38447
  • Belkar
    #5110
    Nyilván a rakéták sebzik a hajókat. Egy sértetlen rombolót asszem el is lehet süllyeszteni 6 rakétával. Egyébként ha belerepülsz egy hajó parancsnoki hídjába akkor akár el is süllyedhet (100-1000 kg bombának felel meg géptől függően asszem)
  • CptYossarian
    #5109
    Van itt még érdekesség: IL-2-vel megbombáztam az uccsó carriert (halottnak a csók effektus, de más repcsim már nem volt), aztán rámállt egy fighter, jobbszárny fekete, ergo ráfordulás esélytelen.. menekülés közben beleresztettem az összes rokettámat a carrierbe (kifutópályájára sorban), amitől az megfeküdt és ezzel megnyertük a meccset.
  • CptYossarian
    #5108
    Sérült Typhoon-nal leszálltam de mire megállt volna a gép a stripen leszárnyaztak és megjelent a visszaszámlálás.. ehhez képest, mivel folyamatosan rajta tenyereltem a befékezésen, a visszaszámlálás megszünt, helyette kijavították a gépemet és újra felszállhattam vele. A stat-táblán vesztett repülőként lett elkönyvelve, gondolom a lelövésemért be is zsebelték a lion+xp-t. Fura dolgok ezek.
  • Glo
    #5107
    NEm bug, annak annyi a költsége. Mondjuk 3-as tier-ben eléggé lelőhetetlen, és 2x1tonna bombát visz, azzal bármit kiszedsz.

    Én ha lelövik az egyik drága gépemet akkor megyek egyet a 0-1 tierű oroszokkal, azokkal jön a 15-20K-s kör árkádban, azzal bármit megjavítok amit tönkreteszek :) Mondjuk B17-esem nicns :D
  • simon7108
    #5106
    Mi értelme lenne nekem megvenni a SU-2 TSS-1-et ha a SU-2 MV-5-ön 2-ve több a gépfegyver és nem 4 50-es bombát visz mint a TSS-1 hanem 4 100-ast?
    Semmi értelmét nem látom...
  • Belkar
    #5105
    A javítási költségek eléggé összevissza vannak azt ígérték hogy majd normálisan megcsinálják lehet hogy már a következő patch-ben.
  • Amaymon
    #5104
    Egyetértek gyakorlott kézben a japán nemzet OP.
  • Conqvistador
    #5103
    Apropó a japán H6k! nél (tier3) az nem hiba bug vag yakármi hogy 12610az átlagos ezerelési költsége? a 4. legdrágább a japán gépek közül. Még a 10fölötti gépek se esznek ennyit.
  • simon7108
    #5102
    Akkor oldják meg a matchmakinget és nem lesz ezzel gond.
    Ha a nagyobb szintű gépeket is közel azonos szintűek ellen dobná be(+-1 szint) akkor nem lenne probléma azzal, hogy az emberek az alap gépekkel mennek....
  • vajakos21
    #5101
    Lehet a németkkel is haladni.He112 B0 MC202 Ju-88. Én ùgy vagyok vele, hogy mehetsz fullra kifejlesztett Op-nak mondott géppel akkor is leszedhet valaki egy kis géppel ha érzi a játékot. HB ban ez látszik is szépen.De ha a sötét oldalon akarsz maradni akkor japán. Azoknak a ruszkik is elöre kõszönnek. Ha meg kinézték egy gépet akkor menj végig az úton mégha más nemzetnél könnyebb is volna.
  • twi452
    #5100
    Ott vannak a magas gépek már azon a szinten amikbe pedig annyi xp fér, hogy egyedül lehet velük szintet lépni :) Persze ennek pénzbe kerül a javítása ha nem prém számlával mész :)
    A prém repülőkkel meg pénzt farmolni kell nem xp-t, teljesen logikus.
    A rendszer akkor lenne gáz ha a pénzt is korlátoznák de úgy nem is működne ugyebár :D Teljesen vállalható kompromisszumok vannak itt eddig.

