1846
11b8e1v.jpg

Akusztikai szórakoztató elektronika
  • zsgaby
    #1323
    Ebben maximálisan emberedre találtál, hasonlóan gondolom én is. Arról nem is beszélve hogy vannak ugye metal zenék szimfónikusokkal pl. Manowar, dimmu borgir.. stb. Igen mivel most lakótelepen lakok, nem cél a teljesítmény igazából, nem szeretném magamraharagítani a szomszédokat :)
  • Zephyr Retiring
    #1322
    Nem fogunk. Csak nézőpontok, szokások és részemről a tapasztalat találkozik egymással
    maximumus meg csak simán szereti hallatni a hangját..izé...szavát..
  • Zephyr Retiring
    #1321
    Nem kell feltétlenül 1,5 kW-os teljesítményben gondolkozni..

    Ami a csöves erősítőket és a rock zenét illeti, kivételesen nem vicceltem. A legnagyobbak (AC/DC, Metallica..stb) a mai napig analóg csöves Marshall erősítőkről nyomják a koncertjeiket.
    De nem csak a Marshall használatos. Én Vermona csövesen kezdtem a zenehallgatást Regent hangfalakkal, tölcséres hangszórókkal, amik olyat szóltak a zárt lakásban, hogy az ablaküveg simán kettérepedt
    Ezt a típust is kedvelik még manapság is:



    Más. Nem véletlenül mondják, hogy bár ész nem feltétlenül szükséges, hogy zenét hallgass, azért nem árt némi intelligencia, hogy meg is értsd amit hallasz éppen. (Ezt most ha lehet, ne vedd magadra, általános vélemény, bár magam is egyet értek vele)
    A komolyzene és a metál sokkal jobban összepasszítható, mint mondjuk Beethoven és Italove.
    Egyik legszebb példa erre (ami természetesen nekem is meg van lemezen már rég) ez a koncert volt:

    Metallica - The Unforgiven by Symphonic Orchestra (telefonnal rögzített, gagyi hangzású vidi)





    Utoljára szerkesztette: Zephyr Retiring, 2017.11.24. 11:28:10
  • zsgaby
    #1320
    Azért össze ne vesszetek :) Van PC-re kötve egy Creative Inspire 4400, otthon azon szól szépen az MP3, de csak ha előtte ülök :)
    Tudom istenkáromlás, csak mint érdekesség mondom :)
  • amaximus
    #1319
    hát hogyne,
    haydn vagy bármilyen klasszikus zene és a metál zene annyira hasonlít bármiben is, mint te és a mi a hifi valójában esszenciád.
    vagy csak egyszerűen sosem hallottál még egy ütős metál zenét és egy bach, vivaldi, csajkovszkij, beethoven, debussy,handel,mozart zenét egymás után. benéznék arra a rock koncertre, ahol csöves erősítőkkel köhögik ki az 1-5Kw-os teljesítményt. ne keverjük össze a volt ahol valamikor valamiért használtak csövest,az általánosan 'azt használnak' kifejezéssel.
    a széles a hangkép kifejezést nem értem, mármint azt, hogy az mitől szélesebb,mit bármely más akusztikusabb zene hangképe.
    a metálhoz és a rockhoz képest a klasszikus zene mindenben kevesebbet igényel, és nem arra az összehasonlítási alapra gondolok, hogy egy élő klasszikus koncerten akár 15 dobos, 200 fuvolás és 300 hegedűs tolja ugyanazt. nyilván nekik nem kell csöves erősítés!
  • amaximus
    #1318
    az tény és az egyik legfontosabb, hogy a szoba vagy helyiség akusztika hatalmas mértékben befolyásolja a végeredményt, tehát lehet egy akár nagyon komoly rendszert is lebutítani átlagos vagy az alatti szintre is egy zeneileg nem megfelelő helyiségben

    a 100 alatti taga hangzásban kb teljesen ugyanaz, csak a teljesítmény más, az 1000-es verzió pedig multimédiára van kihegyzve.

