404
  • Láma!
    #324
    nem kell visszavenned. Az épités MINDIG a város készletéböl megy. én mindig egyszerre legalább 8-10 épületet építek, ezért ugy megyek oda hogy van nálam 500 tégla legalább. megépitem az épületeket, nyihognak hogy nincs tégla és akkor eladok nekik... vagy már elötte felhalmozom a raktárban és majd a steward eladja. lényeg hogy ha magadnak termeled a téglát és ott is épitkezel, akkor a város töled veszi meg a TE épületedhez a cuccost:)
  • Tuvok #323
    Akkor logikusan .. feltesszük, hogy a raktárat felépítem az odavitt anyagból, amit eladok a városnak közvetlenül . Az anyag felét jó áron el tudom adni, a másik fele bagóért megy, hisz a város készlete megtelik, kis városnál hamar . Vagy pedig figyelem a készleteket, és mindig csak annyit adok el a városnak, amennyit jó áron el lehet .
    Ha viszont a raktár felépült és veszek bele Stewardot, akkor a további építkezések alapanyagát már tehetem a raktárba, mivel a Steward úgyis eladja a városnak, ráadásul folyamatosan fix ár felett (pl. 134%), pótolva így a város készleteit sajátból . Ez így nekem is profittal jár, mivel az anyagot magamnak gyártom, viszont a városnak adom el . De az építkezéshez nekem az vissza kell venni a várostól, nem ?
    Fú, kéne ehhez valami hiteles leírás .. :D
  • Showzee
    #322
    Építésnél csak a város készletét veszi figyelembe. Ergo sose épít a raktárban lévő fából és téglából. Előbb el kell adni a városnak. Nem tudom, h ki találta ki ezt a hülyeséget. Ja és általában 2x annyi tégla kell mint fa.
  • Tuvok #321
    Csak a Steward tudja eladni, azt meg addig nem lehet bérelni, amíg nem épül fel, nem ?
    Ergo a válasz akkor az, hogy a raktárba kell tenni, onnan épül, mert ha a városnak eladom, onnan meg kell venni :D
  • Agamemnon
    #320
    Ezt én sem tudom, hogy honnét veszi a téglát, de a raktárból is el szokott fogyni ilyenkor, igaz, hogy lehet, hogy azért, mert automatán eladja...
  • Tuvok #319
    Amúgy ha betoppanok egy városba, viszek magammal rahedli téglát is azzal a céllal, hogy egy warehouse-t építsek ott, megveszem az építési licenszt és lerakom a raktárat, akkor a téglát a városnak adjam el, vagy tegyem be a raktárba, hogy ne visítson mindig az építési költségek, meg alapanyaghiány miatt ?
  • Tuvok #318
    Nem hinném, hogy a háromszögre, legalábbis hajóm még nem tűnt el ott :D
    Egy aggódó nő férjét kerestem északkeletre a Bermuda szigetektől, de nem találtam meg, és nem az első eset volt már :/
  • Agamemnon
    #317


    de hogy mire gondol a játék...
  • Tuvok #316
    Épp ezen agyalok, "Northeast of Bermuda Islands" . Bermuda az a kis sziget a jobb felső sarokban, de én ott sose találtam semmit (vagyis egy kalóztanya van ott, amit nem tudtam legyőzni) .
  • Agamemnon
    #315
    Amikor a Bermuda szigetekre utal, akkor melyik városokra gondol?
  • Agamemnon
    #314
    Harmadikra felfedezte, csak ott kellett hagynom az egyik flottát, és kész. Persze lehet, hogy a pozicionáláson még lehet finomítani :D
  • kaller21
    #313
    Akkor rossz helyre állítod,vagy nem tudom,mert nekem kb 60 felfedezésből 58x felfedezte elsőnek,s a másik kettőnél,meg elbalfaszkodtam,s rossz helyre raktam a flottám,nem elég közel.
  • Agamemnon
    #312
    Jah, nem tudom figyeltétek-e, de 1.1.2 óta az auto trade route-os kereskedők sem tudnak bemenni az ellenséges nemzet városaiba...
  • Agamemnon
    #311
    Megválaszolva egy korábbi kérdésemet, nem, nem lehet egyszerre mindkét háborús féllel szemben leveled, ha veszel valakinél, akkor addig az ellenfél nem áll szóba veled, amíg érvényben van a levél...

