38447
  • Amaymon
    #16754
    "Pontosan azért nem értetek meg engem, mert egy régi szimulátorost nem túl sokan értenek meg..."

    Egy igazi szimulátoros ismérve a türelem, ahogy bemagolja hogyan kell egyáltalán beindítani a gépet. Hogyan kell fent maradni milyen rutineljárásokat elvégezni és utána jön a hosszú repülés, a térkép követése a célig. Ne mondd hogy ehhez nem kell türelem. A pepecselős játékstílus amitől szim a szim, ebből pont azokat az idegesítő dolgokat vették ki, hogy akció orientált legyen.
  • f24sg
    #16753
    Először is: KÖSZI a videót!

    Állam leesett!!

    - Látjátok, hogy a srác semmi head trackinget NEM használ, hanem valami billentyűre kódolt pan view-módot (nem mászik el a view, az adott helyen marad), de azt hogy? KELL. (nyilván ez csak joyyal megy - én most mouse joystickeztem FRB-n, de van C.evo)

    - A srác tudja ÁLLÍTANI az ÜLÉSPOZÍCIÓT a gépben, hogy elétartásnál többet lásson a gépből, de azt hogy? KELL.

    Megdöbbent ez!
  • twi452
    #16752
    Nem is tankokra kell menni ezzel...:D



    utána mondjuk jött egy yak-7 ami kétszerolyan szűken és gyorsan fordult mint én.. érdekes volt
  • Amaymon
    #16751
    "emelkedsz, húzol a csatatér felé, aztán 30 sec alatt eldől az egész. "

    Tapasztalathiány, te vagy az agyaggalamb még, azért rövid.
    Nekem többször vissza kell menni tárazni, mert elfogyok.
  • Fenrir
    #16750
    Szerintem pedig az USA gépek mindenkit alulmúlnak. Fordulózni nem lehet velük, BnZ-hez meg xarok a fegyvereik (kivéve az Airacobra trollágyúi).

    Néha lenyomom velük a duplázót, de egy megváltás visszaülni a BF-109 F4-be egy Corsair után.
  • bgabor
    #16749
    Egeres irányításnál az instructor megfelelően forgatja az oldalkormányt is ha kell, de bármikor belépheted Q/E gombokkal.

    Fehéroroszok írják, és nem táposak az orosz gépek. A biplánaik jók az elején, tier5-től a vadászaik borzasztóan rosszak. Szerintem a leggyengébb nemzet, 13-as szinten vagyok velük, de már a leduplázás erejéig se motivál.
  • Molnibalage
    #16748
    Az egérrel szemben az az ellenvetésem, hogy azon nincs oldalkormány. Számtalanszor úgy úsztam meg lelövést, hogy szándékosan dugóba megyek, és kihozom. Ezt azért nem képes a többség lekövetni. A gond akkor van, ha többen vannak rajtad, mert akkor hiába veszem ki, a 2. vagy 3. delikvens szed le.

    A programot egyébként oroszok írták? Ha igen, akkor értem, hogy miért olyan táposak az orosz gépek. Mintha a WoT-nál is lett volna ilyen balansz probléma.
  • bgabor
    #16747
    Ahogy gondolod. Én sem értelek téged, pedig a '95ös EF-2000 óta szimezek, és nagyra becsülöm a repülőgépek területén a munkásságodat.
  • Susarc
    #16746
    sokmindenbe igazat adok neked én is nagy elánnal joyyal a kezemben vetettem magam a játékba....aztán hetegig szívtam Joy-al....mire elfogadtam,hogy ezt biza egérrel nyomjuk:P utánna újabb hetekig szívtam mire megtanúltam éppkézláb módon játszani....most van 13-17 között minden nemzetből válogatni valóm és már hónapok ota nagyon élvezem!
    A HB-ben valóban sok az üresjárat SŐT ha németezel és nem agyatlanul akkor arcadeban is időbe telik a BNZ-hez jól helyezkedni és csak lesed fenntről a fordulózó zergelő spiteket meg zérókat!
    de összeségében nayon élvezetes és szórakoztató bár néha én is kettéfejelném a monitort dühömben!:)
  • Molnibalage
    #16745
    Szó nincs 7 tierrel magasabb gépekről. Amikor szutyok I-153 olyan tűzerőt mutat fel, hogy két sec alatt lever az égről és 700-as tempónál mögöttem marad akkor azt mondom, hogy szórakozzon mással...