    szépen szóló rendszer egy nagyon szubjektív,mint minden ami a szép szó körül forog a hifiben, valószínű mindkettőnknek teljesen mást jelent,
    és ebben az egészben úgy látom a hangzást jelenleg nálad két tényező fogja befolyásolni vagy előnyösen vagy hátrányosan, abban pedig túlnyomó részt nem az eddig képbe kerülő erősítők lesznek a legfontosabbak,hanem a szoba akusztikád és a hangfalak. mivel mindkettő rá va utalva a másikra, a helyszín ismerete nélkül tényleg nehéz lenne megsaccolni is, mit fogsz hallani. én pont a metál, hard rock zenék miatt töltöttem éveket azzal, hogy összerakjam, megalkossam azt,ami megfelel az elvársaimnak úgy,hogy mellette egyéb zenéket is élvezettel és nyugodtan tudjak hallgatni. nem volt egyszerű.
    ha korábban hs501-en hallgattál bármit is videoton vagy ITT erősítővel, nagyot nem fogsz csalódni, nyilván más, újként még picit nyersebb vagy szokatlan hangzást kapsz, de hozzá fogsz szokni, annyira nem lehet rosszul összerakni ezekből. én talán 150-200ból egy már bevált régebbi használt erősítőt és hangfalat vennék, de megértem azt is, hogy az új miért vonz jobban. :)
  • Zephyr Retiring
    #1317
    Ebben most nem értünk teljesen egyet. A metál stílus sokban hasonlít a komolyzenéhez, hiszen a hangkép közel olyan széles mondjuk a Mindig Péntek feldolgozása alatt is, mint mondjuk Haydn 4. szimfóniájában..

    A csövesek pont az ilyen stílusokban szóltak/szólnak jól, ezért is használnak a mai napig csöves erősítőket az élő rock koncerteken is.
    Jártam már páron. Legutóbb idén nyáron
    Utoljára szerkesztette: Zephyr Retiring, 2017.11.24. 10:33:32
  • zsgaby
    #1316
    Jogos :)
    Taga Harmony HTR-1000, Taga HTA-500B, Taga HTA-25B szóval a 100 alattiak-körüliek.
    Hogy mit akarok? Szépen szóló rendszert. A hs501 korábban a gyerekszobámban (ami egy félszuterén helység 225-ös belmagassággal) volt, és sikerült egy nagyon jól szóló pozícióba rendezni őket. Aztán amikor 5 éve felhoztam pestre, és teljesen más szobában van azóta tök csalódott vagyok. De lehet csak elrendezés probléma, mindegy a mai technika nyilván szebben fog szólni.
  • amaximus
    #1315
    másét nem tudom tolmácsolni, de az enyém az, hogy ha metál zenét hallgatsz, picit direkt túlozva, egy tisztán csöves erősítő szimfónikusokat fog csinálni belőle, tehát el kéne dönteni, most akkor mit akarsz.
    az is igaz, ezek a taga csövesek egyáltalán nem felejtős kategóriában vannak, már hibridek,tehát egész jó párosítás a hangzás, a dinamika és a melegség, precizitás keverékében, szerintem a legkisebbek is megfelelőek, bár nyilván ahogy mész felfelé árban,annyival kapsz jelen esetben tényleg jobbat is.

    azt is lenne pontosítani, neked mi az olcsó? a hatszázezres vagy az ötvenezres?




  • Zephyr Retiring
    #1314
    Kapsz még egy fotót bónuszként a konyhai rádiómról, ami inkább már boombox kategória..
    Annyit kell róla tudni, hogy az ITT is kidobott ugyanabban az évben amikor piacra került egy megszólalásig ugyanilyet:


    Ez Telefunken.
  • Zephyr Retiring
    #1313
    Üdv a csojszban Gabriel.

    Örömünk kölcsönös: hisz mi is örömmel olvastuk beköszönő soraid.
    Ami az R4901-esed illeti, ide bármikor dobhatsz róluk fotót, senki sem fogja a szívére venni. De jöhet a sztereó tévétől bármilyen hi-fi komponensen át (beleértve a "gagyi" kínai music centereket is) a legdurvább high end audio berendezésig bármi.
    (Ezen utóbbi címkézéssel azért bánj csínján, mert van itt pár szaki, őket azért szöveged ne akassza ki)

    Később, ha elég kitartó leszel (és ha végre elkészültnek a mini barna 2 utas dobozaim) dobok egy fotót az én fekete Sony tornyomról mellette kétoldalt meg a hozzá méretre fazonírozott extrém hangfalakról, amit biztosra ígérhetek, hogy sehol máshol nem láthatsz elsőként, mint itt, hiszen magam készítem el őket..

