1846
11b8e1v.jpg

Akusztikai szórakoztató elektronika
  • Musachy
    #1526
    Én viszont egy "érzelmi" ember vagyok egy olyan világban, ahol nem ez a siker titka. Engem viszont a siker nem izgat.
  • amaximus
    #1525
    szerintem minden zene vagy hifi rajongót elkapott a kazetta őrület, és az érzés a mai napig meg van, de én ma már csak azt sajnálom, hogy szinte minden kazettámat eladtam vagy elajándékoztam, és rengeteg, főleg korabeli italo zenét nem tudtam azóta sem megszerezni. persze nagyot dobban az én szívem is, ha rágondolok a kazettás korszakra, ettől még nem lesz több,mint ami. elavult, nehézkes, körülményes, minősége annyi,amennyi belefér a technikába. retro. lehet nézegetni, fogdosni,rakosgatni.
  • Musachy
    #1524
    Van egy fajta varázslatos érzés a magnózás kapcsán bennem a mai napig. Igaz már ritkán teszem, de annak idején állandóan e körül forgott minden. Megvan még a kazettáim zöme, igaz dobozban. Viszont a magnókat megjáratom néha és megint átfut rajtam az a régi izgalom, ami a magnós időkben is megvolt.
  • zsgaby
    #1523
    Én a lustaság faktor miatt szeretem. Jó az hogy néha meg kell fordítani, vagy kicserélni, nem ébredsz arra hogy tizenötödször megy körbe mint a cd :)
  • Zephyr Retiring
    #1522
    Befektetési szempontból valóban nem ez lesz az idei év szenzációja..
    Nosztalgia-faktor szempontból viszont kellemes időtöltés, ha az ember kezébe veszi és újra meghallgatja azon hangfelvételeit, amiket még kispöcsösként rögzített valamikor még a 80-as években...vagy azon demo kazikat és albumokat, amiket csak kazin lehetett anno beszerezni.

    Részemről annak a pár száz magnókazinak is fogok készíteni egy faxa kis faliállványt, amikhez még ragaszkodom. Ez is az idei tervek között szerepel..legalább lesz mit megmutatni a majdani unokáknak is :)
    Utoljára szerkesztette: Zephyr Retiring, 2018.01.07. 09:58:54
  • amaximus
    #1521
    megint ír róla egy rajongói érdekcsoport, ettől még lufi, és kiszámoltam , pont 0,000001% a világraszóló újjászületés lehetősége



  • Musachy
    #1520
    megint a KAZETTA
  • Zephyr Retiring
    #1519
    Ferguson Hi-Fi System 25

  • Zephyr Retiring
    #1518
    Szerintem bocsássuk hivatalosan is szavazásra a dolgot

    Amúgy töketlenkedtem ma egy kicsit olyan értelemben, hogy rossz hangszórórácsot hoztam ma el párnak..
    Tehát úgy néz ki felemás lesz ha felszerelem.. Franc sem gondolta, hogy még ez is több mintával készült..
    Majd alszom rá még egyet mi legyen a végső döntés..
  • Musachy
    #1517
    Nem okoz nagy kárt a por, főleg, ha rendszeresen takarítod. Amúgy a porvédő azért is eltávolítható, mert használatkor jobb levenni. A rácsok viszont, amiről szóltam pont nem arra valók, hogy a portól védjék, sőt akadályozzák is a portalanítást.
  • Zephyr Retiring
    #1516
    Ez pontosan így van :)

    A lentebbi IQ projekt végső csavarokkal is rögzített végleges verzióját majd még bemutatom a hétvégén..ma nem volt rá időm.
    És sajna most sincs..
  • zsgaby
    #1515
    Viszont a porvédő hatása jelentős, legalábbis a teljes hangfalat takaró textilnek :)
  • Musachy
    #1514
    O.K.
  • Zephyr Retiring
    #1513
    Eddig nem észleltem számottevő hangzásbéli különbségeket rács és rács nélküli használatnál...de majd megfontolom még..viszont a következő "sony" hand made projektemet (a leírt infóid alapján) szerintem komálni fogod ;)

    Majd kukkants be valamelyik nap..
  • Zephyr Retiring
    #1512
    És valóban :)
    Már megint elfelejtettem a Cavintont :D
    Thx.
  • Musachy
    #1511
    Azért mellőzném a rácsokat, mert szerintem sokkal jobban néz ki nélkülük és szerintem a hangképbe is belepiszkál. Nekem a hangfalakban mindig a hangszórók tetszenek legjobban, már csak emiatt sem takarnám el őket.
  • Musachy
    #1510
    Ha helyesen írnád, akkor nem lenne baj vele: elölről. Próbáld ki.
  • Zephyr Retiring
    #1509
    Még egy érdekesség, egy lentebb használt szóhoz kapcsoltan..
    Az előről-nek ejtett szavunkat elöről-nek kell írni. Viszont írás közben pirossal aláhúzza nekem a böngésző az elöről szót (mint hibásnak észlelt szót), de nem bántja az előröl szót. Én meg persze automatikusan keresem írás közben az "elírt" hibámat

    Mutatom miről vakerolok..



    Most akkó mi van?
    Utoljára szerkesztette: Zephyr Retiring, 2018.01.04. 15:27:15
  • Zephyr Retiring
    #1508
    És mi okból ha nem titok?
    Amúgy lehet, hogy én is mellőzöm majd. Ez nem eldöntött tény egyelőre..
    Utoljára szerkesztette: Zephyr Retiring, 2018.01.04. 15:04:05
  • Musachy
    #1507
    Az ilyen rácsokat én mellőzném, hacsak nem valami extrém, kinti használatra van.
  • Zephyr Retiring
    #1506
    IQ projekt záró fázis, hangváltó beszerelés..



