404
  • Hunor1
    #244
    prosperity meg volt + van vagy 14 üzemem. azt hogy 76% legyen a melósok aránya azt hogy tudom kiszámolni? vagy ez az összlakosság létszámához kell arányítani? mert azt nem látom hogy az egyébb kereskedőknek mennyi a munkásuk. a kedveltségem pedig 100%. stratégiázni pedig tényleg nem volt időm. 1 várost elfoglaltam, elmentem kijavítani a flottát, kinéztem a következőt és út közben kitört a béke! ez nagyon rövid idő, talán 1 hét ha volt a háború.
  • kaller21
    #243
    Meg ami még nagyon fontos adminisztráció átvételénél! Nem az a lényeg,h hány businessed van,HANEM h 75%-át foglalkoztasd a lakosságnak! (persze a 9 minimális businessen felül) Mert nem azt mondja,h 75% businessnek kell lenni,hanem h 75 %át foglalkoztasd,így ha frissen felhúzol 50 üzletet,addig nem érnek semmit,amíg meg nem telnek dolgozókkal teljesen.
  • Agamemnon
    #242
    1000x köszönet érte!

    // Tegnap este kipróbáltam a városfoglalást, hogy mennyi reput vesztek, ha mégis inkább elveszem a spanyoloktól a kedvenc városom :) A megtámadásért -20%, a foglalásért -30%, de sajnos nem volt meg szükséges szintem, ahhoz, hogy a sajátom legyen, így reload, és "gyorsan" húztam egy szintet még.

    Újrapróbálkozás, és akkor már el is olvastam, hogy milyen szint kell hozzá, hogy az enyém legyen... hát nem Commander, hanem Commodore (vagy mi), ami meg még pár 100k, úgyhogy mérgelődtem egyet, és elmentem aludni. De szerintem így fogom a kiszemelt városokat áttenni a saját fennhatóságom alá :P

    Jah, a terv az volt, hogy amint háború van a spanyolok és az angolok között, akkor elfoglalom az angol várost, amit szeretnék, erre csak az angolok lesznek morcik, majd elfoglalom a spanyol várost, erre mindenki kicsit morci lesz, de az angolok kevésbé, majd kicsit kalóztüldözök, vagy a spanyoloknak foglalok egy további angol várost, hogy védjék a közelebbi városomat, és megnyugodjanak kicsit...

    De ezt majd csak a nyaralás után fogom kipróbálni...
  • kaller21
    #241
    Vagy Hunor: Még ami nagyon beszokott kavarni az adminisztráció átvételébe,h nem prosperity a városod. Addig nem tudod átvenni,míg MINDEGYIKÜK meg nem van. Nekem csak elsőnek volt nehéz lekövetni ezeket,azután már simán megcsináltam 3 várossal.
  • kaller21
    #240
    Hunor1:Akkor szokott óriásit esni a repu,ha szövetséget köt a nemzet 1 másikkal. Mert akkor a két nemzet repuja kiegyenlíti egymást,tehát ha az egyikkel 80 a másikkal 40 vagy,akkor a 80 az 20-at esik,s lesz 60,a másik pedig 20-at nő,s lesz 60.

    Az adminisztrációnál a két legnehezebb dolog,a 90% repu,s sztem a legnehezebb,h 75%-a legyen a te businessed. Érdemes számológéppel utánaszámolni,ha nem akarja átadni az adminisztrációt,mert gyakran csak határeseten vagy. Legfontosabb,h 76%-ot kell elérnie,s nem 75-öt.

    Az meg,h beengedi a kereskedelmi hajóit annak a nemzetnek,amivel háborús viszonyba vagy, az tényleg érdekes.

    Hódításhoz meg csak jó taktikat kell,h több várost tudj hódítani.
  • cskalmi
    #239
    Sziasztok!

