1694
  • Dzsini
    #894

  • Pistike 007
    #893
    jaja én is látok benne fantáziát:)
  • Dzsini
    #892
    ez alapján a cikk alapján - az "at end of turn" dolgok nem jönnek létre varázslatokon, mert azok az end stepre várnak a stacken (és onnan eltűnnek), ami viszont az end stepben történne, az megtörténik.

    Tehát az ő képessége eltünteti a lapot, de mivel a stacken ott pihen a "kör végén visszajön" effekt, és azt ledarálja a sundial, soha nem jön vissza.


    De ami tényleg mókás lehet egy játékban:
    Kell egy ilyen:

    Azzal elsütünk párszáz ilyesmit:

    A következő kör elején az upkeepben jönne a párszáz fizetnivaló (felkerülnek a stackre, mint fizetendő költség), azt elegánsan átugorjuk az egész körrel együtt, és utána mehetnek pofozkodni. (esetleg a Slaughter Pact végtelen megsokszorozásával még az ellenfél összes lényét is ledaráljuk)

    Meg van még pár ötlet, és ez csak a kezdet - flashes lényekkel, instantokkal az ellenfél körében is lehet létezni, és onnantól a "during every player's upkeep" már rád nem vonatkozik :)
  • Dzsini
    #891
    Nem, az end step-es dolgok lefutnak (pont azt írja, hogy az "until end of turn" dolgok lépnek életbe) - viszont az összes varázslat és effekt, ami épp a stacken van, akár sebzések, ilyesmik nem futnak le.

    Elsőre például menekülőpálya egy nagyon balul sikerült csatára és ilyesmikre.
  • Pistike 007
    #890
    Tehát ha valami az end stepben hatna ki, pl Putrefax feláldozása kör végén, akkor száműzi azt az abilityt?
  • Dzsini
    #889
    Chandra:

    És egy igen mókás artifact:
  • Dzsini
    #888
    A mai spoilerekből a két kedvenc:

    plusz lesz egy dual föld sorozat is:
    - és társai
  • Dzsini
    #887
    erre lehet egész mókás dolgokat építeni...
  • Dzsini
    #886
    Pont ez a lényeg benne (a képen is látszik), hogy csak a kard marad meg :)

    Amúgy régi Mirrodinos equipment, csak most behozták alapkiadásba.
    Egy vödör regenerálódós lénnyel egész jól használható, nagyon rég játszottam egy fekete csontvázas Nevinyrral's Disk-es pakli ellen, hatásos volt :)
  • Pistike 007
    #885
    azért az equippelt lényt is beleérthették volna
  • Pistike 007
    #884


    uhh:D
  • Pistike 007
    #883


    tetszős
  • Dzsini
    #882
    Igazából pl. zöld ellen jó amúgy is, ott nem szokás ellenfél lényeire célozgatni. Fekete ellen szintén jó, mert ott úgyis rögtön ölnek (Go for the throat, Doomblade), akkor meg már mindegy... a pirosnál zavaró igazán ez a gyengeség.

    A táblatörlős varázslatoknál (* all creatures) meg a hexproof sem számít.
  • Brolly28
    #881
    ezzel a lord of the unreal-el legalább már van értelme az illusionoknak:D
    elég mókás lesz:D olcsók, sok/sok és még hexproof is:D
  • Pistike 007
    #880
    Jah, Jace Beleren paklija, utálom!:D
    Archenemyben én mindig 3 elfes paklival nyomatom, azok is húzzák egymást elég rendesen:)
  • Murmur
    #879
    A DotP2012-ben van egy illusion deck is, én elég erősnek érzem. Archenemy módban meg 3 illusion pakli kegyetlen tud lenni, ahogy feltápolják egymás lényeit. :)
  • Dzsini
    #878
    ejj, tényleg (amúgy mókus) - sorry :(

  • Brolly28
    #877
    hörcsögök
  • Dzsini
    #876
    Továbbra is a kék a kedvencem :)

    plusz


    ... de azért mások is kapnak mókás dolgokat
  • Dzsini
    #875
    A Magic kezdete óta így van (akkor is voltak már equipment-szerűen működő artifactek), belefér :)


    (bár nehéz elnyomi a vigyort, mikor az ember ráhúzza egy mammutra...)

    Most 4. kiadással + Arabian / Antiquities / Dark / Legends lapokkal játszogatok főleg, úgyhogy felfrissültek a régiségek.

