1619
Company of Heroes 2


  • Kotomicuki
    #1419
    Viszont, egy ilyen játéknál már lehet, hogy a 30-40 éves korosztály a tapasztalatát a rutinját használja inkább, mint az egyre kopó reflexeit és amíg ez a kettő kiegyenlíti egymást, addig versenyképesek.
    A SAS-l is lehet olyan beosztás, ahol nem a feltétlenül a jó reflex, hanem a valós tapasztalat megléte dominál, amiben meg az "idősebb" korosztály élvez, behozhatatlan előnyöket...
  • bgabor911
    #1418
    Én sem értem, miért akarják eltemetni a 30 fölöttieket. Még az SAS-től is csak 40 éves kor után szerelik le az embert, vélhetően úgy gondolják hogy addig a pontig a kora bizony nem befolyásolja a teljesítőképességét. Márpedig ott némileg gyorsabb reakciót és helyzetfelismerést, "szem -kéz koordinációt" várnak el az emberektől, mint holmi gagyi FPS vagy RTS játéknál.
  • bgabor911
    #1417
    Nem tudom neked mi bajod van, de én bizony így látom a dolgot (és nem csak én, mint a reakciókból láthattad). És bizony az durva lesz, amikor ez a korosztály, aki működésképtelen az okostelefonja nélkül, könyvet életében nem látott, és a világon semmibe sem hajlandó energiát fektetni, felnőttként kijut majd a munkaerőpiacra. Az egy vicces helyzet lesz, de nem nekik lesz vicces.


    Utoljára szerkesztette: bgabor911, 2015.05.15. 22:14:08
  • Savaran
    #1416
    Úgy beszéltek a 30 év feletti játékosokról mint valami vénemberekről járókerettel, tehát akkor egy 38 éves swat kommandós már tompa reflexel rendelkezik? ugyan már 30 év felett is úgy kell kattingatni mint 20 évesen
  • s1lkforrent
    #1415
    Ó b+, mellényed is csak azért ekkora, hogy támogassa az egódat, nehogy leessen a magas lóról, igaz?

    "Szerintem a mai 20 év alatti korosztály egyenesen alkalmatlan arra hogy egy ilyen összetett játékot kitanuljon ÉS még magas szinten is műveljen."
    Akkor egy Men of War-hoz különbözeti vizsga kell, a Graviteam Tactics és Combat Mission játékokhoz meg egyenesen csapattiszti képzés?

    A számítógépes játékok messze legnagyobb felhasználói a 20 év alatti fiatalok, és nem azért mert lenézik, mert a hanyatló nyugaton(nem a balkánon) teljesen elfogadott szórakozási forma vagy jó 15 éve már a videójáték(gyakorlatilag ahogy a NES-Commodore generáció felnőtt), csak a felnőtteknek nincs annyi szabadidejük mint a gyerekeknek, tanulás van, munka van, házimunka van, család van, mindenféle faszság van, és ha NEM CSAK a gép jelenti a kikapcsolódást, akkor állandó játékra kurvára nem futja. Közben öregszik is az ember, reflexek tompulnak, szem-kéz mozgáskoordináció lassul, memória, látás romlik, és a csak fizikai, vagy monoton szellemi munkánál, gyenge szociális kapcsolatok mellett bezony még az általános értelmi képességek is, hogy az esetleg random fellépő betegségeket ne is említsük.

    De bezzeg bgabor, jaj bocs, bgabor911 a 20+ Gaming Master Race élén leveri a kisköcsögöket CoH2-ben, és ha már ott van, megdugja a barátnőiket hadizsákmányként.
  • conshilla
    #1414
    Általában igazad van a 20 év alatti korosztállyal kapcsolatban, valószínűleg minket is ugyanígy megvetettek a nálunk 20 évvel idősebbek, mikor tinédzserek voltunk, viszont kapásból mondok neked 2 klasszist, DevM, Lollypop, akik bőven 20 alatt lettek top playerek. 30 felett viszont, bár bölcsebb és megfontoltabb a játékos, de már messze nem olyan gyors, mint a tízes, húszas éveiben.
  • Savaran
    #1413
    Ott a pont!
  • bgabor911
    #1412
    Szerintem a mai 20 év alatti korosztály egyenesen alkalmatlan arra hogy egy ilyen összetett játékot kitanuljon ÉS még magas szinten is műveljen. A kitartást hírből sem ismerik, mindig az újra vágynak, ami új kitanulására nem akarnak tíz percnél többet szánni. Nem véletlenül faék egyszerűségűek a mai játékok.