    Lehet jól jön:



    Interaktív térkép
    http://ipaddr.me/pr3/

    Interaktív térkép (Offline)
    http://dl.dropbox.com/u/11437138/PR3Map-1.3.zip (2.04 MB)
    http://dl.dropbox.com/u/11437138/pr3map-2.1.zip (2.1 MB)

    Térkép kicsiben (1.96 MB)
    http://dl.dropbox.com/u/11437138/Port_Royale_3_Map.jpg

    Térkép nagyban (20.59 MB)
    http://dl.dropbox.com/u/11437138/Port_Royale_3_Map.png

    Térkép (nyomtatáshoz) kicsiben
    http://www.abload.de/img/prmappreview9xkgp.jpg

    Térkép (nyomtatáshoz) nagyban (16 MB)
    http://www.sendspace.com/file/m5kox9


    Kis leírás városok békés elfoglalásához (angol)
    http://forum.kalypsomedia.com/showthread.php?tid=14742&pid=131067&highlight=%22Taking+over+a+town+peacefully%22#pid131067

    Termelési "Fa"
    http://img821.imageshack.us/img821/6958/pr3techtree.png




    Forrásanyag (/javasolt olvasnivaló)
    http://forum.kalypsomedia.com/showthread.php?tid=14692
    http://forum.kalypsomedia.com/showthread.php?tid=14664
    http://forum.kalypsomedia.com/showthread.php?tid=14727
    http://www.portroyale3-fansite.de (német)


    Üdv.:CsKalmi
  • cskalmi
    #238
    Sziasztok!

    Akinek van jó kereskedelmi útvonala az esetleg megoszthatja, ha úgy érzi...
    %USERPROFILE%\AppData\Roaming\Kalypso Media\Port Royale 3\traderoutes\


    Üdv!
  • Hunor1
    #237
    hát elég furcsaságokat művel a játék! Újra kezdtem spanyol oldalon . nagyon figyeltem a feladatokra, keztem is szépen feltornázni magam hogy meglegyen a 75%. csak mikor elértem akkor épp nem volt háború... De aztán csinált egy olyat! semmi előzmény nélkül egyszercsak kiírta a képernyőre hogy leesett a repum a spanyoloknál de a franciáknál és a hollandoknál pedig megugrott! 2X is megssinálta nagyon rövid időn belül és a repu visszaesett a 25%-ra a spanyoloknál..kénytelen voltam a hollandra ráhajtani mert az volt a legnagyobb.nagy nehézségek árán végre meglett a letter, háború lett holland-spanyol között. basszus egy várost tudtam elfoglalni és vége is lett a háborúnak !!! fasza...
    ráadásul a várost ahol már jól beettem magam nem engedi át az adminisztrációt pedig a prosperity is megvan, több mint 9 üzem ( sőt még vettem meg más üzemeket hogy biztosan meglegyen a 75% munkás arány a havamra) de mégsem tudom átvenni. érdekes viszont hogy hiába vagyok ellenséges a spanyolaokkal az automata kereskedelmi hajók ugyan úgy bejárkálnak a spanyol kikötökbe ahogy eddig. ez most hogy a flottámmal nem engednek be de a keresk. hajót igen? biztosan bug. No mindegy erősen gondolgodom azon hogy mégis rossz fió leszek mert kezd uncsi lenni hogy nem lehet hódítani sem várost igazgatni...
  • Cnut
    #236
    Nálam is, több ötletem egyenlőre nincs.
  • kaller21
    #235
    Jah tényleg,nem láttam! Sorry. Nem tudom akkor,h mi lehet a gond. Nálam megy vmiért.
  • Láma!
    #234
    nálam is ugyanezek a beállítások és nem jó...
  • Agamemnon
    #233
    Vazze, persze, hogy be van kapcsolva :)

    kaller, ott a végén, hogy .exe :)
  • kaller21
    #232
    Aga: Sztem az lehet a gond,h a Port Royale.ink-et adtad hozzá,s nem az .exe-t. Mást nem tudok elképzelni,mert nekem is működik már!
  • Cnut
    #231
    Ez érdekes, mert nekem egyből megy így. Lehet hogy hülye kérdés de be van kapcsolva a windows tűzfal?
    Nekem a gns-por3 nincs felvéve, de az nem kéne változtasson.
  • Agamemnon
    #230
    Kimenő szabályokhoz felvettem, de továbbra is regisztrálni akarja az email címe...

  • kaller21
    #229
    Mindig ugyanígy Láma! Csak a raktáraim száma,s a hajóim száma nőtt,s ezért nőtt az eladásaimból származó bevétel is,de mindig ugyanígy csináltam.

