1694
  • Dzsini
    #1014
  • Dzsini
    #1013
    És amire a Stitcher's Apprentice pont jó lehet:

    (meg valószínűleg még tucatnyi Morbid-os laphoz)
  • Dzsini
    #1012
    Hangulatból jeles :)

  • Brolly28
    #1011
  • Dzsini
    #1010
    Azért van a placeholder lap, hogy amíg a pakliban van, addig azt használod - nem szabad látszania hogy fordítható lapot húztál/van a kezedben/van a pakliban (fent van a magic oldalán az új lapokhoz kapcsolódó összes szabály - hogy működik rá a másolás, lehet-e hivatkozni az éjszakai változatokra, stb.). Ha nem átlátszó tokot használsz, akkor belerakhatod ezt a lapot is, aztán adott esetben átfordítod.

    Ami plusz móka, hogy a placeholder 4 boosterből 3-ban a föld helyére kerül (így csak 3-3 basic land grafika lesz), és egy common helyén mindig átfordulós lap lesz - akár mythic rare is. Tehát ideális esetben kerülhet 3 mythic lap egy pakliba, 1 foilos normál vagy kétoldalú, 1 normál és egy kétoldalú. A kétoldalú foilos lapok mindkét oldala csillogós lesz :)
  • Brolly28
    #1009
    ár tetszik az új blok,
    bár ha vmi flippes paklit akarok akkor nem tom hogy fogom megoldani, szeretem az olyan shield-eket amik nem átlátszóak, mert az ad nekik egy tartást és nehezebben hajlik... dehát majd megoldaom
    meg így egy kicsit érdekes lesz játszani ha az ellenfél létja mi van a másik oldalon:D
  • Dzsini
    #1008
    Launch party kártya:

    Prerelease party kártya:

    Buy-a-box kártya:


    Innistrad weboldal a már bemutatott lapokkal.
  • Dzsini
    #1007


    és valószínűleg itt a válasz az 5 képességes Planeswalkerre:

    Garruk, mint vérfarkas, átfordulós PW lappal (a listás lapon van Garruk Relentless), és 3+2 képességgel a két formában.
  • Dzsini
    #1006
    még egy adag spoiler:
  • Krezga
    #1005
    most is két oldala van, de akkor már inkább mellé raknám, és nem egy másik oldalra az átfordulós lapokat. Na de ez csak az én problémám:)
  • Dzsini
    #1004
    Játék közben szerintem nagyon hangulatos, ahogy átváltozik (jobb, mint a Kamigawa-s átfordulós), tokot pedig csak a bolondok nem használnak, abból már sok éve van átlátszatlan hátuljú, ott csak egy picit kényelmetlen a forgatás.

    Az albumnak nekem régen két oldala volt, most nem raksz be egymásnak háttal két lapot, hanem látod mindkét képet.
  • Krezga
    #1003
    Nekem nem jön be ez a flippes mechanizmus. Így mindegyikből kettőt kell beszereznem, hogy látszódjon az albumban. Ráadásul azért játék közben sem a legjobb...
  • Dzsini
    #1002
    Innistrad mechanikák:

    Átfordulós lapok:


    A lap konkrétan kétoldalú, vagy átlátszatlan tokban kell pakliba tenni, vagy tartaléklapot kell a helyére tenni, és megfelelő pillanatban (elsütésekor) kicserélni


    "Morbid" képesség:


    A Flashback visszatér:


    Átkok:


    "Fight" mechanika (a két lény egymásba sebzi a powerjét):
  • Pistike 007
    #1001
    Izgalmasan hangzik :)
  • Dzsini
    #1000
    With that said, here are some things you'll find in Innistrad:
    - A card based on a silver-bordered white card (a tippem a Staying Power, arra lehet alapozni)
    - A token-making sorcery which makes more creature tokens than any previous token-making spell (not counting X spells or spells that make a variable number)
    - An enchantment that could let you play all your creatures for free
    - A spell that can deal 13 damage to multiple creatures for one mana (and yes, I mean 13 damage multiple times)
    - Many—and I'm talking more than a few—cards inspired by famous horror stories
    - A card that turns a loss into a win
    - A two-mana creature that lets you make a 2/2 creature each turn for two mana
    - A card that lets you exchange your life total with something you've never been able to exchange it with before

    and...

