Wasteland 2
Jelentkezz be a hozzászóláshoz.
Ha pedig kihívást szeretnél, nem csak ilyen séta a mezőn a napfényben délután szintet, próbáld legnehezebb fokozaton 😄
Asus Maximus HERO VIII, Core I5 6600K 4.4Ghz, 16Gb Corsair Vengance, MSI 1080TI
WarThunder = unu G2A = unu79 http://www.twitch.tv/unusual79
"Wasteland 2 Director's Cut changes a huge number of aspects of the game. Our main new features and changes include:
-Graphical overhaul and update to the Unity 5 game engine.
-Expanded voice-over with thousands of newly-voiced lines for key characters and scenes.
-Precision Strikes system allows you to target individual body parts on enemies in combat, which lets you inflict negative status effects on them.
-Perks system lets you pick bonuses for your characters as they level up.
-Quirks system lets you pick a personality trait for each custom created Ranger during character creation, with a gameplay-modifying positive and negative quality.
-Rebalanced gameplay, including virtually all combat encounters, weapons, loot drops and containers.
-Controller support on PC and console. On PC, you can select from keyboard and mouse input, as well as Xbox 360, Xbox One and PlayStation 4 DUALSHOCK 4 controller modes."
WarThunder = unu G2A = unu79 http://www.twitch.tv/unusual79
“Yesterday is over. Tomorrow is yet to come. Today is yet unknown. Let's go!”
Asus Maximus HERO VIII, Core I5 6600K 4.4Ghz, 16Gb Corsair Vengance, MSI 1080TI
WarThunder = unu G2A = unu79 http://www.twitch.tv/unusual79
Asus Maximus HERO VIII, Core I5 6600K 4.4Ghz, 16Gb Corsair Vengance, MSI 1080TI
Ahhoz, hogy összehúzódj, El?bb ki kell tágulnod, Ahhoz, hogy elgyöngülhess, El?bb meg kell er?södnöd, Ahhoz, hogy összeomolj, El?bb fel kell épülnöd,
Asus Maximus HERO VIII, Core I5 6600K 4.4Ghz, 16Gb Corsair Vengance, MSI 1080TI
Asus Maximus HERO VIII, Core I5 6600K 4.4Ghz, 16Gb Corsair Vengance, MSI 1080TI
Most én is újra neki álltam a gamenak teszteltem a windows 10 alatt, eddig működik lehet vele játszani, kíváncsi leszek meddig jutok benne.
Asus Maximus HERO VIII, Core I5 6600K 4.4Ghz, 16Gb Corsair Vengance, MSI 1080TI
Asus Maximus HERO VIII, Core I5 6600K 4.4Ghz, 16Gb Corsair Vengance, MSI 1080TI
Ha kell esetleg estére Fallout4 letöltés közben míg várok nyomok pár képet a csapatomról, akikkel jelenleg haladok. A 4 főből 3 magas intes. Ebből 1 karizmás assault leader, a másik 2 pedig a maradék mindenes assaultos (így kb minden szakértelmet le tudok fedni minden szinten ahogy haladok és még a beszéd skillekkel is tudok trükközni a leadernél). A fennmaradó karakter pedig teljesen közeli pengeharcos lett robotikával (játék 2. fele miatt +25% robot, sinth ellen perkből) és majdani brute foce-al (stun miatt). A csapat speedje kielégítő a harcokban a kezdeményezés átlagra vagy picivel az fölé van belőve. A hiányzó Ap pontok előre tervezve skillből, vagy szintezésből.
Asus Maximus HERO VIII, Core I5 6600K 4.4Ghz, 16Gb Corsair Vengance, MSI 1080TI
Utoljára szerkesztette: Shiwo, 2015.11.10. 06:06:14
RPG, Photoshop, \../, `;,,;´ ,\../
Rakétavetők/gránátok/robbanószerek nincsenek fegyver kategorizálva. Egyes szakértelmek adhatnak bizonyos kulcspontokon hozzájuk felvehető módosítót, minta demolitionban is van egy ilyen. Nézd meg melyik az.
Asus Maximus HERO VIII, Core I5 6600K 4.4Ghz, 16Gb Corsair Vengance, MSI 1080TI
Pisztolyt felejtsd el. Játék felétől hasznavehetetlen (Szupreme nyerk fokozatról beszélek! Könnyebb szinten lehet használható marad, de sokkal jobb alternatívák vannak nála.) -> kuka
Nehézfegyverek zabálják a lőszert amiből meg sosincs elég és preciziós támadásra se alkalmasak (én nem szeretem őket) -> kuka
Assault fegyverek: a mindenesek. A nem direktor változatban mindent vittek, a mostaniban már kevésbé, de még mindíg a tűzerő gerincét adják.