    Cnut:Köszi megnézem!
  • Agamemnon
    #228
    Én 134% haszonra állítottam a raktári eladást. Aprópénzért nem dolgozunk :)
  • Láma!
    #227
    persze akkor tételnél nem számit, de nekem 2-2,5 milliom van, és nincs ekkora bevétel, szóval amikor még nem kerested szarrá magad, akkor hogy csináltad, arra lettem volna kiváncsi:D
  • Cnut
    #226
    #210-ben benne van.
  • kaller21
    #225
    Agamemmnon: Megtudtad vhogy oldani,h minden egyes játékindításnál kapcsolatot kelljen bontani a nettel ? Mert most nekem is ez a problémám van 1.1.2-nél.
  • kaller21
    #224
    Én mindig My strategy-re szoktam,s beállítom városonként gyorsan. De 1 olyan útvonalam van szóval nem volt nagy dolgom.
  • Hunor1
    #223
    amikor olyan városban van üzemünk hogy másik városból kell az alapanyagot szállítani akkor milyen opcióra kell állítani az automata útra beállított hajónk? ( csak mert nekem van hogy útközben eladja a nyersanyagot amit szállít)
  • kaller21
    #222
    Láma: Nekem van 2 olyan városom,ahol 30-40 000-es fölösleg van a raktáraimban,s így ott 105,vagy akár 100%-on is eladom a stewarton keresztül.

    A házépítés bérleti díjat termel,ami ugyebár a bevételi oldalon jelent pozitívumot,tehát sztem igen. Írja is asszem az összesített táblázat,h Rental vagy vmi hasonlót a Trading Routes, Warehouse Trade mellett (alatt).

    Én őszintén szólva nemigen foglalkozok azzal,ha mostanság 1-2 városomban van gond,mert az csak javarészt a stagnációnak köszönhető. Meg amikor már ígyis-úgyis 1 800 000 a bevétel havonta,akkor holt mindegy.
  • Láma!
    #221
    te hány százalékon adod el a dolgaid? és milyen gyakran állítgatod ezt? mert nekem egyelöre az épületek fenntartási költsége akkora hogy épp 0 vagy minuszos 1-1 város... már lebontottam azokat a termelöket amihez nyersanyag kell és az adott városban nem tudom megtermelni. a többi nyersanyag termelést pedig fejlesztettem. emberek betelepitésével/házépítéssel csökken a kiadás az adott városban?
  • Hunor1
    #220
    értem én hogy lemegy, nade 3% buktam alig egy hét alatt!! Állandóan kajtatom a govenorokat de sokszor nincs küldi, így baromi nehéz 30%-ról 75% ig felhúzni!
  • Cnut
    #219
    Most kaptam egy olyat "info"-ba, hogy a viceroy lánya érdeklődik irántam és érdemes lenne meglátogatni. Arról nincs szó, hogy hol... Ilyenkor mit kell csinálni?
  • kaller21
    #218
    1 óriási nagy segítséget mondanék azoknak,akiknek nincs elég pénzük,nem igazán vannak otthon a gazdasági készséget igénylő játékokban:

    A játékba a jelentős részét a profitnak NEM a kereskedelmi útvonalak termelik,hanem a raktári eladások. Fogadj fel Stewartot minden városi raktáradnál,akik eladják a termelt dolgokat x %-on. Itt egy élő példa: nekem a HAVI 1 800 000-es bevételből 1 100 000-et a raktárak eladása termel,s csak 700 000-et termel a kereskedelmi útvonal része. S sztem nekem van a legtöbb kereskedelmi hajóm a játékba. Tehát már ki van maxolva az összes kereskedelmi útvonal. Nagyon fontos még,h ugyanarra a kereskedelmi útvonalra két KÜLÖN hajót ne rakjatok ugyanolyan stratégiával,mert akkor csak egymás elől húzzák a profitot,s deficites,veszteséges lesz az út.

