1846
11b8e1v.jpg

Akusztikai szórakoztató elektronika
  • Zephyr Retiring
    #1606
    Kelleni valóban nem kell.
    Bár kevés férfitársam tiltakozna :D
    Mármint ami a jó nős megjegyzésedet illeti..

    A kötözködés is érdekes téma lehetne. Talán sokan fel sem fogják, hogy kötözködnek. Lehet, hogy csak el vannak nyomva otthon, vagy a melóba és megpróbálnak valahol érvényesülni...
    Akadnak érdekes "arcok" itt az esgén, meg kell hagyni :)
  • Musachy
    #1605
    Te legalább akarod érteni, más is érti, de kötözködni izgalmasabb.
    Igen, a piac meg a pénz valóban a kereskedelem lényege, de nem kell azért minden jó nőnek elmenni kurvának.
  • amaximus
    #1604
    bocsánat,nem is zavarlak többet,már úgyis kibeszélted magad.
  • amaximus
    #1603
    értettem mire célzott, a miértjére voltam kíváncsi.mármint hogy mert régen nagy neve és elismert volt, most miért baj, hogy 3-4 generációval később már nincs olyan nagy neve és gyárt nagyon kommerszet is.
    a dual régen is gyártott ugyanolyan kommersz cuccokat,mint a sony vagy bármelyik másik név a (kommersz) hifi világában,és tudjuk, bármelyik hasonló cégnek voltak kiemelkedő és átlagos vagy gagyibb termékei, ezen hüldezni olyan,mint egy vintage deckbe okostelót építeni és futtatni rajta valami okos és szép player szoftvert.

    hogy egyesek mély érzelmi szálakat táplálnak régmúlt, elmúlt, kimúlt hősök felé,az meg már csak történelem meg az öregség jele.
    oké, én is néha felsóhajtok, de nem azért,mert látok korunkbeli márka terméket olcsóbban.


  • Zephyr Retiring
    #1602
    Én a yt-on csípem az orosz? virtuális lemezjátszókat amiken néha egészen jó albumokat is lehet hallgatni...gondolom mindenki tudja miről beszélek :)
  • Zephyr Retiring
    #1601
    Kolléga inkább arra célzott, hogy valaha a Dual egy elismert név volt lemezjátszó fronton. Manapság meg már "value" kategória (is) lett..

    Magánvéleményem erről: a Sony is gyártott valaha kimagaslóan jó minőségű cuccokat Japánban, de ugyanúgy kommersz termékeket is.
    Mert nyilván a vásárló az első..
  • Zephyr Retiring
    #1600
    Mint azt már korábban is kifejtetted, számodra mindenféle analóg lejátszó történelem. Igazából nincs is ezzel semmi gond.
    Ki Marcsikát, ki meg Karcsikát szereti.
    A kazettás deckek egy magamfajta muksónak nyújtanak egyfajta vizuális örömöt. De ebben sincs semmi meglepő. A párom meg a szép cipőkért és ridikülökért rajong.
    De hiába a deckek szépsége, ha a belevaló kazetták felett eljárt az idő. Mármint hogy elöregedett a vasoxid réteg bennük. Így jobb esetben is max 3-4 percig nyújtanak tűrhető hangminőséget. Sajnos.

    Az, hogy egy szintén hi-fi bubus mint jómagam, kitalálta, hogy teló is tehető a kazik helyére, szerintem nem rossz ötlet.

    Arról nem is beszélve, hogy az általam említett magnókazi "skines" lejátszó lazán lejátsza akár a 48 kHz/16 bites wav-et is ha kell..
    Márpedig már az is audio cd feletti minőség lehet, ha mondjuk bakelitról gurítottad be digit. fájlba..nem?
    Hanem? :D
  • Musachy
    #1599
    Vannak még a lemezjátszó-utánozó zene lejátszó szoftverek, mint pl. a Vinylage Player. Lehet itt is különféle gépet meg lemezt, címkét választani. Érdekességnek elmegy, de nem sokkal több.