Sniper fegyverek: én viszek magammal egy erre specializálódott karaktert. Igaz hogy csak körönként 1x lő, ha nem AP harcos. Cserébe távoli húzásra (értsd te kezded az első lövéssel a csatát és a gép jön a felállított fedezékben meghúzódó csapatodhoz, amíg persze lőheted őket szépen) használom, illetve precíziós szikeként a kiemelt célpontok ellen.
Shotgun: Hátránya a rövid lőtáv és területi sebzés szórás, viszont a végjáték felé a legjobb verziójával + kimaxolt skillekkel és perkekkel ésszel pozicionálva a támadó mele npc hordák mészárosa.
Energia fegyverek: A játék első felében hasznavehetetlenek, második felében is csak max skill/perkekkel a legutolsó verziók nőnek fel az assault fegyverek szintjére (vagy azok fölé ha a célpont megfelelő), de nem minden ellen használhatók úgy, mint azok. Csak a nehéz páncélos emberek, valamint a robot/kiborgok ellen jók. Egy szál pólóban és alsó gatyában késsel rohangáló rablóra semmit se sebeznek szinte.
Közelharci fegyverek: Tetszés szerint választhatsz melyiket preferálod. Mindnek megvan az előnye és a hátránya, de egyre kell figyelni nagyon. Ha ilyen fegyvert használsz, a karakternek magas speeddel, kezdeményezéssel és jó erővel (nehéz páncél negatív módosítók ellensúlyozása miatt) kell rendelkeznie. Így nem lesz valami eszes szegény, amiből következik a lassú fejlődése a fegyver és egyebek terén. Cserébe ezekkel a fegyverekkel felszerelt karakterek tökéletesek a sérültek kivégzésére, sniperek kiiktatására (mellérohanok agyon csapom és lelépek fedezékbe stílus 😊 )
Robbanószerek: Eléggé specifikusak. A rakétákat sose add el. Rakd el a ládába, mivel később a nagy csoportok gyors és hatékony lerendezésében a területi hatás miatt kiemelkedően használhatóak. (főleg ha robbantásszakértőnek a kezébe adod a megfelelő skillel fűszerezve.
SMG-k: félút a pisztoly és az assault között. A kicsi átütő erő miatt a végén inkább csak tölteléknek használtam, de ezek se rosszak annyira még, meg vicces ahogy egy csomó skuló rázza az ellent 😊
Asus Maximus HERO VIII, Core I5 6600K 4.4Ghz, 16Gb Corsair Vengance, MSI 1080TI
Hiába fizet elméletileg jó árat 1 darabért az árus (14-et egyért), ha van egy 110+-os fegyverem akkor azt 9-10+ part-tól éri meg szétszedve megtartani és eladni. De mire ennyi értéket dob a szétszedés az lehet 10-20 újra betöltés is ami meg élmény romboló vesződség és ha van a csapatnál már 10-15 fegyver elfekvőbe annak a szétbontása a jó mennyiségű darabra, hogy megérje több mint 1 óra. :/
Így max, a legelején lévő alap fegyvereket éri meg bontani csak ezért. Később persze a modok miatt kötelező továbbra is a szétszedés, de csak addig, míg mindenkinek a csapatba a fegyvere nem maxos az adott szinten elérhetőt nézve.
Spoiler (katt a megjelenítéshez)
Utoljára szerkesztette: Malachit, 2015.11.09. 09:31:19
Asus Maximus HERO VIII, Core I5 6600K 4.4Ghz, 16Gb Corsair Vengance, MSI 1080TI
Így másodjára már kevésbé nehéz, mivel nem a fővonallal haladok és nem elborult módon csak 4-5 fős csapattal 😄 Eddig megtartottam Angela-t (még nem tudom kit szedjek fel helyette majd, eddig szinte mindenkit begyűjtöttem a citadelbe tartaléknak. Csak gyereket nem, de őt is fel lehet még szedni). Csapatba van Vulture's Cry és Scotchmo (A szövegei felejthetetlenek és színesítik a játékot + később a legjobb shotival már durva irtásokat tud csinálni).
Hogy színesítsem a monoton harcmodort az alap 4 főbe csináltam 1 pengeharcost. Sokszor nem használható sajnos (önmegsemmisítő fertőzöttek pl.), de máskor meg nagyon megkönnyíti a kimenetelt (sniperek mellé odarohanok és lekaszabolom).
