1694
  • botyika
    #974
    A pénz annyira nem akadály, 10k-t gondoltam rákölteni, később is játszanék vele. Kár hogy 3an nem lehet mert rajtam kívül 2 ember van még akivel igazán sokat tudnék játszani a későbbiekben is. Amúgy ez az M12 Fat pack nevű cucc http://www.deltavision.hu/termek/m12_fat_pack/ mit takar?
  • Krezga
    #973


    Új Judge Promo
  • Dzsini
    #972
    Hát, alapvetően 1-1 elleni meccsekre épül a játék, így akár 2 is elég, bár csökkenti a változatosságot.

    Szabálykönyv van bennük, bár angol nyelvű - de ha elmégy egy ilyesmivel foglalkozó boltba, ott biztosan tudnak jó tanácsokat adni, esetleg (ingyenes boltbeli regisztráció után) ajándék kezdőpaklit is: http://www.magicezek.hu/

    Vannak emellett Duel Decks csomagok is, ezek 2, egymás ellen kiépített paklit tartalmaznak, azok is jók játékra. Tényleg óriási nagy a választék, igazából azon múlik, hogy mennyire akarsz hosszú távú pénznyelőt csinálni belőle, ha csak egy nyaralás lenne, akkor szerintem vannak ennél jobb lehetőségek is.
  • botyika
    #971
    Illetve ezekben a csomagokban van mellékelve szabálykönyv? Mert ha nincs, kinyomtatok egyet a netről vagy ilyesmi..
  • botyika
    #970
    És annyi intro-pack-ot vegyek amennyien játszani akarunk?
  • Dzsini
    #969
    Az intro packok alap játszogatáshoz nagyon jól megfelelnek, nem is túl drágák és minden megvan bennük, ami egy működőképes paklihoz kell, ráérsz utána sok pénzt költeni, ha még mindig megvan a lendület :)
  • botyika
    #968
    Sziasztok!

    Tudna nekem segíteni valaki?

    Új vagyok teljesen ehhez a játékhoz, PC-n játszott vele egy ismerősöm és akkor láttam, a legújabb 2012-es játékkal.

    Viszont egy hosszabb nyaralásra megyek pár ismerősömmel, ezért gondoltam megveszem rendes papírkártyában a játékot, de annyi féle-fajta ilyen kártyacsomag van hogy fullon fogalmam nincs melyiket kéne megvennem. Ráadásul egyik ismerősömnek sincs ilyen játéka, így annyi kártyát kéne vennem, amennyivel 2-3 ember eltud játszogatni a nyaralás alatt.

    Egyszóval ebben kérném a segítségeketek, hogy

    http://www.deltavision.hu/webaruhaz/magic/magic_the_gathering/2012_core_set/

    ezek közül melyiket kéne beszereznem?

    Vegyek mondjuk 3 intró-set-et és akkor 3an eljátszogathatunk, vagy elég ha veszek egy ilyen M12 Fat pack-et? Esetleg a Fat pack + egy intró set? Egyszóval fogalmam nincs :) Ja és remélem szabálykönyvet adnak ezekhez :)
  • Brolly28
    #967

    jó lesz
  • Krezga
    #966
    Közben megvan már, hogy hogyan fog kinézni Liliana^^
  • Pistike 007
    #965
    nagyon tákolmányos:D
  • Krezga
    #964
    Esélytelen, hogy valós legyen:)

    Ilyen erős planeswalkert szerintem amúgy sem adnának ki.
  • Brolly28
    #963
    nah kicsit utánanéztem és fake
  • Brolly28
    #962
    ezt találtam nem tom mennyire lehet igazi
  • Pistike 007
    #961
    Nem is tudtam, hogy a DCI mostanában új iparágat is művel:D

  • Dzsini
    #960
    Az egyik feladat Standardra van (első körös Emrakul), a másik pedig Vintage (0 manás gyilkolás).

    Szerintem annyira nem bonyolult elolvasni azt, amit leírtam :)
  • Brolly28
    #959
    most akkor régi lapokkal is lehet csinálni vagy csak t2-es lapok
    mert ha régi lapokkal akkor
    forest->mox emerald->channel
    igaz hogy sérülsz 15-öt de kapsz egy új kört
  • Dzsini
    #958
    Dredge, Dread Return, ilyesmik - jó úton vagy :)
  • Krezga
    #957
    Ejj de semmi nem jut eszembe:)

    Max valami a Dread Return-nal, de az sem egy régi lap...
  • Dzsini
    #956
    Régi lapokkal gondolkozz, rengeteg dolog van, ami temetőbe juttat / onnan hoz ki lapokat, az gyorsabb lehet, mint felhúzni lassacskán a 0-s artifacteket - bár nem rossz ötlet az sem, az egyik megoldáshoz, amit találtam olyanok is kellenek.
  • Krezga
    #955
    Csak egy ötletem van: affinity. Artifact földek, 0-ba kerülő artifactok, Mycosynth Golem, meg valami brutál artifact lény (pl Darksteel Colossus, Darksteel Colossus).

    De lehet, hogy a földek még feleslegesek is, és más Artifactokkal jobban járnék, amik tudják plusszolni, megvédeni a Golemeimet, kolosszusaimat.