    Hogy később mi lesz az meg majd kiderül lehet majd beindul a lehúzógépezet itt is de eddig ez teljesen vállalható.
  • Coral Springs
    #5099
    Én meg azt hittem hogy ha majd betelik az XP csík egy gépnél, akkor majd milyen jó lesz nekem. Bár én nem akartam talizmánt venni, a #5075 -ben pont neked írtam le hogy mit értettem "talizmán esélyes" alatt.

    Ez esetben ezt a csíkot nem experience csíknak kéne hívni, mert félrevezető. A játékosok fele abban a tudatban van, hogy ha az XP csík betelik egy gépnél, majd extra jutalmakat kapnak érte. Valaki ezt szóvá tehetné a hivatalos fórumon, mert ez így ebben a formában egy baromság. Nem hiszem hogy pont ez fogja meghatározni egy játékos döntését, főleg hogy általában mindenki a komolyabb gépekre hajt a fegyverzetük miatt.
  • Belkar
    #5098
    Hát igen ezeken még nyilván módosítanak megjelenés előtt. Főleg a prémiumos dolgokon mert ugye abból élnek...
  • Knabb
    #5097
    Vagy kétszer már volt olyan nekem, hogy kialudt az égő motor, és letudtam szállni. Az más kérdés, hogy ebből egy alkalommal elkapta egy fa a szárnyamat, de nem robbantam fel :P
  • Belkar
    #5096
    Ez miért gáz? Mivel itt nem gépekre kapod az XP-t mint a WoT-ban hanem nemzetekre valahogy meg kellett oldaniuk hogy ne mindenki kétfedelűekkel farmoljon MiG-re...

    Szerintem ez még jobb rendszer is mivel nem ugyanazzal a tankkal kell farmolnod a végtelenségig hanem ha megunsz egy gépet átváltasz másikra és nem veszik el az XP amit szerzel (persze a WoT-ban sem veszik el ha kinyitod a pénztárcádat).
  • f24sg
    #5095
    Na igen, az első bekezdéssel totál egyetértek, ezért hisztiztem az előbb.

    Mindegy, köszi az infókat, Belkarnak is!
  • bgabor
    #5094
    Az hogy sikerült a kezdők számára legnehezebb nemzettel kezdened. De ne aggódj, tízből kilenc magyar a németekkel kezdi a játékot. Pedig sajnos az oroszokkal érdemes.

    De ne aggódj, tier6-tól kezdve már lesznek elfogadható gépeid.
  • bgabor
    #5093
    Indokoltnak indokolt, de lehetne ennyi eszók, hogy a prémium és a talizmánnal prémiumosított gépeknél ne legyen XP csík, mert az ember nem azért vesz jó pénzért prémiumgépet, hogy az néhány nap/hét játék után megszűnjön XP-t termelni.

    Másfelől a normál gépeknél is gáz az XP csíkok mérete a magasabb tierek XP szükségletéhez viszonyítva. Például az orosz SB-2 bombázóból van hat különböző fajta, összesen kétmillió XP-t termelhetsz ki velük, mire mind a hatnak betelik az XP csíkja. Namost kétmillió XP az magas tierben egyetlen szintlépésre elég. Például oroszoknál 13-as szintről 14-esre tudsz lépni velük, ha kimaxolod MIND A HATOT. Mert ott már ilyenek a viszonyok. Gázos.
  • Slewy
    #5092
    Hi!

    Németekkel kezdtem, még csak 3-as szinten vagyok de nem tűnnek túl erősnek. Mi a véleményetek?

  • bgabor
    #5091
    "A talizmán esélyes alatt pedig szögezzük le azt, hogy betelik az XP csíkja a gépnek. Legalábbis mintha a "Zero 7th" kolléga emlegette volna azt itt régebben, "ha betelik az XP csíkja egy gépnek, akkor lesz egy talizmános géped" én pedig ezt értelmeztem úgy hogy ha betelik akkor majd kapok a gépre egy talizmánt, és onnantól ez a gép több pénzt és pontot hoz a házhoz. Ez az #5064 -es hozzászólásra is íródott. "

    Ha betelik az XP csíkja a gépnek, akkor onnantól gyakorlatilag eldobhatod, mert onnantól 80%-al kevesebb XP-t kapsz vele. Minél kissebb tierű a gép, annál hamarabb történik ez meg.