Asus Maximus HERO VIII, Core I5 6600K 4.4Ghz, 16Gb Corsair Vengance, MSI 1080TI
MSI B450M Mortar Max | AMD Ryzen 5 3600 | G.SKILL 32GB DDR4 3600MHz CL16 | MSI RTX 2060 Gaming Z 6GB GDDR6 | 1TB M.2 SSD | 3TB HDD | Thermaltake Hamburg 530W | Acer XFA240 | Win 10 x64
Tényleg nem rossz a közelharcos karakter, igaz a saját kezdő négyesemből senki sem lett az. A játék idővel adagolta szépen a közelharcosokat úgyis, akik megfelelő csalik, jól elvonják a figyelmet a távolabbról sebző cspattagokról. Bár nem mindig jön össze, időnként okosabbak a gépi ellenfelek, nem csak az orrukig látnak és rámennek akár a legtávolabbi csapattagomra is, ha éppen ő okozta a legnagyobb sebzést nekik... Én hanyagoltam a magas Int-es karakter készítését, a karizma sem igen volt magasabb senkinek 3-nál (a követők toborzásánál sem volt hátrány, mivel valamelyik 'ass' skill bizonyos szintjénél a követők felvételénél duplázódva számít a karizma egy adott perkkel) és hosszú ideig jól elvoltam a leadership nélkül is, elég szerencsésen jöttek ki a rogue húzások, aztán kb. a játék felén túl elkezdett elég bajos lenni a folytonos engedetlenség a felszedett csapattagoktól és muszájból dobáltam pár szintet a leadershipre is. Melee kariknak Lex (Damonta) és később az ex-God's Militia (L.A. bázis) arc jól szerepeltek és mintha módosítottak volna a DC verzióra a felvehető karakterek skilljein, némelyik gyakorlatilag kész van harcos szempontból...
A DC verzió nálam a második végigjátszás, így persze tudtam mi merre hány óra, de a Supreme Jerk azért kihívás maradt annak ellenére is, a játék eleje Angela nélkül gyakorlatilag kollektív öngyilkosság. Vele viszont fel lehet építeni a csapatot egy épkézláb ütőképes szintre, mire lelép. Összességében könnyebb lett a játék a taktikai lehetőségek bővítésével, ha adottak a megfelelő harcos karakterek és skilljeik, igaz az esélyek néha az ellenfél oldalán állnak, a CotC arcok azért elég durva ellenfelek, főleg még L.A. elején, a tehenek visszaszerzésénél különösen...de a játék végére sem érdemes 'tegezni' őket. Főleg hogy pár harcnál jól összeválogatták őket a fejlesztők, aztán nem működik az egyoldalú taktika, hogy persze mindegyik energiafegyveres köztük, aztán leveszem a páncélt minden harcosomról haha, nem sebeznek rám majd semmit...és jön az első CotC sprayer és megfektet egy-két csapattagot egyetlen lövésével, ha nem őket szedtük le elsőként. Vagy ha a páncél maradt, akkor az energiafegyverseket. A golyószórós ellenfelek sem semmik, de kis szerencsével elpusztítható a fegyverük és csak szánalmasan fognak szaladgálni fel-alá... Jó ötlet volt ez a testtájékokra célzó rendszer, tudatosan használva élet-halál kérdésekben dönthet...már ha adottak a megfelelően magas skillek az értékelhető találati esélyekhez. 😊
ui.: A játék legvégét viszont szvsz még így a DC kiadásra is sikerült elrontani azzal a rengeteg Synth mesterlövésszel, sajna az én sniperem az eredeti négyesből meghalt Whittier-nél, utána meglepően jól elvoltam nélküle, a 2 AR-re specializálódott csapattag fejlövésekre utazva elég használhatóan kiváltotta mindenféle konfliktusnál, de a végső harcnál sajnos elkelt volna minimum 2 sniper a csapatban, azt a lőtávot nem lehetett helyettesíteni semmivel...mindegy, a fél csapat ott maradt a harcban, de a legtöbb fontos, a harcban segítő NPC túlélte, meglepődtem hogy Master Kekkahbah vállalja a nuke felrobbantását, ha még él azon a ponton...így valamelyest happy end lett. 😊
MSI B450M Mortar Max | AMD Ryzen 5 3600 | G.SKILL 32GB DDR4 3600MHz CL16 | MSI RTX 2060 Gaming Z 6GB GDDR6 | 1TB M.2 SSD | 3TB HDD | Thermaltake Hamburg 530W | Acer XFA240 | Win 10 x64
Csapat összeállítás 1 főnök 10 int, 6 cha. (Neki felvettem mind 3 ass képességet, lokpick és assault rfle. Tudom elég szétszórt, de valamennyire a magas skillpont jövedelem a 10-es int miatt hosszú távon kiadja. Támogató szerepe lesz a csapatban). 2 assault fegyverre gyúró karakter. Nekik is 10 az int a sok skillpont miatt, Cha 1 a többi a pont balanszolva az AP és a kezdeményezés között. Ők kapták a demo, alarm, surgeon és first aid képességeket. Mele karakternek csak 4 es int, ami miatt szívtam a fogam, de valamit, valamiért. Kapott relatíve magas erőt (páncélok miatt később), 10-es speedet (fut mint a nyúl és relatíve sokszor jön). Mivel rohangálós közelharci, megkapta a tudományt a robot hekkelséhez későbbre és az észlelést a csapdákra. Az animalon gondolkodok még, de annak felvételével már túl kevés lenne a szintenként bejövő skillpont mennyiség és nagyon hamar lemaradna mindenben.
