1846
11b8e1v.jpg

Akusztikai szórakoztató elektronika
  • Musachy
    #1406
    Opp,egy 260-as Aiwa! Volt egy ilyenem is egy darabig.
  • zsgaby
    #1405
    Sokáig nem volt lehetőségem CD-t hallgatni. Eleinte a PC-n keresztül volt megoldva (cdrom előlapi csatlakozó), aztán végre vettem egy használt sony lejátszót a pécsi vásárban, ami kb 2 napig működött aztán beakadt a tálca, és soha többé nem mozdult. Ezen annyira elkeseredtem hogy nem is erőltettem a témát. 15 évig egy ilyenről hallgattam CD-t, és egyébként a mai napig jó rajta fejhallgatón (Philips sbc hp250) hallgatni lemezt:

    Ez a jelenlegi ezeréves vas, meg a botrányosan teljesítő samsung dvd (10 éve igényesebbek voltak ezek a lejátszók de ez ehh):

    Ez meg az öreglány, bocs a gagyi telefonos képekért:
  • Zephyr Retiring
    #1404
    Az nem az én őr...izé védőangyalom, hanem mindenkié aki letölti :)
    (természetesen kizárólag saját felhasználásra biztonsági másolatként..)
  • amaximus
    #1403
    nem kicsit vagy szétszórt,
    nem a TFF zene jellemzőiről írtam,hanem a 'védőangyalodéról'=guardian angel
  • Zephyr Retiring
    #1402
    Ó..ez esetben majd meghallgatom hangfalakkal is.

    Hirtelen csak laptopról fejhallgatóval hallgattam bele..
    Egy kicsit szétszórt vagyok mostanság. Spekrtumot, frekigörbét nem is néztem még ezen a TFF zenén.
    《Csak elméláztam azon én,
    miért nem lettem kis tehén?
    Most csak ülnék a fa tetején...》
  • amaximus
    #1401
    miért, mi más lenne még a lényeg?

    láttam már néhány vidijét, igazi hifi pista!

    ludnesz emelő,balansz, trébül és mélyhang
    lenyűgöző szakszókincs.

    adplusz ha valamely nézőnek nem esne le, hogy mit is lát-hall, hangot a mozgóképpel, minden videója legelején csak a bizonyosság kedvéért elmondja, hogy videófelvételt készít!
  • amaximus
    #1400
    arra céloztam, hogy létezik cédén is jó dinamika, ezt üzentem neked kicsit bután. ez nem vinyl különlegesség, hacsak nem a már kitárgyalt mastering okok miatt inkább csak egy jellemző.

    a zene nekem különösebben nem tetszik, csak a hangzása miatt raktam ki,már ahogy megszólal egy nagy hangfalas rendszeren. kis rendszeren ez annyira nem jön ki, de ez már megint egy más téma.
    holnap hallgatom meg a védőangyalod , a hangzásában sokat ugyan nem jelent, de a spektruma egész jó, a frekigörbéje pedig kiváló, felrakott rippekben ritkán látok ennyire normálisat. holnap kiderül, szerintem hogy szól.

  • Zephyr Retiring
    #1399
  • Musachy
    #1398
    Lényeg, hogy "nagyon szép hangja van"!
  • Zephyr Retiring
    #1397
    Mi van cd-ről (zefnek!) ?
    Nekem van cd-ről, vagy nekem írod, mucsácsónak címezve, hogy valami meg van cd-ről? :D

    Amúgy eléggé belepistultál ebbe a DR mérésbe :)

    Őszintén, nagyon magam sem tudom a létfontosságát mire vélni, hiszen a kitett zenédről DR mérés nélkül is elmondta mucsácsó, hogy zúg tőle a feje :)
    Előtte vagy utána meg megmérte és 9 lett (ami nekem meg nyolc, de nem az érték, hanem a mérés) hiszen ha nekem zúgna bármilyen zenétől a fejem, én bizony magasról tojnék akármilyen mérésre, kukáznám a felvételt és hali :)

    Szerencsére velem ritkán esik meg az ilyen fejfájás zenéktől, illetve velem inkább az a baj, hogy majd minden 256 alatti empéjtré olyan fülzúgást vált ki nálam, hogy azonnal kapkodnom kell a lejátszó STOP gombja után :D
    És ez akkor is igaz, ha 320-nak, vagy wav-nek álcázott 128-as empéjtré csendül fel a Sony fejhallgatómban...