    Akik a COH2-höz hasonló játékokat profi szinten művelik, az éppen hogy a 25-35ös korosztály.
    "nem hitték el nekem, hogy rajtam kívül is vannak még korombeliek akik nyomják ezt."
    Egyszerű, idősebb emberek körében makacsul tartja magát az a tévhit hogy számítógépes játékot csak gyerekek játszanak. Ami baromság, mert szórakozásra, kikapcsolódásra nem csak a gyerekeknek van szükségük. Ez se másabb semmivel mint az olvasás vagy a sorozatnézés.
  • Skaternorbart
    #1411
    Sziasztok! Utólagos engedelmetekkel egy videót tennék közzé itt, amelyet a játékról készítettem.
    Company of Heroes 2 Breaktrough
  • Savaran
    #1410
    Gyanús hogy ez a játék nem is kifejezetten a 18 alattiaknak készült, szerintem :) Legalábbis a fanok legtöbbje a történelmi hátszél miatt/vagy is játszik a játékkal, és a tizenévesek zömének lövése sincs a történelemről, ergó nem érdekli őket a coh
    Utoljára szerkesztette: Savaran, 2015.04.15. 18:22:59
  • antiqueA
    #1409
    Kissé offenzívnak hatott a bejelentkezésed. Néha napján betérnek ide trollkodni a gyerekek. Nem tudom miből gondolja a cimborád, hogy ezzel csak tízen évesek játszanak. Azért ez nem egy Call of Duty.
  • Skaternorbart
    #1408
    Sőt továbbmegyek, nézzétek el nekem a kérdést is. Van úgy hogy nem jut eszembe rákeresni, és inkább rákérdezek.
  • Skaternorbart
    #1407
    Köszönöm a választ! Egyébként én 30 vagyok, és nem hitték el nekem, hogy rajtam kívül is vannak még korombeliek akik nyomják ezt. Köszönöm az "evvel" helyett "ezzel" kijavítását is. Megjegyzem.
  • Skaternorbart
    #1406
    A szövegkörnyezetből is kikövetkeztethető mit jelent a releváns, de ha nem értek egy idegen szót általában utána nézek. Ha ez megnyugtat. :)
  • conshilla
    #1405
    Közelebb a 40-hez, mint a 30-hoz és vagyunk még így egy páran.
    A top 10-ben lévők kb. a 15-25 éves tartományban vannak.
  • antiqueA
    #1404
    Szerintem nem fogja azt érteni, hogy 'releváns' :)
  • Gascan #1403
    a kerdes inkabb az h te hany eves vagy? ... de sokszor az a tapasztalatom, hogy az ev nem is annyira relevans :)
  • antiqueA
    #1402
    'Ezzel' kisfiam, nem 'evvel'!
  • Skaternorbart
    #1401
    Sziasztok!
    Hány évesek vagytok? A haverom szerint csak tizenévesek játszanak evvel a játékkal.
  • conshilla
    #1400
    Random módon jönnek a nők.
  • Savaran
    #1399
    Multiplayer csatákban ha az oroszokkal vagyok, néha női mesterlövészek jönnek, ha "gyártok" mesterlövészeket, mi alapján jönnek nők? És néha a tank legénység is női hangon szól!
  • conshilla
    #1398
    A demóverzió ingyenesen letölthető.
    Ebben egy kampány részlet van állítólag.
    A teljes verzióért természetesen fizetni kell.

