404
  • pocoksari
    #364
    a hozzászólásom elején elmélkedtem, a végére megvilágosodtam, így igazából a flotta szétbontása és egybentartása, gyakorlatilag csak akkor érdekes ha kapacitás hiányában vagy esetleg nagyon pöccre akarod belőni

    ahogy kezdem végigjátszani (értsd. mindent láttam már) kezd összeállni bennem a kép

    a tengerek ura cím iszonyat hamar elérhető
  • pocoksari
    #363
    van-e limit a flottaszámon és a flottákban lévő hajókon?

    tök nem értem, hogy mi alapján számolja egy autokereskedő profitját...van 2db flottám, ami hasonló méretű, ugyanazt viszi és ugyanolyan városokon halad át (nem ugyanazokon, hanem értsd. ugyanolyan, tehát olyanokon, amik döntően nincsenek a gazdasági érdekszférámban vagy kimaxolt város)
    1. flotta caracasból kuba északi részén oda-vissza, a 2. caracasból kuba déli részén oda-vissza, az egyik csinált -100k profitot, a másik +550k-t...fene sem érti...

    amennyiben nincs limit a flotta hajószámán, akkor a legokosabb 1 hajós flottákat tolni pl. nézzünk egy fregattot, 400 férőhelyes és nézzünk egy 10 fregattos flottát, ami 4000 férőhelyes, veszünk egy 18 megállós 30napos kereskedelmi utat (egy megállás legyen 0,5 nap a városok közötti út az egyszerűség kedvéért 21 nap. így összesen 30 napos), az első esetben az átlag város és a raktárváros távolsága 3,5 nap +3 megálló (bepakol-átpakol-kipakol, feltételezem, hogy az átpakol-átpakol is működik), ez 3,5*2+3*0,5= 8,5 nap 1 hajóval, a 10 hajónak a 18 megállós (16 városos) út 1,6*8,5 =13,6 nap alatt megvan, ami 220% hatékonyság ha a 10 fregattos alapflottát 100%-nak tekintjük...rohadtmód nem mindegy

    caracasban felhúztam egy 250k-s raktárat, hogy oda pakolhassak :)

    35-ös távot vettem, oda-vissza ez 70, ezt elosztottam a hajó sebességével, így kijött a hajózásra fordított idő, ehhez jön a 3szori fél napos megálló, ezután =>ha van 800 nyersanyagod, aminek darabján 20 a profitod, akkor ez gyakorlatilag csak annyit jelent, hogy a 800*20=16000 profit megszerzéséhez a kereskedőhajó (35-ös távra 3 megállóval) 2040 költséggel fordul meg, a liner meg 4420-ért viszi el (a napok közötti különbség 8,5 vs. 13 nap, a liner 2 kört megy a kapacitása miatt), így ez jött ki:
    3400 Pinnance
    3460 Sloop
    3522 Brigg
    3520 Bargque
    3520 Pirate Barque
    3352 Corvette
    4403 M. corvette
    2992 Fluyt
    3460 Frigate
    4190 M frigate
    3173 Galleon
    2040 Trade fluyt
    3774 Caravel
    3413 Carrack
    4406 War galleon
    4420 Liner
    (a nagyobb érték a rosszabb)