    Másik nagy segítség: TERMELJ TÉGLÁT! S stewardal adasd el a raktáraknál. Van olyan szigetem,ahol 20 tégla üzlet van,s még mindig tudnék építeni,mert nem halmozódik fel,mert mindig elviszik,mert mindig van építkezés MINDENHOL.
  • kaller21
    #217
    Csakis kizárólag a kormányzó,viceroy,meg az adott polgármester által szolgáltatott küldi számít bele a repuba,s semmilyen kocsmás küldi nem számít bele. Azért csökken,mert nem fejleszted a reput. Ésszerű,ha nem növeled,akkor szép lassan lemegy. Fél év alatt képes 90%-ról lemenni 25%-ra,de 25%-on megáll! Onnantól már csak a háborúskodás van,tehát ha lemegy 24%-ra az már Hostile viszonyt jelent,azaz ellenségest. De 25%-ról csak (!) akkor romlik tovább,ha megtámadod az adott felet.
  • Hunor1
    #216
    áhhh, nagyon gáz ez a repu növelés. csinálok 2 küldit ok kaptam + 10 reput. de kis idő múlve el kezdett csökkenni! ez mitől van? Csak piratokat támadok és kereskedem+az üzemek. Ráadásul nem is minden városban adnak küldit. ( ugye a kocsmás küldik -ahol nem jelez reput - nem számítanak bele a repuba? )
  • kaller21
    #215
    Hunor1: Jaja tanácsos mindent felvenni,amit tudsz.

    Agamemmnon: Nekem szarásig van már pénzem,szóval nekem inkább megéri beépíteni üzletekkel az adott várost,amit magaménak akarok,de már nincs ilyen város. Van 4 városom,s mind1ikben 7000 körüli lakos. Legalább 7-es védelmi erősséggel. Nem tudták elfoglalni 1iket sem,amikor elakarták az ellenfelek.

    A városelfoglaláshoz fűznék még hozzá (letter of marque nélkül): Én csak 1 nemzettel vagyok NEM 25%-osan jóba,az spanyolország,s a többi nemzettel mind1ikkel 25%. Ha megtámadok 1 várost letter of marque nélkül,akkor minden ország (spanyolon kívül) elkezdi megsemmisítgetni a kereskedelmi hajóimat,ami marha idegesítő,mert nem tudom,h melyik útvonalaimat semmisítette meg,mert van kb 25-30 kereskedelmi utam,s már zavaros. Tehát sztem marhára nem éri meg megkockáztatni ezt,főleg akkor,ha van pénzed üzletek építésére.

    Ha pedig 1 nemzettel háborúban állsz,s úgy,h van letter of marque-d,akkor van 1 nagyon jó taktikám. (tehát ez azt is feltételezi,h a veled szövetséges nemzeti is hadban áll az adott országgal) A taktika lényege az,h legyen legalább 5 legalább 140-es erősségű flottád,s állítsd be a szorosokhoz patrolozni őket. De csak 3 szoroshoz állítsd be őket,s a másik 2 hajó,meg az utánpótlás lesz,arra az esetre,ha sok erőt veszítene a csatában az adott hajód. Nekem a 3 szoros: Caymantól nyugatra,Havannától észak-keletre, Santiagotól keletre. Ha ezekbe beállítod,akkor garantáltan megzavarod,s megnyírbálod a flottáinak erejét,s tuti,h 1-2%-ot esik az erősségük. De nagyon fontos,h ha legyengült a konvojod,akkor vond ki őket a patrol alól,mert megsemmisítik,ami nagyon rossz,mert marha nehéz pótolni,s a helyükre 1ból a másik 2 flottából 1-et viszel ugyanarra a helyre patrolozni. Ez egyfajta blokád. De ez tényleg csak a gyengébb ellenfelek ellen működik. Nálam már gyengébbek a Hollandok,Franciák is. Én 18%-os erősségű vagyok a Power táblán.