    És ha már úgyis szereted a fotózást ezen retro ketyerékről, akkor már dobom is, hogy múlt hétvégén Szegeden a modern lagzin, mikről nyomta a 80-as évek slágereit a DJ..



    ..ezzel összekötve..



    ..ezen hangfalakon át olyan decibelekkel, hogy hajnalra már (őt kivéve) mindenki dobhártyája rezgett..


  • zsgaby
    #1312
    Köszönöm szépen!
    Mi a véleményed (véleményetek) ezekről az olcsó csöves erősítőkről? Taga HTA sorozat. Érdemes? Vagy inkább felejtős kategória?
  • amaximus
    #1311
    bár a sherwood is hallgatható,azért tudásban és hangban is a HK lényegen jobb, ebben a kategóriában.
    a sherwood dizájn nekem 80as évek közepe, a HK-jé egy bevált, szép, letisztult,kifinomult ahhoz képest.
    és mindkettő ára erősen túlértékelt!

    +Jamo , bár ezek az egymás felé néző mélyek csak ritkán szoktak jók lenni, de mindenképpen ütősebb lesz a hangzásod,mint a kinézett Klipsh-el
  • zsgaby
    #1310
    Na akkor hogy ontopic is legyek, a 86-os sony a rengeteg gombjával varázsolt el. Most két kombó között szeretnék segítséget kérni a döntésben.
    (Harman Kardon HK3700 + HD3700)
    (Sherwood RX-5502 + CD-5505)
    A design a sherwood felé húz (meg a némileg kedvezőbb ár is), de segítő ismerős szerint a HK az meggyőző lehet az álltalam hallgatott metal zenékre, sherwoodról meg nem tudott nyilatkozni azt nem hallotta.
    Hangszórónál is dilemmázok a Jamo S 626 és a Klipsch R-15M között.
  • zsgaby
    #1309
    Jóanyámnak megvan az ITT teljes torony amiből nekem csak az erősítő van. Erősítő, rádió, deck, és Dual automata bakelit lejátszó. Sajnos ez utóbbiban darabokra esett a szalag, pedig emlékeim szerint szépen szólt. Ő újonnan vette ismerős segítségével a konzumexen keresztül talán valamikor 88 környékén.
  • amaximus
    #1308
    sok szép emlékű 80as darab. :)

    az Akai pl. 82es kiadású, megjelenésekor 10000 forintnak megfelelő volt a japán ára, nálunk biztosan legalább 20at kértek érte, ami szép pénz volt.
    az Aiwa pultos deckje pedig a még dögösebb kétkazettás kistesójaként 86-87 körül akkortájt sokak álma volt, már egész hallgatható hanggal, itthon 20-25000-es nem olcsó árcédulával is elkelt jónéhány. a 86os sony toronyért 86ban biztos sírtam is volna, de az azt követő években olyan új dizájnok jelentek meg,amikre évekig csorgott a nyálam.persze nem tudtam megvenni,olyan drágák voltak itthon, sok-sok évig álom maradt szinte minden,ami komolyabb hifinek számított.
  • zsgaby
    #1307
    Öröm titeket olvasni! Annyira sajnálom hogy nem 3 héttel korábban kezdtem gondolkodni hogy kéne valami új hi-fi.
    Múlt héten lomtalanítottam ki egy Tesla B100 -at, meg egy piros lemezjátszót audio stereo felirattal. (hochman.hu -n találtam egy képet) De megvan egy R4901 Videoton rádióm ha érdekes.
    A "hi-fi" cuccaim nekem is régiek.
    HS501
    Videoton Ea7386S ill. ITT 9540 jelenleg ez utóbbi van bekötve.
    AIWA AD-F260 (és egy Akai CS-F36R de az húzza a szalagot javítani kéne)

    Szóval szeretem a régi cuccokat sokáig az 1986-os Sony hi-fi katalógus címlapján szereplő torony volt az álmom.
    De amit itt korábban beraktatok az valami gyönyörű. Szóval csak lelkes amatőrként nézegetlek olvasgatlak, ne hagyjátok abba a fotózást!!
  • amaximus
    #1306
    igen, ő. a képzaj és kissé defókuszáltság alapján a mobiljával.