    Utoljára szerkesztette: Musachy, 2018.03.20. 19:43:19
  • Musachy
    #1598
    Mi a baj? Te!
  • amaximus
    #1597
    hová?

    az a baj, hogy lehet kapni vagy az hogy ott is?
    a dual egy cég, gondolom ezt tudtad. a cég sok mindent gyárt és elad, ebből él és addig,ameddig el tudja adni,amit szeretne.
    mi a baj vele?

  • amaximus
    #1596
    de minek? ez az egyszer-kétszer buli + menő kategória, de aztán rájön a balek (mondjuk te biztos nem), hogy ez így teljesen értelmetlen, nincs kazetta, nem úgy szól, nem adja vissza azt a retro érzést, ráadásul áltatod magad egy majdnem úgy néz ki dologgal, meg egy pár kilós élő deck kiegészítővel. ettől már tényleg praktikusabb a tukmált szoftveredet rárakni a telóra és néha nyomogatni a látvány miatt.
    ezen kéne hosszasan gondolkodnod! már ha ez a legutóbbi megy egyáltalán.

    a cikkíró pedig szintén nagy öreg lehet a témában, ha neki hosszú percek alatt esett le a videó lényege. oda vagyok a hasonlóan értékes cikkekért.

    hogy ebbe a bugyuta sztoriba meg belekavartad a 'kazetta lejátszó' szoftvert,az meg biztos Világos Apartman ottani hszének köszönhető. neki is elmés volt a ló-gikája, biztos tesó.


  • Zephyr Retiring
    #1595
    Igen, magam is erre szerettem volna felhívni az ingerülten reagáló ottani kolléga figyelmét..
    Egy kis mechanikai átalakítás, egy filléres androidos mobil + az általam is ajánlott progi és bárkinek lehet hasonló odahaza :)
  • Musachy
    #1594
    Nemrég "amottan" megemlítődött némi agyaskodást is kiváltva, akkor olvassunk kicsit róla itt, mivel inkább ide való:
    AZ ÁTALAKÍTOTT DECKekkel kapcsolatosan íródott egy cikk is, ami jobban bemutatja ezt a jelenséget.
  • Musachy
    #1593
    Hova jutott a Dual?

    aldi
  • Zephyr Retiring
    #1592
    Szokás szerint most is rohanok. A legújabb szépségem ma futott be:



    Ráfér egy alapos takarítás. Aztán ha teljesen rendben lesz, csatlakozik a társaihoz a retro szobában..

  • Zephyr Retiring
    #1591
    Mindenkinek aki tartja: boldog Valentin (vagy Bálint) napot. Asszonynak is ideért a meglepije..

    Előkapartam hozzá a régi dia vásznat, s ideiglenesen a boomboxom elé helyeztem..



    ..a fotó nem adja arányosan vissza, de a rádiósmagnóm 68 cm széles, és van rajta phono bemenet is..



    ..így ez szolgáltatta a háttérzenét a nosztalgia vetítéshez..



    ..a masina németes neve ellenére Írországban készült..



    Egy fura kis belső tükrös megoldással ráhelyezhető egy mini képernyő is..



    ..aminek vaku nélkül azért kontrasztosabb képe van..



    ..de végül is vásznon és saját képernyőn is használható. Ilyet kért az asszony, így ezt kapta..



    Megjegyzés: besötétített helységben vagy késő este azért jobb nézni, mint így a reggeli fényárban..

