38447
  • nono55
    #230
    Na, nekem ez teljesen új info, úgy hogy köszönöm. :))
  • Pluskast
    #229
    Nem teljesen. Ugyanis minden gépnek van ingyenes javítási ideje - ha az adott gépedre ráviszed az egeret kiírja free repair time név alatt - ami annyit tesz, hogy a csata után nem javítod ki. Persze ez nem 10 percet jelent de én pl ha tudom, hogy aznap ez lesz az uccsó csatám mert késő este van és megyek aludni akkor nem javíttatom ki, hanem hagyom, hogy leteljen a javítási idő. Szóval ha ezt a skillt fejleszted, akkor a javítási időt tudod csökkenteni.
  • nono55
    #228
    Ok, köszi. Akkor teljesen felesleges részemről a fejlesztési skilleket pumpolni. :)
  • Pluskast
    #227
    Per pill ez a javítás dolog úgy néz ki, hogy még csak a historical battle-ban van. Az arcade-ban még nincs, bár abban nem vagyok biztos, hogy oda valaha is berakják.
  • nono55
    #226
    Azt meg tudná mondani valaki, hogy ha ellövik a motoromat és leszállok a bázisra, akkor miért nem javítják meg? Vagy hogyan kell/lehet szervizelni a sérült gépeket?
  • Glo
    #225
    Jah, valszeg holt térben van az ellen. Én ha gáz van lemegyek Stukával a fák fölé(közé), és lassan megyek combat flaps-et nyitva.. Így egyrészt az enemy ha beül akkor bajosan tud csak lőni mert átesik, vagy a lövészemnek nyújt eszményi célt. Egy-egy vadász olyan 2-300 liont meg hasonló xp-t tud hozni ha abajgatni kezd :)
  • vajakos21
    #224
    Ha nem látja a célt nem lő.(alattad van vagy kilőné a gép farkát).Próbálok ilyenkor úgy mozogni hogy rálásson.Nekem 37 pont van +30 bonus.
  • hlgglns
    #223
    Kérdés: Ha a lövészekre már ráraktam az accuracy-ra meg a precison-ra 14 pontot a bf110-en, mi a redvás szarért nem lő magától?
  • vajakos21
    #222
    Én felhúztam a lövészt.Jól is dolgozik (ME 110). Killt is csinál és a bizonytalanokat elzavarja:). Amúgy a gép is jó szerintem.Az ingyen sasokból ment rá.
  • bajsz
    #221
    Igen Gunner fejlesztése fontos , nem szoktam nagyon pénzt kiadni ilyen játékokra,de sztm annyit belefogok ölni ,hogy kicsit a fejlesztéseket felnyomjam!
  • Glo
    #220
    NEm tudom, én ha Stukával megyek engem max az Ai-k szoktak abajgatni9, de azokat meg úgy henteli a hátsó lövészem mint annak a rendje. Lion & Xp meg dől belőlük :)

    Ha én megyek humán bomberre akkor próbálok holt térből jönni, de nem mindig sikerül. Tényleg sok múlik a lövész képzettségén, mert néha vicces mikor 10mp-ig ülök a 6-jában és kb 2x talál be :)
  • bajsz
    #219
    Bombázók egyetlen hátránya,ami az eredetieknél is előjön ,hogy ugye van holttere a lövésznek!

    Ahogy néztem ,minden játékos elég jól megtalálta!

    Tegnap bombázós napomból leszűrtem! :D:D:D
    Annak viszont örültem,hogy németek kaptak egy új bombázót 4000m-ről még gyakorolnom kell a bombák pontos ledobását:D (viszont eddig nem lőttek le soha) :D
  • Glo
    #218
    Jah, meg ha bombát akarsz vinni akkor meg kell venned a függesztmény tartót a gépedre.

