38447
  • Siskafinuccsi86
    #4750
    ez azért nem rossz kis stat:)Eddig Gyűlöltem a Beaufighter-t,de amióta alattam van imádom.Egy szörnyeteg.

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    http://imagerz.com/QFdDWVkMCgU
  • Coral Springs
    #4749
    Ő kilőtt egy Me 262 -t a propelleres gépével.

    http://index.hu/tudomany/tortenelem/2013/02/13/kilencveneves_a_vilag_legmenobb_nyugdijasa/
  • twi452
    #4748
    Hordozóra nem olyan nehéz leszállni azért.. még csak a pontosan sem kell annyira :)
    HUD nézetből kell nekimenni mert ott látszik a visszajelzőn, hogy hova is tart a gép pontosan a gép dőlésétől függetlenül. A titok meg annyi, hogy amikor finoman rászállsz a fedélzetre akkor általában kampó nem akad be mivel nem ér le ezért fel kell húzni, hogy odacsapja a seggét és beakad simán. Persze aki profi az leteheti olyan szögben, hogy egyből elkapja de nem szükséges, elég ha gurulsz a fedélzeten :)
    Ahogy néztem még a fedélzet 2/3-nál is vannak kötelek úgyhogy nem kell nagyon pontosan csinálni van hely rá :)
  • SovereignXY
    #4747
    Ez az. A fórumon is megmutatták, hogy igazi oroszok. Rákérdezek minden féle trágátr kifejezés nélkül lesz e vmi balance majd az oroszok terén mikor a játék végleg kijön. Volt 6 kommant egyet még én is írtam aztán rá 10 percre hopp volt nincs topic.
  • SovereignXY
    #4746
    Sírás ide Sírás oda basszódjon meg az összes geci orosz fasszopó csíter op gép. P-63at HB a buzi geci IL-2 simán kifordulja és mögém mászik és lerázni nem lehet. Su-2 dettó. bár az csak kifordult.
    Tudom nicns kész az FM. De akkor legyen mint hasonlóan csíter ne csak a geci oroszok. Főleg ezek a kurva csatarepülők amik nem forduló harcra vanak kitalálva.
  • Ooorky
    #4745
    Sisak elsődleges célja a fül megvédése volt a robbanások által keltett légnyomástól, ebben messze a német volt a legjobb, ráadásul az a szemet is árnyékolta a naptól.
  • Zero 7th
    #4744
    "de a kinetikus energia max az átütésnél vehető figyelembe, a sebzésnél nem igazán."

    Azért azt ne mondd már, hogy _teljesen_ mindegy, hogy a motort telibe trafáló krumpli 2000km/h-val csapódik be, vagy 3000-rel... (900m/s csőtorkolati sebességgel számoltam, 1/3-os veszteséggel a célig)
  • SovereignXY
    #4743
    De más. Van vmi infó, táblázat vagy akármi arról, hogy a repair speed mennyivel dobja meg az időt? Azt hiszem az AR-2őn vmi 5-6 pont van rajta és ott vmi 47 percről lett 30.
  • SovereignXY
    #4742
    P-40 cirkáló sebessége volt 440 és 530 vagy menyi amax. Az I-15 max sebessége volt 350. ilő lenne gyorsan otthagyni apicsába.
  • SovereignXY
    #4741
    Kimanőverezni nem tudtam azt a OP ruszki szart.
  • SovereignXY
    #4740
    Nem írtam oda de azon hogy jobban fordul nem lepődöm meg. Tisztában is vagyok vele. De azért a speed beli külömbség igazán meglehetne. Mégha forduló harcoznio akarok is nekem a jobb gépnek kéni tudni mondjuk elmenekülni mert nagyobba teljesítmény, gyorsabb vagyok és magam mögött hagyom vagy leemelkedem akis nyomorékot stb.
  • SovereignXY
    #4739
    HB volt és nem is néztem direkt nem is írtam hogy mennyi turn time van kiírva oda. Közben mondjuk utána néztem a valós történelmi adatoknak.
    18-23 közt fordultak amcsi, német, orosz, angol spitik gyorsabban vmivel.
  • Glo
    #4738
    Kicsit morbid, de valamelyik filmben mondták azt, hogy a sisak azért van a fejeden hogyha az orvlövész fejbe lő ne fröccsenjen rá az agyad a többiekre..
  • bgabor
    #4737
    Átlyukasztani hogyne lyukasztanák át. Fémnek fém, de nem mindegy milyen fém és milyen vastag. Pl: egy vékony alúminiumlemezt nem nagy cucc átlyukasztani. De vedd például a második világháborús német gyalogsági acélsisakot, a szovjetek Moszin-Nagant puskájának 7.62×54mmR golyója simán átlyukasztja akár 500 méterről is, és a Chaika géppuskái ugyanezt a lőszert tüzelik. Az akkori sisakok a pisztolygolyón és a robbanások repeszein túl nem sok mindentől védtek.

