Wasteland 2

Jelentkezz be a hozzászóláshoz.

sárkánylovag
#678
Csak ha tud a fegyver sorozatot akkor... a fegyver képe fölött kis golyó fülön.
Meg még a sörétes szűkítőjét tudod állítani ha felszereled, azt már írta Saga lentebb.
#677
köszi!

még egy olyan kérdés jött elő, hogy hogyan lehet a lövésmódokat változtatni ? (célzott / sima egy lövés / sorozat) a falloutban a fegyver képére kattintva tudtunk váltani, itt még nem jöttem rá hogy kell?
#676
sárkánylovag:
Akkor valamit tényleg eltolhattál. A reputációd náluk csak akkor tud esni, ha az embereiket ölöd.
Nálam annyi volt, hogy kimentem a manusért és élve visszahoztam. Amikor mentem befelé odamentem az első őrhöz még a kapun kívül és beszéltem vele, majd elmentem mellette így detektálta a visszakísért embert és köszöntötte majd szólt neki, hogy irány befelé. Ő elszaladt én meg visszakaptam az emberemet, aki ott ácsorgott a lépcső tetején ahol kikerült a csapatból.

Nem kaptál esetleg időközben kinn mászkálva egy rádióüzenetben segélykérést? Mert ezekből kettő az itteniekhez kötődik és az egyikben magadra haragítod a modoros bagázst aztán majd kicsit később a második segélyhívásra reagálva majd jóvátehető lesz a dolog és akkor jön a haverság, még a fegyvertárukba is beeresztenek majd. Tölts vissza egy olyan állást, ahol még nem dumáltál a ketrecbe zárt manussal (ez indítja el a csapattag elkobzásban végződő sort) és játszd onnan újra. Ott csúszhatott be valami gebasz.
Illetve eszembe jutott még egy lehetőség, hogy esetleg elkottyantottad a cselszövő némbernek mit is akarsz csinálni. Na ő megkeverhette a szószt a stadionban aminek akár ilyen kimenetele is lehet.

A karakterek képének sorrendjét nem tudod variálni. Amilyen sorrendben odakerültek illetve cserélődtek, úgy maradnak megjelenítve.

Stonee:
Más nem.

Asus P5K, E8400, 8GB DDR2, HD6670, BENQ G920WL

#675
ha átmegyek a térképen megjelölt radioaktiv területen, lesz más bajom is azon felül, hogy a karakterek vesztenek a életükből?
sárkánylovag
#674
De hogy erről a játékról is beszéljünk azért 😊
Amikor visszatértem a pasival hogy adják vissza a túszul ejtett csapattagunkat elég rosszra fordult a város sorsa , ez egy dolog de nem tudtam visszavenni a dokimat csapattagnak, úgy látszik valahogy csökkent a reputációm, ezért az első kérdésem hogy hol lehet azt látni hogy mennyi embert vehetek fel a csapatba ? Azt gondoltam az közvetlen kapcsolatban van a Leadership-el de ezek szerint nem...
Másik kérdés meg hogy kirúgtam egy kisebb fejlettségű csapattagot , a doki azért mégiscsak fontosabb, de a képek nem rendeződtek vissza.
Magyarán a 4 alaptag egyikét berakta képben utolsónak, nem lehet ezen valahogy módosítani ?
sárkánylovag
#673

Így első látásra elég XCOM-san néz ki de én félek kicsit hogy elszúrják mert nem emlékszem hogy valaha filmadaptációnak jó vége lett volna
Sok a jogdíj és meg van kötve a kezük a sztorihoz legtöbbször, azért majd egy próbát megér ez is.
Tökéletes a Falling Skies témája kommandós alapú történetekhez,
#672
Igen. Nagyon hasonlít. :-)
Shiwo
#671
jéé.. nem is hallottam, hogy készül.. bár sok meló nem lehetett vele, ránézésre fogták az új X-COM-ot és kicserélték a textúrákat..

RPG, Photoshop, \../, `;,,;´ ,\../

Montanosz
#670
kijött a Falling Skies The Game is hasonló stilusban

http://www.kompletta.hu/ http://yanet.hu/

Shiwo
#669
köcce

assszem arról akkor lemondhatok,
Spoiler (katt a megjelenítéshez)
siló 7-ben hatástalanítottam a bombát, oszt a fanatikusokat meg szépen kiirtották, nem leltem ott uránt 😞

RPG, Photoshop, \../, `;,,;´ ,\../

#668
Shiwo:
A Ranger Citadel-ben lehet megkapni a kapitánytól (akinek a robot végtagot is átadta a játékos és aki egy csomó érdekes technikai kütyüért cserébe lehetőséget ad, hogy a saját, a kapott cuccoknak köszönhetően bővülő spéci kínálatából válasszon az ember) jutalomként ha leszállít neki az ember egy adag uránt. Ilyet meg ugye csak egy helyen lehet szerezni ami adja magát.