    ..csavarok rögzítése előtti pillanatok..



    ..ugyanaz a szitu, csak előröl a hangszórókkal..



    ..a hangszórórács nem kötelező tartozék, csak kimaradt valahonnét..



    ..még hátravan a rögzítőcsavarok behelyezése és erről mára ennyit..



  • Zephyr Retiring
    #1505
    Pakolgattam egy kicsit a vendégszobánkban és előkerültek ezek is..



    ..így üresen vettem még régebben, hogy majd lesz valami vele..



    ..bejelöltem a kivágandó részt..



    ..majd megmértem a hangszóró belső kör kerületét..



    ..aztán méretre igazítás következett..

  • Zephyr Retiring
    #1504
    Na hali. A jövőből beszélek..mz/x itt köbüki

    Ezt ugyan most konkrétan nem neked szánom, de ha érdekel, fusd át nyugodtan

    Elméletek és a valóság - I. A hangszedő

    Te ezeket már úgyis tudod, én meg már egyre többet felejtek, jó néha visszaolvasgatni

    Üdvözletem a bú babáknak
  • amaximus
    #1503
    imho, jövőre is várunk itt téged is szeretettel és hasonló lelkesedéssel!
  • Zephyr Retiring
    #1502
    Részemről eltelt ez az esztendő is. Mindenkinek köszönet, aki így vagy úgy, de hozzájárult, hogy megérjük itt is az 1500 hozzászólást

    Ezért úgy döntöttem, jövőre sem hanyagolom el a "csojszt". Meg különben is: egy rakás itt megkezdett projekt is félbemaradt,
    ami főleg az én lustaságomnak volt köszönhető..illetve csak annak

    A korábban említett megkezdett és megkezdetlen projekttervek mellett, sort kerítünk majd még többek közt
    egy különleges retro formosai (ma: taiwan) gyártású hi-fi különlegességre is, ami már gyárilag is AT tűvel volt szerelve..

    imho az alsó része..



    ..a közepe..



    ..és a fedőrész, ahol az új tűt is tesztelni fogom..



    Legyen az új esztendő mindenkinek megfelelő hangzásban alakuló, és örömteljes zeneélvezetben eltelő év!
  • Zephyr Retiring
    #1501
    Imho az említett hangszedő magyar oldala

    Ha csak azt nézem, hogy a hangszedőhöz a gyémánt tűt is adják (ha jól értelmezem) meglepően kedvező az ára..ahhoz képest, hogy náluk minden egyéb audiotechnikai eszközt igen borsos áron nyújtanak..

    pl. egy 24/48-as külső dsp phono jelerősítő nélkül is 56 rongy
  • Zephyr Retiring
    #1500
    Könnyen lehet, hogy belsőre is hasonló mint az AT.
    S mint látom, hazai termék is.
    Mindig reménykedem ha feltűnik valami hazai reménysugár..talán nem hiába.
    Utána nézünk, köszi az infót..
  • mfn
    #1499
    Ezt a Monacor hangszedöt most láttam a neten.Kicsit hasonlít egy már jól ismert pick up-ra
  • Zephyr Retiring
    #1498
    Szóval már vagy 22 napja nem.. :D
    Megértem...

    KKÜ szintúgy :)
  • Aenar #1497
    Nem foglalkozom már efélével Zeph. Bár megcsodálok olykor egy-egy készüléket, egyik sincs különösebb hatással rám nézve.
    Boldog Karácsonyt, Tagok!
  • Zephyr Retiring
    #1496
    Időnként előfordult, hogy egy egy megunt hi-fi ketyerémet én is elcseréltem. Általában egy másik zeneketyerére..
  • zsgaby
    #1495
    Azzal a videotonnal voltak az orionok, egy simsont adtam érte, amikor kötelező lett rá mindenhol a bukó.
  • Zephyr Retiring
    #1494
    Szép! Remélem sokáig kiszolgál majd.

    Legalsó Vidi nekem is volt egykoron..
  • zsgaby
    #1493
    Sikerült venni egy polcot hozzá:
  • Zephyr Retiring
    #1492
    Életem eddigi legnagyobb autoreverse szerelme, aminek meggondolatlan eladását azóta sem hevertem ki



    Az utód a C-819 volt, de poros nyomába sem ért elődjének, hát ő is távozott nemrég.
    Meg volt még egy szürke modernebb DUAL is "microcomputer logic controll" felirattal a kazettabetöltő nyílás körül, de az ő típusszámát nem jegyeztem meg sajna..


    Utoljára szerkesztette: Zephyr Retiring, 2017.12.23. 10:34:26
  • Musachy
    #1491
    Még ifjú titán koromban ismerkedtem meg az általad említetthez (CT-3) hasonló, de nagyobb tudású CT-6R deck-kel, talán ekkor láttam élőben először auto-reverse magnót. Egy toronyban, hatalmas hangfalakkal ajánlották megvételre (apámon keresztül), de aztán ez meghiúsult. Nyilván a piszkos anyagiak miatt (fater nem sejtette, hogy mennyibe kerültek ezek akkor)...






    Utoljára szerkesztette: Musachy, 2017.12.23. 09:35:42
  • zsgaby
    #1490
    Nemhogy kevés, most nincs erre
    Utoljára szerkesztette: zsgaby, 2017.12.23. 08:53:02
  • Zephyr Retiring
    #1489
    Mert? A "zs" kevés, vagy csak nem hallasz orbitális különbségeket az Orionhoz képest?
  • zsgaby
    #1488
    Azok még a jövő zenéi, csak nézelődöm egyenlőre.
  • Zephyr Retiring
    #1487
    Pioneer Stereo

    Ebből a szettből a CT-3-as deck volt meg egy havernak úgy húsz éve..