38447
  • vajakos21
    #16874
    Nem játéktipus függő,hogy ki az aki vizszintes vonalba beáll egy bomber faroklövésze mögé...nem te voltá ügyes..
  • Amaymon
    #16873
    FRB-n jön ki legjobban a bomberek erőssége amiatt, hogy nem 1 km-ről lőnek hanem 500m-en belül. Emiatt érzed másnak.
  • Molnibalage
    #16872
    Én meg azt látom, ahogy annál könnyebb, minél nehezebb módban tolod. Arcadeban halomra mészárolnak, HB-n már én is érek el légigyőzelmet, FRB - bár nem vadásszal tolva tehát lehet, hogy ehhez nincs FM-je az A-20-nak - eddig egyszer lőtt le "vadászgép", az is egy Do-217-vol, aminek picit nagyobb a tűzereje, mint a faroklövészemé. A kisebb gépeket elég rendesen lerendeztem a faroklövészemmel és ott, ha kérem, akkor van support is, nem kretének repkednek. Egy Blenheimmal, 8 (!) gépet szedtünk le ketten. HB-n kéz A-20-szal egymás fedezve 3 gépet nyírtunk ki. Az arcade agyatlan hentelés. Szégyen, hogy ahhoz van a legtöbb pálya. Mondjuk ebből látszik, hogy ez nagy WIP. Szerintem kb. a játék 10%-ha a készen van.
  • Amaymon
    #16871
    Nekem kell vagy 1-2 hónap amíg belejövök, inkább 2. HB se ment azonnal.
  • bardocz
    #16870
    Nekem az van, 1 pontos, de hiába. soha se repülőszimeztem ez előtt. 70 küldetés alatt 5 gépet szedtem le. Öt. Szégyenteljes teljesítmény :DDD Észrevettem, hogy ha valamit élvezek, akkor abban biztosan kurva béna vagyok :DD
  • Amaymon
    #16869
    "ez nekem még mindig nem megy, leszednek mint a szart miközben üldözök valakit, és találatom is alig van, nemhogy kill."

    Nekem se, kevesebb mint egy hete játszom, de ez volt a végcél. A headtrackerem jó minősége volt a döntő pont a váltáshoz.
  • bardocz
    #16868
    Jaja, eltalálnak frb-n szinte biztos, hogy lőttek a gépnek. Néha sikerül elmenekülni, de ha nem vagyok elég magasan, akkor már a földön teszem csak vízszintesbe a gépet. Olyan könnyen kerül dugóhúzóba... Nekem is volt egy killem, ahol egy pár tizedes sorozattal szedtem szét a kétfedelűt. De ez nekem még mindig nem megy, leszednek mint a szart miközben üldözök valakit, és találatom is alig van, nemhogy kill.
  • Susarc
    #16867
    " hogy ez egy játék, így balance is van. Ez pedig a Tier besorolás..." ami nem működik:P:)))
  • Amaymon
    #16866
    "tehát a pár másodperces géppuska sorozatoknak kell(ene) el dönteniük egy-egy légi csatát. Néha meg is valósul.
    Ma már volt arra példa, hogy szemből egy kis sorozattal kiszedjek egy LaGG gépet. Haladás ... :) "

    Amikor ennek a rajtja volt hatalmas őrjöngés volt a fórumokon, hogy könnyen hullanak a gépek. Minden részegység szárny, farok, törzs, stb. saját tartósságot kapott, ami nem lett igazán golyóálló. HB, AB még a mai napig rácsodálkozik egy sniper shotra. FRB-n pedig szinte default a prok közt 400m, fél másodperc lövés, kill.
  • [NST]Cifu
    #16865
    Teljesen alaptalan pedig a folyamatos kiszólásod, lévén jelenleg főleg a német és amerikai gépeket OP-olják, miközben a német Bf-109G-10-est és K-4--est például mindenki jó gépnek tartja. A maga tierjében a Bf-109E-3 is jó szerintem. A szovjet gépeknél főleg az induló gépek jók, meg a La-5, La-7, MiG-15 gépeket tekintik erősnek.