    Amúgy ha már a kitett zenédről beszélünk: kellett volna valami lényegeset észrevennem vele kapcsolatban, vagy csak azért mutattad, mert úgy gondoltad nekem tetszeni fog?
    Mert tetszeni tetszett, csak jobban örültem volna az original verziónak.
    Mármint ha nem lenne meg. De biztosan meg van valahol..
  • amaximus
    #1396
    bármilyen furcsának is gondoljátok, ezzel egyébként egyetértek!
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    sajnos már nem tudtam az előzőbe szerkeszteni ezt. a kicsi nézőpont különbség nálam csak az, hogy egy dal 'hangosságában' a fárasztó,nem fárasztó kategória is elég széles skálán mozgó részlet, kevésbé egyértelműen mutatós adat a dr érték, mint egy frekvenciagörbe vagy spektrumkép, és ember, hangulatfüggő hogy honnan kezdődik a fárasztó hallgatni típusú hangosság. egy teljesen kompressziómentes, vagyv semmiben sem túlvezérelt hanganyag nyugalmát nem lehet túlszárnyalni,az biztos, hacsak épp pont a nyugalmat nem keresed a zenében, mert pl pezsgésre és pörgésre vágysz :) a kompresszálás meglétét, annak tényét vagy biztos alkalmazását önmagában a dr érték nem tudja megmondani és nem is mutatja meg, ugyanis a kompresszió mint maszteringben alkalmazható eljárás, lehet sávonként külön vagy összesen is alkalmazni, de egy zenét akár úgy is tönkre lehet tenni, ha csak az egyes sávokat vagy az egészet túlvezérlem, mindkét esetben teljesen ugyanazt fogjuk hallani és látni is! hogy a zene hangos, legrosszabb esetben torzít az egész. tehát nem kell egyből a kompresszálást hibázatni. :)
  • amaximus
    #1395
    nem tudom
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    ,miből szűrted le, mintha összekeverném a hangerőt egy átlagos hangosság értékkel, biztos amatőr szintem fogalmaztam meg gyorsan pár apróságot, és így már azt is értem, hogy miből jutottál arra a következtetésre a kicsit hosszúra sikerült soraim után, hogy én lehúzom vagy jelentéktelennek tartom a dinamika 'jelentőségét'. pont nem! egyáltalán nem lehúzom, azt írtam, hogy nem biztos, nem szerencsés a dinamika érték alapján döntést hozni egy felvétel megítélésben, mert mi játszódik le benned,amikor azt látod, hogy 5-6-7-8-9-10-11-12-13-14-15-16? ezen gondolkozz el, majd hallgass meg úgy zenéket, hogy az értékeket nem akarod mindenárom előtte vagy utána megvizsgálni. 99% biztonsággal mondom, egy számodra idegen dalról nagyon nehezen vagy csak tippszerűen fogod tudni megmondani, hogy egy dal 10 vagy 13-as vagy 11 vagy 14-es, de még azt sem, hogy az vajon 12-es vagy csak 9-es! azt viszont dinamika elemzés nélkül is lehet hallani, és te is hallod, ha valami erősen túl'hangos'ított, tehát a mérési értéke valószínű 6-5-4 körül lenne és borzasztó fárasztó hallgatni. igen, sok ilyen van, de ugyanannyira fárasztó hallgatni egy dr 14-es felvételt is, ami mondjuk a pincéből szól, szétesik a sztereója, nincs benne egy tiszta hang, kásás, nincs teste a zenének stb-. én erre gondoltam,amikor a DR-ről írtam.
    több, audiofil körökben ismert dalt megvizsgáltam, eddig ez eszembe sem jutott,mert egyszerűen nem volt semmilyen jelentősége ennek az értéknek. egy olyan dal,ami egy komoly rendszeren megdöbbentően tud szólni, és minden teszten így vagy úgy megjelenik 8as dr értéket kapott. tehát akkor, ha a drnek akkora jelentőséget kéne adnom,mint amekkorában méritek, annak a zenének a középkategóriában kéne lennie,mégis erősen válogatni kell olyan zenéket mellé,ami közelíti azt a hangképet, amit az tud. és ne gondold azt, hogy azért írom ezt, mert még életemben nem hallottam 14-16-os dr felvételeleket, dehogy nem! rengeteg rosszat, és persze jókat is, hisz ez utóbbi azért nekem is van, nem is vinylről, hanem CD-ről (zeffnek)! en bloc ne tudok többet hozzátenni, én azon a véleményen vagyok, hogy az összképet kell nézni, illetve hallgatni.
  • amaximus
    #1394
    meg fogom hallgatni, hisz nekem is megvan,így lesz mit rakni mellé.
  • Zephyr Retiring
    #1393
    Druszám Philips tornyot (toroy) tesztel