    ha nem 20-as profittal rendelkező terméket nézel, hanem komplett kosarat, amiben minden termék a gyára termelési kapacitása alapján van reprezentálva, akkor ( ex has, de ezt is megnézem) kijön mondjuk 60 pénz profit, 800 db esetében 48k pénz, az tehát, hogy linerrel szállítasz vagy kereskedőhajóval arányokat nézve (5% vs 10% profitveszteség) kb. tökmindegy...ráadásul nem áll rendelkezésre korlátlan mennyiség a különböző hajótípusokból (gyakorlatilag mindig másikat ad), ezért ennek nem látom jelentőségét
  • Tuvok #362
    Hát próbálkoztam 1-2x a My strategy-vel, de nem jöttem rá a működésére, sose azt csinálta amit szerettem volna, így ráhagytam
  • pocoksari
    #361
    szerintem nem, de nem tudom biztosra...de nem tartom logikusnak,viszont szerintem messze jobban jársz ha magad állítod be, tehát saját stratégiát használsz
    beállítod, hogy minden városban vegyen maxot mindenből alacsony áron termelési ár kb.~120%-a és minden városban mindenből ~180%-os áron adjon el...ha ezt megspékeled homogén városokkal (pl. csak fa, csak festék) vagy egymásraépülő termékesekkel, akkor az input anyagok szállítása is baromi egyszerű...beállítod, hogy a raktáros védje a szajrét, a többit meg a kereskedőflották kivehessék pl. 5k feletti férőhelyes flotta bőven elbírja ezt a beállítást...
  • Tuvok #360
    Profit stratégiánál ugye betankol a konvoj a raktár cuccaiból is ?
  • Tuvok #359
    Ritkán találok itt-ott 5%-os küldiket, de ez eléggé 22-es csapdája. Raktárat szoktam tenni a nagyobb városokba, hogy gyakran be tudjak nézni hajók nélkül is repus küldetést keresve, viszont a raktár építéséhez meg repu kéne .. gyá :D
  • Agamemnon
    #358
    Ha sokmindent építesz, akkor tégláért szoktak még sírni, én azzal szoktam reput húzni. Illetve, ha szövetségre lépnek, akkor egymást szokták segíteni mindenféle anyag szállításával, akkor megint jól lehet reput húzni...
  • Tuvok #357
    Ejj, hogy lehet reput növelni egy országnál ? Minden kikötőben kizárólag a bizniszépítős küldik vannak, semmi más :/
  • kaller21
    #356
    Kár pedig rengeteg potenciál rejlik a játékba,s nem kell nagy kreativitás hozzá,h bővítsék az extrák tárházát...
  • Tuvok #355
    Interaktív és letölthető térkép, kalkulátor, hajók listája, ilyesmi
  • Tuvok #354
    Port Royale 3 - Update 1.1.4 available! + Changelog

    The update 1.1.4 is now available for the retail version. Steam will update as soon as possible.

    Changelog:

    - Sometimes it could happen, that time stopped one year after a marriage.
    - A rare bug causing the game to crash has been fixed which had to to with pirate hideouts
    - Pirate now have more places to hide at
    - Pirates now need more time to build up new ships and convois after a defeat
  • Agamemnon
    #353
    Nem tudok semmiről, 1.1.3 az utolsó patch, az óta semmi hír...
  • kaller21
    #352
    Dobtak már ki valami újítást a játékhoz ? Vagy valami extrát ? Mert leálltam,s 4 hete nem is játszottam vele. Elvittem 100 millió aranyhoz,meg mostmár 100-120 hajóm van,s így már nagyon unalmas. Várok valami jó kis dlc-re,vagy hasonlóra.
  • Showzee
    #351
  • Showzee
    #350
    Sztem jól állok! :)
  • pocoksari
    #349
    hehe, az nem jó...önmagában a csata nem érdekel

    nekem az port 1 jobban tetszett...a port 2 ben meg a kardozás...tök unalmas volt (leszámítva, amikor elkerültem a párbajjal a harcot, mert úgy már bőven megérte), de az elején csapdostam örömömben, hogy ilyet is lehet

    adott a görény 2 linert vagyis vehettem, meg összefutottam a kalózunkkal...
  • Agamemnon
    #348
    Hát akkor legyél kalóz, állj neki mindenkit megtámadni, megteheted :)

    Amúgy ez a játék nem a nagy csatákról szól, főleg, hogy az itteni közönségből kiindulva a gép jobban játszik, mint mi, és sokkal jobb eredmények jönnek ki, ha rá hagyjuk a csatákat...
  • pocoksari
    #347
    elég uncsi harc nélkül a játék...van 1 db kalóz; valahol...1 év alatt 1db, de azt se láttam...
  • Agamemnon
    #346
    Jah, ha valaki elfelejt mentegetni, akkor az alábbi út alapján keresse meg az options.cfg-t, nyissa meg, majd az autosave részbe, írja be a kívánt mentési időtartamát másodpercben. Azthiszem az eredeti 600 volt.