    Csakhogy egy apróságot nagyon hajlamos vagy elfelejteni. Itt van még egy "apró" probléma, mégpedig az, hogy ez egy játék, így balance is van. Ez pedig a Tier besorolás...
  • Molnibalage
    #16864
    Ami viszont megfogott a grafika és az FPS. Ha ás kereskedelmi szimulátor ekkora terepet modellezne és ilyen részletességgel...
  • Yag
    #16863
    ezer bocs. a scriptet nem írtam jól be :(((
  • Yag
    #16862
    "... Az új motor volt ugyan a teljesen fémből készült egyfedelű repülőgép szíve, de ezernyi további probléma merült fel a repülőgépvázzal is, s ezeket szintén sorra meg kellett oldani. Az egyfedelű gép szárnyait úgy kellett megtervezni, hogy elbírják a nagy sebességű repülésből adódó terhelést és rezonanciát, valamint a fellépő centrifugális erőt."

    A RAF szakértői ötszáz km/h körüli sebességet és tízezer méter repülési csúcsmagasságot írtak elő. Ekkora sebesség feltétlenül áramvonalazást kívánt; viszont a szárnyakba behúzható kerekek rengeteg bonyodalmat idéztek elő.

    Szem előtt kellett tartani azt is, hogy ezeknek az új gépeknek a kormányánál nem kizárólag sebességrekorderek fognak ülni: átlagos vadászpilótáknak kell majd vezetni őket, és legfeljebb étszázötven-háromszáz méter hosszú, füves mezőkön fognak leszállni velük. Kis leszállási sebességre volt tehát szükség, és megbízható fékeket kellett beépíteni a kerekekbe ...

    A leszállási sebesség csökkentésére féklapokat helyeztek el a szárnyakon. A nagy repülési csúcsmagasság miatt a pilóta számára oxigént, a motornak pedig magassági feltöltést kellett biztosítani. Végül pedig, mivel a nagy sebességű repülés közben vívott légi harcban a pilóta éppen csak egy pillanatra látja az ellenséget, tökéletesebb irányzékokat és olyan géppuskákat kellett beépíteni, amelyek két másodperc alatt is végzetes erejű sorozatokat adhatnak le.

    Végezetül a géppuskáknak feltétlenül megbízhatónak kellett lenniük, hiszen ha a szárnyakba szerelik be őket, a pilótának többé nem áll módjában, hogy kinyúljon és kipiszkálja a töltényűrből a beszorult lőszert. A RAF végigkísérletezte a világ valamennyi géppuskáját, és végül a Colt-Browning mellett döntött. Ez kiváló fegyvernek bizonyult: csupán minden tizenötezredik sorozat akadt el. Hét másik géppuskatípussal összehasonlítva, ez kiváló eredménynek minősült.


    tehát a pár másodperces géppuska sorozatoknak kell(ene) el dönteniük egy-egy légi csatát. Néha meg is valósul.
    Ma már volt arra példa, hogy szemből egy kis sorozattal kiszedjek egy LaGG gépet. Haladás ... :)
  • bgabor
    #16861
    Pedig néhány kivételtől eltekintve (Chaika, 9T, MiG-15) itt az orosz gépek totál szutykok. Németek között elég sok a jó gép.
  • bgabor
    #16860
    Na, egy óra arcade reserve szarozás és nulla victory után átálltam japán HB-ra, és két óra alatt meglett a 10 victory.
  • Susarc
    #16859
  • ikarus44
    #16858
    én nem az orosz gépek OP-ságára gondoltam, hanem hogy a német vadászokat nem épp valóságnak megfelelő tulajdonságokkal ruházzák fel, tessék itt van rá a bizonyíték hogy az Emil jó volt fordulásban, mégis ugyanúgy szívatják, mint a többi Bf típust. és ezt nem fogják javítani.

    (sajnos a WOT óta kissé előítéletes vagyok az orosz fejlesztőkkel szemben. ami a német eszközök hitelességét illeti.)
  • twi452
    #16857
    Nekem most sikerült összehoznom 24/10..
    Minden körben a prémium buffaloval tettem amit csak tudtam ha kiszedtek új kör :)
  • vajakos21
    #16856
    Az ember azt hinné hamar megvan a win. 10/2 (arcade kiszállásos )
  • vass17
    #16855
    A 163hoz azért szerintem sokkal több tudás kell, mint a Mig15-höz, mert ha egy tankból nem sikerül elrendezni a veszélyes ellenfeleket, akkor leszálláskor nagyon sebezhetőek. Azt az egy tankot pedig szerintem maximum 10 percre lehet kihuzni a vitorlázással. A mig15nek igazán nincs ellenfele, legfeljebb a tudás hiányzik.
  • Yag
    #16854
    A Mes­ser­schmitt Bf-110-es ...