    - A planeswalker with five loyalty abilities
  • Krezga
    #999
    Áhhá, értem, na mindegy.
  • Dzsini
    #998
    Nem lesz, jövő évtől átállnak a tavasszal PW, ősszel világ rendszerre, hogy a világgal kapcsolatos pakli illeszkedhessen az akkor megjelenő kiegészítőhöz.
  • Krezga
    #997
    Itt van a nyakunkon:)

    Most ősszel jön az Ajnai vs. Nicol, ez Márciusban, akkor lesz köztük majd még egy planeswalker-mentes is:)
  • Dzsini
    #996
    Márciusban:

  • Dzsini
    #995
    Visara-nál (már az eredetinél) is vártam volna egy "and put a 0/2 Stone token with Defender on the Battlefield"
  • Krezga
    #994
    Két Portal3K legendát is kaptunk, mondjuk egyáltalán nem a legjobbakat, de ezek is jó árban vannak azért:)

    Visara art-ja bejövős!
  • Pistike 007
    #993
    Visara micsoda dúskeblű
    Ellenben a tulajdonsága sem rossz:D
  • Dzsini
    #992
    Megvannak a FTV: Legends maradék lapjai:

    és egy előzetes Innistradból:
  • Dzsini
    #991
    Másik, első upkeepben öl, van olyan, ami már húzáskor, de ez elegánsabb, ennyit meg csak ki lehet bírni:

    Kézben:
    , 2 Ornithopter és egy szabadon választott fekete lap.

    A Library tetején: 2X 3X

    A Libraryban továbbá:
    4X, és legalább 5 0 költségű, 0 Toughness-ű Artifact Creature (pl. Phyrexian Marauder, Shifting Wall, ilyesmik)

    A Leyline lent van kezdéskor.
    Instantként lehozok 2 Ornithoptert.
    Instantként a fekete lap eldobásával elsütöm az Unmaskot, magamra célozva, eldobom a Trollt.
    Cycle-vel eldobom a Street Wraith-t, húzáskor aktiválom a Troll Dredge képességét: bezuhan a temetőbe a felső 6 lap, illetve az Amőbák a temető helyett a pályára.
    Az egyik Dread Return-nek feláldozom a a 3 Narcomoeba-t, visszajön a Protean Hulk.
    A másik Dread Return-nek feláldozom a 2 Ornithoptert és a Protean Hulkot, visszahozo a Street Wraitht (lényegtelen).
    A Protean Hulk halálakor beinduló képességgel visszahozhatok 6 CMC-nyi lényt - visszahozok 4 Disciple of the Vaultot, és legalább 5 0 költségű Artifact lényt.
    Lejön a 4 Disciple, majd az Artifactek - ezek, mivel 0 Toughnessel kicsit életképtelenek rögtön meghalnak, és aktiválják a Disciple képességét - 4x5 = 20.
  • Dzsini
    #990
    Kedvenc szövegem a lenti népcsoportokkal kapcsolatban - valaki nyűglődött, hogy a Human nem olyan hangulatos mint a többi - erre a válasz: csak képzelj el egy lapot, amire az van írva: "Destroy target Human"