    mindeközben épp ezen a ritka tv kapszulán néztem nagyjából 0,3K-ban és M 1.0-ban a benhúrt és a másik kuriózum zenei enciklopéda olvasása közben rájöttem, hogy minek olvasni,amikor hallgatni is tudom






  • Zephyr Retiring
    #1305
    Te fotóztad?
  • bigivan
    #1304

  • Zephyr Retiring
    #1303
    Végül telefonnal rögzítettem egy kis demó vidit az első tesztüzemmódról. Elvileg itt megtekinthető (katt)

    Persze még csinosítok a káván, illetve kap majd még egy pofásabbat is hamarosan.
    Meg hátra van még a hangfal renoválás is. De azt majd legközelebb..
  • Zephyr Retiring
    #1302
    A régi pörgető mechanikája búcsút int..



    ..és megjelöltem az új pörgető helyét ..



    ..aztán kivágtam az új helyet a süllyesztéshez..



    ..kerestem egy helyet a 110-es tápnak is..



    ..és felcsavaroztam oldalra. Csak oda fért el

  • Zephyr Retiring
    #1301
    Az úgy volt, hogy ma hazazavart a kis főnököm, mert nem haladtam semmit a Schneider tornyán..
    Így esett, hogy ma ténykedtem egy kicsit..

    ..még a leghülyébb helyre is rejtenek csavarokat..



    ..nem árt egy hajlított laposfogó sem néha a háznál..



    Az öreg SG-1-esből kell nekünk a táp is, mert "újdonsült" pörgetőnk 110 volttal műxik. Az meg persze mér' is lenne odaát..



    Egy művészfotó az eredeti állapotról is, hátha kell még valahová valamikor ..



    Valamint szükségünk lesz még a pörgető beépítő kávájára is..



  • amaximus
    #1300
    fellőtték a pizsit már, mára zárul már a móka tár?
    szép álmokat rímgerjesztő, ne legyen az éjjel rémisztő!

  • Zephyr Retiring
    #1299
    Köszönöm öregem, ezért hálás a REGem
    Ezennel ma este lovaggá..azaz..ööö..Becslésügyi Biztossá ütlek. Neved innentől: BB maximamus
    Kard ki kard (a számodra értelmezhetetlen szövegeket) meg hamar kitakard

    Majd jelentkezem valamikor..jó lét..izé..jó éjt
  • amaximus
    #1298
    hát öööööö, szerencsére erre mind van válaszom,
    egy egész tömör, disszociatív multiplex nonkonformizmus, ez a te bajod!
    még rövidebben, hogy te is megértsd: te ökör! nálad ez egy ördögi kör.

    lóbugyi hifi értékbecslés ügyekre gondoltam.nem olyanokra,amikhez szótározógép használata is kell.

    a válaszaim hosszabban és sorrendben:

    -nem, vagy nemigem
    -talán,bármit el tudok képzelni
    -ne foglalkozz vele
    -igen
    -nekem biztos nem

    remélem segíthettem!
  • Zephyr Retiring
    #1297
    Oké...de bármit?

    Lássuk hát mit tudsz..

    Amikor nonchalance jellemez egy embert, amikor non putarem történik, akkor sem számíthatok rá?
    A szonettbe belefér a nonett?
    A nomogram mennyire pontos ha nomokrácia van?
    Ab origine próbálsz megérteni, vagy az empátia csak abandon részedről?
    Az abgesang fontos még manapság is?

    ...öö..nem akarlak nagyon leterhelni, hirtelen most ennyi csak ami érdekel...
  • amaximus
    #1296
    kérdezz bátran máskor is!
  • Zephyr Retiring
    #1295
    2500 volt házhoz szállítással. Tehát elég jó a tipp.
  • amaximus
    #1294
    az SG-1-el korábban azt hittem csak ugratsz , de így szuper,
    ha ez a kis muzsikacenter hibátlan esztétikában és műszakban lenne kívül belül,akkor itthon akár 10-15-öt érne,
    de jelen kinézet és felsorolt állapotában max. 1-2ezer lehetett, vagy egy kisfröccs,ki tudja.
    vannak haverjaim,akik mennek sokfelé és általában ajándékba kapnak a 80as és 90évek derekáról származó komplett kis-közép és nagyhifiket,volt amelyiket hibátlan,szinte szalon állapotban.
  • Zephyr Retiring
    #1293
    Na ma sem csináltam sz@rt sem itthon
    Viszont megjött a donorgép a kisfőnököm Schneiderébe
    Hölgyeim és uraim, bemutatom önöknek, (csak itt és most) az SG-1-est:



    Egész pofás volt ez a maga korában..