    Külön jó móka Sealed deck tornát játszani, egészen egzotikus paklik jönnek össze 1 starter + 4 boosterből....
  • Pistike 007
    #874
    :D Jah ezen én is mindig elgondolkozok:D
  • Dzsini
    #873
    Kap egy hexproofot aztán mehet labdázni :)


    Swiftfoot Boots 2
    Artifact – Equipment (U)
    Equipped creature has hexproof and haste.
    Equip 1

    (abba ne menjünk bele, hogy milyen az a látvány, mikor csizmát húzunk a hidrára, évek óta repkedtek lángoló karddal a csőrükben a héják :) )
  • Pistike 007
    #872
    Skinshifter: A 2012-es Duels of the Planeswalkers játékban ő az avatar képem, nagyon jó festmény, de ahogy nézem maga a lap se semmi:D
    A Hydra meg..
    ...
    Csak vigyázni kell rá.
  • Dzsini
    #871
    Gyűlnek az M12 mókás lapjai:
  • Brolly28
    #870
    én néztem:D
    mire jó a posta?:D
  • Pistike 007
    #869
    Szinte biztos voltam benne hogy belekötsz. :)
    Nem hinném, hogy annyira pörögne a topik, hogy nem férne el benne, de mindegy..

    Most nézem Brolly miskolci vagy.. üdv Győrből
  • Dzsini
    #868
    Nem akarok bántani senkit, de pont ilyen beszélgetésekre van a privát üzenet, és a jobb alsó sarokban működő chatrendszer - annyira nem izgalmas kívülállóknak egy cserefolyamatot végigolvasni :)

    (más: nekikezdtem újra a régi Microprose-féle Shandalarnak, most a bővítményekkel együtt, teljesen más élmény úgy, hogy már van több, mint egy évtizednyi plusz ismeretem hozzá... egész korán nagyon brutálisan ki lehet használni a játékban szereplő irgalmatlan erős lapokat)
  • Pistike 007
    #867
    Ezurim van kettő is. Hát mi újság Elesh Norn-al?:D
  • Brolly28
    #866
    lehet hogy tudok szerezni 1db ezurit, esetleg még fauna shaman & elvish piper,
    van egy boros roham paklim,(abba kellene az arid mesa) abba még nekem is kéne egy knight examplar, akinek van nem cseréli sők még csak nem is adja el...:(
  • Pistike 007
    #865
    Hát, most az elfes paklikat nézegetem. Igaz Ezurin kívüli más nagyobb tápolós elf csak régebbi kiadásokból van, de azok is jöhetnek. Esetleg M11-ből White Knight-ok vagy Night Exemplarok nemtudom. :D
  • Dzsini
    #864
    Aha, és az ő második képessége vicces helyzeteket hoz :)


    Vagy ha már Commanderbe bekerült:


    ...van lehetőség paklipusztításra.
  • Brolly28
    #863
    mondj konkrétat mire van szükséged,leginkább zendikar blokk és mirrodin blokkból van
  • Pistike 007
    #862
    Mondjuk utolsó ability vensers journallal elég komoly:D
  • Pistike 007
    #861
  • Pistike 007
    #860
    jó nem is kell.!:D
    mid van?:P :D
    sok lapod van amúgy?
  • Brolly28
    #859
    mire lenne szükségek... pw-ket nem adok:D
  • Dzsini
    #858
    A kiadások összeállítása legalább 1 évvel a megjelenésük előtt nagyjából lezárul (a teljes Innistrad blokk és az utána levő már gyakorlatilag kész van) - amikor az M12 elkészült, akkor még bőven nem láthatták, hogy a nagy Jace ennyire uralni fogja a Standardot, hogy ki lesz tiltva.
  • Dzsini
    #857
    A JTMS nagy ereje a 0-ért laprendezgetésben volt, elvétve használták másra. Ez az új Jace drága (5 mana), mire lejön elég hamar agyon tudják ütni, 10 lap pedig nem a világ vége - olyan sokáig nem tart a meccs. A "most akkor te meg én húzunk 20 lapot" képesség viszont mókás. A proliferate pedig aktív mostanában, tehát nem olyan nagy tragédia összeszedni rá a 7 pontot. Elég rég kikopott a paklifogyasztás, mint jól működő nyerési lehetőség.

    Kár, hogy Gideon és Sorin Markov nem változott, bár ők még nem voltak alapkiadásban, szeptember végén pedig a Zendikar blokk távozik.
  • Pistike 007
    #856
    Hát, cserében is egyezkedhetünk:P
  • Pistike 007
    #855
    Amúgy ez várható volt szerintem:)