    A Talizmán egy cucc, amit jó sok aranyért vásárolhatsz egy nem-prémium gépre, cserébe +100% pénz és XP bónuszt kapsz rá. Ami remek dolog, de az XP csík ettől még ugyanúgy betelik a gépen, és onnantól már csak a pénztermelő képessége marad meg, XP-t alig fog hozni.

    Én például fájú szívvel nyugdíjaztam a napokban a gépágyús prémium Chaikámat, mert betelt az XP csíkja.
  • twi452
    #5090
    Szerintem ez nem gáz dolog, ha fejlődni akarsz akkor igenis haladj a létrán ne az új tapasztalatlan játékosokon farmod ki magad :) Az ő részükről meg nyilvánvaló, hogy rá kell kényszeríteni valahogy az embereket, hogy nagy gépekkel menjenek. Van annyi gép, hogy nem olyan nagy probléma azért ez és azért még várható jó pár gépmadár :)
  • Amaymon
    #5089
    Azért hétvégén iszonyatos rosszak a teamek. Amíg 12k játékos volt nem volt ekkora káosz a gémben.
  • bgabor
    #5088
    Pont emiatt mondjuk mindenkinek hogy NE vegyen kis tierű prémium gépet vagy kis tierű gépre talizmánt, mert minél kissebb tierű a gép, annál hamarabb betellik az XP csíkja, és onnantól kezdve -80% XP jön vele.

    Ez talán a leggázosabb dolog a War Thunderban. Jóslásokba meg ne bocsátkozzunk hogy mekkora tábora lesz, még béta állapotban van a játék, és ez erősen érződik rajta, de ez nem lesz mindig így.

    Az emlegetett szamár World of Tanks ennél sokkal gyérebb állapotban volt béta korában.
  • Zsoltee20
    #5087


    Na ennyire OP az a 37mm-is ágyú a Yak-9-en..Ezt csak vele csináltam
  • Belkar
    #5086
    Mikor betelik az Xp csíkja a gépeknek akkor 5x kevesebb xp-t kapsz értük mint előtte a pénz az ugyanannyi marad.

    Ez azért van hogy valaki ne csak a legalacsonyabb gépekkel játsszon állandóan és úgy jusson el Jetekig...
  • f24sg
    #5085
    Közben tovább olvastam, és írták, hogy a lion income megmarad (még szép).

    Jó ez a játék, meg minden, csak nem lehet tudni semmi hivatalosat a mechanikájáról, stb.
    Sose lesz nagy tábora, de talán nem is baj, WoTban ugye dráma a hétvégi noob a téma folyton.
  • simon7108
    #5084
    Nem értem, hogy miért nem engedett tovább repülni, pedig le tudtam volna szállni:D

  • CptYossarian
    #5083
    Nem utána kapsz ötöd annyit hanem előtte kapsz ötször annyit. Egyébként itt s volt már téma. :) Mondjuk 5k hozzászólásból nehéz kihámozni.
  • Amaymon
    #5082
    Újabban még azt is tapasztalom, hogy rámegyek az ellenfélre, ahogy közel érek kékké változik, vagy fordítva.
  • f24sg
    #5081
    Hogy mivan? Aszondja:

    "1st one, as with premium airplanes when you fill their xp bar you will get 1/5 of xp and money (something along those lines)." innen, #2-es hsz.
    Ne mond má, hogy ha betelet az xp bar, akkor csak 1/5, egyötöd xp-t és pénzt kapok???