    [spoiler]"... A Mes­ser­schmitt Bf-110-es
    A Luft­waf­fe va­dász­re­pü­lő-egy­sé­ge­i­ben két­fé­le tí­pu­sú gépet al­kal­ma­zott. Egyet­len egy­ülé­ses va­dász­gé­pe a Mes­ser­schmitt Bf-109-es, amely­nek ha­tó­su­ga­ra olyan kor­lá­to­zott volt, hogy a leg­észa­kibb Fan­cia­or­szá­gi tá­masz­pon­tok­ról is csak Lon­do­nig és vissza tu­dott re­pül­ni.
    A Luft­waf­fe azon­ban olyan módon ol­dot­ta meg a bom­bá­zó­ala­ku­la­tok va­dász­gép­fe­de­ze­té­nek prob­lé­má­ját, ami tel­je­sen el­tért a ko­ráb­bi lé­gi­erő gya­kor­la­tá­tól. Kí­sé­rő gé­pek­ként ugyan­is nagy ha­tó­su­ga­rú va­dász­gé­pe­ket adott a bom­bá­zók mellé. Ezek­be a két­mo­to­ros Mes­ser­schmitt Bf-110-esek­be ki­vá­ló DB-601A mo­to­ro­kat szel­tek, s a Luft­waf­fe leg­ki­vá­lóbb pi­ló­tá­it a Bf-109-es gé­pek­kel el­tört szá­za­dok­tól ide he­lyez­ték át. Mind­ez szer­ves része volt Gör­ing ter­vé­nek, hogy a rom­bo­ló-Ge­sch­wa­de­ro­kat elit ala­ku­la­tok­ká fej­lesz­ti.
    A Bf-110-est gyak­ran becs­mé­rel­ték, és a tör­té­né­szek sok­szor ha­nya­gol­ha­tó té­nye­ző­nek ne­vez­ték az 1940. évi légi csa­ták jel­lem­zé­se­kor. Pedig ér­de­mes fi­gyel­me­sen meg­vizs­gál­ni ada­ta­it. A M-110-es or­rá­ba négy 7,9 mm-es MG-17-es tí­pu­sú gép­pus­kát és 1 húsz mm-es MG-FF gép­ágyút, a rá­di­ós­lö­vész szá­má­ra pedig ég egy hát­ra­fe­lé tü­ze­lő 7,9 mm-es MG-17-es gép­pus­kát épí­tet­tek be.
    Utó­lag már jól lát­ha­tó a Luft­waf­fe rom­bo­ló­el­mé­le­té­nek min­den hi­bá­ja. A né­me­tek azon­ban a há­bo­rú utol­só nap­já­ig gyár­tot­ták a M-110-es tí­pu­sú re­pü­lő­gé­pe­ket, s mind­vé­gig ugyan­azo­kat a nagy tel­je­sít­mé­nyű mo­to­ro­kat sze­rel­ték ezek­be is, mint az egy­ülé­ses va­dász­gé­pek­be. Jól­le­het az el­len­sé­ges va­dász­gé­pek­kel a Bf-110-es nem száll­ha­tott szem­be azo­nos eséllyel, a há­bo­rú ké­sőb­bi sza­ka­i­ban bom­bá­zók ellen ha­té­kony­nak bi­zo­nyult. A ke­le­ti arc­vo­na­lon, to­váb­bá az USA­AF-re­pü­lő­erő­dök ellen nap­pal, végül pedig ra­dar­ral fel­sze­rel­ve éj­sza­kai va­dász­gép­ként a „vas­bor­dá­jú­ak” ve­sze­del­mes el­len­fél­nek bi­zo­nyul­tak. Egyéb­ként ez volt a né­me­tek leg­ol­csóbb két­mo­to­ros harci gépe.
    A Bf-110-es sú­lyos gép volt; ki­vá­ló­an al­kal­mas a klasszi­kus va­dász­re­pü­lő-har­cá­szat al­kal­ma­zá­sá­ra: zu­ha­nó­re­pü­lés­ben tá­madt el­len­ség­re, hosszú so­ro­za­tot adott le az elő­re­tá­jolt fegy­ve­rek­ből ez a Bf-110-es ese­té­ben több­nyi­re vég­ze­tes ered­ménnyel járt), majd el­sza­kad­va az el­len­ség­től, el­me­ne­kült. Ha ma­ga­san re­pü­lő kí­sé­rő gép­ként szi­go­rú­an be­tar­tot­ta ezt a tak­ti­kát, ki­tű­nő­en be­vált. ... "
    [spoiler]
  • Yag
    #16853
    A német könnyű bombázók ...