  • Zephyr Retiring
    #1590
    Én a magam részéről sajnálom hogy sem az Orion, sem a Videoton nem hazai már...illetve utóbbi még talán, de akkor én hamis "Vidi"-be botlottam Made In Taiwan címkével pár éve
  • Zephyr Retiring
    #1589
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Akkor meg ne az eredetiti rendeld meg, hanem töredékáron az utángyártottat. Semmivel sem rosszabbak, olcsóbbak és magam is azt szoktam rendelni ha ékszíj kell valamelyik pörgetőbe..
  • Adamcsaka
    #1588
    Hiányolom is az Orion űrhajót.
  • zsgaby
    #1587
    A termoszdömping között van 1-2 érdekes darab, mint a sat fejegység, vagy a modem..
  • Musachy
    #1586
    Micsoda ORION gazdagság volt régen!
  • zsgaby
    #1585
    Nézd, a yamaha settet jófogásról vette az asszony (az év végén kapott céges jutalomból) . A hangfalakat is ő vette 10havi részletre. Az ITT lemezjátszó meg édesanyámé, újonan vette a tornyot 1988-ban, ismerős intézte a konsumex-en keresztül :)
    10 éve használok egy 1992-ben gyártott autót, és a lakásomnak is csak a felét vettem meg hitelre még fizetem :)
    Nem vagyok gazdag, de jól élek ahogy nagymamám mondaná :)
    Utoljára szerkesztette: zsgaby, 2018.01.30. 16:46:29
  • Zephyr Retiring
    #1584

    Lentebb azt ecsetelted, hogy nem vagy valami jól eleresztve anyagilag. Erre kiderül, hogy mégis
  • zsgaby
    #1583
    Köszönöm!
  • Zephyr Retiring
    #1582
    Ezért nem is onnan kell megrendelni
    És már vissza is jutottunk a legutóbbi témánkhoz, az utángyártott alkatrészekhez..
  • Musachy
    #1581
    itt nem olcsó...
  • Zephyr Retiring
    #1580
    Nincs szükség tizedmilliméteres pontosságra ebben az esetben :)

    A gumiékszíj méretek 5 mm-enként változnak hosszirányban, tehát nagyon nem tudsz mellélőni.
  • mfn
    #1579
    Érdeklődj a srácoknál ezen az oldalon : http://pcbonto.hu/portal/Budapest_/HiFi_cuccok/LP_lemezjatszok_1_974334_.html
    Sok alkatrész van náluk eredeti meg utángyártott is!Nem drágák szerintem.
  • zsgaby
    #1578
    Igen, a zsinóros megoldás nekem is eszembe jutott, csak gondoltam hátha van ötlet a tized mm pontosságra :)
    Köszi azért! Érdemes lenne megoldanom mert más baja tudtommal nincs a cuccnak.
  • Zephyr Retiring
    #1577
    Szétkapod, fogsz egy erősebb vastagabb cérnát vagy egyéb nem nyúló zsinórféleséget, odafeszíted a gumi helyére, és így általa megtudod a teljes hosszt. A szélesesség eleve adott a maradványgumiból, de ha mégsem általában az 5 mm szélesség a mérvadó. Magát a gumit egy helyi alkatrészellátó boltból általában rendelésre leszállítják. Durván egy 500 ft fedezni szokta, mert a legtöbb ékszíj szabványméret..
  • zsgaby
    #1576
    Lenne egy kérdés hátha van ötletetek.
    Adott egy ITT 9510 lemezjátszó (Dual)
    A tízenév nemhasználattól darabokra bomlott benne a szíj, lehet ilyet venni? Ki tudhatja a méretét? Lehet hogy megvan a gyári könyve is, ezeket még kapcsolási rajzzal együtt árulták, esetleg azon rajta lehet?
  • Zephyr Retiring
    #1575
    Nagy tudású Mucsácsó igazságügyi kolléga kedvéért:

    DN 165E eredeti gyári tű (katt)

    AT(N) 91 gyári cseretű

    Amiket pedig a kezemben tartok, azok nem más tűk, mint az utángyártott márkajelzés nélküli "value" verziók
    (bal fekete DN 165E u.gy., jobb sárga AT 91/BL u.gy.)