    A légiharcról meg nagyon jól tudom, hogy milyen, de itt hajtogatjátok folyamatosan, hogy ez micsoda és mi nem. A játék alapvetően arról szólna, hogy legyen sok légiharc, mert a fejlődési rendszer erről szól. Csak ez lehetetlen, mert a játékba ölt idő 90-95%-ban nem történik semmi. Vársz a szobára, tölt, felszállsz, emelkedsz, húzol a csatatér felé, aztán 30 sec alatt eldől az egész.


    Egyébként meg nem veszem semmibe. A játékmechanikailag egyszerűen két szék közt a pad alá esetek.

    (Pontosan azért nem értetek meg engem, mert egy régi szimulátorost nem túl sokan értenek meg...)
  • vajakos21
    #16744
    ilyenekböl jò kis videòkat lehetne csinálni:-) mondjuk ha ott vagyok lehet kettéfejelem a monitort.
  • bgabor
    #16743
    Éppen ezért játszunk HB-t, ott ilyen nincs. Egyedi mellényúlás előfordul, de az Arcadhoz hasonló kollektív őrjöngés nincs.
  • sikora
    #16742
    Én azt hittem idióta vagyok a játékhoz, de rá kellett jönnöm, hogy csak repülési tapasztalatom nincs. Írom ezt mindenkinek, aki elszontyolodott mert rendszerint Ő az agyaggalamb, NEM SZABAD és mondom ezt a ma látottak alapján. Arcade 2-3 szintű csatában feladat földi célok mihamarabbi megsemmisítése. Csapatomból 4 idióta nyomoronc hajt egy ellenséges zérót. A szerencsétlen hülyéknek sikerült lelőniük egymást, majd összeütközniük egymással, végül a negyedikkel a visszaforduló zéró végzett. Természetesen buktuk a csatát. Tehát nyugodtnak kell maradnom, amíg ilyen idióták is játszanak van remény! Nem én vagyok a legrosszabb repülős!! :)
  • bgabor
    #16741
    "Én most abba is hagyom. Vadászokkal kínszenvedés, mert valahogy az én tűzerőmhöz képest a szembejövő gépek olyan, mintha X-szárnyú vadász lézerágyúval lőnének".

    El lett mondva neked, hogy húzz ki Arcaden egy 7-es gépet, ég utána azzal kezd bele a HB-ba. Miért mondtuk ezt? Azért mert a HB-ban nem olyan jó még a meccsméker, és simán betesz hét tierrel magasabb gépek ellen is. Ezért egyzserűen HB-n nincs esélyed alap géppel. Mit teszel te erre? Bemész P-26 Peashooterrel(borsólövővel) bohóckodni HB-ba. Nem tűnt fel hogy senki sincs rajtad kívül HB-ban alap géppel?

    A játék 90%-a üresjárat. Nekem ilyen játékra nincs időm...
    A második világháborús légi hadviselés idejének bizony 90%-a helyezkedés. Magasságot gyűtesz, a nap felől támadsz, egyáltalán, előnyösebb pozíciót veszel fel mint az ellenséged. A fordulóharcra kihegyezett gépekkel (Spitfire, Zero) a maga a harc rész már eltart egy ideig, pörgős. De egy német BnZ géppel(FW-190Dora) a légi harc az annyi, hogy a gondosan felvett előnyös pozíciódból lecsapsz, szétütöd a kissebb magasságon lévő ellenfelet, és fölhúzod, lelépsz.

    Tényleg úgy jön ki, mintha annak a bizonyos 15 év szimulátoros tapasztalatnak egy évét se töltötted volna propelleres vadászgéppel repülve. Mert a II.vh-s légi hadviselés teljesen alapvető vonatkozásait nem vágod.

    Azt is mondtuk, hogy eleinte hagy a francba a joyt, és egér+billntyű kombóval irányítsad. Ezt is figyelmen kívül hagytad, pedig ezt is jó okkal mondtuk, ilyen módon ugyanis sokkal-sokkal egyszerűbb a célzás és sokkal több lelövést csinálsz, ami fontos addig amíg kicsit belejössz a játékba.

