38447
  • Ry0K3N
    #4950
    Miért mi a baj a britekkel? A bombázójuk marha jó a két hurricanet kell csak túlélni. A beaufgihterek 6 os szinten meg no comment. Szerintem az egyik legjobb ág.
  • Conqvistador
    #4949
    És az Arcade Battle ben vagy a Historical ban érdemes inkább játszani.
    Egyátalán van külömbség fejlődésileg? A Historical többet ad?
    Gondolom nehezebb is és láthatóan jóval kevesebben vannak ott, mint Arcade ban.
  • bgabor
    #4948
    Én azt javasolnám hogy még véletlenül se a britekkel kezdj kezdőként, mert az a legrosszabb ág a német után, amivel kezdeni lehet. Kevés és egyhangú gépek, nagyon drága szervízköltségek.

    Kezdj az oroszokkal, nagyon jó gépek mind a vadászok, mind a bombázók és a gyorsbombűzók is, és fillérekért javítják őket, tök ideális kezdőknek. Majd ha már lesz egy kis rutinod(pl:orosz hatos szint) és felhalmozott pénzed, akkor állj neki más ágaknak.
  • Conqvistador
    #4947
    Te mit javasolnál fejlesztési ütemnek?
    Level 1 es tök kezdő gép/infrastruktúránál?
    Illetve mire ne költse el az ember a pénzét?
  • f24sg
    #4946
    Ahha, kösz.

    Más.
    (biztos már sokan megállapítottátok), de úgy látom eddig, hogy a legénység fejlődése goldos training nélkül kb. nulla, iszonyat lassú. Most tier4 vagyok britekkel, mást eddig nem húztam.
    Az is látszik, hogy 20mm ágyú nélkül csak légpuska minden, a 8 db 7.7mm sem ér sokat..
  • Conqvistador
    #4945
    Sikerült a Csajkát megszerezni :D
    Viszont látom könnyen lehet pénzt is veszíteni.
    Sikerült kilőnöm egy frendly földi célpontot amiért pénzlevonás járt :D
    Amúgy már azért is jár + pénz ha 1 géppel az első pár percben nem löveted le magad?
  • Belkar
    #4944
    Hát mivel 3 gépet kapsz alapból így a 4. helyre nem tudsz mit tenni de 1. szinten tudsz venni Chaikát azt már be tudod majd rakni.
  • Conqvistador
    #4943
    Na valamit máris nem értek.
    Megvolt az első harc kaptam is pici pontot rá és 10000ért kiváltottam a 4. helyet az orosz oldalon, hogy 4 gépem lehessen.
    De nem enged oda semmit betenni. Még korai?
  • bgabor
    #4942
    - döglassúak, bárki utoléri őket
    - ha gépágyúval(20mm és fölötte) lőnek rá, pillanatok alatt elpatkol
    - nem ő ér először a földi célpontokhoz, hanem a gyorsbombázók, neki csak a maradék marad
    - a védőfegyverzet kalibertől függetlenül semmit se ér
    - az ellenségeik ott már brutálisak, bizonyos típusok (romboló repülőgépek, rakétahajtásúak, jetek) kifejezetten rájuk vadásznak

    Én például a Me-410/R3 bombázó-romboló gépemmel kifejezetten rájuk megyek minden kör elején, van hogy öt is összejön ilyenkor belőlük. Elmenekülni nem tudnak, és a brutális fegyverzettel(2x20mm+2x30mm) elég egyszer eltalálni őket és végük.
  • twi452
    #4941
    1 csatában csak 1 nemzettel mehetsz.
    De az összeset tudod fejleszteni
  • vajakos21
    #4940
    Alapból minden nemzetnél kapsz 3 garázshelyet hozzá 3db géppel.Bármelyiket bármikor viheted.
  • Conqvistador
    #4939
    Akkor úgy kérdezem ha kiválasztom kezdetben az orosz akkor csak azzal lehetek? Vagy leeht váltogatni Őket?
  • vajakos21
    #4938
    Sikerült ma már valakinek német oldalon HB-ni?Kit kell le*ni hogy oda kerüljek?
  • vajakos21
    #4937
    japán....visz mindent
  • Belkar
    #4936
    Az orosz kezdő gépek a legjobbak a 4 géppuskával szóval azokkal nyugodtan próbálkozhatsz. Viszont 3-4 szinttől már csak 1 géppuska meg 1 gépágyú van a gépeiken amivel azért egy kezdőnek elég nehéz szerintem.