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    "... A Hein­kel He-111-es
    Ez a típus al­kot­ta a német lé­gi­flot­ták bom­bá­zó­i­nak túl­nyo­mó több­sé­gét. Erő­tel­jes tör­zsén könnyű­szer­rel vé­gez­het­ték el a leg­kü­lön­fé­lébb mó­do­sí­tá­so­kat. A spa­nyol pol­gár­há­bo­rút kö­ve­tő­en va­do­nat­új, üve­ge­zett orr-részt ka­pott. Csak­nem két­szer ak­ko­ra volt a bom­ba­ter­he­lé­se, mint a Do-17-es­nek. De Hein­kel­nek is át kel­lett adnia a Daim­ler-Benz mo­tor­ja­it Willy Mes­ser­schmitt­nek. A He-111P-t (ame­lyet ugyan­olyan DB-601A mo­to­rok­kal lát­tak el, mint a Bf-109E-t), a Ju­mo-211A mo­to­rok­kal re­pü­lő He-111H kö­vet­te. Ez volt a leg­las­súbb német két­mo­to­ros bom­bá­zó­gép, még a Do-17-es se­bes­sé­gét sem érte el. Az ezek­re a gé­pek­re be­osz­tott re­pü­lő­sze­mély­zet szá­má­ra azzal pró­bál­ták meg­éde­sí­te­ni a ke­se­rű pi­ru­lát, hogy az új Hein­kel-gé­pe­ket erős vé­dő­pán­cél­zat­tal lát­ták el (egyes tí­pu­sok­ra két­száz­het­ven kg súlyú pán­cél­za­tot is sze­rel­tek), és még külön gép­pus­ká­kat is kap­tak. A He-111-es azon­ban így sem tu­dott meg­bir­kóz­ni az el­szánt angol lég­vé­de­lem­mel, s jól­le­het más fron­to­kon to­vább­ra is be­ve­tet­ték, nyu­ga­ton a Hein­ke­le­ket már csak éj­je­li bom­bá­zá­sok­ra (1940. szep­tem­ber kö­ze­pén), ké­sőbb pedig hajók tá­ma­dá­sá­ra és te­her­szál­lí­tás­ra hasz­nál­ták. ... "

    "...A Jun­kers Ju-88A
    A Ju-88A nem­csak a Luft­waf­fe, hanem a maga ide­jé­ben alig­ha­nem a világ leg­ki­vá­lóbb bom­bá­zó­gé­pe volt; állta az össze­ha­son­lí­tást a ké­sőb­bi RAF Mos­qu­i­tók­kal. Pél­dát­la­nul gyor­san el­ké­szült: az 1936-ban ter­ve­zett gép még ugyan­ab­ban az évben meg­tet­te pró­ba­út­ját. Jól­le­het bom­ba­ter­he­lé­se el­ma­radt a He-11 l-esé mö­gött, sok­kal gyor­sabb volt, és az 1940. évi had­inap­lók ta­nú­sá­ga sze­rint a Ju-88A le­gény­sé­gé­nek na­gyobb esé­lye volt a harc­ban, több volt a le­he­tő­sé­ge a túl­élés­re, mint a német lé­gi­erő bár­mely más bom­bá­zó­tí­pu­sa pi­ló­tá­i­nak.
    Az a dön­tés, hogy a Jun­kers Ju-88A-nak ele­get kell ten­nie a zu­ha­nó­bom­bá­zók­kal szem­ben tá­masz­tott kö­ve­tel­mé­nyek­nek is, fel­ve­tet­te a re­pü­lő­gép­vá­zak túl­ter­he­lé­sé­nek a kér­dé­sét. A gépek le­gény­sé­gét fi­gyel­mez­tet­ték, ta­nú­sít­sa­nak óva­tos­sá­got a ma­nő­ve­re­zés­nél, ennek nyo­mán vi­szont ké­te­lyek kap­tak lábra, és rém­hí­rek ter­jed­tek el e típus re­pü­lé­si al­kal­mas­sá­gát il­le­tő­en. To­vább ron­tot­ták a hely­ze­tet a bom­bá­zó­kö­te­lé­kek által 1940-ben el­szen­ve­dett nagy vesz­te­sé­gek; a rossz han­gu­la­tot to­vább szí­tot­ta Milch tá­bor­nagy, aki ki­csi­nyes bosszú­vágy­tól és nagy­ra­vá­gyá­sá­tól in­dít­tat­va, va­ló­sá­gos had­já­ra­tot in­dí­tott a Jun­kers Ju-88-as ellen.