Asus Maximus HERO VIII, Core I5 6600K 4.4Ghz, 16Gb Corsair Vengance, MSI 1080TI
Amit jó irányba változtattak a DC verzióra, így kb. 8 óra után:
- A grafika szembetűnően OMG a régihez képest az új Unity verzióval, határozottan eyecandy itt-ott, anno toltam még a bétával is, az kegyetlenül spártai volt ehhez képest, de a későbbi 'standard' kiadás is
- Sokkal hamarabb lehet bármiféle erősebb fegyvert és felszerelést venni a kereskedőknél, mint anno, jelenleg a Prison (első látogatás) előtt tartok, de inkább a Rail Nomads területre mentem, a sugárzást megkerülve, nehogy Angela leléceljen a Prison elején, egyelőre határozottan jól jön egy kis babysitterkedés tőle... 😄
- A fegyvereket szétszerelős és a Citadel-ben az alkatrészeket minden máshoz képest szinte aranyáron eladós trükk még mindig nagyon jól működik és szükség is van a forrásokra a csapat felszerelésének érdemi fejlesztéséhez. Persze győjtöm a 'good shit'-et is Tan-nek mindenfelé, ő is jól fizet. 😄 *Egyelőre ki másnak lenne fegyvert szétszedő skillre kapacitása mint Angela-nak...
- Általánosan élvezhetőbb a játék, a kiterjedtebb küldetések (pl. A.G Center) leírása mintha pontosabb, részletesebb lett volna, aki szeretett volna Wasteland-ezni, de valamiért kimaradt, most igazán időszerű lehet elkezdeni... 😊
ui.: Sajnos a durva memória szivárgás a jelenlegi DC verzióval nálam is tapasztalható, mint sok más usernél, kb. 2 és fél vagy 3 óra játék után felzabálódik a 8 GB memória, először néztem WTF, utána Win Feladatkezelőben a folyamatosan növekvő RAM használatot időnként Alt+Tab-ozva nézegetve egyértelmű lett a gond...nem horror, időnként ki kell lépni aztán vissza... 😊
Utoljára szerkesztette: broman191, 2015.10.16. 18:31:25
MSI B450M Mortar Max | AMD Ryzen 5 3600 | G.SKILL 32GB DDR4 3600MHz CL16 | MSI RTX 2060 Gaming Z 6GB GDDR6 | 1TB M.2 SSD | 3TB HDD | Thermaltake Hamburg 530W | Acer XFA240 | Win 10 x64
Pl., ha az elején csak 1 karaktert kreáltál, az alap bázison 3 bakát felvehettél, de nekik az értékeik olyan gyengék voltak, hogy inkább magam csináltam meg mind a 4-et.
M16/Ak páros mindent vitt. Konkrétan nem kellett más fegyver, mert lőtáv majdnem sniper fegyver volt, sebzés meg még több is. Energia fegyverek a robotok ellen szintén csak dísz volt, M16/AK it is jobb volt. (kivéve, ha kitrükközted valahol az elején a legjobb értékekkel bírót.) Nehézfegyveres megint értelmetlen volt a folyamatos lőszerhiány miatt. pisztoly kis sebzés semmi lőtáv, max az elején volt jó. Shotgun is nagyon specifikus volt.
Remélem ezeket balanszolták/javították.
Az első hibajavító meg már ki is jött, ha jól látom a DC-hez 😄
Asus Maximus HERO VIII, Core I5 6600K 4.4Ghz, 16Gb Corsair Vengance, MSI 1080TI
RPG, Photoshop, \../, `;,,;´ ,\../
Asus Maximus HERO VIII, Core I5 6600K 4.4Ghz, 16Gb Corsair Vengance, MSI 1080TI
Asus Maximus HERO VIII, Core I5 6600K 4.4Ghz, 16Gb Corsair Vengance, MSI 1080TI