    Lemaradt egy N nagyügy
    Utoljára szerkesztette: Zephyr Retiring, 2018.01.27. 19:33:19
  • Zephyr Retiring
    #1574
    Ez pedig a CLP-120 fedlapja..



    Mára ide ennyi. Átlépek a lottós totyikomba
  • Zephyr Retiring
    #1573
    Imho a többi..




  • Zephyr Retiring
    #1572
    Tudod jól, hogy csak azért írtam, figyelsz-e

    Amúgy meg hidegen hagy. Mármint hogy figyelsz-e

    Viszont ma tekeregtünk kicsit. Fotóztam ezt azt..






    ..mingyá' tolok még pát zongorásat is csak a te kedvedért
  • Musachy
    #1571
    Sajnos itt is kevered a szezont a faszommal fazonnal. Az ATN jelűek valóban cseretűk és pont ezért olcsóbbak az AT-knál, hiszen azok komplett hangszedők. Az ATN (n, mint needle - tű) akkor jön, ha a hangszedődön tűt akarsz cserélni, mert elkopott. De attòl az még gyári és nem utángyártott. Amúgy az AT95e, 100, 120, 150... stb. helyett már új sorozatot adott ki az Audio Technica.
    Utoljára szerkesztette: Musachy, 2018.01.27. 11:25:51
  • Zephyr Retiring
    #1570
    Ja, az..

    A discjockey-knak is készült egykor, bár mostanra már a Numark is ott van a szeren a Stanton mellett. Mára már beálltak közel egy szintre a hangszedő árak (Ortofon, Numark, Stanton..stb..) ami inkább húszonezres kategória, mintsem tízenezres AT. Illetve ott is csak azért van olcsóbb, mert van cseretű ATN 95 néven 12 rongy körül, ami ugyanaz mint az AT 95, csak "gazdaságos" kiszerelésben :)
    Ezzel a trükkel többen is élnek: van GP, van Ortofon, sőt még Shure utángyártott tű is beszerezhető, ami feleannyiba kerül mint az eredeti, csak cserébe le kell mondanunk a márkajelzésről.

    A lentebb mutatott Stanton viszont még eredeti és nem utángyártott, ezért az ára is annak megfelelő volt egykoron..

    Persze lehet vitába szállni, hogy akkor a feleannyiba kerülő utángyártott tűk, minőségre is feleannyit tudnak e vagy sem, mint megfizethetetlennek tűnő márkás és drága eredetijük..
  • mfn
    #1569
    Stanton (kék) alap pick up :
    Régebben volt nállam az egyik haver egy Droids albummal a hóna alatt plussz egy Stanton pick up-al.Meghallgattuk hogy szól és készítettem vele próba felvételt.Sajnos meg kellett keresnem a felvételt mert a lemezről csak 2 számot mentettem le.Szerintem a Stanton, egy DJ pick up.Basszusos hangszínű.Azt hiszem ez is olyan AT95 árkategóriában van vagy volt.
    Droids Sample
  • zsgaby
    #1568
    Kézikönyvből az elhelyezés. A jobb sarokban meg a játékosság:

  • zsgaby
    #1567
    Ha nem is 5.1 de amikor szépen bepozícionáltam a Creative inspire 4400 -amat (4.1) a hozzávaló Live5.1-es kártyával a fotel köré, akkor azért próbálgattam ezt. Szóval tudom milyen, de igazából a lemezeim mind stereo-k csak. És a koncertek is azok szoktak lenni, jellemzően a színpad két oldalán vannak hangszórók :) Mondjuk volt valahol Bécs mellett egy Pink Floyd koncert azt egy völgy 4 sarkából hangosították. Na de ilyen 20 évente egyszer van.
    Az alapvető nemtetszésemet az váltja ki hogy ott is csak akkor van igazán jó térhangzás ha a közepén ülsz, ha lehajolsz mittudomén valamiért már zavaróan kiesel az ideális helyről, és közelebb kerülsz az egyik hangszóróhoz, ami elnyomja a többit.