    A Jun­kers Ju-87B
    A Ju-e7-est egy korai Jun­kers-terv alap­ján fej­lesz­tet­ték ki azt kö­ve­tő­en, hogy Udet meg­szem­lél­te a Cur­tiss Haw­kok egyik be­mu­ta­tó­ját. Me­rő­ben el­ütött a Kampf­ge­sch­wa­der-ok (bom­bá­zó-Ge­sch­wa-der) többi kö­ze­pes bom­bá­zó­já­tól; ez a tömör, tört szár­nyú, fu­tó­ke­rék-bur­ko­la­tos, si­ví­tó szi­ré­nák­kal el­lá­tott egy­mo­to­ros gép volt az egyet­len igazi Stuka (zu­ha­nó­bom­bá­zó).
    A Luft­waf­fe fő­pa­rancs­nok­sá­gá­nak ér­té­ke­lé­se sze­rint a Ju-87-es­sel vég­re­haj­tott pont­bom­bá­zá­sok igen nagy pénz-, anyag- és em­ber­meg­ta­ka­rí­tás­sal jár­tak. Ehhez fog­ha­tó­an spe­ci­a­li­zált gépet az­előtt nem­igen gyár­tot­tak so­ro­zat­ban. A re­pü­lő­gép pad­ló­já­ba ab­la­kot il­lesz­tet­tek, hogy a pi­ló­ta lássa is a cél­pon­tot, a pi­ló­ta­fül­ke te­te­jé­be pedig vo­na­la­kat vés­tek, ame­lyek se­gít­sé­gé­vel pon­to­san mér­het­te a zu­ha­nás szö­gét. A zu­ha­nó­fé­ke­ket au­to­ma­ta se­bes­ség­ki­egyen­lí­tő ve­zér­mű­vel kö­töt­ték össze. Ezek a fék­la­pok na­gyon le­las­sí­tot­ták a zu­ha­nást (amely gya­kor­lott pi­ló­ta ese­té­ben akár füg­gő­le­ges is le­he­tett), s így a pi­ló­tá­nak módja nyí­lott a gon­dos cél­zás­ra. Az 1940-ben hasz­nált Jun­kers Ju-87B gépek azon­ban csak egyet­len öt­száz kg-os bom­bát, vagy egy két­száz­öt­ven kg és négy ötven kg súlyú bom­bát vi­het­tek ma­guk­kal. Ugyan­ak­kor a Do-17-es ezer kg súlyú, a He-111-es pedig két­ezer kg súlyú bom­ba­ter­het szál­lít­ha­tott a leg­kü­lön­fé­lébb tí­pu­sú és mé­re­tű össze­té­tel­ben. A Ju-87B ha­tó­su­ga­ra mind­össze há­rom­száz km, mo­tor­ja csak ki­lenc­száz ló­erős volt, a re­pü­lő­gép rend­kí­vül nagy el­len­ál­lá­sú ae­ro­di­na­mi­kai alak­ja miatt pedig sem a bom­ba­ter­het nem le­he­tett nö­vel­ni, sem pedig pán­cél­zat­tal nem le­he­tett el­lát­ni a gépet. A Ber­tha már a len­gyel­or­szá­gi har­cok ide­jén sú­lyos vesz­te­sé­ge­ket szen­ve­dett ké­zi­fegy­ve­rek és lég­vé­del­mi ágyúk tü­zé­től. Az ang­li­ai légi csata ide­jén ezért már ter­vez­ték a tö­ké­le­te­sí­tett Ju-87D-t. Addig azon­ban a Stu­kák sze­mély­ze­té­nek meg kel­lett elé­ged­ni­ük a Bert­há­val, amely há­rom­száz­het­ven­há­rom km-es órán­kén­ti se­bes­sé­gé­vel a há­bo­rú­ban be­ve­tett leg­las­súbb harci re­pü­lő­gép­nek szá­mí­tott.
    A Ju-87R ha­tó­su­ga­ra csak annyi­val volt jobb a B-tí­pu­sé­nál, hogy nagy mély­sé­gű be­ve­tés­kor üzem­anyag-pót­tar­tá­lyok­kal lát­ták el. 1940 ele­jén már ezek a re­pü­lő­gé­pek is meg­je­len­tek a harc­te­rek fö­lött; az első szál­lít­má­nyo­kat a ki­vá­ló­an kép­zett St. G. 1. kapta.
    A Stu­ka-ala­ku­la­tok mind­vé­gig a német pro­pa­gan­da­gé­pe­zet ked­ven­cei ma­rad­tak. A becs­vá­gyó fi­a­tal pi­ló­ták sze­mé­ben sok­kal na­gyobb meg­tisz­tel­te­tést je­len­tett, ha egy Stuka– (vagy egy Mes­ser­schmitt Bf-110-es) ala­ku­lat­hoz osz­tot­ták be őket, mint ha egy­mo­to­ros va­dász­gé­pet bíz­tak rájuk. ... "
  • vass17
    #16852
    Igen, ez az, egy nyári special volt, azért ilyen fényes:)