    Emrakul egyik megoldása:
    kézben:
    X3,
    ------------------
    Kör elején felmutatom a 3 Chancellort (GGG - ide írom a manát)
    Lejön a Lotus Cobra (G)
    Lejön a Misty Rainforest, a Kobra termel egy vörös manát (RG), feláldozom, hozok egy Forestet, a Kobra termel még egy vörös manát, elforgatom a forestet (RRGG)
    Pyromancer Ascension (GG)
    Elsütöm a Gitaxian Probe-ot 2 életből, húzok egy újabbat.
    Elsütöm a Gitaxian Probe-ot 2 életből, húzok egy újabbat, az Ascension kap 1 countert.
    Elsütöm a Gitaxian Probe-ot 2 életből, húzok egy újabbat, az Ascension kap még 1 countert, beindul.
    Elsütöm a Gitaxian Probe-ot 2 életből, lemásolom az Ascension-al, húzok egy Explore-t és egy Preordaint.
    Elsütöm az Explore-t, lemásolom (0), húzok 2 Scalding Tarn-t
    Lerakom a 2 Scalding Tarn-t, a kobra R-t termel (RR), feláldozom, hozok 2 Mountaint, elforgatom, a kobra termel U,R-t (URRRRR)
    Elsütöm a Preordaint, lemásolom (RRRRR), húzok egy Geosurge-t és Emrakult.
    Elsütöm a Geosurge-t, lemásolom (15)
    Lejön Emrakul (0)

  • Pistike 007
    #989
    Én törtem a fejem a magam szintjén, de le kellett volna ülni és átnyálazni sok lapot:D
    Megosztod a megoldásokat?:D Valóban kíváncsi volnék:)
  • Dzsini
    #988
    egy kis Innistrad art:

    a főbb fajok (nem többszínű, hanem ezekben fordulnak elő főleg a lények)
    Ghost (fehér-kék)
    Zombie (kék-fekete)
    Vampire (fekete-vörös)
    Werewolf (vörös-zöld)
    Human (zöld-fehér)

    továbbá őszintén sajnálom, hogy senki nem foglalkozott a feladvánnyal :(
  • Pistike 007
    #987
    +1
  • Dzsini
    #986
    Akkor már egyszerűbb francia/magyar/egyéb kártyapaklit venni, és azzal megtanulni pár komolyabb játékot - ulti, bridzs, tarokk, kanaszta, ilyesmik. Az nem nagy befektetés, kiváló stratégiai játék tud lenni, és a haveri körnek sem kerül pénzbe :)

    Nyomtatás helyett akár egy cetlire ráírhatod a képességeket (akár magyarul is), és akkor még olcsóbban kijössz - értelme ugyanúgy nincs, mint a nyomtatott ál-lapoknak.
  • botyika
    #985
    Na, kiműveltem magam a hétvégén ebből az egész Magic dologból. Teljesen felesleges költeni rá ha az ember nem akarja ezt komolyan csinálni. Plusz ahol én lakom senki sem ismeri, így nemtudok kivel kártyákat cserélgetni ha veszek egy ratyi booster-pack-et, Pestre meg nemfogok emiatt bejárni. A haverjaim sem fognak rá tuti költeni egy dekát sem. Plusz egy pakliösszeállítást pár játék után kiismer az ember és kellenek az új lapok hogy hosszú távon izgi maradjon. Jól ki van ez találva. Viszont a Magic Set Maker programmal olcójért olyan kártyákat gyártok magamnak amilyeneket akarok, a neten fentvan szinte az összes eddig kinyomott kártya, olyan sablont terveztem hogy 16 lap ráfér egy A4-es oldalra, ugyhogy már csak valami jóféle papírlapot kéne találni hozzá...
  • Dzsini
    #984
    A Mítosz tényleg egy furcsa eset volt, bár egész jókat sikerült néha játszogatni vele... a magyarok közül a Hatalom Kártyái lett a legsikeresebb, azt máig fejlesztik, bővítik.
  • botyika
    #983
    Világos. Csak azért beszélek "így" róluk mert hát ugye eddig fogalmam nem volt ezekről a kártyajátékokról, csak szerepjátékkönyveket vettem mindig. Egyszer került talán a kezembe valami Mitosz szabálykönyv de nemértettem belőle kb. semmit úgyhogy nemis foglalkoztam ezzel a témával sosem.
  • Dzsini
    #982
    Ezernyi gyűjtögetős kártyajáték van ezer nyelven, "koppintás"nak nevezni azért, mert később jelent meg nem érdemes.
    Van sok amúgy, a legnagyobb mindenképpen a Magic, de a többivel is elég jól el lehet játszogatni, legfeljebb nem olyan egyszerű további játszótársakat találni hozzá.