    Szóval kikéred majd semmibeveszed a tanácsainkat, helyette a magad feje után mész, majd csodálkozol, hogy pofára esel, és utána a játékot szidod érte. Én ezt nem szeretném minőséíteni, de azt jó ha tudod, hogy itt nem a játékkal van a baj.
  • csonttika72
    #16740
    Nagyszerű! Akkor tipli van barátom, mert nekünk meg nincs időnk olvasni a hülyeségeidet, és sajnos kiszűrni nem lehet a kommentjeidet.
  • Fec papa
    #16739
  • f24sg
    #16738
    Hogyan kell átállítani a grafikát FRB-hez?
  • Amaymon
    #16737
    "Akkor már inkább olyan szimulátorral játszok, ahol van időgyorsítás."

    101. Ez nem szimulátor :P


  • Amaymon
    #16736
    Valaki nem állítja be a grafikát FRB-hez. Szvsz azért tud elbújni időnként néhányuk. Engem egyszer jól pofán vágtak. Láttam, hogy szedik a légvédelmet, ok go őrjárat hátha akad a horogra valaki. Már láttam hol a cél, de egy 109g úgy lezúzott, mint mikor a légy nem veszi észre a csapót. Ez a map brutálisan nagy, 8 perc üzemanyag biztos elfogy csak az odaúton. Bárhonnan megjelenhet egy nemkívánatos fazon, otthon sörrel az oldalán lelő, majd böffent egy alkohol gőzöset örömében trackirtől véreres szemekkel :D
  • Molnibalage
    #16735
    Ez mind szép és jó, de a játékban 15 percenkét van 1,5 perc akció. Gyomorfekélyt kap az ember, ha gyorsan leszedik, aztán meg malmozhatsz. Akkor már inkább olyan szimulátorral játszok, ahol van időgyorsítás.

    A gépek FM-je vicc. Egy zuhanórepülésben levő P-40-vel kétfedelű orosz vasak lépést tartanak. Röhög a vakbelem.
  • V43 1105
    #16734
    Arcadeban érdemes húzni a gépeket , ahogy haladsz x mennyiségű xp után kapsz új fajta lőszertípust is, új motort stb ..
  • Molnibalage
    #16733
    Mert a játéknak köze nincs semmiféle FM-hez. Vicc az egész. Pontosan azért történt velem az ami... Én most abba is hagyom. Vadászokkal kínszenvedés, mert valahogy az én tűzerőmhöz képest a szembejövő gépek olyan, mintha X-szárnyú vadász lézerágyúval lőnének. A P-26-tal bombázni nem lehet, mert képtelenség elérni a frontot. Próbálhatok lopakodni alacsonyan a térkép szélén, vagy magasságot gyűjtve és zuhanva odajutni, nem megy.

    A játék 90%-a üresjárat. Nekem ilyen játékra nincs időm...
  • twi452
    #16732
    Lol.. most mentem egy kört 109essel, stuka csapattárs fél órán át teljesen zavartalanul csipegette a tankokat.. megőrülök xD
  • V43 1105
    #16731
    HE-111 VAGY JU-88 olyan, hogyha idő előtt behúzod a futót elkezd a föld felé süllyedni ..
  • Paladin
    #16730
    Köszönöm a hülyének nézést.
    Mint írtam az esetek nagy részében semmi gond.
    Tételezzük fel a vicc kedvéért egy pillanatra, hogy nem én felejtek el mindent egyik percről a másikra, ok? :)
  • Coral Springs
    #16729
    A probléma megoldása nagyon egyszerű. Nem WEP -el kell felszállni, egy kb 70-80% -os gázadás is megteszi a könnyebb gépeknél.
  • Paladin
    #16728
    Egyébként van olyan valami bug, ami legalábbis némelyik gépnél jelentkezik. Nekem legtöbbször a He 112 B0 csinálja, hogy több gond nélkül lement csata után a következő felszálláskor, amint elemelkedik a gép a talajtól, megállíthatatlanul elkezd balra pörögni. Hiába téped jobbra a joyt, semmi sem segít. Az se tuti, mitől jön helyre.
    (Holott mondom, az esetek többi 95%-ában minden fasza)

    Ez előjött pl. legelső éles repülésemnél is (holott test flightban nem), stb. Szóval ha bárki lát felszálláskor fejreálló, és magát összetörő játékost - az nem biztos, hogy kretén, csak lehet h olyan botor, hogy joyyal próbál játszani :)
    (És ez nem a torque, az kezelhető simán (merthogy van természetesen HB-ben is ellenkező híresztelésekkel szemben, csak egereseknek nem kell vele foglalkozni ofc)).
  • twi452
    #16727
    ezeket a stuka pilótákat nem értem... mentem vele pár kört és mintha ki lennék világítva rögtön megtalálnak hiába megyek kerülőt, akármit csinálok valaki mindig egyszer csak a seggemben van és kilátni hátra meg nem lehet belőle ugye :)

