38447
  • Torzonborz
    #17034
    áhh köszi már ez is nagy segítség lesz :)
  • Paladin
    #17033
    Ha úgy érted, hogy pár fix irányba lehet csak nézni vele, akkor állítsd a relative-ot Yes-re.
    Bevallom nekem min. egy hétbe telt,mire rájöttem :)
  • Amaymon
    #17032
    Majd holnap...:)
  • Torzonborz
    #17031
    stukával kezdtem aztán cr 42 ( marconi féle prémium nem is láttam hogy ilyenem is van :D ) , me410 és 109F .no igen nem mindegyik viselkedett ugyanúgy.
    majd még kell állítgatnom rendesen mert túl érzékeny az irányítás meg a gombkiosztást is optimalizálni kell.

    no meg most már értem miért irkáltatok a track ir-ről , a pilot hat gomb vagy mi az elég szögletesen mozog :D
  • Amaymon
    #17030
    Melyik gép az? Nem viselkednek egyformán. Akkor csavarodik be a gép általában, ha nincs elég sebesség és úgy akar valaki felszállni.
  • Torzonborz
    #17029
    ja ok de ahogy nézem trimmeléssel ellensúlyozható ( bocs lehet ezek alapvető dolgok de nem szimeztem eddig semennyire meg nem is vagyok repülő palánta :D ).

    a célzás tényleg nehéz úgy imbolyog néha a gép mintha részeg lennék.
  • Paladin
    #17028
    Torque. Így kell működnie :)
  • bardocz
    #17027
    Ez szerintem lehet, hogy természetes, mivel nagyobb fordulattal pörög a motor, így jobban tekeri el a gépet. Aztán ez lehet marhaság.
  • Paladin
    #17026
    Úgy értem, milyen beállításon változtatsz még amikor átülsz másba?

    Érdekes, amit a trimről írsz. Nekem inkább csak apróbb bosszúság, hogy a hosszú repülés közben "elmászik" a gép orra, harcban még sosem zavart. Igaz, korábban nehezebben céloztam, a magasabb sensitivity mellett akár ez is közrejátszhatott, mert egyszerre vettem kisebbre azt, és 'laposabbra' a nonlinearity-t.
  • Torzonborz
    #17025
    hmm nem értem , ha a gázkar középállásban van ( 50 % ) akkor megy szép egyenesen viszont ahogy adom rá a gázt úgy húz balra.

    ötlet ?
  • bardocz
    #17024
    Köszi. Meglepődtem, mert majdnem 2km magasan voltak, és hárman röpködtek körülöttem. Máskor 500-1000m között találok rájuk. Az emberi ellenfelek mind alacsonyabban voltak.
  • Amaymon
    #17023
    GZ ai nehezebb mint a humán többnyire :)
  • bardocz
    #17022
    Nagyon alacsonyan repült, szóval nem igazán. Ilyenkor amikor elkezdtem kanyarogni, akkor vagy elvesztettem, vagy más lőtt le, bíztam benne, hogy ugyan úgy szétkapom majd, mint a másik hármat, de egyenesen repülő gépet mégnehezebb lelőni, mint kanyarodót. Tudom, össze vissza kéne támadnom minden oldalról az ilyen gépeket, lassan annak is eljön már az ideje. Amúgy nagy kár hogy vesztettünk, kíváncsi vagyok akkor mennyit kaptam volna.
  • bgabor
    #17021
    Próbáltad úgy támadni, hogy közben ne állj be mögé?
  • Amaymon
    #17020
    "Mit változtatsz még a gépek között?"

    Mindent kipróbáltam, de nagyrészt újra csak GER, mert azzal meg lehet tanulni az RB-t és szeretem az ultimate OP gépeket. Elég nehéz liont keresni még :) Időnként beülök másba is, ha pozitív a mérleg tanulni a gyenge pontokat. (majd megyek sokat másikkal, ha nem lesz választható a német)

    "a trimmelési lehetőség megléte miatt miért kell bármit változtatni?"

    Ha nincs, akkor állandóan ellen kell tartani. A joy nemlineáris hatása miatt nehezebb célon tartani, amikor a görbe nagyobb meredekségű pontján áll a kormány.
  • SitatiS
    #17019
    Az előbb kilőtték az A10em tankját,szépen lassan elfogyott,és lepotyantam
  • bardocz
    #17018

    Gondoltam, csakúgy megyek egy kört, hogy a mai gyakorlás is meglegyen, erre ez lett belőle. 2 AI meg egy rendes játékos volt az áldozat. És ismét elkövettem azt a hibát, hogy beálltam egy kétmotoros német gép mögé, ami tud hátra is lőni, és hát szétszedett. De nagyon más választásom nem volt, szinte csak olyan gépjeik voltak már, és az volt közel.
  • Torzonborz
    #17017
    háttőőő most a legjobb szó : kínlódok :D
    első felszállásnál nyomtam egy szép balívest és beleálltam a földbe :D
    aztán most már trimmeléssel sikerül felszállnom de vmiért mindig balra le húz még ha finoman is de nem tudom mitől.
  • twi452
    #17016
    van 3 b-17es előtte amiknek kisebb a besorolásuk és egyáltalán nem rosszabbak nála. SZerintem ez lehet az ok, hogy kevés van belőle. Én sem mentem vele még 1 kört se pedig már megvan egy ideje :)
  • vajakos21
    #17015
    Van valakinek Lancastere? Használja is? (csak költői kérdés mert én eddig össszesen kettővel ha találkoztam mióta játszom) B24? Abból sincs sok. És miért nem viszik?
  • vajakos21
    #17014
    Akkor az előző kérdésem a biplán zuhanósebességéről vegyétek semmisnek...
  • Susarc
    #17013
    nyáááád:D