A stukker neve meg Gamma Ray Emitter vagy valami hasonló. Meg lehet majd ismerni, mert csak egy béna lézerpuska lesz csak a kelléktárában mint másik energiafegyver.

Micsu:
Az a simán az nem olyan simán megy. Az 5-ös szint az 14 skill pont. Mellékesre ennyit elkölteni úgy, hogy a játék nagyjából felétől egy kalap sz*rt sem fog érni kicsit nagy pazarlás. A két legerősebb pisztoly a játékban a normál nehézségen is csak 5-10 pontot tudott sebezni a játék utolsó harmadában előkerülő ellenfelekbe és nagyjából LA-be átkerülés után viharos sebességgel romlik a hatékonyságuk, hiába nő a sebzésük. Ha már másodlagos fegyver kéne akkor brawling legyen fejlesztve. Az legalább folyamatosan erősödik és igen nagy kritikus sebzés szorzóval rendelkezik még alacsony erejű karaktereknél is (nagy erejűnél meg még nagyobb lesz a kritikus sebzés szorzója), plusz az mindig kéznél van ugye.

Asus P5K, E8400, 8GB DDR2, HD6670, BENQ G920WL

Shiwo
#667
a unique energy puska hol található, milyen névre hallgat ?

RPG, Photoshop, \../, `;,,;´ ,\../

broman191
#666
Egy 3 AP-s pisztoly egy lövésre jól jött rengeteg alkalommal, a főbb fegyver elsütése után több karakterem számára is, nem egyszer azon múlt, hogy úgy fejezzem be a harcot, hogy az ellenség hozzám sem tudott nyúlni, vagy egy-egy keményebb harcnál egyszerűen érezhetően kevesebb sebzést kapott a csapat, mintha még egy kört elszenvedtek volna. Hármas/négyes szint környékén egészen használható a pisztoly, annyit pontot szvsz megér, ha céltudatosan fejlődik az ember, akkor nem fog hiányozni (7 emberre építve amint lehet legalábbis)...

MSI B450M Mortar Max | AMD Ryzen 5 3600 | G.SKILL 32GB DDR4 3600MHz CL16 | MSI RTX 2060 Gaming Z 6GB GDDR6 | 1TB M.2 SSD | 3TB HDD | Thermaltake Hamburg 530W | Acer XFA240 | Win 10 x64

#665
5ösre simán fel lehet tornászni, nem kell egy embernek max 4-5 skill, persze én használok kisérőket is

\"Schnaps im Kopf, du holde Braut Steck Bratwurst in dein Sauerkraut\"

#664
5-ös skillnél?

"A tolerancia és apátia a haldokló társadalom erényei" - Arisztotelész ASUS Z170 Pro Gaming, Intel Core i5 6600K, Gigabyte GTX 1070 G1, Kingston HyperX Fury DDR4 2x8GB

#663
Egy pont semmit nem ér. Egy fegyver nagyjából 5-ös skill-nél kezd használható lenni, de az már nagyon sok skill pont. Ezért írtam, hogy ne költs második fegyverre. Ha nagyon zavar a dolog használj gránátot, az nem megy mellé vagy próbálkozzon az öklözéssel de másik fegyvert cipelni és hozzá lőszert is és még skill pontokat is áldozni rá, az felesleges és haszontalan.

Asus P5K, E8400, 8GB DDR2, HD6670, BENQ G920WL

#662
jaja, szerintem is jó ha van de egyet kell csak komolyan fejleszteni

\"Schnaps im Kopf, du holde Braut Steck Bratwurst in dein Sauerkraut\"

#661
"Két fegyverre tanítani senkit nem kell, pláne nem a játék elején amikor még alig akad pont. Ezzel bőven ráér a játékos, sőt igazából ki is hagyható nyugodtan a pontpazarlásnak ezen formája."

Azért szerintem egy snipernek jól jön, ha van legalább egy pontja mondjuk a pisztolyban. Sörétest valahogy elég gyengének érzem, ráadásul sokszor körülményes, mert a széles lövési szögnek köszönhetően van, hogy a csapattársak is belekerülnek a célkeresztbe...

