38447
  • vajakos21
    #16794
    Kár hogy nem assistra adja az acsit..Lekritteltem, kolléga kilőtte.Megint krit kolléga lelőtte. Mintha géppárba mentünk volna.Tetszett. Aztán egy gépet kiszedett a seggemből. Jó meccs vot. Külön köszönet annak a kollégának aki a citromsárga P63-at behozta FRB-re..alig látszott :)
  • Paladin
    #16793
    Bad connection nem feltétlen az ISP hibája. Volt olyan, amikor a meccsen mindenkinél ezt írta ki egy percig kb.
  • bgabor
    #16792
    A kezdőket sokszor lekapják az IL-2esek, aztán itt rínak nekünk, hogy hogyan lőhette le őket egy attacker, amikor olyan profin repültek. Mi azt szoktuk mondani erre, hogy ha olyan gyengén repült, hogy képes volt berepülni az IL-2 két tankszétlövésre tervezett 23mm-ese elé, akkor bizony így járt, legközelebb figylejen jobban. HB-n vadászgéppel ha az IL-2esek magasságán repülsz, máris rosszul csinálsz valamit.
  • bgabor
    #16791
    Nem mindig ugyanaz van, csak még nem játszottál eleget hogy észrevedd.
  • Molnibalage
    #16790
    Az is kicsit mókás, hogy egy Il-2 másodszor kap le "headshottal". Az első becsapódás hang után meghalt a pilóta. A második esetben ráadásul olyan messze volt, hogy azt sem tudtam, hogy ki tüzelt rám.
  • Molnibalage
    #16789
    A HB-nél miért mindig ugyanaz a térkép van? Így kicsit uncsi egy idő után... Amikor kipróbáltam az arcade-ot, akkor alig volt egyforma térkép.
  • bardocz
    #16788
    Áhá, értem. Én amúgy átraktam a realisticre, hogy a motorral, radiátorral, és ezekkel véletlenül se kelljen foglalkoznom, bár azóta olvastam itt, hogy semmit sem változtatnak.
  • bgabor
    #16787
    Bad connection ügyében inkább az ISP-det szidd, ne a játékot.

    A kétmotorosok nem szükségszerűen lassabbak vagy gyorsabbak az egymotorosoknál. A Me-110 lassabb, a P-38 gyorsabb bizonyos egymotorosoknál. A Beaufighterek HB-ban simán othagyják a gyenge motorú Zerokat. A Mosquito pedig az egyik leggyorsabb propelletes gép úgy játékban, mint ahogyan a valóságban is volt.
  • vajakos21
    #16786
    Én azt használom mert joyt lehet instructor nélkül.
  • Paladin
    #16785
    Mászik, ebben igazad van, csak azt mondom másképp viselkedik a gép a full controllal, mint realistic-kel.

    Egy hozzáértő emberke valamilyen tutorial leírásában (ami a joystick beállításról szólt) magyarázta az emeléskori oldalirányú kitérést a rudder trimmel, és mivel a két control séma között ez az egyik fő difi, adódik a következtetés.
  • Molnibalage
    #16784
    Agyfelbaszós rendesen a játék. HB A-20-szal már a 3. kört repültem volna - 3 ellenséges gép van, de képtelenek elcsípni - felszállás közbben bad connection és beleállok a házakba. Köszi...

    Valahol vicces, hogy az A-20-at nem képesek a vadászok az adott tierban utolérni. Egy másik A-20-szal együttműködve mi vadásztunk a vadászokra és irtottuk a csapásmérőket...
  • bardocz
    #16783
    Minden irányítási módot be lehet állítani asszem. Csak max máshogy működnek, mint árkádban.
  • Amaymon
    #16782
    Hm én eddig azt hittem FRB-n a full van :)
  • bardocz
    #16781
    Umm, én nekem mindkettőben kell trimmelnem, hogy egyenesen menjek. Amúgy a realistic is hagyja, ha full controllban beállítod előtte vmi billentyűre.
  • Paladin
    #16780
    Nem telejsen.
    Full control a trimmelés miatt jobban szivat.
    Egyszerű próba - He112 A0, realisticnél, berántod a joyt felfelé, nyílegyenesen emeli az orrát. Átváltod full controlra (semmi mást nem állítva) és máris pontosan ugyanarra a mozdulatra valamelyik oldalra kitér emelés közben.
  • twi452
    #16779
    annak a résznek meg szerintem pont semmi értelme :D
    csomó mindent nem lehet beállítani pedig kellene, nem értem az mire való igazából :)
    Az olyan mint egy kiherélt full control mód mégis minden ugyanúgy dolgozik ellened mint full controlban :D
  • vajakos21
    #16778
    realisticnál már lehet :)
  • twi452
    #16777
    Csak teljes irányításnál tudod leállítani :) a többinél egyből újraindul
    szerintem még nem ott tart, hogy full controllal játszon de minden lehet :)
  • vajakos21
    #16776
    ha csak nem véletlen te állítottad le ill. angolnál előfordul hátonrepülésnél pl,hogy leall. Ilyenkor nyomj egy "I" betüt.Ez indít és leállít
  • e57
    #16775
    köszi a válaszokat
  • Amaymon
    #16774
    1. Leállt motorral lehet e valamit kezdeni (újra indítani)?
    Csak reptéren
    2. Tüzet lehet-e eloltani? (másik repülőről valahogy eltünt a tűz)
    Motor leállítás (nem mindig működik)
    3. Ai is irányíthatja, de az nem tudja előre kiszámítani hol leszel, ezért nem hatékony csak ha a játékos lő.