    Amit hiányolok a játékból, az az, hogy meg lehessen védeni az elfoglalt városokat repu vesztés nélkül... mert az, ha kizárom magam az összes városból, kb a vereséggel ér fel a játék elején...

    kaller, közben ráálltam én is a kalózkövetésre, és ha valahol eltűnik egy-egy kalózhajó, akkor ott lerakok egy flottát, és szépen megvárom, míg felfedezi. Sajnos egy eltűnésre nem fedezi fel, van, hogy kell várni 2-3 alkalmat...
  • Agamemnon
    #310
    Jó, bár sokat eddig nem haladtam a játékban, még csak 52 februárja van, szóval van bőven más amivel szórakozhatom, csak emlékszem a tutorial campaign-ból, hogy igen jól fizetett, ezért szeretném megtalálni.
  • kaller21
    #309
    Aga: Nagyon könnyű megtalálni a kalózrejtekhelyeket. Én eddig kb 30-40-et számoltam fel. S amikor ráadtam a fejem,h kövessem őket,akkor MINDIG,azaz 100%-ban felfedték a rejtekhelyüket. Annyi a titka,h amikor partra,part közelébe megy,akkor EGY AZ EGYBE ugyanoda,vagy NAGYON KÖZEL kell menni,ahol a hajó van,volt,mert onnan eltűnik,s akkor fogod felfedezni a rejtekhelyét,amikor visszajön!!!! De valamikor akkor fedezed fel,amikor eltűnik. De nagyon közel kell lenni hozzá.
  • Láma!
    #308
    :))))
  • Agamemnon
    #307
    Ha háborúban áll két nemzet egymással, akkor mindkettőhöz lehet letter of marque-m? Ezt próbálta már valaki?
  • Agamemnon
    #306
    Ha valaki talál virágbolti verziót az új patch-hez, akkor nyugodtan dobjon egy linket...
  • Agamemnon
    #305
    Nekem ez tetszik belőle:
    - Pirate hideouts are now revealed by following and observing their convoys

    bár eddig nem sok időm volt követni őket, de nagyon ritkán bukkant rá bárki is a kalózrejtekhelyekre... tényleg, mindig más ponton spawnolnak, vagy mindig ugyanott? Ha esetleg ugyanott, akkor valakinek van képe róla?
  • kaller21
    #304
    A LEGÚJABB,azaz az 1.1.3-as patchről. Az utolsó pontját nézze meg mindenki az a (leg) lényegesebb. Én jegelem a játékot egyelőre majd talán nyáron haverokkal lanon nyomom,mert már úgymond kijátszottam. Nincs mit elérnem.

    “An update to version 1.1.3 is now available for all registered Kalypso Launcher users. See the changelog below:

    - Fixed an issue with time freezing in some rare circumstances (affected savegames should resume the game normally)
    - No reputation loss for player patrol convoys attacking military convoys
    - Fixed a rare crash occuring in the chronicle display (F1)
    - Pirate hideouts are now revealed by following and observing their convoys
    - Reduced the amount of spoken advisor messages - new messages are triggered for new events in the log (F2) only
    - Increased the reward for plundering towns
    - Fixed an issue with trade route balance display
  • Agamemnon
    #303
    Kíváncsi lennék én is, hogy mi a rakomány náluk :D Elviekben nem hoznak alapanyagot, csak visznek (a játék szempontjából), nem?
  • Hunor1
    #302
    valakinek sikerült már kirabolnia 1-et?
  • kaller21
    #301
    Nem mind1ik 150-es angol konvoj kincsszállító. Nekem pl 25 160-as hajóhadam van,s az angoloknak is legalább annyi.
  • Tuvok #300
    Előbb találkoztam egy 150-es erejű angol konvojjal, na az mit rejthet ? :)
  • kaller21
    #299
    Hunor: Jaja. Tuvoknak igaza lehet,bár én sosem néztem ezeket őszintén szólva. De sztem is 99%-ra azok lehetnek. Erős,nagy hajóhadak. De megkülönböztető jelzés tuti nincs rajtuk,ikonjaikon.
  • Tuvok #298
    Szerintem a 140+ erejű, többnyire spanyol hadikonvojok lehetnek, amik zsíros kereskedő hajókat kísérnek .
  • kutyu007
    #297
    Sziasztok!
    Most akadtam erre a játékra. Tudna valaki ajánlani valami oldalt, ahol a legalapab dologtól kezdve, részletes magyarázatot találok a játékhoz? Mondom telsesen kezdő szinttől a haladó szintig való leírások érdekelnek.
  • Hunor1
    #296
    #293-ra valaki? Kincses flották.
  • Agamemnon
    #295
    A stewardot arra is hasznalom hogy a mashol nagy tetelben gyartottt termelt beszerzett arut majd o autpmatan eladja. Veszel valamelyik kocsmaban 1000+ arut es szetszorod a raktaraid kozott a steward meg majd jo aron eladja.
  • Nexus10
    #294
    Magyarosításról nincs valami hír? Elkezdi egyáltalán valaki?
  • Hunor1
    #293
    A treasure flottát jelzi valami megkülönböztetés? A feleségem állandóan ad hírt hogy melyik város felé tart de max hadihajókat látok csak. honnan tudja az ember hogy érdemes-e megtámadni? Valakinek sikerült már elfogni ilyet? Mi volt a rakomány?
  • kaller21
    #292
    Áhh kár. Pedig annyi potenciál van ebbe a játékba,mint égen a csillag.
  • Hunor1
    #291
    átnéztem a manualt, de én ott semmijen kalózkodós játékmódot nem láttam. aztán végignyomtam a kampányt kalandorként-gondoltam hátha az után- de semmi, kaptam egy várost amit én igazgatok+1wargalleont hozománynak(mivel elvettem a kiscsajt a kampányból)Csak úgy lehetek kalóz hogy mindenkit kifosztok és akkor mindenki utál+vadászik rám de semmi egyéb..:(((
  • kaller21
    #290
    Az My Strategy-s téma lesz Tuvok. Szánj rá 1 kis időt. Nem bonyolult abszolúte. Sőt. Nagyon jól megcsinálták már ebbe. Amit nagyon figyelj a My Strategynél,h van a jobb felén a képnek, középen,fent a jelzés,h Hajóból,Raktárból,Helyi Dokkból BE vagy KI pakoljon. Arra nagyon figyelj,h milyen állomásokon mire mész,mert ez a kulcsa,s itt lehet elveszni,vagy elrontani valamit.