"A tolerancia és apátia a haldokló társadalom erényei" - Arisztotelész ASUS Z170 Pro Gaming, Intel Core i5 6600K, Gigabyte GTX 1070 G1, Kingston HyperX Fury DDR4 2x8GB

Shiwo
#660
Spoiler (katt a megjelenítéshez)
le kell menni a létrán egy emelettel lejjebb, ott el jobbra meg majd balra, fel a mezőkre v mikre, és ott lesznek generátorok, amiket le kell állítani, utána már szétverhető a gaz..

Utoljára szerkesztette: Shiwo, 2014.10.03. 11:48:34

RPG, Photoshop, \../, `;,,;´ ,\../

#659
Kellett neked vele beszélni mikor a fogság mellett döntöttél? Azt a karaktert teszik ugyanis cellába aki éppen beszél. A delikvenst meg kb 5 perc alatt ,a feladat megoldásával marha gyorsan kiszabadíthatod. Beszélsz az őrrel, körülnézel kicsit a cella körül minden irányban, nem csak előtte és mellette de mögötte is, követed a nyomokat és beszélsz a környéken lévőkkel, majd az infók alapján leszólítod a gyanús alakokat és megtudod tőlük amit kell. Ezután odamész a megjelölt helyre a térképen és visszahozod akit kell. Ennyi és már szabad is az embered.

Az meg, hogy csak egyetlen embered tud gyógyítani... inkább nem is mondok rá semmit. Legalább két embernek kéne ekkor már gyógyítani tudnia. Legyen egy fő gyógyász, meg nem árt legalább még egy delikvensnek (vagy akár mindenkinek) megtanítani legalább 2-es szintig a medic-et és akkor elkerülöd az ilyen helyzeteket ha akad még kisebb hatásfokú gyógycsomagod. Vagy ugye spájzolni a fájdalomcsillapítókat, mert azokhoz nem kell skill.

Megjegyzem a cella előtt álló tornyot nem tudnád meghekkelni, az védett, tehát ha erőszakkal akarsz szabadulni azt korábban kellett volna megtenned és nem megadni magadat.

Amúgy a kupiban ennyire megizzasztottak a fityulások? Pedig marha gyenge felállású csapattal találkozhattál csak ott. Annál csak keményebbek lesznek majd.

MaRee:
A nyugati területen lévő, ketrecbe zárt ipse ha kiszabadítod és majd később beszélsz vele a fő épület konyhájában, ő fog majd gyógyítani.
A gazzal benőtt tornyot majd azután tudod "kiszabadítani" hogy itt helyben megoldottad már a problémákat. Tehát elzártad a csapokat, lezártad a megfelelő rendszereket amiket majd a basement-en keresztül tudsz elérni. Ott lazán lehet haladni, csak ugye a 3 útvonal közül kettőben mérgező gáz terjeng. A növények ott marhára nem akadályoznak. Még a nyugati irányba vezető folyosón is kiiktatható a nagy gazhalom a sarokban, csak meg kell javítani a targoncát és az nekimegy vagy a folyosó fala szétverhető és akkor kikerülhető a növény.

Az indákat tehát ne lődözd, csak a lőszert pazarlod. A megsemmisíthetőeket is inkább püföld ököllel, addig sem fogy a lőszer. Majd ha a keleti és nyugati területeken megoldottad a problémákat akkor majd szétszedheted az indákat, de addig nem.

De mindezt világosan elmondta neked a nő, amikor beléptél a főépületbe és vázolta neked a szituációt. Elmondta merre és mit keress, hogyan oldd meg a helyzetet.

Asus P5K, E8400, 8GB DDR2, HD6670, BENQ G920WL

#658
Ag centerben melyik doki gyógyít, és hol van? Akivel akkor beszéltem mikor bementem az épületbe, nem láttam ilyen opciót. És kéne egy kis segítség, a gazzal benőtt radio towert hogy tudom kiszabadítani, valamint a basementben sem tudok továbbhalani pont emiatt. Bármivel próbálom lőni az indákat az alagutakban, ineffective.

