38447
  • twi452
    #16714
    frb-ben németekkel kb 30 másodperc, usa-val 5-6 perc is szokott lenni
    hb-ban bármivel ilyen max 1 perc

    mondjuk én any-re állítom a szerver opciót
  • sikora
    #16713
    ne aggaszd magad, most léptem ki 10 ms után egy csatából. vicc hogy japán 2-3 gépeim 7 szintű gépek ellen harcoljon
  • Molnibalage
    #16712
    Nektek mi az átlagos várakozási idő? Megint 7 perc felett vagyok...
  • bgabor
    #16711
    A default, remekül sikerült billentyű plusz egér irányításról beszélünk itt. A joystickot húzd ki, csak FRB-ben kell majd.
  • bgabor
    #16710
    Én a HEI-Tet vinném, de őszintén szólva a 410esnek az 50mm-es verziója tapasztalataim szerint inkább látványos, mint hatékony. Tankelhárító célokra túlságosan gyors a gép, nagyon rövid idő van a célzásra, pedig alacsonytámadó gépnél fontos hogy kis sebességgel tudj közelíteni, és maradjon is jól irányítható ilyenkor, a G2 Stuka kiválló bajnok a témában. A 410 túl gyors ehhez a feladatkörhöz.

    Bombázók ellen pedig egyrészt az 50mm-es tűzgyorsasasága lassú, könnyű elhibázni a célt, másrészt bombázó ellen a 30mm-es is tökéletesen elegendő, és annak még a tűzgyorsasága is profi.

    Az igazi bombázógyilkos a tier10-es Me-410R, az kegyetlen szerkezet a dupla 30mm-essel.
  • Molnibalage
    #16709
    A controlsnál is hiába van POV HAT a joyon használhatalan, mert tetű lassú, az egét+ joy komból meg nem túl praktikus.
  • Molnibalage
    #16708
    HB-ben vagyok...
  • vajakos21
    #16707
    Ja és HB-ban is egér a menő
  • bgabor
    #16706
    Ez így van.
  • Torzonborz
    #16705
    ezt tiszta , kicsit átfogalmazom a kérdést : melyiket érdemes nagyobb repülő célpont ( attacker/bomber ) ellen használni ?
    mert az előbb belesomtam egy HEI-T egy Mitchell-be és vígan robogott tovább csak annyit írt hogy egy lövészét kaptam ki.
    na most izé ez azért fura.
  • sikora
    #16704
    úgy rimánkodják visszafele a játékosokat csak játszon valaki. na az egy igazán gané szar játék lett
  • vajakos21
    #16703
    A várakozás nemzet és szerver függő. Válszd az any servert.hamarabb berak.
  • sikora
    #16702
    a wot egy rakás szemét
  • bgabor
    #16701
    A HVAP(High Velocity Armour Piercing - nagysebességű páncéltörő lőszer) földi célok, konkrétan tankok elleni támadásra való. a HEI-T(High Explosive Incendiary Tracer - nagy robbanóerejű gyújtó nyomjelző lőszer) pedig bombázók ellen.
  • bgabor
    #16700
    Ha nem megy, ne erőltesd. Esetleg térj át a WoTra.
  • sikora
    #16699
    amióta bejött az 1.31 sima arcadnál is van hogy 40-50 ms mire csatába sorsol. én az 1.29 nél nem tapasztaltam ilyet
  • Torzonborz
    #16698
    Egyébként azt valaki tudja hogy a 410 A1/U4-ben lévő 50es lövegnek HE lőszerrel mekkora romboló ereje van ?
    Játékban HEI-T a neve. Érdemes ezt használni egyáltalán vagy inkább a másikat ( HVAP-T ) kéne ?
  • sikora
    #16697
    nem pl. a várakozási időre
  • bgabor
    #16696
    Gondolom még mindig nem prábáltad ki az egeres irányítást, hiába mondták, és FRBt mentél, nem HB-t, mert ott azért rikták van 5 perces várakozás.

    Úgy tűnik ez a játék nem neked való. Bár amilyen igényekkel fellépsz, szeritnem egyik sem.
  • Torzonborz
    #16695
    mire ? hogy ez nem vérbeli szimulátor ? :D
  • sikora
    #16694
    csak felhívja a figyelmünket a játék hiányosságaira, mert lássuk be van bőven
  • Amaymon
    #16693
    Válassz más játékot az igényeidnek megfelelően, vagy ájvékolj a hivatalos fórumon, de ne itt :)
  • Molnibalage
    #16692
    A játékmenet elég idegesítő. 5+ perc várakozás a csatlakozásra, 2 perc töltögetés, 5+ perc reülés a frontig és ott meg 1 perc csata után véged.