    A az egyes lőszerek pontos szimulálása tudtommal egyenlőre nincsen benne a játékban, majd később építik be.
  • Glo
    #4736
    Arra gondolt, hogy tartja vele a fordulót.

    A P47 egy repülő tehén, nem lepődnék meg ezen akkor se ha rendes FM-je lenne mindkettőnek :)

    Hajj anno il2-ben mennyit szopattuk Stukával a Spiteket. Flaps + Airbrake ki, alacsony sebességű fordulózás megkezd. Amelyik nem esett át a forduló tartásánál azt lefordultuk és lelőttük. Néztek is bután :D
  • Glo
    #4735
    A repülőgépek nem tankok, simán átütik a géptörzset egy meggymaggal is, ha elég gyorsan repül a lövedék. a repcsik "bőre" nem volt páncélozott, csak a fontos részek: motor, pilótafülke (ez is főleg hátulról).

    Hogy a relatív sebességet figyelembe veszi-e azt nem tudom, de a kinetikus energia max az átütésnél vehető figyelembe, a sebzésnél nem igazán.
  • Zero 7th
    #4734
    Annyi nekem is fura, hogy azok a nagyon kis kaliberű géppuskák átlyukasztják egyáltalán a fémből készült gépek bőrét?

    Ezzel kapcsolatos másik dolog, hogy figyelembe veszi a játék a relatív sebességet a lőszer és a gép találkozásakor? Pl ha üldözök valakit közel szinkron sebességgel és úgy lövök rá, akkor kisebbet pusztít a találat, mint amikor megyünk egymás felé egymáshoz relatív 1000km/h-val?
  • bgabor
    #4733
    Igen, csak szerinted nem valós. A laikusokon kívül mindenki tudja, hogy a kétfedelű repülőgépek jobban fordulnak az egyfedelűeknél, tehát ha az egyfedelű pilótája van olyan ostoba, hogy fordulóharcba bocsátkozzon a kétfedelűvel, akkor hamar halott lesz.

    Pl: Egy P-47D 26 másodperc alatt fordul teljesen körbe vízszintesen, egy kétfedelű kis Chaika mindössze 13 másodperc alatt. Szerinted melyik lesz a hatékonyabb forduóharcban?

    Tu-2 témához: Ugyan nem tudom, mit jelenthet nálad az, hogy "simán tartja a P-47esem mögött az irányt", mert értelme nincsen, de ha sebességre céloztál, akkor jobb ha tudod hogy a Tu-2/Pe-2 sorozat gyorsbombázó, simán mennek 550-el vízszintes repülésben is. Szóval egyáltalán nem irreális.
  • Pluskast
    #4732
    Mihez képest? Ha szar a pilóta akkor ülhet akármilyen gépben. Amúgy meg ahogy Zero itt már elordibálta 23-szor torkaszakadtából:) A játékban a repülési értékek nem véglegesek. Ergo ne nézd, hogy mi van kiírva mert nem jó. Ja és még valami ha arcade módban játszol ne várj "történelmi" hűséget.
  • SovereignXY
    #4731
    Khm... csak szerintem nem valós hogy a kétfedelő kis zsarok leverik a p-40, p-39, p-47hez hasonló gépeket? Valóságban sztem semmi esélyük nem lett volna.
  • SovereignXY
    #4730
    Nagyon remélem a végső játékban az oroszokat vissza veszik mert így nagyon csíterek. Tu-2 HB-n simán tartja a P-47esem mögött az irányt és leszed. Nézema többi high tier bombázóját is hát... inkább nagy vadászok. Azért... vegyenek már vissza.
  • Zero 7th
    #4729
    Basszus, tényleg benéztem. Mivel keverem akkor?
  • Glo
    #4728
    :)