az amúgyot nem rövidítjük ám-nak

sárkánylovag
#657
Na figyelj sugárszennyezettség kutató Saga <#nevetes1> ...nagy a baj.. túszul ejtették az Angyalok a dokimat úgyhogy még csak véletlenül se tudok gyógyítani még ezt a bordélyházat megmentettem de be kell látnom hogy gyorsan szükségem van a dokimra , ráadásul Ő az egyetlen aki meg tudná buherálni azt az őrtornyot ami védi a cellát.. ilyenkor kezdek el azon gondolkozni hogy a program nézi e az értékeket hogy toljon ki velünk legjobban... Szóval meg tudnád e mondani merre van mert a logban nincs semmi.
Ha te Hecser lennél merre menekülnél ? 😊
#656
Úgy érted sugárszennyezett (sugárfertőzés nem létezik, mert a sugárzás nem fertőz)? <#beka3> <#crazya>
A kérdéses robotok egyáltalán nem erősek, csak a kezdeti porba sóhajtó ellenfelekhez képest tűnnek annak. 500 HP és 6-os armor meg úgy kb 8 Ap amivel rendelkeznek (már az ütlegeik számából és mozgásukból kiindulva).
Lassúak, sebzésük sem jelentős, szét lehet őket lőni kényelmesen messziről még egy M16-ossal is. Ha meg azt lassúnak ítélné az ember csak vágjon hozzájuk pár gránátot azt elhullanak szépen az ócskavasak (eddigre bőven lesz gránátból is meg stukkerből is megfelelő amivel lehet ellenük menni ha valaki nagyon erre vágyik). 😊
Persze ha valaki pisztollyal, géppisztollyal (azokból is a .38-as lőszert használó modellekkel) vagy sörétessel esik neki a konzerveknek, az meglepődhet a szívósságukon...

Asus P5K, E8400, 8GB DDR2, HD6670, BENQ G920WL

sárkánylovag
#655
Ha erős ellenfél kell ott a prison alatt kutakodj a sugárfertőzés csücskénél a 3 robot azon a szinten elég kellemes volt.
#654
Azok a gyíkok nem jelentenek kihívást semmilyen nehézségi szinten, legfeljebb ha valaki valami nagyon gagyi fegyverrel (például pisztollyal vagy sörétessel) akar nekik menni. Túl gyengék. Akárcsak a békák.

Az első valódi kihívásra akkor még várhatsz, mert az majd LA-ben jön a vége felé a játéknak (ha nem számolom a nemsokára neked is esedékessé váló Valley/Temple of Titan régiót az őrült szerzeteseivel, ám az kis odafigyeléssel békésen lezárható), amikor egy jól előkészített csapdába trappol bele a csapat úgy, hogy nem ők kezdenek, ám 4 irányból 16-24 (normál nehézségen csak 16-an voltak, Ranger-en 24-en) ellenfél kezdi el dobálni és lőni őket vegyesen energia és normál fegyverekkel, gránátokkal. Ott volt az első eset, hogy gondolkodni kellett merre mozduljon el a startpontról a brancs, melyik galerit szedje le elsőként. Illetve a scoriotron erősítéssel dolgozó robot encounter-ek a másik olyan helyzet, amikor észnél kell lenni. A többi esetben csak akkor szoríthatják meg a csapatot, ha valami nagyon elcseszésre került a csapatépítésnél (elaprózott skill-ek, sok dolog alacsony szinten ahelyett, hogy kevés dologhoz értenének az emberek de ahhoz jól).

Ha a patch/update-et nem teszed fel, csak még könnyebb dolgod lenne, szóval örülj, hogy feltetted. 😊

Asus P5K, E8400, 8GB DDR2, HD6670, BENQ G920WL

#653
Köszi az észrevételt. Nagyon várom már az erősebb ellenfeleket. Legalább lesz kihívás. 😉
Most Prison-ban mászkálok. Tegnap voltam a barlangban. A "riadt" beszámolók alapján tökre örültem, hogy végre lesz egy izmosabb csata, ám meg sem érintettek a krokodilok. A random encounters-ek tartották eddig bennem a lelket. Bár mostanában ilyen 15HP-seket dob be a 120HP-sek helyett, hiába vagyok a legnehezebb fokozaton. Faszért kellett felraknom az 1-es update-et?! Komolyan agyalok rajta, hogy kinyíratom a fele bagázsom, és két karakterrel megyek tovább.
#652
Menj csak céltalanul Wasteland-on Citadel-Torony-Highpool között és minden csatát kezdj el.úgy lehet pár szintet lépni(erősödni) aztán jöhetnek mellék,fő küldetések.Ez csak tipp
#651
Ha egy fegyvernek van diagonal attack-ja akkor azzal lehet átlósan is támadni, nem kell közvetlenül elé vagy mellé állni a célpontnak. Amelyiknek nincs (márpedig a fegyverek többségének nincs) azzal nem lehet átlósan támadni. Nem kell aktiválni semmit. Vagy rendelkezik ezzel a tulajdonsággal egy fegyver vagy nem.