    Utoljára szerkesztette: Zephyr Retiring, 2017.11.29. 11:30:15
  • Zephyr Retiring
    #1392
    Philips OTT2000 Bluetooth lemezjátszós hangrendszer teszt
  • Zephyr Retiring
    #1391
    A Boleró ugyan 4 utas (két középpel), de maga a hangváltó tekercsek 3 utasra bontják a hangokat.
    Ha meg van a két bemeneti szálad és nem tudod mit hová köss, egyesével próbaképp odapróbálod a mélysugárzódhoz a kimeneti szálakat.
    Illetve a negatív szálat fixre kötheted és csak a pozitívakat kell végigcsekkolni.
    Egyértelműen fogod hallani, melyik szál melyik kimeneté.
    Lehetőleg ne érjenek össze a szálak próba közben.
    Vagy kereshetsz hozzá bekötési rajzot is a neten, de mire megtalálnád, már be is kötötted
    Utoljára szerkesztette: Zephyr Retiring, 2017.11.29. 11:09:54
  • zsgaby
    #1390
    Valahogy így néz ki az eredeti (vaterás kép)



  • Zephyr Retiring
    #1389
    EZ
    Helyesírási hibák (így utólag elolvasva) szép számmal akadnak ugyan benne, de ez ne vegye el a kedvedet

    Ha akkor lemaradtál róla, most pótolhatod. Kivéve persze, ha neked is meg lenne vinylen.
    Bár még akkor is, mert legalább van mit összehasonlítani..

    DR szintekről (annak fontosságáról, illetve lényegtelenségéről) írtam neked hajnalban egy kisebb esszét, de kukáztam is, mert
    mucsácsó DR mester igazságügyi szakértő kollégánk ezt helyettem reggelre kiválóan megszakértette
    Utoljára szerkesztette: Zephyr Retiring, 2017.11.29. 10:14:23
  • Zephyr Retiring
    #1388
    Senki sem érthet mindenhez, nem szomorkodj

    Alapesetben 2 hangváltó típust különböztetünk meg:



    A fotómon balról a 3 utast, jobbról pedig a kétutast láthatod. A 3 utasnál 8 kábelt fogsz találni, a 2 utasnál pedig 6-ot.
    (a képen csak 4 van, a két másik ami a bemenet pedig a hátulján található)



    Ami mindnél a lényeg: van egy bemeneted, amire a hang érkezik az erősítődből, (2 szál, 1 + és 1 -) valamint kimeneteid a hangszórók felé.
    2 utas esetében egy magas és egy mély felé, 3 utas esetében pedig egy magas, egy közép és egy mély felé.
    Ami a 4 vagy több utas hangdobozokat illeti, ott is csak a 3 utast használják, nincs (legmagasabb, magas, közép, mély és legmélyebb opció)
    Ha két magas sugárzód van, mindkettőt a hangváltó magas kimenetére párhuzamosan és nem sorosan! kötöd.
    Ha két mélynyomód, akkor pedig mindkettőt a hangváltó mély hang kimenetére párhuzamosan és nem sorosan! kötöd.

    Ami az 1 utas dobozokat illeti, na ott nincs egyedül hangváltó.
    Felesleges is, hiszen ott általában széles sávú hangszórókat használnak, ami a teljes spektrumképet szólaltatja meg.

    Utoljára szerkesztette: Zephyr Retiring, 2017.11.29. 10:06:18
  • Musachy
    #1387
    Még annyit hozzá, hogy a hangerő nem ugyanaz, mint a "hangosság" ugyebár és nem csak annyi a dolog lényege, hogy egyiknél lejjebb, a másiknál feljebb tekerem a volume gombot. Aki hallgat vinylről zenét, annak gondolom nem mondok újat, hogy bizony, ha az nem egy eleve elcseszett felvétel, akkor azt nagyon feltekerve is kellemesen szól és nem megy szét tőle a fejed. Ezt a különbséget mindig észre lehet venni a kompresszált digitális és a hanglemez között. Az előbbi kisebb hangerőn is fárasztó, utóbbi meg nagyon sem az.
  • Musachy
    #1386
    Ezért kár volt ennyi billentyűt lenyomkodnod. A DR-t nem értékelem túl, nem azért hivatkozok arra, mert azt gondolom, hogy az mutatja meg a hangminőséget. De mégsem annyira jelentéktelen, amennyire lehúztad, magam részéről pedig a 9 és a 12 között is van észrevehető különbség, nem véletlen éreztem a hangmintádnál is némi kompressziót. Természetesen ez nem az a mérték, ami már szinte hallgathatatlanná teszi a zenét, sajnos manapság valóban képesek ennél jóval lejjebb süllyedni a kiadványok és innen nézve a 9-es érték már öröm. Nyilván azzal is tisztában vagyok, hogy másféle zenéknek más a dinamikája is, sőt ugyanazon zene instrumentális verziójának nagyobb szokott lenni. De én azért fontosnak tartom megnézni, mert csak, meg mivel én nem pont úgy érzem, ahogy leírtad a jelentéktelenségét.
    Természetesen a hangminőség valóban a legfontosabb dolog en bloc.
  • Musachy
    #1382
    Honnan sejtettem, hogy ez lesz? Már csak azt nem értem, hogy miért nem nyerek a lottón...
  • amaximus
    #1381
    3 midi torony,ami rajta van a listámon.
    már régebben is erősen hatott a globalizáció, épp itt látni, hogy a hangfalakat nagyüzemben közös produkciókkal tervezték és gyártatták, kisebb márkaigény szerinti módosításokkal.