    Szerk.: utólagos infó, hogy az ingyenes demó sajnos már nem elérhető... Így érdemes megvárni egy komolyabb leárazást, akkor (szinte) ingyen vihető.
    Utoljára szerkesztette: conshilla, 2015.03.25. 14:04:52
  • Savaran
    #1397
    Steam
  • mate23
    #1396
    üdv!
    hol tudom ingyen letölteni a játékot?
  • conshilla
    #1395
    Az igazi játék a multiplayerben van, mert semmilyen AI nem tud olyan ravaszul, ötletesen, változatosan játszani, mint egy ember.
    Akinek új a játék, és szépen, apránként akar megismerkedni a részleteivel, nem akar rögtön a mély vízbe menni, annak először kampány, aztán skirmish, aztán multi. A kampány menetében jó pár dolog másképpen van, mint a multiban, és ha valaki túlságosan hozzászokik a kampányhoz, sokat fog kínlódni a multival - ez legalábbis a saját tapasztalatom, mert én egy bő évig csak kampányoltam a coh1-gyel. Azután, hogy elkezdtem multizni, rájöttem, hogy eddig nem is játszottam igazán, és nem ismertem a játék lényegét. Az igazi sikerélmény és izgalom a multiban van, de a többi játékmód is ad persze sok szép játékórát. Skirmish (1v1 VP-re a gép ellen) azért jó, mert egyenként, időnyomás nélkül, kipróbálgathatod az egységeket, mit tudnak, hol jók, hol nem, szokhatod az építési sorrendet, mikrózást, hogy telik az idő, hogy jön a nyersanyag, ilyesmit. Ugyebár ebben a játékmódban lehet Pause-t használni. Én csak azt mondom, hogy könnyű ehhez a "tét nélküli" módhoz hozzászokni. A multiban ugye már a "bőrödre" megy a játék. Ha egy ember elver, azt már nem szívesen ismeri el a játékos (legalábbis sokan nem tudnak veszíteni), gépre meg ráfoghatod, hogy biztos magának "csalt". :) Hallottam ezt már egy párszor. Jobban fáj az egónak multiban kikapni, sajnos ez az igazság. Azért is király ez a játék, mert megtanít veszíteni, kitartónak lenni, tanulni a hibáidból. Hajrá!
  • Skaternorbart
    #1394
    lehet hogy kicsit pontatlanul fogalmazok; egészen pontosan azt fejtegetem, hogy annak idején amikor még teljesen új volt a játék, a campaign-t játszottam persze a tutorial után, és már nem is tudom úgy a 10 misszió környékén jelent meg először a Victory point kérdés. emlékszem sokat szenvedtem vele, és onnantól kezdett igazán kikristályosodni hogy miről is szól a játék, ez az élmény szükséges volt nekem hogy megismerjem és a kedvencemnek valjam ezt a játékot, miután ezen a felfedezésen túl jutottam, én is mint mindenki más a skirmish-el játszom, hiszen a játék így marad örök érvényű klasszikus
  • Savaran
    #1393
    Akkor én vagyok az egyik ritka kivétel, bár kipörgettem vagy kétszer az egynek a kampányait de 99% ban skirmish-t játszottam

    Utoljára szerkesztette: Savaran, 2015.03.06. 17:08:16
  • Skaternorbart
    #1392
    Szerintem ne beszéljétek le a campaignról, mert neki még ismeretlen a játék, és megfigyelheti az egységeket miközben játszik, ezt skirmishben nem teheti meg, illetve easy ellen persze igen. Nem mellesleg a küldetések olyanok mint egy tv sorozat, szerintem fordulatosak és érdekesek az átvezető videók, jók az eligazítások és a játék közbeni párbeszédek stb... ezt lehet hogy az öregebb játékosok már el is felejtették, pedig valószínűleg ők is a campaignba szerettek bele, még annak idején a coh 1 nél.
  • Savaran
    #1391
    a kampány nem jó a gyakorlásra a scripttenger miatt, skirmish játék először a gép ellen egy mentorral ill. tanácsaival :)
  • conshilla
    #1390
    Neked kell egy tutor akivel van audiokapcsolat, és kezdj el multizni. Minden más időpocsékolás.
  • Petteri
    #1389
    Mivel kb. két napja kezdtem el vele játszani, ezért úgy gondolom, hogy egyelőre a multi kicsit még messzi dolog. Szeretném legalább a minimális alapokat single playerben elsajátítani.
  • AndrewT
    #1388
    majd lesz, 1-hez is volt, a vevő kedvéért és persze jó pénzért bármit : )
  • Savaran
    #1387
    Inkább multizz, vagy skirmish a barátokkal, nagy hiba a játékban hogy nincs német kampány :(
  • Petteri
    #1386
    Green Man Gamingen volt akció, lehet még van is. Beszereztem az alapjátékot, illetve a Western Front Armiest. Mit mondjak? Az orosz kampány nagyon tetszik, főleg az a sniperes küldetés, talán a 4. volt asszem'. ;)
  • Skaternorbart
    #1385
    szeintem az alapjáték és a western front armies is sok tartalmat ad sőt jó időre elegendőt is
  • Petteri
    #1384
    Sziasztok! Beszereztem a Company of Heroes 2 - Ardennes Assault részét. Tetszik a játék, a második VH is érdekel, szóval szeretném tovább "pimpelni", viszont nézegetve a különböző helyeket, ahol lehet vásárolni kiegészítőket, rengeteg verzió van feltüntetve. Ti, hogyan lépnétek a helyemben tovább?

    Az alapjátékon gondolkodom, de utána miket érdemes még megvenni?
  • Savaran
    #1383
    és hogy lehet vele farmolni?
  • s1lkforrent
    #1382


    Pepperidge Farm Remembers - skirmish pálya War Spoils farmoláshoz
  • s1lkforrent
    #1381
    Ardennes Assault single kieg most 10 dollár(2700 forint környéke) Amazonon
    Benne van a Fox Company előrendelői DLC is.(4 euro value!)
  • Savaran
    #1380
    Amikor online csatázok, szintet lépek meddig lehet 100-ig?