A shotgun a legkönnyebb szinten jó fegyver (mert ott a játékos csapatának igen nagy előnyöket biztosít a játék), meg a játék elején még lehet vele marhulni a normál nehézségi szinten is (ez a második lenne). Utána kuka (se a távolsága, se az átütőereje nem mondható jónak, így bizony elég hamar lecsökkentik majd a páncélozottá váló ellenfelek ezeknek a fegyvereknek a hatékonyságát).
Heavy fegyverek meg végig kuka kategória. Jól mutat az a 300-500-at sebző rakéta, de egyszer használható, marha nehéz és lesznek ellenfelek akiket elméletileg elvinne egy lövés, gyakorlatilag viszont ott marad talpon és harcra készen az illető. Inkább vigyen az ember ugyanakkora tömegben gránátokat, azok hatékonyabbak lesznek. Géppuskák meg pláne kerülendőek. Zabálják a lőszert ami ráadásul megegyezik az assault rifle lőszerével és egyes, igen jó sniper rifle lőszerekkel (egész pontosan ami géppuska már jó lehetne az 7.62-es lőszert kér viszont az ugyanezt köpködő assault rifle és sniper rifle fegyverek köröket vernek a géppuskára).

A harcot messziről kell megindítani, jól megfigyelőkkel és legalább 6-os Coordination tulajdonságú karakterekkel kell rendelkezni ha valaki eredményesen akar lövöldözni. Az alatt inkább hanyagolja a dolgot.

Két fegyverre tanítani senkit nem kell, pláne nem a játék elején amikor még alig akad pont. Ezzel bőven ráér a játékos, sőt igazából ki is hagyható nyugodtan a pontpazarlásnak ezen formája.
Egy fegyvert kell fejleszteni és végig amellett maradni. Skulóból több, mint elegendő van a játékban. Kiásni, hulladékból felvenni, ellenféltőt kukázni, ládákból és széfekből előbányászni és boltolni a kereskedőktől egyaránt lehet. Egyszer sem akadt gondom még Ranger nehézségen sem a lőszermennyiség hiányából pedig a csapatomból 4 embernek is assault rifle-je van és szinte mindig azonos lőszert használnak a srácok.
Ha közel jönne az ellenfél hát ütni kell ököllel. Brawling nélkül ugyan pontatlan, de minél magasabb szintű a karakter annál durvább lesz a sebzése már a puszta ökölnek is. Közelharcot is úgy kell csinálni, hogy nem sétálni oda az ellenfélhez, hanem megvárni hogy ő jöjjön közel. Így több támadási lehetőség is lesz egy célpontra.

Aki folyton mellé lő, annak javaslom, kezdje el darabokra szedni a fegyvereket és hajtson távcsőre meg long barrel-re. Ezek növelik a pontosságot és a lőtávolságot is. De igazából a dolgon segíteni majd a magas skill fog és a magas Coordination tulajdonság. Kezdetben marad a bénázás.
Meg ugye tényleg nagyon oda kell figyelni rá, hogy például assault rifle-el nem lövöldözünk 3 négyzeten belüli célpontra ha nincs 100% feletti alap találati esélyünk, mert úgyis mellémegy. Ennyire közelre inkább való a pisztoly és a géppisztoly (submachnie gun).
Sniper rifle-vel meg nehézségtől függően 5-7 négyzeten belül jobb hanyagolni a lövöldözést mert akkora levonás jár rá, hogy azt eszement nehéz még fullra fejlesztett fegyverrel is lenullázni. Tehát ha ennyire közel van az ellenfél, akkor arrébb kell sétálni annyit, hogy kiérjen a lövész ebből a távolságból és onnan lőni.

Rá kell állni arra, hogy legyen egy nagy awareness értékkel megáldott karakter a csapatban és ő már jó korán észlelni fogja az ellenséget. Ekkor szépen becélozza azt az ember és tüzet nyit rá (harcon kívülről indított támadás nálam még nem ment mellé egyszer sem). Ezzel a játékosé az első csapás öröme és ő fogja kezdeni a harcot is. Távolról lehet durrogtatni, gránátot/dinamitot dobálni lelkesen. Ha nincs mindenféle vegyes fegyverzet a karaktereknél, akkor az első, meglepetésszerű sortüzükkel lazán lekaszálják a megcélzott ellenséges célpontot.
Sorozatlövéseket csak a legkeményebb ellenfelekkel szemben kell bevetni, akik keményen sebeznék a csapatot. Mindenki más ellen egyesével lehet nyugodtan durrogtatni. Kellően magas találati esélyek mellett meg lehet szépen aktiválni a fejlövés opciót ami jelentősen (20 vagy 25%-al) csökkenti a találati esélyt, ugyanakkor nagyon megemeli a sebzést. Assault rifle burst fire módban és fejlövésre állítva nem lesz pontos, de bizony még a 300+ HP-s ellenfelek többségét is egy akcióból viszi el.

