1846
11b8e1v.jpg

Akusztikai szórakoztató elektronika
  • Musachy
    #1363
    Ez is pofás, fiókos deckkel:


  • zsgaby
    #1362
    Igen-igen a ronkonságomban van egy teljes példány, annyira régi hogy a CD lejátszója simán lejásza a multimédiás tartalmat is ha van a lemezen :) Mint amikor egy C64 kazettát játszol le :)
    A lenti tornyok bármelyikét nyálcsorgatva nézegetném otthon. Sajnos ennyiért amit említettél csak 3-4 komponensből álló tornyokat láttam. Egész hétvégén rá voltam feszülve a jofogas-ra. Pápán találtam egy Pioneer tornyot :)
    Ja, átpakoltam a rossz helyen lévő hs501-et a sarokba, kezd helyreállni a lelki békém, bár úgy emlékszem az egyikben valaki előttem kicserélte a (hangszínváltót? Bocsi nem tudom mi a neve, de ez tereli a magasakat a megfelelő hangszóró irányába, a mély az ha jól sejtem direktbe kapja az inputot) szóval emiatt az egyik kicsit előbb szólal meg, előbb kel életre. Ezt is javítanom kéne, de nem értek hozzá mi kell bele :)
  • amaximus
    #1361
    shout! ez a címe is!
    hallgasd nagyon halkan.

    nyilván van benne kompresszió, önmagában a dr9 érték nem fejez ki semmi rosszat, hisz a dance, pop zenék többségének is kicsi a dinamikaszintje, és nagy a hangereje, úgymond diszkós a keverése.
  • Musachy
    #1360
    Meghallgattam. Nem lenne ez rossz, de valamiért megfájdul tőle a fejem (meg a fülem). Ez a valami az szerintem a kompresszált hang. Ez le sem tagadhatná CD mivoltát, de nem a jó értelmében. Tudom, nem sokra tartod a dinamika mérését, de az nagyon jól kifejezi azt, amiről szóltam. Ez biz' DR9 - ez hallható is, üvölt. A fejem meg fáj...
  • amaximus
    #1359
    zeff ezt neked ajánlom, most túrtam a poros pincéből, tudom, elfér a kismillió hasonló minőségű zenéd mellett, ezért nem is izgulok.
    csak legyen mihez hasonlítanod akármidet, semmi extra, nem is a zene a lényeg,hanem az, hogy hogyan kell normális stúdió masztert csinálni, ez sem tökéletes, de fényévek választják el attól,amit átlagosan kap egy hallgató. mennyi tartalék van még így is bőven csak a sokak által elátkozott cd minőségben,abban a borzalmas 44,1khz/16 biten , és még ezzel is messze vagyunk az audiofilek táborába sorolható cd minőségtől. az majd egyszer egy másik zene lesz. ha a forrástól független zenék 99%a így tudna megszólalni legalább, akkor érdemes szintet lépni, addig nem sok értelme van a formátumok állóháborújának. én úgy tapasztalom hogy a 99%-uk a felének a közelében sincs, és ez az alapvető probléma,nem az, hogy az vinylen,cédén,dvdaudion,sacdén vagy akármi máson van.

    Tears For Fears - Shout (Dub Mix)
  • amaximus
    #1358
    a beo 5000 sok szempontból valódi különlegesség, a kompaktsága, rejtett mindene, és skandináv egyszerűsége miatt is, de elég jól beszerezhető a mai napig.
  • zsgaby
    #1357

    Tudsz ilyen tornyokat? Akarom! :)
    A beosystem 5000 is 80-as évek, az nálam örök favorit.,.
  • amaximus
    #1356
    jól kiegészítk egymást!
  • Musachy
    #1355
    avagy egy másik stílusban:

  • Musachy
    #1354
    Na de maradjunk témánál:

  • amaximus
    #1353
    ha tudnák,milyen ügyes, reális felkérés lehetne.
  • Musachy
    #1352
    Ki tudja, lehet, hogy vele építtetnék meg az új Orosházi Atomerőművet.
  • amaximus
    #1351
    nehogy lecsapjon rá a paks2 műszaki bizottsága!
  • Musachy
    #1350
    Nem árt, ha van egy saját kis atomerőműved kéznél, hogy biztos legyen elég áram...


    Meg is van a következő projekt-ötlet Zeffnek: építsünk házi-atomerőművet otthonra!
    Utoljára szerkesztette: Musachy, 2017.11.26. 14:42:10
  • amaximus
    #1349
    azért elég veszélyes egy ilyet bekapcsolni!
    ez alapján színtiszta csöves erpősítőről van szó

    800 watt alapjárati, 370 watt készenléti fogyasztás!
    és akkor még nem adtunk rá hangot.
  • amaximus
    #1348
    szívesen csöveznék vele egy picit
  • amaximus
    #1347
    egy makulátlan sony ES torony régi álmom, de biztos soha nem lesz.
  • Musachy
    #1346
    Szereti a csöveket...

  • amaximus
    #1345
    a 2 monoblokk 180kg!
    ehhez zeffnek új hangfalakat kéne fabrikálni!
  • Musachy
    #1344
    Nem t'om... Csak a csövek miatt linkeskedtem...

  • Musachy
    #1343
    Az a korszak nemcsak zenékben, de a "zeneszerszámokban" is aranykor volt!

  • amaximus
    #1342
    ez is gyönyörű!
    ha lenne pár millióm ilyen hobbira, csak dísznek elkezdeném begyűjteni ezeket a szépségeket.
    nézegettem korábban őket, már a beszerzési forrásom is meg van, 70-120ezerért lehet beszerezni hasonló tornyokat.
  • Zephyr Retiring
    #1341
    Ez nem inkább valami csöves-digitális hibrid? Van róla több infó is?
  • Musachy
    #1340
    Fisher...

  • Musachy
    #1339
    csöves...

  • amaximus
    #1338
    már mindent leírtál,ami lényeges.
  • amaximus
    #1337
    egy nagyon szép fisher torony



    szintén gyönyörű midi hifi az akai-tól


    és ha van felesleges 400 milló Ft kéznél, akkor a jobb szélsőt párban megveheted :)
    az ilyen szetteket azér szeretem, mert nagyjából 20 millióból simán kihozható :)))





    Utoljára szerkesztette: amaximus, 2017.11.26. 13:20:11
  • Zephyr Retiring
    #1336
    Oké, legyen ál-lenco. Így pontosabb.
    Kollégát is igazítsd már el a 60 ezres Taga csövek élettartamáról.
    Ahhoz én nem sokat konyítok..
  • amaximus
    #1335
    így is mondhatod.
  • Zephyr Retiring
    #1334
    Ja, hogy ez egy hamis Lenco
  • amaximus
    #1333
    Az alapvető 'érdekesség' a csatolt fotón az lett volna, hogy ez nem egy Lenco torony! A Lenco sosem gyártott ilyet.Sőt,hasonlót sem.
    Pont ezért érdekes a kép,mert rámanipulálták a lenco nevet. Bár a lenco márkanév nagy átlagban nálunk szinte teljesen ismeretlen, mint ahogy a torony eredeti gyártója is, viszont tényleg létezik (ey tulaj messzeföldön épp 270.000ért hírdeti,2 bitang hangfalával és gyári szekrényével együtt,ami végülis egyáltalán nem is sok érte), és szerintem a hifi rajongók 99%-a meglepődne, ha tudná, miféle vagy kié.




    Utoljára szerkesztette: amaximus, 2017.11.26. 12:46:49
  • Zephyr Retiring
    #1332
    Akkor nehéz lehet megszerezni..
    A Lenco L-3807 pörgető viszont még napjainkban is beszerezhető (talán van olyan szép, mint az elődei), csak hát az ára..
    És akkor még hol van a többi tartozék ketyere hozzá?
  • amaximus
    #1331
    én is el tudnék egy ilyet képzelni, bár ez a torony -nem sokan tudják- a valóságban ezen a néven nem létezik, eredetiben pedig úgy saccolom már biztos nincs 5 db-nál több a világon belőle.
  • Zephyr Retiring
    #1330
    Ez brutálisan szép is.
    Amúgy direkt csináltad? Most szerezhetek be egy ilyet is..
  • amaximus
    #1329
    egy érdekesség
    brutálisan nagy hangfalpárral együtt lehetett kapni az amúgy sem kicsi tornyot.



    Utoljára szerkesztette: amaximus, 2017.11.26. 10:32:06
  • Zephyr Retiring
    #1328
    Ezt ugyan nem nekem címezted, de a kérdezetted még duzzog egy kicsit, így elmondhatom én is amit gondolok :)

    Manowart, Maident, és a Helloweent is kedvelem. Bár néha elszabadul bennem valami és olyankor belefér egy kis keményebb, ütősebb metal is, mint mondjuk a Megadeth, az Obituary vagy a Venom. De a magyarokat is meghallgatom, ha ahhoz van kedvem. Ha ismernél, ezen már meg sem lepődnél, tekintettel igen széles zenei ízlésemre :)

    Taga csövek élettartamáról majd a feles...izé...majd válaszol aki ebben jártasabb, mint én :)
    De feltételezem, hogy általános használat melett is több év, vagy akár egy évtized is lehet. Sőt, ha ritkábban van használatban, akár még sokkal több is lehet..

    Jelenleg nekem nincs csöves erősítőm, de ez nem jelenti azt, hogy nem is lesz majd megint, de én egyelőre nem érzem szükségességét..
    Viszont, bármikor meggyőzhető vagyok az ellenkezőjéről, tehát ha döntésre jutsz valamelyik típus mellett, én szívesen elolvasnám a majdani tapasztalataidat ;)
  • zsgaby
    #1327
    Ööö én a manowart pont azért hoztam fel mert ők már a 80-as évektől játsszanak szimfónikusokkal, és nem csak balladákat. De azt is csak a szimfónikusokra dobtam be. De mondjuk egy iron maiden live after death album ami koncert, annak az összetettsége nem jön ki akármin ahogy észrevettem. Ez az album megvan bakeliton, műsoros kazin, és CD-n is. Meg stereo VHS-en is. Ízlésekről meg amúgysem vitatkozunk, én a komplexitás miatt szerettem bele a metalba valamikor 88-ban amikor megjelent a keeper of the seven keys.
    Otthon nem a watt számít legalábbis nekem. Egy 50W-osra is háklisak a szomszédok, teljes joggal, pedig nem panelban lakom :)
    Felmerült bennem a kérdés hogy ezeknek a 60ezres Taga-kban vajon mennyire tartós a cső?
  • Zephyr Retiring
    #1326
    A mai integrált "hi-fi" erősítők még csak köszönőviszonyban sincsenek az egykori fadobozos rádiókból is megismert csöves erősítőkkel. Sem akusztikailag, sem hangerőre. Ezt te is tudod, csak a fesztivált csinálod itt :)

    Amúgy van amiben igazad van. Másban meg nincs, de hát ez meg éppúgy még velem is megesik, mint bárki mással. Ezért is felesleges ezt a "mostmegsértődtemZefre" stílust erőltetned..

    A zene az zene akkor is, ha csak egy szál gitárral kísérnek egy énekest mindenféle egyéb hangszer mellőzésével. Én így látom.
    A rock balladákat pedig nyugodtan sorolhatjuk a metál zenei stílushoz is akár, hiszen a legnagyobb és legsikeresebb lassú zenéket (egy-két kivétellel) igencsak a rock fronton követték el. Volt köztük olyan is, amit az ének mellett csupán egy szál gitárral ;)

    Senki sem nézett hülyének, és azt sem állítom, hogy minden rock koncertet csöves erősítővel hangosítanak. Nyilván nem mindet.

    Visszanézni bőven ráérsz ha lenyugodtál, ma úgyis lusta disznó voltam :)
    Odáig jutottam, hogy ebéd, sör, pihi, oszt utána meg már francnak sem volt kedve a kis főnök szakadt hangdobozait regenerálni :)
    Ja, mutattam neki a demóvidit a telómról. Felcsillant a szemében a dollárjel, és azt mondta, hamarosan hozza a következő javítandó Sharp tornyot. Ugyanilyen állványos.

    Közöltem vele, hogy előbb fogok fejest ugrani az Empire State Building tetejéről, mintsem egy újabb szemétrevaló elektronikai hulladékot próbáljak működésre bírni abszolút önköltségi alapon :D

    Nem vette a poént ő sem..
  • amaximus
    #1325
    1 lakásban bármilyen típusús 1db 80Wos erősítő is kiviheti az ablakot, de ebben valahogy mégsem látom az összefüggést egy rockoncerttel.

    bármilyen zenét meg lehet szimfónikusokkal támogatni úgy, hogy az belesimuljon a stílusba, fing vonósokkal, pop, dance, italo disco, akármilyet, ha nektek meg globálban az a metál zene, hogy melankólis ballada szól, vagy néha előkerül egy ballada, akkor elnézést, nekem más jutott eszembe, tévedtem, menjen a cső otthonra is. nincs is miről beszélni.
    bár egy apró szépséghibája azért van, otthon nem egy gitárt fogsz hallgatni némi szomorú énekelgetéssel,hanem egy komplett zenekart,akik hangosabban szeretnek zenélni a szomszédok tűrőképességénél.
    és a metál koncert sem csak gitárerősítésből áll. ki ne találd, hogy az egész koncerten 4 tonna csöves erősítő van a háttérben. vagy azért csöves erősítésű a koncert,mert 2-4 db gitárnál belekötöttek a körbe 2-4 db marshallt is.
    valóban hülye vagyok, de csak azért,mert leállok veled bohóckodni. sokadik tévedés volt, elnézést. jó mókázást.

    panelben halkan végülis bármi szólhat, itt már nem is az a cél, hogy egy metálzene jól szóljon, hisz kis hangerőn egy darab szovjet tévé képcsővéből épített erősítő is kiváló lesz, lassan meg ott tartunk, hogy jobb lenne egy fejhallgató és hozzá valami erősítő, annak kevésbé szab gátat a szobai hangerő. viszont negyedáron jobban fog szólni,mint a hangfalas változatú testvére.

    ha nem előbb, akkor legkésőbb majd egyszer visszanézek, bár itt elég a te munkásságod is.
  • Zephyr Retiring
    #1324

    A szomszédaival az ember amúgy sem árt, ha jóban van. Vagy legalább beszélő viszonyban
    Na léptem ebédelni, majd legurítok egy jófajta sört és ha kipihentem maximamus okoskodásait akkor nekiesek a mára tervezett hangfalak renoválásának. Majd estefelé dobok pár fotót a kész műről