  • twi452
    #16773
    Amaymon: nyári időszámítás miatt gmt+2ben vagyunk még úgyhogy 5 órától. De levélben küldtek info-t ott van hajnali időpont is az eventre
    8 A.M. — 12 A.M. PDT (July 21st 15:00 — 19:00 GMT)
    6 P.M. — 10 P.M. PDT (July 22nd 01:00 — 05:00 GMT)


    e57:

    1. azért áll le mert megsérült vagy kifogyott az üzemanyag ilyenkor nem tudsz vele mit csinálni ha szerencséd van el tudsz vitorlázni a repülőteredig és megjavítanak/feltöltenek

    2. ez automata, van amikor elalszik van amikor kiég az egész gép tőle

    3. is-is, alapból a gép lő helyetted, de be is tudsz ülni lövész nézetbe és akkor te osztod az áldást

    4. a legnagyobb géped alapján sorsol be de nincs olyan, hogy csak ide csak oda rakhat be, eléggé függ a játékosszámtól.
    nagyon szélsőséges esetek azért arcade és historical módban nincsenek. 3-4 szint kb
  • e57
    #16772
    Felvetődött pár kérdés bennem a játékkal kapcsolatban. Aki tud, kérem válaszoljon.

    Az imént történt velem... egymotoros géppel kergettem egy nagyobb "valamit" (tudott hátrafelé is lőni), egyik sorozattal sikerült kigyújtani. El is fordultam róla, gondoltam ennek vége. Radaron viszont láttam, hogy nem tűnik el a pötty, így visszafordultam, s látom, hogy már nem ég. Akkor még egy sorozattal, a földre küldtem, viszont kaptam egy lövést a motorba, így az leállt. Szerencsére sikerült letennem a földre a gépem.

    1. Leállt motorral lehet e valamit kezdeni (újra indítani)?
    2. Tüzet lehet-e eloltani? (másik repülőről valahogy eltünt a tűz)
    3. A tornyos repülőknek hogy működik a hátra felé lövés? AZt is a játékos irányítja? MOndjuk nekem elég előre figyelni, hogyan figyelnek hátra is?
    4. Match makingről lehet e valahol bővebben olvasni? hogyan sorsolja össze a gépeket? Nekem most 0,0,1,2 rangú gépek vannak, és a sorsoláskor a 2-3 rangú kategóriába tesz, azt látom, a mérkőzésen vannak talán 0-3-ig. Nincs vele bajom, mert nem érzem aránytalannak, csak jó volna többet tudni róla.
  • Amaymon
    #16771
    3pm GMT az 16:00 nálunk igaz?
  • ikarus44
    #16770
    remélem ha majd kijön a tankos része akkor is lesz majd a tigrisnek ilyen off-road képessége. nagy fun lesz!
  • ikarus44
    #16769
    na ne már...
  • Fenrir
    #16768
    Ott még nem tartok, csak 8-as USA rank-ig mentem el mert eléggé nagy csalódás lett ezen a szinten a gépek teljesítménye. Inkább átmentem német ágra mert még a BF110 és a Dornier is nagyobb fun mint szenvedni egy Hellcat-tel vagy egy A-s Corsair-rel. Nem véletlenül van olyan kevés ezekből, nagyon ritkán látok csak AB-ben.
  • Paladin
    #16767
    Replay bosszantó. Általában úgy néz ki, mintha közelébe sem lennél, amikor eltalálod.
    Fel akartam rakni egy igen fura tapasztalatomat, amiben egy spit1-gyel egy rank6 toryu-ba 41! találatot vittem be, az meg nemhogy nem esett le, gond nélkül manőverezett tovább. De aztán nem tettem, mert replayen úgysem látszana, hányszor találtam el.