    [Autosave]
    Timer = 240

    c:\Users\-felhasználóneved-\AppData\Roaming\Kalypso Media\Port Royale 3\


    A hajók kinézetét is át lehet állítani, a wargalleon-ok például nálam ghostship-ként néznek ki, de már nem emlékszem, hogy állítottam át :S
  • Agamemnon
    #345
    Milyen hasznos linkekre gondolsz? Írjátok össze, és írok a modiknak, hogy legyenek kedvesek betenni :)
  • pocoksari
    #344
    johhh, nem értem a háború lényegét...
    veszek kalózlevelet (100k/db volt)...felszerelem a flottát, beküldöm, győzök...A.)kifoszthatom, ami pár 10k-t ad és a flottát küldhetem a dokkba javítani B.) Elfoglalom magamnak, felújítom az épületeket pár 10k-ért és megjavítom a flottát, cserébe kapok 300-400 pénzt naponta C.) elfoglalom a franciknak, meg se fordult a fejemben
    ezután az adott nemzet elkezd velem baszakodni, kergeti a flottáimat, erre nekem fel kellene szerelni hadihajókkal a kereskedőflottákat (a nagyon kicsiket vagy magukra hagyom vagy hadiflottával szállítok vagy nem szállítok) ez 1000 pénz alsó hangon naponta, kiesik a kereskedelmi forgalom az adott nemzettel
    most csak én látom, hogy ez gazdaságilag nincs rendben???? főleg ha kézzel csatázom, akkor napokig nem tudok kereskedni a kézi flottákkal...na, meg ugye nem is ad hadihajókat a gép, ha egyáltalán meg akarnám venni őket se tudnám,de ha azt a pénzt befektetem, akkor nincs ember aki kihozza jobbra a háborút a békés átvételnél...
  • Tuvok #343
    Kéne egy házigazda, pár hasznos linket be kéne tenni a bannerba. Agamemnon, légyszíves :D
  • Tuvok #342
    Én is kezdtem most egy újat angollal, ráhagytam a kampányt, a fővárosom Guadalupe . Amint megvan a második hajóm, rögtön elindulok felderíteni az összes várost, addig az első hajó termel egy kis profitot további 2-3 hajóra, és amint lehet beüzemelem a szokásos északi, déli, keleti, nyugati, mexikói öböl-béli meg capital (fővárosok közötti) ker. útvonalakat. Ezek termelnek 30-40-50ezreket, később hozzáadok még 1-1- hajók a konvojhoz, Corvette, Fregatt és Barc a kedvencem, ezek mennek 11-12 csomóval, nem úgy mint a lassú Fluytok, Galleonok. Ezek összehoznak gyorsan 1-2 milliót és kezdhetek építkezni.

    Ezután veszek 1-1 hajót két szabad felhasználású (manuális) konvojra, kincset vagy elveszett férjet keresek, többletcuccokat eladom, stb ...

    Guadalupe-n tömeggyártásom van téglából, kukoricából, banánból. Téglát viszem ahova kell, kukorica és banán megy Maracaiboba, ott húst, kávét, fát, cukornádat gyártok. Húst, kávét eladom valahol, fa és cukornád megy a St. Kitts-i rum-, és fémgyár Kft-be :)
    A három város közt kis Pinnace-ek viszik a cuccot Supply-os strattal, 1 Sloop meg Guadalupe környékét járja szintén Supply-al (ezeket a kis hajókat miért nem lehet később is venni, ilyen célra tökéletesen, olcsók ..?). Sőt, alig találok eladó hajót is...
    Gyakorlatilag tökéletesen el van látva minden, a többletet drágán eladom itt-ott, van már több raktáram szanaszét, kizárólag eladás célból.

    Fenntartok egy konvojt 3 Liner-ből, ~160-as ereje van, ezzel vagy a nagy mennyiségben megvett cuccot terítem (1000+ tonna), vagy amint meglátok egy kalózos zászlót a térképen, rögtön elindulok felkutatni, hideoutokkal nem nagyon vergődök, sok jó élményem nincs. Automatán elintéz mindent, manuális csatákban mindig szopok, gyakorolni kéne :/

    Screenshotot hogy kell csinálni ? Printscreenre nekem csak feketeséget ment.
  • pocoksari
    #341
    neeeem, ez szerintem a raktársöprésre van kitalálva, kb. annyi jelent " Add el bármi áron".