    Persze az idő vasfoga erre is rátette nyomait már..



    Alig 8 kiló, pedig csak 39 cm széles..



    És imho a pörgetője, ami miatt megvételre került:



    Lehet óvatos tippeket tenni, mennyibe fájt ez nekem postaköltséggel együtt..
    Aztán megkapaszkodni valamiben, amikor elárulom az összeget.
    Jelen állapotában, hangfalak nélkül és lefüstölt végfokokkal vegetál és várja további sorsát.
  • Zephyr Retiring
    #1292
    Hirdette a franc. Látszik rajtam
  • amaximus
    #1291
    az eddigi szakmekkmunkáidra gondoltam!
    lowbugyi-hifi-szakmekkmájsztró
  • Musachy
    #1290
    Nesze neked. Kellett úton-útfélen hirdetned, hogy mekkora mekk...izé...ezermester vagy!
  • Zephyr Retiring
    #1289
    Ebben eddig nem sok ügyesség volt..
    Szerintem ez bárkinek menne, aki szeret barkácsolgatni. Igaz, a mai műanyag kütyük és hangfalak házilag nemigen, vagy csak nehézségek árán javíthatóak házilag. Ami a valódi high end kategóriát illeti, úgy vélem, azok is inkább szakszervízbe valók ha kifingott bennük valami.

    Maradnak hát sufnituningra azon low budget hi-fi termékek, amiket akár még én is be merek vállalni, oszt ha sikerül az jó, ha meg mégsem akkor sem történik katasztrófa :D

    A kisfőnököm állványos csodáján is ejtenem kell hamarosan néminemű beavatkozást. A hangdobozok is siralmasak, a lemezjátszó tányérforgató motorja is leégett, de nem vergődök vele sokat, cserélem az egész kompániát egy másik pörgetőre. A tű fix (nem helyettesíthető más típussal) az eredeti meg már nem rendelhető..
    Szóval lesz aktivitás, mert karácsonyra megígértem, hogy elkészül.

    Könnyelmű ígéret volt, de szeretem állni az adott szavam sajnos :)
  • amaximus
    #1288
    no, hiába, már te sem vagy a régi. de azért ügyes vagy!
  • Zephyr Retiring
    #1287
    Na, ma szakítottam egy kis időt hangfal bütykölgetésre..először kibeleztem őket..



    ..aztán szortíroztam mi kell, majd és mi nem..



    Ő biztosan újra lesz majd hasznosítva..



    ..a világosbarna kis dobozban jobbra középen..



    Majd egy kis farigcsálás következett az új hangszóróknak..



    Nem bírom már úgy, mint 20 éve...elfáradtam. Mára ennyi. De jövőhéten majd aktívabb leszek


  • amaximus
    #1286


    mindig van tovább,amíg tudsz előre menni. egyre figyelj,fejjel előre sose menj falba!
    a vinylesek leragadtak, nem mondom, hogy rossz helyen, sok a valóság alapja, de mára inkább nagyobb a divatja és legendája (a múltja és nem a jövője miatt),mint nagyon sokaknál a valóban kiemelkedő hangminősége.
    az a pici keménymag,akinél meg etalon szintre van emelve ez az életérzés, elég kevés pop, elektronikus és italo disco zenét hallgat, hisz ezek a stílusok alapvetően kevés akusztikus hangszert tartalmaznak,amiben a vinyl szépen tud domborítani.
    jó éjszakát.
    Utoljára szerkesztette: amaximus, 2017.11.06. 19:44:45
  • Zephyr Retiring
    #1285
    Tovább? A vinyltől nincs tovább. Csak a mozi...ami meg visszafelé izom :)
    Na léptem mozizni. Heyhó!
  • Zephyr Retiring
    #1284
    De igenis van. Méghozzá bot :)