    Francba már, hogy nincs egy normális leírás erről a játékról is, *ssza meg. PH-n is ezért volt rossz az első benyomásom, mert seho legy normális, UP-TO-DATE game guide, és itt kell kérdezgetnem, hogy miaf... így meg úgy...
  • Belkar
    #5080
    Erről azt írták a fejlesztők hogy azért nem kapod meg akkor a killt amikor kigyullad egy gép mert ritkán előfordulhat hogy jó manőverezéssel eloltja a pilóta a tüzet és fekete motorral ugyan de tovább tud harcolni.

    Bár az is tény hogy hiába csináltam én bármit is még soha nem tudtam eloltani a tüzet...
  • SovereignXY
    #5079
    Nagyobb buziság mikor kigyújtod vlki megöli és semmti sem kapsz. Abban a pillanatban, hogy kigyúlladt meg kéne kapnod a killt. Melyik pilóta marad egy égő gépben?
  • ikarus44
    #5078
    nagyon szépen köszönöm!
  • Belkar
    #5077
    Ott van a gépektől balra egy csavarkulcs ikon abból vedd ki a pipát és akkor ha kilövik egy gépedet magától megjavul persze több órába is beletelik főleg ha nem fejlesztetted a repair rankot meg a repair time-ot...

    De amíg javítják az amcsikat játssz másik nemzettel valószínű hogy csak a következő patch-ig kell így kihúznod mert akkor változtatnak majd a javítási költségeken valószínűleg...
  • ikarus44
    #5076
    :)
  • Coral Springs
    #5075
    #5044 > Nem néz ki ocsmányul, csak neked nem tetszik. Nagy különbség !

    #5049 > Amint láthattad az F2A-3 -ra például nem szárny lett felfestve, és az a gép szerintem még egyedinek is mondható. Teljesen biztos vagyok benne hogy még egy olyannal nem fogsz találkozni a játékban, ráadásul két slot -ból oldottam meg egyszerre úgy négy-öt dolgot.

    Viszont a PBY esetében van egy hatalmas szárnyfelület, és a matricák végigagyalása után a fehér szárnyakat találtam a legtalálóbbnak. A géppel összhangban van ellenben a többi matricával, én pedig mindig a harmóniára megyek. Még akartam egy fehér csillagot is a függőleges vezérsíkra, de ezért én nem fogok slot -ot vásárolni, valószínűleg azért lett elbaszva a tükrözés hogy ne lehessen mindent megoldani két slot -ból. A következő festett gépemen biztos nem szárny lesz, ám én kizárólag azokat a gépeket festem le amelyek a legnagyobb kort megérték nálam használatban.

    #5052 > Lehet hogy így van, viszont a matchmaking engem is egyre sűrűbben dobál be nagy tier -be, és általában ott is könnyedén elszívok egy cigit bombázás közben. De fogjuk rá akkor a szerencsére amit a fehér szárnyak hoznak, nem egyszer saját magam végeztem ki egy PBY -t két lövésből.

    A talizmán esélyes alatt pedig szögezzük le azt, hogy betelik az XP csíkja a gépnek. Legalábbis mintha a "Zero 7th" kolléga emlegette volna azt itt régebben, "ha betelik az XP csíkja egy gépnek, akkor lesz egy talizmános géped" én pedig ezt értelmeztem úgy hogy ha betelik akkor majd kapok a gépre egy talizmánt, és onnantól ez a gép több pénzt és pontot hoz a házhoz. Ez az #5064 -es hozzászólásra is íródott.
  • Amaymon
    #5074
    Nem baj az ha drága így legalább egész hétvégén egy jet-et láttam.
  • Knabb
    #5073
    hát, nem túl drága :D
  • ikarus44
    #5072
    milyen opció az ingyenes javítás?
  • bgabor
    #5071
    Teljesen eltérő feladatra valók, butaság azt kérdezni melyik a jobb.

    Kis tierű csatában, ahol a gyorsaság nem számít, talán hasznosabb az SB-2 ág a nagyobb bombaterhelés miatt. Nagy tierű csatában, ahol ha nem vagy gyors, nem jut neked célpont és pillanatok alatt halott vagy, pedig a Pe széria a hasznosabb, konkrétan a Pe-2.