    így sosem fog összejönni az exp a tankromboló lőszerre..
  • Coral Springs
    #16726
    Ezzel a problémával én is találkoztam anno, amikor a single missziókat kezdtem el tolni full beállítással. Felszállás közben a gép mindig kipördült, majd földnek csapódott. Miután egy videót is megosztottam erről, valamelyik szimulátorozásban jártas kolléga olyasmit mondott, hogy a propellerek légellenállása csinálja ezt, ki kell trim -elni. Ha jól emlékszem tegnap te úgy köszöntél be ide, hogy 15 éves szimulátoros tapasztalatod van. Nekem úgy tűnik, hogy egy se. Ez nem sértegetés akart lenni, de ha full beállítással nem megy, vegyél vissza belőle.
  • Paladin
    #16725
    Érdekes - nekem 60%-os relative sensitivity-vel, és 0 control steppel majdnem olyan gyors volt, mint a freetrack. (Más kérdés, hogy nyilván több figyelmet igényelt, de nem ez volt a lényeg.)
  • gezu1025
    #16724

    Nem akarok én beszólni, meg trollkodni, de sokan vagyunk akik nem így éreznek, szóval a hibát először nálad kéne keresni. De mondjuk kezdésnek jó lenne, ha megfogadnád azt a pár tanácsot amit eddig kaptál, meg mondjuk adnál időt a játéknak. De mondom még egyszer, nem akarok én itten semmiféle agresszív beszólást megejteni, csak meguntam, amit olvasnom kell.
  • Molnibalage
    #16723
    Maxra húztam mindent és csigalassú az egérhez képest. Ha mindkettő van, akkor meg számít, hogy a POV-val hol hagytad a nézetet, mert az egérrel egy határon túl nem megy.

    A koncepciója a játéknak érdekes, de jelen állapotban kb. olyan, mint sajtreszelővel rejszolni. Az a jó, mikor abbahagyod...
  • Paladin
    #16722
    POV annyira lassú, amilyenre beállítod...
  • Coral Springs
    #16721
    Ha már ennyire felkapott lett az FRB, tettem egy próbakört a Chaika -val.


    Egy AI volt ugyan, de amit az művelt bőven felért egy emberrel is. A gépet nagyon szépen lehet irányítani egérrel, legalább is a saját beállításaimmal, viszont a célra tartáshoz vért kellet izzadni. Lehet hogy be kéne vessem a gamepad -om, viszont így elsőre nem igazán lettem meggyőzve arról, hogy nekem FRB -t kéne tolnom. De majd még meglátom később.
  • V43 1105
    #16720
    Előre is bocsánat ..



    Ezzel olyan célkeresztet készíthetsz amilyet akarsz :P
  • Paladin
    #16719
    Úgy is van ;)
    Nem volt egy sétagalopp tíz év után először véve joysticket a kezembe első meccstől kezdve HB-n repülni, de ma sem csinálnám másképp.
  • Susarc
    #16718
    márha megéred,hogy a közelébe jutsz egy bombernek,mert a 410 pedig kíváló célpont egy vadásznak:P:)
    3 naponta 1x tudok olyan mázlit összehozni,hogyha attackerrel megyek be ne legyek az első három helyen akit leszednek:))
  • Molnibalage
    #16717
    A győzelmi feltételeket nem értem. A repcsik pillanatok alatt elfogynak. Az egyik játék során haza is repültem, fel is töltöttek, visszamentem és leszedett a AAA, de még ekkora sem győzött senki. A következőnél a gépek elfogytak szétszedtem egy földi célt és közölték, hogy vége, győzelem.
  • Fulcrum11
    #16716
    A japánoknál az első Hienig kell kibírni valahogy. Az úszótalpas Zero se rossz, az egymotoros B5N2bombert pedig arcadeban nagyon szerettem.

    HB-n németekkel max 2 perc bejutni, a többivel gyorsabb.
  • vajakos21
    #16715
    Egy igazi férfi HB-t is joyal játszik! (szop végig).410 50mm kiválló bomber ellen. ill attackerre.