    Bár azt nem tudom, hogy milyen gyorsan nyernék így:)
  • Dzsini
    #954
    Nem - soha, semmilyen körülmények között nem kerülhet mana a mana poolba (se földből, se képességből).
  • Krezga
    #953
    Tehát nem használhatok manát?
  • Dzsini
    #952
    Na akkor egy kis Type mittudoménmennyi neked :) (bár szerintem egyszerűbb ~1000 lapból megoldást találni, mint tizensokezerből)
    Alapfelállás - ellenfél szokás szerint passzív (egyik körében sem csinál semmit, semmire nem reagál, csak húz és dob, használhatatlan lapokat - mondjuk csak Islandokat).

    Nálad Vintage legális pakli, az előzőekben ismertetett szabadon választott felépítésben, ízlés szerinti húzásokkal.

    Feladat: minél hamarabb megölni úgy az ellenfelet, hogy soha egyetlen mana sem kerülhet a mana poolba, még felhasználatlanul sem.


    az Emrakulos feladathoz egy kis segítség az egyik egyszerűbb megoldáshoz:
  • Brolly28
    #951
    hát ez az hogy nem az első kör :D...
  • Dzsini
    #950
    De ez nem az első kör :)

    És ahogy írtam - a kezedben levő és a húzott lapokat te határozod meg.
  • Brolly28
    #949
    am. meg lehet oldani 7 lapból is
    2 zöld mana 4 overgorwn battlement meg emrakul... :D már a battlementek meghozzák rá a manát
    1kör
    mana
    2.kör
    mana battlement
    3.
    battlement
    az 1. battlement tap ad 2 nanát még egy battlement lejön
    4. battlement
    5kör emrakul

    de ahoz persze ennek kell lenni kézbe:\
  • Brolly28
    #948
    ha nem t2ről lenne szó akkor piff paff 1. körbe le lehetne hívni... de így nem tom... a zendikar blokban inkább olyanok vannak put van nem cast mirrodinba meg annyira nem mélyedtem bele hogy ismerjem ennyire a lapokat
  • Krezga
    #947
    Gondolom fel kell húzatni pár lapot, aztán sok mana adó cuccal lerakni:) (T2-es lapokban nem nagyon vagyok otthon:))
  • Dzsini
    #946
    Nem olyan tragikus, rengeteg megoldási lehetőség van - csak át kell nézegetni a lapokat, hogy mikből van lehetőség megtermelni azt a rengeteg manát, és az ahhoz szükséges lapmennyiséget (ennyit segítek, hogy 7 lap nem elég hozzá).
  • Pistike 007
    #945
    O_o
    Hm.
    Valami atom nehezen összejövős kombó lesz.
  • Dzsini
    #944
    Így van.
  • Brolly28
    #943
    1. körbe lecastolni?
  • Dzsini
    #942
    Találtam egy érdekes játékot, egy kis kvíz, gondolkodnivaló.

    A feladat a következő: a játék elkezdődik, tetszés szerinti 7 (vagy ha kell, kevesebb) lap van a kezedben, mai standard szerint (Zendikar és Scars blokk, M11 és M12, Jace és Stoneforge nélkül, basic landeken kívül maximum 4 bármelyik lapból).

    A feladat: az első körben a szabályszerűen castolni Emrakult (15 mana) - tehát Summoning Trap és hasonló battlefield-re rakás nélkül, mana elköltésével.

    Az ellenfél inaktív / tetszés szerinti dolgokat végez kedvedre, minden laphúzás, stb. az igényeknek megfelelően történik (tehát ha egy lap azt mondja, hogy húzz egy lapot, megmondod, hogy mi legyen az, függetlenül attól, hogy meg kellett-e keverni a paklit előtte).

    Sok megoldás - mivel a neten találtam a kérdést - megtalálható itt-ott, de ajánlom mindenkinek, hogy gondolkodjon el rajta keresés helyett, érdekes kombókat lehet találni.
  • Krezga
    #941
    FTV: Legends-ben lesz Doran, the Siege Tower, a régi arttal.
  • Krezga
    #940
    Igen, azt eddig is tudtuk, hogy "temetős" blokk lesz. Már a következő Premium Deck Series is megerősíti valamennyire ezt, aminek a neve Graveborn lesz.

    Link itt
  • Krezga
    #939
    Igen, én is néztem reggel:) Én személy szerint nem őt vártam, bár neki is nagyon örülök. (Legjobban Xiahou Dun-nak örültem volna, bár szerintem ennyire drága lapot amúgy sem adtak volna ki).
  • Dzsini
    #938
    További hírek Comic Con-ról:

    Az Innistrad blokk második része "Dark Acension" lesz, alcíme: "Command the Night"

    Liliana mellé Sorin Markov?
    A stílus - amit eddig is sejteni lehetett - "klasszikus horror" lesz, tribal és temetős dolgokkal, vámpírok a fekete mellett vörös felé terjednek, a zombik pedig kék felé (vizihullák :) ). Vérfarkasok vörös-zöldben, és új planeswalker is várható, a lenti Ral Zarek vagy Kiora Atua (bárki is legyen az).
  • Dzsini
    #937
    A Comic Con-on kiderült, ő tér vissza:


    Adjunk az antik szabályoknak :) Még valakit kérünk bandinggal is :D (bár érdekes dolog lesz, ha valaki egy Commander pakliban kipakolja őt, és valahogy kap egy Hexproofot)
  • Krezga
    #936
    Nekem megvan mind az 5, nagyon jókat lehet vele játszani. Egy menet úgy kb 4-5-6 órás szokott lenni, ha öten leülünk.

    #933: Oh, én még nagyon bízom bennük, hogy valami nagy durranást kiadnak:)
  • Pistike 007
    #935
    do it!
    :D