Gyógycsomagokból a második nehézségi szinten eszement sok van és lesz. Kis sem lehet fogyni belőlük. Plusz vannak mindenféle kaják és italok, növények amik folyamatos gyógyulást tudnak nyújtani az elfogyasztójuknak. Aztán ott van az a nem elhanyagolható előny,hogy szintlépéskor maxra gyógyul ezen a nehézségen a delikvens. Ranger fokozaton többek között ez sincs már. Emellett nem csak gyógycsomaggal, de például trauma kit-tel is lehet ám gyógyulni. Igaz ezekhez már surgeon skill kell, nem elég a medic.

Érdemes úgy összerakni midnen karaktert. hogy legalább 8, de inkább 9 AP-val induljon. Ez karakteralkotáskor is látható, hogy éppen mennyije lenne a delikvensnek. Ennyire tényleg szükség lesz. Az ok, hogy például amikor beszalad egy AR-t használó karakter szájába az ellenfél, akkor az akár 4 lépésnyire (ha 9 AP-vel indult a delikvens) is eltávolodhat tőle és nem kap levonást a lövéseire. Az el nem használt AP-k meg ugye részben átvivődnek a következő körre, így ez az érték olyan, hogy egyik körben egyet, a másikban kettőt lehet lőni avagy mozogni és lőni is lehet. Nem kimagasló de jól lehet vele játszani. Nyilván a legjobb az elenne ha mindenki a lehetséges maximummal, 15-el futkosna, de ezt elég nehéz összehozni (nem sakkoztam ki, de szerintem indulásnál nem is összehozható, kellenek majd hozzá a 10 szintenként kapott extra tulajdonság pontok).

Gyógyítók szinte minden településen akadnak, akik ingyen foltozzák a brancsot, csak meg kell találni őket.

Asus P5K, E8400, 8GB DDR2, HD6670, BENQ G920WL

#650
AG-ban is van aki felgyógyit. Meg a Ranger Citadellában a doki
sárkánylovag
#649
Akarom kérdezni a diagonál támadást hogy lehet kicsalogatni a vágófegyverekből ? Ott a sorozatlövésnél próbáltam de az epic fail 😊
És hova tűnt Junior ?
Shiwo
#648
én teli vagyok medpackkel.. harcon kívül is használhatók, nem csak harc közben...

fogadok, hogy lőfegyvernek sniper-t vagy assault riffle-t használsz.. azok nem közeli célpontok ellen vannak, azok messzire hatékonyak, közelre szrok.. közelre a shutgon jó, meg mondjuk a handgun..

amúgy nem árt, ha minden csapattag ért a harchoz.. nem kell rambónak lenniük, egyből 3 pontos fegyver skillel rohangálniuk, de azért 1-2 pont legalább egy fegyveren legyen..

RPG, Photoshop, \../, `;,,;´ ,\../

#647
Nekem a doktornőm teli van gyógyszerekkel, alig használtam eddig valamit, ugyebár seasoned szinten a lvl up meggyógyít...

"A tolerancia és apátia a haldokló társadalom erényei" - Arisztotelész ASUS Z170 Pro Gaming, Intel Core i5 6600K, Gigabyte GTX 1070 G1, Kingston HyperX Fury DDR4 2x8GB

#646
Azok a k.b.szott nyulak tényleg elég durvák, jól jön, ha van egy nagy látótávolságú sznájpered, aki le tud szedni egyet még a harc kezdete előtt... Nagyon sebeznek, gyorsak, és alig lehet őket eltalálni.

"A tolerancia és apátia a haldokló társadalom erényei" - Arisztotelész ASUS Z170 Pro Gaming, Intel Core i5 6600K, Gigabyte GTX 1070 G1, Kingston HyperX Fury DDR4 2x8GB

#645
"bár nem oszt nem szoroz, mert 60-70%os esélynél is 10ből nyolcszor garantáltan mellé lő" <- Ez. Tök mindegy, hogy az optimális távolságon belül van valami, fifty-fifty, még ha 80%-ot is mutat. Azért éri meg menteni minden harc előtt, mert van, hogy 1-est dobsz (semmi nem jön össze) és van hogy 6-ost dobsz (az ellenfél szóhoz se jut)...