    Hunor: Izgalmas a kalózkodás része ? Mert én még nem próbáltam azt.


    Egyébként ennél a játéknál valamiért jobban tetszett az Anno széria. Ott valahogy több lehetőség volt,s nem volt így "vége" a játéknak,ha elértél mindent,hanem ott még ellehetett játszadozni,kereskedni.
  • Hunor1
    #289
    a steward mindent elad azon az százalékon amit beállítasz, DE közvetlen alatta van az az opció -amit ki kell pipálni- hogy az alapanyagot a gyártáshoz ne adja el( be kell állítani a szánlálót hogy mennyit NE adjon el)
  • Tuvok #288
    Ez megint érdekes. Rájöttem, ez a jótétlélek Steward szépen eladja a városnak azt a cukrot, amit én beteszek a raktárba a rumgyáraim számára... aztán sír, hogy nincs alapanyag. Most blokkoltam 100-at, talán működik.

    Másik, hogy a Stock & Supply-ra állított hajó (aki elvileg az üzleteimhez hoz anyagot és az ott gyártottat eladja) szépen elvitte a cukrot a raktárból, és nem hoz bele egy dekát se. A rumot pedig nem adja el. Namost akkor automatán hogy lehet azt megoldani, hogy a hajó Royale-ból az ÁLTALAM gyártott rumot eladogassa jó áron, és az olcsó cukrot beszerezze onnan, ahol azt gyártják ? Csak My strategy-s mókolással megy ?
  • Showzee
    #287
    Auto-trade:
    Én minden városhoz csináltam egy hajót. Ahol van raktáram ahhoz sell&supply van állítva. Ahol nincs raktáram ott profitra. Ezen kívül van egy pár nagy kereskedőm ami úgyszint profitra van állítva. Ezek nagy köröket futnak. ha van időd és türelmed, mint ahogy nekem volt még a 2-höz, akkor a legjobb a my strategy. Ott csak termelt árúval kereskedtem. Amit termelt a város csak azt vittem el és amit nem termelt, azt más-máshonnan szereztem be, de mindig csak onnan ahol termelték. Macerás de rendezett.

    Fagyás megint:
    Rájöttem mikor fagy ki véglegesen. Ha esc-pel megállítod, úgy hagyod sokáig (én kimentem a boltba vásárolni) és úgy veszi fel az autosave, akkor buktad. Nekem nem sikerült mozgásra bírni. Van egy 'option.cfg" file valahol. Abban át tudod írni az autosave idejét. Állíthatod 0-48000-ig ha jól tudom. Nekem 1800-ra van állítva(fél óra). Szóval ha otthagyod a játékot, akkor SAVE & EXIT!!!
  • Tuvok #286
    Hm, nekem ez nem akar összejönni, hogy a városnak el tudjam adni a cuccaim.

    Amikor olyat termelsz, amihez alapanyag is kell (pl. rumhoz fa és cukor), azt másik városban célszerű megvenni és betenni a raktárba, vagy jobb azt is megtermelni valahol és elhozni raktárból raktárba ?
  • Láma!
    #285
    Én is kaller példáját követem, pl Havannában piszoksok téglagyáram van, Nombre diosban (vagymi) sok fa, Cancun-ban hus és kukorica, stb... és mindig helyben adatom el a Stewart-tal, 120%-os vagy alatti áron. Mivel az adott városbol a hajok mindig elviszik a készletek egy részét, ezért a város töled is megveszi, nem csak a saját termelöitöl.
    egyszer volt hogy a fa felhalmozodott sokáig, akkor levittem az árát 115%-rol 105-re és egy hét alatt kiürült a 3000res készlet, utána idövel visszaálltam 115%-ra és franko minden. Néha rá kell nézni ezekre a helyekre hogy miböl mennyi halmozodik fel, amin nem tud tuladni. Akkor abbol bontani 1-2-t többiből építeni, és nagyon szép bevétel lesz előbb utobb.