri meg ezt a kommandert választani, mert könnyebb kimikrózni, és ha tiéd a mapkontroll, akkor nem nagyon lesz neki nyersanyaga sokáig pufogtatni. A schreckes PG-k brutálisak blobban, de elég könnyen halnak (full squad) és az elég sok nyersi, szóval high risk - high reward. Gyakorlatban általában 1, max 2-t tudnak lőni, azután retreat, ha meg akarod őket menteni fegyverestül.

    Amúgy a tegnapi patch miatt lehet megéri visszatenni (Pershinget próbáltad már?). Adj neki még egy esélyt.
  • Gascan #1513
    azok a jatekok sem tokeletesek ...
  • s1lkforrent
    #1512
    Men of War Assault Squad 2 meg Wargame: Red Dragon?

    Combat Mission és Close Combat multi is megy.

    Nagy kár hogy a Graviteam Tactics nem kapott multi módot. Ehh, talán a Mius Front.
  • Gascan #1511
    amugy igy most mivel fogsz jatszani? :) .. milyen normalis alternativa van?
  • Gascan #1510
    akkor megsem voltak olyan tehetsegtelenek :) .. a shrekkeseket en se nagyon szeretem, foleg ha valaki jol osszekombinalja oket mas egysegekkel
  • bgabor911
    #1509
    Na én ma töröltem le végleg a COH2-őt, miután két totál tehetségtelen játékos akiket majdnem levertünk(90% map contolunk volt!), visszahozta a játékot és "legyőzött" minket a jó kis luftwaffe premium commanderje segítségével(mindkettőnek az volt). Bombával victory pointot nullázó stuka, stuka géppuska strafing run, 37mm-es stuka anti tank támadás, és egyféle egység, a duplashrekes panzergrenadier spamolása és hordákban vivése segítéségvel győztek.

    Sajnos tetszik vagy sem, a a helyzet hogy az akinek van pénze prémium commanderekre(meg most a halál OP britekre), az SOKKAL jobb esélyekkel játszik ebben a játékban, mint akinek nincs. Olyan a helyzet mintha két ember leülne sakkozni, és az egyik egy helyett három királynőt kapna, mert meccs előtt pénzt adott a bírónak. Elegem van belőle, hogy képességek helyett folyamatosan megvásárolják a győzelmet a COH2-ben. A SEGA szépen elszarta ezt is a DLC politikájával, mint minden címet amire ráteszik a kezüket.

    Ez a játék egy semmi az előző részhez képest, és egyszerűen nem méltó rá hogy a Company of Heroes nevet viselje.
    Utoljára szerkesztette: bgabor911, 2015.10.29. 20:08:42
  • Savaran
    #1508
    Hát az az lol, csak még véletlenül sem hasonlít picit sem a valóságra, alapvetően a szemből jó védettségű német tankok miatt szeretem ezt a játékot 2006 óta... csak mivel a fritzek a gonosz náczikok ezért nehogy már ők legyenek az OP-ok.
    Valaki írta inkább az egyel kéne játszani lassan már tényleg én is kezdem azt hinni, csak az a szép fehér hó na az hiányozni fog, mert az feldobta az egészet meg persze az oroszok :)
    Utoljára szerkesztette: Savaran, 2015.10.26. 18:05:06
  • Gascan #1507
    altalaban OKW ellen jatszunk :) ... hosszu tavon ugy gondolom, hogy az 50% nyeresi esely jol van balanszolva
  • bgabor911
    #1506
    Játsz le néhány meccset OKW-val britek ellen, rögtön rudni fogod miről beszélünk. :D
  • Gascan #1505
    nekem nincsenek meg a britek, de 3v3ban gyakran kerul mellem brit .. lehet h ok nyomik de en nem nagyon lattam meg briteket villogni
  • Gauge
    #1504
    AT? LOL, brit gyalogság simán szétszed bármilyen német tankot se perc alatt. A legszebb pont ma történt. 3 találatból egy PIV-t....vicc!
  • Gauge
    #1503
    azaz...a langszórós brent a legjobb az elején...
  • bgabor911
    #1502
    Nekem a kedvencem a nulladik perctől gyártható brit bren carrier, amit szemből nem lehet sebezni kézifegyveztűzzel. Flankolni meg nem tudod mert ott van mögötte a szintén nulladik perctől gyártható vickers géppuska. De sorolhatnám napestig.
  • Savaran
    #1501
    Mostanában nem játszottam a játékkal, az angol at gun-okat hogy bírják a német nehéz tankok pl kingtiger? Gondolom sehogy :(
  • Gauge
    #1500
    Churchill M VII 14db találattal lehetett csak leszedni (OKW AT vel). az orosz Kv-2 -t meg eggyel sem kb. mire lőtt egyet is bármelyik AT a 14 közül, már le is szedte őket...