"A tolerancia és apátia a haldokló társadalom erényei" - Arisztotelész ASUS Z170 Pro Gaming, Intel Core i5 6600K, Gigabyte GTX 1070 G1, Kingston HyperX Fury DDR4 2x8GB

#644
Hát hiába kéne menni, most már haladgatok, próbálok taktikázni, de akkor sem sok esélyem van, mikor jön három vérnyúl és 10-15öket ütnek bele a 30 hp-s karaktereimbe körönként 😄 Most adtam mindenkinek lőfegyvert, de ugye kb soha nem találnak. Új partyt fogok kezdeni szerintem, ennek így nincs értelme.

az amúgyot nem rövidítjük ám-nak

#643
Váltottam tegnap Ranger fokozatra(újra kezdtem).Most jó a játék DE kellett a gyakorlás hozzá Seasoned szinten!!Anélkül sehol nem lennék..
#642
Hát pedig ott simán végig kellene menjél mindenen.Mondjuk lőfegyver kell de Seasoned szint sz.tem minimális taktikázást igényel.
Medpack-ot én ásni szoktam(az elején kapsz ásót azzal minden homokbuckát nézz meg) és veszek kereskedőtöl.
A heavy weapon és energia fegyver azon a szinten a legjobbak na meg a Shotgun
#641
Az első csapatomat én is kaszáltam. Az én tippem az lenne, hogy mindenkinek legyen 2 különböző típusú fegyverben pontja, a közelharci fegyverekről az a véleményem, hogy nem éri meg, hogy akár egy pontot is tegyél beléjük, lőszerből lesz akár mennyi (Seasoned nehézség), a knowledge skillekben mindegyikbe tegyél pontot, kivéve talán az Alarm Disarming és a Toaster Repair, Ag complex vége felé járok, és eddig egy riasztóval se találkoztam, és csak egy tósztert találtam, abban se volt semmi érdekes, szóval eddig elég fölöslegesnek tűnnek ezek a skillek. A general skillek közül a weaponsmithingbe mindenképp tegyél valakinek egy-két pontot, a perceptionbe dettó, animal whisperer meg barter szerintem tök fölösleges skill. Mondjuk ha azt nézem, hogy rögtön a legelején magaddal tudsz vinni egy NPC-t, aki nem tudom pontosan meddig, de gondolom elég sokáig veled marad, akkor a Brute Force, Hard Ass, Outdoorsman és Weaponsmithing skilleket az elején lehet hanyagolni.

"A tolerancia és apátia a haldokló társadalom erényei" - Arisztotelész ASUS Z170 Pro Gaming, Intel Core i5 6600K, Gigabyte GTX 1070 G1, Kingston HyperX Fury DDR4 2x8GB

#640
Lőfegyverre skillre minden karakternek szüksége van, kisebb nagyobb mértékben. Minden lőfegyvernek van egy optimális lőtávja. Ennél távolabb illetve közelebb helyezkedő ellent már nehezebb eltalálni. Pl. sniperrel érthető, ha 25 méterre 90%, 1 méterre csak 10% a találati arány. Assault rifle, sniper távolra jó, handgun, shotgun közelre.
Taktika nagyon sokat számít. Volt olyan harcom, amibe taktika nélkül belementem, szétszedtek pillanatok alatt. Visszatöltve, átgondolt taktikával (fedezék, elhelyezkedés stb.) pedig alig sebeztek meg.
A %os arányoknál, hogy bejön e vagy nem kombinatorika. Aki online pókerezett az tudja (AA 80% 😄). Volt olyan, hogy egymás után 4 karakterem fegyvere is besült, noha erre 4% esély van kb. Viszont olyan is, hogy sniperrel 50% os headshot eséllyel egymás után 4 headshot jött.
#639
Az out of combat healing nekem is hiányzik - mondjuk én Ag center helyett Highpoolba mentem, ott van egy doki aki ingyen felgyógyít, hozzá szaladgáltam állandóan.

Ahogy tegnap írtam, nekem a szögesdrótos baseballütős közelharcos nagyon bejön. 9APval eddig 1et tudott ütni (5 AP egy ütés), de most sikerült smirglipapirral megmoddolni az ütőt (-1 AP a támadás a jobb tapadás miatt 😊 ), így már körönként 2x fog csapni. Meglepően sok kritikust üt a bogarakon meg páncélozatlan ellenfeleken és még lőszerbe se kerül 😊

#638
Nem, egyel alatta, nem tudom a nevét.

az amúgyot nem rövidítjük ám-nak

#637
Ranger szinten játszol?
#636
Most vagy a fórum szarakodik, vagy valaki nagyon szorgos kedvében volt és két hozzászólásomat is kitörölte...