    A 109ekről annyit, hogy.míg az E széria kevésbé bnz, addig a későbbiek inkább elmentek abba az irányba. Tömegnövekedés, erősebb motor és a szárnyakon elhelyezett gépágyúk, gondolák is a manőverezhetőség ellen hatnak. A G6 például nekem soha nem tetszett a 3db 30mmessel, túlzásnak érződött hbben, arcadeban persze egy gyilkológép, mert ott nem ront annyit rajta.

  • Amaymon
    #16851
    "arra is. ezért mondom hogy látszik kik a fejlesztőik."

    Egyetlen OP gép a MiG 15, de ki akar lökös géppel menni ebben a gémben? A GER 163 countereli, ha skilles a pilóta. Specteltem egy meccset a srác 3db mig 15-öt lőtt ki.
  • Amaymon
    #16850
    "A Bf-109-es szár­nyá­nak a prob­lé­má­ját so­ha­sem si­ke­rült meg­ol­da­ni..."

    Ez alátámasztja amiről egy hónapja vitáztunk, miért törik könnyen a szárnya :)
  • Amaymon
    #16849
    "de az E-vel is aláznak amikor szerencsétlen helyzetbe kerülök"

    Pedig az E az egyetlen dogfighter 109-es a gémben. Kiemelkedő a fordulásban.
  • ikarus44
    #16848
    a YER tényleg nagy dög, F4U-1d-vel sem tudtam kiszedni.
  • Susarc
    #16847
    baszki ráhúztak 2 réteg arm,ort a bombázókra? /B17/egy yak 9t 2x!! töltött rajtam újra kilőttem:P és egy KingCobra se bírt velem....egy motorom meg a torzs lett fekete ,de nem lőttek le meccs végéig....

    írtam lentebb én se bírtam a B24-el.... meg a Yer2 Tu2 kel....
  • ikarus44
    #16846
    arra is. ezért mondom hogy látszik kik a fejlesztőik.
  • Susarc
    #16845
    egyenrangúnak tartották a Spitfire-val...hmm itt a forduló harcra gondolnak?
  • ikarus44
    #16844
    megnyomorították a Bf-eket, és még így is szétverték az ellenséges gépeket?!, szép!
  • Yag
    #16843
    Valóban. Willy Emil Mes­ser­schmitt gépeiről írnak ebben a könyvben inkább.


