1846
11b8e1v.jpg

Akusztikai szórakoztató elektronika
  • zsgaby
    #1446
    Most csak ez van, még tervezek hozzá venni valami komolyabb decket. Láttam egész jó denon-t meg Technics-et. Az kiderült hogy az ITT erősítő volt gebaszos, mert szépen és egyformán szól a két hs501. Valami eszméletlen dinamikát hoz ki belőle ez a yamaha. (Anyámnak ugyanezzel az ITT-vel gyári hangfalakkal ugyanez a baja. Elfáradt.

    Utoljára szerkesztette: zsgaby, 2017.12.13. 08:08:35
  • Zephyr Retiring
    #1445
    Legyenek általa kellemes óráid :)
    Fotókat és tapasztalati élményeket dobhatsz majd róla ha lesz időd..
  • zsgaby
    #1444
    Vettem egy Yamaha AX-496 -t rádióval CD-vel :)
    Valahogy életre keltek a hs501-ek. "Öröm bódottá" :)
    Utoljára szerkesztette: zsgaby, 2017.12.12. 11:15:54
  • Zephyr Retiring
    #1443
    2011-es hirdetés:

    - Emerson Selene 6450L
    - Emerson Teti 7800L
    - Emerson Crono 9000L

    Ha egy örök darabot szeretnél, mert úgy gondolod, Te soha nem fogsz meghalni, akkor ezt vedd meg ;)



    Nem vettem meg..akkor most..?
    Utoljára szerkesztette: Zephyr Retiring, 2017.12.12. 11:09:01
  • Zephyr Retiring
    #1442
    Ezt kikérem magamnak :)

    Én kérem mindig és minden esetben világosan és érthetően preferálom mondandóim.
    Süketelésnek csak az tartja amit és ahogy előadok művészileg (ezért is lettem előadóművész és elismert két csillagos konstruktőr) aki nem tudja követni páratlan eszmefuttatásomat...öö..de mi is volt a kérdés?
    Ja meg van: MDR.

    Multi Dinamic Range, azaz teljes dinamikus tartomány :)

    Kérdezz bátran, ha valami nem tiszta a hangzás világában..

    Utopia: tudom én, hogy a típusszámra voltál kíváncsi, de számodra az most ebben az esetben tökmindegy. Hiszen úgyis én hallhatom vele a zenéket, nem pedig te. Neked legyen elég a tudat, hogy én teljesen elégeddett vagyok a fejhallgatómmal, te meg keresd szépen tovább azt a típust, ami számodra megfelelő.

    Ami pedig a telefonok jack hangkimenetét illeti, arra meg tekints úgy, mint a PC-k integrált hangkimenetére. Semmivel sem jobbak vagy rosszabbak minőségre mint azok.
    Persze ez így ebben a formában nem teljesen kerek, hiszen léteznek jobb hangminőség leadására is képes hangkarik mint az integráltak..

    De ez már egy másik történet, nekem meg nem ártana 50? vagy 500?szótagon belül maradnom a válaszaimmal.. ;)
  • amaximus
    #1441
    BMW tökmindegy
    MDR mi?
    így csak te tudsz süketelni!
  • Zephyr Retiring
    #1440
    Arra senki sem tudja

    MDR-t részletezd plíz. Este meglesem amit süketelsz róla, ha elaludt az asszony
  • amaximus
    #1439
    nem füles tesztet kérdeztem,olyan van egymillió, hanem mobil (füles) hangkimenet tesztet!
    az egész hifi teljesen szubjektív! az audiofilizmus és a hanghűség pedig már nem annyira. bár nyilván vannak azért olyan támpontok,amiktől elrugaszkodva érzi az ember, hogy mi a jó (neki).
    az MDR tökmindegy, na pont az a nem mindegy,mert ...á mindegy.

    a spojlerbe rakott kérdésedre én sem tudom a választ!
  • Zephyr Retiring
    #1438
    Ezt meg minek spoilerezted?
    Totál téma-kompatibilis amit összefirkáltál, tehát felesleges volt. Mármint spoilerezni. Írni nemkülönben, de az már más tészta..

    Ami kérdésed illeti: nem tudom, de különösebben nem is érdekel. Mármint hogy összesítő tesztek készültek e valaha is fülesekről.
    Gondolom időről időre felbukkannak a neten valami ilyesmik mint ez a teszt (katt), de mint a konklúzióban is olvasható idézem:
    " a fejhallgatózás teljesen szubjektív terület. "

    Másik ki nem mondott elméleti kérdésedre válaszolva valami Sony MDR tökmindegymi xxx-em van jelenleg, ez és egy Pana közt kellett hirtelen döntenem, rádugtam egymás után mindkettőt a telómra, italo disco empéjré elindít, pár másodperc után füles csere, majd vissza.
    Egyértelműen nekem a Sony szólt szebben, hiába volt a metálkék Pana ezerszer dögösebb, ez meg mellette valami gagyi kínai cucc érzetét keltette, akkor is ez mellett döntöttem

    Van az összekötősín alján valami Tokyo Japan felirat (China nincs), nekem ennyi is elég. De ha ugyanezzel a hangzással kínai lenne, az sem érdekelne különösebben.

    Talán mondanom sem kell, ide bármikor firkálhatsz spoiler nélkül is a fejhallgatókkal kapcsolatos megfigyeléseidről vagy épp véleményedről.
    Ismerem a totyikalapítót, el van sikálva a dolog
    Az, hogy rajtam kívül csak kevesen reagálnak ne tévesszen meg, rengetegen benéznek (egy modi priviben felvilágosított a látogatottsági rátánkról, sőt még arról is, hogy összesen hány hozzászólást ejtettem össze-vissza az SG kesze-kusza berkeiben)

    Így igazából hiába gondoltam másként, mégis van értelme eme témakörnek is egyelőre..
    Ezek szerint rajtad kívül is kíváncsiak még rá, hogy mi is a HQ valójában?
    Köszönetem és kézcsókom nekik (néma olvasóinknak) ezúton is
    Aztán egyszer majd csak rájövök, hogy..
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    ..mi a francnak és pontosan mit is köszöngetek én itt bárkinek is

    Utoljára szerkesztette: Zephyr Retiring, 2017.12.10. 14:10:29
  • amaximus
    #1437
    :) abszolút semmit!
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    viszont az audiofül fejhallgató (ami a te értelmezésedben nyilván csak egy közepest jelenthet) nem sokkal ér többet az átlagos minőségénél még DSD fájllal sem, ha gyenge a teló füles kimenete, vagy pl a BT füles olyan,amilyen a legtöbb, márpedig úgy tapasztaltam, a nagy többség harmat gyenge, esetleg közepes. volt egy időszakom,amikor ezeket is teszteltem nem reprezentatíve (néhanapján belebotlok új telóba,akkor letesztelem), de változókban szegény fárasztó tevékenység, jaj, jujj, uhhh, borzalmas, szar, na talán, és ezek felváltva több tucatszor, kb 5%ban volt,ami megütötte a zenei képességeket is, ott meg is lepődtem. igen, tudom, mobil szint, nem erről szól, pedig manapság már inkább de, hisz nagyon sokan úton, útfélen mobilon vagy mobilról hallgatnak zenét. azt ne firtassuk, hogy milyet és milyen forrás minőségben. :) nem,nem az mp3-al van a gond.

    tényleg, volt valaha olyan, hogy ezekről írásos összesítő tesztek készültek?
  • Zephyr Retiring
    #1436
    Eleinte a "virtual" funkcióval próbáltam barátkozni..sikertelenül.

    Általában két "üzemmódban" használom a mobilt:

    1. gyári headsettel utcán, séta vagy kerékpározás közben háttérzenének általában 320-as empéjtrével.
    2. késő éjjel ha nem bírok hajcsikázni, audiofil fejhallgatóval kedvenc wav formátumos zenék, albumok hallgatására.

    Változtat ez a véleményeden valamit? :)
  • amaximus
    #1435
    a dub playert ismerem, meg olyat is,aki használja, én is teszteltem, de az ilyen és hasonló vacakoknak csak akkor van értelme az egyébként pofás látványon felül, ha ótvar a füles, vagy a füles kimenet és a zene minősége is, esetleg mindezek egyben.
    a sok hulladékból próbál meg valamit kiköhögni szoftveresen, nem több,mint bármilyen más tipikus hangzásmanipulátor. ha viszont alapvetően jó a zenei minőség és egy ilyet ráküld a süket dumber, csodálatosan és azonnal elcseszi a mélyet, a közepet és a magasat is, tilitoli bajnokoknak és a mobil társadalom által jellemzően használt szar fülesekkel viszont kiváló szórakozás, de a minőséghez semmi köze. csak szólok!
  • Zephyr Retiring
    #1434
    Az én régi páromtól megörökölt kis Samum gyári szoftvere olyan silány, hogy kár is erőltetni ez tény
    Viszont egészen jól feldobja az összképet (és hangzást) egy DMP nevezetű progim. Ő lenne: (fülelheted is)



    A vidiben szereplő alma és sírós smiley nem tartozékai a proginak!

    Egyébiránt meg ne aggódj egy percig sem az audijófülejim iránt a következő játékos
    egy LG V10 lesz, ami alapból tolja akár a 32 bites dacot is szoftveresen
    Azé' az mán nem sámli, kompatibilitás ide vagy oda
    Utoljára szerkesztette: Zephyr Retiring, 2017.12.08. 20:02:20
  • amaximus
    #1433
    amit a sennheiser fülesről írnak,az meg tisztán a vicc szint. szerencsére azt is leírják, hogy amatőrök. ezzel még hitelesebb az egész.
  • amaximus
    #1432
    az ocsmány szó szerintem túlzás, némely egyedi darab valóban nem épp modern vagy szemet gyönyörködtető, érezni rajta a zeff-féle home hifi tuning jegyeket, de azt se felejtsük el, hogy sokaknak a dizájn tényleg csak a legutolsó. sok cucc nekik készült.
  • amaximus
    #1431
    "érdekes, hogy az írja flac, wav kompatibilis, pár sorral lejjebb meg azt audiofil minőségről szó sincs..öööö.."

    a mobilod akkor már audiofil? az lenne az érdekes, ha egy sima kompatibilitás máris egyenlő lenne az audiofil minőséggel.
    az audiofilizmus meg nem mintavételi vagy átviteli frekvencia kérdése, ők hallgatnak, nem spektrum stb elemeznek! tehát igen, végre egy valamit jól sejtesz, 44,1/16 is lehet simán audiofil!
  • Zephyr Retiring
    #1430
    Érdekes dolgok ezek..pl. én másként gondolom...

    Szerintem eljön még majd az az idő a jövőben valamikor, amikor külsőleg megszólalásig ugyanúgy kinéző retro (régi) klasszikus autókat is fognak majd gyártani, mint a mai autók ősei valamikor a 30-as 40-es és 50-es évekből..csak épp motorikusan az akkori legmodernebb technológiával, mint mondjuk a hidrogénhajtás (víz), vagy a napenergia (esetleg szélenergia) kiaknázásával.

    És ugyanez a véleményem a hi-fikről is: egy nap majd előszedik a gyűjteményekből és régi fotókról megmaradt csodaszép retro hi-fi csodákat, elkészítik a külső klónjukat, míg belülről pedig a legmodernebb high tech kütyükkel (wifi + nfc + uhd digital sub'zero thd végfok) vértezik fel őket.

    A jövőben nem kell majd aggódni az árak miatt sem. Bármi elkészíthető majd az új hibrid-3d nyomtatókkal
    Persze ez a távoli jövő nekünk ma még csak egy szép álom..

    Ami a cikk további részét illeti,
    érdekes, hogy az írja flac, wav kompatibilis, pár sorral lejjebb meg azt audiofil minőségről szó sincs..öööö..

    Gondolom kolléga nem hallott még sem a stúdiókban kevert 96/24-ről, sem az SG-klán féle vinyl ripekről,
    ami néha már 44,1/16 esetén is lazán rezegteti az audiofil hangzás határait..
    Utoljára szerkesztette: Zephyr Retiring, 2017.12.07. 19:06:20
  • amaximus
    #1429
    nagyon sok, több ezer cikket lehetne ide idézgetni.
    "Találtunk is ehhez egy érdekes eszközt."
    nyilván, zindexesek,mint hifi és zenerajongók, aha,
    tehát a magyar forgalmazónak sikerült annyit fizetni, hogy 3 hónappal más oldalak után ők írjanak már róla!
    átlagos igényekhez megfelelő sok tudású cucc, de az itthoni ára pofátlanul magas.
  • zsgaby
    #1428
    Témába vágó cikk:
    Nem látjuk jönni, csak megszólal a zene
  • Zephyr Retiring
    #1427
    Van amikor egyesek átesnek a ló túloldalára..
    Én magam is saját használatra a gyári szetteket kedvelem, de nézni mindig szívesen nézem a kuriózumokat is
  • zsgaby
    #1426
    Hátőőő.. ocsmányak, de biztos szépen szólnak :)
    Az a baj hogy ha ezekre ránézek, előbb jut eszembe egy ipari szünetmentes táp mint HI-FI. És ezzel finoman fogalmaztam meg a véleményemet a "letisztult" design-ról :)
  • Zephyr Retiring
    #1425
    17. AV trend és Hi-fi Show (katt)

    112 fotóval..


    Utoljára szerkesztette: Zephyr Retiring, 2017.12.04. 19:22:02
  • zsgaby
    #1424
    Ha tudtok használt hi-fi boltot pesten, budán ne tartsátok magatokban, még nem vettem semmit :)
  • Zephyr Retiring
    #1423
    Én a VU kijelzős vidijeit néztem legutóbb. Jó csóka :)
    Pesten mizu van? Leesett ma reggel ott is az első hó?
    Vagy legalább láttál valamelyik kereskedésben valami jó kis hi-fit? :)
  • Zephyr Retiring
    #1422
    Vagy SCSI..
    Elfelejtettem, hogy valaha még az is használatos volt..
  • zsgaby
    #1421
    Köszi szépen :)

    Nem, nem ezen dolgozom, ezt csak megmentettem a selejtezéstől, mp3-lejátszónak volt használva jack-RCA kábellel. A cd-is és ez is azért jó mert van rajta analóg hangerőszabályozó, van úgy hogy az erősítő legkisebb állásban is hangos :) Az ITT-n nyomógombos léptetős a hangerő sajnos.
  • amaximus
    #1420
    ezzel dolgozol nap mint nap? nyugis melód lehet sok idővel!
  • amaximus
    #1419
    aki szemfüles,vagy figyelt az elmúlt hónapokban itt-ott, már régóta böngészi,
    igényes videókat csinál, de bőven van még néhány tucat tematikus csatorna,amit ide lehetne írni érdemes jelzővel.

  • Aenar #1418
    Üdv itt is!

    A Techmoan csatornáját érdemes "böngészni" - rengeteg "csemegére" lehet bukkanni! ;)
    Utoljára szerkesztette: Aenar, 2017.12.02. 20:24:28
  • Musachy
    #1417
    Boldog szülinapot!
  • Musachy
    #1416
    Akkortájt ez nagyon penge volt.
  • zsgaby
    #1415
    A gépben az a kuriózum hogy P133 de MMX. Asztali gépekben csak 166mhz felett volt mmx, Az intelnek ez a leggyengébb mmx-es CPU-ja, és csak mobil platformra gyártották. Emiatt nem akad rajta az mp3 :) Össze lehetne kötni a másikkal, létezett pcmcia scsi vezérlő, de nem érdemes, van saját cd-rom ja a gépnek. Ami cserélhető 1.44-es floppy meghajtóra. Pályafutásom kezdetén (97) ilyeneken dolgoztak az irodaházban, de csak a vezetők :)
    Utoljára szerkesztette: zsgaby, 2017.12.02. 13:01:08
  • Musachy
    #1414
    Ez komoly!
  • amaximus
    #1413
    hirtelen azt hittem gyerekjáték! és ezzel a durva scsi cdrommal együtt pedig mára már muzeális értékű lehet!
  • zsgaby
    #1412
    Ha már retro, eléggé off, de van egy működő ilyenem, szintén analóg hangerőszabályozóval, és analóg háttérvilágítás szabályozóval. Ezen "már" volt 1 USB, és "viszi" az MP3-at akadásmentesen :) igaz akkor mellette mást nem T230CX:

    Ez meg az 1X-es olvasó hátulja:
  • zsgaby
    #1411
    Nem :) Ez egy külső SCSI cdrom. A céges gépemben volt anno vezérlőkártya hozzá, ezzel grabbeltem életemben először. Megírtad a scripret és otthagytad estére, a Pentium133 lassan végezte el a tömörítést. De valahogy nagyon jó minőségben olvasta a lemezt, érdekessége hogy a mai napig a legkarcosabb lemezeket is beolvassa.
  • Musachy
    #1410
    Vagy USB
  • Zephyr Retiring
    #1409
    Én is arra tippeltem. Csak nem látszik a hátulja a csatlakozóval.
    (Sata vagy Ide lehet)
  • Musachy
    #1408
    Ez egy külső cd-rom meghajtó, úgy látom.
  • Zephyr Retiring
    #1407
    Ez a felső egy amolyan elemekről is működő audio cd player? :)
    Durván retro kis cucc. Ilyet még eddig nem is láttam :)
    Komolyabbat már igen Panasonic és Sony cd-walkman féleségeket, de ez viszi a pálmát :)
    A mai hasonló tudású cd playerek jó, ha a garancia lejártáig működnek..