    Hosszútávon, amúgyis csak a saját beállítás a célravezető...emlékszem port 1-ben éjjeleket töltöttem el csak az útvonalak szerkeztésével, igaz itt még meg sem nézte...benyomtam profitra és kiküldtem pár hajót...a saját cuccot én terítem
  • pocoksari
    #340
    köszi :)
    mindenhez én sem érthetek :)
  • pocoksari
    #339
    ez hihetetlen, szóval ennyi, feladtam

    http://kepmegosztas.com/kepek/1985/

    itt eléri, aki látni akarja...
  • Tuvok #338
    Így :)

  • pocoksari
    #337
    johhhh, akkor nem lesz fent kép



  • pocoksari
    #336


  • pocoksari
    #335
    [img]http://kephost.hu/image-755D_4FD385F3.jpg[/img][/url]]port1
  • pocoksari
    #334


    na, szóval eltelt 10 hónap már, így állok...
    most a háború alatt megszedem magam rendesen (nagyon remélem, mondjuk nekem a hajóelfoglalás nem megy arra rájöttem), az építkezések is elindulnak...
  • pocoksari
    #333
    nem akarom magam dícsérni, de elég jól állok :)
    a rangok nem igazán mennek, mert normális hajót nem akarnak eladni, sz@rt meg nem veszek...háború meg nem volt (jó 1 szer,de az egyetlen olyan felállásban, amikor nem tudtam kalózlevelet kapni)
    kalózt még nem is láttam...
    kitört a francia-spanyol háború, én a csigaevőkkel vagyok...behúztam 2 várost magamnak, kipróbáltam a tengeri harcot (ha valaki emlékszik az Port 1 harcára, hát ez nem az...)
    ellépek tankolni meg cigiért és kifejtem :D
  • Tuvok #332
    Jah, kissé gáz, elvégre ez van kitalálva a saját termékek terítésére :/
  • pocoksari
    #331
    inkább úgy fogalmaznék, hogy a flotta majdnem bármennyiért hajlandó odaadni a szajrét :) tényleg csak arra jó, hogy amit a termelésbe beleöltél azt visszakapd...a profitot elviszi a hajó napi költsége...
  • Tuvok #330
    Az Empty warehouse stratégiára van valakinek ötlete ? Elvileg ezzel adhatom el a raktárból az általam megtermelt cuccokat, a konvoj fel is veszi, el is adja a környező városokban, mégis folyamatosan mínuszt termel .
    Melyik stratégia jó erre ?
  • pocoksari
    #329
    az előző részekbenvolt saját városod vagyis búvóhelyed...azt hiszem végtelenített raktárral

    a viceroy városát el lehet foglalni?
  • Agamemnon
    #328
    Nincs személyes búvóhely, vagy legalábbis itt nem írta senki, hogy lenne... de lehet, csak nagyon át kell menni kalózba, és akkor lehet alapítani egyet, passz :D

    Állítólag nem lehet elpusztítani egy nemzetet sem, mindig marad két városa, amit nem foglalhatsz el.

    A liner a legerősebb és leggyorsabb, 200k, és természetesen csak az angoloknál.
  • pocoksari
    #327
    Van raktárlimitje a személyes búvóhelynek? Van egyáltalán olyan itt?
  • pocoksari
    #326
    Tegnap én is elkzdtem...észre sem vettem, hogy kijött...
    Ami egyedül zavar az az, hogy nincs a manualban hajólista...bár gondolom hasonlóak az erőviszonyok mint korábban...
    Valaki azért írja le, hogy a sorhajó és a hadigálya milyen tulajdonságokkal rendelkezik :) Még messze vagyok tőlük...

    Nekiálltam telepakolni 2 várost építőanyaggyárakkal...ha lesz elég ember, akkor gyakorlatilag 300-300 simán kijöhet építőanyagból naponta, azzal meg havonta húzok fel 1-1 várost...ehhez kellene a hadiflotta, hogy tudjam finanszírozni...aztán 1-2 év múlva milliószámra áll a nyersanyag a raktárban...

    Na, még egy ami nem tetszik...3 hadihajó? heeee? port 1-ben minden hajó megjelent a harcban...ezt nem értem, hogy miért kell limitálni...

    Egy kérdés is...el lehet pusztítani a nemzeteket? Vagyis kettő: van olyan küldetés, hogy pl. hozz ide annyi dohányt amennyit csak tudsz , mind megveszem amit 3 héten belül idehozol?
  • Tuvok #325
    Ez így logikusan hangzik, köszi:)