    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    "... Mes­ser­schmitt 1938-ban el­kezd­te gyár­ta­ni a Bf-109E va­dász­gé­pe­ket, nép­sze­rű ne­vü­kön az Emi­le­ket. Az alap­ve­tő vál­toz­ta­tást a Daim­ler-Benz 601A motor be­sze­re­lé­se je­len­tet­te; to­váb­bi négy­száz lóerő tel­je­sít­ményt adott a gép­nek. Az új mo­tor­nak azon­ban na­gyobb hű­tés­re volt szük­sé­ge, mint az előző mo­del­lek Ju­mo-mo­tor­já­nak. Ha a gép orra alatt csu­pán meg­nö­vel­ték volna a szí­vó­tor­kot, az így elő­idé­zett lég­el­len­ál­lás fel­emész­tet­te volna az új mo­tor­ral nyert tel­je­sít­mény je­len­tős ré­szét. Egyet­len meg­ol­dás kí­nál­ko­zott: új hű­tő­rend­szert kel­lett ki­dol­goz­ni meg­fe­le­lő ra­di­á­to­ros hű­tő­ve­ze­té­kek­kel, vagy­is sza­bá­lyo­zott lég­áram­lá­sú ra­di­á­to­rok­kal, ame­lyek a mi­ni­má­lis­ra kor­lá­toz­zák a lég­el­len­ál­lást. Eze­ket vi­szont csak egyet­len hely­re sze­rel­het­ték fel: a szár­nyak alá. Ismét mó­do­sí­ta­ni kel­lett a szár­nya­kat, hogy a hű­tő­rend­szer­nek leg­alább egy ré­szét a súly­pont mögé épít­hes­sék be, s így el­len­sú­lyoz­zák az új motor meg­nö­ve­ke­dett sú­lyát.
    Az ang­li­ai légi csata után még szá­mos mó­do­sí­tott Bf-109-es je­lent meg. Egé­szen a há­bo­rú vé­gé­ig gyár­tot­ták; a Bf-109-es olyan ki­tű­nő va­dász­gép volt, hogy a sok át­ala­kí­tás sem bi­zo­nyult vég­ze­tes­nek. 1940-ben még va­la­mi­vel jobb volt a Hur­ri­ca­ne-nél, egyen­ran­gú­nak tar­tot­ták a Spit­fi­re-ral, de ami­kor meg­vál­toz­tat­ták az ere­de­ti, két gép­pus­kás egy­fe­de­lű­re vo­nat­ko­zó mű­sza­ki kö­ve­tel­mé­nye­ket, vég­képp meg­nyo­mo­rí­tot­ták. A Bf-109-es szár­nyá­nak a prob­lé­má­ját so­ha­sem si­ke­rült meg­ol­da­ni..."
  • ikarus44
    #16842
    oh, értem. de az E-vel is aláznak amikor szerencsétlen helyzetbe kerülök, és fordulózni kell. (bár F6F-et szedtem le így)
  • [NST]Cifu
    #16841
    Szerinted általánosan 229 méter volt a messzerek fordulóköre az Adolf verziótól a Kurt-ig? A Bf-109-esek fordulékonysága jelentősen romlott a verziók fejlődésével, lehet, hogy jobban emelkedtek, és nagyobb volt a végsebesség, de a mozgékonyságot áldozták fel ezért. A legjobban manőverező Bf-109 verziók tudomásom szerint a Dora és Emil verziók voltak.
  • Susarc
    #16840
    Gratu! megmutatod nekünk is?

  • ikarus44
    #16839
    szerintem általánosan érthette az összesre nem?
  • vass17
    #16838
    Próbálkozni kell, minden héten van Screenshot of the week a hivatalos fórumon, én nemrég kaptam az egyikért 2000 GE-t, és igazán nem nagy dolog, persz helyezéstől függ :)
  • [NST]Cifu
    #16837
    Van egy erős tippem, hogy Yag adatai nem a Gustaf féle messzerekre vonatkozik, hanem inkább az Emil-re, de lehet, hogy a Dora-ra. :P

    Szóval ne ítélkezz elhamarkodottan.
  • Molnibalage
    #16836
    A felületi terhelés az egyik lerosszabb stat mutató, ami létezik. Semmit nem mond el pl. az állásszög maximumáról. Az "igényt" mutatja meg én nem azt, hogy mire képes a gép...
  • [NST]Cifu
    #16835
    Csakhogy Fenrir nem a Charlie F4U-ban repül, hanem az Able változatban még...