    (Kicsit bug gyanús volt a dolog egyébként, ugyanis kiírt nekem egy elevator és egy flaps critet is közben, amit a meccs végén pl nem listázott a statisztikákban.)
  • Amaymon
    #16766
    Arcade azoknak lett kitalálva akik a nonstop akciót szeretik, általában fejetlenséggé fajul, de jól lhet haladni az alap gépekkel. Ma mikor lesz az event megint be fogok küldeni random reserve gépeket, 50% win ratiot fognak csinálni az a játékmód annyira instabil. Aki viszont HB-n csinál 70%-os winratio mellett, 200%++ kill/death ratiot (egy pro olyan 300% körüli) az nem rossz gamer. Hosszú hónapok amíg beletanulsz. Olyan nincs hogy letöltöd bemész és egyből te vagy az ász egy multi gameben és semmit sem tudsz arról mit, merre hogyan.
  • Molnibalage
    #16765
    És ami még fura. Hiába kapcsoltam ki az egér nézegetést, a kabinban lassú a pan view, kint meg gyors...
  • Molnibalage
    #16764
    Az esetek 50%-ban két találat után leesik a jenki vasak szárnya. A P-40-nak már lenne tűzereje, csak gyak. irányíthatatlan. A Buffalo kezesbárány, tűzerő nuku...

    Kicsit vicces - megnéztem arcadban - amikor közepes bombázók mászrolják a vadászokat...

    Volt, hogy egy bombázóba 8-10 hitet beleraktam és vígan repül. Az meg egy lövéssel kiszedett, mondván, hogy engem találtak el.
  • CptYossarian
    #16763
    Nem rosszak az USA gépek, tegnap mentem egy HB kört P-40-el és volt négy killem, ebből egy volt ai. Mellékesen először repültem HB-ben a P-40-et. Orosz gépek nem opok, mondjuk Yak-9T-vel jellemzően eredményesebb vagyok mint a Yak-3-al, pedig utóbbinak lényegesen jobbak a repülési tulajdonságai. Ha stresszel a HB 10-13-on akkor inkább nagylevegő és alacsonyabb tierű gépekkel repülök. Sokszor - magasabb tierben különösen - azért vernek le mert ráuszulok egy célpontra, az látványosan menekül és befordul, közben két pajtása leesik az égből és szitává lő. Csapatjátékkal, összehangolt támadással könnyebb a magányos farkasokat lelőni. Elétartást pedig AB-ben lehet megtanulni, sok AB meghozza a gyümölcsét.
  • vajakos21
    #16762
    ju87 en sokan bevéreznek.lebecsülik,pedig FRB jòl müködik.persze halni is jòl lehet vele.
  • twi452
    #16761
    Akkor ő biztos még nem volt annyira pro :D vagy nagyon peches volt :D
  • Amaymon
    #16760
    Heh a BTEAM pro klán akit lekaptál :))
  • bgabor
    #16759
    Corsair Cvel és az összes Cobrával simán lehet, mert van elég alfa sebzésük hozzá.
  • Amaymon
    #16758
    "A programot egyébként oroszok írták? Ha igen, akkor értem, hogy miért olyan táposak az orosz gépek. Mintha a WoT-nál is lett volna ilyen balansz probléma."

    Ismét egy téves következtetés éppen hogy a RU gépeknek nagyon rossz a megítélése (max arcadeban könnyebb vele elindulni, de aztán a felívelési görbe kiveri a délisarkot). PL. FRB-n GER vs ally megy mert annyira op a német légierő.
  • twi452
    #16757
    igen a replay kicsit furán dolgozik még, ha így lőttem volna tuti nem találom el :D
    "élesben" a műszerfal alatt volt a gép és úgy lőttem ki :)

    jaja IR led + freetrack
  • twi452
    #16756
    full aircraft controlsnál ott van minden beállítás az üléspozícióra is :)

    a nézelődésnél meg relative controlra kell állítani és akkor nem ugrik vissza hanem folyamatosan amíg nyomod addig megy a kamera. Ezt lehet finomhangolni, hogy milyen gyorsan stb.
    sokan játszanak így, WASD a kamera és minden egyéb ott a környéken amit nem érsz el a joystick irányító kezeddel, tolóerő, flaps stb ami kell :)
  • f24sg
    #16755
    Hm. pedig eléggé mögélőttél a Ki-61nek nem?
    Te mivel néze lkörbe, házi LED készlet?