    Szóval érdemes esetleg az amerikai/angol gépeket bepróbálnod azokon van bőven fegyver nem kell annyira jól célozni valamit úgyis eltalálsz velük.
  • Belkar
    #4935
    Az a baj a bombázókkal hogy 2-3 db 20 mm-es lövedéktől kifekszenek (jobb esetben mert olyan is van hogy 7 mm-es légpuskákkal leszednek) ráadásul vakok ülnek a géppuskák mögött ha meg átveszed felettük az irányítást akkor se találsz el semmit max ha nyílegyenesen repül mögötted...
  • Conqvistador
    #4934
    Sziasztok.
    Kb 2 órája kaptam ismerősöktől egy tippet, hogy próbáljam ki a játékot.
    Feltelepült ép a tutoriálokat csinálom.
    Az volna a kérdésem, hogy miként érdemes a játékot játszani?
    Melyik nemzet milyen gép ileltve mit érdemes majd fejleszteni?
    Nekem többen is az Oroszokat tanácsolták az tényleg jó?
  • SovereignXY
    #4933
    De lehet az is benne vana bombázó életképtelenségben, hogy milyen... metódust szokás "kell" velük alkalmazni. Ez a hagyományos én fenn vagyok és 4-5k méterről dobálózok nem éppen "hatékony". Álló célpont ellen még csak csak. De pl egy-egy mozgó tank oszlop ellen már nehezebb. Meg elég ha a kelleténél picit jobban mellé megy máris pocsékba ment a bomba. A másik meg, hogy aki a szerintem többet hazsnálatos célpont előtt zuhanok 150-200 méterre és onnan szórom meg a célt beelőz.
    Legtöbb esetben iylenkor vége is a bombázónak mert nem nehéz onnan már elkapni.
    Ha meg fenn vagy vki(k) úgy is rád mennek, mert: "Hé ez mi a szart keres oda fenn? Azt hiszed megúszod köcsög! :P"
  • vajakos21
    #4932
    Ha mögéd kerül kezdj el gondolkodni milyen gépet viszel be a következő körre :) (az mindig beválik) Mivel a legjobban manőverező gépek japánok, így reménykedhetsz,hogy előbb fogy ki a lőszere minthogy lelőne. Függőleges manőverekben annyira nem jók. (legalábbis ruszkik ellen ezt vettem észre)
  • SovereignXY
    #4931
    Nincs t8as bomberem vagy feletti de... elnézve a dolgokat az a baj velük, hogy lassúak a vadászokhoz képest. t8as vadász megy 600+. Bombázó... orosz zuhanóban bír annyit. Plusz a mostani MM mellett 7+ felett már simán berak Jet ellen is. Szerencsére ritkán látni - gondolom nem nagyon hozzák ki őket - az meg easy megkajál.
  • SovereignXY
    #4930
    Hm.... megpróbálom. A forgolódás, hurkozás, split-S-ezés, zuhanás és úgy fordulás ballra jobbra nem vált be. Simán a picsámban maradt meg szokott is maradni.
  • Trabant93
    #4929
    Hát azért azt is megteheted,hogy ha rádmászik, leveszed gyors a sebességet nullára,szépen elédkerül,aztán vissza csőgáz és már lőheted is.Nem egyszer jött már be,amikor minden más próbálkozásom hiábavaló volt.
  • Belkar
    #4928
    Hát én bombázót 8. szint fölött már csak akkor viszek be ha minden más gépemet lelőtték vagy már csak 1-2 földi célpont maradt. Kivétel a Sztálingrádi pályák mert ott mindig elsőnek viszem hogy kidobjak pár célpontot meg esetleg foglaljak.
  • vajakos21
    #4927
    Miért? Életképtelenek?
  • f24sg
    #4926
    Rossz érzés ilyen láma dolgokat kérdezni, de muszáj:

    miért életképtelenek tier 8 fölött a bomberek?
    Túl sok a gyors, erős fighter?
  • SovereignXY
    #4925
    Ki mit csinál ha egy törpe faszú kis japcsi ***************************** mászik a seggébe? Nekem az imádkozás marad, hogy lezsedje rólam vki.
  • Belkar
    #4924
    Remélem azért a jövőben nemcsak az Orosz Anyaföldről és a Szovjet katonák "hősiességéről" fogunk megemlékezni eventek formájában...
  • SovereignXY
    #4923
    Ezen az ugorj ki a gépból ha baja van dolgon finomíthatnának. Pl kényzserítse rá az embert a kiugrásra ha a gépe lángol. Ma is tegnap is nem egy ember kigyújtok, lőzser elfogy lefordul stb tovább megy vki megöli én meg max assistot kapok. Égő gépből ki kéne ugratnia rögtön sztem és írni is a killt.
  • Nazarov77
    #4922
    Bizony bizony, imádom azt a játékot, nagy mérföldkő volt nálam régen. Első PCmen nem indult be, akkor az 1. résszel játszottam sokat és mikor lett jobb gépem RA2 volt az első amit ráraktam.
  • SovereignXY
    #4921
    Hát... tényleg egyet kell értesek azzal, hogy a megadott fordulási adatok csak dízsnek jók. F4U-d. 38 secet ír rá. Féltem tőle, de miután kipróbáltam hát... egész kellemesen fordul. De legalább is nem 38 sec alatt az tuti :)
  • Trabant93
    #4920
    Az örök kedvenc Red Alert 2 zenéje,jó választás! :D
  • Nazarov77
    #4919
    Elkezdtem játszani az orosz gépekkel is, elég jók. Kicsit kikerekedett a szemem mikor láttam hogy a kis 2es szintű vadászgépre már fel lehet pakolni 6 rakétát. Jelenleg 5ös szinten vagyok, majdnem megvan a 6.

    Volt ma egy jó kis köröm LaGG-3al :D

  • vass17
    #4918
    Én is lecseréltem egy jó ideje az S79-et, most már a két 410-est használom, mindkettő a "bombázó" változat. Mondanom sem kell a first strike szinte mindig az enyém és a 2db bomba simán kiszed 8-10 célpontot, köztük a nagyokat is. Nagyon ritkán lőnnek le, ameddig odaérek a célponthoz, talán csak az AA vagy hajók lőttek le eddig, ahogy közeledtem.
    Tényleg jó választás :)
  • bgabor
    #4917
    "Only during the event days: Soviet modification of Airacobra P-39N is available in the Store."

    Ez gondolom azt jelenti hogy aranyért lehet majd megvenni, ugyanott mint a Dora/peshka stb csomagokat.
  • Glo
    #4916
    Event a hétvégére:

    http://warthunder.com/en/news/86/current/
  • bgabor
    #4915
    Ha ledobtad a bombákat, bal fölül látod mikor tölt újra.
  • bardocz
    #4914
    Árkádban betölt az is újra.
  • f24sg
    #4913
    Olyan kérdésem lenne, hogy most hogyan töltenek újra a bombázók (bombát)?
    Azt tudom, hogy sima géppuska/cannon a levegőben is tárazódik.

    De bombázók/attackerek nehéz terhe csak leszálláskor töltődik, vagy levegőben is, csak lassabban?

    Bocs.
  • TommyRH
    #4912
    http://warthunder.com/en/news/87/current/

    Nem kéne ide egy magyar is? Lehetséges?
  • bgabor
    #4911
    Ja hogy HB. Hát az bizony nem érdekel amíg nem lesz ott is rendes matchmaking. Az ember lejátszik két csatát HB-ben úgy hogy bő tizenöt szintel nagyobb gépek jönnek szembe vele, és néhány hónapra elege lesz a HB "élményből". Mondom mindezt nagy repszim rajongóként.