    Amúgy laminálás (így hívják a műanyagozást) helyett érdemes (ha később veszel kártyát akkor mindenképp) kártyavédő tokokat venni, abba a sima lapot is belerakhatod később, és átmenetileg a nyomtatott cetliket is. Bár ha már, akkor inkább vegyél meg 2-3 intro packot - játszani jó az is, és később ha mégis folytatod, akkor már van egy rendes alapod.
  • botyika
    #981
    :) Konkrétan az jutott eszembe hogy a fénymásoló-szalonban tudnak ilyen kemény műanyagborítást ráhúzni a lapra mikor névjegykártyát csinálnak. Egy A4-es lapra ráférne mondjuk 12 kártyalap kinyomtatva fekete-fehéren, lehet jobban megérné így házilag készíteni pár paklit mint megvenni, bár nemtudom, egy ilyen intro-packban is van 60+15 kártya 3300 ft-ért, lehet árban majdnem ugyanott lennék, fenetudja.. Mindenesetre sztem két intro-pack mellett fogok dönteni, talán az elég változatos lesz egy ideig.

    Egyébként azt is figyelgettem hogy vannak ezek a magyar nyelvű fantasy játékok is, de gondolom ezek nagyrészt Magic koppintások vagy ilyesmik, esetleg van közülük ami jó?
  • Dzsini
    #980
    Kivéve persze földekből, amelyekből bármennyi. Van amúgy több kártyatár a neten, ahol lehetőséget ad próbalapok nyomtatására is, valamint egy kis kereséssel megtalálhatod a lenti intro csomagok tartalmát is, és azokkal máris használható paklik lesznek.

    De ilyen alapon vehetsz egy pakli franciakártyát is, és kanasztázhattok. Azt könnyen lehet hárman is.
  • Krezga
    #979
    Persze, nem is azért írtam, csak tájékoztatásul.


    Egy pakli minimum 60 lapból kell hogy álljon, felső határ nincsen. Ugyanolyan lapból maximum 4db lehet benne (persze itt is vannak kivételek, meg tiltások, de nem hinném, hogy olyannal összefutnátok).
  • botyika
    #978
    Értem. Nos, azon is gondolkodtam hogy egyszerűen letöltöm a kártyákat és kinyomtatom őket és akkor ingyen van :) Csak azt nem találom sehol hogy milyen szabály vonatkozik egy pakli összeállítására? Arra gondolok hogy pl. max hány lapos lehet egy játékos paklija, abból hány lap lehet creature, land, akármi?
  • Dzsini
    #977
    Igen, de egy olyasvalakinek, aki most próbálja ki először, lehet, hogy nem Archenemy-t vagy Commandert kellene játszania, hanem először megtanulni és rutinossá válni az alapjátékban.
  • Krezga
    #976
    Lehet 3-an is, sőt! Mi régen simán össze szoktunk jönni 8-an is:)

    Amúgy vannak direkt multiplayerre (tehát több mint két emberre) kitalált játékmódok is, ilyen plédául a Planechase, az Archenemy, a Commander, meg még egyéb ilyesmi nem hivatalos dolgok (körbeütés, káosz, respawn-magic stb...)
  • Dzsini
    #975
    Fat pack: 9 booster van benne, 80 föld, 1 életmérő kocka, leírások és kártyatartó dobozok. A boosterben véletlenszerű lapok, tehát a 9 booster + a földek nem garantálnak használható paklit, meglevő gyűjteményt lehet vele bővíteni, erősíteni.

    Lehet hárman (és többen) is játszani, de az alap játék 1-1 elleni, bonyolultabb játékmódok adnak lehetőséget rá, de amíg beletanultok, addig nem biztos, hogy érdemes ilyesmivel foglalkozni.