    kenwwod panasonic sony







    Utoljára szerkesztette: amaximus, 2017.11.28. 19:48:37
  • amaximus
    #1380
    melyik volt amit kiraktál?

    tudom, hogy van egy ilyen a dr mérés életbevágó fontossága rossz beidegződésetek, de zenei stílusok alapvetően más-más dr értékeket hoznak, amivel meg ti méregettek, az csak egy nagyátlag lebegőpontos dr érték,ami egyrészt egy saccolás egy referencia jellemző alapján, másrészt pontatlanabb,mint a fixpontos mérés, harmadrészt 6 vagy kisebb értékeknél van értelme, ezalatt a zene tényleg túlkompresszált vagy túlerősített gyanús (lehet), de ezek felett már nem ez az érték fogja eldönteni, hogy az jó minőségű-e vagy sem. csak azért lehurrogni egy zenét,amiben a másodperc töredéke alatt is változik a dinamika, az egész zenében meg akár többezerszer, mert egy statikus program rádob egy átlagértéket, hát alsó hangon is balgaság.
    megnéztem, hogyan rangsorolta valaki.valakik egyáltalán ezt a dr érték miafenét, és hát semmilyen logikusságot nem találtam abban, hogy mitől minősül egy 9-es sokkal rosszabbk 'hangminőségűnek',mint egy 11-es vagy 14-es vagy akárhanyas.mi alapján került eldönntésre, hogy piros,sárga vagy zöld színnel kell emgbélyegezni egy zenét,ha csak nem ahhoz képest, hogy a vinylen az nagyobb,tehát akkor jobb is? hát pont ez sem ilyen egyszerű kérdés!
    ráadásul a dinamikát erősen befolyásolja a jel-zaj viszony is, tehát pl, egy szar minőségű felvételnél ugyanazon dal jó minőségű változatához képest mérve teljesen más értékeket mér ez a program,ami végeredményében meg okosat nem mond,amit meg mond,az egy ilyen kettős mérés esetén megint zsákutcába visz vagy erősen ferdíti azt, hogy hogyan ítéld meg,amit hallasz.
    próbáljátok meg végiggondolni, hogy
    egy pörgős rockzene vagy egy ütős techno, diszkó stb masszív bassline és dobok mellett bármilyen egyéb zene egyszerűen nem tud 12-14es értékeket adni,mert akkor a zene nem lenne sem testes, sem elég dögös vagy csak félpercente követné egymást a kick,boom,dumm. nyilván teljesen más a dinamika egy klasszikus,egy instrumentális , egy thrasmetál vagy drumandbass és a soul, jazz funky stílusoknak is, a zene alapvető hangjellemzőiből adódóan. ez ésszerű, a dinamika nem a zenei hangminőséget fejezi ki, hanem legnagyobb jóindulattal annak viszonylagos hangosságát. más szempintból nézve,miért nem lehet bármi ugyanolyan szép és jó hangminőségű hangosabban,mint halkabban vagy kevésbé nagy alsó és felső értékekkel?
    nem szólhat szépen is és ugyanolyan dinamikával is a füles mackó zenéje, mint egy basszusokkal derített 125-140 bpm-es zene. más lesz a zenei hangsúlya,mint ahogyan a beszédben is azért nem monoton hagszinten beszélünk, hogy meglegyen a ritmusa, dallama, bele tudunk fűzni érzéseket, lendületet, ezért van amikor üvöltünk, kicsi dinamikával,valamikor megsuttogásból felkiáltunk, nagy dinamikával, mindketőnek meg van az életszerű szerepe, stb. a zenében és jó maszterekben pont ugyanígy működik a dinamika. amit hangsúlyosabbra raknak,az előtérben lesz. ezt a dr érték skatulyázást a vinyl érdekszövetség szponzorálta , ebben a korong nyilván szuper jól domborít vagy csak sokkal jobban, mert a vinlyre már oly sokszor elmondottan,nem lehet olyan masztert rakni,mint a digitális anyagokra. ettől viszont igen sok pop vagy dance,diszkó zene vinylen sokkal gyengébben (nem a hangosságáról van szó!) , kevésbé testesen, sokkal lágyabban szól. erre is tudnék adni kismillió példát.