  • Glo
    #17012
    Köszi Paladin!
  • Glo
    #17011
    Egér után kettős érzés. Egyrészt repülni iszonyat jó, célozni meg iszonyat rossz :D
  • twi452
    #17010
    Holnap már én is :P :D
    Azért elmondhatod az első benyomásokat :)
  • Torzonborz
    #17009
    köszi , majd kiderül milyen lesz nálam. most raktam le az asztalra a "kicsikét" ( hostas x ) , bill bal oldalára gázkar , jobbra joy. most megyek majd egy HB-s tesztkört és kiderül milyen a cucc.
  • Paladin
    #17008
    Jaja, én is erre gondoltam kb :)

    Mit változtatsz még a gépek között? Mondjuk én csak britet, németet, meg néha japánt használok, de eddig nem éreztem szükségét.
    Azt pedig nem kötekedésből, hanem őszintén kérdem, a trimmelési lehetőség megléte miatt miért kell bármit változtatni?

    Glo: mail ment
  • Susarc
    #17007
    OKÉ az Orosz szerver volt a ludas
  • Amaymon
    #17006
    #16999-re
  • Amaymon
    #17005
    "Ami a legnagyobb érték, amikor ha berántod a joyt, nem borul le oldalra a madár."

    Én még béna vagyok, ahhoz állítom (maradjon tartalék is persze), amikor max vízszintes sebességgel megyek berántom a joy-t és elkezd "sisteregni" leválni a levegő a szárnyvégeken, mert utána jön a borulás szinte :) Lehet egyszer találok valami utlimate kombó beállítást.

    "De gépre szabni csak a pitch multipliernek éreztem szükségét. Nem is profilozok, repülés előtt beállítom az adott géphez kitapasztaltat."

    Szvsz muszáj profilozni pl. egy aira és egy 109 váltás közt. Nem mellékes, hogy az amcsit lehet trimelni.
  • vajakos21
    #17004
    német
  • sikora
    #17003
    Nem tudom igazán mivel kellene mennem. Az amcsi szar, a német szar, a japán manőverezésben egész jó de a tűzerő nulla. Nem tudom mivel kéne menni.
  • Susarc
    #17002
    nemtudom megint mit majmoltak a játékkal,de a vizes pályák szétszaggatnak!! mindezt úgy,hogy az FPS 50-60 konstans.....
  • vajakos21
    #17001
    Én érzem rosszul hogy ha 109essel 800 felett zuhanok kiveszem föld felett egy biplán AI ne kövessen már le?
  • Glo
    #17000
    Feldobnád valahova a blk fájlt?
  • Paladin
    #16999
    Magam részéről csak multipliert változtatom gépenként.
    A nulla sensitivity nekem nem jött be, a célzás pontosabb, de a gép úgy már az én ízlésemnek túl lassan reagál.
    Viszont elég alacsonyan tartom, nem is tudom... 4-5 vonás talán. Ez nagyon pilótafüggő dolog az biztos.

    A nonlienarity-m sem túl magas, 1.5-1.8 között, nem emlkészem melyik axis mennyi.
    Nálam például ez utóbbi sokat segített a pontosságban. Mert igaz, hogy magasabb értékkel nagyobb tartományban marad kisebb a kitérés, de sokkal könnyebben kompenzáltam túl.
    Merthogy ha x fokot húzom a joyt, akkor mozdul valamennyit az orra - látom, hogy még egyszer ekkora elmozdulás kell, ösztönösen jobban húzom a joyt - viszont a nonlinearity miatt akkor már sokkal többet tér ki...

    Ezzel a három dologgal kell játszani, hogy megtaláld ami a legjobban fekszik. De gépre szabni csak a pitch multipliernek éreztem szükségét. Nem is profilozok, repülés előtt beállítom az adott géphez kitapasztaltat. (Ami a legnagyobb érték, amikor ha berántod a joyt, nem borul le oldalra a madár.)
    Tudom, hogy nem a legelegensább megoldás ezzel leszabályozni, de így boldogulok legjobban :)
  • twi452
    #16998
    Nálam any-n van úgyhogy ami jön. Általában úgyis 85%-ban csak orosz player jön :)
  • twi452
    #16997
    ez most nem fordulózgatott csak próbált ide oda cikázni..vagyis hát egész jól is csinálta sajnos mert ellőtem rá a full lőszerkészletet és még így is odaért a bázisukhoz..:D

    Szerintem kb egy szinten lehet a kettő fordulóban viszont legalább ezt utolérem vele :D
  • vajakos21
    #16996
    Melyik szerveren mentek FRB-t?
  • Amaymon
    #16995
    ki-61 mennyivel fordul jobban a stukánál? Fura hogy mennyire nem tetszett eddig az a gép, de mint minden német gép az is OP :D