    Az volt az első ilyen realizmusú gép. Gyakorlatilag minden úgy működik benne mint az igaziban, csak a besugárzás jelző nem, mert azt még használják az oroszok és nem adták ki róla a technikai infókat. De tény, hogy élethűségre adó fanoknak készült, nem vérpistiknek :)
  • bgabor
    #4727
    Bocsi, de a Lock on/DCS sorozatnak a világon semmi köze a Flashpoint/Arma játékokhoz, sem engineben, se bármi másban. Az előbbi sorozat vérszimulátor, utóbbiak háborús játékok, amiben a repülés elég kezdetlegesen van megjelenítve.
  • bgabor
    #4726
    Jól van, akkor nem csak én vagyok az egyetlen, akinek rögtön ez ugrik be a Black Sharkból. :D
    Valamikor meg tudtam csinálni, ma már nem biztos hogy menne.
  • bgabor
    #4725
    Bizony nem rossz. De hidd el, a War Thunder közösségből 1000 emberből 999 nem tudna mit kezdeni vele, mert ez egy IGAZI szimulátor, nem az ő súlycsoportjuk. Nekem elhiheted, elég jól ismerem a DCS sorozat korábbi részeit.

    Például így néz ki a hajtómű beindítása a Black Sharkban, a DCS sorozat egy korábbi részében. Rövidke négy perces művelet, ha gyakorlott vagy, 3 alatt is megvan.

  • Glo
    #4724
    Milyenre? Amilyenről álmodni se mertek :)

    Keress rá a youtube-on a DCS- Black Shark Startup kifejezésre, aztán 15 perc után szedd össze az állad :)

    Multija van, lehet repülni Coop-ban is plédául, de nemrég jött ki a Combined Arms, amiben vannak tankok és egyéb szárazföldi egységek.

    Sorozatban fejlesztik hozzá a különböző gépeket.
  • Zero 7th
    #4723
    DCS... Flashpoint/ArmA engine. Hogy az milyen szimulációra képes, az kérdéses.
  • Coral Springs
    #4722
    Ez nem tűnik rossznak. Elvileg valami szimulátor, azt nem tudom hogy online-e.

  • BaleniX
    #4721
    aha! értem, és köszönöm a válaszokat!!!
  • Pluskast
    #4720
    Igen a Hb az valahol az arcade és az FRB közötti átmenet. Több pénzt és xp-t kaphatsz érte viszont háromszor többe kerül a gép javítása. A jelenlegi FM és DM értékek sokkal jobban kijönnek, nincs kifogyhatatlan lőszer és benya, célzást segítő kör sincsen, viszont az irányítás még mindig könnyű. FRB viszont totál szimulátoros. Csak joy-al szabad nincs külső nézet és minden realisztikus.
  • V43 1105
    #4719
    Tegnap leszálltam Hurricannel a hordozóra, volt ott egy másik kollega.. mondom nem kéne összetörni a gépét, korrigáljuk kicsit .. az lett a vége, hogy a meglévő motor és szárnysérülés végül abba ment át, hogy mindkét szárny letört illetve a jobb futómű.. Kovács Misi áldásos kezeinek köszönhetően kerek 1 perc múlva folytathattam a légi harcot.. lehet videót is tudok mutatni ..
  • SovereignXY
    #4718
    Ha a HB nem jött az még annyira sem fog. Csak belső nézet, ikon nincs, és sztem ha nincs joy akkor... legalábbis egérrel felszálni sem tudtam azonnal megdöglöttema felszálló pályán 10 secel az indulás után :)
  • Torzonborz
    #4717
    Mondjuk a HB kicsit nagyobb kihívás mint az arcade az FRB meg méginkább. Nekem HB-ban még jó kört nem sikerült mennem bár szerintem ott a joy sokat dob az irányításon is.
  • BaleniX
    #4716
    Én nem értem a HB értelmét.. Nekem valahogy nem jött be...
    Beléptem 1-2 HB-ba, de nem jöttem rá mi a jó benne... én csak és kizárólag Arcade-ozok, a Full Real-t meg még nem próbáltam, az milyen?
  • Imter
    #4715
    Sziasztok!
    Lenne egy olyan kérdésem hogy mire jó ha kiugrok a gépből?
  • Pluskast
    #4714
    Ááá az ilyen játékokban nem szabad elvárni ilyesmit. Bár mondjuk az azért becsülendő a készítőktől, hogy létezik HB illetve full real battle mód is. Egyébként kíváncsi leszek, hogy vajon ilyesmi lesz e a rendszer a szárazföldi és vízi csaták esetében?
  • vajakos21
    #4713
    Ez igaz :-). De a remény hal meg utoljára. ( nem is annyira a jetek zavarnak mint a történelmi hüség)
  • Pluskast
    #4712
    Igen azt elírták sőt kijavíthatnák, viszont ott van a release tree amiben meg egyértelműen ott volt, hogy milyen gépek lesznek benne :)
  • gstup
    #4711
    Persze,tudni lehetett,de akkor ne azt írják a honlapon hogy 2.vh-s játék!