"A tolerancia és apátia a haldokló társadalom erényei" - Arisztotelész ASUS Z170 Pro Gaming, Intel Core i5 6600K, Gigabyte GTX 1070 G1, Kingston HyperX Fury DDR4 2x8GB

#635
Én is elkeféltem a kezdő partymat, úgy tűnik. Még csak Ag centernél vagy minél járok, de a 3. szintű partymat hülyére verik különböző kukacok illetve nyulak.

Az én csapatom úgy néz ki, hogy fegyverspecialista, doki, műszerész illetve közelharci "tank". A probléma ugye az, hogy lőni csak az egyik tud, az is mindig mellé (nem értem a találati arányokat, egyrészt ha valami közelebb van, akkor miért van 5% esélyem meglőni, és miért van 60 ha 100méterre áll? bár nem oszt nem szoroz, mert 60-70%os esélynél is 10ből nyolcszor garantáltan mellé lő), a közelharcos kuka, körönként tud egyet ütni, akkor is mellé. Úgy tűnik minden karakternek szüksége van lőfegyverre.

Out of combat healing meg nincs? Medpackot nagyon keveset találni, amit harcközben el is használok, aztán mehetek 2 meg 3 hp-val a köevtkező csapat ellenfélnek.

az amúgyot nem rövidítjük ám-nak

dartonite
#634
Szia,rengeteg szo esett mar rola,erdemes visszaolvasni picit.
Egyebkent a tapasztalat az hogy legyen egy karakter relative magas karizmaval(6+) hogy uj csapattagokat tudj toborozni.
Legyen minimum 4-es intelligenciaja mindenkinek a szintenkenti skillpontok miatt,es szerintem a 4-es strenght sem art a hurcolnivalo cuccok illetve viselheto pancelok miatt.A tobbi szemelyes preferencia kerdese,ezek fontosak.
#633
Amúgy meg egy picit görgess vissza, egy két napja is volt szó a kezdőpartiról.

#632
Hát én ugye most estem bele egy félretájékoztatásba 😊

Hardcore rangerek forduljanak most el....

Noodle: a játék kimentett állásai sima, notepadban is szerkeszthető XML fájlok, minden olvashatóan és érthetően ott van. Ha nem vagy időmilliomos (mint pl én se vagyok az), ha menet közben kiderül hogy nagyon elkeféltél valamit (pl statok) akkor simán átalakíthatod a karaktereket. Persze ha becsületes vagy akkor ezt úgy csinálod hogyha 2-vel növelsz vmit akkor azt a 2 pontot elveszed vhonnan. Ahogy elnézem pl ez nálam így fog történni a karizmánál: ahhoz képest hogy mindenhol azt olvastam irreleváns stat (az XP bónusznak hosszútávon nincs szerepe) utóbb kiderült hogy a csapat létszámának bővítéséhez nélkülözhetetlen. Újrakezdeni nincs kedvem még akkor se ha vki szerint 10 órányi játék nem sok, így jön a FIX 😊

#631
Akartam é n, ő ment el 😄

Hát igen, ez a karizma leírásából elég erősen kimarad - annyira azért nem useless a dolog ha ez a követelménye a csapat 50%al történő megnövelésének.

#630
Sziasztok!

Még csak most fogok nekiugrani a játéknak, de láttam, hogy többen írták, hogy szar party-t indítottak az elején, és ezért újra kezdték. Ezt szeretném elkerülni. Milyen kezdő party-t indítsak, ami később is megállja a helyét?

#629
Ha nem akarod magadhoz felvenni akkor elmegy vissza a törzséhez. Egyszer van esélyed felvenni és ha akkor elküldöd akkor többet nem látod majd.

A plusz csapattagok felvételének van charisma követelménye (mindegy kinek, de legyen egynél magasabb karizmájú karakter a csapatban, mert ha mindenkinek 1-es akkor nem vehetsz fel új tagot az alap négyesed mellé, két extra csapattaghoz már 4-es karizma kell ha nem tévedek nagyot, én ezért indítom a vezéremet legalább ekkora értékkel).
Utoljára szerkesztette: SaGa Jr, 2014.10.02. 09:32:19

Asus P5K, E8400, 8GB DDR2, HD6670, BENQ G920WL