    Viszont az AI-k ugyanolyan hülyék, tök jó lőpozícióban az imént hátulról belémrongyolt az ellen Ai-jaiból egyszerre 2 is..
  • V43 1105
    #217
    Eddig is volt ! :-)
  • Attiska
    #216
    Azt észrevettem, hogy van "Test Flight" a gépeknél.
  • Glo
    #215
    NEkem most peccsel. Mik az újdonságok?
  • bajsz
    #214
    Hmm akkor ez is az óvatosan használandó gépek listájára került :D
  • Pluskast
    #213
    Nos. Először is teljesen más mint a motoros gép. Az első dolog, hogy nincs benne plusz gázadás. Azaz ha a hajtóművet felvitted 100%-ra akkor annyi és csókolom, wep meg hasonlók nincsenek. A gép baromi gyors emelkedni valami eszméletlenül gyorsan tud, hihetetlen hamar fent vagy 4-5000 méteren. Viszont fordulózni abszolút nem lehet vele, lassan reagál. Szóval az 1vs1 harcot felejtsd el. Így a jó stratégia a magasba fel és onnan lecsapva - a nagy sebesség adta előnyödet kihasználva - kell lelőnöd a kiválasztott célpontot. Ez nem mindig olyan könnyű mert a nagy sebességnek köszönhetően sok időd nincs, hogy lelődd az ellenfeled. Viszont a 2 30mm-es gépágyú elég arra, hogy pár rövid sorozattal kiszedj bárkit, bár negatívum, hogy csak 120 lőszered van ami hamar kifogy. Egyszóval jó gép baromi gyors, de idő kell míg megszokod. Ami még egy negatívum, hogy nagyon sérülékeny már 1-2 találattól is megsemmisülhet vagy eltalálhatják az üzemanyag tartályt.
  • nono55
    #212
    egér+bill kombóval vagy joystickal jobb az irányítás?
  • Glo
    #211
    Amúgy én is bírom a Stukát, a D5-össel nagyon lehet tüzérséget hentelni. Historical-ban ha a Stalingrad-i csata van akkor azt viszem mindig. ELső körben 1000m körül bemegyek, lapos ereszkedésben eldobom a bombákat (jó esetben kimegy 1-2 cél), aztán elkalapálom a tüzéreket a 20mm-essel. Ha elfogytak (és nem estem még le)akkor újratöltés után 1500-ról tipp-hopp módon szórom a tankokat..

    Szerencsére az oroszok nem mindig vágják, hogy mi a helyzet (egyszer leszedtem egy LAGG-ot is a 20-asommal, hehe..), úgyhogy lehet működni a célterület felett.

    Mondjuk ha én kerülök orosz oldalra akkor a humán vadászok után a bomberek jönnek egyből

  • Glo
    #210
    Ezt a kérdést nem értem.. A pilóta akkor is ugyanoda lő, ha 100%-os a skillje, meg akkor is ha 0 :) Legalábbis a Gunner-ek fejlesztése a hátsó/oldalsó/alsó/akárhol levő lövészekre vonatkozik. Magyarul ha az E3-ason fejleszted, az csak "kidobott pénz", kivéve ha lecseréled és olyan bombert veszel helyette aminek van lövésze, mert akkor kijönnek a lövészek a reptéri kantinból (ahol szépen felfejlődtek), és beülnek hentelni :)
  • Nohab
    #209
    Errefelé keresgélj! Nem tudom, hogy mennyi idő alatt küldenek meghívót. Most volt egy nagyobb adag kb. egy hete. Május környékén regisztráltam, ha jól emlékszem.
  • Nohab
    #208
    Stukát és a hozzá hasonló könnyű bombázót illetve a bombázót repülve nem tudsz sokat tenni.
    Nagyobb gép esetén megpróbálhatod megcsúsztatni(rudder) és közben vízszintesen tartod a géped. A újjonc pilótákat át lehet vele verni, de a tapasztaltabbak észreveszik. Esetleg átveheted a lövész szerepét, vagy egy másik nehéz bombázóval szoros kötelékben haladtok. Gunner célzását ezerrel fejleszteni.
    A könnyebb gépekkel lehet azért többet machinálni. Ha csak egy lövészed van (Stuka, IL-2M), és a támadó okosan alulról próbál lelőni, ahova nem ér el a gunner, akkor rántsd fel a géped, és tiszta cél lesz a vadászgép. Próbálj meg minnél kiszámíthatatlanabbul repülni. Hirtelen kis irányváltások domináljanak. Szimulátorban nem egyszer bejött, hogy a Stukánál kinyitod a flapset, és elkezdesz konstans szűk fordulókat csinálni. A sok hülye próbálna mögéd beülni, de nem bírják az alacsony sebességet és átesnek. Erre speciel különösen allergiás a Spit a Clod-ban.
  • mijki
    #207
    Stuka: felmegyek 1000-2000m közé és így repülök a célpont felé. Amikor fölé érek hasra fordítom a gépet, légféket benyomom és közel 90 fokban zuhanok a célra.Úgy 500m környéken kiveszem a zuhanásból és megyek haza.

    Bombázó: repülök 1000 méter környéken repülök és ráfordulok előtte a célra úgy, hogy egyvonalba kerüljek velük. Így végig szórom az egészet, és elindulok haza.

    Kb. ennyit tudok mondani, bizton van valaki aki jobban ért hozzá, én ezt szoktam csinálni.
  • rudii
    #206
    Hello!
    Tudtok segiteni, hogyan probalhatnam ki ezt a remek jatekot?
    Honnan tudom letolteni vagy hova kuldhetek levelet beta kulcsert.
    Esetleg mi kell szerepeljen benne stb. Jatek megjelenese hivatalossan
    mikorra varhato? Ingyenes lesz?
    Valaszaitok elore is koszonom. Udv Rudi.
  • vajakos21
    #205
    Értem,hogy lövészek:) Csak a pilóta skilleknél nincs. És engedi fejleszteni vadásznál ahol egy ember van csak...ki érti az orosz logikát? :)
  • Jeffjohnson
    #204
    Eddig kb. ezt csináltam de mindenki ingyen fragnek néz...
  • V43 1105
    #203
    Gunners -> Lövészek ..
  • vajakos21
    #202
    Megint kérdés:). Ha a gunners célzás skilljét növelem (BF109) az a pilótára vonatkozik? Gondolom igen mert egyedül van és fejleszthető...persze lehet én értem félre
  • V43 1105
    #201
    Stuka? Magasra menni lehetőleg vadászkísérettel , zuhanásba átviszed a gépet, tolóerő levisz, bomba kidob, aztán emelkedsz és max kakaó ^^
  • Jeffjohnson
    #200
    Jó tanács köszi! Ilyeneket szívesen olvasnék még más típusokról is pl: Stukával mit lehet csinálni? Bombázókkal?
  • Nohab
    #199
    Attól függ, hogy milyen távolságról szoktál tüzelni. Akkor a leghatásosabb, ha a két lövedék egy ponton találkozik az ellenséges gépen. Minél távolabb van a két fegyver egymástól, annál jobban számít. Vagyis az Emilnél (Bf 109 E-3) nagykalájánál nagyon is számít, míg a kiskalánál nem éppen.

    Remélem érthető.
  • bajsz
    #198
    Mesélj milyen ?:D:D:D:D:
  • vajakos21
    #197
    Köszönöm a segítséget...és a reményt :)
  • Pluskast
    #196
    Egyébként tegnap megvettem az Me 163 kometet:)
  • Pluskast
    #195
    Én sosem állítok lőtávot, hagyom alap beállításon. Ami meg az aggodalmadat illeti megnyugtatlak a későbbiek során sokkal jobbak lesznek a gépek:)
  • vajakos21
    #194
    Némi segítséget kérnék. Alapgépnél G50,Bf109e nél mennyire érdemes lőtávot állítani?.És mondjátok,hogy később erőebbek lesznek a gépek :)(el tudnám sírni magam mikor full gázon lehagynak a bombázók is)
  • Pluskast
    #193
    Mindig ezt csinálom:) Régi ww2 online-os és IL2-es taktika:) No meg ugye a messerek is így harcoltak az angliai csatában:) Tény és való, hogy a fóka sohasem a nagy fordulási képességéről volt híres, viszont az A és F variánsnál abszolút nem érzem az erős csillagmotor nyújtotta előnyöket itt a játékban. Szóval szerintem még csiszolni kéne rajta egy kicsit.
  • mijki
    #192
    A fókával nem szabad fordulózni, itt egy taktika: szert teszel egy kicsit több magasságba mint az általad kiszemelt gép. Enyhén lenyomott orral mész az ellenre, ha közel érsz hozzá meglövöd és egyenesen enyhén emelve emelsz felfele, így nem fog elkopni az energiád. Majd nagy ívben megfordulsz és ezt megismétled megint. Előbb utóbb leesik majd az ellen. :)
  • Pluskast
    #191
    Ja értem. Nekem személy szerint a gép manőverezésével van bajom. Dög lassú egy gép. Simán kiszedi meg körberepüli az összes vadász. Nagy csalódás is volt. A D sorozat már jó de az A és az F kész kínszenvedés.