    hirtelen ötlettől vezérelve előkaptam a köztudottan oltári szarul szóló zenéket millió számban eladott előadó egyik dalát,
    Michael Jackson - The Way You Make Me Feel című zenéjének Sony szuper maszter digital kiadását,aminek hangminőségébe csak szándékos rosszindulattal lehet belekötni, és dr7!!! akkor a program és dr hívőinek tábora szerint MJ ontotta a szart. Nyilván.
  • amaximus
    #1379
    szépek, letisztultak, de sajnos ezek már csak zörgőművek, legalábbis a gyári hangdobozokkal.
    mobil hangminőség.
  • amaximus
    #1378
    ez kéne!
  • amaximus
    #1377
    hülye, mármint biztos lesz olyan szerencsétlen,aki sokat fizet ezért.
    ennek a német csodának (csoda fényes és csoda nagy) az erősítője egy szépen megépített erőmű, de hát csak egy 91es modell,ami szép számokkal bír specifikációjában, de ha tudja is azt, ettől még egyszerűen nem ér ennyit ez a szett. a hangképét meg sajnos csak nagyon kevesek ismerik. azért lehet sokat vagy bármennyit kérni, ha valóban jó, de az a tapasztalatom, hogy általában messze nem olyan jók,mint amennyire a gyártó vagy a néhány, nagyon sokat kifizetett tulaj azt mondja.
  • amaximus
    #1376
    az lesz az, a váltószűrő helyett a keresztváltó, ami a hangváltóként is használva teljesen csereszabatos kifejezések és jó esetben a mélynek is van rajta külön leágazása, ha nem lenne, akkor az egy nagyon speciális széles spektrumú hangszóró lenne, de ez a hs501be tudtommal nem ilyen került.

  • Zephyr Retiring
    #1375
    Na tessék...imho vala érvényesülhetne is Coelho bácsi mondata: amit adsz, azt kapod majd vissza.
    Most én is mondhatnám neked, hogy telesz@rtad a totyikot (hogy is mondtad?) random képekkel
    De ezt két okból sem teszem:
    1) mert kedvelem a szép hi-fiket,
    2) mert kedvelem a szép hi-fiket..

    A 79-es Aiwa mini tornyot volt szerencsém élőben is kipróbálni egyszer egy régi ismerősömnél..
    Egy ilyet meg egy másik ismerősöm árult egy 10-esért úgy 10 éve kb.:



  • Zephyr Retiring
    #1374
    Köszönöm az ajánlót. Kérdésed nem volt, így most nem felelek semmire sem..
    Mucsácsó DR mester már úgyis elmondta amit gondolt, én meg mit pofázzak bele..
    A 80-ason én is kiraktam neked valamit amin már 14-es DR-t is mérhetsz (vagy mér majd mucsácsó kolléga)..
    ..csak, hogy én is mondjak már valami frappánsat
  • zsgaby
    #1373
    Hangváltó vagy váltószűrő nah :)
  • Musachy
    #1372
    Mára uccsónak ez a csoda, amire 9900 €-tól lehet is licitálni, de azonnal vihető 18500-ért...





  • Musachy
    #1371
    Ezen Rotel összeállítástól 4000 €-ért válna meg a gazdája:


    Utoljára szerkesztette: Musachy, 2017.11.27. 19:29:16
  • Musachy
    #1370
    Nordmende szekrényke...

  • Musachy
    #1369
    Kenwood szépség:

  • Musachy
    #1368
    Pio torony:

  • Musachy
    #1367
    Egy kis Sony:

  • Musachy
    #1366
    Egy komoly Saba system:

  • Musachy
    #1365
    Jó kis mini Aiwa rendszer:



    1979-es!
    Utoljára szerkesztette: Musachy, 2017.11.27. 19:12:35
  • Musachy
    #1364
    Ez egy modern: