1846
11b8e1v.jpg

Akusztikai szórakoztató elektronika
  • Zephyr Retiring
    #1566
    Így mobilról nehezen látom át, de mintha a frontok megegyeznének. Mármint paraméterekre és teljesítményre is ugyanaz az álló front az előbbinél, mint a házimozis szettben.

    Én direkt házimozihoz vettem a Magnat szettet, de ugyanúgy szólhat csak sztereóba is ha úgy akarom. De őszintén szólva én sokkal jobban élvezem mondjuk a korai Metallica stúdióalbumait is DTS 5.1-ben, mint sztereóban.

    Amennyivel több pluszt ad egy sztereó hang egy monótól, legalább annyival több plusz jön elő az 5.1-ből is a sztereóhoz képest. Vagy hogy egy másik stílust is kiemeljek, a Depeche Mode első albuma megvan gyári kazin, pcm sztereóban (tehát audio cd hangminőségben) és 5.1 DTS-ben is. Utóbbinál hallhatod a már jól ismert hangokat, csak már körbe-körbe, hol innen, hol onnan szólal meg egy dallam vagy egy cintányér :) Mintha egy teljes kört írnának le körülötted bizonyos hangok.

    Leírhatatlanul különleges és teljesen más élményt nyújt 5.1-ben hallgatni egy zenét, mint amit addig csak sztereóban hallottál. És hozzájön még olyan brutális basszus mélyhangtartomány, hogy élő koncerten érzed zenehallgatás közben magad..
  • zsgaby
    #1565
    Van külön, szerintem nem teljesen ugyanaz (de az), a gyártó oldalán is külön oldala van mindkettőnek. Ez S 628, amit te mondasz az meg S 628 HCS
    S 628
    S 628 HCS
    Egyébként nem érdekel, zenére vettem a cuccot, a filmnézés nem motivál ebben a témában. Azt erősítés nélkül is élvezem, ha jó és nem "csak látványos" a film ;)
    Utoljára szerkesztette: zsgaby, 2018.01.25. 21:36:15
  • Zephyr Retiring
    #1564
    Ja, hogy csak a frontokat vettétek meg? Ezek szerint nincs meg sem a surround háttérsugárzó, sem a center hangfal hozzá?
    Nem tudtam, hogy így külön is megvehetőek..

    A dvd filmek elég gatyául szólnak sztereó keveréssel. Esetleg keresd meg a "downmix" funkciót a lejátszó menüjében. Elvileg az minden hangot két csatornásra kever.
    Vagy elkezdhetsz lassan gondolkodni egy 5.1-es házimozi erősítőn. Az sosem árt ha van kéznél ;)
  • zsgaby
    #1563
    Nincs. Sima stereo. De a DVD-t lejátszáskor stereo-ra állítva is sokkal hangosabb a zene mint a szöveg. Mondjuk koncert videot nézni jó... filmet nem annyira.
  • Zephyr Retiring
    #1562
    Ponyvaregény magyar szinkronnal sajna elég tré...

    Javaslom beszerzésre a Mad Max 4-et, abban már a magyar 5.1 is döfi.
    Hangok jobbról, balról, lentről s fentről. Csak kapkodod majd a fejedet :)

    Én a gyári dvd-t és a 3d bluray-t is ajándékba kaptam. Egyik kedvencem lett ;)

    Erősítőn ha van olyan, érdemes kipróbálni a "dvd studio-mix" módot.
  • zsgaby
    #1561
    Én még nem jöttem rá hogy milyen módban kellene a DVD-t lejátszani ahhoz hogy a háttérzajok, zörejek, robbanások, lövések ne nyomják el a párbeszédeket... Hétvégén próbáltam a ponyvaregényt, a zenék nagyon szépen szólnak benne, de a párbeszédek meg halkak, ha felhangosítom akkor meg a zene kellemetlenül hangos :)
  • Zephyr Retiring
    #1560
    Amúgy valóban mutatós darabok :)

    Mi nemrég "végeztünk" Jack Sparrow kapitány 7,5 órás kalandjaival, amit subwoofer nélkül néztünk az asszonnyal :) Sub nélkül is olyan brutál mélyeket tolnak a Magnatok, hogy a fejem még mindig zúg az ágyúdörrenésektől :D

    Lentebb már mutattam valahol a gyári teljesítménycímkét, de le lettem hurrogva, hogy azok az adatok csak mese habbal :)

    Hát mese vagy sem, qrva faszányosan szólnak ;)

  • zsgaby
    #1559


    Köszi a jókívánságokat, én is megvettem volna így, de neki van ideje elintézni az ilyesmit, én most csak adóstárs vagyok :)
    Utoljára szerkesztette: zsgaby, 2018.01.20. 17:14:47
  • Zephyr Retiring
    #1558
    Használd egészséggel jó sokáig, és mindenképp tartsd meg az asszonyt. Egy igazi kincs az a nő
  • Zephyr Retiring
    #1557
    Amíg megjönnek, itt a 626-os-ról pár (ami majdnem ugyanaz) + egy teszt is
    Utoljára szerkesztette: Zephyr Retiring, 2018.01.20. 11:29:17
  • Zephyr Retiring
    #1556
    Ahogy mondod. Szépen sorban..vagy sörben, vagy ki mit szeret
  • Zephyr Retiring
    #1555
    Próbáld meg ezt (katt)
    Ha van vírusirtód,néha pittyeg majd, de az ne zavarjon
    Ha meg nincs, még pittyegni sem fog..
  • zsgaby
    #1554
    Valami ismeretlen okból nem enged most a képkezelő..
    Egyébként nagyonjó, hozza azt az érzést, mint amikor bemész egy komoly hi-fi boltba, ahol mindíg szól valami, és megállsz hogy ezdejó, ez melyik cucc? Próbáltam körülírni az érzést amit a hallgatása okoz :) Szép a fülnek és a szemnek is.
  • amaximus
    #1553
    hát nem. de téged az elhelyezés és a környezet érdekel!
  • Musachy
    #1552
    AF. Az nem ua.
  • amaximus
    #1551
    álom 1.0 !
    a valami kezdete.

    hirtelen azt olvastam , hogy 628 -al lépett meg a feleséged! átfutott rajtam, hogy ez azért durva.

  • amaximus
    #1550
    azt hittem , ez megy magadtól is! ott a gugli, nézegesd!
  • Musachy
    #1549
  • Musachy
    #1548
    Képeket kérünk! :)
  • zsgaby
    #1547
    Jamo S 628 -al lepett meg a feleségem. 10havi kamatmentesre megvette nekem, mint az álom olyan szépen szólnak. 68 órát mondtak bejáratásra :)
  • mfn
    #1546
    Audio Technica AT95E tuning!
    Az asszony sikeresen eltörte a tűt a lemezjátszójába takarítás közben.Ezért már a múltkor kerestem bele csere tűt neki a neten de nem éri meg külföldről rendelni mert nem olcsóbb onnan sem.Viszont amikor a Monacor hangszedőt is felfedeztem akkor láttam meg a német Ebay-en a zöld kis AT-nek a piros testvérét az AT95EX-et amit eddig nem ismertem.Azt írják az amerikai oldalakon is,hogy szebben szól mint a zöld kistesó mert jobb tű van benne.Az érdekessége az hogy csak kb 2000Ft-al drágább!Az AT95E egyébbként sem egy drága hangszedő,de szerintem ebben az árkategóriában nem sok pick up van ami veri őt.Jó vétel azoknak akik nem tudnak 50-60 ezer Ft-ot kiadni egy hangszedőre.Még én is szoktam vele zenét hallgatni meg ezzel játszom át a megtisztított lemezeket.Rövidesen megrendelem aztán majd a bejáratás után írok róla.

  • amaximus
    #1545
    korrekt válasz! bár a sorok között olvasva nincs semmi! de tényleg, ott üres.

    mijahákúvalójában, ezt többször kellett elolvasnom, mire leesett. és egyébként mi? az kiderült már vagy keressük tovább,mint az élet elixirt? majd megmondod ebben az évben szépen sorban.
  • Zephyr Retiring
    #1544
    A hallásküszöb hangnyomáshoz való viszonyulását majd legközelebb kitárgyaljuk...vagy nem...vagy majdnem :D

    Kellett írnom valamit, mert gyarapítanom kell hasznos (vagy épp haszontalan) hozzászólásokkal is a totyikot.
    Most képzeld csak el, mi lenne itt ha csak fotókat dobálnék be. A végén még átkeresztelnék a hihi csojszt zephynterestre :)

    Lássuk be: képeket bárhol nézhet bárki. De Zef mester fárasztó süketeléseit mostanra már alig alig olvasni..

    Fénykoromban még olyan kurrens csúcsrovatokat vezettem, mint pl. a "mijahákúvalójában"..most meg..már öreg hűséges ivócimborám mucsácsó igazságügyi szagértő kollégám is hanyagol. Lecserélt holmi big tits pipikre :D

    Szóval ki kell kumuláljak valamit, hogy visszacsalogassam. Valami olyasmit, amihez a ruháim legalább magamon hagyhatom, s így egyelőre nem kell még a 18-as karika sem..
  • amaximus
    #1543
    könyörgöm, ne légy láma már ennyire! már fáj,amiket írsz!
    mi köze a hallásküszöbnek a halláskárosodást elérő hangnyomáshoz? annyi kábé mint a lassulásnak a gyorsuláshoz. nézegessél már mást a wikin,ha már nézegetni és okos(k)odni is akarsz. de ne írj ide semmit,mert lerontod a fórum fotóiddal példásan felépített imázsát.

    "de az 1 méteres táv az nem azt jelenti, hogy egy 22 nm-es szoba bármely más pontján lényegesen más jelzaj lenne."
    pedig sajnos de! rengeteg mindentől függ egy zárt térben az akusztikai viszonyok alakulása, főleg nálad,ahol sok a kacat szerteszéjjel. :)
    azt,hogy a hangnyomást megint kevered a jelzajjal most szintén hagyjuk figyelmem kívül,meg úgy mindent,amit írogatsz.

    nyomasd a kisiparos munkáidat,az elég is egyelőre. gondolatokat ne ossz meg,mert megfájdul tőle a fejem.

  • Zephyr Retiring
    #1542
    Nos, az eredeti tippem 105 dB volt, de aztán átfutottam a "hallásküszöb" szócikket a wikin (neked sem ártana) ezért módosítottam :)

    A hahota szuper kis olvasmány volt a maga idejében, ne blamáld le :D

    Természetesen tisztában vagyok vele milyen távolságról és hogyan mérik a decibel jelszintet (már akkor is tudtam, amikor te még az SG-ről sem hallottál) de az 1 méteres táv az nem azt jelenti, hogy egy 22 nm-es szoba bármely más pontján lényegesen más jelzaj lenne. Szabad térben esetleg lehetnek mérvadó különbségek, de zárt térben kevésbé, már ha csak a falakról visszaverődő hanghullámokat is nézzük..

    Szakértenem néha nem árt, legalább a sok süketelés mellett némi hasznos infó is ragadhat rád ;)

    Ma filmezgetek, de holnap már lesz egy kis sufnituning is, ha már ennyire lázba jöttél miatta :D
    Utoljára szerkesztette: Zephyr Retiring, 2018.01.15. 19:55:38
  • amaximus
    #1541
    a kétkazis magnód,legfeljebb a füljáratodat tölti ki 5 centről, és ugye az is megvan neked, hogy a hangfalaknál megadott decibelt 1 méterrről mérik,nem pedig a szoba másik végéből! ha már szakérteni akarsz, próbálj meg elrugaszkodni a HAHOTA legutolsó kiadásainak idézgetésétől.

    90 decibeltől senki nem fog megsüketülni,mert a halláskárosodási érték egy átlagos jó hallású embernél 120 felett van, de ha nem is, akkor is jóval 110 felett. a hangfalaknál meg minden számít drága szakértő kollegám, az érzékenysége, a hangossága (a teljesítménye) is mind mind fontos,a teljesítménytől lesz az, hogy a kedvelt rockoncertedhez a kedvelt parkodban nem elég a tér betöltéséhez, az akkora légköbméter lefedéséhez, megmozgatásához a te 1 db 40W-os 10centis hangszóród, hanem kell hozzá pár tíz vagy száz négyzetméternyi rezgőfelület,ami élvezhető mértékben képes rezonálást kelteni egy nagy helyiségben, lásd fotó vagy még nagyobb teremben, csarnokban, külső területeken.és ezekhez bizony sok teljesítmény kell, hogy ne csak 5 méterről,hanem 150-200-ról is élvezhesd,ne csak halld. mondjuk a legvégére ajándékba odarakhatod a te összes nyavajádat (hifinek nevezetteidet) is, hogy segítse az előtte lévő néhányezer wattot.
    az én frontjaim nem istencsászárok, sosem sugalltam ilyet, de ha morzsi szerkóhoz hasonlítom,ami nálad otthon már a legleg, akkor ugye más a dimenzió fekvése. ne szakértsél, inkább fűrészelj ,fúrj,faragj, mert az legalább tényleg jól megy!
  • Zephyr Retiring
    #1540
    Tudod jól, hogy hülyeségeket sosem írok, legfeljebb hülyén hangzik amiket írok :)

    Akár a hordozható piros színű international kétkazis magnóm is kitölti a szobám terét ha akarom, pedig az jó ha csak 3 watt/hangszóró :)

    Az csak a te képzeletedben létezik, hogy a te csudifrankó frontjaid az istencsászárok, míg minden más csak gagyi ;)

    A hangfalaknál természetesen nem a teljesítmény, hanem a decibel számít, csak hát ezt mindig elfelejted. Akár egy 40 wattos hangszóró is letépheti a fejed (na jó, azt nem, de megsiketíthet lazán) ha a decibel jelszint tartósan mondjuk eléri a 90 dB-t..
    Utoljára szerkesztette: Zephyr Retiring, 2018.01.15. 17:21:51
  • amaximus
    #1539

    a hangosan szól 2 pontból és a kitölti a teret hanggal azok jelentősen eltérő fogalomak, neked nincs otthon tered, max egy 20-30nm-es helyiséged pici belmagassággal. a te magnatjaidat kiegészítve a celeston 80 suboddal akár az onkyoddal vagy a szomszéd aggregátorával táplált egymillió wattos erősítőddel csutkán meghajtva is az én fél frontom megeszi reggelire. mert lehet hogy hangos (számodra), de nem eléggé, a térleképzéséről meg ne beszéljünk. hagyjuk már a magasröptű gondolataidat.
    a fotón kicsit más arányok vannak, amihez viszonyítani lehet.
    a többit sem szükséges magyaráznom,mert megint csak írni akartál valami hülyeséget. ami hála a végtelen rutinodnak, ismét sikerült.
  • zsgaby
    #1538
    Ezzel maximálisan egyetértek. Sikerült nekem is túlméretezni kicsit a dolgot. 15-20% a max, de az is csak fényes nappal 19:00-előtt. Mondjuk nem fáj, csak remeg a fal :)
  • Zephyr Retiring
    #1537
    Véletlen sem jó egyikre sem. Már a kis Magnatjaim kiegészítve a Celeston 80-as subbal is akkora hangerőt tolnak az ember füleibe, hogy a csak 60%-os teljesítménnyel hasító Onkyo még bírná, de a dobhártyáim már nem