    Aki nem tudja,h hol vannak a városok, azoknak melegen ajánlom a Google Térképet. Sokat segít.
  • Hunor1
    #214
    ajjaj..de messze vagyok még a 75%ig... most vagyok csak 30-on. minden szar küldit fel kell venni hogy ezt elérjem ?
  • Hunor1
    #213
    ja de ott csak az van hogy mennyi pontszám van még a kövi rankig, a titulus nem látszik.
  • Agamemnon
    #212
    Köszi, a Port Royale 3 már bent volt, de gondolom a másik még simán átszökött :P de este csak 1,5 órám volt szórakozni ezzel, úgyhogy hagytam a fenébe...
  • Agamemnon
    #211
    Mintha most azt olvastam volna, hogy 75% kedveltség, meg valamilyen rang fölött kaphatsz (amivel már mindenki beszél veled, Viceroy is), meg persze háború is kell :)

    Kérdés, ha megtámadom azt a várost, ahol vannak üzleteim, és se levelem, semmim sincs, és elfoglalom magamnak, akkor mennyit esik a repum, illetve megpróbálják egyből visszafoglalni? - Ezt kíváncsiságból kipróbálom este, mégis olcsóbb, mint annyi üzletet felhúzni :P


    A manual-bol újdonság volt nekem még az alábbi is (nem tudtam, hogy mit visznek vissza Európába):

    TREASURE FLEETS
    Some commodities - namely dyes, coffee, tobacco and cocoa - are not only produced for consumption in the New World, but also exported to Europe. For this purpose, heavily armed convoys regularly come from Europe to bring new settlers, but also to pick up export commodities and other treasures.
    The export commodities are only collected from the governor and viceroy towns. For this purpose, a small portion of these commodities are taken from the town’s commodities market every day and transferred to an export warehouse. Then if a treasure fleet lands in the harbor, it will take the commodities from this warehouse and supply settlers to the town in return. A treasure fleet will return to Europe as soon as it is fully loaded.
    Otherwise it will travel to another town.
  • Showzee
    #210
    Hunor1 : Log book -> overview -> next rank

    1.1.2. update :
    windows firewall -> outbound rules -> new rules -> program -> app_data.exe -> block
    windows firewall -> outbound rules -> new rules -> program -> port_royale3.exe -> block
  • Hunor1
    #209
    van egyébként egy széljelző a panel jobb alsó sarkában. de nem sokat venni észre, árkád jellegű a hajócsata amúgy is. a letter of marque-t milyen feltételekkel kapjuk meg? valami skipper rangom van, nem tudom hogy a commodore rank ez után jön vajon? (sajnos az előre lépést csak a pontszámokban lehet előre látni)
  • Agamemnon
    #208
    Lol, hát a szél kérdésre is benne van a válasz (bár ennél komolyabbat, jobban észrevehetőt vártam volna...):

    The wind plays an important role during naval battles. You can always
    recognize the current wind direction from the ships’ flags.


    // Bocs a sok post-ért, de gondolom nem zavar senkit.
  • Agamemnon
    #207
    Nah, a manual szerint mégis lehet rendesen kalózkodni, és akkor is lesz város, ahová beengednek:

    As a pirate, you can attack everything and everyone to plunder commodities and capture ships. You can even plunder entire towns.
    Additionally, of course you can choose to hunt pirates yourself, with the prospect of rewards, booty and ships. And you can accept assignments from the numerous people you encounter
    in the world.

    Later in the game you can even take over towns – both by economic and military means, depending on your style of play. Some towns oˆ er the advantage of generating tax revenues while also oˆ ering a safe harbor when you are traveling as a pirate.
  • Agamemnon
    #206
    Jah, amúgy a manual a játék telepítési könyvtárában megtalálható. Egy 50+ Mb-os pdf-et keressetek.
  • Agamemnon
    #205
    Nem tudsz kalózlodni, meg kereskedni is, ha nincs letter of marque-d, akkor mindenkivel rosszban leszel, és levadásznak :D

    kaller, köszi a puskás ötletet, így már simán túlerővel szemben is lement a kalóztanya, kaptam is 3000 anyagot :)

    Az 1.1.2-höz nincs rendes törés, hogy ne kelljen kihúzni a netet? Próbáltam windows tűzfalon tiltani, de nem ment, csak, ha kihúztam a netet...

    Baszkim, a 75% feletti foglalkoztatáshoz, rendesen tele kell pakolni a várost. Van már az egyikben 9 üzemem, de mint számolgattam a gépnek van 7-8. Akkor most még építenem kell még egyszer ennyit, hogy az enyém legyen a város, mi? Mi a fenét kezdek majd ennyi nyersanyaggal...