    Kinek van ehhez türelme és ideje...?
  • Amaymon
    #16691
    100x is leírom, ha kell ez a játék nem szimulátor, tartalmaz hasonló elemeket, de inkább egy szokásosnál komplikáltabb irányítással ellátott wargame! :)
  • Molnibalage
    #16690
    Semmi baja a joynak. Poénból kipróbáltam, hogy csak gázt adok. Jé, felszállt. ---> FM sehol nincs ebben...

    Az első "csata" elég kiábrándító volt. Kb. 5 sec alatt lőttek le, mert olyan gépek jöttek szembe, hogy minta Me-109-et eresztenének össze, egy F-15-tel.
  • Amaymon
    #16689
    FRB módban trimeld ki az aleriont-t 10%-ra. 30% throttleval állj irányba, növeld 50%-ra. Amikor eléred a 60Km/h-t nyomd tövig a kakaót. Előrebillen a gép, gyűjts egy kis sebességet egyenes orral. Enyhén hátrahúzod a kormányt, kis idő múlva a gép kellő sebességnél magától lassan felemelkedik. Közben enyhe korrekciók kellenek, de elég sima a felszállás.
  • sikora
    #16688
    d3a1 JAPÁN gép 2 fajta bombával szerelt (mod 25 mark2 és type 99 mod25) de nem vágom melyik mire jó?
  • twi452
    #16687
    full aircraft control módban van hb-ban is minden, kell is trimelni stb :)
  • bgabor
    #16686
    Amúgy az egeres+billenytűs default irányítás annyira profira sikerült ebben a játékban, hogy szinte mindenki azzal tolja még a HB-t is, csak FRB-re mennek joyyal. Főleg a 'C' gombos egér freelook az ami pótolhatatlan joystickal, ezért joystick mellé már TrackIR(szerűség) is ajánlott.
  • bgabor
    #16685
    Ha HB-ban sem tudsz felszállni (ahol semmilyen engine torque és hasonlkó nincs modellezve) akkor erős a gyanúm hogy tönkrement a joystickod. Amúgy is gyanús volt, hogy csak nálad jelentkezik ilyen probléma.

    Meg kéne próbálni a HB-t egér+billetyű kombóval (bármennyire is szentségtörésnek hangzik ez elsőre), és ha úgy nincs semmi baja (nem lesz), akkor kukázzad a joystickodat.
  • Molnibalage
    #16684
    A földön 10% RMP és 8-10-es sebességnél a gép úgy csúszik, mint a jégpályán. Bármennyire kis RMP-mel próbálok felszállni, mintha a rotor forgatónyomatéka eltekerné a gépet.

    Más géppel sem tudok felszállni. Miféle FM van ebben....? Vicc az egész. Hogy a frászkarikában van az, hogy leszállni leszálltam és legalább egyszer fel is szálltam a tutorial alatt, test flight alatt meg semmi sem megy HB-vel és real controlsszal?
  • Molnibalage
    #16683
    Én HB-t harcolnék. Full real controlsszal leszálltam hordozóra, de a P-26-tal nem tudok felszállni. Agyrém.
  • Molnibalage
    #16682
    Hát, ez egyszerűen nem igaz. A P-26-tal megint nem tudok felszállni. Mindig jobbra adja a szárnyát és tökéletesen leszarja, hogy teljesen balra csűrők....

    10 perc (!!) után rakott be egy csatába, ahol meg odavágtam magam...
  • bgabor
    #16681
    Arcadeban elviszel az egy-két nemzetet Tier7-8ig, úgy már lesz HB-ra alkalmas géped. (Bf-109F, Spit Vb, A6M2, Corsair A)és onnantól átállsz a HB-ra. Persze lehet maradni az Arcadenál is, ha valakit az szórakoztat.

    Szerintem így érdemes, a legtöbben így csináltuk.
  • Molnibalage
    #16680
    Ok, teljesen noob kérdés. Le van tudva az összes tutorial. Innen mi következik? Melyik játékmódban kell indulnia egy kezdőnek? Tudok bármi érdemlegeset venni/csinálni? a Crew résznek van értelme egyszemélyes gép esetén.?
  • gezu1025
    #16679
    De csak finoman, szolidan kellemes 700 métert egy nem kicsit meredek sziklafalon.
  • Torzonborz
    #16678
    lol tigrincske falra mászott :D
  • sikora
    #16677
    nem igazán tudom merre kéne indulni, ez a vadászrepülősdi nem megy nekem.
  • gezu1025
    #16676
    Láttam érdkes dolgokat a játékban, de messze ez volt a legdurvább. Elbújt az utolsó tank AB-ban, eléggé kreatív módon, konkrétan ezen múlott a win.

  • Amaymon
    #16675
    Vagy Pl a jobbra-balra billegéssel el tudja érni, hogy kitérjen a forgási síkból és úgy 2x lőhelyzetbe kerülhet.