    Ezek a hangfaltornyok csak szobadíszként állják meg a helyüket. Illetve talán akkor még kihasználhatóak valamennyire, ha a mélysugárzókat lecseréled mondjuk 40 watt körüliekre és a hangerő szintje sem kúszik 50% fölé egy többször 100 wattos erősítő használatakor..
    Utoljára szerkesztette: Zephyr Retiring, 2018.01.14. 12:25:05
  • zsgaby
    #1536
    Na ennek sincs közvetlen falszomszédja
  • amaximus
    #1535
    ezekre már igaz, hogy hang-FALAK :)

    rusnya, de 50-80nm-es helyiséget biztos jól kitölt hanggal.diszkózni, mozizni jó.
  • Musachy
    #1534


    Kis hangfalak

  • Zephyr Retiring
    #1533
    Azért még ebben is jól mutat..



    ..kerestünk rá egy régi fekete lemezt..



    ..és innentől már elfelejtettem fotózni. Dél körül kaja, majd jöhetett még pár másik lemez is..



    Részemről, ott akkor elkönyveltem, hogy nincs annyival jobb hangzása egy alap Orotofonnal egy legendának sem, mint egy Dual 704-esnek otthon..
  • Zephyr Retiring
    #1532
    Szép gép, majd megemlítem a nagybratyómnak

    Előkotortam pár fotót még 6 évvel ezelőttről, amikor szólt, hogy ugorjunk már fel Pestre az asszonnyal, hogy lecsekkoljuk az "új" Technics-ét..

    Amikor beléptem az előszobába, ez a látvány fogadott:



    Mondanom sem kell, beüzemeltük, fejem majd leszakad akkorát szólt Majd bementünk a rerto szobába, kéziszerszámot ragadván kikaptuk a hangszedőt..



    ..és feldobtuk a masinára az én "gagyi" Ortofonomat, ami vagy 40 ronggyal olcsóbb..

  • Musachy
    #1531
    még Technics
  • Musachy
    #1530
    Technics (2018)

  • amaximus
    #1529
    mindegy mire értette, érzelmes,oszt kész.
    már szinte mindent meg is beszéltél magaddal, így csak láttamozom,jóváhagyom, rendben, várjuk a következő epizódot.
  • Zephyr Retiring
    #1528
    Szerintem az "érzelmi" részt nem a kazetta világra értette, hanem a világra általánosságban..
    Majd részletezi ha akarja

    Én meg ma wi-fi routert szereltem fel a lakás egy központ helyére, mert megelégeltem, hogy még a budin ülve sem tudom olvasgatni az SG-t
    Á, cseppet sem vagyok még függő..

    A nagy munka közepette beugrott egy frankó kompromisszum ezen uccsó IQ projekt kapcsán. A kerek fekete rácsok gyorsan átvándoroltak a kis-főnököm Sharp mellé adott fekete dobozaira. Tényleg nem valami mutatós volt a régi IQ dobozokon, hiába is győzködtem magamat, hogy de

    Közben az is kiderült, hogy kifingottak a csipogók, tehát holnap azokat is be kell szereznem még. Úgyhogy még nem zárom az IQ projektet
    A wi-fi szerelgetés közben is merült fel némi tápkábel gubanc, amit szintén orvosolnom kell még + lejárt a 3 hetes megérdemelt téli szabim is ma, tehát holnaptól megint gályáznom kell..így a maradék szabadidőmben kell a hi-fi projektjeimet folytatnom..

    Tehát (hogy is mondja mindig Schwartzenburger): majd a héten még "v.i.s.s.z.a.t.é.r.e.k.!!"
    Utoljára szerkesztette: Zephyr Retiring, 2018.01.07. 16:58:39
  • amaximus
    #1527
    kicsit szofisztikáltan írtad meg, hogy te csak úgy egyszerűen szereted, mert csak, a (nem) sikeresség/kazetta szenvedély részt nem igazán tudom hová tolni ebben a hitvallásban, ennyire azért nem gondolom, hogy meghatározó lenne,ha te így éled meg, nekem nem gond az se.